SPORT. ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KL00STERBALSEH WEES OP UW HOEDE Uit Alkmaar en Omstreken AKKERS ORIGINEEL TER INZAGE Droevig ongeluk Nauwelijks zijn de vroege aardappelen boven den grond of we vernemen weer van verschillende zijden, dat de gevreesde en bekende aardappelziekte weer op getreden ls in Noordholland. Ook door eigen waar neming hebben we kunnen oonstateeren, dat het geen loos alarm ls en dat we werkelijk met d e gevaarlijke ziekte te doen hebben. Hoe slecht de beurs het ook zal kunnen lijden, toch moeten we dus weer komen met het reeds meermalen herhaalde advies, „spuit, spuit vroeg; spuit goed, spuit veel en... spuit met goede chemicaliën. Vooral het laatste ls de Jaren die achter ons liggen duidelijk naar voren gekomen. Herhaalde malen ls het voorgekomen, dat gespoten werd met Normaalpoeder van ondeugdelijke samenstelling. Zonder dat de spuiter zich bewust was van de ondeugdelijkheid van de Nor- maalpoeder natuurlijk. Voor hoeveel duizenden guldens op die manier scha de berokkend is geworden aan den, toch reeds lijden den tuinbouw, wagen we niet te schatten. Het verdient dus wel aanbeveling, zich op de een of andere manier waarborgen te verschaffen, dat men werkelijk goede pappoeder (of welke andere stof ook) ontvangt. Voor aankoopen in het groot ls het natuur lijk het beste een onderzoek naar de deugdelijkheid te laten instellen en dus vooraf, op de voorgeschreven manier en onder getuigen, een monster te trekken. Wat de tijd van spuiten betreft, kan opgemerkt worden, dat wetenschappelijk uitgemaakt is, dat de eerste bespuiting een tamelijk lange nawerking heeft en dat dus de eerste klap een daalder waard is. Wat het te gebruiken bestrijdingsmiddel betreft kan men wel met groote zekerheid aannemen, dat er wel duurdere spuitvloeistoffen klaar te maken zijn dan Normaalpoeder of Bordeauxsche pap, maar dat het niet zoo gemakkelijk ls betere klaar te maken; men kan zich dus gerust houden aan deze twee oude, be proefde middelen, mits ze maar goed zijn. Inlichtingen en adviezen over deze onderwerpen worden gaarne en gratis door ondergeteekende ver ft rekt De Controleur b. d. Plantenz.k. Dienst, VAN HER WIJNEN, St Pancras. MOEST STAANDE ETEN. Weken lang ischias. Met zijn ervaring helpt hij na anderen. Hier volgt een ongewoon sterke aanbeveling van een middel tegen ischias van iemand, die zelf in he vige mate aan deze kwaal geleden heeft. Indien U ooit de pijnen van ischias gevoelt hebt, moet U 't stel lig lezen. En als U iemand kent, die aan ischias lijdt, roudt U hem hiervan moeten vertellen. De aanbeveling koemt van Mr. T P. R. Hij schrijft; „Ik leed ongeveer zes weker, lang aan ischias. Er waren tijden, dat ik niet meer kon zitten of liggen, maar steeds inoest blijven doorloopen. Ik kon zelffc niet gaan zitten om te eten. Een buurman zei me Kruschen Salts te probeeren, wat ik ook deed; ik nam eiken morgen een theelepel vol in een glas warm wa ter. Toen ik andcrhalven flacon gebruikt had, ver dween de ischias, en nadien heb ik het nooit meer gevoeld. Ik blijf doorgaan met eiken ochtend wat Kruschen te nemen, omdat ik last heb van consti patie en ik er van overtuigd ben, dat Kruschen Salts het beste middel ter wereld is tegen ischias en rheu- matiek. Iedereen, die aan deze kwalen lijdt, raad ik het dringend aan. Ik ben Kruschen Salts veel dank verschuldigd." T. P. R. De pijnen van ischias zijn een symptoom van die per kwaad hetzelfde euvel dat rhi umatiek, spit en jicht kan veroorzaken. Zij zijn het teeken, dat er iets aan Uw stofwisseling hapert en onzuiverheden in het bloed gekomen zijn. Kruschen Salts is een combinatie van zes natuur lijke zouten, welke Uw inwendige organen tot gere gelde werking aansporen. Kruschen verschaft U daarom een inwendige schoonheid en gezonden bloedsomloop. En wanneer de „kleine dagelijksche dosis" Uw stofwisseling in orde blijft houden, dan zullen ischias en rheumatiek voortaan Uw deur voorbijgaan. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0 90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) ALCMARIA SLAAT BE QUICK (GRONIN GEN) MET 5—2. EEN NIEUWE KAM PIOENSZEGE VAN DE BOYS. WEST- ZAAN MET 8—1 GEKLOPT. ALCMARIA VICTRIX—BE QUICK, 5—2. Ook de Hemelvaartsdag, werd door Al cm aria benut tot het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. Thans kwam het Groningsche Be Quick op bezoek en de Alkmaarshe opstelling zag er als volgt uit; Jongmans; Bljlsma Sr. en Burger; Bijlsma Jr., de Grand en Lengers; Keppel, Rootring, Hamstra, de Jong en Watertor. De gasten kwam direct geducht van stapel loopen en de Alkmaarsche verdediging kreeg handen vol werk. De nieuwe doelwachter maakte geen al te sterken in druk en de Groningers konden een 02 voorsprong behalen. Watertor liet de rust met 12 ingaan. Na rust kwamen de Alcmarianen aan het woord. De Stand werd niet alleen gelijk, docht met een Alkmaar sche 52 zege kwam het einde. ALKMAARSCHE BOYS I—WESTZAAN I, 8—L De Alkmaarsche Boys hadden, ln verband met de kampioenscompetitie, op Hemelvaartsdag bezoek van Westzaan I, kampioen le klasse A. De Boys speelden met een invaller. De wedstrijd zelf. stond ln het alge meen op geen al te hoog peil. De Westzaners hadden het eerst windvoordeeï, doch Nol gaf de thuisclub reeds na enkele minuten de leiding. Het doelpunt moest terecht wegens buitenspel worden geannuleerd. De Zaankanters bgonnen geducht aan te pakken en brach ten al spoedig uit een vrije schop den stand op 01. Als er bijna een half uur gespeeld is, moet de Zaan- sche keeper voor een schot van Nol zwichten en de stand is gelijk, 11. Als Michels goed opbrengt en keurig aan Indri af geeft, zet deze fraai voor en Brouwer schiet onberis pelijk in den rechterbovenhoek, 21, zoodat de rust juist met een kleinen Alkmaarschen voorsprong kan ingaan. Na rust ls het woord geheel aan Alkmaaar en gesta dig wordt de stand tot 81 opgevoerd. Met dezen uitslag komt 't einde. JULIANADORP. J.V.C.-nleuws. Op Hemelvaartsdag, 's middags één uur kregen de J.V.C.-adspiranten bezoek van Scha,gen b-adspiranten, voor het spelen van hun laatsten competitiewedstrijd. Er stonden voor de J.V.C.'ers groote belangen op het spel. Wonnen zij, dan waren ze kampioen van hun af- deeling. Met een 60 stand voor J.V^C. kwam het ein de en tevens het door de jongens zoo fel begeerde kam pioenschap» Als we de verrichtingen van de J.V.C.-adsp. in dit seizoen nagaan, dan zien we, dat ze van de 14 wedstrij den er elf gewonnen, twee gelijk gespeeld en één verlo ren hebben. J.V.C. kan met alle drie elftallen op een succesvol seizoen terugzien. Twee elftallen zijn kampi oen. terwijl ook het tweede elftal nog een kleine kans maakt A.s. Zondag beginnen de nederlaagwedstrijden voor J.V.C. 2. Er zijn 7 deelnemende clubs. Dan komt Scha- gen 8 op bezoek. CALLANTSOOG. Op Hemelvaartsdag hield „Callantsoog" haar jaar- lijksche seriewedstrijden. Door talmen met berichtge ving van het Succes-bestuur zouden de wedstrijden bij na in 't honderd geloopen zijn. Op het laatste oogen- bllk kreeg men toen de toezegging tot deelname van Heldersche Boys n. Een teleurstelling was evenwel, dat het bondsbestuur geen toestemming kon verleenen voor de deelname van Geel-Zwart ('t Zand). Op aan dringen van de spelers van Callantsoog I werd beslo ten het kersversche Callantsoog II te laten meespelen. Om 12 uur werd de strijd aangebonden tusscben Callantsoog I en Heldersche Boys L Na een 10 voor sprong van C., maakten de Boys met een penalty ge lijk. Na de rust wist C. nog 4 maal te scoren, zoodat de gastheeren met een 51 overwinning zich in de winnaarsronde plaatsten. Vervolgens betraden Schagen m en Callantsoog II het veld. De voorspelling van het publiek luidde „een verpletterende nederlaag voor C. II". Wie beschijft de verbazing toen C. n na pl.m. 15 minuten de 1 eiding nam (10). Nog voor de rust maakte S. met een pe nalty gelijk en neemt dan de leiding, doordat de C. linkshalf bij ongeluk ln eigen doel trapt (21). Na de rust komt hierin geen verandering meer, zoodat Scha gen, Hl slechts met 21 wint. Na de middagrust komen de verliezers ln 't veld: Callantsoog II en Held. Boys II. De partijen zijn tegen elkaar opgewassen. Toch zijn Held. Boys het meest ln den aanval, maar de C.-achterhoede met den keeper aan 't hoofd weet telkens het gevaar te bezweren. Uit een mooien doorbraak weet C. II te doelpunten (10). Na de rust weet C. weer door te breken en dat kost H. weer een doelpunt (20). Dan zet H. alles op alles, doch C. weet van geen wijken. Eindelijk weet H. B. te doelpunten. Dan komt het einde en C. heeft laten zien, dat met goeden wil en niet minder goeden moed veel te bereiken is. De finale tusschen C. I en Sparta ITÏ verliep kalm en leverde een gelijk spel. (11). Tweemaal 7% mi nuut verlenging deed den stand niet veranderen. Daar na werd geloot Sparta was de gelukkige, zoodat deze club met den eersten prijs ging strijken. Na afloop reikte Callantsoog*s voorzitter, de heer H. J. Schut, met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hier volgt de eind-uitslag: Callantsoog IHeldersche Boys II, 51. Callantsoog IISparta III, 12. Callantsoog IIHeld. Boys II, 21. Callantsoog ISparta III, 11 (Sparta wint bij loting). Prijzen: le prijs: Sparta Hl, een beker, aangeb. door de v.v. „Callantsoog"; 2e prijs: Callantsoog I, lauwer krans, aangeb. door den heer J. Luikes-Butter; 3e prijs Callantsoog n, lauwerkrans, aangeb. door den heer J. Denijs, Schagen; 4e prijs: Held. Boys H, een plaquette, aangeb. door de v.v. „Callantsoog". AARTSWOUD. Hemelvaartsdag trokken onze Jongste voetballers naar het sportterrein te Hoogwoud, om daar een vriend schappelijken wedstrijd te seplen tegen L.V.C. van de Langereis. Een aardig gespeelden wedstrijd waarin van belde zijden hard werk gewerkt Eindstand 75 ln het voordeel van Aartswoud. ult de OMGEVING HEERHUGOWAARD Concours We«tfriesche Bond. Als Inleiding van den Donderdag, op Woensdag het aangeboden concert van Excelsior. Wormerveer. Heel wat volk bewoog zich ook weder dien avond op het ter rein en mogen we 't dankwoord door den heer Volkers, voorzitter der feestcommissie in het kort weergeven, dan kunnen we het wel onderbrengen in de uiting, die we van iemand op het terrein hoorden: Hij (de direc teur) heeft ze in zijn hand, dat kim je zien en... hoo- ren ook. Een vereeniging op dergelijke sterkte en bezetting te krijgen ls wel de hoop. waarmede vele vereenigingen worden opgericht, doch die voor de meesten tot het onbereikbare blijft behooren. De Donderdag liet zich zuinig aanzien. In den vroe gen morgen al. En deze dag hield woord. Het bleef suk kelen met het weer. wat echter niet zoozeer op de stemming van de aanwezigen scheen te werken, dan wel op den bodem van het sportterrein, die tegen 11 uur in den avond meer aan een werkverschaffingsob- ject dan een voetbalveld deed denken. Toen echter ongeveer tegen dien tijd „Onder Ons" van Dirkshorn op de zeer aardig versierde tribune had plaats genomen, als laatste van de rij der deelnemers, boven zioh de initialen der plaatselijke vereeniging elee- trisch verlicht en de regen opeens in wat sterker mate neer plenste, toen dacht nog niemand der aanwezigen er aan zich van de tot staanplaatsen gepromoveerde zitplaatsen te verwijderen. Onwillekeurig daohten we aan UdL van Dirkshorn, dat een 25 jaar geleden ook een toppunt bereikte en schoten ons de prachtig en stijlvolle oefeningen te bin nen, die we toen van de leden dier gymnastiekvereenl- ging zagen ten uitvoer brengen. Subliem. En nu weer was het Dirkshorn, dat trots den regen het publiek bleef vasthouden. Toen we deze muziek hoorden begrepen we opeens de woorden van den heer Bruul bij de opening gespro ken over muziek, die veredelend werkt Welk een inspanning is er noodig om van de eerste treurende oempa's af. het te brengen tot een dergelijk samenspel, waarvan de klanken deden vergeten dat we hier met een fanfare-corps te doen hadden en die soms tot de innigheid van kamermuziek overging om dadelijk daarna weer op te schetteren tot een volle fanfare. Toen even daarna de heer Bruul den wedstrijd sloot en dank braoht aan H.U.G.O. voor de schitterende ont vangst, waarbij hij vnl. den heer Volkers als op den voorgrond getreden bestuurslid noemde, en de hoop uit sprak dat ook weer dit concours de muziek dichter bij de menschen en de menschen dichter bij de muziek zou brengen en ook den WelEerw. heer de Meulder, mede aanwezig, dank braoht en eindigde met heilwensch op den groei en bloei van den Bond, steeg een luid applaus op. Maar overweldigender was dit nog, toen hij vlak daar op bekend maakte de namen der eereprijswinnaara en sloot met den naam „Onder Ons" als eerste prijswinnaar te noemen, en de wakkere vereeniging nog op de tri bune gezeten, een luid hoera aanhief, dat dra over stemd werd door het nog over het pas gehoorde enthou siast gestemde publiek. Derde afd. Fanfare: 1. Kunstmin, Andijk-Oost, 2e prijs, 131 punten; 2. Texel's Fanfarecorps, Texel, 2e pr., 123 punten; 3. Door Wilskracht Saamgebracht, Ven huizen, le prijs 145% p. Tweede Afd. Harmonie: 1. Kunstzin, Julianadorp, le prijs 156% p. Eerste Afd. Fanfare: 1. Excelsior, N. Niedorp, 2e pr. 137 punten; 2. Tavenu, Opperdoes, le pr. 162 punten; 3. De Vriendschap, Schoorl, le prijs 172% p.; 4. Kunst na Arbeid, Grootebroek, le prijs 159 punten. Afd. Uitmuntendheid, Harmonie: 1. De Eendracht, Kolhora, 2e prijs 136% p. DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zq kloosterbalsem komt zqn hand weer goed in orde ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben, kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." Meur H Fr u >a.a „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b|J brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— Afd. Uitmuntendheid, Fanfare: 1. Texel's Fanfare corps, Texel, 2e prijs 133% p.; 2. Harmonie, Wierln- gen, le prijs, 154% p. Eere-Afd. Fanfare: 1. De Herleving, Zwaag, 2e prijs 136% p.; 2. Excelsior, Andijk-West, le prijs 157% p.; 3. West-Frisia, Twisk, le prijs 169% p.; 4. Ons Genoe gen, Wijdenes. le prijs, 172% p.; 5. Onder Ons, Dirks horn, le prijs 166% p. In den eerewedstrijd Fanfare werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs Onder Ons, Dirkshorn, 84 p.; 2e prijs H.U.G.O., Heerhugowaard, 82 p.; 3e prijs Kunst na Arbeid, Zuidscharwoude, 80 p. In den eerewedstrijd „Harmonie" werd geen eerste prijs toegekend. 2e prijs Harmonie, Winkel, 71 p.; 3e prijs Kunstzin, Julianadorp, 63 p. De wisselbeker verwierf „Crescendo", Oude Niedorp, met 173 punten. WIERINQEN Hinderwet. B. en W. hebben ingevolge de Hinderwet vergunning verleend aan: le. de fa. A. Kingma en Zoon te Leeuwarden en Sloot- dorp. tot het oprichten van een timmerwerkplaats te Slootdorp. waarin een electromotor van 5 P.K. wordt geplaatst voor de aandrijving van een cirkelzaagmaohlne 2. Gebr. J. en Jb. Hegeman tot het oprichten van een timmerwerkplaats met verschillende motoren en ma chines aan de Havenstraat te Den Oever; 3e. de N.V. A.P.C. te 's-Gravenhage tot het opriohten van een benzinebewaarplaats met aftapinrichting op een terrein van M. de Haan aan de Hoofdstraat te Hippo- lytushoef. Collecte. Door B. en W. is aan de vereeniging „Zonnestraal" te Amsterdam vergunning verleend tot het houden van een collecte op 24 Juni a.s. Drankwet. M.I.V. 1 Mei JJ. zijn ingetrokken de verloven tot den verkoop van alcoholhoudenden drank, andere dan ster ken drank ten name van de Ver. van M.U.Z.-personeel en den Volkenbond tegen Drankmisbruik beiden te Den Oever. Burgerlijke stand. (Van 19 tot en met 24 Mei) Geboren: Catharina Cornelia, dochter van Th. Engel en P. Bakelaar; Geertje Neeltje, dochter van J. Veerdig en G. Mulder; Trijntje Neeltje, dochter van S. Gorter en G. Lont Ondertrouwd: A. Asjes en M. Piel. In de door het vertrek van Pastoor H. O. Koppert ont stane vacature in de bioscoopcommissie is voorzien door benoeming van diens opvolger Pastoor A. F. de Wildt Sport voor Zondag. Voetbal. Westzaan ISucces I. Kampioenswed strijd. Vertrek 11 uur. L. Rij vereeniging „Wieringen". Rijles om half tien. Druk verkeer. Donderdag was het buitengewoon druk met auto's cn motorfietsen langs de Wieringer wegen. Ook wel mede door den uitgeschreven afstandsrit van V.V.V.V., welke route hier langs liep. Somtijds werden in een zeer kort tijdsverloop binnen 1 uur 300 stuks geteld. Gezien dee drukte, hebben we weinig van ongevallen vernomen. Enkele kleine botsingen, welke wat ma terieels schade veroorzaakte, hadden plaats. -— Hoewel het weer op j.1. Donderdag niet bij uit stek gunstig was om uitstapjes te maken, werd het „Amstelbad" aan Lutje alhier nog vrij druk bezocht. Men kon zich vermaken met boot- en cano-varen. SCHOORL De Schoorlsehe Zangvereeniging „Gemengd Koor", behaalde op het groot nationaal Zangconcours te Amersfoort, op Hemelvaartdag een eerste prijs in hare afdeeling met 355 punten. Op den eerewedstrijd, gehouden op den avond van dien dag, behaalde het koor een tweeden prijs. Een mooi succes, ook voor den heer Corn. Jonker, den dirigent. Door de Nederl. Neutrale Vereeniging voor de T.B.C.-bestrijding, is op Hemelvaartdag in Schoorl den verkoop van het Emmabloempje ter hand geno men. Een aantal jongedames had zich met den ver koop belast en de opbrengst was zeer bevredigend, n.1. een bedrag van f 176.221/^. Het vorig jaar bedroeg dit f 118.zoodat het slechte weer van Donderdag de goede resultaten niet in den. weg heeft gestaan. ALKMAAR Hulde aan de luidsprekers. Donderdagavond werd aan het bureau kennis ge geven, dat de 8-jarige B. J., wonende alhier, werd vermist Daar om 8 uur door het persbureau Vaz Dias was opgeroepen, dat zich te Amsterdam aan het bureau Warmoesstraat een 7-jarig jongetje bevond, wiens naam en adres onbekend was, heeft de politie alhier zich met de Amsterdamsche politie in verbin ding gesteld en bleek dat het ventje de vermiste B. J. was. Het kind is door den vader afgehaald. We zullen het maar afwachten. Donderdagavond te omstreeks 8 uur had op don hoek LaatKoorstraat, een aanrijding plaats tusschen 2 luxe auto's, waarbij de auto, komende vanaf de Hei- looérbrug en gaande in de richting Groote Kerk aan de rechterachterzijde beschadigd werd door een met groote snelheid vanaf de Laat komende auto. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld- L A N GE N D IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagmiddag gebeurde alhier een droevig on geluk. Omstreeks kwart over zes kwam de vrachtrijder D. Kuiper van Alkmaar met een auto tomaten bij het bollengebouw om deze daar te lossen. De deuren ge sloten zijnde, maakte hij deze open om achteruit liet gebouw in te rijden. In dien tusschentijd waren en kele jongens op den auto gesprongen, welko eerst door K. daarvan waren verwijderd voor hij het ge bouw in reed. Toen is vermoedelijk het 6-jarig zoon tje Cor van den heer H. Glas alhier later weer achter den auto om geloopen om een tomaat te pakken, waarbij hij is komen te vallen, zoodanig dat het lin ker achterwiel over zijn hoofd ging. Men begrijpt de ontsteltenis van K. toen hij bemerkte wat cr gebeurt was. Spoedig werd de dokter gewaarschuwd, welke niet anders dan den dood constateerde, welke on middellijk na het voorval was ingetreden. De politie die een onderzoek instelde naar het gebeurde, kwam tot de overtuiging dat den bestuurder in dezo geen schuld treft, zoodat de auto, welke eerst in beslag is genomen, later op last van den officier van justitie is vrij gegeven. Dat de verslagenheid der ouders over het verlies van hun zoontje groot is, laat zich indenken. Alge meen is de bevolking diep onder den indruk van het gebeurde. Van bevriende zijde ontvingen we onderstaande cijfers van doorgedraaide producten over de veilingen in de provincie Noordholland, betreffende het tijdvak 1 Oct. 1932—1 Mei 1933. tot.hoev. best. v. best. v, verniet, doorgedr. menschel, veev, in Kg. in Kg. gebr. in Kg. in Kg. Roode kool 94.031 16.176 76.205 1.650 Gele kool 137.871 36.637 101.084 150 Witte kool 14.242.365 473.650 13011.990 756.725 Roode bieten 5.096.468 124.359 4971.784 325 Uien 344.684 108.852 235.832 Peen 23.060 11.475 11.585 Bloemkool (ln stuks) 5.146 2.485 2.661 Prei (bos) 4.100 3.451 649 Knolselderie 660 SSO 280 Boerenkool 655 30 620 Andijvie (krop) 39» 2.950 1.000 Spruitkool 153 128 25 Pladijs (bos) 170 120 50 Spinazie 157.344 8.062 145.152 Raapstelen 4.240 2.540 1.700 Rabarber 348 295 53 Voorwaar een treurig beeld, hetwelk ons doet zien de zorgelijke omstandigheden, waarin de tuinbouw in deze provincie verkeert. Vrijdagmorgen waren voor het eerst 2 partijtjes nieu we aardappelen ter markt aangevoerd, welke resp. f 13.10 en f 13.60 per 100 Kg. opbrachten. Het Chr. Fanfarecorps „Adrendo" alhier behaalde Hemelvaartsdag op het gehouden concours te Weesp, onder leiding van den heer G. v. Kalken te Hoorn, een lsten prijs met 362 punten, terwijl tevens nog een extra prijs werd behaald voor het hoogste aantal punten in de rubriek stemming. OUDKARSPEL, Tot korpskolvers voor de te houden kolfwedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond werden door de kolfclub „Volharding" de heeren P. Langendijk Cz., P. Gelder en C. Vlug aangewezen, welke zich spoedig zul len beginnen voor te bereiden voor de te Zuidscharwoude te houden wedstrijden. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. OUDE NIEDORP De tweede dag van het muziekfeest te Heerhugo waard was een emotievolle dag voor Crescendo van Oude Niedorp. Er werd door verschillende corpsen zulk superieur werk geleverd, dat meermalen het ge voel bij je opkwam, dat de kans hoe langer hoe klei ner werd op den wiselprijs. Er waren geduchte mede dingers en er werd schitterend werk gedaan. Bij het bekend maken der priizen kwam dit ook wel uit, want verschillende corpsen zaten Crescendo met het puntenaantal vlak op de hielen, doch niet een is er boven gekomen, zoodat Oude Niedorp dit jaar den wisselnrijs in bezit mag hebben. Een prachtige aan sporing voor de leden om saamhoorig te blijven en ijverig te studeeren, opdat zij voor een volgend jaar eervol hun tijdelijk bezit kunnen verdedigen. Crescendo steeds hooger. De eminente directeur zal u den weg wel aanwijzen. KOE G R A S JULIANADORP. „Kunstzin" wint een len prijs. Op het gehouden muziekconcours te Heerhugowaard op Donderdag (Hemelvaartsdag) j.1. behaalde de niu- ziekvereeniging „Kunstzin" alhier in de 2e afdeeling Harmonie een len prijs met het hoogsto aantal pun ten n.1. 156Vs- Des avonds kwam zij met vele anderen uit in de eere-afdeeling, en logde daar beslag op den 3en prijs met 63 punten. Begrijpelijkerwijze is deze prestatie een groot succes voor onze plaatselijke muziekverceniging, maar heeft hierdoor tevens getoond, dat wanneer er ernstig ge streefd wordt om hooger op den muzikalen ladder te klimmen, een succes ook niet uitblijft. Wij zullen geen verder commentaar op dit succes leveren, daar voor zal het critisch verslag wel zorgen, maar wij van onzen kant wenschen de leden van „Kunstzin" in liet algemeen en haar ijverigen directeur den heer Joh. van Glabbeck van harte geluk met deze overwinning. Zij is volgens ons oordeel verdiend, daar hadden wij ons van overtuigd, maar konden zulks niet zeggen, want op het terrein van den strijd kan het soms"heel anders uitvallen. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente Huicduinen Julianadorp ia door notabelen benoemd de heer C. van der Eijik alhier. HARENKARSPEL DIRKSHORN. De Muziekvereeniging „Onder Ons" alhier, directeur de heer A. P. Blaauw, is weder eervol uit het muziek concours te Heerhugowaard op Donderdag j.1. thuis ge komen. Mededingende in de Eereafdeel|ng Fanfare be haalde „Onder Ons" een lsten prijs met 166% vunt en ln den daarop gevolgden eere-wedstrijd den l9**n prij6 met 84 p. Z IJ P E GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 19 tot en met 24 Me! 1933. Geboren: Ali, dochter van Cornelis Erilcs en Anna Stammes; Sijtoer, zoon van Wijbren van der Haa# cn Guurtje Kuiper; Trijnie, dochter van Adriaan Schoorl en Cornelia Blokker. Getrouwd: Lourens Doorn, 29 jaar, metselaar en Geer tje Visser, 22 jaar, beiden te Zijpe. Gescheiden: Jan van Soheijen, 43 jaren, smid en Dieuwertje Zeeman, beiden te Callantsoog.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15