A.V.R.0. EN KOOTWIJK Door de tram gedood Vier woningen in brand gestoken DE ONTPLOFFING IN DEN ST. PIETER TE ROME Brandstichting in een ziekenhuis Een achtervolging met tragisch gevolg De ontvoerder van Margaret Mac Math Zware brand te Veendam. Elders in dit nummer is een bericht opgenomen over uitzending door de Avro via den zender van Kootwijk. In dezen vorm schijnt'dit bericht niet ge heel en al juist te zijn. Van de zijde der P.T.T. wordt nl. verzocht mede te deelen, dat de zakelijke ondergrond van dat bericht is, dat, indien de Avro een verzoek van dien aard doet, een proefuitzending waarschijnlijk in gunstige overweging zal worden genomen. Noodlottig ongeluk op den Scbevenlngsche- weg te Den Haag. Belgische dame het slachtoffer. Zondagmorgen omstreeks half elf is de 36-jarige Bel gische mej. A. C. A., leerares in de Fransche taal, wo nende aan de Van Speijkstraat in Den Haag, op den Ouden Scheveningscheweg, aldaar nabij de Riouwlaan, door een tramwagen van lijn 8 overreden en gedood. Omtrent de toedracht van dit ongeval verneemt de N.RCt., dat mej. A., in gezelschap van mej. T., ter plaatse op de trambaan liep in de veronderstelling, dat er aan de Riouwlaan nog een tramhalte was, welke evenwel is opgeheven. De uit de richting van de stad komende tram, waarop zich de bestuurder K. bevond, gaf voortdurend signalen, waarop de dames zich van de trambaan verwijderden. Mej. T. liep rechts van een dicht bij de trambaan «taanden boom, mej. A, evenwel links. Zij kwam te «truikelen en viel midden op de tramrails. Ondanks het feit. dat de bestuurder onmiddelijk uit alle macht remde, ging de motorwagen haar over het lichaam en het slachtoffer kwam tusschen den motorwagen en den aanhangwagen te liggen. In deerlijk verminkten toe stand is het lichaam van mej. A.t die onmiddellijk bleek te zijn gedood, tusschen de beide tramrijtuigen wegge haald en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal over gebracht. Den bestuurder treft geen schuld. De bewoner, die op de hei kampeerde bi arrest genomen. Het huis hing vol met bi petroleum gedrenkte lappen. Zaterdagavond omstreeks elf uur brak brand uit in een viertal woningen onder één kap gebouwd aan de Wa randastraat te Huizen bewoond door den communist v. d. L. De buren werden door een sterke brandlucht ge waarschuwd. De aannemer Rookhuizen drong aan de achterzijde het huis binnen en constateerde brand in de gang en bij den trapopgang. Hij rook terstond een ster ke petroleumlucht. De buren bluschten den brand. Even later verschenen de politie en de brandweer, welke laatste echter niet meer behoefde op te treden. De politie stelde een uitvoerig onderzoek in en consta teerde. dat in petroleum gedrenkte stukken jute onder den kapstok in brand geraakt waren. Ook bevonden zich lappen jute in de openingen van de opgaande trap leuning, terwijl daarboven aan een lijn een molton de ken was opgehangen. De kleeren van den kapstok zijn ten deele verbrand en de aangrenzende deuren zijn ge blakerd. De politie heeft verscheidene brandresten in beslag genomen. De bewoner was afwezig en kampeerde met zijn ge zin op de heide. Hij kwam om twee uur 's nachts bij zijn woning. De politie achtte termen aanwezig, om. hem te-arresteeren. Hij is op het bureau vast gehouden voor he ondergaan van een verhoor. Gister is hij voorgeelid voor de justitie te Amsterdam. Reeds Zondagmiddag hebben de officier van justitie, de rechter-commissaris en een banweardeskundige uit Amsterdam een bezoek aan het perceel gebracht en eenige verhoren afgenomen. De brandweerdeskundige zou gister voor nader onderzoek terugkomen. Ook in de kampeertent van v. d. L. is een onderzoek ingesteld. Nog eenige bijzonderheden. Omtrent de ontploffing aan den ingang van de St. Pieterskerk te Rome zie ook elders in dit nummer meldt de „Daily Telegraph" nog de volgende bij zonderheden: Terwijl Zondagmorgen in de St. Pieter de H. Mis van twaalf uur werd opgedragen, ontplofte in het voorportaal een helsche machine. Had de explosie binnen in de basiliek plaats gehad, dan zou het kerk gebouw opnieuw geconsacreerd hebben moeten wor den. Onder de vier gewonden bevindt zich ook een inge nieur uit Pisa, Alessandro Sartoris genaamd, die een ernstige beenfractuur opliep. De andere gewonden zijn een typiste, vermoedelijk de secretaresse van den lreer Sartoris, een Milanecschc zakenman en een vei ligheidsagent uit Paria. De typiste behoefde niet naar het ziekenhuis vervoerd te worden. De bom, welke voorzien was van een uurwerk, was geborgen in een handtaschjc. De onbekende terrorist was blijkbaar van plan ge weest, de helsche machine 's morgens vroeg in de ba siliek te brengen en had haar daarom in een papier en een gekleurden zakdoek gewikkeld, om het te doen voorkomen, alsof het een onschuldig pakje was. Het is echter verboden pakjes of handkoffers in de St. Pieter binnen te brengen en een wachter aan de deur neemt deze dan ook in bewaring. De dader had blijkbaar zijn handtasch in bewa ring gegeven, teneinde de aandacht van hemzelf af te leiden, was daarna uit de basiliek geslopen en had de gebeurtenissen verder haar loop gelaten. De explosie. Tal van menschen op het St. Pieterplein, die den knal hoorden, dachten dat het een tijdsein van 12 uur was, door een kanonschot aangegeven. In de on middellijke omgeving Ontstond echter eenige paniek en pauselijke gendarmes sloten de uitgangen van de kerk om personen, die zich in de kerk bevonden, bij hun vertrek te ondervragen. De H. Mis, welke te ongeveer half één was ge ëindigd, werd door ongeveer 300 personen bijgewoond en er waren ongeveer 200 bezoekers in andere deelen der basiliek. Wegens de groote ruimte van het gebouw, hadden slechts weinig bezoekers kunnen waarnemen, dat er iets ernstigs was gebeurd. Van de aanwezigen bleek men niemand te verden ken. De dader gearresteerd? Later op den dag werd een man, die een andere handtasch kwam terughalen, die bij het binnenkomen was afgegeven, gearresteerd. Toen de tach geopend werd, bleek zi' papier te bezitten, dat scheen te ge lijken op dat, waarin de bom gewikkeld was. Men vermoedt, dat de dader een buitenlander is. Een onderzoek van stukken van de bom wees uit, dat haar ontploffingskracht niet groot was. De Paus zond des avonds zijn secretaris naar het ziekenhuis om de gewonden te bezoeken en hun den nauselijken zegen te brengen met de wenschen voor •"u spoedig herstel. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. van GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40. TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GPATIS Door een leerling-verpleger le Rotter dam. Bedoeling was een diefstal te verbergen. De dader gearresteerd en een volledige bekentenis afgelegd. Gistermorgen in de vroegte is te Rotterdam eeri misdrijf gepleegd, van zulk een ernstigen aard, als gelukkig maar zelden voorkomt. Het gebeurt wel eens meer, dat een dief, teneinde te trachten de ont dekking van den diefstal te voorkomen, brand sticht, maar dat iemand brand sticht in één ziekenhuis; waar een aantal patiënten wordt verpleegd, is toch wel heel kras, temeer, als zoo iemand behoort tot het verplegende personeel van het ziekenhuis. De politie is er in geslaagd den dader op te sporen en aan te houden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hoe de brand ontdekt werd. Omstreeks kwart over vier gistermorgen rook een van de nachtzusters van het Havenziekenhuis aan de Oosterkade een sterke brandlucht. Zij ging op onder zoek uit. maar kon niets verdachts ontdekken. Toch besloot zij, voor alle zekerheid de brandweer te vra^ gen, eveneens een onderzoek in te stellen. Zij ging daartoe naar het kantoor van het ziekenhuis, tenein de de brandweer op te bellen. Tot haar grooten schrikt merkte zij toen. dat in het kantoor was inge broken. Dadelijk wilde zij van de telefoon gebruik maken, maar zij kreeg geen gehoor en al spoedig bleek, dat de telefoonleiding was doorgesnedenl Terstond begaf zij zich naar het woonhuis van den directeur den heer dr. Hulshof Poll dat naast het ziekenhuis is gelegen. Deze alarmeerde op vermoe den van brand terstond.de brandweer, met het ge volg, dat een slangenwagen, onder leiding van onder brandmeester de Jel en de brandmeester J. v. Tol. spoedig ter plaatse was. Een onderzoek werd ingesteld en reeds vrij spoedig kwam men tot de ontdekking, dat een zolderverdie ping van het ziekenhuis, alwaar het archief is ge vestigd, fel in brand stond. Daar het hier een ziekenhuis betrof, werd onmid dellijk versterking gevraagd van het grootmateriaal. Nauwelijks waren de brandweerlieden boven op de zolderverdieping gekomen of men hoorde diverse knallen van stoffen, die blijkbaar schenen uit te zet ten. Terwijl het vuur met vier stralen werd aangepakt, zijn enkele zieken, die in een vertrek onder het bran dende zoldergedeelte werden verpleegd, naar een an der deel van het ziekenhuis overgebracht. Een der inwonenden waarschuwde de brandweermannen nog voor eenige bemande flesschen met aether, benzine, etc., welke op een ander gedeelte van den zolder wa ren' opgeslagen, Door een deur in te -trappen' heeft meri zich toegang tot dat gedeelte van den zolder kuil- nen verschaffen en nog bijtijds'dit hoogst'brand- bare materiaal in veiligheid kunnen brengen. Inmiddels was hoofdman W. A. Keeman ter plaatse gekomen, aan wien de nachtzuster vertelde, dat ze gemerkt had, dat op het kantoor van het ziekenhuis was ingebroken. Deze deelde dit onmidedllijk mee *an de politie. In een uur tijds was de aanvankelijk felle brand gebluscht. Het zoldervertrek en een gedeelte van de dakbeschutting waren toen uitgebrand. Een ijzeren geldkistje gevonden. Toen de Brandweer in het uitgebrande vertrek aan het nablusschen was, vond men een ijzeren geldkistje, waarvan de bodem met geweld was verwijderd. On middellijk werd de politie van deze eigenaardigde vondst op de hoogte gesteld. Het vermoeden rees na tuurlijk, dat eerst was ingebroken en daarna brand gesticht. Verschillende personen, die in het ziekenhuis ver blijf houden, werden aan een verhoor onderworpen, met het gevolg, dat de 26-jarige leerling-ziekenver pleger P. M. J., wonende te Schiedam, een volledige bekentenis aflegde. Eerst inbraak, daarna brandstichting. Hij vertelde in het kantoor te hebben ingebroken en daar het geldkistje te hebben gestolen. Vervolgens had hij de telefoonleiding doorgesneden, teneinde te voorkomen, dat men spoedie hulp zou kunnen krij gen, als er even later brand uitgebroken zou zijn. Daarna is hij met het geldkistje naar den zolder ge gaan, waar hij het heeft opengebroken. Na den in houd eruit gestolen te hebben, heeft hij in een hoek van het archief brand gesticht. Het geldkistje gooide hij vlak bij de plaats, waar de brand w-jedde, ten einde den indruk te wekken, alsof een brandweer man den diefstal had gepleegd. J., die reeds eerder wegens diefstallen is veroor deeld, is opgesloten. Het archief is vrijwel geheel een prooi van de vlammen geworden Voorts is in het ziekenhuis uiteraard veel waterschade veroorzaakt. Gisternacht hoorde een sigarenwinkelier aan het Weenaplein gestommel bij den automaat aan zijn bui tendeur. Hij wekte zijn bij hem inwonenden vader, een gevangenbewaarder, en samen gingen zij op onderzoek uit. Het bleek hun, da,t een jongeman bezig was met het forceeren van den automaat. Op hun komst sloeg de jongeman op de vlucht. Vader en zoon zetten den man na en na een langdurige achtervolging gelukte het hun den vluchteling- te grijpen. Zij hebben hem aan de po litie overgeleverd. De gevangenbewaarder zakte even later dood in elkaar. Bij de achtervolging had hij blijk baar te veel van zijn kraohten gevergd. De jongeman is opgesloten. Veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf. Reuter meldt uit Barnstaple (Massachusetts) De jury heeft Kenneth Buck. die schuldig was be vonden aan het ontvoeren van de kleine Margaret Mac Math, het dochtertje van een groot-industrieel in De- troit. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar. Naar men weet was de kleine Margaret in vrijheid gesteld, nadat een losprijs van 60.000 dollar door den ongelukkigen vader was betaald. Uit deze veroordeeling blijkt, dat de Amerikaansche wet sedert de ontvoering van de baby van Lindbergh, zeer strenge straffen eischt tegen ontvoerders. De dextrinefabriek van de fa. Van Llnge afgebrand. Schade op meer dan een ton geraamd. In den nacht van Zondag op Maandag ongeveer half drie is door tot nog toe onbekende oorzaak brand ont staan in het nieuwe gedeelte van de op volle activi teit werkende dextrinefabriek der fa. A. van Lange Ezn. te Veendam. Het vuur greep snel om zich heen en verspreidde zich over het geheele fabrieksgebouw, dat drie ver diepingen hoog is. De brandweer kon weinig tegen de vuurzee uit richten en de geheele fabriek met vele machines en de voorraden werd een prooi der vlammen. Van het fa brieksgebouw staat alleen nog de voorgevel, welke gis termorgen door de brandweer is gestut. De schade, welke op meer dan f 100.000 wordt ge raamd, wordt door verzekering op beurspolis gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. WIELRIJDER AANGEREDEN. Zijn hoofd gedeeltelijk verbrijzeld. Zondagavond omstreeks 9 uur kwam een 30-jarige wielrijder uit de Prinsenstraat te Bussum rijden, toen van den Laarderweg een auto naderde, bestuurd door iemand uit Voorburg. Door nog niet opgehelder de oorzaak ziel K. plotseling tegen de auto, waarvan de portierkruk zijn hoofd gedeeltelijk verbrijzelde. In stervenden toestand werd hij overgebracht naar de Majella-stichting. ONTPLOFFING OP GRIEKSCH TANKSCHIP. Vier dooden, Schip verloren geacht. Lloyds meldt uit Alexandretta (Egypte) dat aan boord van het Grieksche tankschip „Keramicos" een ontploffing heeft plaats gehad. Vier leden der beman ning werden gedood, drie gewond. Het schipt brandt nog steeds. Men acht het niet mogelijk, het te ber gen. uit oe omgeving LANGEND IJK OUDKARSPEL. Zijn wij goed ingelicht, dan zal de V.V.V.V.V. dit jaar geen sportfeesten organiseeren en zouden er plannen bestaan, dat de vereeniging D.T.S. den Zon dag zal benutten voor het geven van een belangrij ken wedstrijd, voorafgegaan door een groote demon stratie van politiehonden. Ongetwijfeld zou dit een mooie sportdag kunnen worden. ZUIDSCHARWOUDE. We vernamen, dat, uit het oogpunt van bezuini ging, in de buitenwijk, die 's avonds door een hulp bode werd besteld, thans door den vasten brievenbe steller de bestelling moet geschieden. De gemeenteraad is in openbare vergadering bij eengeroepen tegen a.s. Donderdagavond. Aan de orde komt o.m. het adres van de gemeente St. Pancras in zake overname van den Twuijverweg door het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Gistermorgen was de heer P. Hagenaar uit Broek op Langendijk bezig met het laden van aardappelen, toen hij vrij hevig op het boord van zijn motorschuit kwam te vallen. De val was zoo ernstig, dat hij on der geneeskundige behandeling moest worden gesteld en per luxe auto naar zijn woning moest worden ver voerd. Nog altijd ligt de stinkende koolbelt onaange roerd, precies of er geen gemeentebestuur was, en geen gezondheidscommissie bestond cn de politiever ordening, waarbij het verboden is, rommel in het wa ter te werpen, buiten werking was gesteld. Men moet blijkbaar nog zoeken naar den dader, die de verant woordelijkheid voor dit delict draagt. De jaarlijksche schouw wordt dit jaar door het bannebestuur verricht op 6 Juli. SINT PANCRAS Als predikant bij de Ned. Herv Kerk alhier is be roepen de Weleerwaarde Heer J. T. Lijsen, predi kant te Klundert. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Het bestuur van de arbeiders-woningbouwvereeni- ging „Rochdale" heeft te Alkmaar aanbesteed het bouwen van 62 arbeiderswoningen, 1 winkelhuis en 5 werkplaatsen op een terrein aan den Bergerweg. Laagste inschrijver was de heer P. Doorn alhier voor f142.600 (bij gebruikmaking van uitsluitend Alk- maarsche werklieden f 146.600). HAREN K ARSPEL DIRKSHORN. Onder begunstiging van goed zomerweer hebben de laagste klassen der openbare school alhier weder hun jaarlijksch schoolfeest gevierd. Dit bestond in een rit per bus naar Alkmaar, alwaar de Herten kamp werd bezocht. Vandaar werd gereden over Heiloo naar Bergen-Zandgat. In den speeltuin van den heer Bruin en aan het duin werd ruimschoots genoten. Vervolgens werd na een wandeling door het schoone bosch tot de Eeuwige Laan naar Schoorl getoerd. Ook hier werd gespeeld aan het zandduin en gewandeld in de mooie omgeving. Omsteeks 7 uur begon het zacht te regenen, maar dit deed slechts weinig afbreuk aan het genoegen, daar men in de gesloten bussen hiervan natuurlijk geen overlast ondervond. Tegen 9 uur schoven de wagens met de zingende jeugd weder Dirkshorn binnen. WAARLAND. Slootgaardpolder. Het Bestuur met Stemgerechtigde Ingelanden van den Slootgaardpolder vergaderden op 20 dezer ten lokale van G. Ligthart te Zijdewind. De Dijkgraaf-Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen na voor lezing onveranderd worden goedgekeurd en getee- kend. Vervolgens wordt voorloopige begrooting aan de vergadering ter goedkeuring aangeboden. Naar aan leiding van sommige posten daarvan werden leven dige besprekingen gehouden. Sommige leden wilden korting op de vergoeding van het Bestuur, speciaal van Voorzitter en Secreiaris toepassen. Na eenige toelichting echter omtrent de grootte dezer vergoe dingen in verhouding met de te verrichten werk zaamheden, welke niet minder, doch steeds uitge breider worden, werd een voorstel, om deze zaak on veranderd te laten, aangenomen. Vervolgens werd besproken om op de achterstal lige lasten renten te berekenen en om uitstel van aflossing der geldleenmgen te verkrijgen, hetwelk ter uitvoering aan het bestuur wordt overgelaten. De begrooting 1933 wordt daarna vastgesteld met een omslag van f 16 per H.A. De aftredende molenmeester L. Poland, werd her kozen. Goedgekeurd werd een voorstel van het Bestuur tot het sluiten van een kasgeldleening voor 1934 van ten hoogste f 1500. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 76Ó m.M, Vooruitzichten: Beter weer. Temperatuur: 14 gr. C.a is 57 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Na eenige besprekingen omtrent den waterloop in den polder, sloot de Voorzitter onder dank de ver gadering. HARENKARSPEL. (Tuitjehorn.) Het café, staande te Tuitjehorn cn eigendom van den heer G. M. Sneekes, is dezer dagen bij onderhand- schen verkoop overgegaan op den heer C. Duijves Az. wonende te Tuitjehorn. W 1 E Hl N GE N Met ingang van Maandag 3 Juli a.s. zijn de school tijden der R.K. school alhier als volgt veranderd: De vrije Woensdagmiddag vervalt, waarvoor de Zaterdagmorgen vrij wordt gegeven, s Slorgens begint de school te 9.15 en eindigt te 12.15. 's Middags van 1.45 tot 3.45. Een en ander in verband met het ver voer der kinderen naar Den Oever. De chauffeur E. Halfweeg alhier, in dienst hij de fa. O. J. Bosker, had j.1. Zaterdag bet ongeluk in de smederij te vallen bij het snijden van ijzerwerk en hiermede onzacht in aanraking te komen. De getrof fene liep hierbij een gebroken of een zwaar gekneusd been op en moest per auto naar het ziekenhuis te Den Helder worden vervoerd voor verdere heelkun dige behandeling. J.1. Zaterdagavond had in het lokaal van den heer Zomerdijk een openbare verkooping plaats ten overstaan van notaris Obreen, van een nieuwgebouwd woonhuis met schuur en erf en tuin, eigendom van den heer Lute Kuiper en gelegen aan den Gesterweg. Het perceel werd opgehouden op f2375. De zangvereeniging „Zang en Vriendschap", di recteur de heer Jb. I. Hovenier, behaalde op het coi- cours te Noordschanvoude in de 2e afd. gemengde koren den len prijs met 306 punten. Zeer zeker een mooie prestatie voor den directeur en de leden. SINT MAARTEN EENIGENBURG. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer G. Schoorl Jz., is benoemd tot voorzitter van de banne Eenigenburg en tot Hoofdingeland van het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geestmer- ambacht, de heer Abr. Borst te Eenigenburg. Marktberichten. ALKMAAR 24 Juni Aangevoerd: 190000 kipeieren 5658 Kg. f 2.102.30, 58—60 Kg. f 2.20—2.40, 60—62 Kg. f 2.30—2.60, 62—64 Kg. f 2.40—2.90. 40000 eendeieren f 1.40—1.60. ALKMAAR. 24 Juni. Veemarkt: 7 paarden f 100175. 4 melkkoeien f 140 —175, 24 nuchtere kalv. (sl). f 411, 12 schapen vette f 9-^12, 2 lammeren, 1 bigzeug f 52.50, 23 schrammen f 1625, 52 biggen (10 weken) t 912, 3 bokken en geiten f 1.508. Handel stil. ALKMAAR. 24 Juni. Botermarkt: Fabrieksboter le s. f 0.700.77^2e e. f 0.650.70, per pond. Eeieren (groothandel) f 2—2.50, eendeieren i 1.45. ALKMAAR, 24 Juni. Piepkuikenmarkt: 37 kisten en 4 korven aangevoerd. Prijzen t 0.60—0.65 per I$g. Handel matig. ALKMAAR, 26 Juni. Aardappelen f 0.804 per 100 Kg., aardbeien 2551 cent per slof; andijvie f 0.502.70, bloemkool I f 5.50 7.50, II f 2.504, kropsla f 0.50—1.70, komkommers f 1 5.50 per 100 stuks, doperwten f 710, peulen f 10—rl6, snijboonen f 2024, dubbele spercieboonen f 2523, tuin- boonèn f 24.50, tomaten f 1018, per 100 pond; poste lein f 0.360.81, spinazie f 0.501.51 per bak; rabarber f 4.506.50, selderie f 1.70—3.70, wortelen f 37 per 100 bos.. BROEK OP LANGENDIJK. 26 Juni. Aangevoerd: 230000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 1.20—3.90, drielingen f 0.75—2.30. kleine f 0.30— 0.40; 7800 Kg. tomaten A f 29.40, B f 29.60, C f 24.60— 27.30, CC f 18.30; 1000 Kg. roode kool f 4.40, 4400 bos peen f 1.80—2.60, 1500 st. bloemkool f 1.50—4.80. MEDEMBLIK. 26 Juni. Schotsche muizen f 0.700.85, kleine f 0.450.55, bor- gers f 22.10, ronde f 22.20 per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 24 Juni. Aangevoerd: 64800 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 1.202.50. grove f 0.801. drielingen f 0.801.50. WARMENHUIZEN, 26 Juni. Aangevoerd: 13549 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 1.302.50. id. drielingen f 1.201.50. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juni. Aangevoerd: 53300 Kg. aardappelen: groote schot f 1.50 2, chotsche muizen f 0.803.40, drielingen f 0.751.40, kleine f 0.30. ALKMAAR, 26 Juni 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 77 vette koeien f 110225, handel redelijk; 25 vette kalveren f 2560, per Kg. 4070 ct., 53 nuchtere kalveren (slacht) f 414; 5 vette schapen f 1113; 267 vette varkens (zware) per Kg. 30—35 ot. AMSTERDAM, 26 Juni 1933. Op de heden gehouden v^markt waren aanvoer en prijzen als volgt: 475 vette koeien, le kw. 5662 ct» 2e kw. 4454 cent, 3e kw. 3240 cent per Kg. slacht> gewicht, mindere soorten 2530 cent, 100 melk- en. kalfkoeien f 100160, 298 vette kalveren le kw. 34»-40 cent, 2e kw. 26—32 cent, 3e kw. 20—24 cent per Kg, levend gewicht; 115 nuchtere kalveren f 2.505.40, schapen f 1115, 17 lammeren f 47, 644 varkens, vleeschvarkens wegende var. 90110 Kg., 3940 cent; zware varkens 3738 cent, vette varkens 3335 cent per Kg., 33 paarden f 60100. AMSTERDAM, 26 Juni. Rogge f 44.50, chev. gerst f 4.755, haver f 4.26— 4.75, duiveboonen f 89, per 100 Kg., karwijzaad f 15— 15.50 per 50 Kg. AMSTERDAM, 26 Juni. IJpolder muizen f 2.403, Andijker muizen i 2.408, ld. kleine muizen f 1.602.40, Langendijket' muizen f 2.40 —3, Noordh. bl. eigenh. f 5—6, Rijper muizen f 2.403, Westl.'muizen f 34, id. kleine müizer, f '22.40, Winter Malta f 2.504, Zomer Malta f 9.50—11 per 100 Kg:

Schager Courant | 1933 | | pagina 7