wasschen is geld besparen Met „VELO" WAT ZAL DE REGEERING met Zaandam doen? RIJKSVERKEERSDIENST "Ieder soldaat moet de groote daden van zijn troep weten" De Twuijverweg. Marktberichten. Het Kamerlid Westerman acht het oogen- blik rijp voor een nieuwe voorziening ln het bestuur der gemeente. Hij vraagt krachtig ingrijpen. Het Tweede Kamerlid Westerman heeft den mi nister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van het besluit van den Raad der gemeente Zaandam om aan de re- .geering te berichten, dat deze gemeente niet bereid ;'ïs in de begrooting zoodanige wijzigingen aan te brengen, dat de goedkeuring hiervan verzekerd is? Is de minister niet van oordcel, dat mede in aanmerking genomen de aan dit besluit voorafgegane leiten en de groote waarschijnlijkheid, dat deze hou- ;ding van den raad tot een staking van betalingen !door de gemeente Zaandam zal leiden in de gege ven omstandigheden mag worden gesproken van een ..grove verwaarloozing van de regeling en het bestuur j.van de huishouding eener gemeente", zoodat het ge val als bedoeld in artikel 144 vierde alinea der Grond wet geacht kan worden te zijn ingetreden? Is de minister, zoo hij deze conclusie onderschrijft, bereid mede te deelen of tot de indiening van een wetsontwerp, houdende, nieuwe voorziening in het be stuur der gemeente Zaandam, zal worden overge gaan? Kan de minister, zoo hij- het oogenblik voor wet telijk ingrijpen in het bijzondere geval der gemeente Zaandam nog niet gekomen mocht achten, reeds me- dedeelen langs welken weg hij in de toekomst, ge meenten, die in haar financieele huishouding tekort schieten en zich niet naar de wenschen der hoogere publiekrechtelijke organen verkiezen te gedragen, tot het nakomen van haar verplichtingen zal noodzaken? Zou de minister meer in het bijzonder zijn meening kenbaar willen maken nopens de mogelijkheid en wenschelijkheid om in zoodanige gevallen door de benoeming van rijkscommissarissen met uitgebreide bevoegdheid aan gemeentelijk wanbeheer een einde te maken? Bespreking met Ged. Staten van Noord- Holland. Ged. Staten van Noordholland hebben gisteren het college van B. en W. van Zaandam telefonisch uitge- noodigd, om op a.s. Woensdag voltallig in de verga dering van Gedeputeerde Staten te verschijnen, ten einde besprekingen te houden over de begrooting 1933 en over het gevallen raadsbesluit waardoor aan de regeeringseischen niet zal worden tegemoet gekomen en de begrooting niet andermaal zal worden gewij zigd. Het antwoord van Minister De Wilde. Krachtige doortastende houding noodlg. Op bovenstaande vragen van het Tweede Kamerlid imr. Westerman betreffende de gemeentelijke huishou ding van Zaandam, heeft minister De Wilde geant woord: „Een toestand, als indien de courantenberichten juist zijn geschapen is door het gemeentebestuur van Zaandam, leent zich naar aard en beteekenis, noch in concreto, noch in het algemeen, voor vrucht dragende gedachten wisseling binnen het kader van het stellen en beantwoorden van enkele vragen. Ook het tijdstip acht de ondergeteckende daartoe minder geschikt. „Mitsdien moge voor het oogenblik worden volstaan met de verzekering, dat de Regeering een krachtige en doortastende houding harerzijds het eenige middel acht om de gerezen moeilijkheid op te lossen en dat zij ter zake diligent blijft." De burgemeester van Zaandam, de heer K. ter Laan, had gistermiddag een bespreking met den mi nister van Financiën, mr. P. J. Oud, naar aanleiding .van de financieele moeilijkheden zijner gemeente. Een ontwerp-schema van de KN.A.C. ver zonden aan den ministerraad. Geen ver keerschaos maar verkeers-onzekerheid. De Kon. Ned. Automobiel Club heeft een adres ge richt aan de regeering, waarin beschouwingen worden gewijd aan het verkeerstoezicht in het algemeen. Zij geeft er in te kennen, dat zij, naar aanleiding van het bij de begrootlngsbehandeling in de Tweede Kamer ter sprake gebrachte verkeersvraagstuk, de meening van den Minister van Waterstaat, deelt, dat er van een „verkeers-chaos" niet kan worden gesproken. Niettemin acht de K.N.A.C. het dienstig den Minister raad haar beschouwing over het verkeersvraagstuk in het algemeen kenbaar te maken en merkt dan o.m. het volgende op: In bijna elke gemeente zijn de uniformen en andere Uiterlijke kenteekenen van verkeersagenten, de ver keerslichten (wanneer deze gebruikt worden) en hunne ibeteekenls, verkeersverordeningen, parkeer-verordenin- gen, voorschriften, inzake controle van maximum-snel heid, remmen, stuurorganon, e.d. alle van elkander ver schillend. Als gevolg van deze decentralisatie kan wor den gesproken van eene groote onzekerheid. De K.N.A.C. is ervan overtuigd, dat het steeds moei lijker zal worden in dezen tot de zoo hoog noodi^f cen tralisatie te komen, daar de gemeentebesturen zich reeds leder voor zich, tot een meester in het vak hebben opgewerkt, terwijl anderzijds op wegen, buiten de kom men van gemeenten, van een georganiseerd verkeers toezicht geen sprake is, doch meent, dat het nog tijd la, in dezen verbetering aan te brengen. Uniformiteit in politiekleeding. In het adres biedt de K.NA..C. dan voorts een sche matische oplossing aan voor deze kwestie. Met betrek king tot een der punten citeeren we: j Terwijl in alle ons omringende landen de politie op ïlen weg te herkennen is aan een bepaald model van uniform, komt een weggebruiker in Nederland beamb ten van politie tegen, gekleed in de meest uiteenloopen- tie soorten van uniformen. Daarnaast bestaat nog de mogelijkheid, dat bestuur ders van voertuigen en rijwielen door in burger ge- klcede ambtenaren der Invoerrechten en accijnzen wor- 'don aangehouden, wanneer hetzij een vlaggetje in de kleuren rood, wit en blauw wordt opgehouden, voor zien van het woord „Douane", hetzij een stok met een twee of driekleurig schijfje of voorzien van een ver guld leeuwtje aan het uiteinde wordt opgehouden. De KN.A.C. is van oordeel dat het zeer wenschelijk zoude zijn dat in de uiterlijke verschijning der met 't toezicht op de wegen belaste ambtenaren de noodige uniformiteit worde gébracht. Nationale geest in het Nederlandsche le ger moet worden bevorderd. Legerorder van den commandant van het veldleger. Het Ned. Corr. Bureau te Den Haag meldt: Naar ons ter oore komt heeft de commandant van het veldleger, luitenant-generaal jhr. W. Röell, een order uitgegeven, teneinde nationale waarden in het leger de plaats te hergeven, welke haar daarin toeko men. Niet alleen moet, naar deze order, elke anti-nati onale uiting nadrukkelijk worden tegengegaan, maar er wordt ook verlangd, dat in de troepen iedere man individueel op de hoogte zij van de geschiedenis van zijn regiment of corps, tut welk doel memoranda door officieren zijn opgesteld, waaruit aan het per soneel een kort uittreksel, o.m. met de opschriften uit het vaandel of standaard van zijn regiment of korps, gegeven wordt, zoodat hij de groote daden van zijn troep weet. de OMGEVING ANNA PAVT.OWNA In de laatstgehouden vergaderingen van de plaatse lijke afdeellngen van de S.D.A.P., den Modernen Bond van Land- en Tuin bouwarbeiders, den Modernen Bond van Overheidspersoneel, de V.A.R.A. en de Soc. Dem. Vrouwenclub. welke vergaderingen op verschillende da tums zijn gehouden, is, als tegenmaatregel tegen de terreur en vervolging in Duitschland op Joden en Mar xisten toegepast, overal met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: „De huishoudelijke vergadering, enz. stelt vast dat de boycot één der krachtigste wapenen is, die, mits systematisch toegepast en weloverwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kunnen wor den aangewend. heeft met groote instemming kennis genomen van het besluit van den Algemeenen Raad uit N.V.V. en S.D.- A.P. om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitsche waren en van de stichting van het Cen traal Boycotbureau uit de Moderne arbeidersbeweging: „heeft verder met instemming vernomen, dat ook in het buitenland krachtige pogingen worden gedaan, om aan deze boycot een internationaal karakter te geven; „roept alle leden van onze organisatie op, om het werk van het Centraal Boycotbureau en van het plaat selijk boycot-comité zoo krachtig mogelijk te steunen; „vertrouwt, dat onze leden zich voortaan zullen ont houden van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omgeving de krachtigste propaganda voor de boycot zullen voeren." In verschillende dezer vergaderingen zijn tevens per sonen aangewezen, welke zullen worden voorgedragen om zitting te nemen in een te stichten Plaatselijk Boy cot-Comité. EEN KLEINE VERGISSING. Gelachen als er vanmorgen op het station is. gewel dig en waarom, dat zal ik u met het volgende trach ten duidelijk te maken. Evenals overal, hebben ook bij ons, sommige men- schen een bijnaam en zoo woont hier een persoonlijk heid, die zich tamelijk deftig voordoet en was ik tot heden toe in de veronderstelling, dat men hem daarom de' eerenaam van „professor" had gegeven; ik schrijf tot heden toe, want thans is me duidelijk geworden, dat die hooge titel ook een andere oorzaak kan hebben. Maar we gaan verder. We stonden dan van morgen met een man of twaalf te wachten op den trein van 10 uur uit Den Helder toen de deur van het station met een ruk open werd gedaan, onze prof, deftig gearmd met zijn jeugdige vrouw, het perron opkwam, tevens vergezeld van een reeds met grijze baard gesierd chauffeur, die zwoegend met een aantal koffers, mee het perron opstapte. Het drietal stond gemoedereerd met elkaar te pra ten, wachtende op den trein en wij stonden ook al in discussie, waar de „prof" wel naar toe zou gaan en dat hij minstens een studiereis naar Rusland of zoo iets zou maken. Eén maakte al de sombere opmerking, dat het wel wat gewaagd was, een Jonge vrouw zoo lang alleen te laten; aan de kleeding was namelijk duide lijk op te merken, dat de „prof" alleen uit zou gaan, want hij was deftig in gala^-tenue, terwijl rijn vrouw eenvoudig was gekleed. z Na eenigen tijd kwam de trein en zou afscheid wor den genomen maar wie beschrijft onze enorme verba zing van hetgeen ons daar voor onze oogen afspiegel de; de „prof" gaf zijn grijze chauffeur een klinkende zoen en stopte z'n vrouw een geldstuk in de band, waarna hij de coupé instapte. Jammer, dat onze dorpsfotograaf niet aanwezig was, om dit feit te vereeuwigen, maar vanaf dat oogenblik weten we tenminste, waarom de man in kwestie op den naam van „professor" wel aanspraak mag maken. BREEZAND. Geslaagd. De dames N. Krispijn en A. Pranger en de heer J. Pranger, rijn geslaagd voor het Esperanto-diplo- ma A. LANGEN!) IJ K We mogen nu wel als zeker aannemen, dat aan het drama van den Twuijverweg een einde is geko men. Nu de gemeentraad van Zuidscharwoude besloot, zijn medewerking te verleenon voor de over dracht van die weg aan het Hoogheemraadschap mag worden aangenomen, dat met de verschillende formaliteiten spoedig een aanvang zal worden ge maakt, zoodat de feitelijke overdracht 'spoedig zal zijn geschied. Zonder te letten op de bezwaren, die van de zijde der Langendijker gemeentebesturen herhaaldelijk zijn geuit èn tegen het móeten-meebetalen aan het onderhoud van dien weg, èn tegen de overdracht zal deze ongetwijfeld, wat het wegbeheer betreft, den toestand verbeteren. Het Hoogheemraadschap met zijn technisch onderlegd personeel, geroutineerd in wegenbouw, zal ongetwijfeld voor den weg zor gen op een betere wijze, dan dit geschiedt door het Dagelijksch Bestuur eener gemeente, dat aan zijn straatmaker alles overlaat. In plaats van een klin kerweg zal nu een betonnen weg worden gelegd, aan sluitende aan den Bovenweg van St. Pancras, waar door nu voor de Langendijker bezoekers aan Alk maar een prachtig wegdek ter beschikking zal zijn vanaf Broek op Langendijk tot dicht bij de halte St Pancras. Als het nu nog eens mogelijk was, ook in de Langendijker gemeenten een dergelijken weg aan te leggen, dan zou de toestand vergeleken met vroe ger, er bijzonder sterk op vooruit gaan. Men deelde ons echter mee, dat de Langendijker straat zich niet leent voor den aanleg van een dergelijken weg, daar zich te veel kabels en buizen onder het wegdek be vinden, wat een bijna onoverkomenlijk bezwaar moet zijn tegen den aanleg van een gesloten wegdek. De toestand van den Twuijverweg laat op het oogenblik weer zeer veel te wenschen over. Het lan ge uitblijven van de beslissing der gemeente Zuid scharwoude was oorzaak, dat er aan het onderhoud van den weg niets werd gedaan Men mag nu ver wachten, dat binnen enkele weken met den aanleg van den nieuwen weg zal worden begonnen, zoodat hij voor den winter nog in gebruik zal kunnen wor den genomen. We vernamen, dat kooplieden, die Indertijd beslo ten, om zich gezamenlijk tot den Minister te wen den, ten einde ook in aanmerking te mogen komen voor den toeslag, die volgens de Tuinbouwsteunwet 1932 op de kool werd verleend, geen succes hebben gehad. Het betrof hier kool, die door hen in de pol ders was geteeld. ZUIDSCHARWOUDE. De damesclubs hebben het er deze wpek eens van genomen. „Onder Ons" maakte een reisje per auto bus naar het Gooi en T.O.N.E.G.I.D.O. bezocht op de zelfde wijze Haarlem en Omstreken en keerde over Amsterdam terug. Het weer was mooi, vooral Don derdag, toen T.O.N.E.G.I.D.O. uit was; minder zo- mersch was het Woensdag, toen „Onder Ons" haar uitstapje deed. Enkele tuinders hebben deze week duizenden prachtige kroppen sla moeten vernietigen, daar zo op de markt onverkoopbaar waren. Ze krijgen nu 50 cent per 100 krop uitbetaald op grond van de be palingen der Tuinbouwsteunwet. OUDKARSPEL. Het dochtertje van don heer P. B. was spelender wijs te water gevallen Door een speelmakkertje werd de heer M. Kramer op het ongeluk opmerk zaam gemakt, die het genoegen smaakte de kleine die reeds bewusteloos was, op het droge te brengen. De kleine werd na eenige moeite bijgebracht, zoo dat dit ongeluk toch nog goed is afgeloopén. NOORDSCHARYVOUDE. Donderdagavond werd door de harmonievereen. „Excel- sio" een concert gegeven ter gelegenheid van het con cours van den Noordhollandschen Zangersbond, dat al hier wordt gehouden. Het weer was heel mooi, al was het wat koud. en een groot aantal bezoekers had zich dan ook begeven naar het feestterrein om het altijd mooie concert bij te wonen. Want mooi was het, dat zullen alle bezoekers ons na moeten zeggen, en wij hopen dan ook dat de volgende concerten van de Harmonie door een even groot aantal bezoekers bijgewoond zullen worden. De heer J. Kuiper, voorz. van de Harmonievereen. sprak woorden van welkom tot het publiek en in het bijzonder tot den heer Mink, voorz. van den Noordh Zangersbond. Spr. was blij dat het concours te Noord- scharwoude werd gehouden, omdat Langendijk er trotsch op gaat zulke muzikale vereenlgingen en kunst- zinnend publiek te bezitten, ook was spr. dankbaar dat de Harmonie in de gelegenheid gesteld werd een con cert te geven. Door spr. werd, namens de Harmonie aan den heer Mink een lauwertak overhandigd voor den Noordh. Zangersbond. De heer Mink dankte met een paar hartelijke woor den, waarna het tweede gedeelte van het concert werd afgewerkt Na afloop van het concert dankte de heer Mink de Harmonie voor het mooie concert en sloot zich geheel bij den heer Kuiper aan wat betref de muziekkweliteit van de Langendijker vereenlgingen en het Langendij ker publiek. Het kon niet schelen op wat gebied, zeide spr., of het nu zang, muziek, tooneel, ja zelfs kolven was, maar steeds neemt Langendijk een eervolle plaats in. Met een hartelijk: „Tot Zondag!" werd deze mooie avond gesloten. BA R81NC, ERÏJORN Burgerlijke Stand over de maand Juni 1933. Geboren: Trijntje, dochter van Abraham van der Welle en van Dieuwertje Groet. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Sljbren Marten Hoekstra en Trijntje van der Heide; Jan Klomp en Anna Adrlana Stoip; Corne- lis SchermeT en Marijtje de Vries. Overleden: Maartje Hoogland, oud 66 Jaren, eohtge- nooite van Cornelis Eriks; Arien Kossen. oud 76 jaren, echtgenoot van Alida Nieuwenburg; Vrouwtje Comella Kuiper, oud 52 jaren; Jan Govers, oud 78 jaren, echt genoot van Maartje Vethman. Loop der bevolking over de maand Juni 1933: Ingekomen: Wed. J. Oosterman van Schoorl naar A 9; J. B. Lievens van Sint Jansteen naar Waardpolder G 60; P. J. Paarlberg en echtgen. van Callantaoog naar Karinghuizen; L. Kaper van Delft naar Kolhorn E 52; G. Koster van Winkel naar Kolhorn, Oude Streek; A. Bakker van Wierlngerwaard en echtgen. A. Bakker van Anna Paulowna naar Nieuwe3luis G 32; echtg. Jb. de Boer van Appingedara naar Kolhorn, ark; H. Doorn kamp en gezin van Winkel naar Kolhorn F 101. Vertrokken: J. Struijf naar Callantsoog; G. H. Tem men naar Schoonebeek, Nw. Schoonebeekerveld D 52; G. Scholtens en gezin naar Medemblik. Middenmeer. ark; J. Herman en gezin naar Medemblik, Voorelland 23; IJ. M. de Jong naar Medemblik. Slootdorp, Kerk straat 4; echtg. K Portegijs naar Medemblik, Midden- meer, ark; W. Hoes en gezin naar Medemblik, Sloot- dorp, Kerkstraat 37; J. Nouwen en gezin en H. Leezer naar Medemblik, Slootdorp, Brink 11; Mej. M. de RooiJ naar Sint Pancras, Bovenweg 333; H. J. Meijerink naar Ommen, Arohem F 22. WIERINGEN Vergadering van de afd. Wieringen van het Oentr. Gen. Kinderherstelllngs- en Vacantiekolonie, op j.1. Donderdagavond In hotel Lont te HIppolytushoef. De heer P. Kaan Cz. opende deze bijeenkomst met welkom. Onder de 12 aanwezigen zijnde dames en heeren ls ook het voorloopig bestuur. Na de oprichting der afd. voor ongeveer 1% jaar is nimmer meer een bijeenkomst gehouden en ook geen actief werk verricht. Thans belooft dit beter te wor den. De heer L. Noorden leest vervolgens het reglement, en de statuten voor van een zusterafdeellng. Deze wor den na kleine wijzigingen ook vastgesteld voor de afd. Wieringen. Hieruit blijkt dat de contributie gesteld wordt op i 1 per lid als minimum. Overigens zal geinformeerd worden of het wensche lijk is de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Bestuursverkiezing. In het bestuur worden gekozen mevr. de Haan Bos- ker, mevr. WiegmanBaijs, mevr. BoskerKoorn, en de heeren Beeker en Noorden. Allen nemen hunne be noeming aan. De afdeeling zal haar werkzaamheden geheel op zichzelf verrichten, en niet staan onder toe zicht van „Het Witte Kruis" De rondvraag leverde niets op, zoodat tot sluiting werd overgegaan, waarbij de voorzitter den wensch uit sprak dat het bestuur actief werk zal verrichten. Sportnieuws voor Zondag. W.F.C. ISucces I. Vertrek 2.30 uur. Z.A.P. ISucces II. Z.A.P. IISucces IV. Drie uur en half twee. L. Rijvereeniglng „Wieringen", rijles om 9 uur. Miss Helen Wilss, een der sterkste Engelsche tennispeelsters, versloeg haar landgenoote, Macready, op het tennistournooi te Wimble- dom in de eerste ronde. Met groote ijver wordt thans nog aan de uitvoering van den nieuwen en aan het verbeteren van den be- staanden hoofdweg gewerkt om de openstelling voor het doorgaand verkeer op 1 Juli heden mogelijk te ma ken. Het gedeelte betonweg Afsluitdijk—Koningsweg is reeds geruimen tyd voor het verkeer open, terwijl nu in aansluiting daarvan gereed en opengesteld is het gedeelte Koningsweg—HIppolytushoef. De Slingerweg is geheel van een nieuw wegdek voorzien en verbreed, en geeft een goede aansluiting met den Hoofdweg van af Zandburen naar Den Oever, welk gedeelte thans ook geheel gereed is gekomen. AIzoo zijn we nu hier hopenlijk uit de wegmisère, welke sinds jaren heersch- te. NIEUWE NIE DO R P Het dochtertje van den heer P. H. alhier, kwam rij dende op de fiets in den Terdiekerweg zoodanig door het losse grind te vallen, dat zij boven den enkel haar heen heeft gebroken. Dit is al zeer ongelukkig aange komen. Dr. de Boer die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Alkmaar nood zakelijk. Bij den Wateringskant alhier geraakte de heer N. N. met een volgeladen wagen hooi in de groote Ringsloot, De wagen geraakte geheel ondersteboven in het water. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en liep dit ongeval verder nog vrij goed af. EJERVEHJNG SCSHAGEN, 29 Juni 1933. Aangevoerd: 102.000 kipeieren: 50—54 Kg. f 2.00. 55— 57 Kg. f 2.102.20, 58—60 Kg. f 2.20-2 40, 61—63 Kg. f 2.30-2.50, 64—67 Kg. f 2.50—2.80, kleine f 1.80; 4000 eendeieren f 1.40—1.60, 17 kalkoeneleren f 3.70, per 100. HTELDERSOHE EIERVEILING, 23 Juni 1933. Aangevoerd: 17079 kipeieren: 5254 Kg. f 2.202.40, 55—57 Kg. f 2—2.50,. 58—60 Kg. f 2.30-2.60, 61—63 Kg. f 2.50—2.60, 64—67 Kg. f 2,90; eendeleren f 1-70-1.85» alles per 100 stuks. HOORN, 29 Juni 1933. 13 Stapels kleine Fabrlekskaas f 24 40+, f 25 volvet; 20 stapels kleine Boerenkaas f 24; 4 stapels Boerea Comm. Kaas f 26. Aanvoer: 37 stapels, wegende 25867 KG. Handel goed. ALKMAAR, 30 Juni 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Fabriekskaas: kleine f 25 commissie bl. f 19, Rond f 22.50. Boerenkaas: kleine f 24, Com missie f 26. Alles met rijksmerk. Aangevoerd 150 sta pels, wegende 175000 KG. Handel 'matig. ALKMAAR, 30 Juni 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren ln totaal 177 H-L.'s aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 27 H.L. voertarwe f 24.25, 25 H.L. gerst chev. f 3.50— 4.25, 51 H.L. haver f 3.90-4.25, 8 H.L. boonen. w.o.: bruine boonen f 812, citroenboonen f 89, witte boo nen f 10—17, 20 H.L. kanariezaad f 5.75, 41 H.L. karwij- zaad f 29.50—30.50, 5 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 7.50; grauwe erwten f 9.50—10, alles per 100 K.G. Handel matig. AMSTERDAM, 30 Juni 1933. Aardappelen: LJpolder blauwe eigenheimers f 44.50, Idem muizen f 2—3, Andijker muizen f 1.60—3, idem kleine muizen f 1.602, Langedijker muizen f 1.603, Noordholl. blauwe eigenh. f 44.50, Rijper muizen 1-60 —3, idem drielingen f 1.602, Westl. muizen f 34, id. kleine muizen; zomer malta f 9—10 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juni. Aangevoerd: 139600 Kg. aardappelen: groote schot f 1 —1.60, schotsche muizen f 0.753.1(1, drielingen f 0.75 —1.10. kleine f 0.30. 20 Kg. tuinboonen f 3.10. 150 Kg. zilvernep f 4.70, 600 st. sla f 0.50, 27 Kg. peulen f 9—13, 140 st. bloemkool f 5.80. WARMENHUIZEN, 29 Juni 1933. Schotsche muizen f 0.751.70, id. grove f 0.80HO, ld. drielingen f 0.75-1.20. Aanvoer: 73.088 KG. aardappelen. WARMENHITZEN. 30 JunL Aangevoerd: 33500 Kg. aardappelen, Schotsche mui zen f 0.75—2.20, grove f 0.90—1.10, drielingen f 0.80—1.10. BROEK OP LANGENDIJK. 30 Juni. Aangevoerd: 5000 Kg. roode kool f 4.606.30, 350000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.753.70. bl. eigenh. f 3.304.70, schoolm. f 3.10. drielingen f 0,75 2.40, kleine f 0.20—0.30, 5000 Kg. tomaten A f 20.20— 22.40, B f 18—18.90. C f 18.30-20.70. CC f 15.10, 6300 Kg. peen f 2.202.60, 165 st. bloemkool f 6, 125 Kg. zilver- nep f 5.70-6.20. WINKEL, 30 Juni 1933. Schotsche muizen f 0.400.70, kleine muizen f 0.401— 0.45, borgers f 1.501.80. ALKMAAR, 30 Juni 1933. Aardappelen f 0.803.40, aardbeieen f 25-19, andijvie f 0.50—4.20, bloemkool: I f 9—16, II f 3.50—6. doperw ten f 6—12, kropsla f 0.501.90, komkommers f 1.50—6; postelein 3363 ct., peulen f 8—17, rabarber f 2—4, sel derie f 0.602.40, spinazie f 0.521.12, snijboonen f 19 26; enkele spercieboonen f 2428, tuinboonen t 1.50— 3.50, tomaten f 31, wortelen f lfiO—8.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6