Francis Barnett Motor, Pension SCHAGER ROOSJES Invoer van varkens in België weer vrij Vliegtuigramp boven het Michigan-meer De onrust in de S.D.A.P. Invoer van aardappelen in Duitschland Inval der Indianen in Argentinië Advertentiën. OPBRENGST SPELDJESDAG. De Zondag jl. door de afd. Schagen van het Witte Kruis gehouden speldjesdag, ten bate der T.B.C.-be- strijding heeft in totaal f99.&4/4 opgebracht. Ware het niet, dat 12 verkoopstertjes zonder kennisgeving waren weggebleven, ongetwijfeld zouden de baten voor dit goede doel grooter zijn geweest. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Aafje, dochter van Cornelis Groot en van Aaltje Buik. POLITIE. Gevonden: 2 paar handschoenen: een rijwielplaat je; 2 ceintuurs; een muts. B O E R D E R IJ.. Echter onder strenge voorwaarden De Belgische „Moniteur" (Staatscourant) publiceert een besluit van den minister van Landbouw, waarin deze machtiging verleent tot" den invoer van Neder- landsche slachtvarkens via Esschen, waar zij bij aan komst aan een veterinair onderzoek moeten worden on derworpen. Wanneer de dieren niet aan besmettelijke ziekten lijden worden zij in van loodjes voorziene wagons rechtstreeks gezonden naar het slachthuis te Anderlecht Worden de varkens daarentegen ziek bevonden, van besmettelijke ziekten verdacht op het oogenblik van los sing of gedurende het verblijf in de stallen, dan zullen zij onmiddellijk afgemaakt worden op bevel van den toezienden veearts, die alle maatregelen moet nemen om verspreiding van de veeziekten te voorkomen. De invoerder moet aan den controleerenden veearts •en taxe van frs. 5 per varken betalen. Deze belasting, gedecreteerd bij besluit van den minister van 31 Me) 1933, is niet verschuldigd voor de varkens waarvan hier boven sprake is. TAK WE WETO VERTREDINGEN ZWAAR GESTRAFD. Tweeduizend gulden boete. De kantonrechter te Middelburg heeft enkelen over treders van de Tarwewet zware straffen opgelegd. Een der overtreders kreeg tweemaal f 1000 boete subs. 50 dagen hechtenis; een tweede f 500 of 50 dagen, de derde f 100 of 10 dagen en een vierde driemaal f 250 of drie maal 25 dagen. Inval in een congreszaal te Utrecht Storm van protesten. Papieren in beslag genomen. Te Utrecht werd Zondag een anti-fascistisch congres gehouden door de revolutionnaire arbeidersbeweging. In de middagzitting heeft de politie een inval in de congreszaal gedaan. Een groote politiemacht drong met «en zestal rechercheurs van achteren de zaal binnen dn bezette het podium. In de stampvolle zaal stak een etorm van protest op. Er werd geroepen „rood front" en „gooi ze er uit". Dank zij het tactvolle optreden van het presidium kwam het echter niet tot incidenten. Nadat de politie zich van alle papieren van het presi dium had meester gemaakt, waaronder telegrammen van adhaesie, van marinemannen uit Den Helder en militairen uit Amersfoort, vertrok zij. Eenige leden van het presidium gingen met de politie mee om te controleeren, wat er niet de papieren zou gebeuren. Na dit incident werd het congres voortgezet. O.m. werd besloten om over te gaan tot stichting van anti fascistische afweergroepen en van een Anti-Fascisti- flchen Strydbond. PAARD OP HOL. Voerman onder den wagen terecht geko men. Toen gisteravond de 49-jarige G. Vos, in dienst van de A.P.C. met paard en kar over de Maasbrug te Venlo reed, werd het paard plotseling schichtig, met het gevolg dat V. van den wagen gesmakt werd en on der de wielen geraakte. Met ernstige inwendige kneu zingen en kwetsuren werd het slachtoffer opgenomen en naar het R.K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Het paard sloeg op hol en gooide in zijn vaart nog een lantaarnpaal omver. Na veel moeite is het tenslot te gelukt het dier tot stilstand te brengen. GROOTER SNELHEID DER FRANSCHE TREINEN. Tot vreugde der vacantiegangers. De spoorwegautoriteiten hebben besloten, aldus bericht Reuter uit aPrijs. de snelheid van de treinen op te voeren, hetgeen ducr de vele vacantiegangers met vreugde zal worden begroet. De reisduur van Parijs naar Xice zal hierdoor met twee uur worden bekort, terwijl ook de duur van de andere trajecten belangrijk verminderd zal worden. Leeuwenplaag in den Congo De bevolking in doodsangst. Naar de „Tel." uit Brussel verneemt, wordt uit de Congo gemeld, dat de omgeving van Dar-es-Salaam sinds eenigen tijd onveilig wordt gemaakt door een troep leeuwen, die ook menschen aanvallen. De leeuwen drongen een inboorlingendorp op 40 K.M. af stand van Dar-es-Salaam binnen en dooden twaalf in woners. De geheele bevolking der streek verkeert in angst en vreezen. Er werden drijfjachten georgani seerd, tot dusver echter zonder resultaat. Politieke botsingen inSaragossa 50 Gewonden. V.D. verneemt uit Madrid: In Saragossa is het na een politieke vergadering tot bloedige botsingen gekomen tusschen vergaderingbezoekers en socialis ten. 50 Personen werden gewond. In Jijona is een kerk door links-radicalen in brand gestoken. Waardevolle kunstwerken werden door het 'vuur vernield. Olie-boortoren in brand Een steekvlam van 50 meter hoogte. V.D. verneemt uit Peine (Duitschland): Gistermor gen vond op de terreinen van de Erdoel Bohrgesell- schaft nabij Oberg een ontploffing plaats in een boortoren. De knal der explosie was in een straal van 10 K.M. in den omtrek te hooren. Een steekvlam van 50 M. hoogte sloeg naar huiten, gevolgd door een dichten rook. In een oogwenk stond de boortoren ge heel in brand. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, stond machteloos tegen den rook en de vlam men, zoodat de boortoren in korten tijd geheel werd vernield. Eenige arbeiders liepen hierbij lichte ver wondingen op. De explosie is vermoedelijk ontstaan door ontbranding van gassen, die zich in den boor toren verzameld hadden. Toetel defect geraakt en op het water ge daald. Drie slachtoffers. Zondag verongelukte een vliegtuig op het Michigan- meer. Van de vier inzittenden werd één. een vrouw door een veerboot gered, drie mannen verdronken. De vrouw en haar echtgenoot waren met een piloot en een mecanicien 's morgens weggegaan uit Traverse City naar Mïlwaukee. Toen ze boven het meer vlogen, kwa men ze in een mist, en toen de piloot probeerde op het water te dalen raakte de machine defect. Het vlieg tuig dreigde te zinken en de drie mannen improvi seerden haastig een vlot door de benzinetank van on der een der vleugels te halen en leeg te laten loopen De vrouw werd op de tank gezet Daar de tank te klein was om hen alle vier te dragen, klemden de mannen zich eraan vast en trachtten zich zoo drijven de te houden. Lang konden zij dit echter niet volhou den en een voor een zag de vrouw hen in de diepte verdwijnen. Eerst 30 uur nadat het vliegongeluk was gebeurd, zag de kapitein van een veerboot de vrouw en werd zij gered. Grove indiscretie van een partijbestuurslid. Het. partijbestuur van de S.D.A.P. heeft, naar in het Volk wordt, meegedeeld, den volgenden brief van Henri Polak ontvangen: Door dezen deel ik u mede, dat ik besloten heb het geschrift, dat ik uwen voorzitter ter inzage zond, niet uit te geven, daar ik niet wensch te handelen tegén het uitdrukkelijk verlangen van uw college. Zeer betreur ik het, dat mijn voornemen tot het pu- bliceeren eener brochure over de tactiek en het we zen der partij publiek eigendom is geworden en dit wel door de grove indiscretie van 'n lid van uw col lege, die hetgeen hem ambtelijk bekend was, open baar maakte, nota bene in De Tribune. Het ligt niet op mijn weg u aanwijzingen te geven omtrent de ten deze te volgen gedragslijn, maar wel mag ik mij veroorloven er uw aandacht op te vesti gen, dat velen, met mij, bezwaar zullen maken tegen vertrouwelijke besprekingen of briefwisseling met uw college, zoo lang daarvan iemand deel uitmaakt, die zulke confidentieele dingen uitlevert aan onze erg ste vijanden. „ARBEIDERSPERS" CONTRA DEN HEER BAARS. De N.V. De Arbeiderspers heeft bij de Rechtbank te 's-Gravenhage tegen den heer J. Baars, leider van den Algemeenen Nederlandscben Fascistenbond een schade vordering ingesteld, terzake van een door den heer Baars op 24 April j.1. te Rijswijk gehouden redevoering, waarin deze mededeelingen deed omtrent De Arbeiders pers. Eischeresse verklaart dat zij de schade, daardoor be- loopen, schat op f 25.000 welk bedrag zij thans van den heer B. terugvordert LANDBOUW. In Juli voor vroege aardappelen een con- tingenteering van 60 pcL Officieel wordt uit Berlijn meegedeeld: De onderhandelingen tusschen Duitschland en Bel gië en Italië over een contingenteerïhg van den in voer van vroege aardappelen hebben tot een overeen komst geleid, volgens welke in Juli tegen het invoer recht overeenkomstig bedrag van l.'O mark nog slechts 60 pet. van den gemiddelden invoer in Juli 1931 en 1932 ingevoerd kan worden uit België en Italië. Hetzelfde contingent geldt ook voor an dere invoerende landen, daar verdere tolbindingen voor aardappelen niet bestaan. Hetzelfde contingent geldt ook voor alle andere lan den, In het bijzonder Nederland, aangezien voor aardappelen verder geen douaneverplichtingen be staan. Het vorig jaar is in Juli een hoeveelheid van 106.800.000 K.G. vroege aardappelen in Duitschland ingevoerd met een recht van 1.50 R.M. Op grond van het contingent zal dus dit jaar 60.000.000 K.G. tegen dit tarief mogen worden geimporteerd. Wat meer in gevoerd zal worden, is onderhevig aan een autonoom recht van 6 R.M. per 200 K.G. De contingenteering zal een merkbare verlichting bewerkstelligen van de binnenlandsche markt van vroege aardappelen en daarmee, naar gehoopt wordt, bijdragen tot een we zenlijke versterking van de prijzen. De overeenkomst met Italië heeft bovendien ten gunste van den Duit- schen tuinbouw douaneverrlichtingen voor snijbloe men, hyacinthen, orchideeën en tulpen, benevens een verplichting voor wortelen opgeheven. UIT DE FILMWERELD MARY PICKFORD KRIJGT EEN ERFENIS VAN 1.114.000 DOLLAR. Reuter seint uit Toronto; De beroemde filmster Mary Pickford heeft van haar moeder een bedrag van IA 14.000 dollar geërfd. DOUGLAS FAIRBANKS ZIEK. Met een longontsteking opgenomen. Reuter meldt d.d. gisteren uit New York: De filmster Douglas Fairbanks is, volgens een me- dedeeling van zijn moeder, wegens longontsteking in een ziekenhuis opgenomen. LUCHTVAART RAMP MET EEN WATERVLIEGTUIG. Drie dooden. Mevr. Charles Rennie bevond zich met haar man en twee anderen in een watervliegtuig dat vloog bo ven het Michigan-meer. Doordat het vliegtuig in een mistbank kwam moest het neerstrijken; daarbij raakte een der pontons lek en het vliegtuig kwam half onder water te liggen. Sucessievelijk werden de drie mannen, die zich aan het wrak hadden vastge klemd door de koude overmand en moesten zij het drijvende toestel loslaten. Enkel mevr. Rennie, voor wie nog net plaats was om op het wrak boven wa ter te zitten, hield het vol. Na 3 uur werd zij gevon den en gered, na haar drie metgezellen, o.w. haar man, voor haar oogen te hebben zien verdrinken. EEN MILITAIR VLIEGTUIG IN EEN RIVIER GEVALLEN. Vier dooden. Uit Langley Field (Virginië) wordt gemeld, dat een militair vliegtuig in de James-rivier is gevallen. De vier inzittenden zijn verdronken. Brutaal optreden. Uit Buenos Aires: De eenige dagen geleden in grooten getale Argentinië binnengevallen Indianen zijn gewapend met groote wapens en met drie mitrail. leuses. Bij hen bevinden zich een aantal Boliviaan- sche en Paraguaysche deserteurs. De Argentijnsche troepen die de neutraliteit aan de grenzen moeten handhaven, hebben in verband met dezen Indianen- inval versterkingen aangevraagd. De Indianen slach ten het vee der bevolking om aan voedsel te komen en begaan allerlei daden, die voor de bewoners van deze streken buitengewoon onaangenaam zijn. SLACHTOFFERS VAN HET ONWEDEB. In Belgiev te 'Cortil*Noirimon£, werd een 50<jarige landbouwer die te paard van zijn akker huiswaarts keerde, door den bliksem getroffen en op slag gedood. Het paard bleef ongedeerd. Vóór den oorlog deed zich, juist op dezelfde plek, een gelijkwaardig ongeval voor. Toen werd echter het paard gedood en kwam de ruiter met den schrrik vrij. Te Aijnerburg in Oost Pruisen zijn bij een onweer een' vrouw en een knecht die op het veld werkten, gedood. Twee arbeidsters werden zwaar gewond. U,T DE OMGEVING WIERINGEN Overwerkvergunnlngen. Door den heer hoofdinspecteur van den Arbeid te Haar lem is overwerkvergunning verleend t.m. 16 September a.s. aan de fa. Gebr. C. en W. Draisma, ten behoeve van den Kerkbouw te Middenmeer. Tydelyk benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te Hip polytushoef is benoemd de heer J. G. Winter, te Alk maar. Dienstplicht De Ingeschrevenen voor den dienstplicht voor de lichting 1934, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven of die iets anders zouden wenschen dan zij toen hebben opgegeven, hebben alsnog gelegenheid hun voorkeur op te geven aan den commandant van het indeelingsdistrict Haarlem. Verloting. Door B. en W. Is aan de muziekvereen. „Harmonie" alhier vergunning verleend tot het houden van een ver loting op 31 Augustus a.s. Sterrit A.N.W.B. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den A.N.- W.B., Toeristenbond voor Nederland, zal op 29 en 30 Juni a.s. een sterrit worden gehouden naar Schiphol bij Amsterdam, waaraan zoowel deelgenomen kan wor den te voet, per rijwiel, rijwiel met hulpmotor, motorrij wielen, auto's, te paard, met paard en rijtuig, per kano, zei-, roei- of motorboot, trein, stoomboot en vliegtuig. De deelnemers zullen in den morgen van Donderdag 29 Juni a.s. kunnen vertrekken en moeten Vrijdag 30 Juni tusschen 10 en 12 uur op Schiphol aan aangekomen Voor dezen rit is ook te Wieringen een controlepost ingericht en wel in hotel de Haan te Hippolytushoef, dat voor deze gelegenheid dag en nacht geopend zal zijn Meerdere deelnemers die ter plaatse onbekend zijn, zullen de controleposten niet gemakkelijk kunnen vinden De A.N.W.B. nu zou h et zeer op prijs stellen als ieder in voorkomend geval medewerking zou willen verleenen om den deelnemers aan de Stertooht den kortsten weg naar den post te wijzen. De deelnemers zijn duidelijk kenbaar door een arm band in blauw en witte kleuren met het „A.N.W.B. Stertocht 18831933" en de automobilisten hebben een witten doek over den radiator waarop dezelfde woorden in blauwe letters. „Beter wonen." Naar wij vernemen heeft de woningbouwvereniging „Beter Wonen" alhier een crediet aangevraagd voor den bouw van 12 arbeiderswoningen aan de Klieftstraat te Hippolytushoef. Collecte. B. en W. hebben vergunning verleend tot het hou den van een collecte in Augustus a.s. aan de vereen. „Het Hoogeland" te Arnhem. Z IJ P E BURGERBRUG. AUTO TE WATER. Halverwege BurgerbrugSt. Maartensbrug geraakte de vrachtauto van 't P.W.N. uit Schagen Zaterdagmid dag in de Gróotsloot. De chauffeur verloor 't beheer over zijn stuur door 't uitwijken om iets te passeeren, waar de meer dan langer onhoudbaren toestand der binnenwegen, aan welk euvel de Zijpe ook zoo langza merhand mank gaat, zeker lang niet vreemd is. Dit is in een maand tijds het tweede autoongeval op dezen zoo langzamerhand berucht wordenden weg met z'n meer dan ergerlijk en hoogst gevaarlijk wordend paardenpad. Deze Westzijde dan is zelfs voor een acrobatischen fietsrijder nog levensgevaarlijk. In ons oog zullen, wan neer hier niet spoedig tot verbetering wordt ingegre pen, binnenkort andere ongelukken niet uitgesloten zijn Waar bovengenoemde auto nog met 't voorstel op de rietschoot bleef hangen, konden de chauffeur en zijn pl.m. 7-jarig 2*>ontje, zonder veel of verder risico te loopen, ongedeerd hun minder aangenaam verblijf ver wisselen met den beganen grond. De reddingswagen van de fa. Blaauboer en Kossen uit Schagen, wist spoe dig aan een en ander een einde te maken. SCHAGERBRUG. De heer A. Bakker, ambtenaar ter secretarie alhier, slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor de akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie. OUDESLUÏS. Auto-ongeluk. Zondagmiddag had alhier een auto-ongeval plaats, dat gezien de omstandigheden, wonder goed is afge- loopen. Uit de richting Anna Paulowna kwam langs den Lagedijk een auto aanrijden, welke, bij den Zijper- dijk gekomen, er niet gauw genoeg erg in had, dat hier een bocht gemaakt moet worden, en pardoes aan den anderen kant bij den dijk neerreed, ofschoon nog krachtig geremd werd. Na een paal van de electrici- teit geraakt te hebben, welke gelukkig staan -blééf, sloeg de wagen, een open Fiat, om en -bleef op zijn kop liggen. Van de drie inzittenden, twee heeren en een dame, geraakte de dame met haar beenen onder den wagen bekneld; de heeren waren er uitgesmakt. Behoudens enkele kneuzingen en snijwondjes, man keerden zij echter niets en waren na zich bij de fam. Veter wat verkwikt hebben, weer vrij spoedig ter been. Behulzame handen hielpen de wagen weer over eind en kon deze, ofschoon leelijk gehavend, zijn reis weer vervolgen. Snel rijden zal hier wel niet vreemd aan geweest zijn. NIEUWE NIEDORP Omtrent het verloop en den financieelen stand van zaken der Vereeniging voor Ziekenihuisverpleging alhier, geven wij hieronder het financieel overzicht der ver eeniging over het afgeloopen boekjaar 1932: Afdeeling lig- en verpleegkosten: Ontvangsten: inleggelden f 14.25, contributiën f 1493.10, rente reserve f 25.61, diverse ontvangsten f 41, totaal f 1573.96. Uitgaven: kosten van beheer en administratie f 183.37, uitkeering wegens lig- en verpleegkosten f 1698.80, vervoerkosten f 130.20, diversen, f 7.59, totaal f 2019.96. Het nadeelig saldo der afd. lig- en verpleeg kosten is aldus f 446. Afdeeling Operatiekosten e.d.: Ontvangsten: contributiën f 716.95, rente-reserve f 21.85, diversen f 75, totaal f 813.80. Uitgaven.: Kosten van beheer en administratie f88.06, uitkeering wegens operatie e.d. f 610.30, diversen f 3.64, totaal f 702. Het voordeelig saldo der afd. Operatiekosten e.d. ie aldus f 111.80. De reserve der afd. lig- en verpleegkosten "was op 1 Jan. 1932 f 1024.52. Uitkeering uit de Reserve wegens verlies f 446. De Reserve is op 31 Dec. 1932 f 578.52. De reserve der afd. Operatiekosten e.d. was op 1 Jan. 1932 f 873.95. Toevoeging aan de Reserve wegens gemaakte winst f 111.80. De Reserve is aldus op 31 Dec. 1932 f 985.75. De totale Reserve der Vereeniging is op 31 Dec. 1932 f 1564.27. Gezien bovenstaande uitkeeringen wegens ziekte en operatie, spreekt hieruit wel het groote nut der Ver eeniging en is een en ander ongetwijfeld een aanwij zing voor hen, die nog geen lid van de vereeniging zijn, zich alsnog hiervoor op te geven KOE GRAS JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondagmiddag ontving J.V.C. II bezoek van Suc ces III voor de nederlaagwedstrijden. Om precies half drie riep scheidsrechter G. D. Swart, die zeer correct leidde, de beide elftallen in het veld. Voor de rust zag het er naar uit, of J.V.G. een flinke nederlaag zou lijden. De rust ging dan ook in met 20, voor Succes III. Na de rust kreeg J.V.C. H het windvoordeel en wist achtereenvolgens vier doel punten te maken. Even voor het einde bracht Succes III den stand op 43, zcodat deze wedstrijd dus geen nederlaag voor J.V.C. II werd. De J.V.C. adsp. waren s morgens naar Alkmaar getrokken, om voor den eersten, .keer mee te doen aan den adspirantendag. Boven verwachting kwamen ze met een eerstfö prijs, terug. Het eerst werd gespeeld tegen De Rijp a^evenals J.V.C. a, kampioen van hun afdeeling. Deze .wedsfrijd werd gewonnen met 30. Daarna inöest nog ge speeld worden tegen Nieuwe Niedorp a. Met niet minder dan 51 bleven onze jongens in de meerder heid, zoodat ze een eerste prijs, nl. ieder een speldje en een diploma voor de club in ontvangst konden nemen. Voorwaar, een mooi succes voor onze jongens. Aanstaande Donderdag, 's avonds 8 uur, speelt een J.V.C. combinatie een wedstrijd tegen een elftal van het fort Erfprins. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Voetbaluitslagen. Voorwaarts I—Onze Gezellen I 3—3 Berdos IIVoorwaarts II 5—1 A.R.C. a jun.—Voorwaarts a, jun. 1—3 Toen het echtpaar Barneveld Zondag van de rich ting Schoorl per fiets huiswaarts keerde, kwam te Schoorldam een luxe auto van de rienting Helder aanrijden juist toen mej. B. den bocht, passeerde met gevolg, dat een aanrijding niet uitbleef. Naar wij vernemen, gaf mej. B. duidelijk te kennen welke richting zij uit wilde rijden. De auto reed links van den weg. De fiets werd eenigszins beschadigd, terwijl mej. B. eenige ontvellingen opliep. Inplaats dat de bestuurder (vrouwelijke) de schade regelde, reed zij onverwachts weg. Bij de politie is aangifte gedaan. Het nummer was G 97777. ANNA PAULOWNA Duivensport. „Altijd Verder" har Zondag j.1. bij de wedvlucht vanaf Chateauroux (afst. 720 k.m.) 26? duiven in con cours. Zij werden op 6 u. 30 gelost. De eerste duif is om 7 u. 3 m. 50 sec. geconstateerd, de laatste prijs winnaar om 9 u. 20 m. 40 sec. Prijzen behaalden: Gebr. Van Steijn 1, 3 en 5; N. Spi.gt,2, W. Blaauboer 4 en 6; Jb. Cornelissen 7 en 8. WINKEL, 26 JunL Aardbeziën f 6.509, peulen f 810, aardappelen f 1.30 2.20, per 100 pond, bloemkool f 711, kropsla f 1.602, komkommers f 67.50, per 100 stuks, wortelen 1 57 per 100 bos. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Pieter Gerard, Zoon van f. KLOUWERS en G. KLOUWERS-Boon. Wieringerwaard, 27 juni 1933. Gevraagd: en Pension, voor juffrouw te Kleine Sluis. Brie ven letter IL. Bur. van dit blad. Gevraagd voor ong. 14 d. te of bij Callantsoog: voor 2 pers. (geh.) of wel zomer huisje, gem. woning voor 4a 6 personen. Liefst vanaf omstr. 29 Juli. Br. met inl. en prijs aan A. HARIN- GA Ir., Voorstraat 941, Harlingen. van 1932. Adres: S. DEELSTRA, Buis Bal lotstraat 11, Den Helder. Te koop; een SLACHTPAARD, bij J. NAP, Laanweg, Harenkarspel. Te koop: een l'/2-tons Ford, in goeden staat, zeer geschikt voor kruidenier of groenten. - C. VISSER, Molenweg, Wieringerwaard. Te koop: 6000geleKoolplanten 1500 Spruitkoolplanten, 10.000 Boeren koolplan ten, bij C. MOLENAAR, Noord, Schagen. Te koop: DIRECTIE- en WERKKEETEN. Te bevragen Werk Kanaalbruggen, Kreil. KRUISBESSEN VOOR JAM, a 5 cent per pond. Verkrijgbaar bij Jb. KOSTER Dzn., te Schagerbrug. Biedt zich aan: een net Meisje, P.G. (intern.), als hulp in de huishou ding (ook winkel). - Brieven letter J, Hulppostkantoor Breezand N.H. Er biedt zich aan: Een NETTE HUISHOUDSTER. Brieven onder letter AL. Bui\ van dit blad. Gevraagd: FLINKE JONGEN, voor het ophalen van schoenen. „De Econoom", Laan 206, Schagen.' BOLLENPELSTERS gevraagd, door J. ONDERWATER Co Koningsweg, Breezand. Te huur gevraagd: BURGERWOONHUIS voor klein gezin, N. Niedorp of Winkel. Br. met opgaaf van prijs aan W. BIESHEUVEL, Archime- deslaan 5 Amsterdam,,

Schager Courant | 1933 | | pagina 3