gemeente Zijpe stopgezet SPORT Sportvliegtuig neergestort en verbrand. Dinsdag 4 Juli 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9305 Terechtgekomen m een bietenveld te Wieringerwaard De verduistering bij de Scheepvaart- vereeniging „Noord". DE BESTUURDER ONGEDEERD GEBLEVEN. Zaterdagmiddag omstreeks een uur of twee is op het bouwland van den «heer K. Schaften aan de Tweewegen te Wieringerwaard een sportvliegtuig neergestort en daarna in brand gevlogen. De be stuurder zag kans het brandende toestel nog tijdig te verlaten, zoodat hij geen noemenswaardig letsel heeft opgeloopen. Nader vernemen we. dat het sportvliegtuig, Duitscb fabrikaat, van het merk „Klem" en genummerd P.H.A.I.G., toebehoorde aan den bekenden Groning scben spórtvlieger, den heer Heinrich Stoll. Zaterdag was de heer Stoll op het vliegveld Schiphol te Am sterdam opgestegen, om, naar verluidt-, naar een landbouwtentoonstelling te Warfum in de provincie Groningen te vliegen. In de lucht zou de bestuurder hij was toen ongeveer boven de Wieringerwaard Het geld grootendeels teruggevonden. Het gestolene tn potten begraven. Met betrekking tot het verduisteringsgeval van den employé van de Scheepvaartvereeniging „Noord" wordt uit Zaandam gemeld, dat Van As is teruggekomen op zijn bewering dat het geld hem ontstolen zou zijn. Na vele ondervragingen heeft hij de mededeeling gedaan het geld in Noordbrabant in de omgeving van Bergen op Zoom te hebben begraven. Na deze bekentenis zijn de commissaris van politie te Zaandam, de heer S. v. d. Laan, in gezelschap van een inspecteur en een re chercheur en Van As per auto naar Bergen op Zoom vertrokken. Na de aanwijzingen van Van As en onder leiding van de politie van Bergen op Zoom is men terstond begonnen te graven en is in een bosch inder- daad een belangrijk deel van het geld gevonden. Naar het nu nog ontbrekende wordt nog verder gezocht. Van As is in Bergen op Zoom geboren, zoodat hij ter plaatse goed bekend is. Ruim f 20.000 terug gevonden. Nog is komen vast te staan, dat Van As het geld in drie potten, die men wel in de keuken bezigt, had verborgen. Daarna hij hij deze potten in de bosschen van Kuijpers. nabij Bergen op Zoom, verborgen. Na eenig zoeken is een der drie potten gevonden. In deze pot zat een bedrag van tienduizend gulden. Zater dagmorgen is men naar de twee aridere potten gaan zoeken. Aanvankelijk dacht de politie, dat Van As, nu de politie op een dwaalspoor wilde brengen. Maar na eenige uren te hebben gezocht, werd de tweede pot gevonden en in deze tweede pot zat een bedrag van f 7000. Men heeft toen naar de derde pot gezocht. Maar nadat men eenige uren vergeefsche pogingen had ge daan om deze laatste te vinden, heeft men het zoeken gestaakt. Thans is van de f26000, die zijn ontvreemd, ruim f 20.000 teruggevonden. SCHIP MET SMOKKELWAAR IN BESLAG GENOMEN. De bemanning gearresteerd. De douaneboot „Albatros" te Domburg heeft Zondag het motorschip „Eerste Zorg" schipper Wesselman, aan gehouden. Het schip, dat geladen bleek te zijn met twintig ton suiker en c.a. 250 kisten spiritus, welke frauduleus werden ingevoerd, bevond zich nabij Dom burg. De bemanning bestond uit Lassen, te Amsterdam, G. Erasmus te Breskens en den schippeer Wesselman. Het schip werd in beslag genomen en de personen werden gearresteerd. De smokkelwaar is door de „Eer ste Zorg" overgenomen van een onbekend gebleven schip. Het in beslag genomen vaatuig is naar Hans- weert gebracht. De gearresteerden zullen naar Zierik- zee worden overgebacht. De lading vertegenwoordigde een waarde van ongeveer f 20.000. DE GROEI VAN DEN A.N.W.B. De 100.000. De Algemeene Nederlandsche Wielrijders Bond no teerde eenige dagen geleden het 100.000ste lid. reeds hebben opgemerkt, dat er iets niet in den haak was, vermoedelijk een lek in de benzineeliding, waardoor een begin van brand onttsond. en weshalve hij besloot een noodlanding te maken. Dit staaft de bewering van den enkelen ooggetuige, die eveneens bij het dalende'vliegtuig een verdachte rookvorming meende op tc merken. De noodlanding werd uitgevoerd, zooals hierboven reeds vermeld, op het bouwland van den heer Scha- gen, waar het toestel, na nog een meter of 50 te hebben „getaxied", tusschen de bieten tot stilstand kwam. «Spoedig daarop ging het geheel in vlammen op en bleef er slechts, zooals bovenstaande foto laat zien, de motor met propellor en enkele verbogen bui zei van over. Van een heftige explosie, door het springen van de benzinetank is geen sprake geweest. Naar het heet. moet de bestuurder uiterst kalm geweest zijn, wat niet wegneemt, dat hij absoluut geen enkele inlichting wilde verstrekken. Nog denzelfden middag is hij naar zijn woonplaats vertrokken. Zondagmiddag is de de Inspecteur van het Vlieg- wezen, de heer Van der Heijde, op de plaats van het ongeluk geweest om een eerste onderzoek in te stel len. Uit den aard der zaak is het zeer moeilijk om uit de verbrande resten de oorzaak van het ongeluk vast te stellen. Nog vernemen wij, dat het vliegtuig was verzekerd. Gistermiddag zou de expert van dc assurantie-maat schappij komen, om de schade op te nerrïen. DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Het slot. Feöenoord slaat P.S.V. met 8-8. Als laatste wedstrijd voor de kampioenscompetitie werd te Eindhoven gespeeld P.S.VFeijenoord. Het was een onbelangrijke matige wedstrijd, waarin er lustig op los gekogeld werd. De score beliep 83. waar bij Feijenoord, dank zij Duynhouwer's productiviteit en de slechte vorm van de P.S.V.-achterhoede, aan het langste eind trok. De slotstand: Go Ahead 8 5 1 2 23—13 11 Feijenoord 8 4 2 2 21—14 10 Stormvogels 8 3 2 3 16—18 8 P.S.V. 8 3 0 5 18—25 6 Velocitas 8 2 1 5 17—25 5 DIVERSEN STRAFFEN. Het Alg. Sportblad, publiceert de volgende rapporten van de strafcommissie. De strafcommissie heeft besloten naar aanleiding van H.R.C. 4J.V.C. 1, gespeeld 28 Mei op Tuindorp: 1. J. L. Feenstra (H.R.C.) te schorsen voor 3 maan den. wegens wangedrag; 2. P. de Graaf (J.V.C.) ernstig te berispen wegens het bezigen van ongepaste uitdrukkingen jegens en het zich mengen in de leiding van den scheidsrechter; 3. C. Heijblok (aanvoerder J.V.C.) ernstig te berispen wegens het bezigen van ongepaste uitdrukkingen, na 't staken van den wedstrijd; 4. J. Bregman (J.V.C.) te schoreen tot 1 Januari '34, wegens het slaan van een tegenstander; 5. C. Bregman (J.V.C.) 3 maanden te schorsen wegens wangedrag nadat hij uit het veld was gezonden; 6. H. Rienstra (J.V.C.) te schoreen tot 1 Januari 1934 wegens het opzettelijk trachten te trappen van een te genstander en het aannemen van een dreigende houding tegen den scheidsrechter, toen hij uit het veld werd gezonden. Naar aanleiding van Alkm. Boys Jun. a-Hollandla Jun. a te Alkmaar op 14 Mei 1933: L W. van Kalken en K Horstman (beiden Holland ia) te schorsen voor twee maanden, zulks wegens gevaarlijk spel; 2. A. B. Kossen (Alkm. Boys) te schorsen voor twee maanden, zulks wegens trappen van een tegenstander. Naar aanleiding van de dispensatieaanvrage van A. Wagen van Wieringerwaard naar Kolhorn: 1. A. Wagen geen dispensatie te geven voor 19 Juli 1933 en hem te verbieden voor Wieringerwaard uit te komen op grond van het feit dat hij willens en wetens heeft gespeeld, terwijl hij wist dat zulks niet toege staan werd. 2. A. Koger, oud-lid en oud-secretaris van Kolhorn te tot 1 April 1934 den toegang te verbieden tot alle door of vanwege den N.H.V.B. uitgeschreven wedstrijden. Overschrijving. In aansluiting op het bericht van de verhuizing van den K.F.C.-keeper Klaas van 't Hof. vermeldt het O.O. thans de oversohrijvingsaanvrage van A. N. van 't Hof Hof van K.F.C. naar Sucoes. I Aangevraagd: Th. Scharlewie van Alkm. Boys naar Alcmaria Victrix; P. Slooten van Alkmaar naar Alc- I mar ia Victrix. EEN POGING 031 DE ARBEIDERS IN PARTICULIERE BEDRIJVEN GE PLAATST TE KRIJGEN. Het feit dat we Zaterdagmiddag een aantal arbeiders een bezoek aan den Burgemeester van de gemeente Zijpe zagen afleggen en de mededeeling. die ons bij informatie naar de reden daarvan gewerd, dat dit be zoek verband hield met de stopzetting van de werk verschaffing, is voor ons aanleiding geweest Maandag naar de oorzaak van dezen maatregel een onderzoek in te stellen. Ons werd medegedeeld dat door den Minister was besloten om de werkverschaffing bij Staatsboschbeheer per 1 Juli j.1. te doen eindigen. Van de gemeente Zijpe waren hg dien maatregel nog een 15 a 17 arbeiders be trokken. terwijl bij de werkverschaffing in de Wierin- germeer, welke werkverschaffing niet is stoptgezet, nog een 8-tal werkloozen uit deze gemeente te werk was gesteld. Het was een verheugend feit, dat na de laatste raads vergadering een vergadering, die wat hare besprekin gen betrof in het teeken van de werkverschaffing stond, en waarin tot uiting kwam de moeilijkheid om in verband met de gemeentefinantiën de werkverschaf fing maar steeds te doen doorgaan het aantal werk loozen in een paar weken zoo beduidend slonk, van een 80-tal terugliep naar een 40-tal. En ook na die 14-daag- sohe periode verminderd^ het aantal ingeschreven werkloozen, zoodat het thans in totaal nog een 25-tal bedroeg. De stopzetting van de werkverschaffing bij Staats boschbeheer eenerzijds en de belangrijke vermindering van het aantal werkloozen in een tijd van maximaal werkgelegenheid anderzijds, hebben B. en W. dezer gemeente doen besluiten om nu ook de werkverschaf fing in de Wieringermeer stop te zetten. Doel van dezen maatregel was in de eerste plaats om de menschen te nopen hun uiterste best te doen werk in particulier be drijf te zoeken. Wel hebben B. en W. inmiddels 's Ministers goedkeu ring aangevraagd op een steunregeling, en waren Arm voogden met de plannen van B. en W. op de hoogte gesteld, opdat zij, in gevallen, waarin dat noodzakelijk was, de behulpzame hand zouden kunnen bieden. Er werd echter op gewezen, dat indien de Minister de steunregeling zou goedkeuren, de uit te keeren be dragen wel belangrijk minder zouden zijn, dan die bij de vorige steunregeling golden. Immers de vorige steunregeling was op een hooger standaardloon geba seerd, dan met de nieuwe steunregeling het geval zal zijn. Door B. en W. was aan den Inspecteur bij de werk verschaffing, den heer Kikkert, medegedeeld waarom zq de stopzetting van de werkverschaffing prefereerden en een steunregeling hadden aangevraagd, n.1. om den werkloozen aan te sporen, alle moeite te doen om werk bij particulieren te vinden. Bij het bezoek dat Burgemeester De Moor Zaterdag middag van de werkloozen kreeg, werd door de bezoe kers aangedrongen op voortzetting van de werkverschaf fing, doch door den Burgemeester werd er op gewezen, dat uit het feit, dat zij, vrijwel onmiddellijk na beëin diging van het werk reeds dadelijk bij den burgemeester (en ook bij wethouder Van der Sluijs) aandrongen op voortzetting der werkkzaamheden, wel bleek dat tot nu toe weinig moeite was gedaan om werk te zoeken. Met klem drongen de Burgemeester en de Wethouders daarop aan èn in het belang van zichzelf de arbei ders èn in het belang van de gemeentekas. Bestuur West Frisia. Ten gevolge van de oneenigheid in de roodgele gele deren is het bestuur en bloc afgetreden. Het is nu als volgt geworden: Z. Jelles, voorz., J. C. de Nijs, vice- voorzitter, W. Bosch, Noorderweg 11, Enkhulzen, secr., G. Ramkema, 2e secr., A. Best, penningmeester, D. H. Oosterhof, P. Kooper, L over de Linden en D. Schermer. SPARTA 2-B.K.C. I, 2L Onbenutte kansen aan beide zijden. Zondag ontving Schagen's tweede elftal B.K.C. voor een door haar uitgeschreven nederlaagwedstrijd. Het mocht B.K.C. niet gelukken een overwinning te beha len, wat tooh wel de opzet was van dezen strijd. Schagen betrad evenals B.K.C. het veld met eenige invallers. We dienen er direct aan toe te voegen dat deze hun beste beentje hebben voorgezet en dikwijls beter spel te zien gaven dan de permanente spelers van de teams. Het in niet groote getale opgekomen publiek kreeg niet een partij voetbal te zien, dat spannend en verras send was. Het bleef gedurende twee maal drie kwartier een spel, zóó doorzichtig en gevaarloos, dat van eenige spanning geen sprake was.. Direct na den aanvang onderneemt Schagen een aan val. welke Beers besluit met een schot, dat ver naast gaat. B.K.C. stevent dan eenige malen op Arnoldus' hei ligdom af, maar verder dan Boon en Rempt brengen ze het niet. En enkele bal, van verre geschoten, be landt in de veilige handen van Arnoldus. die zich de zen middag van zijn goede zijde liet zien. Dit dient ook gezegd van zijn collega in 't andere doel. die me nigmaal op resolute wijze ingreep, zoodoende vele S.- kansen om zeep brengend. Beurtelings trekken de voor hoeden ten aanval. In hoofdzaak speelt echter de strijd zich af in 't middenveld. Zoo nu en dan vliegt een door vleugelspelers voorgegeven bal voor doel, maar op 't be slissende moment ontbreekt daar de man die van deze kansen profiteert We noteeren bij Schagenoverwicht een drietal goede, hooge voorzetten van Ruig. die echter onbenut blijven. Zoo blijft tot vlak voor rust de stand dubbel blank. Met de rust in 't verschiet doen de Poldersohen er een schepje op. Meer en meer komt 't Schagen-doel in ge vaar en eindelijk gelukt het hen Arnoldus op goede wijze te passeeren (01). Kort daarop breekt de rust aan. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Aan weerszijden ont staan goede momenten, maar de geboden kansen blij ven onbenut. In deze periode speelt de spil van Scha gen een goede partij. Beurtelings zet hij zijn vleugels aan het werk. Door zijn toedoen krijgt Weeland dan de kans om de partijen op gelijken voet te brengen, met een schot, dat de keeper uit zijn handen in het doel laat rollen (11). Door dit onverwachte buitenkansje aan gespoord, zit Schagen er fanatiek op. Grooter en groo- ter wordt dan de druk op 't doel der B.K-C.'ers. Toch weren de polderschen zich geducht en 't is bij menige aanval aan Arnoldus te danken, dat 't S.-doel niet wordt doorboord. Boers geeft met een hard, laag schot aan Schagen de leiding (21). Aan de andere zijde wordt een voor hands toegekende penalty niet benut. Als zeer terecht scheidsrechter Slot een S.-goal we gens buitenspel heeft geannuleerd, breekt met B.K.C. in den aanval 't einde aan. De leiding was somwijlen zwak. KEGELEN. STEDENWEDSTRJJD HELDE R—ALKMAAR. De finale te Schagen. De Alkmaarsche hee- ren zegevieren. De Heldersche dames de sterksten. Nadat eenige weken geleden de vertegenwoordigend® ploegen van den Alkmaarschen Kegelbond en den Hel- derschen Bond elkaar hadden ontmoet in beide plaatsen, werd Zondag j.1. te Schagen de finale gespeeld. Alk- maarsch heerenteam kon de finale aanvangen met een voorsprong van 309 hout. Om 5 uur vulde „Vredelust" zich met kegelaars en. belangstellenden. De voorzitter van de wedstrijdcommissie heette in zijn openingswoord allen welkom, in 't bijzonder de dames. Spreker wees er op, dat de beide ploegen op volle kracht waren, invallers waren niet opgegeven. Met den wensch dat ook dezen dag zou zijn een groot sportief kegelfeest, heette spreker de wedstrijd voor geopend. De heer Woud, waarnemend voorzitter van den Hel- derschen Bond. dankte de Schagenaars voor de goede ontvangst, er voorts op wijzend, dat Den Helder een zware strijd wachtte, gezien den achterstand. Maar niettemin zou er fanatiek gestreden worden. Nadat nog was medegedeeld dat, door de Oranje boom-brouwerij een beker was beschikbaar gesteld voor het winnende dames-team en door de Heineken's Brou werijen een gouden kegel voor de heeren-dito, werd met den wedstrijd een aanvang gemaakt. De banen, alsook 't rollend materiaal bleken in schit terende conditie te wezen. Het zou ons te ver voeren, om alle namen te vermelden met de behaalde resulta' ten en willen dus volstaan met het melden van den totaal uitslag alsmede van eenige hooge series. H e e r e n. De Heldersche heeren gooiden: te Alkmaar 3580 hout. te Den Helder 3304 hout, te Schagen 2676 hout, totaal 9560 hout; de Alkmaarders gooiden.; te Alkmaar 4099 hout, t« Den Helder 3094 hout, te Schagen 2774 hout, totaal 9967 hout. De Alkmaarsche heeren zegevierden met 407 hout. Dames. Den Helder: te Alkmaar 1107 hout. te Den Helder 1037 hout, te Schagen 842 hout, totaal 2986 hout. Alkmaar: te Alkmaar 1119 hout. te Den Helder 948 hout, te Schagen 904 hout, totaal 2969 hout. Met slechts 17 hout verschil werden de Heldersche dames eerste. Over het algemeen is er zeer goed gegooid. De heer C. H. de Lange uit Alkmaar wierp in totaal 731 hout, de heer A. Köllmann 730 hout. De heer H, Wolters uit ï>en Helder verzamelde 712 hout. Na het beëindigen der wedstrijden werden de prijzen met toepasselijke woorden uitgereikt. Men bleef in op gewekte stemming nog lang bijeen. ATHLETIEK. DE VJï—BEKERWEDSTRIJDEN. Haarlem wint. Nu enkele prominente figuren als Berger en Bena van .Haarlem" naar de Amsterdamsche Athletiekver- eeniging „A.V. 1923" zijn overgeloopen, meende men. een geduchte strijd te krijgen tusschen A.V. 1923 enl Haarlem, welke laatste zoo ongeveer geabonneerd is op den Beker. Dit is niet zoo afgekomen. De A.V. "28-era bleven beneden de verwachtingen en bij de totaaltelling werden de Amsterdammers zelfs met een flink ver schil door V. en L. geklopt. Deze Haagsche vereeniging zorgde zelfs voor de verrassing door de 4 X 100 M< estafette vóór de recordploeg van A.V. 1923 te winnen- De sensatie van den dag was de 100 M. Berger liep de race in 10.4, hetgeen een nieuw Nederlandsch re» oord zou beteekenen. Berger's oud record was 10.5 sec* Of het record erkend zal worden, moet betwijfeld worden, aangezien de loopers de wind, die vrij krachtig was, voor hadden. Enkele andere uitslagen zijn: Hoogspringen Brasser (A_A.C.) 1.83 M. Discuswerpen: Eijsker (Haarlem) 40.89 M. Verspringen: Van Welsenes (Haarlem) 7.17 M, Speerwerpen: Brasser (A.A.C.) 51.03 M. NIEUWE NEEDORP. Nieuwe Nledorp I—D.T.S. I, 5—2. Nieuwe Niedorp adsp. bD.E.S. b 5—1. De door N.V.V. georganiseerde Nederlaagwedstrijden, werden voortgezet met den wedstrijd tegen D.T.S. I. Het is op een 52 N.V.V.-overwinning afgeloopen. D.T.S. telde een invaller voor C. Kroon, terwijl bij N.V.V. J. Faus ontbrak, waarvoor W. Sterk inviel, die zich flink heeft verweerd. Het is D.T.S., die de score opent, maar al spoedig maakt N.V.V. door C. Deugd gelijk 11. Het spel van. D.T.S. deed eenigszins zwaar aan; er werd niet vlot gespeeld, vooral het plaatsen was slordig en vaak te zacht, waardoor kort spel ontstond en de N.V.V.-verde- diging steeds met succes kon ingrijpen. Ook bij N.V.V. ging het niet zoo schitterend, maar er zat toch meer verband in, er werd althans met eenig overleg gespeeld de N.V.V .-aanvallen waren dan ook gevaarlijker dan die van D.T.S. Een voorzet van KI. Kaaij was zoo zui ver, dat Kooij niets anders wist te doen dan den bal zelf in te zetten 21. Na een niet onaardig intermezzo (de scheidsrechter meende n.1. dat het rusten was. toen er nog een kwartier was te spelen) werd de strijd weder voortgezet, het was KI. Kaaij, die er met een hard schot 81 van maakte, kort daarop gevolgd door een goal van M. Sepers 41, met welken stand de rust inging. D.T.S. zat er na de rust beter op, er werd vlugger gespeeld, wat succes had, een doelpunt bleef niet uit 42. Hoewel de strijd nu mooi gelijk opging gelukte het D.T.S. niet meer Jte doelpunten. Daarentegen wist KI. Kaaij nogmaals te scoren met een mooi schot. Het einde kwam alzoo met een 52 overwinning voor N.V.V. JUUANADORPP. Zondag ontvingen de jongste adsp. van J.V.C. bezoek van een elftal adspiranten uit Breezand. De Breezan- ders wisten met 31 te winnen. Hierna kwamen de grootere adsp. van J.V.C. in 't veld tegen de D.E.S.-adsp. Dit werd een pittig partijtje, waarin verschillende adsp. van J.V.C., wat de techniek van het spel betreft, het moesten afleggen tegen de kleine D.E.S.-ers. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 22. Nu volgde de nederlaagwedstrijd J.V.C. IIDJE.S. I, Om half drie floot scheidsrechter A. van der Heijde, welke goed voldeed, de beide elftallen in 't veld. De wind stond dwars over het veld, zoodat deze geen voordeel bood voor een der partijen. Vanaf den aftrap ontwikkelde zich een vlug. aantrekkelijk spel. waarbij beurtelings de doelen in gevaar kwamen. J.V.C. wist het'eerst te doelpunten, maar nog voor de rust maakte D.E.S. gelijk. Na de rust hetzelfde op- en neergaande spel. Soms heftige schermutselingen voor het J.V.C.- doel, maar doelpunten ontstonden hieruit niet. J.V.C. wist ten slotte het winnende punt te maken, zoodat ook deze nederlaagwedstrijd in een overwinning van J.V.C. eindigde. A.s. Zondag komt Kolhorn I op bezoek. Wij zijn be nieuwd, of die het haar zustervereeeniging Barsinger- horn zal verbeteren. NOORDSCHARWOUDE. Berdos IVoorwaarts I 25. V.VO. 2—Voorwaarts 2, 7-4.

Schager Courant | 1933 | | pagina 5