Plaatselijk Nieuws. PAARD EN WAGEN DOOR TREIN GEGREPEN Een gevaarlijke klant De gemeente Helmond in moeilijkheden Drama in een klein Engelsch plaatsje NAZI-VERONTWAARDIGING Het gebeurde aan boord van de Evertsen De vliegtocht van Mattern Op het laatste moment gered SPORT. Op den onbewaakten overweg bij Terbregge Bestuurder rwaar gewond ln het water gevallen en door omstanders gered. Gistermorgen omstreeks 8 uur is een ongeluk gebeurd op den onbewaakten overweg aan den Spiegelnlsserweg, die in het verlengde loopt van den Nieuw-Terbregschen weg te Botterdam. Een paard en wagen, bestuurd door den 39-jarigen L. van Jeveren, wonende aan den Schut- tersweg aldaar, werd gegrepen door een D.-trein. De wagen kwam van den Nieuw-Terbregschen weg; de trein, de boottrein uit Hoek van Holland had om 7.54 het D.P.-station verlaten op weg naar Utrecht en ver der naar Duitschland. De machinist van den trein heeft den wagen van van Jeveren opgemerkt en signalen gegeven. Een bewoner van een huis aan den Veenweg die zag wat er ging ge beuren heeft geschreeuwd en een melkboer die met zijn auto achter van Jeveren reed heeft door op de claxon te duwen getracht den man op den naderenden trein opmerkzaam te maken. Niets hielp echter. Van Jeveren heeft vermoedelijk niets van al deze signalen bemerkt en is den overweg opgereden. Juist op dat mompnt paseerde de trein, die paard en wagen greep en meesleurde. Er volgde een gil en het gekraak van versplinterd hout Vlak daarop zagen omstanders van Jeveren op een van de hoofden van de brug over de Wetering en vervolgens in het water vallen. De melkboer en enkele andere menschen tjlden on middellijk naar de plaats van het ongeluk en begaven zich gekleed te water. Zij slaagden er ln van Jeveren beet te pakken en boven water te houden tot nog meer hulp opdaagde. Men heeft het slachtoffer dat hevig bloedde en het bewustzijn verloren had op den wal geholpen. De trein was ongeveer 50 Meter na den overweg reeds tot stilstand gekomen. Onder de reizigers bleek zich geen geneesheer te bevinden zoodat personeel van den trein van Jeveren voorloopig heeft verbonden. Van een naburiga villa uit had men Inmiddels den Genees kundigen Dienst reeds gewaarschuwd die spoedig met een auto ter plaatse was en van Jeveren naar het Ziekenhuis aan den Bergweg vervoerde. Daar is de man, die een hersenschudding, ernstige inwendige kneuzingen en verschillende wonden bleek te hebben gekregen, opgenomen. Van Jeveren is niet door den trein gegrepen. Hij heeft nog kans gezien om vlak voor de aanrijding geschiedde aan de rechter zijde van den wagen te springen. Hij werd echter ernstig verwond door het hout van den wagen die versplinterd werd en vervolgens op een der brughoofden van de Wetering gesmakt, waarna hij in het water gleed. Het paard is op slag gedood. De overblijfselen vond men ongeveer 25 Meter van de plaats van de aanrijding verwijderd liggen. De wagen Is totaal vernield. De boottrein heeft eerst te balf negen, met een half uur vertraging dus, de reis kunnen voortzetten. Caféhouder te Heerlen door een dronken klant gestoken. In een café aan de Stationsstraat te Heerlen kreeg de waard ongenoegen met een klant, die. eenigszins onder den invloed van sterken drank, weigerde te be talen. De waard nam den man bij de schouders en zette hem aan den achterkant van zijn woning de deur uit. De man kwam even later weer aan de voorzijde het café binnen. Bezoekers zagen, dat hij met een geopend mes binnenkwam en recht op den waard toeliep, dien hij een flinke steek in de horst gaf. De waard had ondanks het bloedverlies nog ge noeg kracht om den man opnieuw buiten het café te zetten. Op den terugweg zakte hij in elkaar. Nadat de geneeskundige hulp was verleend, werd bij naar het §t Josephs hospitaal overgebracht, waar hij ter ver pleging is opgenomen. De dader, de 26- jarige van R. te Heerlen, die gevlucht was. werd later in de Saro- leastraat aangehouden en onmiddellijk in arrest ge steld. Hij zal ter beschikking van den officier van justitie te Maastricht worden gesteld. De waard maakt het naar omstandigheden goed. Een onderstandsbijdrage van 1350.000 zal aan het rijk worden gevraagd. De Helmondsche gemeenteraad vergaderde giste ren tot middernacht over de kwestie betreffende den financieelen toestand van de gemeente. De Raad besloot de bestaande belastingen voor 1933 niet meer te wijzigen en tot dekking van het tekort op den gewonen dienst der begrooting 1933 een on derstandsbijdrage van het rijk te vragen, groot 1350.000. Afgewezen minnaar dood zjjn vriendin. De rechter van Manchester krijgt een dezer dagen 't vonnis uit te spreken in een liefdesdrama. Het ia de geschiedenis van een meisje, dat zeer ernstige voorgevoelens had van haar dood. toen zij een verbintenis verbrak met een man, die dertig jaar ouder was dan zij. Die voorgevoelens kwamen maar al te goed uit. De afgewezen minnaar nam in zijn wan hoop zijn toevlucht tot misdadige middelen en doodde het meisje, zoowel als zich zelf. Dit drama heeft zich verleden week afgespeeld in het kleine plaatsje Catley. De hoofdpersonen zijn Edith Rlchardson, een dertigja rige kantoorbediende en Walter Cbipperfield, 60 jaar. weduwnaar en eigenaar van een café in een naburig plaatsje. Vijf jaar geleden ontmoetten beiden elkaar tijdens een vacantie-uitstapje in Whitby. Chipperfield werd verliefd op het meisje, dat zijn gevoelens beantwoordde en zoo kwam een verloving tot stand. Een jaar geleden echter verbrak Edith de verbintenis als reden opgevend het groote verschil ln leeftijd. Op de smeekbeden van den man werd echter besloten, dat de vriendschap zou blijven bestaan. Chipperfield bleef het meisie bezoeken, hoerwel zij noch haar ouders dat aanmoedigden. Verleden week schreef zij hem dan ook een brief, waarin zii hem mededeelde, dat zij hem niet meer ontvangen wilde. Deze brief veroorzaakte haar echter veel zorgen, zooals zij aan een collega, nog geen uur voor haar gewelddadigen dood, mededeelde. Op dien bewusten dag wachtte Chipperfield haar met zijn auto op aan haar kantoor. Klaarblijkelijk wist hij het meisje over te halen met hem mee te gaan om nog eens de zaken te bespreken. Inplaats van haar naar huis te rijden, reed Chipperfield echter naar een plant soen in de buurt. Wat daar gebeurd Is blijkt het beste uit de beschrij ving van een ooggetuige. Deze, een vrouw, zag de auto aankomen. Toen de wagen vlakbij was hoorde zij scho ten. Het portier werd geopend en een meisje viel er uit. De vrouw kon haar nog net opvangen. Bloed stroomde over haar gezicht. Meer schoten knalden en de auto reed verder. Even later klonken opnieuw scho ten en de auto bleef staan. Later bleek, dat de man achter het stuur zich had doodgeschoten. Ook het meisje was in dien tusschentüd overleden. Het tragische van het heele geval is, dat zoo het meisje haar ouders op de hoogte had gesteld van den brief en de ernstige gevolgen, die zij daarvan ver wachtte. haar vader zeker maatregelen had genomen cm haar te beschermen, wat vermoedelijk dit drama had voorkomen. „Dolifuss en Vangoln ongelnkslleden en volksverraders!'1 „Het Centrum ln Oos tenrijk zal sterven!" Wolff meldt uit Berlijn: In politieke kringen te Berlijn heeft het verbod der N.S.D.A.P. in Oostenrijk geen bijzondere verrassing gebaard. „De gebeurtenissen der laatste weken heb ben bewezen", aldus redeneert men. „dat de regee- ring-Dolffuss sedert lang naar dit doel streeft. Zon der bewijs worden de verschillende aanslagen, zoo als die te Weenen en thans die te Kreirs, aan de nat. soc. toegeschreven, ten einde or deze wijze maatre gelen tegen de partij te kunnen nemen. De Oostenrijk sche nazi's heb ben herhaaldelijk 'en stelligste ver klaard, dat zij met de aanslagen niets te maken hebben en dit ille- -raa1 optreden ten sterkste afkeuren Al9 de Oosten- rijksche regee ring thans heeft besloten do N.S.D. \.P. elke actie in Oostenrijk te ver bieden en de nat- soc. formaties te ontbinden, dan moet zij verant woordelijkheid Iragen voor dit 'Ptreden, welks revolgen nog niet zijn te overzien. VAUGOIN. V D. verneemt nog uit Munchen: Onder het opschrift „Thans pas echt strijd tegen dit systeem", schrijft de Völkisch« Beobachter over het verbod van de N.S.D A.P. in Oostenrijk, waar de verbitterdste vijand van Duitschland, Vaugoin, reeds lang had gedreigd met dit verbod, „vóór den lang- sten dag van het jaar". Met den Maandag genomen maatregel heeft de vervolging van Duitschers in Oostenrijk door cle- ricalen, Joden en Marxisten-knechten haar hoogte punt bereikt. Men mag bij de beoordeeling van den toestand niet over het hoofd zien. dat Dolfluss en consorten niet voor een volk, of ten staat strijden, doch slechts voor hun eigen persoon, uit vrees voor een toekom stig leven als emigrant. Het Oostenrijksche volk heeft deze miserabele ge zindheid reeds lang doorzien en de door de justitie UIT ONZE OOST Straffen voor opzettelijke ongehoorzaam heid. Tenen 27 beMaanden elk 8 maan den geëischt, tegen 6 beklaagden 10 maan. den en tegen 1 beklaagde 1 Jaar. Aneta meldt uit Soerabaja: De Zeekrijgsraad heeft 34 opvarenden berecht van Hr. Ms. Evertsen, beschuldigd van opzettelijke onge hoorzaamheid, n.1. het niet baks-gewijs aantreden, la ter gevolgd door het niet-opvolgen van een persoon lijk door een officier gegeven hevel. De eisch tegen 27 beklaagden luidde acht maanden gevangenisstraf, onder aftrek van den tijd, doorge bracht in preventieve hechtenis, met voor vijf hun ner ontslag uit den dienst, en voor vier anderen ver laging in rang. Do eisch tegen 6 beklaagden luidde tien maanden gevangenisstraf, onder aftrek van den tijd doorge bracht in preventieve hechtenis, met ontslag uit den dienst Tegen een beklaagde werd een gevangenisstraf van een jaar geëischt, met ontslag uit den dienst De vonnissen luidden van 6 maanden tot 1 jaar gevangenisstraf, al dan niet met ontslag of rangsver laging. AARDBEVING BIJ PADANG. Gedurende 10 seconden. Uit Padang: Om 5.30 voormiddag is alhier een vrij ernstige aardbeving gevoeld, welke ongeveer 10 seconden aanhield. Deze aardbeving werd ook te Pa dang Pandjang en elders in het gewest gevoeld. MALARIA-EXPLOSIE IN MAOEK. Zestig patiënten. Aneta meldt uit Batavia: In Maoek heeft zich een malaria-explosie voorgedaan. Het aantal patiën ten bedraagt 60. Een dokter is naar Maoek vertrok ken. MOTIE TEGEN PENSIOENKORTING. Van den Ned.-Indischen Pensioenbond. Uit Batavia: De vergadering van den Ned.-In dischen Pensioenbond nam een uitvoerige motie aan, waarin namens ruim 5000 gepensionneerden werd ge protesteerd tegen korting op de reeds verleende pen sioenen. De motie zal worden toegezonden aan den voorzitter van den ministerraad, minister van Kolo niën, den G.-G., den vice-president en leden van den Raad van Ned.-Indië, den Volksraad en de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal. ZENDELING EN ZIJN VROUW VERMOORD. Vier Bataks gearresteerd. Uit Medan, 20 Juni: De „Deli Courant" verneem' uit Taroetoeng, dat in Bonan Tolok Nagoedang op 11 Juni jl. de zendelingsonderwijs \larnhin Silitnnga en zijn vrouw vermoord zijn gevonden. De politie ar resteerde de vermoedelijke daders, vier Bataks. ELF DOODEN BIJ HET AUTO-ONGELUK OP JAVA. Vervolging van den chauffeur. Uit Madioen, 20 Juni: Het aantal dooden bij het ongeluk met een vrachtauto van Taits Manilla Show is tot elf gestegen. Drie gewonden, o.a. de Amerikaan- sche chauffeur, werden gehoord. De officier van Justitie bij den raad van Justitie te Soerabaja over weegt vervolging van den chauffeur, die beweert met een vaart van 25 K M. gereden te hebben, doch in een uur tijds een afstand van 50 K.M. moet hebben afgelegd. vrijgelaten nationaal-socialisten met gejuich ontvan gen ep met bloemen overladen. De uitspraak van dit volk teD aanzien van deze tragische kwestie is ondubbelzinn-g' Even zoo on dubbelzinnig is de afweerstrijd van het Duitsch-Üos tenrijk tegen de waaozinn.ge pogingen van een Joodsch georiënteerde Habsburg-clique! Met de warmste sympathie volgt geheel Duitsch land dezen strijd! Over één ding mag echter geen twijfel bestaan: de strijd zal niet beëindigd worden, vóór de onge- lukslieden en volksverraders Dolffuss. Vaugoin en consorten weggejaagd zijn uit een land dat zij reeds thans zooveel onheil en ellende hebben gebracht. Oostenrijk ontwaakt en daaraan zal het Centrum in Oostenrijk sterven! De nationaal-socialisten begroeten dit uur van strijd hun Oostenrijksche broeders en weten, dat zij zullen volhouden bij het volbrengen van de zending dié het noodlot hun heeft opgedragen. Regeering paraat De actie der Nazi's staat volkomen stlL Nader wordt uit Weenen gemeld: De actie der N.S.D A.P staat volkomen stil. Ook lezingen, concerten, enz. worden niet toegestaan. De zonnewendefeesten zijn verboden om betoogingen te voorkomen. Overal staan soldaten, politie en hulppolitie tot onmiddellijk optreden gereed. De regeeringen der lanaen staan in voortdurend contact met de bondsregeering. De Weensche universiteit is geopend doch door een sterk politiecordon omringd. Alle nat.-soc. loca- liteiten zijn door politie bezet. Daar de vertrekken verzegeld zijn, beschikt de partij ook niet over haar vermogen. De uitgeverijen worden doorzocht, alle propagandalectuur wordt in beslag genomen. Weer een bomaanslag. Een nieuwe bomaanslag is gepleegd, en wel in den nacht van Maandag op Dinsdag op een houten brug, over de spoorbaan Lies'ng— Kaltenleutgeben, aan den rand van het Wiener Wald. ten Zuiden van Weenen. De brug werd vernield en ook het funda ment werd sterk beschadigd. Aan de rails van den spoorweg werd geen schade toegebracht. De daders zijn volgens Reuter onbekend ontkomen. Freiherr v. Neurath over de gebeurte nissen. Uit Londen wordt aan de Duitsche bladen ge meld, dal de Duitsche minister vap buitjnlandsche zaken, Freiherr v. Neurath, in een onderhoud met Engelsche persvertegenwoordigers betreffende het optreden van Oostenrijk tegen de nationaal-Socialis- tische partij het volgende heeft verklaard: Wij denken er niet aan ons te mengen in de aan gelegenheden van Oostenrijk. Natuurlijk volgen wij van buiten af den gang van zaken doen wij zijn niet voornemens te interveniëereii Onze sympathieën zijn geheel bij het Oostenrijksche volk, doch het be treft een aangelegenheid, welke de Oostenrijkers zelf met hun regeering hebben af te handelen. Het onderzoek op Russisch gebied gestaakt Naar V.D. uit Moskou verneemt, zijn alle pogingen om den Amerikaanschen vlieger Mattern, die tijdens zijn vliegtocht om de wereld op het traject van Ha- barofsk in Siherië naar Nome in Alaska spoorloos verdween, op te sporen, tot nog toe tevergeefsch ge weest Men neemt thans aan, dat hij in geen geval op Russisch gebied is verdwenen, omdat men hem dan hij de methodische opsporingspogingen had moe ten vinden. Op last van Moskou zal daarom het on derzoek worden gestaakt Nederlandsch stoomschip redt 5 Japanners. Het Nederlandsche stoomschip „Serooskerk", dat op weg is van Japan naar Rotterdam, heeft niet ver vana Manilla een visschersvaartuig met 5 Japansche opvarenden ontmoet, dat reeds 22 dagen met een ge broken machine rondgedreven had. Het schip was 400 mijl uit de kust gedreven en de bemanning had op den laatsten tijd geleefd van een paar stukjes gedroogde visch. Het water was zoo goed als opgebruikt SCHAGEN COMB.—PETTEN 2—2. Dinsdagavond vond bovengenoemde, wedstrijd plaats, welke eindigde ln een broederlijke verdeeling der pun ten. Het grootste gedeelte van den strijd was Schagen in de meerderheid. Vooral het backstel VlottesMiddel beek zorgde, dat de Petteners hun score tot een twee tal beperkten. Het eerste half uur van den wedstrijd wogen de partijen goed tegen elkaar op. Weliswaar waren de uitvallen der Spartanen menlgvuldiger, maar waar het beslissende schot ontbrak bleef de wedstrijd in de eerste momenten gevaarloos aan beide zijden Na een half uur spelens is de stand nog dubbel blanc. Bij een nieuwe Spartaaanval zwenkt de Moor handig naar binnen en zendt een hard schot In, dat de bovenlat bewerkt. Weeland kopt keurig ln, maar weer breekt de lat elk succes. De terugspringende bal wordt dan door Beers opgevangen, die resoluut aan alle onzeker heid een einde maakt 10. Direct daarop onderneemt Sparta weer een aanval. Weeland doelpunt onhoudbaar, welke goal echter terecht wegens buitenspel geannuleerd wordt. De stand blijft tot de rust onveranderd. De tweede speelhelft zet ln met een duchtig offensief der Pettenbewoners. Al spoedig breekt Geense, die een schitterende partij speelde, door en brengt van dichtbij de partijen op gelijken voet (11). Maar Schagen wil zich niet tevreden stellen met dezen stand. Heftig wordt 't doel van Eriks belegerd, maar deze doelman weet van geen wijken. Vallend en springend voorkomt hij op sublieme wijze erger. Ein delijk moet hij voor een doorbraak van Beers zwich ten (21). Nog 15 minuten Is te spelen. Petten zet alle zeilen bij om den stand weer gelijk te maken. Beurtelings verkeeren de doelen in gevaar en menig maal brengen palen en lat redding. In de laatste mo menten ziet Petten kans om op lofwaardige wijze te scoren (22). In den stand komt geen verandering meer, zoodat de punten broederlijk worden gedeeld. ADS PIKANTEN-NIEUWS. Op 25 Juli vindt te Alkmaar de groote Adspiranten- dag plaats. Schagen a en b nemen daaraan deel. De volgende elftallen werden samengesteld: Sparta A: T. Bijpost; W. Moransart, J. Peetoom; A, Uittcrdijk, P. Bruin, J. Boontjes; S. Grootes, C. van Haren. A. Schoorl, D. Ruig G. Rempt. Sparta B: R. Prins; F. Koning A. de Wit; J. van 'Seten. T. Moransart, A. Molenaar; A. Veenstra, W. Quax. J Gelder, R. van Haren J. P. Wit. Reserves voor A en B: S Kossen, Jb. Schram, J. Klant P. Schoorl, H. Lem. Vertrekuur 8J.5 voorm, vanaf Hotel Roobol. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 751 m.M. Vooruitzichten: Onzeker. Temperatuur: 14 gr. C. is 57 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen, Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. KERMIS IN HET XOORDHOLLANDSCH KOFFIEHUIS. De eerste der tradltloneele kermis-tooneelvoorstellln- gen In het Noordhollandsch Koffiehuis is Dinsdagavond reeds een succes geworden. Het gezelschap Saalborn voerde op het blijspel: „Een Zomerzotheid", naar het bekende boek van Clssy van Marxveldt, een kostelijke studentengrap vol leuke situaties van de goede soort. Den inhoud mogen wij vrijwel als algemeen bekend aannemen, genoeg zij het daarom te vermelden dat het geheel een vlotte vertooning werd, waarmede de aan wezigen zich uitstekend hebben geamuseerd. Pit, het „rechtuite" impulsieve meisje, wars van alle ouderwetsche z.g. standopvattingen, vond ln Julia de Gruyter een prima vertolkster. Een haar waardig part ner was Ferd. Sterneberg. die de rol van den Jonkheer (alias chauffeur) zeer goed typeerde. Het meisje Ella Heuvellng. die zoo mal verliefd was op den Jonkheers titel, had een moeilijke taak. waarvan zij zich goed kweet, hoewel zij zich moet hoeden voor te grooten ijver en... vooral niet meelachen om eigen overdrijving Rlen van Noppen typeerde de rol van den Ietwat on- noozelen student, die er altijd tusschen genomen werd en die voor den Jonker doorging, wel geestig, en door het uitstekende en vlotte samenspel van allen werd het geheel tot een succesvolle vertooning waar herhaalde lijk allerhartelijkst om werd gelachen. Een vrooUjk stuk, geschikt voor een opgewekte ker- mi ss temming. Hedenavond gaat: „Het Joodsche Bruidje", met Julia de Gruyter en Louis Saalborn ln de hoofdrollen. Donderdagavond herhaling van „Een Zomerzotheid." CINEMA SCHINKEL. Donderdag, Vrijdag ^en Zaterdag gaat in dit bekende familie-theater een ecAte Schlager, n.1.: King Kong. het Achtste Wereldwonder. Dit is zonder eenige overdrij ving de meest fantastische film die bestaat. Een tech nisch fllmwonder ls het als 't ware. geconstrueerd ln het fantastische brein van Edgar Wallace en door vin dingrijke technici als herboren. Het is een machtig en daardoor Imponeerend film werk, dat niet nalaten zal. veel bezoekers te trekken. In deze film treden de bekende artisten als Tray Way, Robert Armstrong, Bruce Cabot en anderen op, die u ln een aaneenschakeling boelen door hun mee- sleepend spel en brengen als 't ware op deze wijze nog een eeresaluut aan den grooten Edgar Wallace, wiens laatste werk dit voor zijn dood ls geweest. King Kong speelt gedeeltelijk ln de wildernis, maar ls daarom nog geen wildernisfilm, 't alles een fantas tisch, grootsch en technisch wonder. Kong ls het achtste wereldwonder, gevangen op een mysterieus eiland en tentoongesteld voor millioenen oogen. Kong ls een monster, tienmaal grooter dan een gorilla en dit monster doet u huiveren, maar vervult u tevens met bewondering. Wat er dan al op het Witte Doek gebeurd? W\J zul len het u niet vertellen, de spanning zou er door ge broken worden. Zien en zelf meeleven ls de grootst* attractie van deze film. „THE CATERACT". Dit ls een buitengewoon leuke amusementsinricbtlng, waarin de schitterende Rutsbaan met Mechanische Gol ving wel den meesten aftrek heeft. Het ls dan ook niet te verwonderen dat een ieder, die de kermis bezoekt, ook naar de „Cataract" stapt. Vooral ook de schooljeugd ls verzot op de lange, hooge glijbaan en den rollenden looper, die je zoo heerlijk ge makkelijk naar boven voert. Waar daarenboven de di rectie eiken avond voor de noodige attracties zorgt, zullen de kermisbezoekers deze Inrichting van vroolijk vermaak zeer zeker allen bezoeken. Daar kan men lachen en pretmaken! EEN AANRIJDING MET GEVOLGEN. Maandagmiddag vervoegde zich een automobilist bij de plaatselijke politie en deelde mede, dat hij was aangereden door een kar. waarop gezeten een viertal paardenkoopers. Het bleek al spoedig dat de kooplui meer gedronken hadden dan wel gewenscht was. Di rect nam een drietal politiedienaren in een auto plaats en de achtervolging begon. Het mocht de achtervolgers gelukken het edele stel »n Aartswoud te achterhalen Uit een en ander is wel af te leiden dat het paard tijdens den rit niet werd gespaard. Onnoodig te zeggen dat het quartet zich zal moeten verantwoorden voor het hoogst roekeloos rij den en de plaats gehad hebbende aanrijding. Tevoren had de aangeredene met zijn auto de oaardenkoopers achterhaald op de Korte Snevert. Daar nam het drietal zulk een houding aan, dat de automobilist het maar geraden achtte terug te keeren. KEGELWEDSTRIJDEN. In de Maandagavond gehouden bestuursvergade ring van den Alkmaarschen Kegelbond, is besloten de eindwedstrijden tusschen de vertegenwoordigende teams van Den Helder en Alkmaar te houden op Zon dag 2 Juli a.s. op de banen in 't Schager Kegelhuis. Aanvangsuur der wedstrijden is 5 uur. OVERPLAATSINGEN. De heer P. W. Weeber, assistent bij de Ned. Spoor wegen alhier wordt met ingang van 2 Juli a.s. over geplaatst naar Bloemendaal. In de vacature wordt voor zien door de overplaatsing van den heer Zijlstra uit Beugen-Kruispunt. HANDENARBEID. Onze plaatsgenoote, Mej. A. de Vries, slaagde bij de gisteren te Alkmaar gehouden examens voor 't diploma Handenarbeid. AANBESTEED. De bouw van een woon-winkelhuls aan de Hoogzijde door de firma G. de Waard Is bij onderhandsche aan besteding opgedragen aan den heer A. Bakker, aanne mer-timmerman, alhier.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2