Radioprogramma De werkverschaffing in de V. S. Ingezonden Stukken. van de gelijkmaker werd de achterstand vergroot. Bij een P.-aanval plaatste de linksbinnen den bal voor het doel. dat door den keeper verlaten waa om den bal te onderscheppen en de rechtsbuiten had weinig moeite het leer in het net te deponeeren. Met dezen «tand 3—1. voor Petten, kwam het einde van dit sportieve partijtje voetbal. AARTSWOUD. Zondag werden hier op eigen terrein twee vriend schappelijke voetbalwedstrijden gespeeld tegen twee clubs uit Sijbecarspel. Het derde speelde eerst tegen D.E.S. adspiranten, doch wisten dit keer niet den zege te behalen. Hoewel ze hard werkten, brachten ze het niet verder dan 1 doelpunt. Eindstand 14. Daarna het eerste, welke met vijf invallers het veld in kwam. Het was dan ook wel zeker dat zij het niet tegen D.E.S. konden houden en dit werd dan ook be waarheid. Het einde kwam met ©en overwinning van de.gasten. Eindstand 0—2. üt de OMGEVING LANGEND IJK De afdeeling van de Arbeiders Jeugd Centrale hield Zondagmiddag in samenwerking met de A.J.G- afdeeling van Alkmaar een goed geslaagde propa gandamiddag in het lokaal van den heer P. Kramer. Een groot aantal jongeren, meest leden van deze Jeugdorganisatie, waren tegenwoordig, alsmede een aantal oudere personen. Het fleurige programma dat bestond uit jeugddan- sen, muziek, zang, declamatie enz., werd uitstekend verzorgd door de afdeeling Alkmaar. Door den heer Kees Sikma van Zaandam werd een propagandarede gehouden, waarbij het doel en stre ven der A.J.C. werd uiteengezet. Na afloop wandelde de Alkmaarsche afdeeling weer huiswaarts, wat van de zijde van het publiek op den openbaren weg veel belangstelling trok. De regeringscommissaris voor de uitvoering van de Tuinbouwsteunwet 1933 heeft weer de minimum prijzen voor de verschillende producten vastgesteld. Op de vergadering van den Noordermarktbond heeft de heer Jb. Groen Az. medegedeeld, dat er bij de tuinbouwsteunwet 1933 wordt gerekend met de verhoudingen van kostprijs, garantieprijs en mini mumprijs als 3:2:1, dus als de kostprijs f3.— is, is de garantieprijs f2.— en de minimumprijs fl. Deze garantieprijzen zullen dan direct door de vei lingen worden uitgekeerd. De verbouwer heeft dus 1/3 van den kostprijs in het verlies bij te dragen. Voor vroege aardappelen is de minimumprijs tot 1 September op f0.75 per 100 K.G. gesteld, zoodat de minimumprijs voor dit artikel dus f 150 en de kost prijs op f2.25 per 100 K.G. is berekend, wat echter voor den Langendijk wel niet zal uitkomen. De aard appelen zullen hier wel meer kosten. De verbouwer heeft alzoo hiervan nog meer dan 1/3 van den kost prijs te lijden, als zijn product den prijs niet kan op brengen. Ook voor de kool zijn minimumprijzen vastgesteld. Voor Deensche witte kool op f0.70 en voor roode en witte kool op fl.per 100 KG Herfat witte kool is van f0.60 teruggebracht op f0.40 per 100 K.G. Als deze minimumprijzen voor Deensche witte kool f 1.40, voor de roode en gele kool f2.— en voor herfst witte kool f 1.80 rer 100 K.G. zijn. Bij de verschillende betaalkantoren is bericht ont vangen, dat binnenkort nog een derde uitkeering kan worden gedaan op grond van de Tuinbouwsteunwet 1932, nl. voor roode. gele en witte kool (uitgezonderd zijn gewone witte) van 15 cent per 100 K.G., te reke nen van 1 Januari tot 31 December: voor aardappe len van 4 Juli tot 31 December 15 en voor gewone witte kool tot 3 September 50 cent per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE. Zondagmiddag werd door de Harmonie-vereeniginc Excelsior alhier het eerste matinee in dit seizoen ge geven, in den muziektuin achter de O. L. School. Het mooie weer lokte v.el tot het zich begeven naar dit matinee, maar jammer genoeg moet geconsta teerd worden dat de animo niet groot was, daar niet meer dan een veertig-tal bezoekers aanwezig was. Het programa dat afgewerkt werd bood zeer veel moois en het was een waar genoegen te luisteren naar een vertolking zooals we dat van ons Harmo niegezelschap gewend zijn. Dergelijke matinée's smaken naar meer en we mo gen gerust zeggen, dat een volgend optreden door de Harmonie door de thans aanwezigen met verlangen tegemoet zal wordeD gezien. Maar daarnaast mogen we zeker den wensch uiten dat een volgende maal meerderen van hun belangstelling blijk zullen ge ven. De Harmonie verdient het ten volle. BRIDGBWEDSTRIJD. Zaterdagavond werd ln Concordla alhier een bridge- wedstrijd gehouden, onder leiding van den heer J- Deutekom. De deelname was vrij groot. Er werd aan 16 tafels gespeeld. De prijzen bestonden uit kunstvoor werpen. Men speelde volgens de nieuwe wedstrijdtel ling. D uitslag van dezen laatsten wedstrijd ln het seizoen was als volgt: Groep A. Oneven paren. Eerste prijs de heeren A. Kroon en P. J. Pronk, Warmenhuizen, 30 pnt.; 2e pr. de heeren J. Vlam en J. Swan te Warmenhuizen, 32 punten; 3e prijs de heer en mevr. J. Llnd, Alkmaar, 33% p.; 4e prijs de heeren A. de Groot en H. G. Rijs te Warmenhuizen, 34% p.; 5. MeJ. Schermerhorn en Dr. Kleinjan, Alkmaar, 35% p.; 6. de heeren P. Deutekom en G. Deutekom, Noordscharwoude 37 p.; 8. Mevr. v. Gulik en Mevr. de Vries, Alkmaar, 44% p. Groep A. Even paren: le prijs de heeren J. C. van Gulik en J. van Kuijk, Alkmaar, 23 p.; 2e prijs de heeren P. van der Molen en C. Smit, Broek op Langen dijk 30% p.; 3e prijs de heeren G. Sevenhuijsen en L. Kalverdijk, Warmenhuizen, 31% p.; 4e prijs de heer en mevr. M. Wagenaar, Broek op Langendijk. 32 p.; 5. de heer en mevr. Schoorl, Alkmaar, 34 p.; 6. de heer en mevr. Dr. J Schut, Alkmaar, 42 p; 7. de heeren J. Rus en W. Kerkmeer, Alkmaar, 47 p.; 8. de heeren K. Wit en J. Hoogeboom, Warmenhuizen, 48 p. Groep B. Oneven paren. Ie prijs de heeren P. en Abr. van der Well, Zuidscharwoude, 15 p.; 2e prijs de heeren T, de Boer en T. Leek, Obdam, 28 p.; 3e prijs de heeren A. Barten en N. Pronk, 31% p.; 4« prijs de heeren C. Bakker en C. Goudsblom, Noordscharwoude, 41 p.; 5. de heeren P. Slot en O. de Vries, Oterleek; 6. de heeren G. Kooij, Noordscharwoude en W. van der Molen, Broek op Langendijk, 43 p.; 7. de heer en mevr. G. Hop, Noordscharwoude, 44 p.; 8. de heeron C. Vij zelaar, Broek op Langendijk en P. Bierman, Zuldschar woude 44 p.; Groep B. Even paren, le prijs de heeren H. Sorgdra- ger, Haarlem en P. Eecen, Oudkaspel, 23% p.; 2e prijs de heer en mevr. X N. Otto, Helloo, 30 p.; 3e prijs de heeren T. Pronk en N. Sevenhuijsen, Warmenhuizen, 33% p.; 4e prijs Mej. J. Hattlg en J. D. Buis, Ursem, 37 p.; 5. dc heeren Welssenhorn en W. Glas, Noord scharwoude, 39 p.; 6. de heeren P. IJfs en P. Stam, Koedijk, 40 p.; 7. de heeren P. Beers en C. Jes, Noord scharwoude 40 p.; 8. de heeren R. Witteveen en H. de Vries, Oterleek, 46 p. ZUIDSCHARWOUDE. Me* het te werk stellen van arbeiders aan den weg door het Geestmer Ambacht, blijft het sukkelen. Slechts enkele werkloozen uit dj 4 gemeenten kun nen er worden geplaatst. Men deelde ons mee, dat dit eerst zal toenemen, als met volle kracht zand kan worden vervoerd. De voorbereidingen daartoe zijn echter nog in vollen gang en het kan nog wel een tijdje iren eer dit voor elkaar is. Op het oogenblik z'jn htcr bij de verschillende werkverschaffingen alle werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners aan het werk; evenwel zijn er nog werklooze arbei ders, die niet tot die categorie behoorende, welke niet geplaatst kun~en worden. BROEK OP LANGENDIJK. Door het plaatselijk Crisisc.omité is besloten dat mondelinge aanvragen om steun in welken vorm ook, niet meer in behandeling kunnen worden ge nomen. Op Zaterdag 27 Mei fl. stonden bij het correspon dentschap der gemeentelijke arbeidsbemiddeling in geschreven 72 werkloozen, w.o. 29 landarbeiders, 36 transportarbeiders, 2 timmerlieden, 2 schippers, 1 kui per, 1 metaalbewerker en 1 matroos, waarvan er 34 geplaatst waren bij de werkverschaffing en 24 werden er gesteund ingevolge een steunregeling. Door verschillende bouwers wordt reeds gebruik gemaakt tot het bekomen van arbeiders bij de ge meentelijke arbeidsbemiddeling. ALKMAAR Met 'n pakkle vleesch ln zijn vingeren, waardoor ztin fiets begon te slingeren. Zaterdagmiddag had op de brug over den Nieuw landereingel tegenover het Klein Nieuwland een aan rijding palate tusschen een vrachtauto en een wiel rijder, vermoedelijk doordat deze wielrijder, een 14- iariee Jongen, op de brug op zijn rijwiel begon te slingeren. De jongen had een pakje vleesch in de hand en viel dit te water. De voorvork van het rijwiel werd verbogen. Door de politie wordt een onderzoek inigesteld. Vogelmoordenaars en nu ook nog brand stichters. Door de politie is Zaterdagmiddag met een paar emmers water een brandje gebluscht dat door jon gens in een hollen boom aan den ingang van het Victoriapark was gesticht. Beter toezicht wenschelljk. Aan het Slachthuis ls door den eigenaar een jonge herdershond terug te bekomen welke Zaterdagmid dag bij een bewoner aan de Mr. Troelstrakade was komen aanloopen. Een tantalns-kweiling voor dezen eer lijken man Bil den heer P. Borjeson, aan het Luttik Oudorp 41, alhier, ia een kist, inhoudende 6 jonge hanen, te rug te bekomen, die op den Achterweg was achterge bleven. Als zich nu geen eigenaar aanmeldt, moet de vin der dan 3 jaar wachten, eer hij aan de „jonge' haantjes kan smullen? 't Is maar 'n juridische vraag, ziet u! De natte gemeente op stapl Op Zaterdag en Zondag is door de politie terzake openbare dronkenschap tegen een drietal personen proces-verbaal opgemaakt barsingerrorn Naar vrij vernemen zal ook dit Jaar door de afdeeling Barsingerhorn van den bond voor Staatspenslonneering een autotocht voor de ouden van dagen worden georga niseerd. Alhoewel de tijdsomstandigheden niet zoo bij zonder gunattg zijn, werd gemeend, dat toch getracht moet worden, dit zoo langzamerhand traditioneel ge worden uitstapje te laten doorgaan. Van den burge meester werd bereids toestemming verkregen om met een HJet te clrculeeren, zoodat gehoopt wordt, dat vol doende middelen zullen worden verkregen om de oudjee ook nu weer een genoeglijken dag te bezorgen. Vrijdagavond hield de afdeeling Barslngerhorn van de vereenlglng voor Zlekenhuisverpleglng haar leden vergadering ln het lokaal van den heer A. de Graaf. Aanwezig 20 leden. Voorzitter, de heer L. J. van der Kuyl opent de ver gadering met een woord van welkom, waarna de no tulen van de vorige vergadering worden gelezen en on veranderd goedgekeurd en geteekend. Ingekomen ls een schrijven van de Federatie van vrije zlekenhuisverpleglng ln Noordholland, waarin o.m. wordt medegedeeld, dat de pogingen om tot verlaging van het liggeld te komen, niet geslaagd zijn, dat de O.O.K. op het oogenblik 1240 leden telt Uit het Jaarverslag van den pennnlgmeester dat ver volgens wordt uitgebracht, blijkt dat de vereenlglng op het eind van het boekjaar (1 Mei) 430 verzekerde gezinshoofden telt. 1144 betalende leden en 82 niet be talende leden. Totaal 1226 leden, wat een vermindering beteekent van 138 leden. In het afgeloopen Jaar werden 36 patiënten ln ziekenhuizen opgenomen, waarvan 29 ln het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, 5 ln het Sint Ellsabeth-rlekenhuls te Alkmaar, 1 ln de Boerhavekll- nlek en 1 ln het Diaconeasenhuls te Amsterdam. Het aantal verpleegdagen bedroeg 839. De ontvangsten waren over het afgeloopen Jaar f 8368.72. De uitgaven f 3061.49, zoodat er een batig sal do was van f 307.23. Op voorstel van den heer Loggers, wordt met algemeene stemmen besloten van dit saldo f 150 te reserveeren. Dit reservefonds zal dan ln hoogst noodzakelijke gevallen aangesproken mogen worden, doch niet, dan met toestemming van de algemeene ver gadering. De heer K. Dekker Pz. atelt voor het jaarverslag den leden thuis te sturen. Voor dit idee wordt wel gevoeld, dooh dan zou de toezending dienen te geschied en vóór de vergadering. Besloten wordt ln den vervolge convo- oatlee te verzenden vergezeld van een jaarverslag. BIJ monde van den heer J. Bakker Az. wordt hierna verslag uitgebracht over het nazien van de boeken en bescheiden van den penningmeester. Alles werd in goede orde bevonden en tot onveranderde vaststelling wordt geadviseerd. Overeenkomstig dit advies wordt besloten. Voorzitter brengt den Fin. commissie dank voor haar werk en den penningmeester voor het gehouden beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren L. J. van der Kuyl. Jn. Bakker en D. Leen. worden bU acclamatie herbenoemd. In de plaats van den heer J. Bakker Az. wordt tot lid der Fin. Commissie benoemd de heer G. Zwaan. Het bestuursvoorstel om aan te sluiten bij de federatie van vereenlgingen voor zlekenhuisverpleglng ln Neder land, wordt, nadat voorzitter een en ander heeft toege licht, met algemeene stemmen besloten. Eveneens wordt goedgevonden het boekjaar af te sluiten per 1 Jan. as. en dan voor deze 8 maanden een oontributie te heffen van f 2. Het bestuur hoopt, dat dan het batig saldo van dien aard zal zün, dat niet direct na de afsluiting van het boekjaar contributie moet worden geind. Over het voorstel van het bestuur om de vervoerkos ten per auto te brengen op f 5, ontwikkelt zich een levendige discussie. Het voorstel werd ter tafel gebracht omdat een bezuiniging van de uitgaven noodlg geoor deeld werd. Wel ls er over het afgeloopen jaar een ba tig saldo van ruim f 300, dooh een contributie van f 2.50 werd toen geheven. De heer K Dekker Pz. stelt voor de vervoerkosten op f 7.50 te laten en dan geen wachturen meer te be talen. Voorzitter antwoordt hierop, dat dit een bezuini ging zou beteek enen van weinig belang. De heer J. Bakker Az. wil ook de vervoerkosten per auto niet verlagen, dooh wanneer bezuiniging noodig is, dan b.v. het aantal ligdagen verminderen van 6 op 5 weken. Nadat de verschillende voorstellen voldoende zijn besproken, brengt voorzitter allereerst het bestuursvoor stel ln stemming, hetwelk wordt verworpen met 8 tegen 12 stemmen. Het voorstel van den heer Dekker f 7.50 vergoeding voor autovervoer, waarbij dan de chauffeur verplicht is 1 uur te wachten, doch meerder® wachturen ZIJN VROUW KLEEDDE HEM AAN. Hulpbehoevend door schonderrhenmatiek.. Nu weer geheel in orde. Wanneer de rheumatiek U eenmaal in haar greep heeft, zullen pijnen en last U niet gespaard blijven. Leest eens, in welk een toestand deze man geraakte: „Een jaar geleden had ik rheumatiek in mijn schouder. Het was zoo erg, dat mijn vrouw mij mijn sokken en schoenen moest aantrekken en me in mijn jas moest helpen. Ik probeerde allerlei medicijnen zonder succes. Toen zag ik een advertentie van Kru- schen Salts en ik besloot dit eens te nemen; met het gevolg dat ik mijn rheumatiek kwijt ben. Daarom beveel ik Kruschen Se lts zoo graag aan, wanneer ik iemand ontmoet, die last van rheumatiek heeft." L. M. G. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige organen; een toestand waar van de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk rijn voor den algeheelen gezondheidstoe stand. En deze stoffen ondermijnen het geheele ge stel. Kruschen Salts is het natuurlij':e recept tot het behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewanden aan tot gemakkelijke, geregelde werking. U wordt dus in wendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld bet peil Uwer gezondheid zullen verlagen. De „kleine dagelijksche dosis' Kruschen voor komt dit. Want de zes verschillende zouten in Kru schen verhoogeD de werking der afvoerorganen, ver schaffen U nieuwe levenslust. Kruschen Salts i& uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A f0.90 en fl.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) voor rekening van den patiënt, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tenslotte wordt ook het vorostel van den heer Bak ker het brengen van het aantal ligdagen van 2 maal 42 op 2 maal 35 dagen met 14 tegen 6 stemmen aangeno men. Voor patiënten, die op het oogenblik voor de ver eenlglng in ziekenhuizen zijn opgenomen, geldt deze regeling nog niet. Bij de rondvraag spreekt de heer M. v, d. Klooster den wensch uit, dat het reglement eens wordt herzien. Voorzitter antwoordt hierop, dat het bestuur dit reeds had overwogen. Een nieuw reglement, wat zal worden opgemaakt, ln overleg met de federatie „Nederland" zal de algemeene vergadering te zijner tijd ter vaststel ling worden voorgelegd. De vergadering wordt hierna onder dankzegging ge sloten. Werkeloosheldszorg en arbeidsbemiddeling Van particuliere zijde verzoekt men ons plaatsing van het volgende, betreffende de arbeidsbemiddeling ln deze gemeente. In deze gemeente zijn een 50-tal arbeiders te werk gesteld bij ds werkverschaffing ln den Wierlngermeer polder, die daar productief werk verrichten tegen mi nimum loonen. Voor elke arbeider uit de gemeente, die daar werkt, zal de gemeente ongeveer f 6 per week moeten betalen. De werkverschaffing kost de gemeente bij een aantal arbeiders gedurende 52 weken 50 x 52 x f 6 is f 15600. Bovendien betaalt de gemeente per jaar f 5000 subsidie aan werkloozenkassen. Voor armenzorg wordt, behalve het belangrijke bedrag, dat het Burgerlijk Armbestuur ter beschikking heeft uit eigen fondsen en wat 't als subsidis ontvangt van het Wezen Armenbestuur, op de gemeentebegrootlng vermoedelijk uitgetrokken een be drag van f 5000. Het spreekt vanzelf dat deze bedragen alleen uit be lasting kunnen worden bestreden en waar alles om be zuiniging roept,, ls dat alleen te bereiken als die perso nen helpen, die dat ln hun macht hebben en dat zijn de werkgevers ln deze gemeente en zij kunnen dat doen zonder dat het hun Iets behoeft te kosten en wel door in plaats van vreemde arbeidskrachten zooveel mogelijk werkkrachten uit de gemeente te betrekken. Dit geeft een enorme besparing, waar de gemeente dan geen toe slag voor die arbeidskrachten bij de werkverschaffing heeft te betalen. Als gedurende 20 weken 25 arbeiders niet bij de werkverschaffing maar in het particuliere bedrijf kunnen werken, dan geeft dat een besparing van 20 x 25xf6 1sf 3000 per jaar voor de gemeente, dat is een verschil van pl.m- 40 opcenten op de personeele belasting. In een dezer dagen gehouden vergadering van werk gevers en werknemers zette de voorzitter, de heer Dr. Wem er dit alles uiteen en drong er met klem op aan de arbeidskrachten uit deze gemeente via de arbeids bemiddeling te betrekken. Algemeen wordt gehoopt en verwacht dat deze verga dering ln deze zijn goede resultaten zal mogen afwerpen. WIERINGERWAARI) Ds Plnksterkermls aan de Nleuwesluls zal dit jaar voor de eerste keer niet meer worden gevierd. Se dert jaren en vooral In vroeger Jaen, toen het z.g. katgoolen nog bestond, was de kermis aldaar zeer druk en werden door de kasteleins goede zaken gemaakt. Het ging dikwijls wel gepaard met vechtpartijen, doch veelal werd 't weer afgedronken en opnieuw vriend schap gesloten. De laatste jaren werd 't steeds minder en verleden Jaar moest de caféhouder er zelfs geld op toe geven. Zooiets smaakt niet en daarom nu maar geen kermis meer. Wat de Wieringerwaarder kermis, welke een week na Pinkster wordt gehouden, betreft, kunnen we nog weinig van voorspellen. De caféhouders zullen wel hun best doen om de bezoekers aangenaam bezig te hou den. Bij den heer Van der Woude wordt Maandag avond door eenlge tooneelliefhebbers opgevoerd: De er fenis van Peet Meraai, en «en tooneelstukje S.O.S. Voor Dinsdag heeft de heer Van der Woude Iets go- heel nieuws geëngageerd, n4'. een cabaret- en variété avond, onder leiding van den Impressarlo Jac. Smits van Haarlem. BtJ den heer P. Schenk zal het duo Daan Pool «n Tommy Bouman optreden. Zooals bekend, heeft Daan tlch geassocieerd met Tommy Bouman, zoodat ver wacht kan worden, dat het een gezellige avond zal worden. Onze plaatsgenoot de heer W. Bron, ls op de voor dracht geplaatst als bedrijfsleider aan de Zuivelfabriek ln de Purmer. De aangewende pogingen om alhier een muziek corps op te richten, zijn met succes bekroond, 23 wer kende leden zijn toegelaten, J,l, Zaterdagavond la de vereenlging opgericht en ls gedoopt „Ons Genoegen". Het gekozen bestuur bestaat uit de heeren R. Buls man, voorzitter, P. Boezeroolj, eecr., P. Bakker, pen ningmeester, G. Bosscha en Cor Bakker. Als directeur werd benoemd de heer Mosk te Breezand. De spil waar het geheele zaakje nu nog om heen draalt, zijn de dubbeltjes, doch met een beetje medewerking van de burgers zal dit geen al te groot bezwaar zijn. Door den heer Burgemeester werd vergrunning verleend om met een lijst rond te gaan. BU voorkomende gele genheden zal Wleringerwaard toch ook eens over een fanfarecorps kunnen beschikken. Goed succes zij hen toegewenscht ANNA PA TT LOWNA OVERVAL, BEROOVING EN BRANDSTICHTING? Zondagmiddag is brand ontstaan in het perceel Franklinstraat 3 te Hilversum. De brandweer kon het vuur tot de bovenverdieping beperken, waar de voor- en achterkamer, zijkamer en zolder zijn uitge brand. De huisvrouw, die alleen thuis was, heeft tegen over de politie verklaringen afgelegd, dat twee ge maskerde mannen haar f800 zouden hebben ontsto len, waarna zij de woning in brand hebben gestoken. INBRAAK TE HILVERSUM. Zaterdagavond is bij afwezigheid van de bewoners ingebroken in een woning aan den Lagen Naarder- weg te Hilversum; waarschijnlijk heeft men zich door een raampje van de W.C toegang verschaft. Uit een niet gesloten muurkastje rijn een ijzeren geld* kistje inhoudend ruim f800 en vier spaarbank boekjes gestolen. VERBINDING TEXEL-DEN HELDER. Een tweede boot ven de Teso, Texels Eigen Stoombootonderneming heeft beslo* ten over te gaan tot den bouw van een stoomschip voor het onderhouden van den dienst tusschen Teexl en Den Helder. De lengte van het schip ral pl.m. 47 meter bedragen; de breedte pl.m. 8 meter. Van de boot, waarmede thans de dienst uitgeoefend wordt, bedragen deze maten resp. pl.m. 40 en 6 me ter. De boot zal acht tot tien automobielen tegelijk kunnen overbrengen. Dinsdag 30 Mei, 's avonds 8 uur, Bijeenkomst. 3300 mülioen dollar voor dit doel uitge trokken. Verhooging van belastingen. Uit Washington: Het huis van afgevaardigden heeft een wetsvoorstel inzake de werkverschaffing aangenomen, waarin een bedrag van 3300 millioen dollar voor dat doel wordt uitgetrokken. Deze wet verhoogt de inkomsten- en benzine-belas- ting, terwijl ook inkomstenbelasting zal worden ge heven van dividend-uitkeering door maatschappijen. Een aantal opcenten zal ook na 30 Juni 1934 en wel gedurende een jaar worden geheven, terwijl slechts de verliezen van het loopende jaar van de inkomsten belasting mogen worden afgetrokken. De voorgestelde omzetbelasting was reeds vroeger door het huis verworpen. Nieuwe Niedorp, 28 Mei 1933. Mijnheer de Red. Voor het volgende zou lk gaarne een plaatsje ln uw blad hebben. BU voorbaat mUn dank. In het verslag van de vergadering van den Noorder marktbond (punt aanvoerregellng) staat, dat de heer P. Zwagerman wilde voorstellen, dat de NJI.B, besluit, te aanvaarden, dat de Vierbond dwingende maatregelen neemt Dit ls onjuist. Mijn voorstel was, dat de vergadering rloh zou uitspreken vóór of tegen dwingende maatrege len, zulks ln vert>and met de te houden vergadering over dit onderwerp met den Vierbond. P. ZWAGERMAN. woensdag 31 mei. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Orgelspel door Cor. Steijn; 8.30 Gramo foonmuziek; VJP.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders ln de continube drijven; 12.00 Klein-orkest; 12.30 Gramofoonanuziek; 12.40 Orgelspel door Johan Jong; 1.10 Gramofoonmu- ziek; 1.15 Klein-orkest; 1.45 Zenderverzorging; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Fliere fluiters; 5.50 Gramofoonmuzlefc; 6.00 De Flierefluiters; 6.20 Gramofoonmuziek; .630 De Flierefluiters; 7.00 S.D. AJP.-kwartlertje; 7.30 Het Beuker en Denijs-ensemble; 8.00 Lezing; 8.20 Muziek van dezen tijd; 9.00 VARA- Orkest; 9.25 Gramofoonmuziek; 9.40 Orkest; 10.00 Vaz DIas; 10.15 Orkest; 11.00 Gramofoonmuziek, HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Bondsvergade ring van het Ned. Verbond van Chr. Melsjesvereeni- glngen; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Trio van der Horst; 2.00 Landbouwuurtje; 2.45 Zenderverzorging; 3.00 Chr. lectuur; 3.30 Concert; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Concert; 6.30 Onderwijsfonds voor de 'Binnenvaart 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Gramofoomuziek; 7.45 Lezing; 8.00 Oosterbeeksch Strijkorkest; 9.00 Lezing; 9.30 Orgelspel; 10.30 Vax Dl as; 10.40 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1191 M.) 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 7.50 Symphonieconcert; 8.30 Causerie; 8.40 Gramofoonmuziek; 9.55 Idem. BRUSSEL (509 M.)' 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Dansmu ziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.00 Populair concert; KALUNDBORG (115S M.) 3.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 8.20 Omroepor kest; 10.35 Idem; 11.20 Dansmuziek BERLIJN (419 M.) 4 50 Populaire muziek; 5.20 Cellosonate; 6-30 Concert. HAMBURG (378 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.20 Concert; 10.25 Norag-orkest; 11.35 Dansmuziek. KONINGSWUSTERHAUSEN (1635 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 5.20 Orgelrecital; 9.20 Concert; LANGENBERG (472 M.) 1.20 Concert 4.50 Vesperconeort; 9.20 Orgelconcert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgeloonoert; 1.05 Concert; 150 Gramofoonmu ziek; 8.35 Concert; 5.05 Orgelconcert; 1140 Concert. I PARIJS (RADIO) (1724 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.35 Concert; 12.50 Orgelcon cert; 1.25 Concert; 7.40 Populair concert. MILAAN (331 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 11X5 Dansmuziek; WARSCHAU (1412 M.) 7.20 Concert; 8.05 Idem; 10.35 Dansmuziek. 6X0 Populair concert; 8.35 Concert; 9.45 Vocaal con- oert; 10.45 Gramofoonmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 5.50 Gramofoonmuziek; 7.25 Omroeporkest; 8.20 Rus sische muziek.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7