VEL O STOFZUIGER MERCURiUS HAVERMOUT Transpireerende Voeten, GROENTEN NAAR ZWEDEN Auto door sneltrein gegrepen Inbrekers stichten brand Relletjes te Bussum SPAANSCH KABINET AFGETREDEN De ontploffing op het Japansche vliegveld Roeiboot met twee kinderen verdronken Aanvaring in het Kanaal Ingezonden Stukken. DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE My. B. en W. hebben deze kwestie ernstig overwogen en hoopten, dan er werkloozen in het tuinbouwbedrijf geplaatst konden worden. B. en W. hebben echter blijkbaar niet genoeg rekening gehouden met de draagkracht van de tuinders. Ander werk was er toen niet en konden er 25 in de Wieringermeer geplaatst worden. De heer Breed zegt, dat dooi B. en W. toch is ge- segd, dat de kosten voor de gemeente te hoog waren en dat daarom B en W. adviseerden de menschen niet naar de Wieringermeer te zenden. We hebben nog verleden .week kunnen lezen m een naburige gemeente, hoe krenkend het is dat de menschen naar het Armbestuur worden verwezen. Spr. vindt het schande, dat menschen die werken willen, en die part noch deel hebben aan de crisis en hare ge volgen, naar het Armbestuur worden verwezen om daar een paar gulden te ontvangen. Het heeft spr. daarom straks zoo goed gedaan van den Voorzitter te hooren, dat die menschen niet aan hun lot over gelaten worden. Den heer Glas spijt het, dat de heer Breed de lust heeft dergelijke vragen in openbare vergadering te stellen. Hij weet toch hoe /.waar de taak van B. en W. is. Als een arbeider in gemoede wordt gevraagd, zal hij niet ontevreden zijn over de wijze waarop hij hier in de gemeente wordt behandeld. En Breed weet hoe de gemeente er met haai finantiën voorstaat en spr. herhaalt niet te begrijpen, dat de heer Breed de lust heeft dergelijke vragen te stellen, ook al is het dan een vraag van zijn mede-comparant. Spr. zegt, dat de Voorzitter nog verzuimd heeft er op te wijzen, dat als werkobject reeus sprake was van de werkzaamheden aan den dijk en dat daar spoedig arbeiders noodig voor zouden kunnen zijn. De heer Breed zegt, dat men geen lust behoeft te gevoelen om dergelijke vragen te stellen en spr. ziet niet in dat de gestelde vraag beneden peil was. De Voorzitter zegt, dat de menschen zelf getuigd hebben, dat de gemeente best op hun had gepast. Elders is wel 3 dagen gewerkt en 3 dagen gestem peld. Hier hebben we een dergelijke regeling niet toegepast en in dat opzicht kan de ontevredenheid dan wel grooter worden, want tot die regeling zul len ook wij wel moeten komen. Het waren maar zeer enkele die naar het Armbestuur werden verwezen. Ook spr. wijst op de moeilijkheden die B. en W. hebben om de zaken te regelen en ook spr. verwon dert er zich over dat de heer Breed in openbare ver gadering deze zaak uitlokt. De heer Breed zegt dan van gedachte te verschil len. Toen spr. hier als raadslid zitting nam, heeft hij beloofd in 't algemeen belang werkzaam te willen zijn. Spr. schaart daar ook de arbeiders onder en meent dergelijke vragen te mogen stellen. Spr. is geen voorstander van comité vergaderingen en dat is in dezen ook niet noodig, want het gaat hier om een zaak in 't algemeen. De Voorzitter zegt dat de arbeiders niet minder be handeld worden dan anderen. Enfin, als de heer Breed zijn programma zóó aanvaard heeft, moet hij het zoo uitvoeren. Hierna sluiting. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. Op bet eerste gezicht schijnt dit zeer wel mogelijk. Er zijn echter vele en velerlei bezwaren. Het zou een belangrijk afzetgebied kunnen worden. Dezer dagen heeft een lezer van de N.R.Ct zijn ge moed gelucht over het gebrek aan groenten op de Zweedsche tafel en vroeg zich af, of dewagonladingen groenten die in ons land naar de mestvaalt gaan, niet naar Scandinavië gezonden konden worden. Inderdaad schijnt het op het eerste gezicht zeer wel mogelijk te zijn den uitvoer van Nederlandsche groenten en fruit naar de Scandinaafsche landen te vergrooten, iets wat juist onder de tegenwoordige toestanden, nu landen, die vroeger zeer veel groenten uit ons land betrokken, dezen invoer steeds meer bemoeilijken, om meer dan een reden wenschelijk zou zijn. Er zijn echter vele en ve lerlei bezwaren. De inzender constateert terecht dat de Zweedsche huisvrouw zeer weinig groenten koopt, dat zij zich met een komkommer en wat rhabarber die als nagerecht met room of melk genuttigd wordt tevre den stelt, en het zal voor de Hollandsche huisvrouw onbegrijpelijk zijn hoe de Zweedsohe met een kwart bloemkool of anderhalf ons spinazie een groentenscho- tel voor haar gezin weet klaar te maken. Er is de laat ste jaren evenwel een duidelijke verandering te bemer ken, men begint steeds meer het nut van groenten in te zien, men beseft zoo langzamerhand meer en meer. dat groenten geen luxe of slechts garneëring zijn. Over het algemeen houden de prijzen een geregeld gebruik van behoorlijke hoeveelheden groenten tegen, maar daardoor juist zou hier te lande en zeker ook ln Noor wegen een afzetgebied voor belangrijke hoeveelheden Hollandsche groenten, die nu niet verkocht kunnen worden, te scheppen zijn. Want het prijsverschil 1b in vele gevallen zoo groot, dat na aftrek van invoerrech ten en vracht nog een flinke winstmarge overblijft, ter wijl voor bepaalde soorten groenten en fruit verzending per vliegtuig naar Malmö finantieel zeer wel mogelijk moet zijn. Verder zegt bovengenoemd blad thans niet verder op deze zaak te kunnen ingaan, maar zal het er binnen kort, naar het hoopt, nog eens uitvoerig op terugko men. Want er zou hier naar alle waarschijnlijkheid met eenige moeite en wat organisatie, een afzetgebied voor Hollandsche groenten en fruit, waarmee men nu geen weg weet, te vinden zijn, maar aan den anderen kant is deze zaak ook weer zeer gecompliceerd. Om één voor beeld te noemen: „de Zweed kent veelal den stelregel: „Koopt bij gelijken prijs en kwaliteit Zweedsche produc ten", niet en men kan thans in de vleesch- en visohwin- kels, waar groenten verkocht worden, zien hoe men de voorkeur geeft aan jonge Zweedsche aardappelen van kr. 1.50 per kilogram, terwijl in dezelfde winkel even goede, maar buitenlandsche jonge aardappelen, van kr. 0.45 per Kg. te koop zijn, of hoe gele, halfrijpe Zweedsche tomaten, van kr. 2.50 meer aftrek hebben dan dieproode, rijpe tomaten van kr. 1.75 die uit het bui tenland komen. Ongeluk op onbewaakten overweg nabij Ab- bega. Over een afstand van 300 meter lagen de resten van de auto. Chauffeur ernstig gewond. Uit Sn eek. Op den onbewaakten overweg nabij Abbega heeft Donderdagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. De 24-jarige A. Smit uit Abbega reed met een vracht auto, waarop melk naar een zuivelfabriek werd ver voerd over den overweg nabij Abbega, welke onbe waakt is, juist op het moment dat de sneltrein naar Leeuwarden, komende uit Stavoren, passeerde. Het uit zicht ter plaatse wordt zeer belemmerd door een boer derij en hoewel de trein signalen gaf, heeft S. deze waarschijnlijk niet gehoord, met het gevolg dat de auto doord en trein gegrepen en totaal vernield werd. Over een afstand van 300 meter lagen de resten van de ver nielde auto langs de baan verspreid. De chauffeur werd in zorgeljjken toestand naar het St. Antonius Ziekenhuis te Sneek vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De trein, welke onmiddellijk tot stilstand gebracht werd, had door een en ander een oponthoud van twintig minuten. Na vergeefs naar buit te hebben gezocht Bakkerij en loods afgebrand. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft in het Noord-Brabantsche dorp Megen een geheimzinnige brand gewoed. Aan de toevallige omstandigheid, dat het dienstmeis je een gesprek van de inbrekers heeft afgeluisterd is het te danken, dat het misdrijf aan het licht is geko men en dat geen menschlevens zijn te betreuren. In de Kapelstraat te Megen heeft de heer B. een bedrijf gevestigd, bestaande uit bakkerij, electrische maalderij en winkel, woonhuis en boerderij met schu ren, dat in een complex is ondergebracht. Woensdag avond heeft de familie B. zioh na een telefonische op roep per auto naar Veghel begeven ten einde een fa milielid, dat in levensgevaar verkeerde, te bezoeken. De dienstbode en een knecht waren thuis gebleven en hadden zich op den gewonen tijd ter ruste begeven. Tegen middernacht werd het dienstmeisje uit haar slaap gewekt door gestommel op de benedenverdieping Daar het meisje vreesde met inbrekers te doen te heb ben, sloot zij haar slaapkamer aan de binnenzijde af. De mannen, denkend dat er niemand thuis was, spraken op betrekkelijk luiden toon en het dienst meisje hoorde hen tegen elkaar zeggen „dat er toch niets te stelen viel en dat ze den boel maar in brand zouden steken". Eenige minuten later stegen de vlam men reeds uit de schuur op .Ook de winkel had vlam gevat. De dienstbode rende het brandende huls uit en snelde naar de politie, aan wie zij het relaas van het gebeurde meedeelde. Intu3sohen waren de buren er met levensgevaar in geslaagd den knecht, die van het geheeie geval niets had bemerkt, op het laatste oogenbllk uit "het bran dende perceel te redden. De brandweer onder leiding van burgemeester van Vlokhoven was weldra op het terrein vah den brand aanwezig. Met twee stralen bestreed men het vuur, maar toen ook de ln de schuur aanwezige vaten olie en benzine vlam vatten en met een hevigen knal ont ploften, werd het geheeie complex weldra ln een vlam menzee herschapen. Aan blusschen viel niet te denken Toen ook de belendende huizen, bewoond door de fami lies Duifhuizen en van Buren ernstig werden be dreigd, heeft men de brandweer uit Oss ter assistentie ontboden. Binnen een half uur was ook deze op het terrein van den brand aanwezig. Met kracht werd het vuur bestreden en de naburige huizen nat gehouden. Om half drie was men den brand meester. Dank zy het krachtig optreden van de brandweer had men uit breiding weten te voorkomen. Het geheeie complex is in een rookende puinhoop veranderd. De bakkerij met inventaris, de electrische maalderij met de daar aanwezige motoren, de winkel en het woonhuis zijn verbrand, evenals de boerderij met schuren. Ook een partij hooi en stroo is in vlam men opgegaan, evenals een partij meel. De schade wordt op f 16.000 geschat en wordt door verzekering gedekt. De politie heeft een nauwkeurig onderzoek ingesteld, dat nog in vollen gang ia Gevechten tussohen fascisten en commn- nisten. Rake klappen door de politie uitgedeeld. Woensdagavond is het te Bussum tot ernstige bot singen met fascisten gekomen. De fascisten (Mussert- groep) hadden een openbare vergadering belegd in het St. Vitusgebouw. Gezien de relletjes met fascisten, welke te Bussum meerdere malen hebben plaats ge had, was ook nu weer te verwachten, dat het tot botsingen zou komen. Versterkte politie was dan ook in en buiten de zaal aanwezig. De Nat.-Socialisten waren in uniform gekomen, zoo wel uit Utrecht als uit Amsterdam en al spoedig was het vrij rumoerig zoowel in als buiten de zaal. Toch kon de vergadering doorgang vinden, zij het dan met talrijke interrumpties. Aan het einde der ver gadering werd de internationale aangeheven door de communisten e.a., gepaard met kreten als „rood-front" en „vrijheid". Dit was voor de fascisten het sein om aan te pakken en dadelijk werd er met stoelen en an dere wapens op los geslagen. De politie greep onmiddellijk in en met sabel en gummistok werden gevoelige slagen uitgedeeld. Bui ten werd de veldslag voortgezet en verschillende char ges werden uitgevoerd door de politie, marechaussee en motorbrigade. De fascisten verdwenen in autobussen, doch tot zeer laat bleef het zeer druk op den Brink. DE LIJN LOS GERAAKT. Doodelijk ongeval op de Loosdrechteche Plassen. Donderdagmiddag is op de Loosdreohtsche Plassen verdronken de heer Jhr. G. J. A. Schimmelpenninck van der Ooyen. wonende te Utrecht. Hij had zich alleen in een motorboot op het water begeven, waarna hij na zich een lijn om het lichaam bevestigd te hebben, in het water gmg. Toen deze lyn van de boot losraakte zonk de heer S. Zeilers brachten hefn weer aan de oppervlakte en aan den wal. maar het mocht niet meer gelukken de levensgeesten weder op te wekken. ALTIJD RHEUMATIEK Tot zij het juiste middel vond. Op raad van een vriendin. Als iemand deze vrouw eerder over Kruschen ge sproken had, had zij niet haar halve leven aan rheu- matiek behoeven te lijden. Haar ervaringen beschrij vend zegt zij: „Een paar jaar geleden was ik bijna kreupel door rheumatiek. Eén knie was zóó pijnlijk, dat ik mijn been bijna niet gebruiken kon. Ik kon niet slapen of ik moest in een dergelijke moeilijke houding gaan liggen om mijn been te ontzien, dat alle andere lede maten pijn deden. Ik ben over de 55, maar ik heb mijn leven lang, met tusschenpoozen, aanvallen van rheumatiek gehad. Toen vroeg een vriendin mij, of ik al eens Kruschen Salts had geprobeerd. Nu moet ik u vertellen, dat ik al alles geprobeerd had., maar met bedroevende resultaten. Gedurende korten tijd probeerde ik toen de kleine dosis Kruschen Salts en kreeg werkelijk verlichting van pijn. ik voelde me algemeen zoo veel beter, dat ik steeds met de doses ben doorgegaan, en ik heb daarna nooit meer een aan val van rheumatiek gehad. Als ik het voel aanko men, neem ik direct de gewone dosis een halve theelepel in een hall glas water een paar dagen lang en het is weer verdwenen." (Mevr.) A. G. U moet de rheumatiek overwinnen voor zij U over wonnen heeft. Wacht met tot de rheumatiek haar mes dieper en dieper in U gedrongen heeft. Zoek di rect naar de hoofdoorzaak van Uw pijnen en neem afdoende maatregelen. Rheumatische toestanden kun nen ontstaan, wanneer het organisme een teveel aan urinezuur heeft. Dit is het gevolg van slechte wer king der afvoerorganen. De zes zouten in Kruschen nu zullen Uw inwendige organen aansporen tot ge regelde, gezonde werking, zoodat schadelijke afval stoffen en het kwaadaardig urinezuur regelmatig en volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Begin morgen met Kruschen. Houdt U aan „de kleine da- gelijksche dosis'' en U zult spoedig met duizenden anderen instemmen, die verklaren dat de rheuma tiek voor kruschen moest wijken. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) DE PRESIDENT WEIGERDE EEN AAN TAL HERVORMINGEN GOED TE KEUREN. Het ka.binet-Aza.na is Donderdagmiddag afgetreden na de weigering van den president der republiek om eenige door den premier noodzakelijk geaohte binnen- landsche bestuurshervormingen goed te keuren. Azana heeft uit deze weigering de conclusie getrokken, dat hij het vertrouwen van den president niet meer bezit en is met zijn geheeie kabinet afgetreden. Reuter meldt nader uit Madrid: De minister-president stelde in den ministerraad den President der Republiek voor, Garnez als minister van financiën te vervangen en het tegenwoordige departe- mentr!vaa-.landbouw, handel en nijverheid in twee mi nisteries te splitsen. De President der Republiek ver klaarde, dat hij geen definitief antwoord hierop kon geven, alvorens de vertegenwoordigers der republi- kelnsche partijen te hebben geraadpleegd. De regee ring was van oordeel dat dit besluit gelijk stond met opzegging van het vertrouwen ln het kabinet en dien de haar ontslag in. De premier Azana, stond seredt October 1931 aan het hoofd der regeering. Oorspronkelijk had hij slechts een reorganisatie van het kabinet in den zin. Toen hij echter Donderdag de oorkonde van benoeming van een nieuwen minister van financiën aan den president dor republiek wilde voorleggen ter onderteekenlng, ver klaarde president Zamora, dat hij eerst zich nog wil de verstaan met de fractieleiders en andere poltiici. Azana diende daarop onverwijld het collectieve ontslag van het kabinet in, dat door den president werd aan- voard. De onderhandelingen over het vormen van een nieuwe regeering zijn nog Donderdagmiddag begon nen en wel met een onderhoud met den socialistischen kamerpresident. Dat de socialisten alleen de nieuwe regeering zullen vormen, is nauwelijks te verwachten. Veel waarschijnlijker is het, dat een verbreed republi- keinsch concentratie-kabinet zal worden gevormd, wellicht weder onder leiding van Azana. Eenorme verwoestingen aangericht. Groot aantal dooden. 50 vliegtuigen vernield. Het juiste aantal slachtoffers van de ontploffing in de kruitmagazijnen van het Japansche luchtvaart station Hamamatsoe is nog niet bekend en evenmin kan men vaststellen, hoe groot de aangerichte scha de is. Wel weet men echter, dat meer dan vijftig vlieg tuigen vernield zijn en dat drie opslagplaatsen van oorlogsmunitie, een kruitmagazijn en een benzine opslagplaats en talrijke publieke gebouwen ten ge volge van de hevige ontploffing totaal vernietigd zijn. Men gelooft dat de ramp is veroorzaakt door een verkeerde manipulatie tijdens de ontlading van vliegtuigbommen. Het Japansche ministerie van oorlog deelt mede, dat volgens de tot nog toe ontvangen gegevens het aantal slachtoffers bij de ontploffing te Hamamatsoe 28 dooden bedraagt en het aantal gewonden 63. Het ongeval ontstond door onvoorzichtigheid van een arbeider bij het verladen van vliegtuigbommen. Meer dan 20 huizen zijn vernield. De schade wordt momenteel op zes millioen gul den geschat. MEISJE OVERREDEN. Noodlottig ongeluk op den Utrechtschenweg. Donderdagnamiddag heeft op den Utrechtschenweg hoek Kerklaan gemeente de Bildt een ernstig ongeluk plaats gehad. Een vijftienjarig meisje, dat daar op de fiets reed, werd aangereden door een luxe auto. Het kind werd op den grond gesmakt. Met ernstige wonden werd het meisje opgenomen. De gemeentegeneesheer dr. Lette verleende de eerste hulp. De auto, die na het on geval tegen een electrische geleidingsmast aanreed, werd zwaar beschadigd. Een onderzoek wordt ingesteld. Moedige redder ontrukt hen aan wissen dood. Twee jongens van 5 en 6 jaar van de families P. v. R„ en v. H. te Warmond hadden een roeiboot genomen en waren gaan varen op de Leede, toen plotseling een groote motorboot in vollen gang aankwam en boven op de roeiboot voer. Deze kwam, zonder de jongens, weer aan het achtereinde van het schip boven water. Gelukkig hadden zekere J. K. en J. v. d. Z. het ongeval uit de verte gezien en liepen ijlings naar de plaats, waar de overvaring had plaats gevonden. Ook de schip per van de motorboot, die het ongeluk veroorzaakte, was reeds te water gesprongen, doch zonder gevolg. Bovengenoemde K. sprong eveneens te water en mocht na eenig zoeken het genoegen smaken, de knaapjes te vinden onder het kroos. Hy greep een der jongens vast bij de haren en trok hem aan den kant. waardoor tevens de andere drenkeling, die zich aan zijn kameraadje had vastgeklampt, werd gered. Een Fransche mailboot en een Zweedseh vrachtschip. De Fransche mailboot Cote d'Argent is Donderdagmor gen tijdens een dikken mist halverwege het Kanaal in aanvaring gekomen met het Zweedsche vrachtschip Clive. Beide schepen werden vrij ernstig beschadigd, doch de mailboot kon nog juist op eigen kracht Dover bereiken. Van de passagiers is niemand gewond, maar eenige vrouwen zijn flauw gevallen van den schrik. Het Zweedsche schip kon naar Antwerpen opstoomen. Volgens Lloyds zijn beide sohepen te Dover aange komen en zijn ze boven de waterlijn beschadigd. De Br. draadlooze dienst meldt nader, dat de Cote d'Argent een veerboot over het Kanaal is. Er waren 276 passagiers aan boord. Er is slechts één persoon, een lid van de bemanning, gewond. ONTPLOFFING IN ITALIAANSCHE VUURWERKFABRIEK. Vier dooden. Tengevolge van een ontploffing te Terrara in Italië is een vuurwerkfabriek geheel verwoest. Vier perso nen werden gedood, een gewond. DE BANDIET SPADA VEROORDEELD. Tot 2 jaar. Uit Ajaccio wordt gemeld, dat de bandiet André Spada tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld is. ©CENT PER PONDSPAK NEDERLANDSCH FABRIKAAT Waarde Redactie, Vergun mij s.v.p. eenige plaatsruimte in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Met deze voel ik mij verplicht als arbeider, om en kele regels te schrijven over de houding van de meer derheid van B. en W. en van eenige Raadsleden, uit gesproken op de Raadsvergadering van Zijpe van Woensdag 31 Mei 1933. U, mijnheer de Voorzitter, spreekt daar van iets bij zonders als 13 personen het werk bij particuliere pa troons weigeren. Ik wil u dit wel zeggen, dat het voor ons als arbeiders niets bijzonders is, als men als ar beider bij een patroon komt en men biedt dan het luttele bedrag van 9 gulden ln de week aan, dan is dat voor een arbeider al meer dan genoeg om te zeg gen: dat kan ik niet doen. Want men moet niet den ken, dat een mensch van brood alleen kan leven, het leven van een mensch vraagt heel iets anders dan brood alleen, daarom zeg ik tot al die heeren Raads leden, die zoo warm pleiten voor het loon van negen gulden en nog minder: geeft u mij eens inlichtingen, hoe men daar werkelijk als mensch van kan leven, maar ik ben bang.dat u allen te zamen 't antwoord wel schuldig zult blijven. En U, mijnheer Doorn, spreekt daar van het werk aocepteeren en dan trachten je lot te verbeteren, maar U, mijnheer Doorn, moest beter weten, dat zooiets tot het onmogelijke behoort, als de werkgevers weten, dat als men het werk weigert, de meerderheid van den Raad dan aan den kant van de werkgevers staat en de menschen van alles uitsluit. En U, mijnheer Dignum, spreekt daar van: er moet prikkel bij de menschen zijn om werk te zoeken, maar Ik kan u dit wel zeggen, dat de prikkel er bij de arbeiders wel is om werk te zoeken, maar dan moet het ook loonend zijn, maar niet zooals u, heeren, dat wenscht, voor 8 of 9 gulden per week, dan ontneemt men eiken arbeider de lust tot werken. En U, mijnheer Smit, spreekt daar over de ontstel lende mededeeling van de begrooting 1933 van werk verschaffing en steunregeling ,dat die reeds was opge- consumeerd, maar nog veel grooter is de ontsteltenis van de arbeiders, dat u nog durft spreken van een loon van 2 gulden per dag; daarom zou ik u, mijn heer Smit, wel willen verzoeken en rekent u de ar beidersvrouwen eens voor, hoe zij met dat luttele weekgeld moeten huishouden en als u dit niet doet, dan is dat voor ons een bewijs dat u maar wat praat, en ik geloof ook niet, dat u uw vrouw met 2 gulden per dag zult laten huishouden. Maar dit wil ik nog tot al die heeren zeggen: spreek niet zoo smalend over de arbeiders en hun voorman nen, want zij zijn toch zeker niet de schuldigen van de wantoestanden die er zijn, want die zij altijd door ons bestreden, maar zorg er voo, dat gij met ons die toe standen wegneemt, dan is onze samenleving goed. En tot u, arbeiders en arbeidersvrouwen van wat richting of geloof gij ook mocht zijn, s t r ij d t met ons in. een Organisatie en Politieke partij, want dan is de macht aan ons, en dan zullen wij gezamen lijk een samenleving stichten, waarin voor ieder mensch welvaart en geluk zal zijn, maar niet zooals heden: de een dubbel en de ander geen brood. U, Mijnheer de Redacteur, nog eens dank voor de plaatsruimte, Met hoogachting, K. DE GRAAF, Oudesluis.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11