ASPIRIN dcwereïd Hoe werkt ASPIRÏN Ons bloed voorziet alle organen van ons lichaam met de voor het leven belangrijke stoffen, terwijl de verbruikte, waardelooze stoffen worden uitgescheiden. Wanneer nu de spieren hef slacht offer van een te sterke of fe plotselinge afkoeling worden, dan raakt deze functie van het bloed, die men als .stofwisseling" bestempelt, gestoord, zoodat vergiftige stofwisselingsproducten in het bloed achterblijven; als gevolg daarvan kunnen ont stekingen ontstaan. Dergelijke aandoeningen zijn als .spit in den rug" en .rheumatiek" bekend. Aspirin-fableffen oefenen een regelenden invloed uit op bloeds omloop en stofwisseling, zoodat de vergiftige stoffen worden uitgescheiden. Hierdoor wordt de oorzaak van de ontstekingen weggenomen. Bovendien stillen de Aspirin-tabletfen de pijnen. Alleen van een volkomen zuiver, onschadelijk middel moogt Gij een Ideale werking verwachten. Vraagt daarom steeds uitdrukkelijk Aspirin-tabletfen, gemerkt met het Bayerkruis. Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 30 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. De heer A. van der Veer Iz., Nieuw Leven, vroeg hoe het moest als de partijen het niet eens konden worden. Voorzitter antwoordde, dat men dan machteloos stond. Maar met een boycot zou men het ook niet ha len. De heer Gaijaard was van meening, dat de commis sie geen succes zou hebben als ze niots in de hand hadden. Ze zouden meer succes hebben, als er een boycot als een st.ok achter de deur gebruikt wordt. Da heer A. van Kleef, L.T.B., Langendijk, zeide dat men tegen de wet zou ingaan. Wat moet het dan als er toeslag wordt ingetrokken. Spr. was van mee ning, dat men met prac-advies van het bestuur ver genoeg ging. De heer IJs. Kaan, Tuinbouwbelang, was van mee- ning, dat het prae-advies nog eenige ruimte laat. Spr. zeide, dat onderscheid moest worden gemaakt tus- schen banken en particulieren, die weer op hun ei gen gespaard bedrijf wenschen te komen. De heer W. Duijs, L.T.B., Langendijk, was van mee ning dat men zoodoende een macht tegenover de wet maakt. Deze zaken moeten worden gebracht in die organisaties, waar men het recht heeft de wet to wij zigen. De heer J. Kliffen noemde het een rovolutionnair voorstel. De opdracht is voor het bestuur zeer moeilijk om als rechtbank te fungeeren. Spr. vroeg zich af wiens nood het hoogst is, die van den pachter of van den verpachter. Spr. stelde een voorbeeld hoe het zou moeten, als iemand zijn bodrijf, wat hij heeft ver huurd. weer in handen wil nemen, doordat geen pacht meer wordt ontvangen. Daarvoor zou men uit zonderingen moeten maken. Spr. vroeg zich af. of de banken hun geld ook niet noodig zouden hebben. De heer Jb. Groen Az. was het volop met het Bonds- bestuur eens. Er zal een wijziging in de crisiswetge ving moeten worden aangebracht. De N. M. kan een dergelijk besluit niet nemen. Spr. sprak tegen, dat overreding van het Markt bestuur geen succes zou hebben. Dat zoo weinigen zijn verkocht, is aan over leg te danken. De heer D. Wonder, Oudkarspel, releveerde de ver arming, waardoor aanstonds meer verkoopingen zul len plaats vinden, als geen hoogere steun wordt uit gekeerd. Ze hebben geen geld meer. De lieer Gaijaard merkte nog op, dat het wetsvoor stel—Van den Bergh er altijd nog ligt om deze ver koopingen te voorkomen. Spr. constateerde, dat het nieuwgekozep Kamerlid Groen voor dat wetsontwerp zal stemmen. In stemming gebracht werd het voorstel van Nieuw Leven met 597 stemmen tegen 494 stemmen verwor pen en het prae-advies van het Bondsbestuur aldus aangenomen. Er zal een commissie worden benoemd. Het vernietigen van kooL „Nieuw Leven" vraagt of het niet mogelijk is om de kool, die komt onder het In- en Verkoopbureau, thuis te laten vernietigen door een bepaald persoon en waarbij dan zoon product eventueel dezelfde rechten als toeslag kan behouden. Bij de huidige regeling krijgt men, indien men de kool zelf best als veevoeder kan gebruiken, dubbele vrachtkosten. Het Bondsbestuur acht het om practische redenen niet uitvoerbaar en voor 1933 zullen we een geheel andere controle krijgen, wellicht van rijkswege, De heer Olie verdedigde het voorstel van Nieuw Le ven. Spr. hoopte dat het voorstel aangenomen wordt, doch dat het besluit geen levensvatbaarheid mag heb ben, doordat de tijd beter wordt. Spr. was er voor, dat het den tuinders, als het zoo slecht was, zoo gemak kelijk mogelijk wordt gemaakt. Spr. was van mee ning, dat er geen fraude wordt gepleegd. De tuin ders zouden door dezen maatregel een klein bedrag in-den zak houden. De voorzitter deelde mede. dat de kool moét wor den aangevoerd, waarna ze door het In- en Verkoop bureau worden overgenomen. Men zal geen toestem ming krijgen. De heer P. Klant, de directeur van het In- en Ver koopbureau deelde mede. dat dit een instelling was om de minimumprijzen te bandhaven. Het is geen di recte steun. Dc handel moet in de gelegenheid worden gesteld om de kool te koopen. De heer Olie merkt op, dat men dezen winter kon uitrekenen dat men z'n kool terug zou krijgen. Spr. betreurde, dat er geen medewerking was. De voorzitter antwoordde, dat het. geen tegenwer king was. Er is al genoeg voor gedaan, om een en ander in orde te krijgen. De heer W. Duijs, Zuidscharwoude, voelde veel voor het voorstel. Spr. was van mecning, dat op monster kon worden geveild, dan behoeft niet alles te worden aangevoerd. De heer C. Keeman, „Koophandel", had bezwaren tegen het thuishouden. Men zal dan aangewezen zijn, de in schuiten aangevoerde kool te koopen. Het voorstel werd tenslotte ingetrokken. De samenstelling der Prov. Commissie. De vereeniging „Sint Maarten" wil het daarheen geleid zien, dat dc afgevaardigden in de Provinciale Commissie rechtstreeks door de plaatselijke afdee lingen worden gekozen. Op de jaarvergadering toch kwam tot uiting dat er te weinig zeggingschap was over de samenstelling dier commissie en waar deze commissie in den tegenwoordigen tijd een invloedrijk lichaam is, acht zij meer invloed gewenscht.. Het Bondsbestuur wijst er op dat de Prov. Commis sie niet is een bond van tuinhouwvereenigingen maar een „bond van veilingen", wiens bestuursleden recht streeks worden gekozen door de aangesloten vereeni- gingen dus aangesloten veilingen en die alleen ge rechtigd zijn invloed uit te oefenen. Het bondsbestuur moet dan ook het voorstel van de hand wijzen, als zijnde buiten de bevoegdheid der tuinhouwvereenigin gen. Het voorstel van het bestuur werd aangenomen. Toegankelijk voor de pers. „Tuinbouwbelang" wil de algemeene vergaderingen van het Centraal Bureau van Veilingen toegankelijk zien voor dc pers. Het Bondsbestuur heeft reeds een voorstel van ge lijke strekking bij het Centraal Bestuur ingediend. Dit voorstel is reeds aangenomen met eenige restric tie. Willekeurige verkoop. „Tuinbouwbelang" wil, in samenwerking met daar voor in aanmerking komende organisaties, er ten spoedigste en met kracht bij de regeering op aandrin gen dat er een wet kome welke er in voorziet dat pen bedrijven door een geheel willekeurigen verkoop kunnen worden verkocht als aan de verplichtingen niet geheel of ten deele, door de tijdsomstandigheden zal kunnen worden voldaan. Een dergelijke wet zou voor de betrokkenen dezelfde rechten dienen te bie den als zijn vastgesteld in de pachtwet. Het Bondsbestuur is het met dit voorstel eens. Deze aangelegenheid is echter reeds door den Prov. Bond in Noórdholland onder de aandacht van de re geering gebracht en geantwoord werd dat dit onder werp de volle aandacht van de regeering heeft. De heer G. Barten, Noordscharwoudc, lichtte het voorstel toe en zou er nog eens op willen aandrin gen. dat die wet spoedig tot stand komt. Nogmaals zal een verzoek worden gedaan bij de Regeering. Ouderdomspensioen. „Tuinbouwbelang" stelt voor er met klem bij de regeering op aan te dringen een zoodanige wetswijzi ging inzake Ouderdomsverzekering te willen bevorde ren, dat de mogelijkheid ontsta, dat door de heer- schende tijdsomstandigheden, arme ouden van dagen in het genot van ouderdomspensioen worden gesteld en hiervoor samenwerking te zoeken met alle hier voor in aanmerking komende organisaties. Een der gelijke wetswijziging acht zij, speciaal in tuinbouw streken, van het allergrootste belang. Het Bondsbestuur herinnert aan een vorig jaar ge nomen besluit op voorstel van „de Eendracht" om voortaan geen voorstellen meer te behandelen, waar aan een politieken grondslag is verbonden. Het Bondsbestuur acht dezen grondslag in het bedoelde voorstel aanwezig en geeft de voorstellende vereeni ging in overweging haar voorstel in te trekken. Het voorstel werd door de vereeniging ingetrok ken. Verslag uitbrengen. „Tuinbouwbelang" «telt voor dat op de jaarverga deringen van de aangesloten tuinbouwvereènigingen verslag wordt uitgebracht van de vergaderingen van de Prov. Commissie en van het Centraal Bureau. Dit om onjuiste gevolgtrekkingen te voorkomen. Het Bondsbestuur acht het uitbrengen van derge lijke verslagen wel gewenscht, maar wijst er op dat niet steeds de bestuursleden van alle aangesloten vereenigineen op bedoelde vergaderingen van de ge noemde colleges vertegenwoordigd zijn. Het prae-advies werd aangenomen. Een aanvoerregeling. „De Eendracht" stelt voor een aanvoerregeling in te stellen, opdat een behoorlijk gewaarborgde aan voer verzekerd is. Zij onderschat de moeilijkheden daaraan verbonden niet, maar het vrije ongelimiteer de aanvoeren van thans dient plaats te maken voor een systematische verdeeling der hoeveelheden over de marktdagen. De geringe kans dat het vrije handelsverkeer weer onbelemmerd zal zijn, zal ons noodzaken de wijze van aanvoeren te veranderen. Wel zou dat in onze persoonlijke vrijheid ingrijpen, maar het zou de kans geven meer voor het product te ontvangen. Ook de te verwachten regeeringsmaatregelen zullen er wel op gebaseerd zijn, dat èn tuinders, èn veilingen èn handel het hunne zullen doen om nog dien prijs te verkrijgen, die onder de gegeven omstandigheden mogelijk is. Het Bondsbestuur wijst op de moeilijkheid om doeltreffende maatregelen te vinden, welke voor de aanvoerders aannemelijk geacht moeten worden. Ten deze dient geen besluit te worden genomen zon der de aangesloten veilingen bij „De Vierbond" te hebben geraadpleegd. Aanneming van het voorstel is' echter gewenscht als deze vergadering zich in dezen geest wil uitspreken. De heer N. Kaan, Oudkarspei, wees op de groote risico die men loopt door de groote voorraden in Maart, welke niet kunnen worden geplaatst. Spr. stelde voor dat vanaf December een aanvoer regeling naar gelang van voorraad werd opgemaakt. Desnoods dat de veilingleider kool verkoopt, die niet aanwezig is, zoodat de handel voldaan kan worden. Dit zou beter gaan dan met de bonnen. Spr. dacht dat er meer dwingende bepalingen zullen komen. Voorzitter merkte op, dat het bestuur het met het voorstel eens is. Spr. zag echter bezwaren in een verplichten aanvoer, wat zeer moeilijk is. De kwali teit van de kool houdt ook verband met de houd baarheid. Spr. denkt niet, dat het iri orde kan wor den gemaakt met de leden, dat zij hun producten in December voor den minimumprijs moeten leveren. Ook had spr. bedenkingen tegen de regeling naar be hoefte, wat zeer moeilijk zal zijn. De heer Kaan lichtte zijn voorstel toe. Het euvel doet zich voor, dat in den voortijd te weinig goede kool aan de markt komt. Daar behoeft men nog niet een dwingende regeling voor toe le passen. Spr. wil de met opgave bij den veilingleider werken, die ze dan verkoopt. De heer D. Bruin, L.T Bvereenigde zich met het voorstel van Kaan, doch zou in serie/s willen veilen op vaste dagen, net als in het Westland. Daar zal de handel ook voor zijn. De Voorzitter merkte op, dat het daar dagproduc ten zijn, waarvan men af moet. De heer IJ. Kaan, Tuinbouwbelang, is bang dat men het niet zonder dwang zal kunnen doen. Spr. ging de geschiedenis van den afzet van de producten na. Thans heeft men zich echtir niet goed aange past aan het verplicht veilen, waardoor vanaf het begin van het seizoen geen goede Utol aan de markt komt. Daarvoor zullen maatregelen moeten worden genomen, want alleen voor goede kwaliteit zal men een kans hebben op de markten. Do Voorzitter zeide, dat de handel er geen prijs op zou stelen, dat in December een bepaald kwan tum wordt aangevoerd, wat ze niet kunnen plaatsen. De heer A. Bakker, Oudkarspel, was van meening, dat het meer heeft gekost, dat de kooplui niet in Maart konden koopen. De heer P. Zwagerman wilde voorstellen, dat de N.M.B. besluit te aanvaarden dat de Vierbond dwin gende maatregelen neemt. De Secretaris dacht, dat er niet veel zouden zijn, die er voor waren, dai in December reeds goede kool voor niets aan de veiling wordt gebracht. Spr. zou de gelegenheid willen openstelen om een navei- ling te houden, evenals te Warmenhuizen. De heer IJ. Kaan zeide, dat net om den gemiddel den prijs zal gaan. Door den afzet in December zal de kwaliteit beter worden. Dan zal de prijs beter zijn en zal het er niet toe doen, dat in December een lage prijs wordt gemaakt. De heer C. Borst Pz., Uudkarspel, dacht dat de on geregelde aanvoer zat in het doorschieten. Als dat werd opgehouden, zouden ze eerder komen. De heer C. Keeman, Koophandel, zeide, dat als de kool werd gebracht onder de Uitvoerwet, er alleen goecle kool voor export werd gebruik'. De tweede kwa liteit zal dan een lagere prijs opbrengen en zal be tere kool worden aangevoerd. De heer P. Deutekom, Koophandel, zeide, dat Koophandel voor „vrij koopenis. Men moet een tijd eens de kool vrij doen verkoopen Dan komt men niet in het gedrang met hen, die geen verplichtingen wil len. De heer P Kostelijk, Heerhugowaard, stelde voor om een toeslag te geven ter bevordering van den aanvoer in de eerste maanden. De heer S. de Boer Kz. (L.G.C.) ried aan een ver gadering van den Vierbond te houden met een ruim aantal afgevaardigden van de veilingen. Op voorstel van den Voorzitter zal eerst door den Vierbond worden vergaderd en zal het in die ver gadering genomen besluit daarna in een tweede ver gadering met de besturen der tuinhouwvereenigin gen worden behandeld. Van te voren zal de gelegen heid gegeven worden om het besluit in de tuin houwvereenigingen te behandelen. De uitbetalingsbriefjes. De L.T.B. te 't Veld, zou willen, dat van de pro ducten, aangevoerd door vrachtvaarders, de uitbeta lingsbriefjes direct op naam van den rechtstreek- schen leverancier werden gesteld, en niet op een to- taalstaat van den vrachtvaarder. Vooral is dit ge wenscht met het oog op eventueele toeslagregeling. Het Bondsbestuur acht dit voorstel, gehoord den betaalmeester, niet uitvoerbaar en moet dit voorstel ontraden. De afgevaardigde van 't Veld deelde mede, dat het voorstel in zijn vereeniging met applaus werd be groet. De vereeniging kon zich liet met het prae-ad vies vereenigen. Als alle leden aan de veiling komen, moet men toch ook de nota's maken. Elke dag zou de vereeniging het willen opgeven. De betaalmeester lichtte zijn bezwaren toe. Er zou tweemaal zooveel werk zijn dan anders. De bezwa ren van 't Veld kullen echter wel door de vracht schippers tegemoet worden gekomen, daar de boek houdingen nu beter in orde zijn. Zoover spr. zich kan herinneren, heeft nog nooit fraude plaats gehad als men twijfelde. De heer IJ. Kaan gaf de vereeniging 't Veld in over weging de kool op naam van den bouwer te doen veilen. De heer Bakker, bestuur, was het hiermee eens. Daar kan men niets aan doen. Er zal onderling overleg worden gepleegd. De omzetbelasting. De vereeniging „Nieuwe Niedorp en omstr." stelt voor, dat de Noordermarktbond een zoodanigen be drijfsvorm aanneme, dat hij ontkomt aan de omzet belasting. Het Bondsbestuur acht dit voorstel wel urgent, doch meent, dat er met klem ter bcvoegder plaatse op gewezen dient te worden, dat het een onbillijke be lasting is voor de veilingen. Om een anderen bedrijfs vorm aan te nemen, zal momenteel niet anders kun nen dan onze veilingsvereeniging om te zetten in een coöperatieve vereeniging, hetgeen voorshands nog wel geen opgang zal vinden. De heer Band lichtte het voorstel toe. Het valt ech- U,T oe OMGEVING ALK M A AH Opgepast voor dezen oplichter. De Commissaris van Politie te Alkmaar vestigt de aandacht op de navolgende waarschuwing, voorkomen de In de Telegraaf van 10 December 1930. Ochtendblad: „De commissaris der centrale recherche waarschuwt tegen de practijken van Frederik George ter Horst, ge boren te Amsterdam 24 Maart 1900. die onder de namen Handelsbureau „Ligtbv", Chem. Pharm. Fabriek „Jura" en Handelsbureau „Horco" rultenwas (middel tegen het beslaan van ruiten) te koop aanbiedt, waarbij voorge vende. dat na verloop van zekeren tijd de niet verkoch te voorraad kan worden teruggestuurd. Het is echter gebleken, dat de in den handel ge brachte was. hoewel niet waardeloos, niet aan de opge wekte verwachtingen beantwoordt, tenfrijl van het te rugnemen der niet verkochte waar ln den regel niets terecht kertnt, doordat Ter Horst veel van adres veran dert of onvindbaar is." Gebleken ls dat dezer dagen wederom getracht is door onbekenden bij inwoners te dezer stede een derge lijk preparaat onder den naam Autoclean" te verkoo pen en wordt voorzichtigheid aangeraden. Ook voor Sohagen van belang! Een kwajongensstreek, die de spuitgaten uitloopt! Dezer dagen maakten wij melding van een gefingeerde bestelling bij een visohwinkelier hier ter stede, door een tweetal jongens. Pij onderzoek is gebleken dat nog zes andere winkeliers de dup der jongens zijn gwor- den. We zullen maar zeggen, dat dit lieve ventje nog ontoerekenbaar is. Aan het bureau van politie is een zevenjarig jongetje onder handen genomen, die in den Bergerhout een jon ge spreeuw de oogen had uitgestoken en vogelnesten verbrand. Zeker 'n toekomstige stierenvechter! Aankomende bendeleden. Dinsdagavond zijn door de politie terzake het ln den laatsten tijd plegen van Inbraken in een school hier ter stede, waarbij spaarduiten uit doozen werden ontvreemd aangehouden een elf- en een vijftienjarige jongen. Na verhoor zijn zij wedeT op vrije voeten gesteld. Weer 'n stille knip in gevaar. Door den burgemeester alhier is ingaande heden de muziekvergunning van een caféhoudeT aan den Dijk ingetrokken ter zake overtreding de Algemeene Po litieverordening (het toelaten van bezoekers na slui tingsuur in zijn verlofslocaliteit). WINKEL Door de Afd. van den Bond voor Staatspensioen zal ook dit jaar weder getracht worden de ouden van dagen een dag te bezorgen voor een uitstapje, zij het dan ook, dat de tijdsomstandigheden misschien oorzaak zullen zijn, dat het iets bescheidener zal moeten zijn. Het bestuur meende echter hun dezen dag die langzamerhand een zonnige dag in hun leven is ge worden niet te mogen onthouden. De belangrijke vraag is geld en daarvoor zal dezer dagen een beroep worden gedaan op de ingezetenen, in de hoop, dat zij, die daartoe in de gelegenheid zijn, iets voor dit doel zullen willen bijdragen. Woensdagavond hield het Departement Winkel, een ledenvergadering ten huize van den heer R. Laan, alhier. Na opening door den voorzitter worden door den secretaris de notulen der vorige vergadering ge lezen en goedgekeurd. Ingekomen is het verslag van de Nutsspaarbank, waaruit blijkt, dat de baten bedragen: aan obligatiën ter te betwijfelen of men het doel zal kunnen be reiken door het omzetten in een coöperatieve ver eeniging. Men ging met het prae-advies accoord. Rondvraag. „Tuinbouwbelang" vroeg waarom niet per 100 Kg. werd gewogen. Men drong aan, dat de keurmeester zal toezien op het goed plaatsen der bascules. Aan deze vragen zal worden voldaan. De steunverleeningen. De vereeniging Heerhugowaard Noord vroeg in lichtingen over de verschillen in de steunuitkeering. De heer Groen, bestuur, antwoordde, dat een richt prijs is vastgesteld op verschillende tijden. Daarbij is rekening gehouden met de gemiddelde opbrengst. De Stennwei 1933. De „bedoeling" van de wet 1933 is dat de garantie prijs dadelijk wordt uitbetaald. Ook is er sprake van minimumprijzen. Als de kostprijs 3 is, is de garantie prijs 2, en de minimumprijs 1. Met de limiet van 5 millioen zal het niet kunnen worden uitgevoerd. Er moet worden gewerkt om de limiet opgeheven te krijgen. Op voorstel van „De Eendracht" zal een motie aan den Minister worden verzonden om zijn belofte voor 1932, om meer dan de f5 millioen beschikbaar te stellen, te vervullen. De afd Harenkarspel Oost stelde voore de grootst mogelijke bezuinigingen toe te passen om de reke ning sluitend te maken. Dit zal worden betracht. Pootaardappel-verkoopbureau. Door den heer A. v. d. Veer, Nieuw Leven, wordt voorgesteld, om tot de instelling van één centraal verkoopbureau voor pootaardappelen over te gaan. Als de handel zoo vrij blijft, zal men niet bereiken, wat gewenscht is Spr. was er voor, dat beter een gedeelte vernietigd kan worden dan ze voor een la gen prijs naar het buitenland te sturen. De heer Jb. Groen Az., merkte op, dat het niet via den keuringsdienst zal kunnen worden ingesteld. Er zijn echter bezwaren. Er zal een landelijke rege ling moeten komen. Wenschelijk werd geacht dat overleg werd gepleegd. Op een vraag van Waarland deelde Voorzitter mede, dat een ventilatie in de goot zal worden aan gebracht. De heer P. Kostelijk, bestuur, was erkentelijk voor de moeite die de Voorzitter zich heeft getroosd om toeslag te verkrijgen op de witte kool. Spr. was echter niet te spreken over den datum 3 September. Van de 400 wagons geveilde witte kool hebben er slechts 58 van den toeslag geprofiteerd. Spr. kon dit niet bil lijken, waarbij spr. wees op de warme tomaten, waarop toeslag is gegeven, terwijl ze 28 cent hebben opgebracht. De laatste steunuitkeering. Voorzitter deeldt mede, dat het laatste geld van de Tuinbouwsteunwet 1932 is ontvangen, nl. een be drag van f73.799.49 voor vroege aardappelen en be- waarkool. De eere-voorzitter, de heer S. Brugman, verzekerde met den N.M.B. te hebben meegeleefd. Het deed spr. genoegen dat de besprekingen een aangenaam ver loop hebben gehad. Spr. hoopte, de volgende verga dering weer te mogen bijwonen en dan opgewekte ge zichten te zien. (Applaus). Burgemeester Wijnveldt dankte, mede namens den burgemeester van Noordl en Zuidscharwoude, voor de uitnoodiging en sprak zijn genoegen uit over de vergadering. Spr. hoopte, dat de internationale ver wikkelingen zullen worden opgelost tot heil der tuinbouwstreek. Daarna sluiting. f 18745, hypotheken f 25540, effecten, beurskoers f 21073.82, kas f 1903.45, loopende rente f 1324.60, totaal f 68586.87; schuld aan spaarders f 50892.15; zuivere re serve f 17694.72; reserve op 31 December 1931 f 13859.54, netto vooruitgang f 3835.18; vereffening vorige boek jaar f 3042.27, netto winst f 792.91, waarvan 1/4 ge deelte aan het nut f 198.23, totale ontvangsten f 26093.97, totale uitgaven f 24190.52, kas op 31 Dec. 1932 f 1903.45.. Ingelegd door spaarders f 9807.29, teruggehaald door spaarders f 12956.41. Spaarbankboekjes in omloop 31 Dec. 1932 153, tegen 150 in het vorige jaar. De zuivere reserve bedraagt 38.4 pet. van de schuld aan spaarders en de hoop wordt uitgesproken, dat de spaarbank een zoo sterke positie moge blijven innemen. Aan beheerders wordt een woord van dank gebracht voor hun werk. Omtrent de uitkeering van der winst aan het de- partemena wordt van gedachten gewisseld en de wen- schelijkheid betoogd, bulten beschouwing te laten de winst op effecten, en als winst te nemen, de exploita tiewinst; voor alles dient er echter naar gestreefd te worden de bank zoo sterk mogelijk te maken. Daarna wordt verslag uitgebracht door de bibliotheek commissie. Het leesseizoen liep van October 1932 tot April 1933, in 12 zittingen werden 635 wei-ken uitge geven. Een 25-tal lezers maakten geregeld gebruik van de bibliotheek. De bibliotheek telt 662 verschillen de werken. Het verslag eindigt met een verzoek om eenige subsidie uit de kas van het Departement, voor aanschaffing van nieuwe boeken. De rekening wijst in ontvangst en uitgaaf een be drag aan van f 17.85 en een batig saldo van f 3.32. De commissie wordt dank gebracht voor haar werk, terwijl het verzoek om subsidie, waartoe de behoefte wordt gevoeld, te behandelen bij de begrooting. z In de plaats van den heer A. de Ridder, die moet af treden en niet herkiesbaar is, wordt tot bestuurslid gekozen de heer A. Schenk. Ingekomen is voorts de agenda voor de op 27 Mei te houden vergadering van het District Noordholland. Algemeen acht men het gewenscht om het Departe ment daar te doen vertegenwoordigen en als afge vaardigde daarheen wordt benoemd de heer A. Schenk. Vervolgens wordt de aandacht gevraagd voor de komende wintercampagne, waarvoor reeds tal van aan biedingen zijn ingekomen. In groote trekken wordt vastgesteld, dat men iets zal trachten te geven, op het gebied van declamatie, iets van wetenschappelijke strekking en iets op muzi kaal gebied, terwijl gelegenheid wordt opengehouden voor eigen krachten. Verdere uitwerking wordt aan het bestuur opgedra gen, in de hoop, dat als het zoover is, de leden ook niet achter zullen blijven om van hun belangstelling te doen blijken. Daarna is de vergadering gesloten. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat het plaatselijk crisiscomité zijn uit- keeringen moet staken, wegens gebrek aan de noodige financiën. Er komen zoovelen om steun aankloppen, dat zelfs een gift van ongeveer f 550 het crisiscomité toe gedacht door den heer van Zuidscharwoude, wegsmolt als sneeuw voor de zon. NOORDSCHARWOUDE. In een dezer dagen gehouden vergadering heeft men besloten, dat de plaatselijke muziek- en zangvereenigin gen weer een gezamenlijk concert zullen geven. De da tum zal hoogstwaarschijnlijk 17 Augustus zijn. OUDKARSPEL Er bestaan plannen om ook voor de ouden van da gen van Oudkarspel en Noordscharwoude een autotocht te organiseeren. De commissie is reeds samengesteld en zal binnenkort een beroep worden gedaan op de auto houders om hun wagen voor dit doel ter beschikking te stellen. Ongetwijfeld zullen zeer velen door het beschik baar stellen van auto's en door financieelen steun er toe bijdragen, dat den oudjes weer een genotvollen dag kaïn worden bezorgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11