Barbara Worth Polder Het Koegras. DE HOOGE ENGELSCHE INVOERRECHTEN VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. bij onderhandschen verkoop en een gedeelte voor hef fing van een percentage. Een bepaald besluit ls er niet genomen. De heeren afgevaardigden hebben ook hiervoor vrij mandaat. Het voorstel van „Samenwerking" om de functies van marktopzichter-keurmeester en schoonmaker te fcombineeren, lokte een uitvoerige discussie uit O.a. was de heer Joh. de Groot van meening, dat de heer Pronk niet overbelast was met werkzaamhe den. Z.i. moet er toch wat gebeuren. De uitgaven moeten verlaagd worden. Hü kon zich daarom ook volkomen met het voorstel van „Samenwerking" ver eenigen. Het overgroote deel van de vergadering was voor het voorstel van „Samenwerking". Ook het voorstel van den L.T.B., afd .Tuitjehorn, werd langdurig besproken. Sommige leden maakten bezwaar tegen de voorgestelde salarissen van den voorzitter-veilingleider en van den veilingleider in den winter. Een definitief standpunt werd in deze vergade ring niet genomen. De afgevaardigden hebben vrij mandaat. Bespreking Collectief Arbeidscontract. De verga dering was in beginsel bereid tot het aangaan van een collectief arbeidscontract met den R.K. Arbeiders bond op voorwaarden die de Secretaris voorlas. Hierna sluiting. W I E F. I N 0 E N Werkeloozen Strüdcomité. Zaterdagavond had in café Schiltus een vergadering "^plaats om tot oprichting te komen van een werkeloo zen Strijdcomité. De ongeveer 40 aanwezigen worden welkom geheeten door den heer B. Holtjer, welke het woord geeft aan den heer A. v. d. Wal uit Medemblik. Deze bespreekt de actie welke den laatsten tijd is gevoerd door de arbei ders. werkzaam in den Wieringermeerpolder. Bij ver schillende Maatschappijen zijn de loonen naar omlaag gegaan, of liever de loonen zijn omlaag gegaan omdat een arbeider bij een zekere Mij. 50 ct. p. uur verdiende en overgeplaatst werd naar de Landbouw Cultuur Mij., waar het loon 35 cent was. Nu kort geleden zijn zoo van weer een paar honderd arbeiders de loonen terugge bracht op 25 cent per uur. De arbeiders kunnen zoo maar slecht die verslechtering tegengaan. Voor 3 weken ls te Slootdorp een vergadering belegd, welke bezocht werd door 250 arbeiders. Op deze vergadering is een Centraal Comité gevormd, nu is 't wel noodzakelijk om in elke plaats een strijdcomité te stichten, om zoo te voorkomen dat groepsgewijze het loon wordt verlaagd, «n om te bevorderen dat massaal actie gevoerd kan worden tegen loonsverlaging. Spr. wekt dan ook op om mede te werken hier een afdeeling te stichten van het werkeloozen strijdcomité. Verder wordt het woord gegeven aan den heer D. Makkinga uit Zaandam- Deze bespreekt de verslechte ring van de arbeiders en het goede werk van de Strijd- comité's. Arbeiders van elke gezindte kunnen er zitting in hebben Spr. is zelf communist, doch zal het op prijs stellen als andersdenkenden een bestuursfunctie op zich zouden willen nemen. Wanneer we ons niet organisee- ren, zegt spr., dan kan ik Duitschland als voorbeeld stel len, wat ons te wachten staat. Dezelfde gang naar het fascisme als in Duitschland. is ook hier in Holland gade te slaan. Spr. geeft een overzicht hoe in Duitschland de toestand is en bespreekt voorts de cabinetscrisis hier. Het werkprogramma van Colijn wordt besproken, en het noodzakelijke der Werkeloozen Strijdcomité's wordt gedemonstreerd. Spr. geeft voorbeelden hoe een revolu- tionnaire arbeider er toe over kan gaan om het fascis me te dienen, en in een scherp bétoog wordtaangemoe- digd den strijd te organiseeren tegen het fascisme. Het oorlogsgevaar, wat er ls, om het kapitalisme te redden, zoo zegt spr., dreigt. De aanwezigen worden opgewekt tot samenwerking. Spreker geeft gelegenheid tot vragen stellen. Zoo wordt gevraagd: hoe staat men tegenover zijn vakorga nisatie? Over dit punt wordt een onderling gesprek ge voerd, waaruit voortkomt, dat solidariteit noodig is. Er wordt overgegaan tot het vormen van een afdeeling Verschillende der aanwezigen geven zich op als lid, waarna de vergadering werd gesloten. Zaterdag maakten de leerlingen van den landbouw- wintercursus alhir een excursie onder leiding van hun leermeester, den heer Heerink van Slootdorp. De reis ging deze keer per autobus, en wel eerst naar de zuivel fabriek Eensgezindheid te St. Maartensvlotbrug. Dit "bedrijf trok wel de meeste belangstelling, omreden de aneesten nog nimmer een dergelijk bedrijf hadden In werking gezien. De directeur leidde het gezelschap rond en gaf de noodige uitleg van een en ander. Ver volgens werden bezocht de Electrische boerderij van den heer de Boer en het Electrische pluimveebedrijf van den heer Sleutel, beiden te St. Maartensbrug. Ook hier was heel wat nieuws te zien," wat betreft de techniek in de •bedrijven. Van hier werd gereden naar de veehouderij van den heer Groneman in de Wieringerwaard, waar verschillend fokmateriaal werd bezichtigd, en niet min der besproken. Tot slot bracht het gezelschap een be zoek aan den proefpolder te Andijk, en met recht een proefpolder. De verschillende proeven werden bezichtigd en ongetwijfeld zullen de beste resultaten het meest in herinnering blijven. Vandaar werd de terugtocht aanvaard, en zeer zeker kan deze dag als geslaagd en leerzaam worden be schouwd. FEUILLETON. Door HAROLD BELL WRIGHT VIERDE HOOFDSTUK. Loven en bieden. Vijftien jaren waren voorbijgegaan en hadden slechts weinig sporen in Rubio City nagelaten. Weelderig inge richte nachttreinen, overvol bezet met pleizierreizigers, stopten nu aan het station, waar indertijd de Indianen hun eigengemaakte snuisterijen aan den man brachten. En die treinen gingen verder door het Koningsdal en den San Antonio-bergpas, nog verder naar de groote steden aan den westelijken rand van het werelddeel. Maar de stad aan den oever van de Colorado, in dat van allen regen misdeelde land, scheen weinig te belo ven aan den ondernemingsgeest. Langs de straten van de stad zag men ze allen en om beurten de mannen uit den ouden tijd van de woestijn en de bergen, en de nieu welingen van de mijnondernemingen en de expres-trei nen. Maar onder de hedendaagsche bewoners van Rubio City waren er slechts enkelen die zich iets herinnerden van de geschiedenis van dat jonge meisje dat door Jefferson Worth en zijn reisgezelschap in den Palm van Gods Hand gevonden was. Want ofschoon Rftbio City slechts weinig veranderd was sinds dien dag toen Teas Joe den wagen met het kind behouden uit de woestijn thuis had gebracht, waren de meeste tijdge- nooten van die gebeurtenis nu elders gevestigd. En wie nog uit dien ouden tijd dagteekenden, waren de geschie denis al lang vergeten. Voor allen die het jonge meisje dien middag door de straten van Rubio City zagen rij den, was zij niemand anders dan de dochter van Jef ferson Worth. Als zij daar voorbij reed, bleven de menschen een oogenblik staan de burgers uit den „ouden tijd" met een glimlach van herinnering en een bescheiden uitroep van bewondering, de meesten met een welwillende begroeting, handwuiven of hoofdknik. En de vreemden uit het Oosten wederom met een andere soort van be langstelling die zich in het bijzonder uitte in het ge- Z IJ P E OUDESLUIS. Door de zangvereeniging Nieuw Leven werd Zater dagavond in café Bulsman op feestelijke wijze het tien jarig bestaan herdacht. Vele genoodigden waren in de fraai versierde zaal aanwezig, waaronder de wethou der, Nannis, namens het Gem. bestuur, de heer van Loo als hoofdbestuurslid van den Noordholl. Zangersbond en vele bestuursleden der plaatselijke vereenigingen.. Door den voorzitter der ver., den heer G. Veltman, werd met een welkomstwoord geopend, waarna de verdere leiding werd overgegeven aan den directeur den heer Hoogvorst Door verschillende sprekers, werd de vereen, gecom plimenteerd, hetgeen werd afgewisseld door eenige zang nummers, een gezellig strijkje en een paar kleine too- neelstukjes, welke al zeer op de lachspieren der aan wezigen werkten. Ook werd door Mej. N. Asjes en den heer Hoogvorst in de creatie van Thomasvaer en Pieternel een overzicht gegeven van verschillende gebeurtenissen aan de Oude- sluis en voorvallen in de vereeniging, alles op rijm hetgeen grooten bijval verwekte. Een 20-tal Ingekomen bloemstukken was wel een be wijs dat men sympathiseert met deze zangvereen. Het was een mooien avond, waaraan velen met voldoe ning zullen terugdenken, niet in het minst de vereen, zelf. KOE G 7? A JULIANADORP. Met den aanleg van den strandweg vanaf de theetuin „Duinoord" naar het strand, sohiet men voorzoover dit het egaliseeren van de aarden baan betreft, al flink op. Het zal dan ook niet lang meer duren of men kan op een behoorlijke en niet te vermoeiende wijze aan den zeekant komen, hetwelk door de bezoekers zeer zeker op prijs zal worden gesteld. Want de jongere generatie mocht daar geen bezwaar in zien, om duin op, duin af loopende zich een weg naar de zee te zoeken, voor de ouderen werd deze tocht veelal te zwaar, en waren de zen dan ook al tevreden, als zij het zoover wisten te brengen, om bovenop de eerste de beste duintop te ko men, en vandaar hun blikken te laten gaan. over de zee ter eene en het polderlandschap ter andere zijde en niet te vergeten „De Donkere Duinen", waar de den nenaanplant een echt natuuraanzicht oplevert. Wij twij felen er dan ook niet aan. dat als dezen toegangsweg naar zee gereed zal zijn. er een druk gebruik van zal worden gemaakt. REGEE RIN GSHULP DRINGEND GE- WENSOHT. Op advies van het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Fruit- en Groentenexporteurs en van het Centraal Bureau van de Veilingen werd, volgens het C. O. van den Groentenhandel, een conferentie ge houden, gewijd aan de moeilijkheden, die den Neder- landschen tuinbouw door het buitenland worden opge legd. Ditmaal werden de Engelsche invoerrechten be sproken. Door den Voorzitter werd geconcludeerd, dat de tijd er rijp voor is, dat onze Regeering pogingen in het werk stelt, om van de Engelsche regeering soe peler bepalingen te verkrijgen, terwijl ook verschillende exporteurs er met nadruk op hebben gewezen, dat voor den uitvoer van aardappelen, aardbeien, peen, druiven en tomaten de tarieven zoo scherp zijn gesteld en zoo hoog opgevoerd, dat in de toekomst de uitvoer naar Engeland vrijwel onmogelijk zal worden. Men besloot, den regeering in den geest van den door den voorzitter getrokken conclusie een request te zen den. Uit een rapport van het Centraal Bureau blijkt, dat de totale uitvoer van versch fruit, vruchtenpulp, ver- sche groenten en vroege aardappelen in 1931 236.914.000 K.G. bedroeg, tegen 182.639.000 K.G. in 1932, wat een vermindering is van bijna 23 pet. Bij afzonderlijke beschouwing van den invloed van de Engelsche invoerrechten op verschillende artikelen, blijkt deze nog funester te zijn, dan uit de globale vermindering valt af te leiden,, waarvan de tomaten het meest sprekend voorbeeld zijn. De uitvoer in 1931 bedroeg 49 millioen Kg., in 1932 28 millioen Kg., wat een vermindering van 44 pet. be- teekent. De uitvoer in de verschillende perioden nage gaan, dat de invoerrechten hooger of lager zijn, blijkt, dat in den tijd van het lage invoerrecht van 10 pet. de uitvoer is toegenomen. In het tijdvak, dat de invoer rechten 1 penny per 1b. waren, was de uitvoer 30 pet. minder, terwijl tijdens het invoerrecht van 6 d. per lb. de uitvoer met 80 pet. is verminderd Bij de druiven was de teruggang 61 pet. De invoerrechten van 1932 zullen voor tomaten en druiven ook voor 1933 gelden, voor aardbeien en drui ven uitsluitend het hooge tarief van pl.m. 24 cent per K.G. Geconcludeerd wordt, dat een invoerrecht van 10 pet. nog wel te dragen zou zijn. doch de specifieke invoer- bruik van den kodak. En naar het éénstemmig getuige nis van bezoekers en gasten hier was een van de fraaiste voortbrengselen van het Westen. „O, zie eens, wat is dat interessant!" zuchtte een vrouwelijke touriste tallormade haar reisgezel in het oor, „Zie toch eens, George, zij draagt een hee- ren-hemd en zij rijdt op een heerenzadel. Zie toch eens! Waar heb je je camera? Zij heeft een revolver bij zich." Die revolver, een keurig en deugdelijk wapen, met paarlmoeren handvat, had Barbara van haar „ooms" Texas en Pat ten geschenke ontvangen. En hoe sierlijk ook, was het toch meer dan een sieraad. Het jonge meisje reed dikwijls alleen uit. zooals ook ditmaal weer het geval was, naar het Mesa-gebergte en die streek huisvestte vele woeste en gevaarlijke gasten. Maar George had de aansporing niet noodig van zijn gezellin met den tailleur-mantel. Dat jonge meisje, op dien sneldravenden viervoeter, had iets aan en over zich. dat met kracht de aandacht tot zich trolc. Die ge stalte, In khaki gekleed, tintelde van leven, en er was zulk een rijkdom van levenskracht, zulk een overvloed van jonkvrouwelijken levenslust, zooveel gezondheid van een hooger orde in iederen gelaatstrek, in elke be weging zichtbaar, dat de bekoring die van haar uit ging, onweerstaanbaar was. Barbara Worth te zien, was een uitgelezen genoegen in haar gezelschap te zijn, een genot. Toen zij vóór de Pionier-bank was aangekomen, hield zij haar paard jn, sprong op den grond en legde de teu gels over den nek van het paard. En zooals zij daar op het voetpad stond, lachende en babbelende met een groep ja bekenden, die een oogenblik waren blijven stil staan om haar te begroeten, was haar geheele zijn even betooverend als dat van de amazone even te voren. El ke beweging, ieder gebaar sprak van een volmaakte gezondheid. Het vaste vleesch van haar ronde wangen en haar welgevormde hals had den wannen tint en glans aan het overbodige, bruischende bloed te danken dat door haar aderen stroomde. Omlijst als zij waren in een rijkdom van golvende donkere haren onder een breedge- randen hoed, waren haar gelaatstrekken tooh niet vol maakt schoon. Haar mond was misschien een weinig te groot, toch had de lijn daarvan een zekere bevallig heid, en als zij lachte, werden de onberispelijkste tan den zichtbaar. Maar er straalde een zeker iets uit haar bruine oogen, uit iedere houding en beweging van haar lichaam, dat aan alle critiek het zwijgen oplegde... Het was de gezegende bekoring van de ongerepte vrouwe lijkheid. „O, Barbara, hoe heb je verleden Dinsdag het feestje bij Miss Colson kunnen verzuimen! Het was in één woord, zalig!..." zoo werd haar uit de verte toegeroepen. „Wat zal ik je zeggen..." antwoordde Barbara en zij rechten reiken veel hooger en gaan vaak tot ver over de 100 pet. De koopkracht in Engeland ls hierdoor sterk gedaald en wordt de consumptie sterk vermin derd. De aan Engeland betaalde invoerrechten zijn to taal f 5.897.000' geweest, wat nog aan den lagen kant is geraamd, doch toch nog een respectabel bedrag kan worden genoemd. Het is nog meer. dan de regeering voor steunverleening aan den tuinbouw beschikbaar stelde. Vergeleken bij de waarde van de uitgevoerde versch e groenten, welke f 11.172.000 beliep en waar voor f 4.357.000 invoerrechten zijn betaald, bedroeg het invoerrecht dus bijna 40 pet. van de waarde. Het in- voerreoht op versch fruit was meer dan een derde van de waarde, terwijl voor vruchtenpulp meer dan 25 pet. moest worden betaald. Als men de invoer van uien niet mederekent, waarop 10 pet. invoerrecht drukt, blijkt dat van het overblijvende niet minder dan 40 pet. van de uitvoerwaarde aan invoerrechten ls moeten worden voldaan bij invoer in Engeland. Hieruit blijkt, dat deze invoerrechten tot vernieti ging van den tuinbouwexport zal lelden. Regeerlngs- bemoeiingen worden dan ook dringend gewenscht ge oordeeld. STRAFZITTING VAë VRIJDAG 26 MEI. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DEN KANTONRECHTER Hoewel de jubilaris zelf daaraan geen ruchtbaarheid had gegeven, hadden de vrienden en vereerders van mr. Bastert niet vergeten, dat hij heden herdacht het heugelijk feit van zijn 25-jarig ambtsfeest als Kanton rechter te Alkmaar, 'n functie, die deze krasse zeven tiger, hier en later ook nog te Schagen nog met onge broken vitaliteit en ambitie waarneemt. Men had den jubilaris dan ook een aangename verrassing bereid bij zijn komst in het justitiepaleis. Zijn werk- en audiën tiekamer was feestelijk versierd met kleurige bloem stukken in frisch groen en in de rechtszaal, vóór de zitting voor kinderzaken aanving, werd mr. Basetrt hartelijk gecomplimenteerd door den president van de Rechtbank, den Politierechter en de rechters in de meerv. strafkamer, de beide officieren als vertegen woordigers van het Parket, de ambtenaar bij het Kan tongerecht en de griffiers van de beide rechtbanken. Het behoeft niet te worden gereleveerd, dat deze spon tane hulde door den jubileerenden magistraat ten zeerste werd gewaardeerd. Bergen. DE PADVINDERS IN DE BERGER DUINEN GEHANDICAPT. Nu de Berger duinen vanuit particulier bezit zijn overgegaan aan de gemeente Bergen, ondervinden de padvinders die daar steeds ongestoord hun oefeningen hielden moeilijkheden, indien' ze zich buiten de wegen en voetpaden ophouden. Een 5-tal van de leiders werd alzoo geverbaliseerd ter zake overtreding van artikel 46i en het was heden mr. Bosse, die voor deze jonge lieden een lans brak, ten einde den kantonrechter te bewegen, casu quo een zeer geringe straf toe te pas sen. De ambtenaar was ook zeer welwillend gestemd, overtuigd als hy was, dat deze jeugdvereeniging aller minst gezind is tot natuurschending, terwijl ook de Kantonrechter, hoewel er met nadruk op wijzende, dat bedoelde maatregelen zijn genomen ter bescherming van duinbeplanting en natuurschoon van dit reservaat en de wandelaars overigens absoluut niet worden belem merd, indien zij zich houden aan de voorschriften, ge neigd bleek met de omstandigheden rekening te willen houden, De vijf jongelieden, niet verschenen, doch ver tegenwoordigd door den hoofdleider, mrv Bosse als gemachtigde, werden veroordeeld ieder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis Getracht zal worden het gemeente bestuur te bewegen, speciaal voor de padvindersoefe cingen, eenige meerdere vrijheid toe te staan Alkmaar DE COURANT OP DE RBCTTTSTAFBL De tijden zijn voorbij, dat de koopman op de hoofd noten van C groote terts melodieus in Alkmaar's stra ten Het weerklinken: sijsies, vinken en goudvisch! De zangvogels worden thans krachtig beschermd en het is streng verboden de vangst en den verkoop, maar ook, de te koop aanbieding De bedrijfsleider Wouter B, wien zulks onbekend was en in de kolommen van het N-H Dagblad, uitgegeven Woensdag 22 Maart, heden als stuk van overtuiging aanwezig, had geannonceerd, dat. bij hem benevens 4 grasparkieten» 'n miniatuur schoothondje, ook te koop was een merel, liep daar door leelijik tegen de lantaarn Als gegadigde voor de merel verscheen ook 'n ver momde rijksveldwachter en de gevolgen laten zich denken De heer B stond heden terecht, beriep zich op zijn onbekendheid met de wet en merkte spitsvondig op dat hij niet een lijster maar 'n merel te koop had aangeboden .De Kantonrechter was echter beter be kend met de lijsterfamilie, waaronder niet alleen de keerde zich om en streelde den hals van haar paard dat zijn kop tegen haar schouder vlijde, „Pilot en ik. wij waren samen uitgegaan naar de bergen en hij zeide mij dat hij volstrekt geen haast had om thuis te komen. Je moet weten dat Pilot niets voor zulke feestjes voelt, niet waar, oude jongen?... wat kon ik toen doen? Ik wou Miss Coison niet kwetsen, dat sprak vanzelf, maar ik wilde Pilot evenmin onaangenaam zijn, en het was zoo'n heerlijke dag en Pilot voelde zich zoo opgewekt en wij konden het samen zoo goed vinden. En ik dacht bij mijzelve: één vogel in de hand... Maar wat ik je bidden mag, zeg daar niets van aan Miss Colson." Allen lachten en een van de vriendinnen zeide: „Ik geloof niet dat iets ter wereld je zou kunnen bewegen afstand te doen van Pilot en van de woestijn." In een van de vertrekken van het bankgebouw was Jefferson Worth juist bezig een kleinen landbouwer aan het verstand te brengen, dat het hem onmogelijk was een hypotheekleening te verhoogen die op 's mans eigendom gesloten was. Persoonlijk zou mijnheer Worth niets aangenamer geweest zijn dan zijn vriend te gerie ven. Maar de leening was reeds drie malen verhoogd en er waren gebiedende redenen die de Bank noodzaakten ze op te zeggen. De landbouwer mocht niet vergeten dat een bank nu eenmaal bijzondere verplichtingen heeft jegens allen die haar hun gelden hebben toevertrouwd. De eerlijkheid van den landbouwer kwam hierbij in het geh'eel niet ter sprake, het was uitsluitend een quaes- tle van een gezonde, zakelijke opvatting. De landbouwer was ietwat zenuwachtig en vocht met den moed der wanhoop voor zijn zaak. Worth was op de hoogte van den toestand, van de onvoorziene om standigheden die het den man voorloopig onmogelijk maakten te betalen. Het zou nog twee maanden duren, eer zijn nieuwe oogst gerijpt was. Hij kon er mijnheer Worth geen ver wijt van maken. dat sprak vanzelf. Hij wist wel dat hier alleen het zakenbelang spreken mocht, maar toch... En voortdurend staarde hij op dat koude maskergezicht, zocht hü naar een lichtstraaltje. Het was alsof iemand van een machine genade afsmeekte. Het werd hem allengs duidelijk dat die bankier alle mensoheiyk gevoel miste, veeleer een werktuig was dat door een onweer staanbare kracht werd voortgedreven en geen andere aandoening kende dan die van een blinde gehoorzaam heid, zooals een locomotief gehoorzaamt aan den drang van den stroom. Jefferson Worth begon, in nauwkeurige en zakelijke termen, aan te toonen dat er van die leening, om re denen van een gezond zakenbeleid, geen sprake kon zijn, toen Barbara het gebouw betrad. Zij begroette den kashouder die in het midden van het gebouwi troon- mere! of zwarte lijster, maar ook de zang- of grauwe lü'ster, de kramsvogel, hoperwiek en zelfs de nachte gaal roodborstje, bastaard-nachtegaai en nog meer dere zangvogels behooren en moest de heer B. nede rig erkennen, dat zün ornithologische studiën nogal eenige aanvulling behoefden. De zaak had ten slotte geen „happy end", aangezien de heer B. werd ver oordeeld tot f 6 boete of 5 dagen. Alkmaar. DE VRIJE WORSTMAKERIJ WORDT OOK LEELUK BELEMMERD. De 62-jarige heer G. Th, G., slager te Alkmaar, had metworst gefabriceerd, waar Dr. Mol een kwantum salpeter ln aantrof, veel hooger dan het bü de wet geoorloofde maximum. De bejaarde beenhouwer kreeg het nu te kwaad met het ministerieele vleeschwaren- besluit en werd tot zijn groote ontstemming veroor deeld tot f 16 boete of 16 dagen. Toch mocht hij nog dolblü zijn, dat de ambtenaar de laatste lakens niet uitdeelt, want deze heftige tegenstander van al te kwistig gesalpeterde metwost, had f 25 boete of 25 dagen gevraagd. Oudkarspel. WEINIG GEWAARDEERDE COLLEGIALITEIT. Op een bouwwerk te Noordsoharwoude kreeg de be- drijsfleider een ongeval en moest hij worden uitgeecha- keld. Daar spoed werd geeischt, was dit voor den aan nemer Corn. K. uit Oudkarspel een geweldige strop, doch de werklieden toonden zich kameraadschappelijk en waren bereid eenige uren over te werken, Zoo kwam het dat zü op Dinsdag 22 April reeds 's morgens om half 6 aan de klus waren, terwyi het wettelijk was verboden, voor 7 uur te beginnen. Procesverbaal werd opgemaakt en stond nu de aannemer terecht. Werd echter met consideratie behandeld en tot 6 x f 1 boete of 6 x 1 dag veroordeeld. Callantsoog. VERSCHIL VAN APPRECIATIE. ALLES ROOD BEHALVE EEN ACHTERLAMPJE Een landbouwer om de Noord vandaan, de 41-jarige Cor Gl. uit callantsoog, reed in den avond van 18 Mei van Lisse komende, op den Kennemerstraatweg piet on verlicht letter- en nummerbord., gedoofd rood achter lampje. HU werd veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen, welk vonnis op hem een uitwerking had als een roode lap op een stier. Ik vind het bar veel! riep hij onstui mig. Bar weinig, vermeende de kantonrechter. Nee, bar veel en ik ga in hooger beroep! bulderde de veroordeel de rood van woede, waarop hij grommend en foeterende de deur uitscharrelde. Hoofdingelanden kwamen Zaterdag 27 Mei in openbars vergadering bijeen te Den Helder in hotel Bellevue. Voorzitter de heer Verfaille. dijkgraaf van den pol der; secretaris de heer C. Tailor. Afwezig met kennisgeving de heeren: Jhr. W. Laman Trip, van den Berg en C. Tromp. Waar de laatste we gens ziekte in huiselijke kring verhinderd ls de verga dering bü te wonen, spreekt de Dijkgraaf de hoop en wensch uit, dat weldra goede beriohten mogen inkomen. Voorzitter heet in een kort openingswoord de aanwe zige heeren welkom. De geringe opkomst wil spr. wij ten aan de minder belangrijke agenda en meent er in tevens te mogen zien een goed vertrouwen in het be stuur. De notulen van de vergadering, gehouden op 17 Maart worden vervolgens door den secretarie gelezen en zon der op- of aanmerking onveranderd vastgesteld. BU monde van den dijkgraaf brengt de vergadering den secretaris dank voor de juiste notuleering. De rekening over 1932. De rekening van den polder, als ook de bescheiden zijn nagezien door de heeren Jhr. W. Laman Trip en W. Jimmink, die schriftelijk raededeeling doen, dat alles In de beste orde is bevonden. De ontvangsten bedroegen in totaal f 33464.96, de uitgaven f 26643.24. batig saldo f 6821.72. Overeenkomstig het voorstel van de commis sie wordt den penningmeester decharge verleend. Hem wordt hulde en dank gebracht voor de wijze, waarop steeds de belangen van den polder worden voorgestaan. De begrooting wordt ten slotte in zün geheel goedge keurd. De commissie, welke zich met het nazien der rekening belastte, brengt voorzitter dank. Zekerheidsntelllng penningmeester. Waar reglementair vaststaat, dat de penningmeester een zekerheidsste 11 ing dient te geven, stellen hoofdinge landen voor, deze te bepalen op f 4000. De vergadering gaat hiermede accoord en zal de goedkeuring op dit be sluit worden gevraagd aan Ged. Staten. Rondvraag. De rondvraag levert niets op, zoodat tot sluiting kan worden overgegaan. de. Haar volle, warme stem had dezelfde onbewuste macht die haar gansche persoon eigen was... Jefferson 9taakte voor een oogenblik zijn betoog... Allen keken in de richting van waar zq de stem vernomen hadden. De klerken beantwoordden haar begroeting met een glimlach en hervatten daarop hun arbeid met nieuwen moed. Ook de kashouder hief zün hoofd óp van zün pa.- pieren en wisselde met haar in het voorbügaan een scherts. „Vader, ik dacht dat u alleen was. neem mü niet kwaiyk... Hoe gaat het u, mijnheer Wheeler? En hos maakt het uw vrouw en de kleine?" Het gezicht van den man klaarde op, het was alsof cün liohaam veerkrachtiger werd, zün stem meer klank kreeg. „Het gaat best, miss Barbara ik dank u wel. Al wat wij wenschen is, dat uw vader mij genoeg tyd zal laten om mqn oogst te verwerken." Barbara Worth was nu hoog genoeg opgeschoten om om haar vader in de oogen te zien. En toen zü hem aanzag, herinnerde de banker zich dien nacht in de woestijn, toen dat kleine meisje wier moeder naast den drogen waterput lag, hem zoo vreesachtig ontweek. „O, ik ben er zeker van, dat vader dat wel voor u schikken zal," zeide het meisje vol vuur. „Niet waar vader? U weet toch ook hoe hard münheer Wheeler al- tüd werkt en hoe moeilük hy het in de wereld heeft...- Ik moet ook een beetje geld hebben... daar ben lk juist voor gekomen." De landbouwer lachte luid, Jefferson Worth glimlachte „Maar ik heb het niet voor mqzelve noodig", zei ze, „ik moet het voor de Garcia's hebben, die arme Mexicanen die bü het wagenkamp huizen. Pablo heeft in de mijn zün been gebroken en er is niemand die voor de moeder en de kinderen zorgt. En ik kan ze toch niet aan hun lot overlaten." Zü werden gestoord door een klerk, die den bankier een papier kwam overhandigen. Weer was het gelaat van Jefferson Worth een koud grijs masker geworden. Werktuigelijk zette hij zijn hand- teekening op het papier. Toen zeide hü tot den klerk; U kunt juffrouw Worth het geld geven dat zij ver langt" De klerk bevestigde de ontvangen machtiging met een glimlach en verwüderde zich daarna. Barbara maakte aanstalten heen te gaan. „Dag mijnheer Wheeler, wilt u uw vrouw zeggen dat ik binnenkort eens met haar kom praten... U moet weten dat ik mü dien heerlijken room nog zoo goed herinner." „Dag, miss Barbara... ik zal het mijn vrouw zeggen. Het doet ons altijd genoegen, als wq u bij ons zien." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10