Barbara Worth De Langendijker Groentenveilingen. Twee meisjes verdronken VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. w m Kt it au Van respectievelijk 4 en 11 jaar. Zondagmiddag len Pinksterdag waren enkele kinde ren achter Westerklief aan den kant van het aldaar zijnde uitwateringskanaal aan het spelen en pootje ba den. Het ruim 4-jarig dochtertje Tonni van de fam. N- Lont Cz. te Oosterklief. verdween plotseling in de diepte en 't 11 jarig zusje Trijnie. het onheil bemerkende, wil de haar nog grijpen. Zij begaf zich te water, terwijl an dere kinderen haar de hand reikten. Zoo ver mogelijk gaande, glipten de handjes los. en ook zij verdween in de diepte. De kinderen vlug hulp willende halen kwa men op den weg naar huis de moeder der in het water gevallen kinderen tegen. Deze begaf zich dadelijk naar de plaats des onheils met nog enkele mannen. Toen de kinderen op het droge werden gebracht werd dadelijk kunstmatige ademhaling toegepast. Helaas, de ontboden geneesheer kon bij zijn komst niets anders dan den dood constateeren. Men kan zich de algemeene verslagenheid indenken. Opening Amstelhad. Zondagmorgen lsten Pinksterdag heeft de opening plaats gehad van het Amstelhad alhier. De zeer gunsti ge weersomstandigheid bracht mede zeer veel belang- steling. De heer Vos, de eigenaar en exploitant van de zaak, had vele en prachtige bloemstukken in ontvangst te nemen. Dat een dergelijke gelegenheid in een behoef te voorziet, blijkt hier wel zeer duidelijk. We zullen ho pen. dat deze zaak zal bloeien en groeien, mede ten ge rieve van de gebruikers ervan. Zoo gezegd was de belangstelling tijdens de Pinkster dagen enorm groot. De heer M. Oden te Hippolytushoef heropende Za terdag zijn geheel verbouwde zaak. Deze verandering geeft op den hoek Elft—Elftstraat een heele verfraaiing Het werk werd uitgevoerd door den aannemer J. C. de Vries alhier en den schilder J. N. BruuL De ontwerpers waren de architecten Peters en Baanders, die allen zeer zeker eer van hun werk hebben. Succes hield haar algemeene vergadering in Concor dia Om half negen opende voorzitter Oden de verga dering en sprak zijn leedwezen uit, dat op een dergelijke belangrijke vergadering zoo weinig leden aanwezig zijn. De notulen der vorige vergadering werden door afwe zigheid van den tweeden secretaris niet gelezen. Bij de behandeling der ingekomen stukken ls een schrijven van de V.V. Schagen om spoedige toezending van den Schager Beker. Daar de ver. Schagen zich be roept op art 20 van het regl. van het tournee, wordt zij door Succes naar art 2 verwezen, en wordt de meening geuit dat Schagen in dit geval overleg had moeten plegen met het bestuur «e.n Succes, die op waardige wiize en reglementair bezitter was geworden van dien beker. Voorloopig kon geen gehoor worden gegeven aan bovengenoemd verzoek. Een schrijven van de vereen. Medembllk. waarbij Succes 2 wordt uitgenoodigd deel te nemen aan de ne derlaagwedstrijden, wordt aangenomen. Een schrijven van den K.N.V.B. Inzake den Sucoes- feestavond en het behaalde kampioenschap, wordt voor kennisgeving aangenomen. Volgt bestuursverkiezing. Inplaats van H. Lont en C. Kroon worden als bestuursleden gekozen H. Ran en J. Bosker Oz. Als kascommissie werden gekozen A. Mon- tulet J. S. Koorn. Th. Rijkers. De elftalcommissie onderging ook verandering en werden gekozen: G. v. d. Wal. C. Duijnker Jbz. D. Oden. N. Halfweeg en A. Zwanink. Wegens bedanken als penningmeester van den heer A. Zwanink. zal door het bestuur in deze vacature wor den voorzien. Als bode wordt aangesteld het oudlid. de heer D. Kooij Pz., welke wordt belast met het innen van alle contributien. Over het In orde brengen van het Suc cesterrein en aanhoorigheden krijgt de heer Jb. Bruul een compliment, alles is keurig in orde en zeer naar ge- Jnoegen van het bestuur. Aan den Minister van Water- staat zal worden verzocht een uitgang te krijgen op den jz.g. Parallelweg. j Voor de training der leden heeft de heer T. Rijkers :»ich disponibel gesteld en allen worden opgewekt, zoo- iveel mogelijk deze nuttige avonden te bezoeken. Als leider en trainer der adspiranten stelde de heer G. v. d. i Wal zich disponibel. Bij de besprekingen van den flnantieelen toestand, merkt de heer Zwanink op dat de contributie der do nateur en leden moet worden gewijzigd. Wordt besloten de contributie der leden te verhoogen en evenzoo der donateurs. Ook de entreeprijzen voor de wedstrijden worden met 5 cent verhoogd. Bij de rondvraag worden velschillende kleinigheden naar voren gebracht, die allen door den voorzitter wor den beantwoord. De heer J. Bosker deelt nog mede. dat de leden worden verzocht op de trainingsavonden zooveel mogelijk pre sent te zijn. dit is aller belang. Ook de heer Rijkers of fert er zijn vrije avonden voor op. De heer Montulet vraagt hoe het zit met den afgeloo- pen wedstrijd ZeemachtSucces 2, 1—L Of er regle mentair niet moest worden verlengd. Hier zal een on derzoek naar plaats hebben. feuilleton. Door HABOLD BELL WRIGHT 12. Ofschoon het hem toesoheen een hopeloos plan te zijn, klopte het hart van den ouden ingenieur toch een •weinig hooger. toen hij het voorstel van Abe vernam. Hij zag den jonkman aan en vroeg hem: „Waar bedoel je?' Met een breed armgebaar wees Abe naar den breeden Colorado aan hun voeten en naar de woestijn aan gene zijde. „Het Koningsdal. U hebt mij al dikwijls van die streek gesproken. Wanneer ik mij niet vergis, dan zijn wij.hier aan de zuidelijke grens van dat land en aan het begin van de terreinverhooging die de aangeslibde delta afsluit van de zee. Et is hier water genoeg, al was die streek ook vijfmaal zoo groot." „Zou je meenen..." maar de ingenieur bleef halver wege steken. „Ik wilde alleen maar zeggen dat u sinds den aanleg van den spoorweg voldoende op de hoogte is van hel noordelijk en het noordoostelijk deel van het dal. Van het westen uit hebt u het dal langs het wegspoor van San Felipe doorkruist. U kunt karren en paarden met het personeel morgen naar de stad zenden. Geef hun een aanwijzing op de bank voor hun gage en u hoeft verder niet voor hen te zorgen. Dan kunpen u en ik sa men een paar weken in de delta gaan rondkijken en als onze indruk daarvan gunstig is, dan hebben wij met hetgeen u al vroeger gezien hebt, genoeg gegevens om iets te beginnen. Dan zou u naar New York kunnen gaan en wanneer u dan over de expeditie naar het zui den verslag hebt uitgebracht, zou het oogenblik geko men zijn hiermee voor den dag te komen." „Abe". zei de ingenieur, in gedachten verzonken. „Ieder ander die mij zou komen voorstellen dat ik mijn best zou doen die kapitalisten te winnen voor een plan waarvoor ik nog geen instrument in den grond gesto ken had, ieder ander dan jij, zou ik tegen den grond slaan. Een ingenieur die den treurigen moed daarvoor Na nog ©enige discussien te hebben gevoerd, over de wijze van confoceeren voor de vergadering wordt vastge steld, dit te pubiceeren in de Wieringer Courant. Om half twaalf sluit voorzitter de vergadering. ANNA P A O \V N A VAN EWIJCKSLUIS. HET MOTOR-ONGELUK TE ANNA PAÜLOWNA. In vervolg op ons bericht In het nummer vaD Zater dag Inzake het motor-ongeval op de Lelystraat bij den Balgweg kan thans worden medegedeeld, dat het slachtoffer, de chauffeur Scheepers, reeds op den avond van het ongeval is overleden. Omtrent de oorzaak van het ongeval hoorden wij twee lezingen, die echter beiden slechts op vermoedens berusten, doch eveneens beiden eenige mogelijkheid in zich bevatten. De eerste dier lezigen is de volgende: Uit het feit, dat de neus van den rechterschoen sterk eehavend was wordt afgeleid, dat Scheepers met bedoelden voet eeni- gen tijd over de straat heeft gesleept. Men veronder- stelt nu, dat S door de een of andere oorzaak met dien voet van de steun is afgeraakt voor dezen steun terecht is gekomen en de straat heeft geraakt, om daarna tus schen bedoelden steun en den straat bekneld te raken. Dit zou dan de oorzaak zijn geweest, dat S. als het ware met den motor omver is getrokken, waarbij de motor boven op* hem terecht kwam. De tweede lezing ls als volgt: S. schijnt op weg ge weest te zijn naar Den Helder. Blijkbaar heeft hij toen in twijfel gestaan of hij den Balgweg of den Stoomweg zou volgen. Uit het feit. dat hij ongeveer 40 a 50 Meter ten Zuiden van den Balgweg ls omgevallen (welke weg hij dus iuist was gepasseerd) en de motor toen we" in de richting van den Balgweg lag gewend, maakt men op, dat S. eerst gedacht heeft, den Stoomweg te nemen, doch bij het passeeren van den Balgweg daarop terug is gekomen en dus toen heeft willen omdraaien, hetgeen echter, mogelijk door een te korten draai, mis lukt zou zijn. Vast staat, dat de vaart waarmee S. reed, zeer matig mocht worden genoemd. Blijkbaar is deze dus, bij den val, al bijzonder ongelukkig terechtgekomen. BREEZAND. De gevaarlijke bocht. We vernamen juist verleden week, dat maatregelen genomen zullen worden om voor zoover mogelijk ver dere onheilen in de bocht van den Balgweg nabij de woning van den heer Voorthuijsen te voorkomen. Eer dit echter geschied is, is Zondag en Maandag nog weet eens de noodzakelijkheid ervan gebleken. De politie heeft er beide dagen bijna onafgebroken het verkeer geleid en ongetwijfeld menig ongeval voorkomen. Maar er ls in de gemeente nog meer voor de politie te doen en zoo gebeurde het dat veldwachter Kwantes den eersten Pinksterdag juist even weg was, toen twee motorrijders op dit gevaarlijke punt op elkaar botsten. Een paar leege voorbanden was gelukkig de eenige schade. Den tweeden Pinksterdag reed een auto, ook toen de politie even afwezig was. Inplaats van de bocht te nemen, pardoes de wegsloot In. Met behulp van om wonenden konden de belde inzittenden er zonder letsel uit komen. De auto was ook spoedig op het droge, zoo dat dit ongeval eveneens vrij goed afliep. We willen hopen, dat het door te nemen maatregelen tevens het laatste ongeval ter plaatse mag zijn. HEFRHnfiOWAAR D V EENHUIZEN. Daar het nieuwbenoemde Hoofd der school alhier, d« heer Tlmens, a.s. Woensdag in functie zal treden, is aan den tijdelijken onderwijzer, den heer J. de Winter, als zoodanig ontslag gegeven. In die 5 maanden heeft de heer De Winter alle kinderharten gestolen. By mon de van de jongejuffr. Gerritje Lont werd hem als aan denken een zilveren vulpotlood en een best zakmes aangeboden, terwijl het waarn. H. d. S., de heer C. v. Twuiver, hem harteiyke woorden tot afscheid toesprak. Geroerd dankte de heer De Winter voor dit alles, waarna hij aan de jeugd versnaperingen ronddeelde, hetgeen het afscheid wat verzachtte. Uitten wij het vorige Jaar op deze plaats een klacht over den slechten toestand van den polderweg, thans heeft het polderbestuur de koe by de horens gepakt. Ais proef zal een gedeelte van den weg stofvrij ge maakt worden, door middel van een mengsel van een teerproduct en bazaltslag. Het werk is opgedragen de firma Stoel te Alkmaar. I A N 0 R N IJ K BROEK OP LANGEND LIK. Het Chr. Mannenkoor ,4e Lofstem" behaalde op het gehouden concours 2den Pinksterdag te Alkmaar een lsten prijs met 305 punten, in de afd. Uitmuntendheid, terwyi het Chr. Gemengd koor „Hallelujah" eveneens een len prijs verwierf in de superieure afdeeling met 349 punten, zy'nde het hoogste aantal punten van het concours. Beide koren staan onder leiding van den heer Paul Kok, welke een byzondere felicitatie van de jury verwierf voor het uit 't hoofd zingen had, zou dat met het verlies van zyn^goeden naam moeten bekoopen, wanneer „Wanneer hy mis geraden had" voltooide Abe droogweg. „Wanneer hy mis geraden had", gaf de Profeet te genstrevende toe, .►Als de zaak maar genoeg levensvatbaarheid bezat om een gunstige meening te mogen wagen, dan zou U in elk geval enkele sterke troeven ln uw hand hebben/' zoo waagde Abe zich verder. „Er moeten vyfhonderd bunders land van dien ouden zeebodem te maken zijn. Er is al een spoorweg aan de eene zyde. San Felipe en de heele kuststreek liggen in onmiddeliyk bereik. Wan neer de zaak uitvoerbaar is, dan is zy ook honderd maal mooier dan het vorige plan. De Profeet stond op en liep heen en weer in den helderen maneschijn. Eindelyk zelde hy: „Wanneer je de plaats van Hunt wilt aannemen, dan kun je dadelyk gaan. Dat zou de beste opdracht zyn die je ooit gehad hebt. Zou je daar geen ooren naar hebben?" „U weet heel goed waar ik ooren naar heb, als u mij gebruiken kunt" „Ik zou het wel kunnen regelen dat je voor dezen tocht je tegenwoordig salaris zoudt houden, maar voor later weet je maar al te goed hoe onzeker alles is. Hunt kan niet langer wachten." „Hoor eens". zeide Abe ontstemd, „toen ik u voor stelde allen naar huls te zenden, toen was het natuuriyk myn bedoeling dat ons salaris dan ook zou ophouden. Het ls toch nooit myn bedoeling geweest dat alle kwade kansen voor u zouden zijn... Ik ben maar een opzichter en u is een wetenschappelijk Ingenieur, maar ik weet toch dat geen van ons beiden dat verschil zoo buiten gewoon vindt... Laat mij mijn deel in de kosten dragen en dan ben ik uw man. maar op een andere conditie laat ik mij niet in. Hunt en zyn aanhang kunnen my- nentwege naar den duivel loopen. Ik begrijp, eeriyk ge zegd, niet hoe u aan de onderstelling komt. dat ik al leen voor klinkende munt zou willen werken". Dat was voor Abe een lange redevoering. De ingenieur legde zyn zware hand op den schouder van den jonkman. „Ik dank je uit den grond van myn hart, Abe," zeide hy. „Dat doet my goed. Ik heb altijd wel geweten dat dit de ware manier was... Zou je denken dat er by onze expeditie een Indiaan is die deze streek kent?" „Zeker mynheer", antwoordde Abe zonder zich te bedenken. „José is er goed van op de hoogte. En dien zullen wij zeker wel kunnen krijgen." De "slanke gestalte van den opzichter verdween in de Hoop op betere toestanden echter nog weinig aanwijzingen voor verbetering hooge Engclsche invoerrechten de nieu we aardappelencampagne de prijs der aardappels liep sterk achteruit alweer te lage pryzen groote aanvoer van rabarber bijna alles onverkoopbaar tomaten ook lager in prijs bieten onverkoopbaar nog aanvoer van alen en Deensche witte kool eerste boswortelen te lage prijzen De Lengendyker tuinbouwers "leven thans uitsluitend in de hoop op betere toestanden. Waar het reeds 3 jaar achtereen zoo buitengewoon slecht is geweest, en thans het nieuwe seizoen weer ls Ingetreden, is het duideiyk, dat men zich afvraagt, of er nu eens geen betere toe standen zullen Intreden. Daar ook andere landen de gevolgen van de economische ontwriohtlng zoo ernstig gevoelen, wordt de hoop al levendiger, dat er nu toch langzamerhand wel eens een eind zal gaan komen aan al die handelsbelemmeringen, die vooral voor onzen Langendyker tuinbouw zoo funest zyn. Het kan echter nog slechts by hopen blijven; van verwachten kan nog moeilijk sprake zyn, daar nog niet veel aanwijzingen aanwezig zyn, om met zekerheid ver betering te kunnen voorspellen. Als men bedenkt, dat Engeland in de laatste Jaren voor den afzet van onze tuibouwproducten van grooere beteekenis werd, en het een gedeelteiyke compensatie kon worden geacht voor den achteruitgang in den uitvoer naar Dultsohland, dan geven de bekend geworden cyfers van uitvoer naar het eerste land en de daarvoor betaalde invoerrechten wei nig bemoedigends voor de naaste toekomst Eer bedrag aan betaalde invoerrechten voor versche groenten van f 4.357.000 by een uitvoer van f 11.172 000, of te wel 40 pet aan invoerrechten betaald, het is de krankzinnig heid zelve. Als deze rechten eens niet waren betaald en ten goede waren gekomen aan de producenten, onzen tuinbouwers, de nood van dezen was voor een belang rijk deel gelenigd kunnen worden. Nu wordt hun toe stand al slechter en als de Engelsche invoerrechten niet aanmerkelijk worden verlaagd, zal het met den uitvoer naar dat land niets gedaan zijn. Van een uitvoer naar Dultschland verwacht men hier niets, zoodat de voor uitzichten nog weinig aanleiding tot optimisme geven. Dat onze tuinbouwers zich werkelyk bezig houden met dergeiyke bespiegelingen ls duideiyk, nu de nieuwe aardappelencampagne is aangebroken. De oppervlakte uitgepote aardappels ls niet kleiner dan verleden Jaar, de stand ls best, zoodat het beschot groot zal zyn. Waar moeten we met al die aardappels heen? vragen de tuinders zich met bezorgdheid af, nu de landen, waar heen we er ln den goeien, ouwen tyd afzetgebied voor vonden, practtsch voor ons gesloten zyn. Er waren deze week al heel wat aardappels aange voerd; het vorige jaar kwamen dergelijke hoeveelheden eerst een week later aan de markt. Wat de prijzen be- STRAFZITTING VAN VRIJDAG t JUNI. O u d o r p. VEEL MOEITE EN WEINIG WINST. De wanhopige pogingen van den koopman F. G. V., om aan te toonen, dat hij niet buiten noodzaak met zyn wagen had gereden op het als 'n sphinx verleidelijke rijwielpad te Oudorp. leden een volkomen echec door de rotsvaste verklaring van den verbalisant, den rijksveld wachter Geluk. De overtreder was dus, hoe vreemd het moge klinken, met dit geluk nog niet gelukkig en werd uitgenoodigd om twee achterwielen te storten in de boetepot subsidiair 5 dagen afzondering in het schrale pension van mynheer Beyerlnk te Alkmaar. Alkmaar. DE BUI IS NOG NIET OVERGEDREVEN. De heer A. H.. pachter van een bondslokaal te Alk maar, in wiens hulskamer, contact hebbende met de ver loflocaliteit door de politie waren aangetroffen eenige geheel of gedeelt gevulde flesschen met splrltueele ver kwikkingen, waarvoor de minister in verlofzaken nu eens géén verlof geeft, zag zich nu geplaatst tegenover den hoofdagent Marbers, een der verbalisanten. De con ferentie had echter geen bevredigend slot en zal 'n derde reprise, waarby verschillende nog niet gehoorde getuigen zullen worden geïnterpelleerd, noodzakelyk zijn- Al k m a a r. WERKVERSCHAFFING IS EEN TWIJFELACHTIG GENOEGEN. De aannemer van het sloopwerk der gereformeerde richting van het Indianen-kamp en de Profeet bleef verzonken ln gedachten die een glimlach op zyn gelaat te voorschyn riepen. „Het is duidelijk dat Abe al lang geleden heeft Ingezien dat het plan van onze expeditie elgenlyk niets waard was..." Hy stond nu met zyn aangezicht naar de rivier ge keerd en staarde in de verte naar het Koningsdal, het geheimzinnige droomenland, gehuld in maneschijn. Het was nu eenmaal onmogelijk aan de Woestijn van Bar bara ted enken, zonder aan Barbara zelve te denken... Hy glimlachte wederom en hy overlegde dat er dien nacht geen rustige slaap voor het meisje in Rubio City zou weggelegd zijn, wanneer zy weten kon, welke plan nen rijpende waren. Over de rivier weerklonk 't schelle gekras van de roofvogels enin zijn verbeelding zag de ingenieur het tafereel weer voor zich van die doode vrouw by den drogen waterput, naast haar een ledige waterkruik en een eindweegs verder een klein meisje met groote oog en en donkere haren dat haar armpjes naar hem uitstrekte. Ofschoon de Profeet te gewetensvol was om blinde lings op de voorstellen van Abe in te gaan, had hy toch aan de andere zijde reeds te veel bewijzen onder zijn oogen gehad van den genlalen kyk van den opzich ter op alle zaken die met de ontginning van de woestijn ln verband stonden, dat hy die plannen niet dan met den grootsten ernst zou onderzoeken. Maar daarby was toch ook Iets van een dweeper in zyn natuur en de ge dachte aan Barbara bleef niet geheel zonder Invloed bij het wikken en wegen van voor en tegen. Zou het moge- lyk zyn dat diezelfde woestyn die zulk een tragische rol gespeeld had in het leven van dit kind, nu het land stond te worden dat zyn droomen van ontginning zou zien verwefceniyken... Hy werd in zyn gepeinzen gestoord door Abe die met een ouden, grysharigen Cocopah terugkwam. „Zou je den Chef eens willen vertellen wat Je my ver teld hebt. José?" zelde de opzichter, die daarop eeni ge schreden ter zyde ging en zyn onvermydelyke ciga- ret rolde in de houding van iemand die met de onder havige quaestie hoegenaamd niets heeft uit te staan „Ken je dit land hier. José?" vroeg de Chef hem. „Zeker Senor," luidde het zachte antwoord van den Indiaan. Hy nam de rechterhand van den Profeet in de zyne en met zyn donkeren, bruinen vinger teekende hy daarin wat hy den Chef duideiyk wenschte te ma ken. „Hier zijn de bergen die het land by San Felipe afsluiten. Lang geleden ben ik daar eens geweest. Myn stam woont daar." Hier wees hij de ruimte aan tus- schen het eerste en het tweede lid van den duim. Toen treft, veel is er nog niet van te zeggen. Hoog zijn ze niet. Maandag werd voor groote. bij een aanvoer van 4100 KG. 12.9014.10 betaald. Drielingen, die in het begin doorgaans meer gezocht zyn dan groote, brachten teen f 18.9015.10 op. terwijl voor kriel f 680—8-30 werd besteed. Waren de prijzen op die hoogte gebleven, onge- twyfeld zouden de tuinders tevreden zyn geweest, daar dan nog by de f20 per snees kon worden gehaald. Den volgenden dag liepen de pryzen echter sterk terug: voor groote werd toen in maximum f 9.90 betaald, ter wijl de laagste prijs I was. Dezelfde maximum-prijs werd voor drielingen besteed en voor kriel kon toen nog f 7.708.60 worden bedongen. De volgende dagen was er slechts weinig verschil met de laatst genoemde noteeringen, doch Zaterdag trad weer een bedenkelyke daling in: de hoogste prijs voor groote was toen f 7.40, maar ook zijn er verschillende partytjes voor f 6 of :.ets meer verkocht. Voor drielingen werden dezelfde nrijzen besteed, doch de kleine konden niet meer dan gemiddeld f5 per 100 KG. opbrengen. De stemming was dus niet gunstig en het verloop der prijzen is on geveer hetzelfde als verleden jaar. Het is te begrijpen, dat de tuinders met byzondere belangstelling afwach ten, hoe het de volgende week zal gaan, als. naar ver wacht wordt, de aanvoeren al vrij belangrijk zullen worden. Met de rabarber, die, nu den afzet op andere mark ten blijkbaar niet de gewenschte, gunstige resultaten oplevert, in groote hoeveelheden werd aangevoerd, liep het weer buitengewoon slecht. Bijna alles draaide door; een enkel partytje kon door den handel worden ge plaatst en bracht dan in maximum f 1 op f 1.10 op. Overigens kwam er dus voor de bouwers 50 cent per 100 K.G. van terecht. Tomaten werden er ln totaal by de 30000 K.G. aange voerd. Met de toename van den aanvoer namen de pry zen af. EHken dag ging er wat van den prijs, zoodat het verschil tusschen dien by het begin der week en dien op het eind vrij groot was. Voor A-kwaliteit werd aanvankelyk nog f 32 betaald, terwijl op het laatst der week slechts een prijs van gemiddeld f 22.50 werd bedongen. B-kwaliteit zakte ln van f 32.30 tot gemid deld f 21. C van f 30 tot f 20 en OC van f 17.20 tot f 12.20. Verleden jaar waren de prijzyen omstreeks dezen tijd f 6 f 9 hooger en was er van een zoo sterke daling geen sprake. Bieten waren weer alle onverkoopbaar, zoodat de aanvoerders 60 cent konden beuren by het In- en Ver koopbureau dat by dezen gang van zaken spoedig door zyn beschikbare gelden heen zal zyn. De laatste uien werden aangevoerd. De prijzen waren als altijd slecht: 80 cent tot f 1.20 voor gele uien. 90 cent voor grove. Ook kwam er nog Deensche witte kool ter markt: op 1 Juni bracht ze nog f 4.50 op. Voor het eerst werd enboswortelen aangevoerd. De prijs viel niet mee. daar er slechts van f 5.20 tot f 7.10 voor werd betaald, d.1. ongeveer f 2 minder dan men dat voor eerste aanvoeren gewoon is. kerk, de heer G. C. te Alkmaar, kan nu niet bepaald zeggen, dat dit karweitje hem bijzonder aangenaam wordt gemaakt. Er ls al 'n ongeluk gebeurd met een der sloopers. dat ook wel spoedig 'n onderwerp van be handeling zal zyn op de strafzitting, terwyi hy nu terecht stond wegens overtreding der arbeidswet, om dat 5 man gedurende 4 dagen langer dan 8% uur had>» den gewerkt De verdachte, die beweerde ln de buiten gemeenten nimmer te zyn lastig gevallen, sprak voorts de meening uit het werk te beschouwen als behooren de tot het transportbedrijf, dat niet aan den wettelijke» werktyd is gebonden. Doch de beeren waren van andere opinie, die den heer C .kenbaar werd gemaakt door 'tt veroordeeling tot 20 keer f 1 boete of 20 keer 1 dag. Bergen. EEN REUZE-IJVERIGE PROPAGANDIST. De jeugdige transportarbeider Ar ie B, uit Schoorl, was op 24 April aangewezen om verkiezingspamfletjes te Bergen te verspreiden. Het werk duurde hem zeker te lang. althans hy kwakte 'n geheel pak verkiezlngs- lectuur op den openbaren weg neer en Het het aan de Berger gemeentereiniging over, dat rommeltje op de vuilnisbelt te deponeeren. De aanbevolen candidaat wer^ daardoor vree sel ijk benadeeld, doch ook de ontrouwe namflettenversprelder ontging zyn straf niet en werd heden veroordeeld tot 'n daalder boete of 1 dag hechte nis. Lm m e n. NU KOMT WATERSTAAT OP DE PROPPEN. De veehouder Nico K te Lim men was door een .kan tonnier" van Waterstaat bekeurd wegens het rijden met zijn aangespannen wagen op het rijwielpad, maar beweerde thans daartoe genoodzaakt te zijn. teneinde een aanrijding te voorkomen met een automobiel. Natuuriyk, aanhouden tot a.s. week. We willen nu waterstaat ook wel eens in 'n nieuwe rol zien optreden! raakte hij het begin van den pink va.n den Profeet. „En hier ligt Rubio City." Toen volgde hy de buiten zijde van den handpalm naar den pols. „Hier zyn de heuvels en daar loopt de spoorweg dien Senor gebouwd heeft... En hier gaat de spoorweg door den bergpaa heen... Wij zyn nu hier..." Hier wees hy op het beneden eind van den wijsvinger van den ProfeetHier is de Holte van Gods Hand. La Pal ma de la Mano de Dios", herhaalde hy eerbiedig. En hy Het de hand van den In genieur los en wachtte verder rustig af dat hy onder vraagd zou worden. Nu legde de Profeet zelf zUn hand open en terwijl hij op de verbinding wees tusschen den wijsvinger en den duim, vroeg hij: „Is het land hier hoog?" „Ja, mijnheer, een weinig, juist zooals uw hand hier... En hier is het bijzonder laog"... Zyn vinger raakte hier midden van den palm. „Wanneer er te veel water afkomt dan overstroomt de rivier al het land hier ln de buurt. Soms vloeit dan ook een deel van het water hierheen.* Nu volgde hij de lUnen die den handpalm kruizen In de richting van den pols. „Zou je ons den weg kunnen wijzen door die streek?* „Zeker Senor." „Hoeveel tijd zou daarvoor noodlg zijn?" „Zooveel tijd als u te missen hebt Hiervandaan recht door naar Lone Mountain dat kan één dag, het kan ook twee dagen zijn." „Is daar water?" „Zeker. Er is van de laatste overstrooming nog veel water over." De Chef zag den zwygenden Abe en toen den ouden Indiaan aan. „Het is in orde, José. Morgenochtend gaan jy, mynheer Lee en ik op weg. Zorg dat je dan klaai bent" „Ja, Senor. Goeden nacht, heeren." „Goeden nacht! Goeden nacht!..." was het antwoord van de beide blanke mannen. Er deden allerlei gissingen de ronde dien volgenden morgen, toen de Chef aan een ieder voor de uitbeta ling van zyn gage een aanwyzing gaf op de Bank. Daar by werd aan een van de oudgedienden opgedragen by hun aankomst in Rubio City voor het materiaal te zor gen. Toen de Profeet alle zaken met zyn onderhoorigen geregeld had, stonden twee beladen bagage-ponles ge reed en drie gezadelde muildieren. Er werd afscheid genomen, er werden handdrukken gewisseld en de Pro feet en Abe, met José als wegwijzer, vertrokken in de riohting van het Zuiden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2