Barbara Worth Radioprogramma Jubileum D.O.K.E.V. NIEUWE N IE DORP Brand. Zaterdagmorgen ontstond brand in het perceel van mej. de Wed. Krabman aan 't Paadje alhier, welke behuizing bestond uit een burgerwoonhuis met ach ter aangebouwd een kapberg met veestalling en hooi bergplaats. De brand is ontstaan in het achterge deelte. en vond hier gretig voedsel, o.m. in de onge-, veer 12 wagens hooi, welke reeds binnen waren. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat van red ding van eenig goed uit het achtergedeelte geen sprake was. Uit het voorgedeelte had men echter alle gelegenheid de inventaris in veiligheid te brengen, wat dan ook spoedig door veel behulpzame handen werd gedaan. Het gaf echter een troostelooze aan blik, alles daar zoo in den regen te zien liggen. Waar het perceel in een buitenwijk der gemeente is gelegen, ging er nog al wat tijd verloren eer de brandspuit ter plaatse was. Inmiddels werd echter getracht het vuur met emmers water te bestrijden. Toen de spuit arriveerde, werd flink water gegeven, en was men het vuur spoedig meester, en wist men, mede door den brandmuur, welke het voorgedeelte van het achtergedeelte scheidde, den brand tot het achtergedeelte te beperken. Het achtergedeelte met alles wat er in was werd een prooi der vlammen. Er zal mccle door het slechte weer, echter wel veel waterschade aan den geredden inventaris uit het voorhuis zijn geleden. Hoewel men omtrent de oorzaak nog in het duister tast, bleken er toch verschijnselen op hooibroei te wijzen. De geruchten dat de oorzaak in broedmachines was te zoeken, zijn geheel onjuist. Deze werden niet ge stookt. ANNA P AU LOW N A BREEZAND. De vorige week, toen we in een berichtje de aan dacht vestigden op het toen nog a.s. zilveren feest van D.O.K.E.V., schreven we te verwachten, dat, hoewel de tijden niet erg gunstig zijn voor feestviering, de her denking van het 25-jarig bestaan toch de belangstelling van velen zou hebben. Nu deze hoogtijdag van onze gymnastiekvereeniging Door Oefening Kracht En Vlug heid voorbij is, mogen we zeggen dat die belangstelling onze, en we vermoeden zelfs D.O.K.E.V.'s verwachtingen verre overtroffen heeft. Belangstelling is dan ook eigen lijk het juiste woord niet; het is uit medeleven gewor den, een opgaan in haar feest, waaruit bleek hoe groot de sympathie is, die D.O.K.E.V. in onze gemeente al- lerwege geniet. Het is immers ook de vereeniging, die voor ieder toegankelijk is, zich steeds ter opluistering van plaatselijke festiviteiten beschikbaar stelt en die, al plaatsen we dit verslag onder Breezand, omdat toe vallig daar de herdenking gevierd werd, inderdaad toch de vereeniging is, die bij uitstek de geheele gemeente bestrijkt, Van Ewijcksluis, Kleine Sluis en Breezand. Maar ook ver buiten onzen polder staat D.O.K.E.V. goed aangeschreven, dat is ondubbelzinnig gebleken. Buitengewoon aangenaam werden wij en we den ken allen, die het feest meemaakten, getroffen door de broederlijke samenwerking met vereenigingen uit de omgeving, die 's avonds tot uiting kwam. Onze hulde aan O.K.K. uit Den Helder, de dames, zoowel als de heerenafdeeling, voor het keurige werk, dat zij te genie ten gaf en een eeresaluut aan Hercules van Oudkarspel, niet alleen voor het gedeelte van het programma, door dames en heeren van deze vereeniging verzorgd, maar bovenal voor het benijdenswaardige mooie vereenigings- leven, dat mogelijk maakt zelf een orkestje te hebben ter opluistering van eigen uitvoeringen en dat nu ook beschikbaar was voor dit feest. Zulk broederlijk samen werken, waarvoor men zich toch heel wat opoffering moest getroosten, als daar zijn: het reizen per autobus naar Breezand en des nachts weer terug naar Den Hel der en Oudkarspel, het meevoeren van eigen turngereed- schappen, doeken voor aohtergrond, muziekinstrumen ten, lessenaars en niet te vergeten de belichtingsinstal latie, zulke samenwerking, zulk met elkaar feestvieren bevordert meer de verbroedering dan tientallen rede voeringen. Dat is voor velen dan ook d e groote ver dienste van gymnastiek en van sport in het algemeen en al hadden we hier dan geen grootsche, internatio nale verbroedering, het deed ons goed nog weer eens te gevoelen, dat, wat hier in 't klein tot stand kwam •tusschen bewoners van eenzelfde streek, tusschen „plat teland" en „stad" (nu niet te verwaand worden Helder- schen!) ook mogelijk is tusschen verschillende volkeren De receptie. Des middags (de viering had Zaterdag plaats) hield het bestuur van D.O.K.E.V. receptie in de zaal van den heer Borst. Toen sprak daar burgemeester Lovink, die ,vergezeld van den secretaris der gemeente, den heer fCeijzer, terwijl ook wethouder Lubbert aanwezig was. het bestuur namens het gemeentebestuur toe, feliciteer- Jde de vereeniging onder het aanbieden van een pracht bloemenmand en stelde de verdiensten van D.O.K.E.V. in het licht. FEUILLETON. Door HAROLD BELL WRIGHT 22. TIENDE HOOFDSTUK. Barbara en de Profeet. Jefferson Worth had na het vertrek van James Greenfield nog niet veel afgedaan van het werk dat vóór hem lag, toen hij opnieuw gestoord werd. Ditmaal was het de stem van Barbara in de aangrenzende ka mer. De bankier richtte het hoofd op en luisterde. We derom schoof hij zijn papieren op zijde, maar nu scheen die beweging van vermoeidheid en besluiteloosheid te spreken, meer dan van vaardigheid tot den arbeid. Zijn dunne vingers bewogen zich zenuwachtig langs de leu ning van zijn stoel. Zijn blik x-ichtte zich naar de deur en het meisje kwam binnen. ,.Ik wil u niet storen, vader, maar ik hoor dat die groote, deftige mijnheer die daar juist heengaat, nie mand minder is dan mijnheer Greenfield. Is hij heel van New-York hierheen gekomen, alleen om u te spreken?" „Hij is tenminste hier binnengekomen om mij te ont moeten", was het zeer nauwkeurige antwoord. „En hoe staat het met de onderneming?" „Hij beweert dat er al beweging in is." „En wat zegt u er van?" Jefferson Worth stond op en sloot voorzichtig de deur. Toen wees hij haar een stoel aan het uiteinde van zijn schrijftafel en ging zelf zitten. Toen Barbara dat maskergezicht zag, verstierf het hoopvolle licht in haar oogen en kwam er een uitdruk king van vragenden twijfel voor in de plaats. En even als die eerste maal in de woestijn, scheen zij ook nu terug te deinzen. Wanneer Jefferson Worth dit ook al bemerkte, op zijn gelaat was daarvan niets te lezen. Onverstoorbaar streek hij met zijn dunne, zenuwachtige vingers langs zijn kin. „Is u van plan te helpen, pappie? Doet u mee in de De heer Van Eekeren, hoofdbestuurslid van het Kon. Ned. Gymn. Verbond was gekomen, niet alleen om de felicitatie van het hoofdbestuur over te brengen, maar ook, om met veel hartelijke woorden, de medaille van verdienste uit te reiken aan den heer Siewers, die 25 jaar lid is van de vereeniging, jarenlang bestuurslid en leider. Er kwamen bloemstukken, bloemenmanden, herinneringsmedailles of zilveren takken, aangeboden met een toespraakje door afgevaardigden of met een schriftelijke felicitatie van de zustervereenigingen: O.K.K. (Den Helder); Pro Patria (Den Helder), Hercu les (Oudkarspel), De Westfries (Barsingerhorn), Ly- curgus (Schagen); 'van de plaatselijke vereenigingen: de mandolineclub Kunst en Eer, de Mondorgelclub Tango, de muziekvereen. Concordia, dan zangvereen. Vriendschap, de afd. van den Arb. Sportbond, de Chr. voetbalver. A.D.O. en de R.K. voetbalver. R.C.B.. voorts van den oud-burgemeester. Dijkgraaf C. Wijdenes Spaans, de zaalhouders bij wie geoefend wordt, plus den heer De Nijs, de firma Naastepad, de fam. Langereis, den heer G. Borst en het eerelid, den heer R. Dekker, thans te Beverwijk. De uitvoering. In de aardig versierde zaal, met al die bloemenpracht vóór op het tooneel, werd 's avonds de uitvoering ge opend door den heer W. de Jong, daar de voorzitter, de heer Waiboer door familieomstandigheden niet aanwe zig kon zijn. Na allen welkom geheeten en ontvangen blijken van belangstelling opgenoemd te hebben, wilde spr. het uitgebreid programma niet overladen met een lange speech. Hij bracht in het bijzonder de sympathie, die D.O.K.E.V. steeds van het gemeentebestuur mocht ontvangen, in herinnering en sprak den wensch uit, dat de vereeniging, die begonnen is in een schuurtje bij een volgend jubileum een mooi gemeentelijk gymnastieklo kaal en sportveld tot haar beschikking mag hebben. Van D.O.K.E.V. werkte op dezen avond alleen de da- mesafdeeling mede: de dames en heeren uit Den Helder en Oudkarspel vergastten het publiek op vrije-, staaf-, knots- en toesteloefeningen, balletten en acrobatiek, het een al mooier, fleuriger en eleganter dan het ander, of getuigend van beheerschte kracht en vlugheid. We kunnen nu niet al te veel plaatsruimte nemen, ook hier over niet uitweiden en alleen nogmaals op 't aandeel van 't muziekclubje en de(n) verzorger(s) van de licht installatie wijzen in het algemeen succes. Tijdens de uitvoering huldigde ook de heer De Jong namens de vereeniging den leider van D.O.K.E.V., den heer Siewers. hem dankend voor alles wat hij voor de vereeniging deed. Hy sprak den wensch uit dat D.O.- K.E.V. nog lang onder zijn leiding mocht werken en was. als deze wensch vervuld werd, niet bang voor de toekomst. Met eenige toepasselijke woorden bood spr. den heer Siewers een leeren fauteuil en een rooktafel en mevr. Siewers, die haar man zoovele avonden aan de vereeniging moest afstaan, een bloemenmand aan, waarvoor de heer Siewers dank zei. Hij hoopte nog lang op dezelfde prettige wijze met D.O.K.E.V. te werken. Tenslotte, voor het geanimeerde bal begon (de vreem- pjes moesten daarbij nog even aan de nieuwe maatre gelen wennen), dankte de heer De Jong allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dit feest, waaraan naar hij hoopte, leder een prettige herinnering mocht bewaren. De heer G. v. d. Molen slaagde te Amsterdam voor het praktijk-diploma-boekhouden, op het examen, afge nomen door de Vereeniging van Leeraren in het boek houden. A.D.O. I, dat j.1. Zaterdag in Den Helder met 41 van Stormvogels II won. gaat Zaterdag naar Leeuwar den. om deel te nemen aan een Bondsdag van den Ned. Chr. Voetbalbond. Er wordt in twee klassen ge speeld. A.D.O. komt uit in de tweede klasse en wel tegen Voorwaarts I van Huizeim. De beschikbare prijzen zijn: le prijs lauwertak; 2e prijs medaille; hoogste score: medaille. ANNA PAULÖWNA. MEETING. De Vrije Soc. Groep van Wieringen belegde Zondag op het terrein bij café Slikker een meeting, waarop de heeren T. Wessels van Amsterdam en G. Vergaaij van Breezand het woord voerden, pe heer Wessels begon den tijd. waarin we nu leven, te schetsen als een tijd, waarin allen eindelijk gedwon gen worden met open kaart te spelen, den tijd, waarin men zich niet meer achter mooie leuzen kan verber gen. Dat geldt voor het kapitalisme, dat geen uitweg meer ziet en als laatste troef het fascisme uitspeelt, maar ook voor de Sociaal-Deanocratie, die op het standpunt staat, dat in de kapitalistische samenleving nog wel wat valt te bereiken voor de arbeiders. Spr. wijst op wat in Duitschland is gebeurd, hoe de arbei ders alles in beslag hebben laten nemen en de S.DA.P.- leiders (arbeiders-verraders noemt hij ze) de hielen likken van de fascisten. Dat alles, wat in Duitschland gebeurt, mogelijk is, is volgens spr. hieraan toe te schrijven, dat alle leiders altijd hebben gespeculeerd op den drang, die in de meeste menochen aanwezig is om een verschil van meening door geweld op te lossen. De fascisten vragen dat geweld tegen den be- staanden. slechten toestand en de arbeiders loopen achter Hitier, de stroopop van het kapitaal, aan. Ook de uniform trekt velen aan. De s.d.a.p. maakt daar ook onderneming van mijnheer Greenfield?" De man bleef zwijgen en het meisje vroeg zich af wat er achter dat grijze masker omging, welke vraagstuk ken daar gewogen en overwogen werden. Eindelijk sprak hij het eene koude woord: „Waarom?" Barbara bloosde. „Omdat" antwoordde zij welberaden „omdat het zulk een grootsch werk Is. Er zou nog zoo veel meer mee te bereiken zijn dan alleen een winst in geld." „Dat Is het gezichtspunt van jou en den Profeet." „Maar vader, daar toch toch geen twijfel aan dat het een grootsch werk is. Wordt dan op die manier de woestijn niet omgezet in een land van akkers en hoe ven en woonplaatsen voor duizenden en duizenden menschen?" „Zou je dan meenen dat Greenfield en zijn vrienden er op in zijn gegaan om de vooruitzichten die het voor het volk heeft?" „Maar het gebeurt toch wel eens meer dat ook ka pitalisten een groot werk aanpakken, juist omdat er een verheven kant aan is en omdat het nog na vele jaren een zegen belooft te zijn voor duizenden en dui zenden." Wanneer Jefferson Worth die woorden als een onbe wuste terechtwijzing voelde, dan toonde zijn gelaat daarvan niet het minste spoor. Hij luisterde aandachtig met zijn gewone manier die elk woord wikte en woog, terwijl het Barbara toescheen dat zijn geest in een verre toekomst verwijlde. Toen hij eindelijk antwoord de, was er geen woord te weinig of te veel in zijn be scheid: „Persoonlijk hebben de kapitalisten het onbe twist recht hun millioenen te plaatsen in ondernemingen waarvan zij niet het geringste voordeel verwachten. Maar het Kapitaal kan zoo iets niet doen. Wat het ka pitaal als kapitaal aanvat, moet een zuiver zakelijke onderneming zijn. Wanneer daarbij ook het gevoel een stem had uit te brengen, dan zou dat de ondergang van de heele wereld beteekenén..." Barbara bewoog zich zenuwachtig. „Ik moet beken nen dat ik de reden daarvan niet inzie", zeide zij. Er kwam een tintje kleur in de stem van den ban kier, toen hij haar vragenderwijs uitlegde: „Hoe lang zou je meenen dat deze bank zou kunnen bestaan, wan neer wij aan Tom en Dick en Harry geld leenden om de eenvoudige reden dat zij het noodig hadden, of als wij geld staken in het een of ander plan, alleen ter wille van het goede doel? Hoe lang zou het dan duren eer wij naar den kelder gingen?" „Doen zakenmenschen dan nooit iets dan alleen om geld te verdienen? Denkt het Kapitaal, zooals u het noemt, dan nooit aan het volk?" „Het bestaan van deze Bank is op zichzelf een wei- gebruik van en behoeft niet te schreeuwen over wat men in Duitschland te verduren heeft. Zij zou. als ze de macht had, ook geweld gebruiken tegen tegenstan ders en niet anders kunnen, omdat zij het veroverde gezag zou willen handhaven. Het Vrije Socialisme wil niet speculeeren op ver keerde instincten; het wild den menschen leeren, dat, wanneer zij zich werkelijk vrij willen maken, zij dat zelf moeten doen en niet achter leiders aanloopen. Al leen aan bewuste socialisten, aan persoonlijkbeden, heeft men iets, niet aan een massa, die men krijgen kan waar men wil. Menschen kan men in de gevan- geniss toppen of dooden, maar de Idee is niet kapot te maken en zal telkens in anderen terugkeeren, tot dat eindelijk mogelijk is een leven voor en naast el kaar. De heer Vergaaij betoogde, dat door de technische vervolmaking de productiemogelijkheid zoo groot is, dat deze crisis nooit, als vorige, zoo maar van zelf op gelost zal worden. Als er door stopzetting van pro ductie hier- of daarvan een tekort komt, is dat thans in een minimum van tijd weer weggewerkt. Men zal korter moeten werken, om voor allen werk te hebben. Daar verzet zich het tegenwoordige maatschappelijke stelsel tegen en nu internationaal niet te bereiken is. dat men winst maakt op den arbeid, tracht men het nationaal te doen. Hitier beloofde orde te brengen in de productie. Men vergelijkt zoo graag den staat bij een gezin, zegt spr. Maar noemt men het orde als va der regeert met een eind hout? Ook de heer Vergaaij staat op het standpunt dat het staatssocialisme geen geluk aan de menschheid kan brengen, omdat daarin geen sprake is van persoonlijke vrijheid. Het fascisme stélt zich op den bodem van het pri vaatbezit en als spr. het verder beschouwt, merkt hij op, dat het steunt op stipte gehoorzaamheid. Daarvoor is geweld noodig en dit geweld wordt dan ook ver heerlijkt. De vrouw wordt weer teruggedrongen naar kerk, keuken en kraambed. Fascisme is zuiver natio naal en leidt daardoor tot oorlog, tot volksverdediging, door geen politieke partij te keeren, want de partijen veranderen, mee met de mentaliteit van bet oogenblik. Spr. ziet geen ander middel om uit de ellende te ge raken en aan den oorlog, die heele volken zal vernietl- tigen, te ontkomen, dan in het veranderen van den geest van de mschen. Niet geweld, maar de rede moet de menschheid leiden. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Vrijdag 30 Juni 1933, des na middags te drie ure, ten raadhuize. Punten van behandeling: t. Notulen. 2. Mededeelingen: a. de op 27 Jan. 1933 vastgestelde verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters is bij Kon. besluit, d.d. 21 April d.a.v., no. 64, goed gekeurd; b. Ged. Staten hebben, d.d. 19 April j.1., no. 190, de ontvangst bericht van de verordening tot aanvulling van de Algemeene Politieveror dening; c. het besluit, tot verlenging der geldigheids duur van de verordeningen op het beheer van de gemeentebedrijven is door Ged. Staten goedgekeurd, d.d. 26 April j.1., no. 66; d. van den heer H. Crum is een dankbetuiging ontvangen voor de hem toegekende gratifi catie van f 100. e. de op 7 April j.1. vastgestelde suppletoire be grooting voor 1933 is door Ged. Staten goed gekeurd, d.d 3 Mei 1933, no. 80; f. van Z.E. den Minister van Binn. Zaken is onder dagteekening van 28 April j.1., no. 2587, bericht ontvangen, dat geen vrijheid kan worden gevonden een huursverlaging voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing in te voeren; g. van den heer V. Kaan is bericht ontvangen, dat hij zijne benoeming als lid van het Bur gerlijk Armbestuur aanneemt; h. aan deze gemeente is een voorschot verleend, groot f5305.ter uitbetaling van het door H. Brommer en A. Raven benoodigdc bedrag ter bekoming van een plaatsje ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet; i. ingekomen is een verslag over 1932 van den Vleeschkeuringsdienst Kring Barsingerhorn en van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Schagen; k. door Ged. Staten is d.d. 24 Mei j.1., no. 7, vast gesteld het bedrag over het rekeningsjaar 1930, in aanmerking komend om tot grond slag te dienen voor de uitkeering per inwo ner uit 's Rijks kas; 1. proces-verbaal van kasopneming bij den Ge meente-ontvanger. 3. Verzoek van Jb. Roos om een voorschot tot be koming van een plaatsje ingevolge de Landar beiderswet 4. Verzoek van de Vereeniging SportlU3t" om te ruggave van f 116.60, zijnde het bedrag door de gemeente ontvangen aan belasting op openbare vermakelijkheden ter gelegenheid van door die vereeniging in 1932 gehouden sportfessten. daad voor het volk. Maar zij kan ds£ alleen zijn door zich bij haar zaken aan bepaalde proefhoudende begin selen te houden. Persoonlijk mag ioder aandeelhouder luisteren naar de ingevingen van zijn hart. Wanneer hij daar lust toe heeft, mag hij zijn geld zelfs verbranden. Maar als leiders van de Bank moetee wij het kapitaal van de instelling niet vernietigen." Maar zijn mijnheer Greenfield en die andere New- Yorksche heeren die de nieuwe maatschappij hebben opgericht, dan geen nauwgezette financiers?" „Dat zijn zij zeker." „Dan dunkt my toch dat zij In den Profeet en in zijn werk moeten gelooven, anders zouden zij hem dat geld niet hebben toevertrouwd." „Van hun standpunt ja, gelooven zij In den Profeet De belegging van hun kapitaal heeft maar één doel en dat zijn de dividenden. Barbara zuchtte en schoof ongeduldig op haar stoel heen en weer. „U maajkt het iemand altijd zoo moei lijk in de menschen te gelooven, vader. Ik kan niet aan nemen dat alle zakenmenschen... ik bedoel alle finan ciers zoo koud en hardvochtig zouden zijn." Wanneer Jefferson Worth de onbewuste zinspeling in haar woorden verstaan had, dan liet hy het ook dit maal niet blijken. Het was den bankier niet onbekend, welke meening men in het algemeen koesterde over hem en over de menschen van zijn vak. Hij had geleerd dit met de onverschilligheid te beschouwen waarmee men een onveranderlijke natuurwet aanvaardt. Barbara vervolgde. „Ik ben er zeker van dat mijnheer Greenfield en die anderen nog door iets anders geleid worden dan alleen het vooruitzicht van de winst die zij met dat geld zullen maken. Ik weet dat mijnheer Hol mes er zoo over denkt en ik hoopte dat u..." hier daalde haar stem... „dat u..." Wanneer het Jefferson Worth slechts mogelijk was geweest te breken met een gewoonte die hem zijn leven lang eigen was geweest... Als hij dat grijze masker had kunnen afleggen en het meisje een blik in dat verbor gen leven gegund had, misschien dat dan... Zijn kleurlooze stem verbrak de stilte, koel, en nauwkeurig als steeds. „Wat meende je dat de drijfveer van Willard Holmes in deze zaak was?" Er kwam een fiere glans over Barbara's aangezicht. „Hy wordt door dezelfde gedachte bezield als de Pro feet en Abe... de verhevenheid van het werk en de be- teekenis daarvan voor de wereld. Ik weet dat. omdat hij sinds zyn terugkomst er zoo dikwijls met mij over ge sproken heeft. Toen hij pas hierheen gekomen was, had hij nog geen besef van de strekking van het geheel. Maar nu verstaat hij het op dezelfde manier als de Profeet," 5. Verzoek van C. Slikker Cz. om verlaging van zijn aanslag in het vergunningsrecht. 6. Voorstel betreffende afwikkeling van een Akker- bouwvoorschot. 7. Verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld. 8. Voorstel tot het verleenen van machtiging tot verhuur van het bloembollenkweekersbedrijf op „Cérès". 9. Voorstel tot het aangaan van eene tijdelijke kas- geldleening voor 1933. 10. Vaststelling suppletoire begrooting voor het grondbedrijf over 1932. 11. Vaststelling van een besluit tot wijziging van de begrooting voor 1932. 12. Rondvraag. WOENSDAG 28 JUNI. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 De Notenkrakers ol.v. Daaf Wins; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwenuur tje; 8.00 Voor de kinderen; 5.30 Kllein-Orkest o.l.v. Hw go de Groot; 9.15 VARA-Orkest; 10.00 Vaz Dlas en Varia; 10.15 Or- kest; H.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. l HUIZEN (1875 M.) N-C.R.V-: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo- foonmuziek: 10.30 Morgendienst; 11.00 Liederenrecital door Jan van de Rovaart; 12.00 Politieberichten; 12.15 Trio van der Horst; 2.00 Landbouwuurtje; 2.45 Verzor ging zender; 3.00 Lezen van Chr. Lectuur; 3.30 Gramo- foonplaten; 4.00 Het Stafmuziekcorps van de Kon. Ned, Marine te Den Helder o.l.v. L: H. F. Leistikow; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Vioolrecital: 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned, Chr. Persbureau; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 Causerie: 8.00 Gramofoonmuizek; 8.15 Concert door 't Utrechtsch. Stedelijk Orkest o.l.v. Dr. Joh. Wagenaar; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert; 10.20 Vaz Dias; 10.30 Gramofoon muizek; 10.30 Sluiting. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 7.50 Symphonisch con cert; 8.40 Gramofoonmuziek; 9.50 Dansmuziek. I BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1-30 Gramofoonmuziek; 5.20 Dansmu ziek; 6.35 Gramofoonmuziek; 7.05 Idem; I KALUNDBORG (1153 M.) 12.20 Strijkorkest; 3.20 Harmonie-orkest; 5.20 Gramo foonmuziek; 8.20 Operette-concert; 10.00 Pianospel; 10.35 Omroeporkest; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 4.50 Populair concert; 6.00 Pianospel; 8.50 Concert. HAMBURG (372 M.) 11.50 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 6.30 Idem; 8.20 Concert; 1050 Populair concert, XONINGSWUSTERHAUSEN (1638 M. 2.20 Gramofoonmuziek; 420 Concert; 5.50 Pianorecital; 11.» Concert, LANGENBERG (472 M.) 12.» Populair concert; 120 Concert; 4.50 Vesperconi- oert; 8» Concert; 11.10 Kamermuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Studio-orkest; 1.50 Concert; 3.50 Idem; 5.05 Concert; 11.» Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.50 Concert. PARUS-RADIO (1728 M.> 12.35 Concert; 12.50 Orgelrecital; 1.25 Concert; 9.05 Kamermuziek. MILAAN (8S1 M.) 8.00 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.)' 9.05 Operette-uitzending. WE ENEN (517 M.) 7.20 Orkest; 8.00 Vervolg cocnert; 10.15 Populair con cert. WARSCHAU (1412 M.) 5.35 Solisten oonoert; 6.55 Kamermuziek; 8» Populair concert; 9.30 Pianorecital; 10.40 Gramofoonmuziek; 11.00 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 5-50 Gramofoonmuziek; 6.35 Idem; 7.30 Idem; 8.20 Concert; 9.30 Concert „Heeft de Profeet hem hier laten komen?" „Neen ik geloof dat dit het werk van mijnheer Green field geweest is." „En waarom?" „Ik denk dat zij het beter vonden hier een man uit het Oosten te plaatsen van wien zij meer wisten dan van den Profeet. Dat zou ook heel natuurlijk geweest zijn, vindt u niet?" „O, zeker, heel natuurlijk", stemde hij toe. „Hebt u aan de heeren van de maatschappij uw laat ste woord laten weten, vader?" „Ja." „En hebt u werkelijk geweigerd deel te nemen ln de ontginning van mijn Woestijn?" „Ik heb geweigerd deel uit te maken van die maat schappij!" Zonder op iets te letten of Iets te zien. verliet Barba ra het gebouw van de Bank. Dat uiterlijk van bedrij vigheid en rijkdom stuitte haar onuitsprekelijk tegen de borst. Toen zij thuis gekomen was, gaf zij order haar paard voor te brengen en reed zij weg, de stad uit. Maar zy reed niet in de richting van de Woestyn. Zy voelde dat zij den aanblik van het Koningsdal dien dag niet zou kunnen verdragen. In de houding die haar vader tegenover de nleuw-oiv gerichte maatschappy had aangenomen, zag zy alleen wat in haar oogen niets anders dan zelfzuchtig winst bejag was. Hy had haar al zoo dikwijls gezegd dat er maar één beweegreden was die het beleggen van kapi taal kon rechtvaardigen. Hy was klaarblijkelyk van meening dat het plan van het Koningsdal geen voordeel zou afwerpen. Zij schaamde zich over hem. Het scheen wel dat er voor hem niets anders bestond dan voordeel en winst. Hij geloofde in de mogelijkheid van de onder neming, dat had hy in zyn verslag aan de maatschappy uitengezet. Hij wist ook dat de zaak voortgang zou hebben. En het deed haar pyn te moeten bedenken, dat hy het werk bereidwillig aan anderen overliet. Zy moesten dan maar de goede en de kwade kansen loopen Het was zelfs waarschynlijk dat hy het een of ander middel beraamd had waardoor hy, zonder zelf6 iets te wagen, groote winsten van hun bemoeiingen zou pluk ken. Zy dacht met trots aan den Profeet die zoovele jaren van zyn leven geheel belangeloos aan het werk van de ontginning gewijd had. Zy dacht aan Abe en zijn ongeschokt vertrouwen in den Profeet. Zy dacht ook aan Willard Holmes die bereid was zich aan het werk te wijden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10