SPORT K.N.V.B. ra. N.H.V.B.-U i t s I a g e n. Van de gelegenheid om den heer De Bidder en zijn familie te complimenteeren, wordt gaarne gebruik gemaakt De gemeenschappelijke maaltijd. En hiermede was het officieele gedeelte van deze bijeenkomst afgeloopen en begaven de deelnemers zich naar de feestelijk versierde zaal voor het ge- 'bruiken van den maaltijd. Tijdens het diner voerden nog verschillende spre kers het woord. Wij noemen allereerst den Bonds voorzitter, den heer Kamman,, die in de eerste plaats een dronk wijdde aan het welzijn van H. M. de Ko ningin en het Vorstenhuis, en in de tweede plaats de beste wenschen uitte voor den groei en bloei der gemeente Schagen. Op voorstel van den heer K. Breebaart Dz. werd be sloten van deze plaats een telegram te zenden aan H. M. de Koningin. De heer Cornelissen, burgemeester van Schagen, dankte namens het college van B. en W. dier ge meente, voor de vriendelijke uitnoodiging om aan deze bijeenkomst deel te nemen en zeide het op hoo- gen prijs te stellen, dat de Onderafdeeling heeft be sloten het feest in Schagen te vieren. De heer C. Haringhuizen, burgemeester van Wie- ringerwaard, bracht hulde aan de werkkracht van den Voorzitter der Onderafdeeling, Mr. Breebaart, die steeds zijn capaciteiten in dienst stelt van de onder afdeeling, om deze vooruit te brengen, niet alleen in het belang van de ambtenaren, doch ook van da gemeenten. De heer J. Schoorl Pz., voorzitter van de muziek- tuincommissie, betuigde zijn dank voor de uitnoodi ging, om op dit feest tegenwoordig te zijn en feliciteer de Bestuur en leden van de onderafdeeling, alsmede den heer De Ridder, met deze jubilea. Het heeft spr. genoegen gedaan, dat de muziektuin dezen middag werd bezocht. Schagen heeft een mooien muziektuin en mag daar trotsch op zijn. De heer Driessen, burgemeester van Den Helder, richtte in een geestige speech woorden van waardee ring en vriendschap tot den heer De Ridder. Spr. kon zich de onderafdeeling ..Het Noorden" niet voor stellen zonder den hr. De Ridder, de S.(toere) 0.(onaf- hankelijke) S.(tuwer). Nog verschillende sprekers, ook spreeksters, voer den het woord. Het zou ons te ver voeren alles op te nemen, waarom wij volstaan met hier te vermelden, dat ook de dames Mevr. Breebaart en Mevr. Lovink. meesterlijk de kunst der rede machtig bleken te zijn. Aan het slot van den maaltijd sprak de Voorzitter woorden van dank. In het bijzonder richtte spr. zich hierbij ook tot de fam. ZwaagSchenk voor de keu rige wijze, waarop de tafel was verzorgd, de versie ring van de zaal en de bediening. Spreker memoreer de, aat in deze zaak 25 jaar door de Onderafdee ling werd vergaderd en bediening enz. hier steeds evenals vanavond plaats had op een wijze, die bo ven allen lof is verheven. Bij zang van Mevrouw Breebaart—Van der Horst en rijmelarij van den heer Baken, bleef men nog ge- ruimen tijd zeer gezellig bijeen en waaraan ook de heer B. J. F. Meijer een werkzaam aandeel had. De uitstekende voorbereiding van de feestcommis sie, bestaande uit de heeren Mr. D. Breebaart, C. Mol en W. L. Correljé. maar ook de algemeene medewer king die bij dit jubileum zoo ondubbelzinnig tot uiting kwam, zij hebben het zilveren feest van „Het Noorden" in elk opzicht doen slagen en zoo mogelijk de band tusschen de leden der vereeniging nog hech ter gemaakt En het deed de pers genoegen dat aan dit feest van saamhoorigheld, zij het dan als gast ook ons gemeentebestuur deel nam. Moge dit, mede in het belang van onze gemeente leiden tot een vruchtbare samenwerking en vriendschap. Reeks verrassingen. D.E.C. degradeert. Purmerstejjn herstelt zich. K.N.V.B.-Overzicht van 28 Mei. 't Was lekker geworden Zondagmorgen, niet te guur voor de toeschouwers en niet te warm voor de zwoegers binnen de lijnen, die juist nu moeten werken voor het vereenigingsbelang. LANDSKAMPIOENSCHAP. Een elftalcommissie ls een eigenaardige Instelling. Te vaak is zy het mikpunt van de niets ontziende critiek. Maar soms doet zij een vondst die een leder van waar deering doet vervullen. En zoo'n greep deed de elftal commissie van Velocitas door den rechtsbuiten Meulema wien men het altijd al euvel duldde dat hij te veel schoot! op de centervoorplaats te zetten. En ziet, het lukte. Niet alleen tegen Go Ahead verleden week in Deventer, maar ook nu. thuis tegen Feijenoord, heeft hij een productieve partij gespeeld. Trouwens de heele Groninger ploeg heeft eendrachtig gewerkt. De over winning (32) is verrassend, doch verdiend. De Stormvogels hebben P.S.V. op uitstekende wijze overwonnen. Het was een bijzonder spannenden wed strijd, waarin P.S.V. zeer veel kansen heeft gemist. Effern scoorde 8 maal. De stand was 81 voor Storm vogels. De linksback Koster werd voor den aanvang door de vereeniging gehuldigd, wegens zijn jubileum van 200 eerste klassewedstrijden. De stand in de spannende kampioenscompetitie is: Go Ahead 5 3 0 2 15—9 6 Stormvogels 5 3 0 2 8—9 6 Feijenoord 4 2 0 2 8—8 4 P.S.V. 5 '2 0 3 10—10 4 Velocitas 5 2 0 8 10—15 4 AFDEELING L Promotie 2e klasse. H-F.C. is er bijna. Blauw Wit nam n.1. revanche op Zeeburgia (31). H.F.C. Zeeburgia Blauw Wit 2 0 0 10 2 10 2 5—1 4 4—6 2 4-6 2 Promotie Se klasse. In een door O.V.V.O. uitstekend gespeelden wedstrijd moest D.E.C. er met 31 aan gelooven. De degradatie van deze laatste ls nu vast en alleen de promotie moet nog tusschen Hollandia en O.V.V.O. wor den uitgemaakt. De papieren van O.V.V.O. staan het blijkt overduidelijk uit den stand heel wat gunstiger Rekenen we alvast maar op een ongunstige beslissing in het protest HollandiaO.V.V.O., dan zullen de Hoor- ners alléén dan nog in de tweede klasse kunnen komen indien ze O.V.V.O. in Hoorn slaan en nadien den beslis singswedstrijd ook winnen. De kans ls gering, maar... het probeeren waard! O.V.V.O. Hollandia D. E. C. 2 10 11—4 111 6—7 1 0 3 7—13 (In het ochtendblad van de Courant lazen we net dat de protesten H.V.V.—West Frlsia en O.V.V.O.—Hollan dia. resp. ingediend door W.F. en Hollandia zijn afge wezen In de andere promotiecompetitie won D.O.S. met 5—0 van TJ.V.V. D.O.S. (Utrecht) promoveert nu: D. O. S. U.V.V. B a a r n 3 0 2 0 0 0 0 10—2 2 1811 8 5-15 Promotie Vierde klasse. We hebben in de officieele mededeelingen van den K.N.V.B. eens de promotieregeling tusschen de 3e en 4e klasse ongeslagen. Hieruit bleek ons dat kampioen 4 A een heele competitie speelt tegen no. 10 van 3 A om één plaats in de derde klasse. Zoodat de strijd tot Pur- mersteijn en Beverwijk beperkt ls. Zooals men weet won B. in Purmerend met 31. In Beverwijk daarentegen ■wonnen de Purmerenders met 32. Een beslissingswed strijd moet de beslissing brengen. AFDEELING DL Promotie 2« klasse. De positie van West Frisia is niet benijdenswaardig meer. Met 5—0 werden de Enkhuizers door Excelsior te Rotterdam ingemaakt Volgens de berichten moet deze groote nederlaag geweten worden aan verkeerde tactiek, n.1. allen verdedigen. Excelsior 3 2 0 i 12—7 4 H.V.V. 2 1 0 1 5-7 2 West Frisia 3 1 0 2 3-6 2 AFDEELING Het Oosten stond stil, wegens de seml-interlandwed strijd West-Duitsohland—Oost Nederland te Ornabrück. De Nederlandsehe ploeg was niet op volle sterkte. Som migen hadden voor de eer bedankt om in Duitschland te spelen, anderen moesten wegens blessures verstek laten gaan. De nederlaag (5—0), die de onzen leden zouden ze echter evengoed niet ontgaan zijn. Onze voor. hoede was onproductief. Het mulle veld was mede een handicap. AFDEELING V. Hero heeft het aan Middelburg in de Zeeuwsche hoofdstad zoo lastig gemaakt, dat het weinig scheelde ol de Zeeuwen hadden een nederlaag in eigen huls moe ten gedoogen. Nu werd het 2—2. Middelburg 6 3 1 1 15—10 7 Jullana 5 3 0 2 11-11 6 V.V.V. 5 2 0 3 8—7 4 Hero 5 1 1 8 7—18 3 AFDEELING V. Hier won F.V.C. met 30 van Muntendam, zoodat de stand ie: Friesland F.V.C, Muntendam Den Helder)Wieringer- Kampioenswedstrijd: Westzaan 1—Succes 1, 4—6. 4G: B.K.C. 2—Held. Boy* 2 1—2; H.R.C. 8—Wierln- gerwaard 2 1—6. Gouden Kruis (District waard—ML.D. 3—2. Hemelvaartsdag; Alkm. BoysWestzaan 6—1. 3E: H.R.C. 6—D.E8. 22; Helder 5—Succes 8 28; KolhornHeld. Boys 10. 4G: H.R.C. 8Succes 4 25, Adsp.: H.R.C. d—D.ES. a 1—0; H.R.C c-Succe» a 24; J.V.C. aSparta b 6—1. OVERZICHT. KAMPIOENSCHAP NJLVB. Succes heeft haar reis naar Westzaan bekroond met een 64 overwinning. Alkmaarsehe Boys won op Hemelvaartsdag met 8—1 van Westzaan! DERDE KLASSE. Na de op Hemelvaartsdag gehouden wedstrijden, waarbij de overwinningen van Succes 3 en Kolborn resp. over Helder 5 en Held. Boy® als verrassingen vallen aan te merken, is de stand: Held. Boys Helder 5 Succes 3 D.E.S. H.R.C. 6 Kolhorn B.K.C. 2 Sparta 3 DOSKO. 2 VIERDE KLASSE WIERINGERWAARD KAMPIOEN. De roodbroeken reserves hebben hun kans gezien en begrepen. Te meer springt de prestatie ln het oog, daar hun kansen tegenover die van Callantsoog en J. V.C. 2 steeds miniem geweest zijn en ze toch hebben volgehouden. De 61 zege op H.R.C. 6 was de laatste stoot die Wieringerwaard 2 op de begeerde plaats bracht. De stand in 4G is nu: 16 14 0 2 88-17 28 16 10 3 3 75-42 23 16 9 1 6 63-37 19 15 7 3 5 35-35 17 16 7 2 7 55-60 16 16 6 1 8 1933 13 16 5 2 9 33—75 12 16 4 1 11 31—52 9 16 1 4 11 2785 6 Wie ringerw. lard 2 16 11 1 4 62—37 23 J.V.C. 2 16 10 2 4 49—26 22 Callantsoog 16 11 0 5 52—35 22 iLR.C. 7 14 7 4 3 42—30 18 Petten 2 16 8 2 6 53—34 18 Succes 4 16 9 0 7 58—44 18 Held. Boys 2 15 3 2 10 22-49 8 H-R.C. 8 14 8 1 10 37—70 7 B.K.C. 3 15 1 0 14 14—59 2 ADSPIRANTEN R. J.V.O. A KAMPIOEN. Door een 61 overwinning op Sparta b zijn de J.V. C. adspiranten kampioen geworden. onze gelukwen- sohen. De stand is: J.V.C. a 13 11 1 1 49—7 23 Succes a 12 9 1 2 40—16 19 Helder c 14 9 0 5 5015 18 H.R.C. c 10 6 1 3 38—18 13 H.R.C. d 11 4 2 5 19—32 10 D.E.S. a 11 2 1 8 15—35 5 Helder d 12 2 1 9 8—53 5 Sparta b 11 1 1 9 9—40 3 GOUDEN KRUIS. Wieringerwaard heeft zich door een 32 zege op M. L.D. in de finale voor het district Den Helder geplaatst. Kampplaats is: Wierigerwaarder Sportterrein, Sparta*nieuws. Schagen corub.Petten L 12. Een Sohagencombinatie, waarin we 7 «pelera van 't tweede, twee van 't eerste en twee veteranen zagen op treden. ontving Zondag een volledig Petten L voor 1 spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. Door mid del van bekkenslag was aan een en ander bekendheid gegeven en zoo was nog een bevredigend aantal bezoe kers op 't veld aanwezig, toen scheidsrechter Anneveldt de ploegen Het opstellen. Direct na 't aanvangssignaal trekt Petten ten aanval, maar Arnoldus keert 't gevaar. Ook de Sohager voor hoede komt opzetten en we zien eenige malen 't P.doel aan een ware doorboring ontkomen als Rempt onberis pelijk voorzet, maar deze kansen onbenut blijven. Zoo gaat 't spel van doel tot doel. Als de Sohager achter hoede mist ls 't geen moeite om de score voor Petten te openen (01). Nadat aan beide zijden nog eenige keeren niet ls geprofiteerd van geboden kansen, breekt de rust aan. De tweede helft zet in met een snellen aanval der Sohagenaars, welke echter geen doel treft. Het is slechts uitstel ven executie. Lutjeharms scoort weldra hoog en onhoudbaar (11). Dan zaJct Schagen af, waarvan Pet ten dankbaar gebruik maakt om de voorsprong te her nemen (1—2). In de stand komt geen verandering meer en kreeg leder vrijwel wat hem toekwam. De scheids rechter leidde goed. J.V.C. 2—Schagen 8, 2—2. Voor de nederlaagwedstrijden, welke voor J.V.C. 2 waren ultgesohreven. trok 't derde elftal van Schagen naar Julianadorp. Om even half drie stellen twee volledige ploegen zich op onder ideale wersomstandigheden. Direct na den uittrap wordt er van beide zijden flink aangepakt en beurtelings komen de doelen in gevaar te verkeeren Het ls 't eerst J.V.C.. welks een doelpunt weet te sco ren. met welken stand de rust Ingaat Niet ontmoedigd pakken de Spartanen opnieuw flink aan in de tweede helft en al spoedig smaakt Beer* het genoegen de partijen met een mooi schot op gelijken voet te brengen (1—1). Waar het er om gaat aan J.V.C. een zoo groot moge lijke nederlaag toe te brengen, wordt er onvermoeid verder gestreden. Ruig benut een hem geboden kans om op fraaie wijze den stand op 2-1 te brengen voor Schagen. Lang blijft deze voorsprong niet J.V.C. zit lang niet stil en weldra is 't 2—2. In den stand komt geen verandering meer en heeft ieder gekregen wat hem toekwam. Stormvogels adsp.Schagen adsp. 4—4. De a-edspiranten van Sohagen maakten onder goede leiding een trip naar IJmulden om zich te meten met a-adspiranten van Stormvogels. De wedstrijd welke op een prachtig veld werd gespeeld, is geëindigd ln een verdeeling der punten. Het duurde wel even voor de Schagenaartjes zich geheel hadden georiënteerd, maar verder is er kranig partij gegeven. De rust ging in met een 21 voorsprong voor de kleine Stormvogels. De tegengoal scoorde G. Rempt op verdienstelijke wijze. Tot het eind toe maakten de partijen om beurten een goal tot de stajid 44 werd. G. J. Boontjes, die de adspiranten een handje hielp, scoorde in de tweede helft de 3 doelpunten. Het was voor de adspiranten een genotvolle, maar tevens leerzame dag. WEERINGEN. Sucoes I wint van Westzaan I na een 1—3 achterstand, met 64. Succes X speelde Zondag een kampioenswedstrijd te gen Westzaan I en behaalde haar eerste overwinning te Westzaan. Met een geducht gehavend elftal moest Succes op reis. Rijkers was gestraft met 2 achtereenvol gende wedstrijden en v. d. Wal en Smit konden door fa milieomstandigheden den wedstrijd niet meespelen. Om 2 uur blaast scheidsrechter Schmit de elftallen binnen de lijnen en geeft eenige oogenblikken voor een toespraak van den Succes-voorzitter, die Westzaan ge luk wenscht met het kampioenschap sn overhandigt den W.-aanvoerder een bouquet bloemen. Dan gaat 't signaal voor den strijd en W. trapt af op het kleine en 6leohte terrein. S. onderneemt direct een aanval, doch de W.-keeper is op zijn post en geeft niet thuis. Spoedig daarop neemt S. de leiding. W. pakt flink aan en weet spoedig gelijk te maken. Kort daarna wordt een harde schuiver buiten bereik van den S.-keeper in de touwen gejaagd en W. had met 21 de leiding. Ze weten zelfs de voorsprong te vergrooten door een fout der S.-echterhoede. Dat is S. te bar en doet alle moeite den achterstand in te halen en dit gelukt haar ook. Met de rust is de stand 44, doch door een verkeerds beslissing van den scheidsrechter had S. de leiding weer genomen, doch hij anuleerde dit doelpunt zeer ten na deel® van 8. Na de rust is S. het meest in den aanval en, als de W.-keeper niet over veel geiuk had beschikt, had S. een groote overwinning geboekt, dooh de einduitslag was 46 voor S.. waar W. wel tevreden mee kan zijn. West zaan besohikt over een zeer slecht terrein, zooals wij ze in onzen omtrek niet gewoon zijn. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 8—HJ3.V. 2, X—2. Het derde elftal speelde Zondag haar laatste competitiewedstrijd op eigen ter rein en ls er niet in geslaagd deze te winnen. Met de rust was de stand nog 00. Na de rust evenwel wisten de Boys spoedig twee keer te scoren en door een vrije schop wist Keizer de eer te redden. B.K.C. 2—R.C.B. 2. 6—1. Opnieuw won BJC.C 2 met groote cijfers van R.C.B. 2 en is nu ongeslagen kampioen van de Poldersohe competitie. B.K.C. zat er al direct best op en spoedig doelpuntte Van Loon van de zijlijn door een misverstand van den R.C.B^-keeper (10). J. de Schipper zorgde voor 7r~0. Met rust was het al 41 en na rust voerde BJCC. den stand op tot 61. Woensdagavond gaat B.K.C. 2 naar A.D.O. De kam- pioensprijs kan haar echter niet meer ontgaan. Zaterdagavond B.K.C. 3AD.O. 2. WIERINGERWAARD. H.R.C. 8Wieringerwaard 2, 1—6. Wieringerwaard 1—M.L.D. 1, 32. Door de overwinning op H.R.C. 8 Zondag Jl. in Den Helder behaald, heeft Wieringerwaard 2 als lachende derde met 1 punt voorsprong op Callantsoog, J.V.C. 2 en H.R.C. 7 het kampioenschap van de 4e klasse ver overd. Het heeft in die afdeeling anders gespannen. Gerulmen tijd heeft Callantsoog flink de leiding ge had, doch door haar twee laatste wedstrijden te ver liezen, kwamen de bovenste vier clubs bijna gelijk, met dat verschil, dat Wieringerwaard 2 één wedstrijd min der had gespeeld, dien ze thans wisten te winnen. Wieringerwaard 1 had ML.D. op bezoek en 't ls een snelle, goede wedstrijd geworden tusschen twee gelijk waardige ploegen. Als beide ploegen zich opstellen, zien we M.L.D. volledig met Wolthuis, Lienaerts en Bodenstaf, terwijl Wieringerwaard één invaller heeft. Direct na het begin is W.'waard, dat voor den wind ls begonnen, in den aanval en enkele corners zijn het gevolg daarvan. Wel komt M.L.D. af en toe even los, Joch de W.'waard-defensie weet van geen wijken. Bij een algemeene aanval kogelt Rob vlak naast. Na on geveer een half uur breekt Hazeloop plotseling door en geeft W.'waard onhoudbaar de leiding, 10. Wel blijft Wieringerwaard sterker, maar verdere doelpun ten blijven uity Na de rust is M.L.D. direct heel ge vaarlijk en bulten 't bereik van den W.'waard-keeper schieten ze tegen den paal. Maar weer komen ze terug en even later maakt hun midvoor onhoudbaar gelijk, 1—L W.'waard verandert de opstelling en in vliegend TENNISSSEN. Zondag speelde S.T.C. een competitie-uitwedstrijd te gen Bakkum. Schagen won deze wedstrijd met 61. De diverse partyen hadden het navolgende verloop: Heeren enkelspel: Mr. Buiskool (Schagen) slaat de heer D. Heljt 3—6, 30. De heer C. Nonnekes (S.) slaat de heer W. Uhl 46, 68. Dames enkelspel: Mej. H. de Jong (Bakkum) slaat mej. E. Igesz 5—7, 6—1, 63. Heeren dubbelspel: Mr. Buiskool en C. Nonnekes slaan A. de Jongh en D. K. F. Heijt 57. 16. Dames dubbelspel: Mevr. A. Mol en mej. Igesz slaan mej. C. van Keeken en mej. H. de Jong, 60, 63. Gemengd dubbelspel: Mr. Buiskool en mej. E. Igesz slaan W. Uhl en mej. H. de Jong 63, 61. ATHLETIEK. ALWEE5R TERREIN VERKENNEN. Op de dameswedstrijden te Utrecht liep Tollien Schuurman de 100 Meter in 12.3 sec. ondanks een slech te start Mej. Munnikes verbeterde het Ned. Record kogelstooten van 10.45 M. op 11.29 M. tempo gaat het direct op bet MLD^doel af, waar Slikker z'n harde werken met een doelpunt beloond ziet 21. Nog is W.'waard niet veilig en na eenige wederzijdsche aanvallen, krijgt Rob in vrije positie den bal toegespeeld. Hy zet onmiddellijk hoog voor 't doel, de M.L.D.-keeper stompt maar recht omhoog en Schenk vangt den terugkomenden bal met de borst op en loopt hem zoo in 't net, 3—1. Dat is ML.D. te veel, alles gaat naar voren en spoedig verkleien ze den achterstand, 32. Het heeft er toen nog een paar maal gespannen, doch het bleef dank zij het uitstekend verdedigen van de achterhoede 32. waarmee Wierin gerwaard in de finale van dit district komt. JULIANADORP. Zondag ie er door de elftallen van J.V.C. weer lustig gevoetbald. J.V.C. 1 moest een extra Gouden Kruis- wedstrijd spelen op het H.R.C.-terre!n tegen H.R.C. 4. Hoe dit mogelijk ls, begrijpen we niet best. daar J.V. C. 1 al uitgeschakeld was voor deze wedstrijden, door haar nederlaag tegen Wieringerwaard 1. J.V.C. 1 heeft niet veel plezier gehad van haar tocht naar Den Hel der, want na ongeveer een half uur spelen werd de wedstrijd wegens handtastelijkheden der spelers, door den scheidsrechter gestaakt. Enfin, dat muisje zal wel weer een staartje hebben. D.T.S. I—E.V.C. I, 0—1. Tweede ronde Kuuchbeker. Doordat Uitgeest verleden Zondag uitstel had ge vraagd. om D.T.S. in de le ronde Rauchbeker te be kampen. en dit uitstel van bondswege niet wsi toege staan, kon Uitgeest geen ploeg in het veld brengen. Het gevolg hiervan was een verloren wedstrijd en D.T.S. kwam al zoo zonder spelen in de tweede ronde. Ook hier voor was een thuiswedstrijd geloot en wel tegen E.V.C. de overwinnaar van Z.F.C. 2. Dat D.T.S. voor een zwa- ren taak zou komen te staan, was vooruit te zien. Nog nooit had D.TÜl. over de Edammers kunnen zegevieren en -ook dezen middag is hun dit niet mogen gelukken. Op volkomen verdiende wijze heeft E.V.C. de 3e ronde bereikt na een wedstrijd, welke op slecht 4e klasse-peil stond. D.T.S. is weliswaar in de meerderheid geweest, maar slecht sohieten eenerzijds en stug verdedigen an derzijds, voorkwam de gelijkmaker. Over den wedstrijd bet volgende: D.T.S. won de toss en zoo zien wij onder leiding van scheidsrechter Wolf het volgende elftal opgesteld: Ant Kroon J. Schrieken C. Kroon K. Meura W. v. Dijk K. Kooij P. Schrieken D. Kokkea J. Dekker J. Carnas H. Kuiper D.T.S. probeerde het eens met een nieuwe speler, n.1. J. Carnas op de linksblnnenplaats. Deze. zoo uit het ad- splrantenelftal geïmporteerde speler belooft wat voor de toekomst. Na training in de zomermaanden zal hij ongetwijfeld een aanwinst blijken te zijn in de thanö ge- ducht rammelende voorhoede. E.V.C. telde 2 invallers. D.T.S. Is ln den beginne gerulmen tijd aan het woord Wij denken Carnas te zien doelpunten, maar zijn schit terend schot ketst ver buiten bereik van den keeper het veld weer in. Dan trekt E.V.C. ten aanval. Het voorhoedespel is heel wat gevaarlijker dan dat der thuis club. A. Kroon moet verscheidene malen handelend op treden en op soms miraculeuze wijze ontkomt het D.- doel aan een doorboring. De rechtsbuiten der gasten staat nogal eens vrij, waardoor steeds het D.-doel door diens scherpe voorzetten wordt belaagd. De backs. Kroon en Schrieken probeeren geregeld het spel te ver plaatsen. maar ondervinden te weinig steun van de nog lang niet op volle kracht spelende halflinie. Een doel punt kan dan ook niet uitblijven. Als de rechtbuiten weer eens een vrije bal krijgt, stormt hij op het D.TJS.-doel af- C. Kroon en Kooij be- Trijpen elkaar niet goed en ongehinderd plaatst de "S.-speler naar zijn vrijstaanden midvoor, die onhoud baar en hoog in het net kogelt, 1—0 voor E. Onstui mig valt D. T. S. aan. Geheel Ea verdedigt De mid voor valt vlak voor de rust uit en daar E. geen in valler meegenomen had, wordt tot het einde toe met 10 man gespeeld. Voor de rust een geweldig D.-offen- sief. Onophoudelijk zweven de voorzetten van links en rechts voor het E.-doel, waar noch een hoofd, noch een voet voor verdere expeditie zorg draagt. En wat nog op het doel komt, daar weet de E-keeper wel raad mee. Ruststand 1—0 voor E. Na de pauze is D.T. S. weer direct in de meerderheid. Kokkes speelt nu veel beter dan voor de rust. Het Is onbegrijpelijk dat D.T.S. in deze periode geen doelpunten kan makenLan valt D.T-S. weer ln het korte samenspel. Nu is er heelemaal geen doorkomen aan. Zelfs is E.V.C. met 10 man en met de moed der wanhoop spelend, gerulmen tijd sterker. Al maar een meer verstrijkt de tijd. E.V. C. legt zich weer volkomen op verdedigen toe. Er is voor D.T.S. geen doorkomen aan. De vermoeidheid be gint ook een woordje mee te spTeken, zoodat de wed strijd als een nachtkaars uitgaat. Een slecht genomen corner op het E-doel zou nog als het 1- at.-te gevaar 'runnen worden gerekend, en dan is het ei; daar. Re6t nog nog te vermelden, dat wij scheu.:'achter Wolf, zonder partijdig te zijn geweest, toch wel eens beter hebben gezien en dat de wedstrijd in de beste verstandhouding is gespeeld. BARSINGERHORN. Zondagmiddag werd op het D.E.S.-terrein een veter- anenwedstrijd gespeeld tusschen Barsingerhorn en Pet ten. Eenige weken terug ontmoetten beide elftallen el kaar in Petten, waar het een overwinning werd voor de Pettenaars. Ook nu mocht het B. niet gelukken de overwinning in de wacht te sleepen. alhoewel de krachts verhouding in het veld een andere puntenverdeellng wel zou rechtvaardigen. De doelpunten beslissen evenwel den strijd en Petten ecoorde er 3 tegen Barsingerhorn 1. Tot de rust ging de strijd gelijk op en beurtelings verkeerden de doe'.en in gevaar. De P. doelverdediger bleek uit het goede hout gesneden, want. hoewel het werk niet zoo moellUk was, voor een veteraan zijn de moeilijkheden spoedig groot genoeg. Hij liet zich echter niet versohalken. Toen ongeveer een half uur gespeeld was opende de P.-linksblnnen de score en nog voor de rust werd uit een corner een tweede doelpunt gefabi- oeerd. De rust ging in met 2—0 voor P. Na de thee pakte B. goed aan. De linksback en de keeper bleven echter het groote struikelblok. Uit een sorlmage voor doel verdween na ongeveer 15 min. spe len de bal in het P.-doel, 21. Ook hierna bleef de thuisclub ©enigszins in de meerderheid, doch in plaats

Schager Courant | 1933 | | pagina 6