Het .verkeer eischt weer talrijke Utotfers. Radioprogramma Dinsdag 23 Mei 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9283 Vijf dooden AANSLAG OP JAPANSCHE AMBASSADE IN PEKING OPSTAND IN TIENTSIN Roofoverval op een trein Vreeselijke daad van zwakzinnige Groote brand in Lunapark te Southend De Duitsche jeugdherbergen Van het dak gevallen De strijd tegen de smokkelaars De melkoorlog in Wisconsin Oude dame te Hilversum overreden en ge dood. Zondagmiddag is mevr. A. M. K.. wonende te Hilver sum op de Groest door een auto aangereden. Ernstig gewond werd zij naar het ziekenhuis gebracht, waar zij korten tijd later overleed. De oorzaak van het ongeluk is, dat Mevr. K. plotse ling den weg overstak. Hoewel de chauffeur zeer lang zaam reed kon hij niet meer uitwijken. Knaapje te Katwijk onder een vrachtauto. Uit Katwijk aan Zee: Zaterdagmiddag omstreeks half vier is het vijfjarig zoontje van den heer v. d. Plas, wo nende aan de Zwanenburg straat alhier, in Duinoord door een met steenen beladen auto overreden. Het knaapje werd naar het Academisch zekenhuis te Leiden vervoerd, waar het in den daaropvolgenden nacht aan de bekomen verwondingen is overleden. Spelend Itlnd doodgereden. Zondagavond omstreeks zes uur had op den Rijksweg Echt-Roermond onder do gemeente Maasbracht een doodelijk ongeluk plaats. Het 7-jarig zoontje van den heer J. H. Smeets stak aldaar plotseling spelenderwijs den weg over. Het werd door een juist passeerende luxe auto. bestuurd door den heer M. Geytenbeek uit Am sterdam. gegrepen en overreden. De kleine werd naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht, waar hij kort na aankomst is overteden. Onvoorzichtig overgestoken Zondagmorgen omstreeks halftien stak de 47-jarige gepensionneerde Amsterdamsche tramwagen-poetser M., die thans te Driebergen woont, plotseling den rijweg over op de Ceintuurbaan. Vermoedelijk wilde hij uitwijken voor een auto, toen een motorrijwiel hem greep en tegen den grond smeet De man kwam heel ongelukkig terecht. Mot een her- eenschudding en schedelbreuk werd hij in bewusteloozen toestand naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd, waar hij enkele uren later overleed, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. Naar het zich laat aanzien, treft den motorrijder geen schuld. Aanrijding met doodelyken afloop. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op de Mathe- nesserlaan te Rotterdam de 59-jarige J. van Beurden door den 24-jarigen motorrijder J. M. uit Rotterdam, welke zeer snel.reed aanreden. In ernstigen toestand zijn linker onderbeen werd totaal verbrijzeld is hij naar het St. Franciscus Gasthuis overgebracht, waar hy Zondagmorgen is overleden. Motorrijder Jn snelle vaart over den kop geslagen. Zaterdagavond is de 2S-jarige monteur J. Zwijscn uit Oss, die per motor op weg naar Amsterdam was, nabij Utrecht in volle vaart over den kop geslagen. Het slachtoffer is in bewusteloozen toestand opgeno- mep en met ernstige inwendige kneuzingen en ver schillende verwondingen per autc naar de Rijksklinie ken te Utrecht vervoerd, waar hij ter verpleging is op genomen. Het motorrijwiel, dat voor den eersten keer in gebruik ■was, is totaal vernield. Het ongeval is veroorzaakt, doordat een ijzerdraad verward geraakte in het voor wiel van den motor. Scherp protest van Tokio. Zondagmorgen vroeg verscheen voor het gebouw der Japansche ambassade in Peking een Chineesch nationa list, die een handgranaat wierp naar den voor de am bassade op wacht staand en soldaat. De Japansche sol daat werd zwaar gewond. De wacht van de ambassade werd onmiddellijk gealarmeerd, de Chinees werd gegre pen en in de Japansche kazerne opgesloten. Het gebeurde heeft in Peking ontzaggelijk opzien ge baard. Do vertegenwoordigers der.Chineesche regeering hebben de Japansche ambassade hun spijt over het ge beurde uitgesproken. Tokio. 21 Mei (V.D.) Het telegraafagentschap Sjim- boen Rengo deelt mede. dat de Japansche regeering op instigatie van het ministerie van oorlog heden telegra fisch de Chineesche regeering een nota heeft doen toe komen, waarin scherp wordt geprotesteerd tegen den aanslag op de Japansche ambassade in Peking. Uit Tokio. Het Japansche persagentschap Nippon Dempo meldt, dat in Tientsin een groote opstand van Chineesche troepen o.l. van Generaal Sjek-Hoeang-Ming heeft plaats gevonden en dat de militaire opperbevel hebber van Tientsin Joesoetsjoeng is vermoord. De op stand is echter mislukt, doordat de politie zich niet bij de opstandelingen wilde aansluiten. In het verloop van het oproer zou het station van Tientsin zijn gebom bardeerd, waarbij honderd Chineesche soldaten werden gedood. Ook op andere gebouwen zouden bomaanslagen zijn gepleegd. WUd-West avontuur In Spanje. Reuter meldt uit Barcelona: Op een sneltrein niet ver van het station Nagoia, vlak voor een tunnel is een overval gepleegd. Vier per sonen hielden met voorgehouden revolvers den trein conducteur in bedwang en maakten zich meester van een bedrag van 50.000 peseta's, die bestemd waren voor het uitbetalen van de loonen. Natdat zij aan de nood rem hadden getrokken, wisten zij te ontkomen. Het treinpersoneel trachtte de bandieten te vervolgen en loste daarbij eenige schoten, waardoor een passagier gedood en twee gewond werden. Vader gooit zijn drie kinderen over boord en beneemt daarna zichzelf van het leven. Uit Swinemuenden. Zondagmiddag ging de employé bij de havenwerken, Emil Neuer, een 36- jarig man, die reeds eenige jaren zenuwziek is, met zijn drie kinderen, naar hij zeide, een uitstapje maken. Op het strand gekomen, huurde hij een roeiboot en roeide, met de kinderen zeewaarts. Op eenigen af stand van de zeebmg wierp hij de kinderen overboord. Na de daad sloeg Neuer de hand aan zich zelf door overboord te springen. De daad werd eerst ontdekt, toen de roeiboot met eenige achtergelaten kleedingstukken aan land dreef. Tegen den avond werd reeds het lijk van den man geborgen. De drie kinderlijkjes zijn nog niet gevon den. 75 gebouwen door het vuur aangetast. Paniek uitgebroken, waarbij velen onder den voet werden geloopen. Londen, 21 Mei (V.D.) Gisteravond is in het Luna park van het Kurhaus te Southend. de door vele Lon- denaars bezochte badplaats aan den Theemsmond. een groote brand uitgebroken op een tijdstip, dat zich mede tengevolge van het fraaie zomerweer duizenden bezoe kers op het terrein en in de verschillende amusements gebouwen bevonden. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting ontstaan. Het vuur breidde zich met razende snelheid uit en van de 250 gebouwen en tenten, die zich op hot terrein be vonden, werden ongeveer 75 door de vlammen aange tast, beschadigd of vernield, o.a. ook een klein dieren park. waarin zich apen, slangen en andere dieren be vonden. Onder de menigte ontstond een paniek, die nog ver groot werd door een wilde kat, die uit de menagerie was ontsnapt en over het terrein ronddwaalde. Het vuur tastte ook een schiettent aan. waar duizenden patronen van klein kaliber explodeerden. Door de pa niek werden velen onder den voet geloopen en een vijftigtal personen werden gewond. De politie had de grootste moeite de menigte te verspreiden en ordelijk, het terrein te doen verlaten. Na ruim twee uur wer ken slaagde de brandweer erin. den band meester te worden. De aangerichte schade is zeer groot. Men niake nog geen plannen om ze te be zoeken. Amsterdam, 20 Mei. Het bestuur van de Ne- derlandsche Jeugdherberg Centrale heeft met groote bezorgdheid de ontwikkeling van bet jeugdherberg- werk in Duitschland gevolgd. Ten einde met de toe standen die thans in Duitsche Jeugdherbergen heer- schen nader bekend te worden, bezochten twee leden in opdracht van het bestuur een aantal jeugdherber gen. die het meest door Nederlandsche trekkers wor den bezocht. Op grond van het door hen aan het bestuur uitge brachte rapport meent het bestuur ernstig in over weging te moeten geven, vooralsnog geen plannen te maken voor een bezoek aan Duitsche Jeugdherbergen. Zeer binnenkort zullen besprekingen tusschen het bestuur der N.J.H.C. en den nieuwbenoemden leider der Duitsche Jeugdherbergbeweging plaats vinden. Na afloop daarvan zal het bestuur in overleg met den Raad van Toezicht en Advies een besluit nemen om trent de wederkeerige overeenkomst, die vroeger met de Duitsche organisatie werd besloten. Met het oog hierop meent het bestuur zich thans tot bovenstaand advies te moeten bepalen. Ongeval met doodelijken afloop in de hoofdstad. Amsterdam, 21 Mei. In de Bestevaerstraat heeft hedenmiddag een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Een jongeman van 17 jaar, wonende op den Hoofdweg was met zijn zusters en een meisje gaan wan delen. Bij de woning van het meisje in de Bestevaer straat gekomen, bleek dat de ouders van het meisje niet thuis waren. De jongeman heeft toen bij de naast- wonende buren gescheld om over het dak in de woning te komen. Toen hij wat lang wegbleef, werd een on derzoek ingesteld. Het bleek dat de jongeman aan de achterzijde van het perceel dood op de steenen binnen plaats lag. Hij moet van het dak afgevallen zijn en zoo den dood gevonden hebben. DE BIERACCIJNS IN AMERIKA. De baten van één maand in New York. In de eerste maand, dat de verkoop van licht bier was toegestaan, heeft de stad New York een bedrag van drie milüoen dollar aan bierbelasting ontvangen. EEN DOMME BANKETBAKKER. t Hakenkruis op zijn taart. Een groote aanlokkelijke taart, die in de étalage van een populaire lunchroom te Riga, was tentoongesteld, is aanleiding geworden tot oneenigheden. Het meester stuk was n.1. getooid met een groot chocolade-Haken kruis en toen dit door de Joodsche bezoekers, die tot de meest geregelde klanten van den lunchroom behoorden, was opgemerkt, riepen zij algemeen een boycot tegen de inrichting uit. EEN LEVEND BEGRAVENE. Op bevel van den Radja. Een ander dood gehongerd. Aneta verneemt uit Kokepang: De Radja van Insana is geschorst wegens het feit dat deze een man levend zou hebben laten begraven en een anderen, dien hij gevangen hield, zou hebben laten doodhongeren, terwijl een andere man een jaar lang in de particuliere gevan genis van den radja bleef opgesloten. De zaak zal aan het eind van de maand door den Raad van Landshoof- den worden onderzocht. BLOEDB.AD IN EEN SPOORWAGEN. Uit Hannover: Op het goederenstation Weidendam bemerkte men bij het openen van een wagon, dat step- penwolven die zich hadden bevrijd, twintig ganzen, die zich in dezelfde wagon bevonden, hadden gedood en gedeeltelijk verslonden. Het betreft het transport van steppenwolven, die vervoerd werden van een West-Duit- sche dierentuin naar een Noord-Duitsche. Vuurgevecht aan de grens. Twee personen gewond. In den laatsten tijd is er in het smokkelen aan de Limburgsche grens weer eenige opleving gekomen. Na eenigen tijd van stilstand schijnt het den smokkelaars toch te machtig te worden cn worden geen pogingen onbeproefd gelaten om smokkelwaar over de grens de Duitsche dorpen en steden binnen te voeren. Den douanebeambten van Duiken (D.) is het Donder dagnacht gelukt een viertal smakkelaars te arrestee ren. De beambten, die waarschijnlijk er mede op de hoogte waren gebracht dat dien nacht een groote hoe veelheid tabak en koffie naar Dülken gebracht zou worden, waren in grooten getale rondom de stad op gesteld. Tegen drie uur in den morgen ontdekte een groep douaniers vlak in hun nabijheid een twintigtal mannen, allen met kleine zakken beladen. Op het haltgeroep van de beambten sloegen de smokkelaars op de vlucht. De douanebeambten losten toen eenigo waarschuwingsschoten, die onmiddellijk door de smokkelaars met revolverschoten beantwoord werden. Een kort maar hevig vuurgevecht ontbandde. Tijdens dit gevecht trok een deel der smokkelbende zich terug en vluchtte, gedekt door het vuur van vier hunner kameraden. De douaniers omsingelden, met hulp van inmiddels toegeschoten collega's, het viertal, dat, geen uitweg meer ziende, zich overgaf. Een der smokkelaars had een kogel in zijn enkel. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis ter plaatse overgebracht en geopereerd. Slechts een zak met 45 K.G. koffie en 10 K.G. tabak werd in beslag genomen. De gevluchte smokkelaars hadden de rest weten mede te nemen. Van de douanebeambten had slechts een enkele een schaafwonde aan het hoofd. De smokkelaars waren in het bezit van zware legerpistolen. Wapens en smokkelwaar werden in beslag genomen, de smokkelaars in arrest gesteld. GROOTE BRAND IN OOST-PRUISEN. Tengevolge van het in brand vliegen van een auto. Uit Koningsbergen: Zondagochtend is in Zarstenstein een vrachtauto in brand geraakt, welke geparkeerd was voor het groote meelpakhuis. Plotseling ontplofte de benzinetank van den wagen. Ten gevolge van den he- vigen luchtdruk werden eenige personen tegen den grond geslagen, waarbij zij licht werden gewond. Het meelpakhuis was evenwel ook in brandgeraakt, een ge weldige rookwolk en hooge vuurzuilen maakten den brand tot ver in den omtrek zichtbaar. Assistentie moest worden gevraagd van de brandweercorpsen van Konings bergen. Rastenburg en omliggende gemeenten. 20.000 centenaren rogge zijn door het bluschwater bedorven. woensdag 21 mei. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Orgelspel door Cor Steyn; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de ar beiders in de continubedrijven; 12.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 12.45 Albert de Booij zingt; 1.00 De Notenkrakers; 1.30 Albert de Booij; 1.45 Zenderverzor ging; 2.C0 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 VAR A-orkest; 6.00 Gramofoonmuziek; 7.00 Actueel al lerlei uit de Arbeidersbeweging; 7.20 Orkest; 7.59 Her haling S.O.S.-berichten8.00 Causerie; 8.20 Concert door De Stem des Volks afd. Leiden en het Haagsch Toonkunstenaars Orkest, met medewerking van so listen; 9.20 VARA-tooneel; 9.45 Vervolg concert; 10.00 De Flierefluiters; 10.20 Vaz Dias; 10.30 De Fliereflui ters; 10.45 Aansluiting van het Grand Theater te Am sterdam. Derde bedrijf van „Ik houd van Suzy; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schritflezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10 30 Morgendienst; 11.00 Harmonium bespeling; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmu ziek; 12.30 Middagconcert door kwartet; 2.00 Zender- verzorging; 2.30 Concert; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Het trio v. d. Pas; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Concert; 9.00 Carillonbespeling op het Kon. Paleis te Amsterdam, door J. Vincent; 10.00 Vaz Dias; 10.10 Gramofoonmu ziek; 11.30 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 6.35 Idem; 7.20 Gramofoonmuziek; 9,20 Kamermuziek; 10.30 Gramo foonmuziek. KALUNDBORG (1153 M-) 12.20 Orkest; 3.20 Gramofoonmuziek; 8.35 Dansavond. BERLIJN (419 M.) 8.20 Muziek uit den tijd van Frederik de Groote; 10.30 Dansmuziek, LUXEMBQURG (1191 M.) 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 7.45 Weeroverzicht; 7.50 Gramofoonmuziek; 8.30 Causerie 8.40 Lichte gramo foonmuziek; 9.00 Nieuwsbearichten; 9,10 Lichte gra mofoonmuziek; 9.55 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 11.50 Concert; 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.20 Concert; 6.20 Dansmuziek; 8.20 Concert. KONINGSWUSTERHAUSEN (1635 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem; 4.20 Concert; 9.05 Dansmuziek; 9.50 Idem; 11.20 Concert. LANGENBERG (472 M 12.20 Populair concert 1.20 Concert; 4.50 Vespercon cert; 8.50 Luisterspel; 10.45 Populair concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Gramofoonmu ziek; 3.50 Concert; 5.05 Orgelconcert; 9.05 Toespraak van MacDanold 9.35 Kamermuziek; 11.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1724 M.) 8.50 Concert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS (RADIO) (1724 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.35 Concert; 7.00 Gramofoon muziek; 7.40 Populair concert; 9.05 Kamermuziek. MILAAN (331 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 11.25 Dansmuziek. ROME (441 M.) 8.05 Concert. WEENEN (517 M.J 6.40 Concert; 7.20 Schrammelmuziek; 10.15 Concert. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Populair concert; 9.20 Pianorecital; 10.35 Dans muziek; 11.20 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) 6.50 Concert; 7.30 Gramofoonmuziek; 9.30 Concert. 't Einde van den stryd. Uit New York wordt aan V. D. gemeld, dat een einde is gek ome ft aan den melkoorlog in Wisconsin. Tusschen de autoriteiten en de coöperatie der boeren is een voor- loopige regeling getroffen tot vaststelling van de melk prijzen. Duizenden boeren, die zich beschikbaar had den gesteld voor de stakingsactie, zijn naar huis terug gekeerd. nadat een vergadering was gehouden, waarin mededeeling van de bereikte overeenkomst werd gedaan De autoriteiten van den staat Wisconsin verklaren, dat de boeren ten slotte den strijd hebben opgegeven en de regeering dus een overwinning heeft behaald, terwijl de leiders der boeren-organisatie de bereikte overeenkomst beschouwen als een belangrijke overwinning van de boeren, zoodat de oplossing van het conflict blijkbaar voor beide partijen bevredigend is. Men raamt de schade, die het conflict heeft veroorzaakt, op ruim een milli- oen dollar, terwijl eenige honderden personen tijdens het conflict werden gewond. üt de OMGEVING ir k u i x g e n ir aard Zaterdagnacht omstreeks 12 uur kwamen twee per sonen per rijwiel uit richting Tweewegen en waren op weg naar Slootdorp. Juist waren ze over de brug aan de Groote Buurt, toen ze per ongeluk met elkaar in botsing kwamen, waardoor beiden bij de vrij steile wal neer te water geraakten. Het eene rijwiel was zoodanig gehavend, dat van ver der rijden geen sprake was. Gelukkig was veldwachter van den Brink nog ter plaatse .die zich over hen ont fermde door zijn rijwiel ter hunner beschikking te stel len. zoodat beiden hun reis, hoewel kletsnat, naar Sloot- dorp konden vervolgen. A N N A P ATI L O IV K A Uitslag draverij. Prachtig weer begunstigde de Zondagmiddag gehouden draverij op het sportterrein aan de Kleine Sluis. Er wa ren dan ook weer velen getuige van den door „Sport- lust" georganiseerden wedstrijd. Van de 13 ingeschreven paarden verschenen er twee niet aan den start. Daardoor werd er geen vierde prijs toegekend. W. Vessies van Beverwijk legde met „Pieternel" beslag op den eersten prijs, f 200. Tweede was ..Uniform'' van J. W. Borst. Bakkum f 75. en derde „Sally Harvester", van M. Hofland. Beverwijk t 25. BREEZAND. VERGADERING VEEFONDS. De algemeene vergadering van het Onderlinge Vee fonds, Zaterdagavond bij den heer Borst gehouden, werd geopend door den heer A. Schilderman, die be treurde dat, zooals gewoonlijk, de vergadering maar matig bezocht was. Na goedkeuring der notulen, bracht dc heer D. de Graaf, namens de commissie tot nazien der rekeningen verslag uit. De boekhouding van den heer P. List bleek keurig in orde te zijn. De penningmeester gaf zelf. een overzicht van den stand van zaken over het afgeloo- pen jaar. Men was begonnen met een nadeelig saldo van f 407.77. Aan gestorven vee was uitbetaald f 2117.98; aan administratie, verzekering, enz. f 382.31. Totaal uitgaven met inbegrip van nadeelig saldo f 2908.06. De entvangsten bedroegen aan contributie f 2209.50 en een opbrengst gestorven vee f 365.20: totaal f 2574.70. Het nadeelig saldo bedroeg dus aan het einde van het jaar nog f 33.36. In 1932 waren 13 koeien en 1 kalf aan het fonds overgegaan. In dit half jaar is het beter gegaan. De ontvangsten bedroegen aan contributie f 794.52 en aan gestorven vee f 48, totaal f 842.52. Aan gestorven vee (er kwamen maar 2 koeien aan het fonds) werd f 254.02 uitbetaald; aan administratie enz. f 227.90, to taal f 481.92. Verschil tusschen inkomsten en uitgaven f 360.60, waardoor het tekort ad f 336.36 is veranderd in een voordeelig saldo van f 27.24. Br zal echter wel dra nog een koe voor ï-ekening van het fonds komen. De commissie en de penningmeester werden be dankt voor 't werk en de uiteenzetting, waarna aan de orde kwam de vaststelling van de premie voor het volgend halfjaar. De meerderheid van het bestuur was er voor, twee heffingen van 1 pee. te do.en. De voorziter voelde aan vankelijk meer voor een eerste heffing van 1 en voor de tweede drie maanden, als men daarmee kpn volstaan, nog pet. Nu echter vaststaat, dat. nog een koe voor rekening van het fonds komt en er <^>k veel voor te zeggen is. juist in den zomertijd een gc^de kas te vormen, ging de voorz. en trouwens de geheele ver gadering met het voorstel van de meerderheid van het bestuur accoord. Wel werd nog even gediscussieerd over de vraag of men daardoor niet te veel betaalde in verhouding tot hen. die eerst in het najaar toetre den, maar men besloot tenslotte toch voor beide kwar talen 1 pet. te heffen. Voor de rondvraag had niemand iets, zoodat sluiting volgde. HEE RHU GO 1F .1 ABP Concours Wesf-friesche bond. Dank zij hel prachtige weer der laatste dagen van de vorige weck. waren de voorbereidselen op het gemeen telijk sportterrein zeer gunstig en zonder stoornis ver- loopen. Do tenten en banken waren gebouwd door den heer Lugtig, de hulpverlichting aangelegd door het G.E.B., terwijl diverse vermakelijkheiden. o.a. een cake walk, de bekende schuitjes van Vallentgoed. een zweef molen enz. Zaterdagmiddag gereed waren om do school jeugd van Heerhugowaard tc ontvangen. Op allerlei voex-tuigen werd de kleurige en blijde schare uit de diverse uithoeken der gemeente aange voerd en onder leiding der onderwijzers en enkele da mes. die mede gecollecteerd hadden om dit feest moge lijk te maken, had alles een vlot verloop. Het hoogte punt van den middag vormde het oplaten der honderden ballonnetjes, die door den oostelijken wind voortgestuwd, al spoedig in de richting der dui nen uit het gezicht verdwenen waren. Onder een talrijk toegestroomd publiek vond door burgemeester van Slooten des avonds om ongeveer 8 uur de officieele opening plaats, waarna het corps „Kunst na Ai*beid" te Zuidscharwoude het aangeboden concert aanving met de Gebuvtstagsmarsch van F. Kühne. Als een bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat van de drie personen, die in 1894 met den heer Pluister het initiatief namen tot het oprichten dezer vereeniging. n.1. de heeren J. de Boei-. F. Kaij en Jb. Zomer, er twee in onze gemeente wonen, terwijl naar we vernamen de heer Kaij thans in Schagen woont. DEN HELDER Door Ds. R. C. W. J. Hoek, predikant bij de Evange lisatie, alhier, is een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. gemeente te Wilp in Gelderland. Sedert de vorige opgave in dit blad zijn bij den in specteur der directe belastingen te Den Helder de na volgende bedragen aan gewetensgeld ontvangen: f 500. f 73.98, f 1830.34, f 800. f 84, f 100, f 500. f 250, f 20, f 250, f 350, f 30.81, f 800, f 90.70, f 32.85.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9