1 0E OMGEVING Noordhollandsche Brandwaarborg-Mij. te Oudkarspel van 1816. Staatsloterij. Predikbeurten. De heer Nannis wijst op het uurloon, In de werkver schaffing 25 cent. en wij zouden de menschen dwingen voor 15 cent per uur te werken. De heer Doorn zegt dat wij niet dwingen, het te een noodmaatregel en hoe krap het er bij langs gaat blijkt ■wel uit de steunmaatregelen. Als men f 1 of f 2 extra verdient, en men verzwijgt het, dan komt men op de kroft in Alkmaar. De heer Nannia: U dwaalt af. De Voorzitter wil de discusiën sluiten. De heer Doorn acht het goed dat deze zaak ln het openbaar wordt besproken. Wij kunnen geen anderen kant uit. Het is nog lang niet bewezen dat als de men schen dat loon hadden aanvaard, zij slechter af waren geweest. Tracht dan later je positie te verbeteren. De heer Blom: Je verslecht je positie, want de andere ■werkgevers zouden ook minder loon geven. Wij oefenen op deze manier een loondruk uit De heer Dignum wijst er op dat aanvaarding ook in bet voordeel van de arbeiders zou zijn. want anders eal de gemeente aanstonds verplicht zijn de zaak geheel stop te zetten. Want er moet geld wezen. De Voorzitter heeft het zeer verkeerd gevonden van die 13 menschen om het werk te weigeren en had niet gedaoht dat dit door de heeren Nannis en Blom zou worden verdedigd. Spr. heeft gezegd tot de arbeiders: ga naar De Best toe, voer je bezwaren aan. Toch zijn ze er niet heengegaan. Het is een groote fout geweest dat ze hebben geweigerd en het Is heel verkeerd dat een woordvoerder die evengoed Inkomsten heeft, een groot woord voert. De heer Nannis zegt dat de gemeente als overheid maar niet de bevoegdheid kan hebben de menschen te gen elk aanbod aan het vrije bedrijf over te laten. Spr. kan zich tenminste daar niet mee vereenigen. Een zeer krasse maatregel bepleit. Stop zetting van de werkverschaffing. Als van deze kwestie wordt afgestapt en de rond vraag wordt vervolgd, zegt de heer Smit dat we zoo even de ontstellende mededeellng hebben gehoord, dat het bedrag, dat op de begrooting voor 1933 voor werk verschaffing en steunregeling was uitgetrokken, reeds ls opgeconsumeerd. We zitten dus 8 maanden lang met een leege kas. Hoe denken B. en W. dat te redden? M.i zegt spr ls dat niet te redden. Door de werkver schaffing komen de gemeentefinantlën in disorde. Het is misschien een harde maatregel, maar spr. stelt voor de werkverschaffing op 10 Juni a.s. stop te zetten. Het Js mogelijk, dat er zijn, die geen werk kunnen vinden, maar laat dan in zoo'n geval het armbestuur helpen. Verleden Jaar is de werkverschaffig ook stopgezet en tenslotte is het vinden van werk meegevallen. Mis schien is de toestand van thans slechter en er zijn ook meer werkloozen, doch als enkele menschen niet aan een voldoend loon toe kunnen komen, zal het Armbe stuur wel willen helpen. Spr. doet een beroep op werk nemer en werkgever, om ln dezen mee te helpen. Spr- zou den werknemers aanraden een loon te vragen zoo naastenbij, voor een volwaardigen arbeidskracht, niet hooger dan f 2 en den werkgever om per dag een loon van f 2 te geven. Het wil spr. voorkomen, dat er op die basis wel wat is te bereiken. De tijd van 't jaar ls er dat er maximaal werk Is. De Voorzitter vindt dit een ingrijpende maatregel. Het zal voor de werknemers niet zoo gemakkelijk we zen om werk te krijgen en de moeilijkheid ls er vooral voor de groote gezinnen. De heer Smit is overtuigd, dat het een krasse maat regel is. maar een harde tijd vraagt harde maatrege len. Zachte dokters maken stinkende wonden en het komt spr. voor dat de wond reeds zeer stinkend ls. De ■werkverschaffing werkt demoraliseerend. De heer Doorn ondersteunt het voorstel-Smlt, mits B. en W. trachten zoo vlug mogelijk een steunregeling te verkrijgen. We kunnen de menschen niet zóó maar aan hun lot overlaten. De heer Nannis zegt dat het voorstel hem wat te ver gaat. Spr. zou den heer Smit willen vragen of bij kan uitleggen hoe de menschen, die nu reeds 'n achterstand hebben, van f 12 rond kunnen komen. Spr. heeft op 't oog een gezin met bijv. 5 of 6 kinderen. De heer Smit zegt met genoegen zich te willen ver klaren. Die f 12 ls er dus, zegt spr. en ln dergelijke gevallen zal het Burgerlijk Armbestuur wel de be hulpzame hand-bieden. De heer Nannis wijst er op dat als dus die menschen voor f 12 de geheele week hebben gewerkt, zij Zater dags of Zondags nog naar het Armbestuur zouden moeten. Is het dan niet beter, zegt spr. dat de werk gevers, als ze niet meer dan f 12 per week kunnen betalen, een beroep op de overheid doen, om hun be drijf te helpen? Spr. vraagt den heer Smit zich een oogenblik te willen verplaatsen ln dat gezin met 5 kinderen. De heer Smit vraagt of de heer Nannis dan een weg wil aanwijzen om de zaak te redden. Van de socia listische collega's heeft spr. nog geen enkel voorstel in die richting gehoord. LJskoud laten de heeren de ge meentefinantlën maar ln den grond boren. De heer Nannis vraagt of de heer Smit soms dacht dat de socialistische raadsleden den toestand waarin de gemeentefinantlën verkeeren, niet zagen. Dat doen zij ■wel, maar moeten het eerst de arbeiders weer zijn, die de gevolgen moeten ondervinden? En moeten wij S.D.A.P.-ers er aan meehelpen, die menschen ln de put te helpen? De heer Smit ontkent dat hij de arbeiders in de put wil helpen. De heer Nannia zegt dat dit toch het gevolg van het voorstel zal zijn. De heer Doorn ontkent dat dit de bedoeling ls, het is een maatregel en spr. vraagt of we soms met maat regelen moeten wachten, totdat allea fout loopt. Hoe zeer spr. werk prefereert, spr. acht een steunregeling den aangewezen weg. want de werkverschaffing kost de gemeente f 1000 per week. De Voorzitter betwijfelt of de Minister een steunre geling zal aanvaarden. Immers de Minister heeft de steunregeling ingetrokken en er werkobjecten voor in plaats gesteld, n.1. 100 in de Wleringermeer en 60 bij Staatsbeschbeheer. Bovendien de nieuwe steunregeling zou heel anders zijn, want de vorige was in overeen stemming met het toen geldende loon van f 18. De be dragen der steunregeling zullen dus nu kleine bedragen worden De heer Doorn begrijpt dat en hij wil ook niet de menschen direct loslaten, desnoods kan het Armbestuur hulp bieden. Maar de tegenwoordige regeling kón niet doorgaan. De heer Nannis had verwacht dat, waar de heer Doorn hem bij de begrooting het verwijt maakte, zoo weinig voor de arbeiders op de begrooting te hebben dat de heer Doorn dan nu aan zijn £ijde zou staan om den menschen een menschwaardig bestaan te geven, maar de heer Doorn staat thans lijnrecht tegenover spr. De heer Doorn zegt dat de heer Nannis altijd op hem kan rekenen, om de positie van den arbeider goed te doen zijn, als tevens maar wordt aangegeven waar de gelden vandaan moeten komen. Spr. weet best dat de arbeider spoedig het loodje moet leggen en spr. Is er voor om dan ook te helpen, als aangetoond kan worden waar wat vandaan is te halen. Spr. ziet de gemeente als één gezin van 5500 menschen. De heer Blom zegt dat ons verweten wordt dat wij den toestand der gemeenteflnantien niet zien, maar de Z'ipe is nog niet aan de uiterste grens. Zóó slecht staat Zijne er niet voor. We kunnen de arbeiders maar niet aan hun lot overlaten. Spr. zegt dat hij het voorstel- Smit ziet als een voorstel van werkgeverszijde, die er voordeelen in ziet. De heer Smit dringt er op aan met een ander voor stel te komen of anders aan te toonen waar over 8 maanden die f 24000 vandaan moeten komen. De heer Blom weet dat niet, maar de arbeiders aan hun lot overlaten, mag niet. De heer Smit wil dat ook niet, de weg is dan naar het B. A. De heer Blom noemt dat een harde maatregel, als men de geheele week hard heeft gewerkt. De heer Smit: Elk geval zal op zichzelf beoordeeld worden. De Voorzitter vraagt of de heer Smit zijn voorstel handhaaft De heer Smit antwoordt bevestigend. Als de heeren een betere oplossing weten, wil spr. de zijne er aan ge ven. De heer Nannis wijst er op dat nog altijd niet bekend ls hoe hoog de rijkstoeslag zal zijn. Het rijk blijft maar achterbaks en spr. acht het gewenscht om zich met den Minister in verbinding te stellen en hem de bezwaren onder de oogen te brengen. De heer Smit vraagt of de heer Nannis gelooft dat het rijk met een tekort van f 270 millloen hooger toe slag zal geven. De Voorzitter zegt dat de gemeente verleden jaar 65 pet. heeft moeten bijdragen en spr. verwacht dat dit ook nu wel het geval zal zijn. De heer Nannis zegt dat de gemeenteflnantien er ook slechter voorstaan. Moeten we als eerste gemeente de arbeiders aan hun lot overlaten? De heer Smit: Moeten wij daarom maar doorgaan met een regeling die wij niet kunnen betalen? De heer Blom zegt dat als het rijk met een tekort van f 270 millioen zit, het voor onze gemeente moeilijk zal zijh zonder schulden rond te komen. De tijd zal toch ook niet zoo sleoht blijven. De heer Doorn vraagt of dus de bedoeling van den heer Smit is om te trachten een steunregeling te krij gen. anders kan spr. het voorstel-Smit niet steunen. De heer Smit zegt met een steunregeling niets ln de pet te hebben. Het voorstel-Smit om de werkverschaffing per 10 Juni as. in te trekken wordt verworpen met 10 tegen 1 stem. die van den heer Smit De heer Doorn vraagt of de Voorzitter zooveel mo gelijk wil steunen de poging die door 40 Westfriesche gemeenten wordt gedaan.om de kanaalwerken ln han denarbeid uitgevoerd te krijgen. Spr. ziet daar voor de Zijpe een groote werkverruiming in. Voorzitter zegt dit toe. Nogmaals de kwestie der uitgesloten werk loozen. De heer Nannis kooit nog eens terug op den harden maatregel om 12 menschen aan de werkverschaffing uit te sluiten. Spr. wensoht een uitspraak van den raad of doorgegaan moet worden met de menschen te dwin gen en te verlangen dat ze voor een minderwaardig loon gaan werken. De Voorzitter zegt dat ze door eigen sohuld op straat gekomen zijn. In de op Maandag 29 Mei IJ. gehouden Algemeens Vergadering van de Directie, Commissarissen, Hoog ste Deelhebbers en Agenten der Noordholl. Brand waarborg-Maatschappij te Oudkarspel van 1816, werd het verslag uitgebracht over het 115e boekjaar, waar uit bleek, dat niettegenstaande de ongunstige tijds omstandigheden de bedrijfsresultaten goed genoemd kunnen worden. Het verzekerd kapitaal bedroeg op 31 Dec. 1932 f 194.798,068.— met een premie-inkomen van f353.980.90. Het bedrag der reserve werd gebracht op f256.519.83. De aftredende Commissaris de heer A. Wonder Pz. werd herkozen. De heer P. Pijper IJzn. werd door Directie, Com missarissen, Agenten en Personeel gehuldigd in ver band met het feit, dat hij 25 jaar geleden tot Com missaris werd benoemd. anna pa "lowna DE ONGELUKKIGE VISSCHER. Er zat een vlsscher aan het riet, Z'n hengel lag ln 't water, Htj zat den heelen langen dag En kreeg geen tok en dacht toen dat komt later. Eensklaps kwam er een diender, enz. Dit versje van ons helaas te vroeg ontslapen dlctotsr- humorist Albert Bol kwam ons ln de gedachte, toen w« vanmorgen visite kregen van een plaatsgenoot, die z'n jammerklachten liet hooren over een opgeloopen bekeu ring in verboden vtschwater. Volgens onzen vlsscher zat de zaak zoo: In Anna Paulowna mag Je niet vlsschen in water, waar visch is en ln water waar geen visch ia, mag Je wel vischen. Ik zeg: dat ls vreemd. Lever een verzoekschrift in om het om te draaien en klaar ben Je. HU dacht, dat ik 'n loopje met 'm nam en antwoord de: Om dezelfde reden fiat, geen gekkepraat, maar luis ter. wat ik hem beloofde en het verhaal begon: Ik ben een groote liefhebber van vlsschen en hoorde, dat in de wielen langs den Westfrieschen dijk veel visch zit en ben er daarom op uitgetogen om daar m'n geluk te beproeven; het ls een tamelijke reis en van dat fietsen krlig je dorst: ik zag een café en ging een flesohje bier drinken. Van één kwamen er meer en ver telde ik den kastelein, een gemoedelijke ouderwetsche baas. dat ik in de buurt wilde visschen en of dat zoo maar macht. Wel ja, was 't antwoord, je kan van mij wel een vergunningsbriefje krijgen, en spoedig had ik het volgende bewijs: Houder dezes heeft van mij het recht gekregen in de wielen en ultloopende wateren te vlssohen. kastelein. Ik was natuurlijk blU met het bewijs en dacht nog: dis caféhouders hebben toch heel wat ln de melk te brokkelen en vergenoegd nam lk afscheid, na eerst m'n vriend op een paar biertjes te hebben getracteerd. Een mooi plaatsje had lk uitgezooht en was weldra in de weer om te traohten de argelooze baarsjes met mijn haak met wormen te verschalken, wat mij niet gelukte, want na twee uur had ik nog niets ln mijn netje, toen een rijksveldwachter op me afkwam en pro ces-verbaal wilde opmaken. Dapper trok ik van leer en zei. Ik heb met Jouw te maken... nou niks en liet m'n permissiebriefje zien. doch de politieman maakte zich kwaad en hoonde: Dat briefje kan je wel verscheuren, je krijgt een bekeuring en een tientje Is het minste wat die overtreding kost of je moet 10 dagen gratis logies prefereeren, dat laat lk aan Je beleefdheid over. Ik merkte nog op, dat lk Juist eenlge dagen geleden de vrijheidsherdenking van Willem van Oranje had ge vierd, doch de agent nam daar niet de minste notitie van en vertrok zonder me zelfs een groet waardig te keuren." De arme vlsscher kwam bij mij zijn nood beklagen, doch Ikk on hem helaas ook geen andere raad geven, dan ln het vervolg voorzichtig te zijn met adviezen van een kastelein. Loop der bevolking. Ingekomen: W. v. d. Woude en ger. van Brunssum, J. E. v. d. Ven van Utrecht: J. Bosma van Ooststel lingwerf; P. A. Baltus van Heiloo. Vertrokken: A. C. Asjes naar Alkmaar; G. J. Hollan der naar Zijpe; D. Rjodbeen naar Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna Maria, dochter'van A. Huiberts sn E. J. Leek. Ondertrouwd: C. L. de Winter en M. H. Vleut. Getrouwd: P. Meijlink en A. v. Teulingen. P. Mosk en D. M. den Das. De heer Nannis: U spreekt tegen Uw gedachte in. De heer Doorn zegt dat het toch niet geoorloofd is. Spr. begrijpt niet dat de heer Nannis als wethouder dat niet voelt Anders ls hij toch niet zoo dom. De heer Nannis zegt dezen maatregel niet voor zijn rekening te nemen. De Voorzitter komt terug op een opmerking, die de heer Smit maakte, dat zij die in de werkverschaffing werken, er niet op uitgaan om werk te vinden. Spr. kan zich dat indenken. Als spr. in de werkverschaffing f 15 verdiende en hij wist vooruit dat behalve de ge ringe kans op werk, bij 95 pet. werk zou worden aange boden lager dan f 15, dan zou ook spr. er niet op uit trekken. Men verliest bovendien bij die poging zijn dagloon. Spr. vindt echter niet goed dat men van werk geverszijde zich niet aanmeldt bij het arbeidsbemidde lingsbureau, als men arbeiders verlangt. Laat men op geven welk loon men wil geven, de agent kan dan de menschen aanschrijven. De heer Dignum onderschrijft dit, vooral omdat hem van nabij bekend is dat iemand die bij Staat^>osch- beheer 4 dagen werkte en ongeveer f 10 verdiende, in particulier bedrijf f 14 f 15, kon verdienen, doch door voormannen werd geadviseerd dat niet te doen, omdat hij dan voor een paar gulden meer, twee dagen langer moest werken. Spr. keurt zooiets in de menschen sterk af, want als men in de werkverschaffing blijft, geschiedt dat op kosten van de gemeenschap. De Voorzitter noemt dit weer een geval, waardoor de wenschelijkheid dat ook de werkgevers zich aanmel den, sterk naar voren komt Dan kunnen wij, zegt spr., zorgen, dat de menschen bij particulieren te werk worden gesteld. De heer Smit zegt dat het arbeidsbemiddelingbureau bij de boeren nu eenmaal niet best ingeburgerd is, men komt er niet toe, vooral niet met de wetenschap, dat bij de werkverschaffing meer wordt verdiend. Den heer Nannis doet het genoegen, dat dit punt ls aangeroerd. Te Oudesluls ls door verschillende goede krachten getracht ln het vrije bedrijf te worden ge plaatst, maar het Is niet gelukt. Wat de heer Dignum zegt, spr. ls vandaag meerdere malen voor de arbei ders opgekomen, maar alle arbeiders zijn geen engelen. De heer Dignum: Vooral de kopstukken niet. De heer Smit: Pats! De heer Nannis: W\j zien de arbeiders ook als men schen ln 't algemeen en dan vinden wij het niet goed, dat ze door de gemeente gedwongen worden voor een minderwaardig loon te moeten werken. Hierna sluiting. Politie. Aan komen loopen: een pink. Gevonden: een 9linger van een auto. Verloren: een rijwielplaatje. BREEZAND. Een hond, die wegens ziekte van een familielid van den heer P. Kranenburg, voor eenigen tijd bij dezen logeert, heeft bij buren van hem een zestigtal kippen verscheurd. barsingerhorn Bnrgerl. Stand over it maand Mei 1933. Geboren: Gepke, dochter van Jan van der Veer en van Sietske Nijboer. Johanna, dochter van Jacob Kwakkel en Virgenie Verboven. Jan Pieter, zoon van Jacob Eriks en van Aaltje Pranger. Hiltje, dochter van Jouke van den Berg en van Marie Bosma. Pe trus Jan, zoon van Cornelis Poortvliet en van Grietje Potters. Cornelis Jan, zoon van Jacob Visser en van Geertje Klare. Grietje, dochter van Gerben de Jong en van Maria Kroes. Ondertrouwd: Tonnis Klaassens Kremer, oud 36 ja ren, commies ter secretaris, wonende te Olst en Trijn tje Bakker, oud 30 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Jacob de Boer, oud 32 jaren, timmer man, wonende te Barsingerhorn en Roelfien Ruiter, oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Appinge- dara. Sijbren Marien Hoekstra, oud 27 jaren, arbei der, wonende te Schagen en Trijntje van der Heide, oud 19 jaren, zonder beroep, wonende te Barsinger horn. Cornelis Schermer, oud 48 jaren, landarbeider en Marijtje Vries, oud 36 jaren, zonder beroep, bei den wonende te Barsingerhorn. Jan Klomp, oud 25 jaren, schilder en Anna Adriana Stolp, oud 20 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Franciscus Blommaert :n Trijntje Smit Tonnis Klaassens Kremer en Trijntje Bakker. Overleden: Margaretha Smit, oud 71 jaren, echtge- noote van Jan Dekker. Jannetje Bouwen, oud 61 ja ren, echtgenoote van Ariq Schouten. Trijntje Eriks, oud 76 jaren. Cornelia Kruijthoff, oud 76 jaren, echt genoote van Jacob Keuning. Geertje Dijkstra, oud 60 jaren, echtgenoote van Klaas de Boer. Loop der bevolking over de maand Mei 1933: Ingekomen: C. NIerop van Zijpe naar A 70; J. H. Lutke van Schagen naar A 8; MeJ. M. Bulk van Zijpe naar Kreil C 19; J. Kooij van Wieiingerwaard naar Kolhorn F 107; Jb. Alkema van Medemblik naar Kol- horn, Oude Streek; echtgen. G. Landman naar Kol horn F 100; echtg. G. Koster van Zijpe naar Kolhorn, Oude Streek; J. Kuiper van Winkel naar Kolhorn F 102; N. Mooij en gezin van Schagen naar A 8; J. Mid delbeek en gezin van Schagen naar A 29c; J. A. Slik ker en gezin van Heerhugowaard naar C 12. Vertrokken: P. Schipper en Wed. P. Kort naar Win kel, Weere; E. Schipper naar Winkel, Strook D 47; J. Buis en gezin naar Heerhugowaard, Middenweg; N. P. Bruijn en gezin naar Nieuwe Niedorp; J. Kooij en gezin naar Nieuwe Niedorp, NIeuweweg E 27; B. Hin- driks en gezin naar Medemblik, Middenmeer, Toren straat 53; echtgen. H. Lantinga naar Haarlem, Colenao- straat 42 rw.; S. Lejjdeckers en gezin naar Schagen; G. J. Nuij naar Schagen, ItK. Liefdegesticht; C. War- denaar en gezin naar Schagen, Spoorlaan D 167; P. Hugen naar Hellendoorn, Daarlerveen; M. W. Hof n. Ooststelllngwerf, Haulerwijk 154; B. Beuving naar Texel; Mej. J. van Leijen naar Oude Niedorp, Moerbeek 246; C. Kugel en gezin naar Hoogezand, aan boord; Wed. C. Vis naar Schagen, Huize „Avondrust"; echtgen. T. K. Kremer naar Olst A 407; Jb. Klos en gezin naar Zuidscharwoude; H. Stevens en echtgen. naar Winkel, Strook; E. Woud en gezin naar Schagen, Veldstr.; P. Kramer naar Avenhorn A 88; J. Jaspers naar Medem blik, Mi4denmeer, Torenstraat 6. Door MeJ. M. H. Fretjmuth, onderwijzeres aan de OX». schooi te Kolhorn, ls als zoodanig ontslag aange vraagd tegen 1 Augustus as. opmeer SPANBROEK. Kolven. De uitslagen van den 50-slagenwedstrijd, gehouden in de kolfbaan van De Vier Eenen te Spanbroek, wa ren de volgende: Eerste klasse: 1e prijs J. Goet te Alkmaar 540 p.; 2e prijs G. Hop te Noordscharwoude 517 p.; 3e prijs W. Ooteman te Bovenkarspel 505 p. Eerste serieprijs J. Boon te Bovenkarspel met 112 p. Tweede klasse: le prijs C. Goet te Nieuwe Niedorp 512 p.; 2e prijs L. Hagenaar te Alkmaar 498 p.; 3e prijs J. Boes te Spanbroek 483 p. Serieprijs C. Sasburg te Wognum 105 p. Twaalvenprijs, aangeboden door de firma Tiktak de heer F. Butter te Alkmaar met 12 twaalven. Derde klasse: le prijs W. Zwaan te Wognum 433 p.; 2e prijs J. Koster te Alkmaar 420 p.; 3e prijs E. Dirk- maat te Spanbroek 415 p. Serieprijs P. Druif te Oost woud met 106 p. zij p e SCHAGERBRUG. Politie: Gevonden een bollenreef. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. sj nt maart en Dinsdagavond was alhier in de openbare school een vergadering belegd, toegankelijk voor de bewo ners dezer schoolwijk, ter bespreking schoolfeest. Aan wezig waren 9 personen en door hen werd besloten dit jaar wederom een schoolfeest te geven en de gel den hiervoor per lijst bij bovengenoemde ingezetenen te vergaren. Als batig saldo der voorgaande jaren was nog aanwezig f53.12. Tot commissieleden werden gekozen de heer P. Breed en mej. Lakeman—Wit. Besloten werd om op 21 Juni a.s. per autobus met al de schoolkinderen en zij, die op 1 Mei j.1. de school hebben verlaten, een reis te maken, eerst naar Schoorl om aldaar bij café Timmerman van speeltuin en duin te genieten, vervolgens, bij goed weer, naar Eg- mond aan Zee, vandaar naar het Hertenkamp en Apenkooi te Alkmaar en als slot naar de „Bedrie gertjes" tusschen Alkmaar en Bergen en dan over Groet en Petten weer huiswaarts. Nu nog de centen en op dien dag goed weer. Bnrgerl. Stand gedurende de maand Mei 1933. Geboren: Jacob Cornelis, zoon van Cornelis Blokker en Jannetje Dalenberg. Emie Willem, zoon van Cor nelis Kroon en Adriana Bijpost. Antje, dochter van Klaas Wit en Trijntje Wink. Ondertrouwd: Petrus Hubertus Hufkens, oud 21 ja ren en Aagje Burger, oud 25 jaren. Gehuwd: Frederik Joan Luider, %oud 25 jaren en Naatje Jonker, oud 23 jaren. Bartel Cornelis Schut, oud 22 jaren en Trijntje Bronder, oud 21 jaar. Overleden: Aaltje Glas, oud 82 jaren, weduwe van Arie Kos. Cornelis Smit, oud 79 jaren, echtgenoot van Vrouwtje de Wit. winkel Na de kermis te Lutjewinkel, zijn als verloren voor werpen aangegeven: een stalen metro-armbandhor loge met radium-cijfers op de wijzerplaat; een hee renrijwiel merk Phoenix; een kunstgebit. LUTJEWINKEL. Begunstigd door mooi zomerweer en onder groote belangstelling, is de kermis weer gevierd. Vooral de Zondag kenmerkte zich door een buitengewone drukte en als gevolg daarvan nogal wat beweging, zoo zelfs dat er zoo nu en dan botsingen plaats hadden en vooral vreemde bezoekers herrie veroorzaakten, wel ke tot vechtpartijen aanleiding gaf en een algeheele sluitii.e vroeger moest plaats hebben dan op kermis gebruikelijk was. De Maandag is meer de dag onder elkaar en ken merkte zich door een bijzonder at-- rencjie stemming, 's Middags brachten dc volksspelen aardi v. momen ten en veel vemaak en 's avonds een gezellige dans zaal vol volk. waar het vroolijk toeging en een prettig slot aan de kermis werd gemaakt. Vermelden we voorts nog, dat des Zondags een voet balwedstrijd werd gespeeld tusschen veteranen van Winkel en de Beurtschippers, welke eindigde met ge lijk spel. Ook dit vormde een aardige attractie. Trekking van Woensdag 30 Mei. 5e klasse 11e lijst No. 1549Ö f 10.000. Noe. 14135 14736 18647 en 20283 ieder f 1000. Noa 9007 en 20028 leder f 400. Nos. 2273 3112 4202 8052 9084 16289 en 18264 Ieder f 200. Nas. 4536 4933 5632 9374 10056 11146 12919 13743 15980 17695 17830 18992 en 19694 ieder f 100. Prijzen van f 70. 345 376 405 606 613 697 768 790 1303 1380 1410 1446 1518 1539 1645 1697 1742 1912 2018 2175 2301 2357 2406 24?3 2530 2539 2688 2729 2747 2824 3049 3081 3230 3259 3424 3526 3538 3633 3706 3754 3762 3784 3814 3834 3844 3894 3913 4023 4046 4047 4195 4259 4367 4459 4462 4509 4622 4767 4917 4950 5131 5235 5283 5301 5495 5496 5543 5548 5589 5636 5755 5812 5955 5985 5998 6048 6137 6235 6332 6335 6371 6392 6466 6472 6479 6530 6536 6788 6868 6874 6894 7151 7169 7194 7399 7436 7493 7564 7576 7589 7630 7698 7749 7760 7777 7785 7821 8039 8356 8395 8453 8481 8532 8610 8995 9028 9204 9227 9310 9379 9443 9479 9482 9530 9586 9605 9643 9737 9831 9 939 10005 10208 10262 10315 10319 1( 10611 10626 10749 10795 10882 11035 11121 11158 11171 11341 11353 11394 11404 11694 11731 11853 11938 12160 12180 12213 12329 12348 12377 12848 12883 12969 12981 12991 13010 13117 13199 13266 13342 13388 13393 13677 13954 13976 14012 14033 14055 14163 14217 14239 14251 14388 14423 14448 14506 14517 14545 14763 15054 15464 15476 15497 15848 15854 15875 16080 16094 16203 16402 16501 16577 16592 16595 16739 16781 16871 16919 17045 17174 17182 17424 17465 17517 17708 17773 17884 17932 18053 18106 18137 18234 18308 18429 18451 18452 18523 18542 18564 18580 18686 18961 19036 19108 19194 19250 19276 19472 19550 19580 19604 19655 19701 19805 19807 19844 19847 19857 19875 t 19944 19996 20044 20057 20263 20353 20414 20487 20587 20696 20790 20897 20926 20934 20955 ZONDAG 4 JTJNL NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst Sint Maarten, voorm. 10% uur, Da. Tinholt. Dirkahorn, geen samenkomst. Noordscharwoude, geen samenkomst. Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. Van der Poel. Julianadorp, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Da Van Beek. Den Oever, nam. 2% uur, Da Van Beek. Westerland, nam. 7% uur. Da Van Beek. Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog, geen dienst St Maartensbrug, geen dienst Oudealuis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Heerhugowaard, nam. 2% uur, Ds Van den Kieboom. Warmenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Winkel, geen dienst Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Nieuwe Niedorp, nam. 7% uur, Ds. de Leeuw. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Haars, EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. HippolytuBhoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, nam. 7% uur, de heer Sevensma. Julianadorp, geen dienst VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover 't Raadhuis), nam. 6.45 Dienst MAANDAG 5 JUNI. NED. HERV. GEMEENTE. Petten, voorm. 10% uur, Ds Tinholt. Noordscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. R. v. d. Veen,

Schager Courant | 1933 | | pagina 7