De Langendijker Groentenveilingen. VERKEERSONGEVALLEN Dinsdag 30 Mei 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9286 Doodelijk ongeval te Bergen op Zoom Liefdesdrama te Amsterdam Merkwaardig geval Relletjes in de hoofdstad De wereldtentoonstelling te Chicago geopend ONTZETTENDE MIJNRAMP IN JAPAN U|T DE OMGEVING OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE RÈPARATIEHliRICHTlNG W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40. TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS Wielrijder een wagen vastgehouden. Uit Bergen op Zoom: Zaterdagavond heeft in de gemeente Halsteren een doodelijk ongeval plaats ge had. Een 30-jarig koopman, Van Gent, wonende te Bergen op Zoom. reed op zijn rijwiel langzaam naast een groentenkar voort, waarhij hij met de rechterhand de kar ter linkerzijde vasthield. Op een gegeven oogenblik duwde hij zich af met de bedoeling sneller voort te rijden. Daarbij kwam hij op de linkerhelft van den weg te rijden. Op dat moment kwam hem een Fransche auto, bestuur door een Parijzcnaar, ach terop, die herhaalde signalen had gegeven. Van Gent, die de signalen niet had gehoord, werd aangereden en in bewusteloozcn toestand met een ernstige sche delfractuur opgenomen. Toen geneeskundige hulp ter plaatse was. was de man reeds stervende. Tien mi nuten na de aanrijding blies hij den laatsten adem uit. De politie nam de auto in'béslag en stelde een onderzoek in. Meisje overreden en gedood. Uit Amsterdam: Zondagmorgen is in de Nieu we Looierstraat een 12-jarig meisje, dat op een auto meereed, door den schok er af gevallen en onder den wagen terecht gekomen. Zij werd overgebracht naar het Binnengasthuis, waar zij is overladen. Auto-botsing. Uit tyeppcl: Zondagmiddag heeft nabij het z.g. Planken Loodsje, alhier een botsing plaats gehad tus- schen een auto uit Dén Haag en een uit Groningen. Van de vier inzittenden uit den Haagschen wagen werden twee gewond, terwijl een van de beide inzit tenden van de andere auto eveneens verwondingen opliep. De gewonden, die h-ofdzakelijk door glasscherven waren getroffen, konden, na zich onder geneeskun dige behandeling te hebben gesteld, de reis voort- setten. De Groningsche uto werd ernstig, die uit Den Haag licht beschadigd. Vrouw door een man levensgevaarlijk ge wond. De dader achter slot en grendel. In den nacht, van Zaterdag op Zondag heeft zich jn de Kromme Mijdrechtschestraat te Amsterdam een liefdesdrama afgespeeld. Een 3D-jarige pianist D. ge naamd, had daar tot voor kort geleden samenge woond met een 36-jarige vrouw. Oneenigheid had hen van elkaar gebracht. Zaterdagnacht ging de pianist toch weer naar de woning, waar de vrouw was blij ven wonen. Toen hij bij de woning kwam, arriveerde riet oen taxi waaruit zij stapte met een heer. Toen zij D. zag zette zij het op een loopen, achtervolgd door D. Hij bracht haar een 4-tal steken toe in borst, rug en armen, waarna zij in elkaar zakte. Aanvankelijk dacht men dat de vrouw levensgevaarlijk gewond was. In het O. L. Vrouwegasthuis waar zij heen ver voerd werd, bleek echter dat geen edele deelen ge raakt waren. De dader is door de politie achter slot en grendel gezet Fascist door een onbekenden geslagen. Door de politie te Amsterdam is Zondagavond om streeks negen uur op den stoep van perceel Hceron- gracht 605. waar gevestigd is het Museum Willet Holt- huysen, een man, gekleed als fascist, bewusteloos ge vonden. Toen men hem weer eenigszins had bijge bracht, vertelde hij, dat hij met een gummistok op liet hoofd was geslagen. De Geneeskundige Dienst heeft hem naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Een onderzoek naai den persoon, die dezen man mishandeld heeft, heeft tot op dit oogenblik nog geen resultaat opgeleverd. Bij het Centraal Station. Terugkomst der communisten uit Rusland te Amster dam. Zondagavond arriveerde te Arasterdam aan het Centraal Station een delegatie van communisten, die naar Rusland geweest was. Door een 300-tal partijpe- nooten werd deze delegatie opgewacht met het zin gen van dc Internationale. Toen voor de tweede maal dit lied werd aangeheven, gelastte de politiehet zin gen te staken. Hieraan werd geen gevolg gegeven, waarop door de politie bevolen werd zich te versprei den. Er kwam toen verzet, waarbij een poging gedaan werd een agent van zijn paard te trekken. Als ge- Volg van dit optreden werd de menigte met den gum mistok verspreid. Het bleek later, dat een politiepaard met een mes was gestoken. Verdere ongeregeldhe den kwamen niet meer voor. BOTSING TUSSCHEN HEIMATWEHR EN NATIONAAL SOCIALISTEN. Veldslag bij een dorpje in Oostenrijk. Uit. Innsbruck: Zondag is het in het dorp Aldrana in Oostenrijk, bij Innsbruck, waar een nat.-soc. ver gadering zou worden gehouden, tot hevige botsingen gekomen met de Heimatwehr. Uit Innsbruck was met vrachtauto's een afdeeling Heimatwehr verschonen, die het dorpje bezette. Toen dc nat-soc. verschenen, ontstond er een geregelde veldslag, waarbij verschei dene personen zwaar en talrijke anderen licht ge wond werden. Drie gewonden moesten naar het zie kenhuis in Innsbruck worden overgebracht. Ook gen darmes bekwamen kwetsuren. SPORTVLIEGTUIG NEERGESTORT BIJ HILDESHEIM. Een doode en een gewonde. In de nabijheid van Hildesheim in Duitschland is gisteren een sport vliegtuig van een hoogte van veer tig meter omlaag gestort. De bestuurder, en leer ling-vlieger, werd levensgevaarlijk gewond, terwijl zijn broer, die de vlucht met hem meemaakte, werd gedood. Een groolsche onderneming. Te 3 uur Zaterdagmiddag is de Wereldtentoonstel ling van Chicago geopend. Burgemeester Edward J. Kelly had naar aanleiding van deze gebeurtenis den Zaterdag tot officicelen feestdag verklaard. Precies te 3 uur luidden de kerkklokken in de geheele stad en loeide minutenlang de sirenen van fabrieken en stoombooten. Boven de vele duizenden, die uren lang hadden gewacht op dc opening der tentoonstelling, cirkelden vele vliegtuigen en kleine luchtschepen. Te 16 uur opende General Postmaster Farlev als vertegenwoordiger van Roosevelt de tentoonstelling door het voorlezen van een boodschap van den pre sident voor het Hoofdgebouw. Daarna vond onder lei ding van den voorzitter der tentoonstelling, Rufus Cutler Dawes, een officieelc bezichtiging van de ten toonstelling plaats. De totale kosten voor den opbouw der expositie bedragen rond 27 millioen dollar. Meer dan honderd dooden, vierhonderd vijftig vermisten. Uit Tokio, 27 Mei, V.D.: Tengevolge van een ont ploffing in de Titsoei-kolenmijn in Tojschara op het Japansche eiland Sachalin zijn meer dan honderd mijnwerkers gedood. Tot dusverre zijn 58 lijken ge borgen, 450 mijnwerkers worden nog vermist. STIER LOSGEBROKEN. Zich op een drijver geworpen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd op het abatoir te Amsterdam vee uitgeladen uit een wa gon. Hierbij is een stier losgebroken en heeft zich op een der drijvers geworpen. De man is met inwendige kneuzingen naar het O. L. Vrouwengasthuis overge bracht. GRENSWACHTER DOOR SMOKKELAUTO MEEGESLEURD. Aan de bekomen verwondingen overleden. Uit Gennep: Zaterdagavond wilde een grens wachter de Man een smokkelauto aanhouden. De au to reed op hem in en sleurde hem 50 meter mee. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het zieken huis te Gennep vervoerd, waar hij gisternacht is over leden. De smokkelauto is nog niet aangehouden. PLEIZIERBOOT MET 120 PASSAGIERS GESTRAND. Alle opvarenden gered. Uit New York, 28 Mei (V.D.): Een naar de Wereldtentoonstelling te Chicago va rende pleizierboot, die 120 passagiers, waaronder 40 vrouwen, aan boord had, is tengevolge van storm gestrand. De passagiers bereikten den oever, gedeel telijk in reddingsbooten, gedeeltelijk warden zij na den stormnacht door het Amerikaansche kustwacht schip Crawford gered. ALKMAAR Onherroepelijk einde der Olympische Spe len in de Hekelstraat. De barkeeper uit de Olympia, veroordeld wegens overtreding der drankwet en die ook terecht stond ter zake art. 250 bis strafrecht, is verder verlof geweigerd, wat beteekent, dat deze amusementsinriebting wordt gesloten. Het feit, dat gedeputeerde staten geen goed keuring hebben gehecht aan de uitgevaardigde veror dening ter beteugeling der damesbediening, heeft ten gevolge gehad, dat weer verschillende nieuwe aanvra gen zijn ingekomen. Waar bemoeien gedeputeerden zich feitelijk ook mee? Hoogere-ambtenaren-stosch? Ongekende Vrydagavondherrie in de ge meente: de Politie had den wind er onder! Een stilgehouden fascisten-bijeenkomst in de Unie, die echter al even geheim was als een schandaaltje uit een dameskransje, bracht Vrijdagavond de geheele stad van 40 plus in beroering. Réeds 's morgens was onder de gegadigden van Maatschappelijk Hulpbetoon, waar het kalme element zeer schaarsch vertegenwoordigd is. stemming gemaakt door uitdeeling van een pamflet, in zeer krasse, om niet te zeggen, onbeschofte taal gesteld, welke proclar matie deed vermoeden, dat de fascisten reünie niet zon der incidenten zou verloopen. Bovendien waren een aantal agitatoren uit Haarlem, Egi^iond aan Zee. tegenwoordig ook rood als gare biet, Larlgendijik en andere gemeenten getamtamd, zoodat tegèn 8 uur, aanvang der vergadering, de straten ge vuld waren met ongure typen, wier aanwezigheid niet veel goeds voor de nieuwe menschenredders voorspel de. De stemming werd niet vriendelijker, toen de deelnemers aan de vergadering, waarvan enkelen wa ren getooid met zichtbaar zwarte hemden, een propaganda-wandeling door de stad gingen maken. Weinig waardeerende kwalificaties suisden door de lucht en een der fascisten in spé werd gemolesteerd. Maar de Alkmaarsche politie had echter te voren de bul wel zien drijven en flinke afweermaatregelen ge nomen. Nagenoeg het geheele corps was in actie en de twee motorrijwielen met zijspan gemobiliseerd, welke brullende wagens, vakkundig bestuurd, onschat bare diensten bewijzen voor het afschuimen der trot toirs en verspreiding van een onwlliige bende straat- betoogers. Er gebeurde dan ook niets van beteekenis, doch 't culuminatiepunt der actie was te zoeken in het moment van het uiteengaan der vergadering en ver trek der deelnemers uit andere plaatsen in autobus sen en luxe-wagens. Doch ook hier had de politie voor doeltreffende maatregelen gezorgd! Verschillende stra ten, waaronder ook de Heilooërbrug, werden afgezet en achter de in die richting gaande motorrijtuigen, snor den de zijspanmotoren der politie en verlichtten de helle schijnwerpers den bermkant en boschrand, elke verraderlijke aanval en steenen-bombardement bij voor baat ontdekkend en voorkomend Te Heiloo. alwaar zoo men zegt. het complot was ge smeed. hun de. als moordenaars gescholden politieke reünisten, eens van dik hout zaagt men planken te geven, was de brigade Rijksveldwachters onder bevel van majoor-commandant Steen en de gemeenteveldwacht paraat, zoodat ook hier een eventueel voorgenomen aan slag echec leed. Aanleiding tot het doen van arrestatie was er niet. Alleen werd een der extremisten, 'n bleek schriebelig kereltje, die 'n wat al te grooten mond opzette, na eenig. spoedig opgegeven verzet, tussohen twee boomlange agenten naar het politiebureau vervoerd, alwaar pro cesverbaal werd opgemaakt, ter zake ordeverstoring of 'n dergelijk tamfeit. Geen stille tijd dit jaar Weinig aanleiding tot aanknooping of vernieuwing van han delsrelaties Wat zal het nieuwe tuinders jaar brengen? Nog gele kool aangevoerd Ook kwam nog Deensche witte kool aan de markt Vrp hooge prijzen Met uien ging het slecht Geen vraag naar dit pro duct Roode bleten onverkoopbaar groote aanvoeren van rabarber Oorzaken daarvan Goede stemming voor tomaten, al zgn de prijzen lager dan verleden jaar Nieuwe aardappelen aangevoerd Hoo- gere prijzen dan verleden jaur. Nog zijn niet allo. winterproducten van de veilingen verdwenen, of de nieuwe hebben al weer hun intree gedaan. Vroeger kwam het meermalen voor, dat er een zoogenaamde stille tijd was, n.1. toen de nieuwe producten er nog niet waren, als de oude waren op geruimd. Die duurde enkele weken. Door verschillen de handelaars werden deze meermalen gebruikt, om handelsrelaties op te zoeken of nieuwe aan te knoo- pen. Men bracht die weken dan geheel of gedeeltelijk in het buitenland door. Daarvoor is in den tegenwoor- digen tijd niet zoo'n groote behoefte, omdat er bijzon der weinig naar het buitenland wordt uitgevoerd. Voor klanten-bezoeken is dus weinig aanleiding en het ver krijgen van nieuwe afnemers is zoo goed als buitenr gesloten. Het is dan ook niet alleen voor de tuinbou wers, doch ook voor de kooplieden een bijzonder slechte tijd. Er is, naar wij vernamen, heel weinig door hen verdiend, wel groote stroppen gehaald. Nu de nieuwe campagne weer begonnen is, wordt met begrijpelijke spanning uitgezien naar wat die brengen zal. Alles komt hier aan op een sterke ver laging van de hooge invoertarieven. Als daarin geen verbetering komt, dan zal ook in die nieuwe boekjaar de toestand slecht blijven. Als toch die invoerrechten op voor Langendijk belangrijke producten 40, 50, ja zelfs 100 procent en meer van de waarde bedragen, dan ligt het voor de hand, dat zoo iets zich wreekt op den producent. Het verleenen van steun is iets abnor maals en dit zal op den duur ook niet kunnen worden volgehouden, hoe begrijpelijk het ook is, dat ook de Algemeene Vergadering van dén Noordermarktbond er den minister nog eens bij motie aan heeft herinnerd, dat de 5 miljben veel te gering is gebleken en er nood zakelijk wat bij moet, willen de tuinders zioh nog staande houden. De vergadering had een lid van de Tweede Kamer in haar midden, zoodat we mogen ver wachten, dat, komt de minister niet met voorstellen, die geheel of gedeeltelijk aan de wenschen der tuin bouwers tegemoet komen, in ieder geval voorstellen zullen worden gedaan, om over 1932 nog een bedrag uit te fceeren en 00k voor 1933 nog wat meer te krij gen. We wachten nu maar een tijdje af en hopen dan te mogen constateeren, dat de verrichtingen niet mis plaatst zijn geweest. In de afgeloopen week werd maar weinig gele kool aangevoerd. De mooiste brachten f 2.30 op. de andere f 1 of iets meer. Hiermee zal het nu wel afgeloopen zijn en kan, wat dit product betreft, worden geconsta teerd, dat het resultaat buitengewoon slecht is ge weest. Naar schatting heeft ze niet meer opgebracht dan gemiddeld f 120 per spoorwagen, zoodat op grond van de Steunwet nog wel een bedrag zal moeten wor den bijgepast. Verschilende partijen Deensche witte kool werden nog aangevoerd. Was deze kool gedurende het geheele seizoen zoo goed als onverkoopbaar, of bracht ze den minimumprijs van 60 cent op, deze week is er nog ver kocht voor 5 voor het mooie kleine goed, terwijl de laagste prijs f 1-50 was. die besteed werd voor grootere of eenigszins afwijkende kwaliteit. Deze hooge prijzen waren ongetwijfeld te danken aan geringe aanvoeren bij vrij groote vraag. Nog altijd worden er uien ter markt gebracht. Of schoon de aanvoeren niet groot waren, bleven de prij zen uiterst laag. Er is dan ook totaal geen vraag naar dit product en handel van eenige beteekenis ontbreekt. Wat verkocht werd, was hoofdzakelijk voor het binnen land bestemd. De prijzen liepen van 80 cent tot f 1. Roode bieten waren weer onverkoopbaar en werden dus door het In- en Verkoopbureau overgenomen tegen den vastgesteldcn minimum-prijs van 60 cent. De aanvoer van rabarber was. in tegenstelling met vorige weken groot. De omstandigheid, dat de verkoop te Amsterdam weinig gunstige finantieele resultaten op leverde, en de geboden mogelijkheid om het product ongebost aan te voeren, waardoor een deel van het loon kon worden uitgespaard, waren ongetwijfeld de voor naamste oorzaken van dezen toenemenden aanvoer. Zoo goed als alles werd overgenomen door het hierbo ven genoemde bureau voor 50 cent per 100 Kg., een en kel partijtje werd aan den handel verkocht voor 60 ct. Het bureau weet er helaas ook geen afzet voor te vin den, met het gevolg, dat het op de belt tereoht komt. Ook werden er deze week al heel wat tomaten aan gevoerd. reeds meer dan 30.000 Kg. De prijzen waren weer aanmerkelijk lager, wat bij dien grooteren aanvoer wel te verwachten was. Voor A-qualiteit werd als hoog ste prijs f 33.40 besteed, de laagste noteering was f 30.70. Voor enkele partijtjes B werd f 27 betaald, overigons brachten ze f 30.2031.90 op. De prijzen van C weken ook maar weinig af, zoodat als laagste prijs f 28.70 werd betaald, als hoogste f 32.30. Als naar gewoonte worden voör C.C. aanmerkelijk lageré prijzen besteed: aanvan kelijk f 15.50. later ruim f 18. De stemming voor dit product was gunstig en al zijn de prijzen lager dan het vorige jaar, de exploitatiekosten zijn ook iets minder geworden. De afgeloopen week bracht ook de eerste vroege aardappelen aan de veiling. Vrijdag 26 Mei waren ze er voor het eerst. Verleden jaar was het 2 Juni. toen er slechts 50 Kg. werden aangevoerd, nu 200 Kg., en den volgenden dag reeds 500 Kg. De prijzen vielen niet te gen, al zijn ze bij den eersten aanvoer wel eens veel hooger geweest. Ze brachten nu voor groote gemiddeld f 14.80 op, het vorige jaar aanvankelijk f 12.40. Voor drielingen werd Zaterdag f 13.6014.20 betaald en het vorige jaar ruim f 12. Kriel bracht f 57.50 op, in '32 f 6. Verwacht wordt dat de volgende week al vrij groote aanvoeren zullen plaats vinden. Met begrijpelijke span ning wordt het verdere verloop van de markt tegemoet gezien: wordt de aardappelteelt een debacle als het vo rige jaar, dan zullen er voor den Langendijker tuinbouw toch andere saneringsmaatregelen moeben worden ge nomen., Met de verdwijning der „moordenaars" doofde de verdere agitatie uit als een natte voetzoeker en het eenige criteria van den rumoerigen avond waren nog eenige groepjes teleurgestelden politiekelingen, die sotto voce over het stadsavondlijk gebeuren nakaartten en unisono van oordeel waren, dat van het uitroepen der Sovjet republiek, zoolang Leendert Webster met zijn Harley Davidson de stoepen nog schoonveegt, nog wel geen sprake kan zijn. W 1 E R1 N GE N Zaterdagavond had in hotel de Haan vanwege de M.U.Z. te Wieringen ten overstaan van Notaris Obreen een algemeene verkooping plaats van 11 woonhuizen en diverse keeten. De uitslag was als volgt: No. 98: heerenhuis. 11.05 aren, hoogste bieder B. Kat voor f 2550, kooper C. ten Bokkel voor 1 2880; No. 58: burgerwoonhuis, 1.37 aren. hoogste bieder Zoetelief voor f 1325, kooper Zoetelief voor f 1325; No. 60, burgerwoonhuis 1.41 aren. hoogste bieder B. H. Kraan f 1350, kooper idem f 1350; No. 62: burgerwoonhuis 0.92 aren, hoogste bieder S. P. v. Nieuwland f 1000; kooper idem voor f 1000; No. 64: burgerwoonhuis 0.89 aren, hoogste bieder S. Rempt f 975, kooper idem voor f 975; No. 66: burgerwoonhuis 0.91 aren, hoogste bieder Walraven f 900; kooper idem voor f 900; No. 68: burgerwoonhuis 0.89 aren, hoogste bieder H. van Sabben f 900., kooper idem voor f 900; No. 70: burgerwoonhuis 0.91 aren, hoogste bieder Zoe telief f 900, kooper idem voor f 900; No. 72: burgerwoonhuis, 0.93 aren, hoogste bieder C. Vermeulen f 925, kooper idem voor f 925: No. 74: burgerwoonhuis 1.44 aren. hoogste bieder Zoe telief f 1020, No. 76 burgerwoonhuis 1.45 aren, hoogste bieder W. de Vries f 1035; in combinatie gekocht door J. de Zwart voor f 2065. Volkskeet voor 20 man. hoogste bieder D. v. Duin f 135, kooper Jb. Lont voor f 136;; Radiohok, kooper N. Mulder voor f 19; W.C.-gebouwtje kooper D. v. Duin voor f 1; Houten woonhuis met schuur, hoogste bieder K. Kuiper voor f 185, kooper Jb. Bruul voor f 200; hou ten dagkeetje S. de Vries Pz. voor f 12, houten dir. keet J. de Krijger voor f 30, houten dagkeetje S. de Vries Pz. voor f 15, W.C.-gebouwtje F. IJzer voor f 1.50, hou ten magazijnkeetje en W.C.-gebouwtje N. Kaan Pz. voor f 32; houten magazijnkeetje J. Eekhof f 35; Volkskeet 20 man, hoogste bieder B. Kat, f 150, kooper S. de Vries Pz. voor f 159. Totaal opbrengst f 13860.50. Alle percee- len werden gegund. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. De heer J. Schouten herdacht Zondag den dag. dat hij 25 jaar geleden als chef-bakker in dienst trad bij de coöperatieve verbruiksvereeniging aan Langendijk. Ter voorbereiding van de Nationale Kolfwedstrijden zullen in de baan van den heer Rijper 50-slagenwedstrij- den worden gehouden. Men maakt voor beiden reeds drukke toebereidselen. We vernemen dat ingezetenen in de nabijheid van de stinkbelt, alias belt voor onverkoopbare kool, ernstige pogingen aanwenden om een en ander opgeruimd te krijgen. Het is noodig tijd dat dit gebeurt. ANNA P ATT 10 W N A BREEZAND. CONCERT CO NCO RD IA. Zondag gaf de muziekvereniging „Concordia" ter ge legenheid van haar 15-jarig bestaan een concert in de met vlaggen versierde muziektent. Het concert had een vlot verloop en werd bijgewoond door een talrijk en. aandachtig publiek. In de pauze sprak de heer G. Kuiken, lid van den gemeenteraad, die o.m. hulde bracht aan den oud voorzitter, den heer A. Raap. aan den oud-directeur, den heer H. B. Schenkels en aan de vereeniging, wel ke bij zoovele en velerlei festiviteiten haar medewer king verleende. Spr. achtte een vereeniging als Con cordia onmisbaar en wekte daarom de aanwezigen op hun steun aan Concordia te blijven geven. Ten slotte wenschte hij de vereeniging geluk met haar 15-jarig bestaan en hoopte, dat de vereeniging zou groeien en bloeien tot in lengte van jaren. De voorzitter, de heer B. de Vries, dankte den heer Kuiken voor zijn waardeerende woorden. Hij bracht dank aan de ingezetenen van Anna Paulowna, aarr die van Breezand in het bijzonder voor den grooten steun tijdens ha3r 15-j. bestaan ondervonden, zoowel van den hoogste (den Burgemeester) als van den laag1- ste (het armste kunstlievende lid) ondervonden en. onderstreepte de woorden van den heer Kuiken, wat het blijven steunen van Concordia betreft. W A R. M E N HU 1 ZE N VERGADE RING L.T.B. Dezer dagen vergaderde bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer W. Dekker. Na de opening met den Chr. Groet volgde voorle zing der notulen der vorige vergadering, welke zonder eenige op- of aanmerking werden goedgekeurd. Verkiezing van afgevaardigden Algemeene Vergade ring C.V.V. Tot afgevaardigden zijn gekozen de heeren Joh. de Groot, C. de Nijs, L. Komen, P. Nan- nes, J. Tesselaar, Jac. Dekker, A. Mekken, P. Tesse- Iaar en P. Ooijevaar. Verkiezing lid van het Centraal Bestuur C.V.V. De heer W. Dekker werd met groote meerderheid her kozen. Deze nam zijn herbenoeming aan. Bespreking agenda der Alg. Vergadering C.V.V. Het voorstel van het Centraal Bestuur om het pet. hetwelk onlangs van de uitkeeringen wegens tuinbouw- steunwet is afgetrokken en niet behoeft gestort te worden voor het bekende fonds -voor de minimum prijzen, te laten blijven in de kas der veilingsvereeni- ging, werd met algemeene stemmen goedgevonden. Evenzoo was dit met het voorstel om het veilings percentage te verhoogen tot 3.5 pet. Het voorstel van „De Noord" om alle producten, dia afkomstig zijn van personen die gebruikers zijn van gebouwen of landerijen, die bij executie zijn verkocht, van de geiling te weren, werd door het bestuur van den L.T.B. aan een ernstige critiek onderworpen en werd aan de vergadering geadviseerd, zich achter het prae-advies van het Centraal Bestuur te scharen. De algemeene indruk was, dat de vergadering het met bestuur en met het Centraal Bestuur eens was. De afgevaardigden hebben echter vrij mandaat. Met het voorstel van „Groenteteelt" om de agenda's v. d. jaarvergadering van de Prov. Commissie ook door de tuinbouwvereenigingen te laten behandelen ging men accoord. Een uitgebreid debat ontstond wederom over het voorstel van „Ons Belang" om de extra-heffing bij on- derhandschen verkoop terug te brengen op 2 pet. De voor- en tegenstanders van onderhandschen verkoop kwamen door dit voorstel weder in het geweer. Een gedeelte van de vergadering was tegen extra-heffing

Schager Courant | 1933 | | pagina 9