U|T DE OMGEVING DE TOESTAND HOE LANGER HOE BENAUWDER Loting voor de militie Ontploffing in een tunnel WINKET. Begunstigd door prachtig zomerweer hebben de ou den van dagen Woensdag hun jaarlijksch uitstapje ge maakt onder leiding van het bestuur der afd. van den Bond voor Staats pens ionnee ring. Het was een drukte van komen en verzamelen des morgens voor het raadhuis, vanwaar de stoet zou ver trekken. Het veel goed belovende weer bezorgde al di rect een opgewekte stemming en omstreeks 9 uur zette de stoet zich in beweging en een file van 23 auto's slin gerde zich door het Noorderkwartier om vandaar eeni- ge mooie gedeelten van Kennemerland op te zoeken. Over Schagen en de Stolpen werd langs het kana-pi over Schoorldam en Sohoorl naar Bergen gereden, waar ln Duinverihaak de eerste rust werd gehouden, en na wat gebruikt te hebben, de gebruikelijke photo Werd gemaakt Vandaar ging het over Bergen, de Egmonden, Bakkum naar Castricum. Beverwijk en Wijk aan Zee, waar de tweede rust werd gehouden en in Keanemerduin het middagmaal werd gebruikt. Een bezoek aan zee en dum was hier mogelijk. Daarna over de Velzerpont naar Haarlem en vandaar door mooie gedeelten van Bloemendaal en Overveen. langs Velzerend over Drie huis naar Velserbeek, waar de laatste rust werd gehou den. Dan begint de laatste etappe op huis aan, welke afstand zonder onderbreking werd afgelegd en 'om streeks half negen Winkel weer werd bereikt, waar aan de grens Winkel's Harmonie gereed stond, en met veel belangstelling langs den weg, de stoet werd geleid na«r de zaal van den heer D. A. de Bruijn, waar de stoet zou worden ontbonden. Nog een kort samenzijn, waarin gewoonlijk nog wel Iets wordt gezegd en ook deze keer daarop geen uit zondering maakte. De heer H. Hollenberg, sprak voor de deelnemende ouden van dagen een woord van bij zonderen dank voor dezen feestdag, welke hen was be reid, en voor de goede zorgen waarmede het bestuur de ouden van dagen had omringd. Spr. hoopte dat dit voor velen aanleiding moge zijn tot lid der afdeeling Winkel van den Bond voor Stataspensionneering toe te treden. Daarna sprak de burgemeester woorden van waar deering voor de goede voorbereiding en de zorgen, waar mede het bestuur ook dit jaar weder dezen feestdag had georganiseerd, ter wille van onze ouden van dagen. Deze dag is eigenlijk niet alleen een feestdag voor de ouden van dagen; t is ook een feestdag voor de leiding en hen die dien dag rijden en dit is 'n feestdag voor de gemeente, die ons uitgeleide doet en weer feestelijk binnenhaalt. Laat men deze zonnige dagen in eere hou den voor hen, die 'nog steeds missen datgene waarvoor reeds jaren wordt gestreden, laat ons sterk maken ook daarvoor te strijden, opdat de tijd kome, dat de oude dag niet meer met zorg moet worden tegemoet gezien. Dan Is het laatste woord aan den voorzitter, die al lereerst dank zegt voor het woord van waardeering, gesproken namens de ouden van dagen en spreker hoopt hen allen nog meermalen terug te zien op een dag als deze. Spr. zegt den burgemeester dank voor diens groote belangstelling in de ouden van dagen; een tiende der bevolking is 65 jaar of ouder, en dat deel vraagt onze blijvende belangstelling. Wel Is waar, is als gevolg der omstandigheden een veel jongere groep, die de belangstelling vraagt, dooh laten we hopen dat dit van voorbijgaanden aard is, de ouden blijven en hun levensavond zoo zonnig mogelijk te maken zal het be stuur zich gaarne ten doel stellen in de hoop daarin steun te vinden. Een woord van dank aan allen, die hun materiaal en hun dienst hebben willen beschikbaar stellen dezen dag, en spreker hoopt hen nog meerdere malen daartoe bereid te vinden. Naast het bestuur hebben meerderen een werkzaam aandeel gehad, laat voor hen, het mooie van dezen dag de belooning zijn voor hun werk, dat misschien wel eens niet aangenaam bejegend ia en te leurstelling niet is uitgebleven, doch vergeet dat, en maken we dit niet tot een sombere naklank van een mooien dag. En dan Winkel's Harmonie, telken jare de vereeniging !n wier klanken de gemeente haar vreugde uitspreekt, als allen weer voldaan en behouden bij de hunnen zijn teruggekeerd, daarvoor mag een woord van dank niet ontbreken, evenmin als aan alle aanwezigen die van hun belangstelling hebben doen blijken, een belangstel ling die niet gemist kan worden. En dan ls het einde Een mooien dag geweest, hooren wij zeggen, met die aangename herinnering trekt ieder naar de zijnen. RAADSVERGADERING. Donderdagavond kwam de raad in spoedvergadering bjjeen, teneinde andermaal te beslissen op dat punt der agenda, waaromtrent in de op Dinsdag J.1. gehouden vergadering de stemmen staakten. Tegenwoordig waren alle leden. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden. Verzoek van P. Floris en W. Klaver om bij drage ingevolge art. 13 der Lager Onderwijs wet 1920. De heer Kamp deelt mede hierover niet veel te zeg gen te hebben. Zijn standpunt is voldoende bekend. Er is reeds veel geprobeerd om hierin verandering en ver betering te brengen, doch 't is niet gelukt. De wet legt ons die verpliohting op en spreker meent als leden van den Raad geroepen te zijn, de wet te helpen uitvoeren en zal vóór het voorstel van B. en W. stemmen. De Voorzitter acht dit standpunt zeer juist. Discussie wordt niet noodig geacht. Het voorstel van B. en W. om op het verzoek gunstig te beschikken, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stem men; voor stemden de heeren de Veer, van Zoonen, Kamp en Dekker. Tegen stemden de heeren Brugman, de Pree en Raven. Rondvraag. De heer de Prée meent dat het te erg is voor een vergadering als deze presentiegeld te nemen en stelt Voor daar voor deze vergadering afstand van te doen De Voorzitter meent dit te moeten ontraden; de finan- tieele toestand der gemeente is niet van dien aard, dat dit noodig is. Het voorstel wordt niet gesteund. Inhou ding zal niet plaats hebben. Daarna is de vergadering gesloten. HEERHUOOWAARD ASTOR EN HANS. Maandags waren ze met hun baas. den heer Kuiper, op het concours-hlpplque te Opmeer en wonnen den derden prijs in het nummer spannen betuigde land- bouwpaarden. Woensdagsmorgens daarop draven ze getweeën voor den platten disselwagen, waarop blauwzand vervoerd wordt, dat gebruikt moet worden voor de persing van kuilgraa. Een leege wagen een volle wagen, opnieuw een leege, dan weer een volle... Het is weer iets anders dan trillend van leven te staan voor hónderden kijkers, die hun blikken opge togen over al die kranige „peerden" en hun bestuur ders laten gaan. Maar 't zijn ook in hun dagelijksche werk „peerden", en iedereen, die wel eens meer een paard gezien heeft, draait zich even om bij t voorbij gaan en waagt er nog een extra oog aan: 'n kranig stel. Dan plots, bij 't inslaan van den dam om opnieuw den leegen wagen vol te laden, gebeurt er iets. Een der paarden schrikt, maakt een zijsprong en daar gaan ze beiden reeds, maar ook op bijna hetzelfde oogenblik zit de bestuurder al niet meer op het kret, doch daarachter plat op den buik van de slingerende, schokkende, sprin gende, naar links en rechts gierende wagen en tracht met alle macht z'n gespan te houden... De spoorwegovergang bij de halte slingert de wagen over. Excelsior gaat het in razenden galop voorbij. Alles wat op den Middenweg loopt en fiets, tracht zich achter de boom en te bergen, om als 't gevaar voorbij is zich aan te sluiten bij degenen die zoo snel mogelijk het hol lende gespan achtervolgen, nieuwsgierig wat het eind van die holpartij zal worden. Nog altijd houdt de baas de teugels, terwijl het als een wervelwind verder rost. De bocht bij de R.K. kerk aan den Hondenweg wordt genomen en thans is men op het hartje van de buurt. Een autobus nadert uit de richting Alkmaar. De chauffeur ziet het gevaar aan komen en 8topt. De passagiers stijgen uit en brengen zich op het erf van den heer Splerings in veiligheid. Elven voorbij het raadhuis weet echter de heer K. het gezag over zijn dieren weer te herwinnen. Trillend van nerveusitelt staan ze, sidderend over het geheele lichaam, de neusgaten wijd opengespalkt, de oogen groot en onrustig, de ooren gespitst en strak, als hoorden ze nog het donderend gebonk van den wagen achter zich. Fietsers komen aan, rood en ingespannen. Er vormt zich al spoedig een volkskluwen. De passagiers stijgen weer in de bus... Alles blijkt goed afgekomen. De baas mist een klomp, een der paarden heeft een lichte ont velling aan het achterbeen, de wagen is slechts licht beschadigd. „Ook goed dat t tuig zoo sterk was", mompelt men, „en dat alles gehouden heeft, andera..." Des middags zijn Astor en Hans weer aan het blauw zand rijden. In zijn blauwe kiel zit de baas op het kret, de voet achteloos op den disselboom. Heerlijk schijnt de zon. Het is goed om met zulk weer en om dezen tijd van het jaar buiten te zijn. Dinsdagmiddag geraakte de groentenauto van den heer Schrijver van Noordscharwoude op den Easserweg alhier tegen de boomen, doordat de chauffeur het be heer over zijn stuur verloor. Gelukkig werd met matigen vaart gereden, en kwam de chauffeur er met den schrik af. Het voorstel der auto werd echter geheel in elkaar gedrukt. HEUP-RHEUMATIEK. Bij elke weersverandering. Nn reeds jaren vrij van pijn. „Ongeveer vier jaar geleden", schrijft ons iemand, „had ik een leelijken aanval van rheumatiek in de heup-gewrichten. Vier weken lang lag ik in het zie kenhuis. Nadat ik er uit was. kreeg ik het steeds weer terug als een verandering van weer op komst was. Toen probeerde ik Kruscheo Salts; eiken och tend niets anders dan de kleine dosis Het hielp mij zoo goed, dat ik er mee doorging en na ongeveer zes maanden merkte ik, dat de rheumatische pijnen verdwenen waren. Dat. was drie en. een half jaar ge leden en nadien heb ik nooit meer eer.igen last van de oude kwaal gehad. Ik neem altijd morgens de kleine dosis en hoewel ik 71 jaar oud ben, voel ik me als toen ik 40 was.'' C. M. G." Geen middel kan blijvende verbetering brongen van rheumatiek. tenzij het drie verschillende wer kingen verricht. Deze zijn: a. neutralise ring van het kwaadaardige urinezuur, dat de pijn veroorzaakt; b. verdrijving van het urinezuur uit het lichaam; c. voorkoming van verdere ophooping van urinezuur. De zes verschillende zouten in Kruschen nu verrich ten alle drie genoemde functies Twee der ingrediën ten in Kruschen vormen het meest werkzame oplos singsmiddel van urinezuur, dat de medische weten schap kent. Andere zouten in Kruschjn hebben een aansporenden invloed op de afvoerorganen en hel pen zoodoende om het opgeloste urinezuur langs den natuurlijken weg te verwijderen Weer andere zou ten voorkomen, dat voedselresten in de ingewanden zouden gisten en maken daardooi onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ont-. staan. Dat is de oorzaak van de blijvende verbetering door „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezond heid voor één cent per dag. (Adv.) LANGEND IJ K Hoe te handelen bi] executoriaien verkoop. - Minnelijke schikking misschien nog de beste weg. De toestand wordt hoe langer hoe benauwder en vooral voor hen, die hun eigendommen hebben be zwaard met hypotheek is deze tijd bijzonder moei lijk. Want het valt niet mee, om de rente, laat staan de aflossingen, bij elkaar te krijgen. Dat deze moei lijkheden zouden komen werd reeds eerder gevoeld en werden er ook in verschillende tuinbcuwvereeni- gingen voorstellen gedaan, om de executoriale ver- koopen zoo mogelijk te verhinderen. Op welke ma nier, daar was men het lang niet met elkaar over eens. De een wilde den bij executoriaien verkoop verkochte bedrijven boycotten en de koopers van dergelijke bedrijven van de g'-meenschap uitsluiten, waarvan anderen echter de groote moeilijkheden in zagen. Naar aanleiding van al de besprekingen in de tuinbouwvereenigingen waren er verscheidene voorstellen van dergelijke strekking op de agenda van de veilingsvereenigingen geplaatst. De Langendij- ker Groenten Central0 te Broek op Langendijk be sloot, om de producten van zulke hij executoriaien verkoop verkochte bedrijven van de veiling te we ren, terwijl door den Noordermarktbond te Noord scharwoude een commissie van overleg zal worden benoemd, welke tusschen beide partijen een minne lijke schikking zal trachten te treffen. Over dit laat ste besluit zijn op de betreffende algemeene verga dering zeer veel woorden gewisseld en waren ver scheidene sprekers van meening. dat er van een minnelijke schikking door overleg niet veel zou ko men. Dezer dagen is echter het bewijs gelev°rd, dat door „praten" toch nog wel iets kan worden bereikt. Door de tuinbouwvereeniging „De Toekomst" te Zuidscharwoude en ook door verschillende andore tuinbouwvereenigingen zijn zgn. vertrouwenscom missies benoemd welke voor belanghebbenden in overleg treden met de schuldeischers. Nu is dezer da gen een beroep gedaan op de bemiddeling van de vertrouwenscommissie te Zuidscharwoude, welke tot gevolg heeft gehad, dat de aangekondigde verkoo- ping van een woning met koolboet niet is doorge gaan. Hieruit blijkt dus, dat het door den Noordermarkt bond genomen besluit toch levensvatbaarheid heeft. Eenige dagen geleden ie een commissie van Boeren- belangen door den voorzitter van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers geinstalleerd, welke bestaat uit de heeren K. Bregman. Oudendijk, Jb. Bak ker G-z„ Langereis en D. Kleijn Kz. te Assendelft. Behandeld werd de vraag hoe of men tegenover de inkrimping van den veestapel stond. De meerderheid sprak zich uit tegen een gedwongen inkrimping. Men gevoelde meer voor een inkrimping van de margarine- fabricage. Men besloot een schrijven aan den algemeenen Zul- velbond te richten met adhaesiebetuiglng aan het voor stel van de N.V.Z. om geen verplichte afslachting toe te passen doch de margarinefabricage ln te krimpen. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDEB40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIE. Ook werd aan de Crisis Zuivel Centrale geschreven hare toezegging gestand te doen, dat de gereserveerde gelden dit voorjaar zullen worden gebruikt als toeslag op de melkprijzen, als deze buitengewoon laag zouden zijn, wat ze in Maart en April toch zijn geweest. De afd. Langendijk van de vereen. Bloembollencultuur heeft, evenals verleden jaar weer een wedstrijd ln soor tenkennis van bloembollen gehouden. De belangstelling was vergeleken bij verleden jaar geringer. De heer Mal- lekote had op het demonstratiebedrijf 162 soorten bol len uitgezet De uitslag van den wedstrijd was als volgt: 1ste prijs Jb. Groen, St Pancras met 119, 2e prijs Jac. Slijker, St Pancras 72, 3e prijs P. Wagenaar Kz., Heer- hugowaard 51 en 4e prijs C. Koeman, Heerhugowaard met 50 goede namen. Naar wij vernemen is, ingevolge het besluit van de alg. vergadering van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, de redactiecommissie van het orgaan van dezen bond, „De Ontwaking", uitgebreid met een lid. De heer S. de Boer Kz. te Zuidscharwoude heeft men bereid gevonden, deze functie op zich te nemen. NOORDSCHARWOUDE. Per advertentie wordt door het gemeentebestuur me degedeeld dat de Mosselenbrug vanaf 21 Juni a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen is afgesloten. Men leze de advertentie. HOOGWOU 7 Door Burgemeester em Wethouders dezer gemeente is vergunning verleend aan J. de Boer Jz. in het Noord- eind alhier, tot het bouwen van een woonhuis naast zijn bestaand woonhuis, kad. bekend Sectie D no. 1088; aan C. Schoen, aan de Gouwe alhier, tot het bouwen van een woonhuis op de Gouwe op perceel sectie D no. 983 en aan K. Groot Kz. in het Noordeinde alhier tot het bouwen van een kippenschur op het perceel kadastraal bekend secie D no 1085. Door mej. P. S. M. van Wijik, Is met Ingang van 1 Mei 1933 eervol ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Aartswoud en B. en W. stellen aan den raad voor, dit met ingang van 1 Mei te verleenen. B. en W. dezer gemeente hebben besloten van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwar tier te huren het grasgewas tusschen de dijikpalen 9 en 10 aan den Westerdijk. Tot controleur voor het saneeringsplan van het bloembollenbedrijf is door B. en W. aangewezen de heer C. Rood ln de Weere alhier. Aan Mejuffrouw W. G. van der Veen ls met in gang van 1 Mei j.1. eervol ontslag verleend als ambte- naresse ter secretarie dezer gemeente, met dank voor de vele diensten aan de gemeente bewezen. Onze plaatsgenoot, de her P. H. Dlek, kommies der directe belastingen enz., wordt overgeplaatst als zoodanig naar Amsterdam en wordt als kommies der directe belastingen enz. naar hier overgeplaatst de heer A. Habing, thans kommies der directe belastin gen te Oss (Noord-Brabant). Burgerlijke Stand van 1 April tot en met 31 Mei. Geboren: Johannes Jacobus, zoon van Petrus Obdam en van Elisabeth Anna Pater; Martha Theresia, doch ter van Klaas Ursem en van Aafje Mulder; Maria Theresia, dochter van Hillebrand Antoon Kuijpers en van Mijntje Langedijk; Adrianus, zoon van Wilhelmus Bakker en van Alida Elisabeth Degeling; Geertruida Anthonia, dochter van Willem Langedijk en van Maria Helena van Diepen; Afra, dochter van Johannes de Boer en van Geertruida Dam; Annle, doobter van Jan Silver en van Elisabeth Blanken; Jacobus Gerardus, zoon van Jaeob Oud en van Grietje Kraakman; Jan, zoon van Maarten van der Bel en van Maart je Meen; Johanna Maria, dochter van Cornel is Rood en van Agatha Twisk; Nlcolaas Petrus, zoon van Jacobus Verlaat en van Maria Johanna Groot; Jacoba Hendri- ka, dochter van Jacob Schermer van van Maria Ca- tharina Prijs. Ondertrouwd en Getrouwd: Gerrit Bakker, oud 2B jaren, te Hoogwoud met Anna Marie Mooij, oud 17 ja ren, te Hoogwoud; Theodorus de Jong, oud 28 jaren te Hoogwoud met Anna Zuurbier, oud 25 jaren, te Heerhugowaard; Cornelis de Jong, oud 24 jaren, te Hoogwoud met Afra Bruyns, oud 22 jaren, te O ter- leek; Cornelis Jan Koning, oud 24 jaren met Wilhel- mina Gerardina van der Veen, oud 32 jaren, beiden te Hoogwoud; Cornelis Verlaat, oud 28 jaren, te Hoog woud met Maria Hulsman, oud 24 jaren, te Abbekerk; Mannes Vriese, oud 27 jaren met Elisabeth Bakker, oud 22 jaren, belden te Hoogwoud; Pieter Moeijes, oud 30 jaren met Aaltje Boon, oud 32 jaren, beiden te Hoog woud; Rink Wierda, oud 31 jaren, te Opmeer met Hendrika van Bergen, oud 23 jaren, te Hoogwoud; Ja cobus Petrus Botman, oud 25 jaren, te Wervershoof met Geertrudes Deelis, oud 23 jaren, te Heerhugo waard; Pieter Schoen, oud 25 jaren, te Harenkarspel met Trijntje van Seheijen, oud 22 jaren, te Hoogwoud; Pieter Kramer, oud 23 jaren, te Barslngerhom met Coroelia Bruijn, oud 21 jaren, te Hoogwoud; Cornelis Klare, oud 24 jaren te Hoogwoud met Aafje Purmer. oud 21 jaren te Hoogwoud; Cornelis Sijts, oud 32 jaren met Johanna Maria Rood. oud 21 jaren, belden te Hoogwoud. Overleden: Willem Heinis, oud 44 Jaren, echtgen. van Gerrit je Boon; Aafje Pool, oud 63 jaren, echtgen. van Arie Rentenaar; Maria Alida Francisca Galesloot, oud 38 jaren, echtgen. van Gode^riedus Kuijpers; Lijs- bert Borst, oud 56 jaar, echtgen. van Jan Moeijes. Vertrokken en ingekomen personen van 1 April tot en met 81 Mei 1933. Reijer Plooijer en gezin, van Langereis A 35 naar Enkhuizen; Gerrit Boon van Aartswoud F 2 naar Zwaag; Willem de Ruiter, van Aartswoud F 16 naar Harenkarspel; Slmon Kort en gezin van Aartswoud F 21 naar Hoorn; Bernard Arnold de Vries van Aarts woud F 21 naar Hoorn; Marlnus van der Vorst van Aartswoud naar Zijpe, Schagerbrug; Eli sa en Maria Apolonia van den Brande, van Zuideind D 4 naar Made en Drimmelen R.K. Pastorie; Pieter Wijtman en gezin van Aartswoud E 33 naar Midwoud; Petrus Schoenmaker van Lambertschaag naar Grootebroek; Jan Schimmel en vrouw van Kerkelaan C 51 naar Bergen, Eikenlaan 12; Theodorus de Jong, van Noord- eind D 85 naar Blokker; Simon J. G. van Duin van Zuideind D 9 naar Nlbbixwoud, Zwaagdij'k; Arien Zei- lemaker en vrouw van Aartswoud F 15 naar Sljbekar- spel; Adrianus van der Peet en gezin, van Zuideind D 26 naar Spanbroek; Hendrik Draaijer en gezin, van Aartswoud naar Alkmaar; Frederik Grooten, van Goude naar Spanbroek; Christoffel Gritter, van Aarts woud naar Hoorn, Groote Oost 107; Petrus Th. Mees ter en gezin van Gouwe H 7 naar Obdam; Jan Vader en gezin van Aartswoud G 1 naar Callantsoog; Jacob Buijs en gezin van Aartswoud E 9 naar Helloo; Trijn tje Wit, weduwe J. Zeeman van Kerkelaan C 42 naar Alkmaar; Sijbrandus Menslnga en gezin van Aartswoud E 6Q naar Bovenkarspel; Elisabeth Komen, van Weer» Th. U. de Mey nummer één voor de lich ting 1935. Eergistermiddag heeft de loting plaats gehad van de militie-lichting 1935 (personen, die geboren zijn in 1915). Hiervoor werd gebruikt het alfabethisch register van Amsterdam van de lichting 1932. Getrokken werd no. 3817, correspondeerende met den naam Theodorus, Marinus de Mey, geboren 28 April 1915, zoodat in alle gemeenten de persoon van dien naam en zoo die niet bestaat, die met den alfa betisch daarop volgenden naam, nummer één heeft en de personen met de alfabetisch daarop volgende namen de volgende nummers hebben. Bij de loting was mede aanwezig de secretaris-ge neraal van het ministerie van Defensie, de heer van Ginkel. GEEN KNOLLEN VOOR CITROENEN. Let op de rijksdaalder. Het is gebleken, dat den laatsten tijd zekere per sonen er hun werk van maken, bij het doen van be talingen een Belgisch 5-francstuk in plaats van een rijksdaalder uit te geven. Als gevolg van de gelijkenis tusschen deze beide geldstukken zijn in de residentie dan ook reeds ver schillende winkeliers en particulieren de dupe ge worden van deze methode. In verband hiermede vestigt de politie er daarom de aandacht van het publiek op, bij het ontvangen van geld nauwkeurig toe te zien, teneinde te vóórko men, dat men slachtoffer wordt van bovengenoemde praktijken. JONGETJE VERDRONKEN. Bij het grijpen naar een visehje. Donderdagavond om half negen is uit de rivier de Mark nabij Rusthuis „De Mark" aan de Baronielaan te Breda het lijkje opgehaald van den 7-jarigen T. de Kr., wonende te Ginneken. Ongeveer 4 u. moet het ventje, dat met een paar kameraadjes van denzelfden leeftijd in een roeiboot zat daaruit gevallen zijn bij het grijpen naar een vischje. Eerst half acht aan tafel werd het knaapje vermist. Toen aan de vriendjes om inlichtingen werd ge vraagd, vertelden ze eerst wat er gebeurd was. Uit angst hadden ze het niet durven zeggen. De politie werd direct gewaarschuwd en slaagde er na eenigen tijd in, het lijkje op te halen. Het werd naar het zie kenhuis te Breda vervoerd. Drie arbeiders gedood, één gewond. V.D. verneemt uit Parijs: In een in aanbouw zijnden spoorwegtunnel tus schen Wesserling en St, Maurice in de nabijheid van Mühlhausen heeft een ernstige ontploffing plaats ge had, waarbij drie arbeiders werden gedood en één ernstig gewond. Voor het opblazen van het gesteente had men in plaats van dynamiet vloeibare lucht ge bruikt. Er zouden negen ontploffingen plaats hebben. De arbeiders hadden alle voorbereidingen getroffen en zich daarna teruggetrokken. Nadat acht ontplof fingen hadden plaats gehad, wachtte men een kwar tier, waarna de arbeiders in den tunnel terug gin gen, daar zij meenden, dat de negende ontploffing ten gevolge van een fout niet zou plaats heben. Nauwe lijks waren zij echter in den tunnel, tien een vree- selijke ontploffing plaats vond, waarbij drie arbei ders door weggeslingerd gesteente od slag gedood werden. Een vierde arbeider werd zoo ernstig ge wond, dat hij in hopeloozen toestand naar het zieken huis moest worden gebracht. naar Nlbbixwoud; Cornelia de Mayer van Langereis A 6 naar Oudkarspel; Agatha Dekker van Pade B li naar Oterleek; Henderika van Bergen, gehuwd met R- Wierda, van Noordeind D 68 naar Spanbroek E 46; Roel van Roeden en gezin van Kerkelaan C 14 naar Alkmaar; Nieolaas B. van Diepen, van Zuideind D 46 naar Harenkarepel. Pier Elsinga van Nieuwe Niedorp naar Boekeiweg; J. van Dijk, weduwe P. Hoogenboom van Vianen naar Aartswoud E 49; Marinus Spits van Eikerzee naar. Aartswoud; Leendert M. van der Steenhoven, van. Zeist naar Kerkelaan C 32; Dirk Wiltenburg en vrouw van Hoogkarspéf naar Aartswoud G 7; Gerdina Prijs, yan Rotterdam naar Kerkelaan C 32; Bonne Dijkstra, van Wijdenes naar Boekelwegbuurt I 16; Geertruida Wever van Sijbekarspel naar Hoogwoud; Jacob Schou ten van Berkhout naar Hoogwoud; Bau'ke Bruinsma van Rauwerderhem naar Kerkelaan C 34; Johanna C. W. Bitter van Nijmegen naar Zuideind D 4; Johan nes P. Bergmans van Heerhugowaard naar Hoogwoud; EJmerentia Okkerse van Bloemendaal naar Hoog woud; Simon M. Smit van Spanbroek naar Hoogwoud; Weduwe W. Remme van De Bilt naar Kerkelaan C 24; Johannes Smit van Obdam naar Hoogwoud, Pade B 9: Martha Maria Neefjes, van Nlbbixwoud naar Pade B 9; Jacob Helda, van Ooststellingwerf naar Hoogwoud; Jacob van Diepen, van Warmenhuizen naar Zuideind. D 46; Hendrik Noot, van Schagen naar Hoogwoud; Cornelia Blauw, van Bovenikarspel naar Zuideind D 41; Herman Bakker van Wognum naar Hoogwoud; Joannes Jong, van Spanbroek naar Hoogwoud ZIJ F E Burgerlijke Stand. Van 9 t.m. 15 Juni 1933. Geboren: Aoris Dirk, zoon van Dirk van der Vlies en Elisabeth Geertruida van Geleen. Catharina Eli-, zabeth, dochter van Simon Johannes de Wit en Vro- nica Visser. Overleden: Naatje Mantel, 25 jaar, echtgenoote van Willem de Vos. Cornelis Weij, 61 jaren, echtge noot van Aagje Deutekom. W 7 E R 7 N GE N Ongeval. De arbeider S., in dienst van het P.E.N., kreeg bij het gieten van heete kabelmassa, bij het leggen van kabels te Den Oever, een hoeveelheid van dit heete product over den rechterhand en wel zoodanig dat hij zich onder geneeskundige behandeling van Dr. de Groot moest stellen. Vooroefeningen. Op 3 Juli a.s. wordt in Concordia te Hippolytushoef een vergadering gehouden van het Landstormver- band Alkmaar, Vooroefeningeninstituut, waar voor personen van het mannelijk geslacht geboren in het jaar 1915 gelegenheid bestaat zich voor de voor oefeningen op te geven. HIPPOLYTUSHOEF. Zang «n Vriendschap. Woensdagavond geeft de Zangvereeniging Zang en Vriendschap, directeur de heer Jb. Hovenier, een concert in de muziektent van de muziekvereeniging Harmonie, te Hippolytushoef. Gezongen zullen wor- I den de nummers voor het concours op Zondag 25 Juni a.s.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15