kregen. Wat het voorstel van „Groenteteelt" betreft, het is waar. de veiling is gebouwd, rekening houdende met de hoeveelheid grond: Omslag per snees zal waar schijnlijk wel moeilijk geïnd kunnen worden. De ver hooging van het veilingspercentage gaat voor de leden veel geleidelijker. De heer Breed, „Groenteteelt", wijst ook op het te hooge percentage naar verhouding van het percentage aan andere veilingen en spr. vrest dat dan leden naar andere veilingen overgaan De heer Molenaar, entraal Bestuur, meent dat het voorstel „Groenteteelt" te veel afwijkt van het agenda punt, om in deze vergadering te worden behandeld. De Secretaris deelt mede, dat tot Mei de omzet bedroeg f 148.000, verleden jaar over hetzelfde tijdvak f 184.000 en daarom acht het C. B. het niet gemotiveerd, den om- set hooger te ramen dan f 400.000. Als de toestand zich mocht wijzigen in gunstigen zin, dan zou het C. B. per 1 Januari toch wel het veilingapercentage kunnen wij- «igen. De heer P. Breed zegt dat het niet de bedoeling ia geweest om het voorstel a. v. den omslag per snees te behandelen. „Groenteteelt" kan met het bestuursvoorstel meegaan, maar verzocht voor volgend jaar het idéé van „Groenteteelt" onder de oogen te zien. De Voorzitter zegt dit gaarne toe. De heer Mink, ,de Noord" zegt dat zijn vereenlging noodgedwongen het voorstel van het Bestuur aanvaardt. Nadat de Voorzitter nog heeft verklaard, dat, mocht de toestand zich gunstig ontwikkelen, het percentage zoo spoedig mogelijk zal worden gewijzigd, wordt het bestuursvoorstel zonder stemming aangenomen. De boyco tv oorstellen. De tulnbouwvereenlging „De Noord" wil de producten afkomstig van bij executie verkochte landerijen, van de veiling weren, teneinde de gedwongen verkoop van met hypotheek bezwaarde tuinbouwbedrijven zooveel moge lijk te voorkomen. Het Centraal Bureau kan zich met dit voorstel niet vereenigen, de veiling dient een vrije verkoopplaats te blijven. Do veilingsvereeniging stelt zich slechts den af zet der producten ten doel. en ligt het niet op haar weg zich met de door ..De Noord" genoemde zaken, die op het terrein van de stands- en vakorganisaties komen, te bemoeien. De heer P. Mink, ,De Noord" zegt dat stands- en vakorganisaties geen dwingende kracht hebben. De tijd ■wordt zoo uitermate bijzonder, dat men ook wel moet uitzien naar uitermate bijzondere maatregelen. Nu ech ter bij den Noordermarktbond een zelfde voorstel is verworpen, zal een dergelijke maatregel hier niet veel resultaat opleveren. Wel zou spr. het oordeel van de leden willen hooren, .Samenwerking" kan met het prae-advies van het Centr. Bestuur meegaan. Door „Groenteteelt' wordt erop aangedrongen, met het onderhavige voorstel ook de twee volgende voor stellen te verbinden. De Voorzitter zegt dat het Bestuur het verschil in het voorstel met dat van „Groenteteelt" Inziet en daarom ■werd het beter geoordeeld ze niet gelijktijdig te behan delen. Wel is het voorstel van „.Westfriesland" van de zelfde strekking als dat van „De Noord" en de afge vaardigde van „Westfriesland" vereen igt zich dan ook met den woordvoerder van „De Noord". De Voorzitter ontraadt het voorstel „De Noord" aan te nemen, niet alle leden denken over deze kwestie 't zelfde en spr. vreest dat aanneming van het voorstel scheuring in de vereeniging zal veroorzaken. Door de L.G.C. werd een dergelijk voorstel aangeno men, mits een standsorganisatie de uitvoering er van op zich nam en waar dit niet het geval is, zal ook daar het voorstel niet ten uitvoer worden gebracht. De heer C. Mink ..De Noord" begrijpt niet dat men tegen dit voorstel kan zijn, het is revolutlonnalr, maar organisatorisch. De Voorzitter zou niet zoo bevreesd zijn voor een beetje revolutionnalre daad, maar spr. vreest dat niet alle leden achter een dergelijk besluit zouden staan .Het is echter een ingrijpen In het eigendomsrecht. De heer Slot, „Samenwerking" zegt dat men wel eens storm zou kunnen oogsten als het voorstel werd aan genomen. Spr. wijst erop hoe vele schuldelschers met de tuinders clementie gebruiken en bet ware beter dat vanuit deze vergadering, door middel van de pers, een dankbetuiging aan die schuldelschers werd gericht. De heer C. Groet, „Groenteteelt", betoogt, dat deze zaak wei degelijk bij de organisatie thuis behoort, het is een wettelijke daad, want de wet geeft ons het recht van zelfverdediging. De heer C. Mink, „De Noord", heeft er geen bezwaar tegen dat als iemand dankbaar jegens zijn schuldelscher is, een dankbetuiging aan dien schuldelscher wordt ge zonden. In stemming gebracht wordt het voorstel „De Noord" verworpen met 62 tegen 23 stemmen. Westfriesland stelt voor de producten van den koo- per van bedrijven, welke door executie worden verkocht van de veiling te weren. En bil onderhandsohen verkoop van die producten van bedoelde bedrijven den koopman van de veiling uit te sluiten. Op dezelfde gronden adviseert het Centraal Bestuur afwijzend. „Westfriesland" trekt dit voorstel In. „Groenteteelt" wil tot boycot overgaan van goederen, welke afkomstig zijn van bedrijven welke om hypthe- calre of andere sohulden tengevolge van de crisis zijn verkocht.. Elk geval dient op zichzelf te worden beoor deeld door plaatselijke commissies, die zich eerst in verbinding stellen met de betrokken partijen om een minnelijke schikking te bewerkstelligen. Gaat dat niet, dan tot boycot overgaan, als de betrokken grondgebrui ker daar prijs op stelt, om zoodoende in de gelegenheid te zijn om op zijn bedrijf werkzaam te blijven, als de geschiktheid daarvoor is gebleken. Ook hier luidt het prae-advies van het Centr. Be stuur afwijzend. De heer Glas. „Groenteteelt" merkt op, dat uit deze drie boycot-voorstellen wel blijkt, de ongerustheid onder de tuinders. Laat ook ons Centraal Bestuur een com missie benoemen, die met plaatselijke commissies kan samenwerken en in voorkomende gevallen. Het vellings- wezen dient naast de strijdorganisaties ook iets te doen. De Voorzitter zegt dat het Centraal Bestuur dit niet kan aanvaarden. In het bestuur gingen stemmen op dal hun standorganisaties in dezen al werkzaam waren en reeds wat bereikt hadden. Tenslotte zal het toch tot een besluit moeten komen en als dan niet of wel tot executie wordt overgegaan, ontstaat de moeilijkheid voor de veilingsvereeniging. De standsorganisaties moe ten t.a,v. dit punt samenwerken. De heer Glas bepleit nogmaals het benoemen van een commissie. Van een boycotregeling heeft spr. niet ge sproken. Gehoord de besprekingen, trekt „Groententeelt" het voorstel in, maar bij monde van den heer Breed, wordt gevraagd, dat het Bestuur voor 100 pet. wil meewer ken en een commissie benoemt. De heer Molenaar meent dat er wel andere wegen zijn, maar ziet er geen bezwaar tegen dat het C. B. een commissie Instelt Zonder stemming wordt besloten tot het benoemen van een commissie. Meer invloed. De Vereenlging „Groenteteelt" stelt voor om de agen da van de Provinciale Commissie te laten behandelen op alle aangesloten tuinbouwvereeniglngen om meer in vloed op de besluiten en stemmingen te kunnen uit oefenen. Het Centraal Bestuur verklaart zich bereid om voor taan de agenda voor de vergadering van den Provlncl-a len Vellingsbond aan de aangesloten tulnbouweeenlgln- gen toe te zenden. Indien gewenscht kunnen deze de bedoelde agenda dan bespreken. De heer P. Breed deelt mede dat het er meer om gaat de verkiezing van de le<!en der Prov. C. meer door de leden der tuinbouwvereeniglngen te doen plaats hebben. De Voorzitter zegt dat de veilingen de leden der tuinbouwvereeniglngen te doen plaats hebben. De Voorzitter zegt dat de veilingen de leden der Prov. Commissie benoemd, en uiteindelijk hebben de tuinbouwvereenigingen dus al invloed op de verkiezin gen. Het houden van een soort volksstemming t.a.v. eventueele candidaten ia bezwaarlijk. De heer P. Mink, Warmenhuizen, acht wijziging van de manier van verkiezingen niet gewenscht, want de mogelijkheid bestaat dat er dan meer politiek in komt. Wel is het gewenscht, dat de vereenigingen wat meer te weten komen van wat in de Prov. Comm. gebeur! Door den heer Breed wordt bij de verdere bespreking nog ter sprake gebracht de gewraakte rede van den heer Valstar te Alkmaar, gehouden. Met het prae-advies van het Bestuur gaat „Groen teteelt" accoord. Verlaging van extra-heffing op onderhands verkochte producten. „Ons Belang" stelt voor om de extra-heffing op on- derhandsch verkochte producten van 5 pet terug te brengen op 2 pet. Door den zeer abnormalen toestand, is men nogal vaak op verkoop met vergunningsbon aangewezen. Zij aohten het daarom ongewenscht, met het oog op de veelal minimale prijzen der producten, een veilingsper- centage van totaal 7.7 pet. te blijven heffen. Het Centraal Bestuur gaat met dit voorstel accoord. Daar moet worden erkend, dat de producten zeer onre gelmatig ter veiling worden aangevoerd en het zeer moeilijk zal zijn een regeling te ontwerpen die een ge- lijkmatlgen aanvoer bevordert, is het afgeven van ver gunningsbonnen voor onderhandschen verkoop het een! ge middel om den koopman in staat te stellen om op voldoende wijze de vraag van zijn afnemers te kunnen bevredigen. Een extra-heffing van 6 pet. werkt daar voor te belemmerend, vooral in verband met de voor gestelde verhooging van de gewone veilingskosten De heer Jonker. L.T.B., Tultjenhorn, verklaart zich tegen het voorstel, terwijl de heer Glas, „Groenteteelt", zioh verklaart voor 5 pet. Spr. gaat na hoe de regeling tot stand is gekomen. De heer Boekei, „Samenwerking", vindt ook handha ving van het besluit gewenscht, het beteekent een rem voor de veiling. De Voorzitter verdedigt het prae-advies van het Cen traal Bestuur. De tuinders zorgen nu eenmaal niet voor een geregelden aanvoer en bonnen moeten er dan ook worden verstrek! De starre regeling in Noordholland, aldus het oordeel van het U.C.B.. belemmert den ver koop onzer producten. De producent moet rekening hou den met den consument. Als dus bonnen moeten worden verstrekt, is het onbillijk ze extra te belasten. Het betoog van den Voorzitter geeft weer aanleiding tot deba! Het voorstel van „Ons Belang" wordt verworpen met 60 tegen 25 stemmen. Samenvoeging van functies. „Samenwerking" stelt voor om de functies van marktopzichter-keurmeester en schoonmaker gebouw te oomblneeren, met de bepaling dat het salaris niet hoo ger zal zijn dan dat van den tegenwoordigen markt opzichter-keurmeester. In dezen tijd moet iets worden gedaan om de uit gaven te verminderen, en het is zeer goed mogelijk om den marktopzichter-keurmeester tevens de functie van schoonmaker gebouw op te dragen, wat een aan merkelijke besparing der uitgaven geeft. Het Centraal Bestuur kan zich met dit voorstel niet vereenigen, daar het meent dat de marktopzichter-keur meester reeds voldoende werkzaamheden heeft en niet zwaarder mag worden belast. De heer Slot, „Samenwerking" heeft zich verwonderd ult de OMGEVING HARENK AFSPEL Algcmeene Vergadering van da Coöperatieve Tuin- bouwvereeniging „Samenwerking", gehouden op Don derdag 1 Juni j.1., des avonds 7 uur, ten lokale van den heer C. Broersen te Kalverdijk. De voorzitter, de heer L. Doekes, opent met een welkom aan de niet talrijke opkomst, benevens aan de pers, de vergadering en zegt, dat de minder gun stige opkomst wel zijn oorzaak zal hebben in het la te seizoen en de drukke werkzaamheden. Hij verzocht hierna den secretaris de notulen te lezen van de vorige vergadering, die zonder aanmerking werden goedgekeurd. De heer Entes vroeg wat de commissie, die naar Duitschland is geweest, heeft bereikt in verband met de verzending van onze groenten enz. De voorzitter zegt dat wij allen wel zullen hebben gelezen dat het resultaat van die conferentie voor ons niets geen voordeel zal opleveren. Ingekomen is een schrijven van het Nederl. Boe rencomité, Voorz. Van der Weerd, die te kennen gaf dat de firma Heytema een ondeugdelijk sproeimiddel had verkocht aan den heer Dekker te Hensbroek. Ge- noomde firma bleek echter niet bereid om den heer Dekker eenigszins tegemoet te komen en verzocht nu het bestuur van Samenwerking genoemde firma te boycotten. Hierna volgt bespreking beschrijvingsbrief voor de Algem. Vergadering van de C.V.V. te Warmenhuizen op Vrijdag 3 Juni e.k., n.m. 1 y2 uur in de Moriaan. Bij punt 5 komen de tongen geducht los. Het be stuur vraagt machtiging hier goedkeuring om in ver band met den ongunstigen finantieelen toestand der vereeniging, de veilingskosten met 0.8 te verhoogen en te brengen op 3.5 en geeft voorts te kennen dat dan nog de begrooting moeilijk sluitend is te maken. De heer Boekei zegt dat die kosten veel te hoog zijn; in Noordscharwoude zijn de veilingskosten 2.1 en aangezien er tuinders zijn die elders gaan veilen, is hij bang dat hun veiling er heel erg onder te leiden zal hebben. De heer T. Borst vraagt, of er niet meer bezui nigd kan worden b.v. op de ambtenaren van de vei ling; het intrekken van vrije pensioenstorting; er moet wat op gezocht worden, het is niet meer te beta len en de ontvangsten laten geen hooger kosten toe. De voorzitter is het hiermede eens en zal dit op de algemeene vergadering bespreken. Ook zal dan ge tracht worden dat de begrooting niet als punt 3, doch mede op het laatst behandeld zal worden. Punt 7, 8 en 9 hebben dezelfde strekking; het zijn de vereenigingen De Noord, Westfriesland en Groen tenteelt; hun voorstel luidt om tot boycot over te gaan van die goederen welke afkomstig zijn van bedrijven, welke om hypothecaire of andere schulden van de crisis zijn verkocht. De vergadering was het mot den voorzitter eens dat dit verzoek in de vereeniging niet past en wij niet tegen het gezag in mogen gaan. Het voorstel van „Ons Belang" om de extra heffing van op onderhands verkochte producten van 5 terug te brengen op 2 kon in de vergadering geen meerderheid vinden en ofschoon het praeadvies van het hoofdbestuur hierin medeging, werd het voorstel niet gesteund. Voorstel „Samenwerking", om de functie van marktopzichter-keurmeester en schoonmaker gebouw te combineeren, hetgeen een besparing geeft van f300.—, werd ook door het hoofdbestuur ontraden, doch de vergadering was van meening, dat het zeer goed kon en ofschoon de voorzitter te kennen gaf dat de marktopzichter werk genoeg had, zeide de heer Boekei na onderzoek in deze, dat het heel goed uit te voeren was. Het voorstel werd dan ook gehandhaafd. De L.T.B., afd. Tuitjenhorn, had een voors'tel in gediend om de salarissen met 10 te verlagen. Het hoofdbestuur adviseerde hier gunstig, zoodat de be grooting nog een belangrijke wijziging zal moeten ondergaan. over dit prae-advies en wijst op de omzetcijfers. „Sa menwerking" handhaaft haar voorstel. De Voorzitter zegt dat de omzetcijfers niet geheel ver band houden met de werkzaamheden. De regeling van de minimumprijzen zal heel wat werk op den keurmees ter leggen. Maar bovendien men kan niet alle werk zaamheden aan een persoon opdragen. Spr. wijst bijv op de mogelijkheid dat iemand ziek wordt. Tot nu toe werden dan steeds stagnatie en extra kosten voorko men. De heer Boekei, „Samenwerking", dacht dat het wel uit te voeren was en heeft dat uit goede bron vernomen. Het betreft hier een bezuiniging van f 300. De Voorzitter merkt op dat dit advies dan blijkbaar meer gewicht ln de schaal legt dan het advies van het C. B. De verdere besprekingen hebben tot resultaat dat gestemd zal worden over het prae-advies van het Be stuur want aan de hand van de statuten ontslaat en benoemt het Bestuur personeel. De heer C. Mink, „De Noord", wijst op de functie van beteekenis, van keurmeester en om die nu aan het vloervegen te zetten. De heer Boekei: HU heeft toch een flink salaris. De heer C. Mink: De keurmeester komt wel eens in botsing met de leden en er kan dus ook wel eens een persoonlijke kwestie achter zitten. Het voorstel van „Samenwerking" wordt verworpen met 57 tegen 25 stemmen; 2 stemmen blanco. Verlaging van salarissen. De L.T.B. Afdeellng Tuitjenhorn stelt voor, om de sa larissen van alle functionarissen (behalve den markt- betaalmeester en secretaris-penningmeester) met 10 pet. te verlagen, zulks !n verband met den geringen veiling- omzet, en de geringe kans dat dit beter wordt. Het Centraal Bestuur merkt in verband met dit voor stel op, dat de vaststelling van de salarissen volgens de statuten geschiedt door het Centraal Bestuur. Met het oog op de tegenwoordige omstandigheden acht ook het Centraal Bestuur salarisverlaging noodig. Het ontraadt echter de door den L.T.B. Afd. Tuitjenhorn voorge stelde voor allen gelijke verlaging ad 10 pet. De regeling van het C. B. beteekent f 50 minder dan het voorstel van Tuitjenhorn. De heer Jonker, Tuitjenhorn, deelt mee, dat de be doeling van zijn vereeniging was 10 pc! salariskorting, maar 20 pc! op het salaris van voorzitter en veiling- leider. Ook nu wijst de Voorzitter op de statuten. In verband met het kleine verschil, trekt Tuitjen horn het voorstel ln. De begrooting voor 1933. sluit tot een bedrag van f 9298.53, het nadeellg saldo is geraamd op f 747.53. Aan percentage van den omzet, welke begroot wordt op f 400.000, is f 6950 geraamd. Aan aflossingen op de rentelooze geldleeningen is uit getrokken f 2100. De heer Entes. Tuitjenhorn, wil deze aflossingen op een lager bedrag gesteld zien. De Voorzitter zegt dat de vereeniging verplichtingen op zich heeft genomen. Moeten we noodgedwongen om uitstel vragen, dan zal eerder resultaat worden bereik! dan wanneer men bij voorbaat besluit niet aan zijn ver- plichtigen te voldoen. De heer Jonker, Tuitjenhorn, wil de posten salaris sen en verzekeringspremiën en vergoedingen bestuur met f 100 verlagen, een veilingleider acht spr. ln den zomer niet noodig. Het voorstel-Jonker wordt met zitten en opstaan ver worpen. De begrooting wordt vervolgens goedgekeurd. Na rondvraag sluiting. Na de rondvraag die weinig opleverde, sloot de voor- zifter onder dankzegging voor de opkomst, de ver gadering. Burgerlijken Stand. Ingeschreven over de maand Mei 1933. Geboren: Elisabeth Anna en Wilhelmus, dochter en zoon van Jacobus Buter en Guurtje van Duin; Cornelia, dochter van Cornelis Jacobus Bes en Anna Margaretha Bommer; Freerkje, dochter van Auke Talsma en Binske Ploegstra; Johannes, zoon van Wilhelmus Willebrordus Bleeker en Agatha Roozendaal; Nicolaas Theodorus, zoon van Johan nes Petrus Nolten en Maria van der Fluit; Adriana, dochter van Arie Pater en Aafje Knijn; Trijntje, dochter van Cornelis Ploeger en Grietje Schuit; Pie- ter Antonius, zoon van Theodorus Broersen en Ca tharina Margaretha Laan; Cornelis, zoon van Dirk Dekker en Geertruida Klaver; Johannes, zoon van Johan Stoop en Catharina Kramer. Ondertrouwd: Jacobus Zutt en Theodora Bakker; Jan Paarlberg en Anna Arieta Verkroost; Willem Kaandorp en Catharina Groot; Adriaan Simon Lee ring en Sijtje Spaansen. Gehuwd: Jan Bes en Trijntje Pronk; Klaas Pancras en Alida Bakker; Petrus Put en Cornelia Bruin; Jacobus Zutt en Theodora Bakker. Overleden: Nicolaas Zutt, oud 4 maanden, zoon van Johannes Zutt en Geertruida Borst, Lijsbeth Wit, oud 90 jaar, weduwe van Pieter Somerdijk; Afra Johanna Danenberg, oud 14 weken, dochter van Hen drik Uanenberg en Catharina Groot; Cornelis Zijde wind, ou 74 jaren, echtgenoto van Trijntje Gouwen. LAN O END IJ K Steun aan den Tuinbouw. Men deelt ons uit betrouwbare bron mee, dat van de zijde van den Christelijken Boeren- en Tuinders- bond ernstige stappen bij den Minister zijn gedaan om te komen tot een uitkeering aan de tuinbouwers zooals die volgens de Tuinbouwsteunwet 1932 was bedoeld, n.1. een toeslag tot de richtprijzen waren be reikt. Men verzekerde ons, dat nog niet alle hoop voor een nadere uitkeering moet worden opgegeven. Voor tal van tuinders zou dit een uitkomst zijn. Voor de rentetrekkers en ook enkelen, die geen rente trekken, omdat zij indertijd de 39 ct. per week voor de V.O.V. niet konden betalen, was het gisteren een blijde dag. Een 40-tal bezitters van luxe auto's hadden hun wagen beschikbaar gesteld voor een tocht door de mooiste streken van Kennemerland. Ongeveer 110 ouden van dagen maakten van de hun aangeboden gelegenheid gebruik en hebben die gele genheid benut op een wijze, die tot groote verheuging kan stemmen. Om 9 uur kwamen de auto's in Zuid- scharwoude en Broek op Langendijk voor, zoodat het ruim half 10 was, toen men afreed. De verkeerspoli tie in Alkmaar leidde hen langs de mooiste gedeelten, om langs den Rijksstraatweg naar Velserbeek te rij den, waar koffie werd gedronken, en den ouden men- schen een versnapering toe kregen. Buitengewoon in teressant voor de oude menschen was de tocht over het Kopje en niet minder die langs den Zeeweg naar Zandvoort, over Overveen langs den nieuwen weg naar Vogelenzang, om eindelijk in Haarlem te arri- veeren, waar in Drijfzicht nog eens werd „opgesto ken". De verkeerspolitie in Haarlem deed de auto's uitgeleide en liet de ouden van dagen de mooiste plekjes zien van deze stad, zoo prachtig in dezen tijd van het jaar. Op den terugtocht werd gepauzeerd in den Muziek- tuin te Alkmaar, cn langs den Middelweg van Heer- hugowaard arriveerde de rij van auto's met de in zittende feestgangers om 7 uur bij de Roskambrug te Noordscharwoude. De leden van het fanfarecorps Kunst na Arbeid te Zuidscharwoude stonden daar ge reed, om ze door Langendijk naar de zaal van den heer De Boer te brengen, waar de stoet werd ontbon den en waar de voorzitter zijn blijdschap uitsprak over den uitmuntend geslaagden autotocht. Tevens werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt om het echtpaar Tuinman—Dubbelman, dat zijn 50-jarig hu welijksfeest vierde, en dat ook van de partij was ge weest, te huldigen. Een prachtig bloemstuk werd den echtelieden aangeboden en aan ieder nog een mooi stoffelijk blijk van aandenken. De heer Du Burck sprak het echtpaar en zijn familie op hartelijke wijze toe en wilde dezen zoo heerlijk geslaagden autotocht zien in het groeiend besef, dat de ouderdom recht heeft op een verzorgden, onbekommerden ouden dag. De heer A. Tuinman, zoon van het jubileerende echt paar, heeft voor de betoonde belangstelling uit naam der familie bedankt. BROEK OP LANGENDIJK. Door de gezamenlijke landarbeidersbonden is we derom een bespreking genouden met de patrconsver- eeniging om tot overeenstemming te geraken betref fende de loonen van den tuinbouw. Na langdurige bespreking werd overeengekomen, dat de patroonsvereeniging aan hare leden zal advi- seeren voor de 3 zomermaanden een loon uit te kee- ren van niet minder dan f 3 per dag of f 18 per week of zoo men wil, aangenomen werk. Arbeidstijd van 's morgens 5 tot 'avonds 6 uur. Eveneens zal verzocht worden in verband met de heerschende werkloos heid, zoo min mogelijk overuren te laten verrichteu daar er werkkrachten voldoende zijn. Burgerlijken Stand. Ingeschreven over de maand Mei 1933. Geboren: Jan Frederik, zoon van J. F. Weder en van T. Hildering. Trijntje, dochter van A. de Bree en van S. Kok. Elizabeth, dochter van A. Balder en van D. Tiel. Overleden: Cornelis Glas, oud zes jaren. Getrouwd: E. de Vries, oud 21 jaren, wonende te St. Pancras, en A. S. Bakker, oud 22 jaren. ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijken Stand. Ingeschreven over de maand Mei 1933. Geboren: Nicolaas Stefanus, zoon van Johannes Bruin en Veronika Tesselaar; Jan Cornelis, zoon van Jan Cornelis Goet en Grietje Kouwen; Wim, zoon van Gerben Goudsblom en Maartje Groot. Overleden: Pieter Modder, oud 70 jaar, gehuwd met Antje Hartland, Gerrit Glas, oud 83 jaar, ge huwd met Aaftje Kroon. Ondertrouwd: Jacobus Bekker, en Grietje Wij te; Roelof Schouwvlieger en Anna Maria Schrijver; Pieter de Boer en Cornelia Kostelijk. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Op 31 Mei j.1. vergaderde de tuinbouwvereeniging „De Noordwest", ten huize van den heer K. Visser al hier. Aanwezig met bestuur 15 leden. Bij de opening sprak voorzitter zijn leedwezen uit over deze geringe opkomst, besprak de resultaten van het afgeloopen tuinbouwseizoen en de nog steeds te geringe regeeringssteun en verklaarde hierna de vergadering voor geopend. Na lozing der notulen werden deze onveranderd goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van de minimumprijzen over 1933. In behandeling kwam hierna het finantieel verslag welke na eenige vragen en toelichtingen werd goed gekeurd. Vervolgens behandeling beschrijvingsbrief der Centr. Verg. De punten 7, 8 en 9, betreffendehet boy cot der groenten afkomstig van door crisis verkochte bedrijven, gaf heel wat besprek'ng. Na dit werd bij stemming aan de afgevaardigden naar deze verga dering bindend mandaat gegeven om het praeadvies van het Centraal Bureau te steunen. Voor de ove rige punten werd vrij mandaat verleend. Als afgevaardigden werden gekozeD de heeren Jb. Strooper, H. ten Hoeve, C. Pronk, J. Stoop, P. Jon ker, K. Kalf en A. Buter en als plaatsvervangers de heeren G. Jonker en G. Tesselaar. Bij de rondvraag bracht de heer C. Pronk de bloeiende koolstronken ter sprake, welke nadeelig zijn voor het koolzaad. Voorzitter geeft den raad zioh tot den betrokken perscon te wenden met ver zoek om deze struiken om te hakken. Voorzitter zegt, dat op daartoe gedane vraag van den heer J. Strooper, dat de „Noord West" in 1934 in aanmerking komt voor het nazien der rekening van het Centr. bestuur. Hierna sloot voorzitter de vergadering. ZURE ST. MAARTENSBRUG. Donderdagavond hield de Oudercommissie alhier een vergadering in een der lokalen van de O. L. school. De voorzitter, de heer J. Keuris, opent de bijccn- koms, waarbij hij d.e aanwezigen een hartelijk wel kom toeroept. Spreker noemt het een verblijdend teeken, dat de belangstelling voor de Ouderavonden nog steeds groeit. Hij hoopt dat de besprekingen weer in het belang van het kind mogen zijn. Vervolgens leest de heer J. Schenk de notulen van de vorige bijeenkomst, welke onder dankzegging wor den goedgekeurd. Hierna was punt 3 aan de orde: bespreking school feest. Door den voorzitter wordt een reisplan naar voren gebracht, dat door de Oudercommissie in overleg met het onderwijzend personeel was opgesteld. De eerste vier klassen naar Schoorl, en Bergen, de hoog ste leerjaren naar het Gooi en Soesterberg. Met in stemming der aanwezigen werd dit reisplan vastge steld. Tot leden van de Oudercommissie worden ver volgens bij acclamatie herkozen mej. Hoogland en de heer De Haan. Voorzitter feliciteert hen, en hoopt dat de samenwerking weer even prettig mocht we zen. In de plaats van den heer J. Hoogland, die moest aftreden, werd tot lid van de Schoolfeestcom missie benoemd Mej. Kater-Rampen. Bij monde van den heer Schenk brengt de contro lecommissie verslag uit van de rekening en verant woording van het laatstgehouden schoolfeest. Alles was keurig in orde bevonden. Voorzitter dankt den heer Schenk voor zijn werk in deze. Mede wordt een woord van hartelijken dank gebracht aan den heer en mej. Nierop. voor den steun, die de commissie steeds van hen heeft mogen ondervinden. Daar de rondvraag geen bijzonderheden opleverde, sloot voorzitter de vergadering met dank voor de medewerking, in het bijzonder ook aan het aftre dend lid. den heer J. Hoogland, voor zijn hulp en groote bereidwilligheid steeds betoond. W IE KIN OEN, De Muziekvereeniging „Harmonie" gaf haar eerste concert in de muziektent alhier. De ten gehoore ge brachte nummers stonden op hoog peil en mede door het gunstige mooie weer was de publieke belang stelling groot. Een buitenconcert wordt nog als al tijd gewaardeerd. Sportnieuws. 2e Pinksterdag Andijk—Succes I. Burgerlijke Stand. Ingeschreven van 24 Mei t.m. 1 Juni 1933. Geboren: Maria Sophia Gerarda Hubertina, doch ter van L. H. Kerckhoffs en C. M. J. Broex; Leendert, zoon van G. Visser en W. de Groot; Gerhard Jan, zoon van J. H. Navis en T. v. Keulen; Johannes Harm, zoon van J. H. Vrieling en I. Gerlofsma) Guurtje, dochter van C. Halfweeg en D. Metselaar* Ondertrouwd: A. Ingelse en G. A. Grobecker; E. Sik- kema en G. de Hoop; J Kruize en N. Wiegman; J, H. Bruning en N. Keijzer; W. Baijs en A. Keijzer. Gehuwd: Corn. Maars en G. Kort; W. Pijlman en M. Nieuwenburg. Overleden: D. Mulder, m., 77 jaar, echtgen. van G, Hermans; te Alkmaar: Engelina Pietertje Vos, vr.* 1 jaar, dochter van R. Vos en E. v. Goor.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15