De Srabantsche Brief van DE MOOISTE FOTO Uitstervende dieren. Waarnaar men luistert UI venhout, 23 Mei 1933. Menie r, Midden in de feesten zitten me hier! En ge hoeft nie te vragen, welke fees ten! Zondag is 't begonnen en t' lot z'n eigen aanzien, da-d-et veurloopig nog nie gedaan is. Waant elke ver- oeniging, waarvan dn Fielp bestuurslid is, wil hum nog 's ampart fuiven. Zondag, na de late mis, die tusschen twee hoks- kes en stripkes, opgedra gen wier „uit daankbaar- heid bij 'n zuiver feest als Gemeenteraadslid". be gon 't As d'n bakker nog maar aamper z'nen gekleeden jas had uitgedaan toen ie thuiskwam, en z'nen kol lesalen kop had afgedweild, waant 't was veul zomer geworren, dan sting de hermonie veur z'nen winkel en blaasde op vollen stoon. Toon van Diggelen veur- op, as kapelmeester, sting mee z'nen rug naar z'n korps en sloeg de maat veur d'n bakker z'n uitgestal de brooikes en zuurtjes. Nuuwsgierig en 'n bietje waantrouwig kwam d'n Fielp efkes in z'nen winkel en toen d'n Toon knip oogde naar 'm, toen schoot d'n Fielp as 'nen stur- imenden olifaant, zijn woonhuis in, pakte z'nen vier- kaanten, zwarten jas. gooide :.'ncn hoogen hoed er gens op z'n kop en nog pas mee éénen erm in 't mouwgat, kwam ie al veur d'n draad. Z'n Kee kwam 'm achterna en as d'n bakker in de houding sting te lusteren naar zijn serenade, dan heesch Kee d'r eigen omhoog op d'r teenen en plotste d'ren Fielp z'nen hoed meer in 't centrum van z'n „kale hoogvlakte". Toen zag ie 'r 'n bietje idioot uit, maar Kee had d'ren zin: de boel sting op z'n plots. Ja, amico, as de vrouwen oew aankleejen Ik wier dr al kriegelig onder as ons moeder mijn vroe ger inspecteerde, veur ik naar grotmoeder nuuwjaar gong wenschen. of 'n aandere, officieele aangelegent- heil gong opknappen, 't, Petje midden op oew hoofd, oew kuifke sjuust onder 't klepke uit, alle knoopjes sjecuur toe en as moeder zoow d'n lesten toets aan oew toilet had gelegd, dan zagde 'r subiet uit as 'nen onwijze verschuppeling. En dan zee ze: „ziezoow, nouw kunde tenminste veur d'n dag komen". Nog ef- kens oewen strikdas hoog teugen oew strotje aan ge trokken en klaar was van Gekkum. 't Is vrimd hoe 'nen mensch soms op de onmeugelijkste oogenblikken aan dingskes denkt, waar ie soms in veftig jaren nie- meer aan gedocht had. Waant toen 'k Zondagmorgen zoow onder de muziek, d'n Fielp mee één douwke-n- aan z'n kachelbuis ineens veraanderen zag in 'n steu- vig-deurtimmerd-en-goed-gefundeerd-gekkenhuis, toen schoot me die aankleejerij te binnen van moeders, vijfenveertig jaren gele jen omtrent. Onwillekeurig kroelde-n-er 'nen lach om m'nen mond, wat d'n Fielp heel gunstig opnam. Goedig en 'n tikskc veurnaam knipte-n-ie 'n bekaanst-onzicht- baar oogske naar me, wa-d-al voldoende was, om z'n eindje kachelpijp naar veuren te laten schuiven. Da sting, van veuren tenminste, al veul beter. En wat d'n achterkaant betreft daar hadden wij gin last van. As de Toon z'n muzickaanten ten ende d'ren asem waren, Toon ziet da dalijk, maar da's vak ee, da's vak dan zwaaide-n-ie af en stapte naar d'n zuive ren Fielp. „Fie eh menier Beekers", zee-t-ie plechtig: „wij komen oew ons komplement brengen op deuzen schoonen feestdag en en en!" „Bedaankt, veul beddankt van Diggelen en roept oew mannen nouw Toon, dan za'k 's wa-d-in laten schenken!" aldus d'n Jubelaris. ..Gaat allegaar naar de bakkerij", zoow inviteerde-n-ie de muziek, daar is plak zat. „En", zee-t-ie teugen mijn: „gade gij mee de kameraads naar „binnen" Dré", (binnen" is z'n huiskamer) ,,daar zal Kee zoowlaank wa-d-in- schenken, tót dalijk!" Afijn, amico, alles vertellen is nie meugelijk, waant dan potlooide-n-ik heel oew kraant vol. Alleen ditte nog: terwijl d'n Fielp, z'nen jas weer uitgetrokken had en z'nen hoed verloren, en kastelein spuide veur de muziek, hij had 'n kinneke gèrste op de werk tafel staan, waar ie uit tapte, net zoowlaank tot ie 't zoo werm kreeg, dat ie z'n overhemdsmouwen op stroopte, maar terwijl ie daaraan bezig was, kwam er 'n open gerij veur en nog een, en nog een, en uit 't eerste stapte d'n burgemeester. Piekfijn in 't zwart en d'n medailje mee 'nen zware ketting om z'nen nek. Kee wier d'r 'n bietje bleek van. „Dré", flusterde d'n Blaauwe: „lette gij op t mo- niement daar", en hij wees naar d'n erft, naast het „huske", waar 'n gevaarte sting opgesteld onder 'nen soortement van grooten mantel: „lette gij daar op, dat d'n Fielp er nie aan komt, dan gaai ik inspan nen". „Inspannen?" „Inspannen, ja! Dochte gij, dat wij vandaag lie pen?" „Maar wa ga-de inspannen?" „Dn bakker z'n broodsjees natuurlijk!" Zoetjesaan kwammen de vereenigingen ok af. Met en zonder vaandels, al naar gelang as ze r hadden De Mikkers kwammen 't beste veur d'n dag. Alle me dailles en prijzen hongen aan 't vaan tot de leege kruik toe, die me vleejen jaar, lijk ge wel wit, mee de boogschutterij in Esschen hadden veroverd (vol, natuurlijk). D'n Blaauwe, had as de keizer van de Mikkers al z'n zuiveren en blekken eereteekens aan gedaan en as ie in de zon liep, dan wierde kompleet scheel van naar 'm te zien. Van veuren en van achteren hong ie vol en hij rammelde onder 't gaan, as 'nen Ford van middelbaren leeftijd. 't Scheen da-d*et d'n bakker gelukt was, om de her monie in z'n geheel te „smeren", waant ineenen barst te-n-er 'n lawijd los in de bakkerij, dat d'n grond dreunde. D'n burgemeester, deur Kee ingelicht, wochtte effe, maar toen Toon zn mannen „gif me nog 'n drupke" spulden en de Turksche trom de me lodie aangaf, toen schrok d'n burgemeester toch zoow, dat ie z'n glas omstootte en wezenlijk, amico, hij is toch al heel wa serenades gewend, horre! Op da punt is ie 'nen ouwen ijzervreter, maar dit bombardement, neeë da-d-had nog nóóit iemand meegemokt. Maar ge wit, me meugen d'n Fielp hier gèren, dus daar werd nouw ok hekstra geblazenl Janus wier 'n bietje zenuwachtig. Hier, zoow on der 't oog van „d'n ouwe", terwijl Kee maar schonk en tien, twintig keeren zee: „Jaan, ge doet vandaag net of ge 'm nièmeer lust, drinkt toch 's leeg", Janus zat op duuzend spelden. „Kalmkes-aan, Kee, kalmkes aan", zee-t-ie huichel achtig: ,,'t is vandaag drukken dient, meske, mee d'n Fielp z'n zuiveren bruiloft, eh eh feest be doel ik, 'k mot vandaag dubbelen dienst doen, ee en mee keek ie 's naar d'n burgemeester, maar die zee nie: „ollee, van den Heuvel, drinkt maar 's uit en dad viel veul teugen. Toen stond Janus op, trok steuvig aan z'nen snor, zette z'n pet recht, salueer de veur z'n baas, slikte van de wèrmte en vroeg: „or ders, burgemeester." D'n burgemeester schudde z'n hoofd en keek 's naar do bakkerij. De wethouwer keek nog duidelijker naar de bakkerij, 'n raadslid wéés .naar de bakkerij, maar Janus snapte niks, gong zitten en zee: „nouw, veuruit dan maar, Kee." Toen sprong de deur van do bakkerij open en daar kwam d'n Fielp aan, bovenop de schouwers van de muzikaanten, daampende as 'n schaal èèrpels pas van 't vuur. Z'n hemdsmouwen omhoog, zwaaiende mee z'nen hoogen hoed, zong d'n Jubelaris mee 't ge zelschap: „drink, broederke drink". En toen toen zag ie d'n burgemeester, de wethouwers en z'n kelee- ga-raadslejen om de tafel zitten, geduldig wochtend, tot ie de honneurs zouw hebben waargenomen bij de muziek! Mee één zetje schoof ie z'n driehonderd pond van de muzikaanten af. kwam binnen, en fi- liciteerde d'n burgemeester! „Burgemeester," zee-t-ie: „wel gefieliesteerd! En nog veul jaren! Kee, doe nog 's vol! Lang zal ie leven!" Akelig hè'k m'n eigen gelachen, amico! D'n Fielp, die sjuust altij zoow veurnaam in d'n stijl kan blij ven, was nouw, mee z'n eigen feest, heelegaar uit de rils. Maar d'n burgemeester stond op, hong z'nen ket ting recht en stak z'nen spiets af. Schoon! Wa-d- hebbcn die mannen altij d'r woordje klaar, amico! Toen kreeg d'n bakker zoetjes aan weer in de gaten dat ie zei vers jubileerde, Kee kleedde 'm weer aan en toen wier d'r opgelajen. D'n Fielp mee d'n Burgemeester in 't eerste open gerij, daarachter d'n Raad, de muziek veurop, heele gaar vourop d'n Jaan, de vereenigingen d'r achter, en toen d'n bakker z'n broodsjees, mee ons erin! D'n Blaauwe, d'n Joep, ikke, Nolleke Gommers en Bultje de Bie. Hier en daar wier gejuicht en dan deelde d'n Blaauwe, die op d'n bok zat, ons mee: „d'n Olifaant zwaait 't volk mee z'nen slurf toe, jongens! Hij buigt! Hij doet .sjoertjes". Dan weer: ,,'t rechterwiel van z'n gerij gaat in mekaar zakken. Nouw is 't 'nen krake ling. Ollee, die reis halen zc nooit." En toen, toen zweeg ie. Wij voelden dat er iets heel bijzonders was. En ja! Bij 't gemeenthuis sting 'n eerepoort „Da-d-overlceft ie nie", zee d'n Tiest Toon z'n mannen blaasden, blaasden, of de eere poort omver moest. Ik geleuf da me hier 't hogtepunt van d'n bakker z'n feest beleefden. „Da's genogt om stom-nuchter te worren", zee d'n Blaauwe onder d'n indruk. „Ik ge leuf, Dré, da me trotsch motten zien te worren op kameraad Olifaant.' „Blaauwe, houwt oewen smoel toch 's toe, komman, deerd Nolleke Gommers, waarop d'n Tiest ernstig zee, vanaf z'nen bok: „Nolleke, as ge weer 's zoow bru taal zijt, dan mik ik oew boven op de eerepoort, hor- „Vrek", zee Nolleke. „Vastgelijke", wenschte d'n Tiest trug. Toen we dichterbij kwamen, as lesten in den stoet, toen wisten we nie wa we zagen! Aan alles was gedocht. „Ochirrekes, wa-d-'n juweel van 'n heerepoort", zee d'n Blaauwe zachtjes. En z z'n medaljes rinkelden van zn aandoening. Hij drukte z'nen hoogen hoed nog wa diepen in, teugen de zon, zoowdat d'n rand op z'n kraag lag en 'n stuk blek van 'n haand grot te, recht veuruit van z'nen rug afstak, lijk 'n assiebakske. Aan alles was gedocht: nogeens! 'n Zuiveren „25" hong in 't midden. Daar laankst stond geschilderd, in pracht van gekrulde letters, die ge haast nie lezen kos van mooite: HULDE AAN FIELP BEEKERS, RAADSLID EN MR. BAKKER VAN ULVENHOUT. Rechts hing ons wapen, links 'n „wapen" mee twee broojen erin, en 'nen veurzittershamer in 't midden, netjes gekruist. En 's avonds kon de poort heelegaar verlicht worren. „Zoowiets ziede nie in de grotste stad, zee d'n Tiest. „Neeë' piepte Bultje de Bie: „ge sprikt daar 'n waar woord, Blaauwe. Ik ben 's eenen keer van m'n leven heelegaar in Eindhoven gewiest; daar groeien de laampkes aan de boomen. om zoow te zeggen, maar zóówiets, neeë da-d-heb ik er nie meegemokt." En as 'n los balleke zoow draaide zn kopke op z'nen bult. Eindelijk liep 't in die drukte in de gaten, da wij, mee dn blekken Blaauwe op dn bok, in de broodsjees van dn Fielp zatten, waant mee eenvoudige letters staat op die sjees geschilderd: „Fielp Beekers, Brood bakker en Aanverwanten. Dagelijks vers. Ulvenhout". Geweldig zoow as wij toegejuicht wieren. Nolleke Gommers en Bultje de Bie vochten om de eereplots, om te kunnen buigen. En d'n Blaauwe wuifde as 'nen Amerikaanschen Blekkoning. In de Raadszaal was de plechtige huldiging. Wéér sprak d'n burgemeester. Gevoelig, veurnaam, manje- fiek. Hij vlocht 't brood van d'n Fielp deur z'n Raads lidmaatschap; sprak van stoffelijk- eh geestelijk voedsel, waarop d'n bakker z'n gemoed vol sprong. Toen kreeg ie 'nen leuningstoel en 'n zuiver breud- mandje veur Kee. „die 'm zoowveul mot missen." Nouw, da 's niks te veul gezeed, amico. Thuis is ie nooit Portret-Atelier JAC. DE BOER, Keizerstraat DEN HELDER. 't Oudste lid na d'n Fielp, Kees Baks, d'n smid, dee ok 'n woordje en schonk 'nen vulpenhouwer, die d'n bakker ondersteboven in z'nen sigarenkoker dee. ,,'t Is goed da me de sjees hebben", flusterde d'n Tiest; ,,'t eindigt in 'n verhuiszing, Dré." Ik moest ok spreken. „Fielp", zee ik: „veul woorden za'k nie aan oew vuilmaken. Wij kennen mekaar!" Da dee 'm goed. Hij lachte weer op zn ouwe manier, zonder plechtigheid. „Kek 's", gong ik deur: ,,'nen zuiveren inktpot, na mens de kameraads. Gij kunt er de convocaties uit schrijven en Kee kan er mee geuren. Is 't naar oewen zin, jong?" „Te veul, veuls te veul, Dré", zee-t-ie: „maar be daankt!" 't Monument volgende week. 't Is te veul, sjuust, as d'n bakker zee. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. Het is misschien weinig bekend, dat vele dieren, die we in dierentuinen bewonderen, in het land van hei> kom8t bijna geheel zijn uitgestorven. De laatste exem plaren zijn naar Europa gebracht en aan de groote menagerieën verkocht. En wanneer het niet gelukt hun voortplanting in de gevangenschap te verzekeren, dan is het dierenrijk, na eenige jaren, een interessant soort armer. Onder de diersoorten, die gedoemd zijn uit te sterven, behoort in de eerste plaats de Ameri- kaansche bison. Een kleine honderd jaar geleden be volkten nog duizenden van deze dieren de steppen van Noord-Amerika. Door den bouw van de groote spoor wegen van het Oosten naar het Westen werd den bi- sons de oorlog verklaard. De arbeiders met den bouw belast, gebruikten de dieren als een goedkoop voedings middel en duizenden werden door hen geslacht. Een zeer belangwekkende hertensoort is het bijna %-olkomen verdwenen Davidhert, dat, eigenaardig, het gewei averechts draagt. Deze soort draagt den naam van den Jezuïtenpater David. die zulk een hert voor de eerste maal in het keizerlijke wildpark te Peking entdekte en het Zoölogisch Instituut te Parijs daarvan een beschrijving gaf. De Bokseropstand in China be- teekende ook het einde van de Davidherten. De laatst* zestig exemplaren va deze zeldzame dieren kwamen naar Europa, waar ze door den hertog van Bethford werden aangekocht. De Amerikaansche zingende zwaan of trompetrwaan is in Amerika niet meer te vinden. Ook de condor wordt steeds zeldzamer. Men betaalt thans voor een exemplaar van zulk een dier gaarne 1500 gulden. Het uitsterven van de condors heeft een Franscbe firma op haar geweten, die vond, dat de vleugels van deze vogels zeer goed voor versiering waren te gebruiken. Zij rustte een expeditie naar Zuid- Afrika uit, die aan 16.000 condors het leven kostte. Een dergelijk lot ondergingen de Albatrossen, de trotsche vogels van den Stillen Oceaan, die nog een grootere vlucht hebben dan de condors. Van deze die ren wordt verteld, dat zij, wanneer ze in den ochtend van Australië wegvliegen, in den middag aan de Kaap de Goede Hoop zijn. terwijl ze 's avonds Kaap Hoorn, het Zuidelijkste punt van Amerika, bereiken. Op bet eiland Lesanne, in den Grooten Oceaan, bevond zich een broedplaats van deze dieren. Een Japanner liet nu een expeditie uitrusten om handel te drijven met de veeren van deze dieren. Zijn lieden richtten op het eiland een vreeselijk bloedbad aan. Meer dan drie hon derdduizend albatrossen vielen als slachtoffer. De Ame rikaansche Regeering hoorde van dezen overval en zond een oorlogsschip naar Lesanne. Doch de expeditie had reeds de vlucht genomen en de Amerikanen von den slechts de geraamten van de ongelukkige vogel», die, naar ooggetuigen verzekerden, levend de vleugel» werden afgeslagen. Antilopen, wilde paarden, kangeroes, zij zijn allen tot uitaterven veroordeeld. In Australië heeft men da kangeroes vernietigd, omdat zij de weiden bevolkten, die voor de schapen konden worden bereikt. Omdat de mensch ivoor voor knoppen van wandel stokken. biljartballen en andere voorwerpen noodig heeft, zal ook wel gauw de Afrikaansche olifant vol komen uitgestorven zijn. Een treurige statistiek spreekt boekdeelen: Jaarlijks worden veertig duizend olifanten gedood. ZONDAG 28 MEI. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.45 Tuinbouwhalfuurtje; 9.15 Voetbalmededee- lingen; 9.18 Orgelspel door Joh. Jong; V.P.R.O: 10.00 Kerkdienst; AVRO.: 12.00 Filmpraatje door L. J. Jor- daan; 12.30 Lunchconcert door het Ensemble Rentmees ter; 2.00 Boekenhalfuurtje; 2.30 Kamermuziek; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.15 Radiotooneel; 4.45 Gramofoon muziek en Sportuitslagen; VARA.: 5.00 Kinder uurtje; 6.00 Amsterdamsch Salon-orkest; 6.40 Albertde Booy zingt; 6.50 Uitzending v. d. Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 7.10 Amsterdamsch Salon-orkest; 7.50 Alb. de Booy zingt; AVRO.: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Kovacs Lajos en zijn orkest; 9.00 Causerie door W. Vogt; 9.10 Gramofoonmuziek; 9.15 Omroeporkest; 10.00 Internaitonale chansons; 10.20 Omroeporkest; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.30 Morgenwijding; N.C.R.V.: 9.50 Kerkdienst; K.R.O.: 12.15 Orkest o.l.v. Joh. Gerritsen; 2.10 Lezing; 2.30 Het Budapest-trio; 4.30 Ziekenhalfuurtje; N.C.R.V. 5.00 Gewijde muziek; 5.50 Kerkdienst; K.R.O.: 7.45 Le zing; 8.10 Voetbaluitslagen; 8.15 Stedelijk Orkest van Maastricht; 10.15 Vaz Dias; 10.20 Gramofoonmuziek; 10.40 Epiloog. LUXEMBURG (1191 MO 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 7.50 Symphonieconcert; 8.40 Lichtegramofoonmuziek; 9.10 Idem; 9.55 Idem. BRUSSEL (509 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 2.00 Concert; 2.50 Idem; 5.20 Dansmuziek; 6.35 Gramofoonmuziek, 10.30 Concert. KALUNDBORG (1154 M.) 4.20 Parkconcert; 8.35 Omroeporkest; 11.20 Dansmu ziek. BERLIJN (419 M.i 12.35 Middagconcert; 3.50 Concert; 10.20 Dansmuziek. HAMBURG (872 M.) 10.20 Vocaal concert; 12.35 Populair concert; 4.20 Po pulaire en dansmuziek; KONTGSWUSTERHAUSEN (1685 M.) 1.00 Concert; 3.20 Populair concert; 6.05 Gramofoon muziek; 9.35 Populaire en dansmuziek. LANGENBERO (472 M.) 1.40 Concert; 6.20 Kerk>uitzending; 9.20 Mandoline- Orkest. DAVENTRY (1554 M.) 12.50 Pianorecital; 1.20 Studio-orkest; 2.20 Gramofoon muziek; 3.20 Militair orkest; 4.35 Concert; 9.25 Orato rium: „Sam'son"; 10.50 Epiloog. PABUS EIFFKL (1445 M.) 1.50 Concert; 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1725 MO 8.05 Gramofoonmuziek; 12.40 Gewijde muziek; 120 Gra mofoonmuziek; 2.20 Populair concert; 5.50 Gramofoon muziek; 6.50 Idem; 9.05 Concert. MILAAN (831 M.) 7.30 Gramofoonmuziek; 8.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 8.35 Gramofoonmuziek; 9.05 Concert; 10.40 Gramofoon muziek. WEENEN (517 MA I.00 Feestconcert; 2.30 Populair concert; 4.20 Kamer muziek; 5.20 Harmoniemuziek. WARSCHAU (1411 M.) 12.35 Concert; 3.25 Populair concert; 5.20 Pianorecital; 6.20 Populaire en. dansumziek; 8.50 Concert. BEROMUNSTEB (460 M.) 5.20 Concert;; 7.25 Omroeporkest. MAANDAG 29 MEI. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VARA.: 10.15 Carel Rijken draagt voor; 10.30 Klein-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 11.45 Carel Rijken; 12.00 De Notenkrakers; 2.00 Zendervorzorging; 2.30 Oostersche muziek; 3.45 Willem van Capellen draagt voor; 4.00 Gramofoonmuziek; 4.30 De Fliere fluiters; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 De Flierefluiters; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.15 Orgelspel door Joh. Jong; 7.00 Muzikaal babbeltje; 7.59 Herhaling S.O-S-berich- ten; 8.00 VARA-Orkest, met medewerking van solis ten; 9.15 Idem; 9.45 Vaz Dias; 10.00 Concert; 10-30 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M' N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing «n meditatie 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lectuur; II.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Verzorging van kamerplanten, door A. J. Herwig; 2.45 Knippen en naaien; 3.00 Stofversieren en hoedenmaken: 3.15 Zen derverzorging; 3.30 Uitzending van een gedeelte van de MaranatharConferentie te Zeist; 5.00 Amsterdamsch Salon-orkest; 6.30 Vragenuurtje; 7.00 Politieberichten; 7.10 Ned. Chr. Persbureau; 7.20 Vragenuurtje (ver volg); 7.45 Vervolg uitzending MaranatharConferentie; 9.00 Concert door het Thomaner-koor, te Lelpzlg; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.10 Vaz Dias; 10.20 Gramofoon muziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1191 M.) 7.00 Gramofoonmuziek; 7.45 Weeroverzioht; 7.50 Sym phonieconcert; 8.00 Causerie; 8.40 Gramofoonmuziek; 9.00 Nieuwsberichten; 9.10 Gramofoonmuziek; 9.40 Nieuwsberiohten; 9.55 Dansmuziek; koersen en sport berichten. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert: 5.20 Pop. con cert; 6.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Pop. concert; 10.30 Concert. KALUNDBORG (1158 MO 3.20 Omroeporkest; 5.20 Gramofoonmuziek; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 4.50 Omroeporkest; 5.30 Kamermuziek; 6.40 Omroep orkest HAMBURG (872 MO 11.50 Concert. 1.35 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 6.20 Dameskoor; 10.50 Pop. concert. KONINGSWUSTERHAU8EN (1635 M. 2.20 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 8,35 Opera; 11.20 Concert LANGENBERG (472 M.ï 12.20 Pop. orkest; 1.20 Concert; 10.50 Pop. en dans muziek; DAVENTRY (1554 MO 12.20 Orgelconcert; 1.05 Studioorkest; 4.00 Dansorkest; PARIJS EIFFEL (1724 M.) 8.50 Fransche operettemuziek. PARIJS (RADIO) (1724 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 7.40 Concert; 8.20 Gramofoonmuziek. MILAAN (881 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 9.05 Kamermuziek; 10.05 Ra- diotooneeL ROME (441 M.) 8.35 Zangvoordracht; 10.20 Pop. muziek. WEENEN (517 M.i 5.45 Oude muziek; 7.20 Concert; 8.50 Weensohe muziek WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Concert; 6.20 Pop. concert; 8.20 Opera; 10.00 Dansmuziek. BEROMUNSTEB (460 M.) 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert. DINSDAG 30 MEI. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Orgelconcert; 11.00 Kook- en bakpraatje; 11.30 Voortz. orgelconcert; 12.00 Lunchconcert door omroeporkest o.l.v. Nico Gerharz; 2.15 Rustpoos; 2.30 Pianorecital; 3.00 Knipcursus; 4.00 Gramofoonmuziek; 4.30 Radio-kniderkoorzang; 5.00 Ver halen voor kleinere kinderen; 5.30 Orgelconcert; 0.30 R.V.U.; 7.00 A.V.R.O. Voortz. orgelconcert; 7.30 Vacan- tiegangers: fietstochten door Nederland; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Omroeporkest; 9.00 Avro-radio-tooneel: „De moord in de Fifth Avenue"; 9.15 Kovacs Lajos en zijn orkest; 9.30 Optreden van Alex de Haas; 9.50 Kovacs Lajos; 1.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Idem; 11.30 Gods dienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.- sextet o.l.v. P. Lustenhouwer; 1.45 Zenderverzorging; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Solistenconcert; 5.00 Gramo foonmuziek; 5.30 K.R.O.-Boys o.l.v. P. Lustenhouwer; 7.00 Politieberichten; 7.15 Pastoor W. Nolet; 7.35 Gra mofoonmuziek; 7.45 Verbondskwartlertje; 8.00 K.R.O.- orkest o.l.v. Joh. Gerritsen; 8.45 Vaz Dias; 8.50 „De schamele straatzanger en het mlrakuleuze lieve vrouw- ke", door de ver. Haagsohe spelers; 9.30 K.R.O.-orkeet; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBOüRG (1191 M.) 7.00 Gramofoonmuziek; 7.45 Weeroverzicht; 7.50 Sym- phoni6ch concert: 8.30 Causerie; 8.40 Gramofoonmuziek 9.00 Nieuwsberichten; 9.10 Voortzetting Gramofoonmu ziek; 9.45 Nieuwsber.; 9.55 Dansmuziek, koersen en sportberichten. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 2.00 Gramofoonmuziek; 5.20 Pop. con cert; 6.50 Concert; 8.20 Concert; 9.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.00 Idem. KALUNDBORG (1158 M.) 3.50 Orkest... 8.40 Radiotooneel; 10.40 Mandolinemu- ziek. BERLIJN (419 MO 4.50 Tui neon eert; 8.30 Concert HAMBURG (872 M.) 11.50 Concert; 1.35 Gramofoonmuziek: 2.30 Idem; 4.20 Concert; 8.20 Afscheidsconcert; 10.50 Concert; KONIGSWUSTERHAUSEN (1885 MO 2.20 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 5.55 Vioolsonate 9.20 Concert; 11.20 Concert LANGENBERG (472 M-> 12.20 Pop. concert; 1.20 Concert; 4.50 Vesperconcert; 8.25 Concert; DAVENTRY (1554 MO 12.20 Gramofoonmuziek; 4.45 Concert; 9.40 Concert; 10.50 Lew Stone en zijn band. PARIJS EIFFEL (1446 MO 8.50 Concert PARIJS-RADIO (1725 MO 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 9.05 Concert; MILAAN (881 MO 8.06 Gramofoonmuziek; 9.05 Operette. ROME (441 MO 9.06 Operette; WEENEN (517 MO 7.20 Pop. concert; 9.20 Weensch Fhilharmonieconcert WARSCHAU (1412 MO 5.20 Concert; 6.20 Pop. concert; 8.20 Concert; 10.85 Solistenconcert; 11.20 Dansmuziek. BEROMUNSTEB (460 MO 3.50 Omroeporkest; 5.50 Gramofoonmuziek; 8.50 Om roeporkest

Schager Courant | 1933 | | pagina 18