F0STER3 MAAGPILLEN Alkmaar en Omstreken. Esperanto-nieuws. WIE RINGEN. Succes I was Zondag op bezoek bij M.F.C. I te Me- demblik. Om 3 uur vertrok S., vergezeld van een 50-tal supporters door de Wieringermeer naar Medemblik. Om 4 uur liet scheidsrechter Klouwers van Enkhui zen beginnen. M.F.C. trapt af en S. neemt direct den bal over. Na eenig verkennen begint M.F.C. zich los te werken. S. speelt kort en peuterig, wat voor de M.- achterhoede weinig gevaar oplevert. Na een kwartier spelen neemt S. de leiding door haar midvoor. Ook de aanvallen van M. zijn niet van gevaar ontbloot De S.- achterhoede mist en de M.F.C.-speler Schaap passeert van 't Hof, 11. Direct onderneemt de S.-voorhoede weer een aanval en als Albert doorbreekt, wordt hij vlak voor het M.-doel gevloerd. Een strafschop is het gevolg en Rijkers maakt er 31 van. Na nog eenige aanvallen van beide kanten, is het rust. Na de rust begint S. wat meer op de vleugels te spelen., wat eenige verbetering in het spel brengt. Ge regeld zit de voorhoede voor de M.-veste en Albert weet al spoedig er 31 van te maken. M.F.C. speelt een verloren wedstrijd. De aanvallen van S. worden talrij ker en de stand werd door Albert opgevoerd tot 5d. De aanvallen van M.F.C. werden bijna alle „om zeep" gebracht door de S.-achterhoede met van 't Hof, die op verdienstelijke wijze heeft getoond, een keeper le klasse te zijn. Succes 2 en 4 waren op bezoek bij Z.A.P., Anna Pau- Icwna. Volgende week Zondag op het S.-terrein: Succes 1 Helder 1 en Succes 2B.K.C. 1 en ook een damesvoet balwedstrijd zal dien middag worden gehouden, alles ten bate van Zonnestraal. "Wij verwachten dan ook veel bezoek op het Succs-terrein. PETTEN. Zondag ontvingen de Pettener veteranen bezoek van de oude garde uit Dirkshorn. Een vrij talrijk publiek Woonde deze ontmoeting bij, die natuurlijk niet critisch beschouwd moet worden. In den aanvang zag 't er voor D. benauwd uit want P.'s midvoor scoorde kort na elkaar 2 keer. Hiermede scheen deze zijn kruit (verschoten te hebben, bovendien trad D.'s doelverdedi- ger steeds flinker op. Voor rust vonden beide partijen éénmaal nog 't net. Na de thee speelde D. voor den wind en scheen er alles op te zetten om de achterstand in te halen. Dat dit niet gelukte is voor een deel te danken aan P.'s keeper, terwijl ook de aanval niet stil zat. Het einde van deze onder zeer vriendschappelijke verhoudingen gespeelden wedstrijd kwam met 64 voor Petten. Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeunq. Neem bijti|ds de zeer zacbr werkende Foster s Maagpillen hef bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f0.65 per Bacon BARSINGERHORN. Zondagmiddag trokken D.E.S. I en de adsp. a gezar menlijk naar Julianadorp om daar J.V.C. 2 en J.V.C. adsp. a te bekampen. Eerst betraden de adspiranten het veld. Direct na den aftrap is J. in den aanval, dooh de D.-achterhoede geeft niet thuis. Langzamerhand komt D. los. Gevaarlijke aanvallen worden ondernomen, doch 'deze hebben nog geen resultaat. Tooh is het J.V.C., dat jmet een goed schot van den linksbinnen de leiding |neemt. Direct na de rust zit D. er weer flink op en binnen 5 minuten heeft de middenvoor succes. 1L Prachtig wordt er nu door D. gespeeld en het is weer de raidvoor die doelpunt en daarmee zijn club de lei ding bezorgt. J. geeft echter den moed niet op en komt meer in den aanval. Vlak voor het einde maken zij gelijk, 22. D.E.S. a heeft een uitstekenden wedstrijd gespeeld tegen haar, wat lichaamsbouw betreft, veel zwaardere tegenstandera J.V.C. 2 en D.E.S. 1 betreden hierna het veld. D. wint de toss. Het spel gaat eenigen tijd gelijk op en neer. Na 20 minuten neemt J. de leiding, doch de D. linksbin nen maakt kort daarop gelijk. Met 11 breekt de rust aan. J.V.C. neemt kort na de hervatting wederom de leiding. Twee minuten voor het einde schiet de D.-links- buiten hard op doel. De bal wordt van achtfer de doel lijn weggewerkt, hetgeen den scheidsrechter ontging. Ket doelpunt wordt dan ook niet toegekend. In den res- teerenden tijd gelukt het D.E.S. niet de gelijkmaker te scoren, zoodat het einde komt met een 21 overwin ning voor de thuisclub. De Alkmaarsche Boys beeindlgen hun kam- pionscompetitie met een 13 zege op .An ti ijk I en behalen hierbij het maximum aan tal winstpunten. De Alkmaarsche Boys. vergezeld door een groot aan tal supporters, brachten een bezoek aan Andijk L Reeds dadelijk gaven de Alkmaarders eenige aardige aanval len te zien, doch Andijk werkte zich los en maakte het de Boys niet gemakkelijk op het nogal kleine speelveld. De tegenaanvallen der Andijkers waren geenzins van gevaar ontbloot en zoo moest v. d. Horst nogal eens in grijpen. Uit een 'fout van den linkshalf kon de ex- West Frisia-speler Loots, een gevaarlijke schuiver in zenden, die doel trof, zoodat de Andijkers de leiding hadden 1—0. Wat de Boys ook probeerden, in laatste instantie was het steeds doelman van Beek die erger wist te voorkomen en zoo kwam de rust zonder veran dering. Na rust vrijwel eenzelfde spelbeeld, ook thans konden de Alkmaarders hun vorm niet vinden. Toch wist Brou wer met een goed schot gelijk te maken 1—1. Als Nol hard tegen den onderkant van de lat schiet, weet van Eeek den bal uit den doelmond te grabbelen, doch de arbiter kent een doelpunt toe 12. Na eenige mislukte wederzijdsche aanvallen en corners, weet Brouwer er met een harden schuiver 1—3 van te maken. Zonder verandering breekt dan het einde aan. Bij de Frieschebrug Alkmaar binnenkomende, viel den Boys een muzikale ovatie ten deel. Een glorieuze tocht dcor de kaasstad en een prettiegen avond besloten den dag. De stand is thans: Alkm. Boys Andijk Succes Westzaan 6 6 0 0 26—7 12 5 2 1 2 16—14 5 6 1 2 3 20—28 4 5 0 1 4 15—28 1 ZWEMMEN. „BE WIEL" NAAR ZAANDIJK. Zrr.dag j.1. namen diverse adspirant-leden van de Sportclub „de Wiel" deel aan een door den Nederland- schen Zwembond uitgeschreven wedstrijd te Zaandijk. Tot groot genoegen van alle deelnemers(sters) zoo wel als van de geleiders wist mej. K. Blaauboer Cd. een derde prijs te bemachtigen in het nummer 50 M. schoolslag voor meisjes tot en met 16 jaar. Voorwaar een mooie prestatie. De jongelui hebben echter kunnen merken, dat er r.o<? wel het een en ander aan hun stijl otnbreekt. Dus jongens cn meisjes, nu trainen hoor, opdat wij de vol gende maal met meer prijzen thuis komen, ult de OMGEVING ANNA PAP T.OWNA K.N.A.L.-FUIF. U weet* niet, lezer, wie of wat K.NAL. is? Wij had den tot voor Zaterdagavond ook nog geen kennis met haar gemaakt, al wisten we wel van haar bestaan af. K.N.A.L. is een club van jangelui, die vinden, dat stu- deeren en zich bezig houden met andere nuttige zaken, heel verdienstelijk is, maar ook, dat de boog niet altijd gespannen kan zijn. Zoo'n vier-, vijfmaal in het winter seizoen komen zij bijeen. Dan vermaken ze zich en elkaar met gezelschapsspel, voordrachten en een dans je, onder het motto: Knevelt Niet Alle Levenskracht. Het was dan deze amusementsclub, waarmee we Za terdagavond kennis maakten, toen in de groote zaal van Veerburg een slotavond gegeven werd, die, behalve door de eigen leden, ook door jongelui uit Schagen, Den Helder en andere plaatsen uit de omgeving meegevierd werd. Laten we voorop stellen, dat de kennismaking ons „aangenaam is geweest". Van den beginne af. Want niet alleen bereikte ons met de noodige egards de uit- noodiging tot bijwoning, we werden ook zeer hoffelijk ontvangen en kregen een eereplaats toegewezen aan de bestuurstafel! Dat we daar tenslotte wat eenzaam zaten kon het bestuur ook niet helpen: het had het op dezen avond natuurlijk geweldig druk en kwam aan zitten zoowat niet toe. En wij waren er daarom niet met minder pleizier. Want is het niet genoeglijk zoo eens stilletjes de uitingen van jool van vroolijke jon gelui gade te slaan? Als we daar zelf geen vreugde in vonden, zouden we een Nurks moeten zijn en tot dat slag menschen rekenen we ons liever niet. In z'n openingswoord releveerde de voorzitter, de heer.K. Kaan, allereerst dat deze slotavond eenige we ken was uitgesteld om redenen van piëteit; de ver- eeniging moest door een noodlottig ongeluk een van haar geliefdste leden verliezen. In het bijzonder heette hij den Helderschen band „The Mixed Follies" en den gewonen K.N.AX.-band welkom, dankte voor de nog te geven en reeds verleende medewerking, en speciaal den heer Jonker voor het beschikbaar stellen van de zaal, die door gezellige aankleeding en verlichting van een unheimische ruimte tot een prettig zitje was omge- tooverd. Na des voorzitters aansporing om niet te wachten op het komen van gezelligheid, maar deze zelf te maken ging het er op los! „The Mixed Follies" speelden ter kennismaking een schlager-potpourri en eenige andere nummers en het, in uniform gestoken, twaalftal bleek, onder leiding van den heer De Snaijer, een band te vormen, die er wezen mag. Met plezier in eigen werk blies, streek, tokkelde, speelde, zong en jodelde men er op los; met genoegen zagen en hoorden we in het bijzonder den bescheiden bedienaar van de slagwerken aan den gang. Bij jazz en vooral bij hot-jazz waren allen eerst recht in hun element, maar met niet minder bravoure werd later bet bekende „Voorwaarts, Marsch" gespeeld. Zij brach ten er dan ook dadelijk de stemming in, de gezelligheid was er met één slag. De gewone K.N.A.L.-band verwierf bij het dansje, dat nu volgde, ook herhaaldelijk een applausje voor z'n balmuziek en toen aan de allereerste behoefte van de jeugd, zich te kunnen bewegen, was voldaan, zitten allen zich om naar de opvoering van het tooneelstukje „Ben knappe vrouw" te zien. Het was niet nieuw voor ons, al is het al hel wat jaartjes geleden, dat we er een opvoering van zagen en de lezer herinnert zich mis schien ook nog den inhoud. Een vrouwelijke dokter, zonder patiënten, die haar man gebruikte voor proef konijn; een vriend, die den sun van een echtgenoot eindelijk tot verzet weet te prikkelen, dat echter juist op het kritieke moment ineenzakt, waarna dan het doek valt, zoodat we niet aan den weet komen of de stakker nog ooit van z'n zelf-knoopen-aanzetten, ver nedering en martelingen afkomt. Een paar weken had men er op gestudeerd en toch werden eenige rollen aardig vertolkt, maar de korte voorbereiding bracht toch ook mee, dat de woorden van dank, na afloop aan den souffleur gebracht, ten volle verdiend waren. Mej. Rezelman mocht, als dank voor haar initiatief om den avond met dit stukje te vullen, en voor haar leiding bij het in«tudeeren er van, bloemen in ontvangst nemen. Nu kwamen „The Mixed Follies" weer aan de beurt, er werd gedanst op de opwekkende tonen van dit en semble en we hebben ons nog eenigen tijd aan de vroolijkheid gelaafd. Maar zoo tegen twaalven vonden we het toch welletjes, knepen er tusschen uit toen men nog volop genoot. Het zal nog wel een poosje geduurd heben eer allen er genoeg van hadden en ongetwijfeld heeft toen ieder gezegd: het was een knal-avond. LANDELIJKE RUITERSPORT. We meenden reeds, dat onze landelijke rijvereeniging „R.AJP." ter ziele was, maar zoo is het toch niet. De vereeniging is wel stevig ingedut, maar alle leven is nog niet geweken. Daarvoor was zij, die eenmaal door haar prestaties no. 2 in Noordholland en no. 6 van ons land was, toch te krachtig. Zondag is geprobeerd haar weer tot wat energie te prikkelen, waarvoor de zustervereeniging „West-Fries land" een openbare les gaf op het sportterrein van den heer Slikker. De belangstelling van het publiek was maar matig. Tot welke resultaten deze demonstratie geleid heeft, weten we nog niet ,doch die hopen we te zijner tijd nog wel eens te melden. BREEZAND. Ten overstaan van Notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam is Maandag in café Borst verkocht: de bloemisterij Vita Nova, gelegen aan den Schorweg en eigendom van de fa. PapendrechtVan der Voet te Sassenhelm, bestaande uit: burgerwoonhuis, bloembollen- schuur met centrale verwarming, watermolen en bloem bollenland te zamen groot 7 HA. 82 A. Nadat bij verkooping in perceelen tenslotte de ge- heele combinatie was ingezet op f 19500, werd bij afslag op f 500 gemijnd, door den heer D. Lubbert, waardoor het geheel dus voor f 20.000 in handen kwam van de N.V. B.E.MA.P. C A 11 A NT S 0 0 r. Dameszangvereenging „Zanglnst". Zondag 2 Juli is voor onze dameszangvereeniging een buitengewone dag geweest. Te half elf vertrok ken de dames per autobus naar Noordscharwoude, waar vanwege den Noordh. Zangersbond een con cours werd gehouden. Er werd, daar de vereeniging vorig jaar in afd. 3B bekroond werd, gezongen in afd. 3A, zoodat thans een verplicht nummer voorgeschre ven was. Ten uitvoer werden gebracht: „Woudcon cert" van M. C. van de Roovaart en „Vaarwel, o gouden zonne" van L. v. Beethoven En de dames, on der aanvoering van haar kranige directrice, mevr. M. BreebaartVan der Horst, hebben succes gehad. Dank zij de vele arbeid van laatstgenoemde en het ijverig medewerken van de koorleden, mocht het ge lukken beslag te leggen op een tweeden prijs. Het aantal punten benoodigd voor deze bekroning bedroeg 260, terwijl het koor er 280 bereikte. Geen wonder, dat de terugtocht in feestelijke stemming werd onderno men en de aankomst in ons dorp met recht een „joyeuse entrée" mag worden genoemd. De bus reed zelfs een eere-ronde. Als herinnering aan dezen dag en tevens uit waar deering voor het vele goede, dat de directrice belan geloos en zoo ambitieus verricht, heeft de vereeniging haar een bloemstuk en een musicologisch boekwerk aangeboden. „Zanglust", ga, onder haar leiding, nog vele jaren naar dit concours onder het motto: „Excelsior"! Het badseizoen begonnen. Zoo langzamerhand kriigt ons dorp weer zijn zo- mersch aanzien. Er zijn reeds een aantal badgasten, die genieten van zon en zee en het aantal aanvragen om pension wordt grooter. Bij de kerk zijn enkele keurige zomerwoningen gebouwd, deels om te verhuren, deels voor eigen gebruik. Zelfs een aan tal Heldersche families brengen in deze woninkjes hun weekend door, hetgeen wel een bewijs is van de voortreffelijke eigenschappen van onze badplaats. V.V.V.-verloting. B. en .W. hebben de verloting, welke de V.V.V. voor nemens is te houden, goedgekeurd. De hoofdprijs is een salon-ameublement, terwijl er ook een groot aan tal kleinere prijzen beschikbaar is. De trekking valt in September a.s. Voetbal. Callantsoog veteranen—Lutje winkel idem. 1—3. Zondag j.1. ontvingen de C. veteranen bezoek van hun collega's uit Lutjewinkel. Collega's is eigenlijk te veel gezegd, want de jeugd begint den laatsten tijd in de L. ploeg te overheerschen. C. mocht zich dan ook gelukkig prijzen, dat haar ploeg eenigszins versterkt was met een 3-tal spelers uit Callantsoog I, anders zouden zij een verplette rende nederlaag hebben geleden. C. speelde eerst voor den wind. De partijen wogen vrijwel gelijk te gen elkaar op. L. neemt de leiding door te profiteeren van een te zacht op den C. keeper teruggespeelden bal. Spoedig weet C. gelijk te maken (1—1). Met de zen stand gaat de rust in. Na de rust is L. overwe gend sterker. Slechts enkele malen weet C. tot het L. doel door te dringen; steeds zonder resultaat. L. weet nog tweemaal het C. doel te vinden en met suc ces (1—3). Tegen het einde krijgt de wedstrijd een „forsch" karakter. Eenige L. spelers trachten door krachtig spel de overwinning te consolideeren. De C. jongens lieten zich echter niet goedsmoeds „nemen". Gelukkig was het weldra einde, zoodat er toch nog op een aardigen wedstrijd kan worden teruggezien. De scheidsrechter wiens leiding voor de rust uitste kend te noemen was, hield in de 2e helft de teugels niet strak genoeg, met alle gevolgen van dien. KOE 0 R A S JULIANADORP. Zondag j.1. hield de afd. Den Helder van de Vereen, tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, een excur sie onder de leden der afdeeling. Voor ditmaal berustte de leiding der excursie in handen van den heer R. ter Brugge van Helloo. Het gezelschap deelnemers bestond uit 22 personen, hetwelk zeer zeker de belangstelling in het werk der vereeniging demonstreert. Allereerst werd in de „Donkere Duinen", de stand van den heer P. van Dijk bezichtigd, daarna gevolgd door een wandeling door dit steeds mooier wordende plekje, en werden de goudvisschen en karpers met een bezoek vereerd. Bij „Duinoord" werd weer ingestapt en naar Groote Keeten gereden, en aldaar de standen van de dames WeiJ en Hollander bezichtigd. Deze verkeer den in beter conditie dan het vorige jaar, dank zij de excursie, ook toen gehouden. Vandaar naar Callantsoog. waar pauze werd gehouden en voor den inwendlgen mensch werd gezorgd in het hotel van den heer Lulkes Butter. Bij hervatting van den tocht werd eerst een bezoek gebracht aan den stand van den heer Baken, vervolgens bij den heer Kruisveld te Groote Keeten, te Julianadorp bij T. Speur, verder naar de Kortevllet, waar de heer C. Sohellinger zijn bijenstand heeft staan en tenslotte een bezoek bij den heer D. van Scheljen aan de Kortevliet. Vandaar werd de thuisreis naar Den Helder aan vaard, waar men te ongeveer 6 uur arriveerde. De algemeens indruk was, dat de verschillende stan den aanmerkelijk minder waren dan het vorige jaar. maar een mooie Julimaand kan nog veel, ja alles goed maken. Voorts was men het er unaneim over eens, dat er van den heer ter Brugge weer veel is geleerd. Over het wondere leven der bijen raakt men nooit uitgepraat en nog veel minder uitgeleerd. Steeds vindt men Iets nieuws. De heer ter Brugge had te Julianadorp bij den heer T. Speur afscheid genomen van het gezelschap, na eerst door den Voorzitter bedankt te zijn voor zijn kun dige voorlichting, dezen dag weer ten beste gegeven. Overigens is deze dag weer als zeer geslaagd te be schouwen en twijfelen wij er niet aan of een volgend jaar wordt dit zeker weer herhaald. Z IJ P F SCHAGERBRUG. Statlonspersoneel Wij vernemen, dat in de vacature van haltechef bij de Ned. Spoorwegen alhier, ontstaan door de pen sionneering van den heer H. Stip, niet zal worden voorzien. Als arbeider-telegrafist in de plaats van den heer J. J. de Winde, die naar Alkmaar is vertrokken, wordt naar hier overgeplaatst de heer H. Davidzon te Van Ewijcksluis. PETTEN. In de einde vorige week gehouden vergadering van Algemeen Belang werden plannen uitgewerkt en voor bereidingen getroffen voor de jaarlijksche schoolfees ten. Mits de geldmiddelen het toelaten, trekken de leerlingen der hoogste klassen Maandag 24 Juli via Schiphol naar Amsterdam, waar de dag nuttig en aan genaam zal worden gepasseerd. Den dag daarop is de beurt aan de kleintjes, die per luxe-auto's door de luinstreek zullen toeren. Na deze besprekingen werd nog aandacht geschonken aan 'den desolaten toestand, waarin de wegen naar en in Petten verkoeren. Een adres zal te dezer zake aan 't gemeentebestuur worden gericht. Voorts trok de ver eeniging f 25 uit voor 't aanschaffen van vlaggen, die 't strand een fleuriger aanzien zullen geven. SINT P AN C R A S In de jongste vergadering van de afd St. Pancras van den A.N.G.O.B. werd meegedeeld, dat de Blauwe Week-actie uitstekend is geslaafd en dat ze een fi nancieel voordeel voor het Langendijker Drankweer- comité heeft opgeleverd. Besloten werd deel te nemen aan de op Zondag 9 Juli te houden meeting te Vel- sen. Afgevaardigden werden de heeren J. Bruin en C. de Jong. We vernemen, dat er een actie op touw wordt ge zet, om te ageeren tegen het besluit van den raad in zake de overname van den Benedenweg door het Hoogheemraadschap. Zij die deze actie willen voeren, zijn van oordeel, dat de gemeente op veel te groote kosten wordt gejaagd. WARMENHUIZEN Zondagmorgen hield de hengelsportvereeniging „Vlseh- lust" een wedstrijd die gehouden werd bij de Kerkmeer Aan dezen wedstrijd namen 20 leden deel en was de uitslag als volgt: le prijs, een hengel, Jn. Barsingerhorn, grootste baars 25.9 c.M., 2e prijs een vouwstoeltje in foudraal, W. de Vet, grootst aantal 14 stuks; 3e prijs vischnetje, Alb. Barten. met 11 stuks. Om den 4en en 5en prijs moest wegens gelijk aantal worden geloot en werd de 4e pr. prijs een snoer, gewonnen door Jn. Jongerling en de 5e prijs, een wormendoos door P. Rempt. De heer K. Nieuwland wist de eerste baars te bemachtigen en won hiermede een baarsschraper. In totaal werden 115 baarzen gevangen. Er heerschte een aangename stemming en deze wed strijd heeft den leden van „Vischlust" een aangena- men Zondagmorgen verschaft. De volgende wedstrijd zal vermoedelijk plaats hebben op 23 Juli a.s. Vergadering te Hoorn. Zondag 2 Juli hield de Esperanto-Vereeniging „La Norda Stelo" wederom haar maandelijksche ver gadering, ditmaal te Hoorn. Niettegenstaande den grooten afstand voor het meerendeel der leden, was de opkomst zeer bevredigend. Meer dén 50 deelnemers waren aanwezig. De heer K. Roggeveen te Schagen, presideerde als gewoonlijk de vergadering, die we derom een vlot verloop had. Meer en meer blijkt de vereeniging aan haar doel, het practisch toepassen van Esperanto, te beantwoorden. Ook dezen keer had men het genoegen van buitenrandsch bezoek, n.1. do heer Birger Karlsson uit Amal in Zweden, die tijde lijk verblijf houdt op het eiland Texel en daar dezen winter een cursus zal leiden. Wederom bleek van welk groot nut Esperanto is; den Zweed kon men na melijk zonder uitzondering woord voor woord volgen, toen hij vertelde over zijn reis per rijwiel van Amal naar Texel. Onder leiding van den heer Dorhout uit Hoorn werd na afloop van de vergadering door het geheele gezelschap een bezoek gebracht aan het stad huis met de prachtige raadszaal en aan het museum. Ook ditmaal groeide wederom het aantal leden van „La Norda Stelo" en steeg dat tot 70. Met het oog op den vacantietijd werd besloten in de maand Augus tus geen vergadering te houden, doch werd de eerst volgende bijeenkomst vastgesteld op Zondag 3 Sep tember a.s. Daar nu de meest verwijderde punten van het Noordelijk deel van Noordholland achtereenvol gens zijn bezocht, werd besloten nu wederom de ba kermat van „La Norda Stelo" te bezoeken en zal het centrumpunt, Schagen, dus 3 Sept. a.s. in het teeken van Esperanto staan. WIERINGEN Jl. Zondag gaf de Gymnastiekvereniging „Wierin- gen" een openlucht uitvoering op het voetbaltcrrein van „Succes". Met medewerking van de Muziekver- eeniging „Harmonie". Een vrij groot publiek woonde deze uitvoering bij, welke zeer goed in den smaak viel, getuige de herhaaldelijke uitroepen en applaus- jes, voor welverdiende, goed uitgevoerde nummers. Vooral de nummers op de brug door de beste uitge voerd, waren de zeer gewilde. Aan een tweetal num mers waren prijsjes verbonden, nl.: Blokjesrapen en Tremplin hoogspringen voor meisjes. Voor blokjesrapen werden de volgende prijzen ge wennen: le prijs jongejuffr. C. Kaan; 2e prijs J. Lont; 3e prijs I. van t Hoff; 4e prijs M. Snooij; 5e prijs A. de Vries. Tremplin hoogspringen: le prijs T. Lont, hoogste spring 1.75 M.; 2e prijs N. Doves, 1.75 M.; 3e prijs M. Bartels, 1.65 M.; 4e prijs G. Jongkind, 1.65 M.; en 5e prijs L. Eggink, 1.60 M. De prijsjes bestonden uit luxe voorwerpen. „Har monie" zorgde voor de noodige muziek gedurende de verschillende nummers, alsook bij de vrije en knots- oefeningen. Na afloop was er bal in „Concordia", wel ke een zeer gezellig en ordelijk verloop had. Den leider, den heer J. Pennekamp, komt een woord van waardeering en. hulde toe voor de flinke wijze waarop hij deze uitvoering heeft geleid. Nu nog een afdeeling jongens er bij, opdat wij een volgende uitvoering ook eens kunnen zien wat deze prestee- ren. DEN OEVER* Afscheidspreek Ds. Franck, Zondagmiddag heeft de heer R. Franck, hulppre diker te Den Oever, zijn afscheidspreek gehouden in de Kapel te Den Oever, De kapel was flink bezet. Door beëindiging der Zuiderzeewerken heeft het Co mité „Land in Zicht" thans geen reden van bestaan •neer, in verband waarmede het zich terugtrekt. Hiermede is voor den heer Franck zijn arbeid als liulpprediker eveneens afgeloopen. Dank werd ge bracht aan heeren Kapelvoogden voor de beschik baarstelling telkens van den kapel en anderen die bet werk van den heer Franck metterdaad hebben ïesteund. Nadat spreker zijn toespraak had beëin digd, werd hij nog toegesproken door den heer Deen met een toepasselijk afscheidswoord. SC H 00 RL Zaterdag was het feest ln de O. L. school te Schoor!. De onderwijzeres. Mej. Nuija herdacht n.1. het feit. dat 2© dien dag 12% jaar aan deze school was verbonden, on de oudercommissie, alsmede de schoolfeestcommis- ile hadden zorg gedragen dat deze dag niet onopge merkt voorbjj zou gaan, daar Mej. Nuijs een algemeen gewaardeerde en zeer geziene persoonlijkheid is. In de vrijwillig voor dit doel afgestane zaal van den heer Timmerman hadden zich de schoolkinderen en vele belangstellenden verzameld, en het was in deze met bloemen versierde zaal dat de jubilaresse met kin dergezang werd ontvangen en door het schoolhoofd en nog vele anderen, bijzonder hartelijk werd toegesproken Tevens werden door leerlingen en oud-leerlingen leu ke toepasselijke voordrachten gedaan, terwijl de kinde ren, door enkele ingezetenen daartoe in staat gesteld, op limonade, koek, chocolade en fruit werden onthaald. Als blijk van waardeering mocht de jubilaresse uit handen van den heer Maars. en namens de talrijke ouders en vrienden een enveloppe met inhoud ontvan gen, bestemd voor een mooie vacantlereis, benevens een boek en een plaatwerk van de streek, welke bezocht zal worden. Op zeer hartelijke wijze werden allen door Mej. Nuijs bedankt, en zoo zal deze dag voor allen een onverge telijke zijn geworden. GROET. Aan de O. L. school te Groet herdacht mevr. Arpeau Wester den dag, dat ze 12% jaar aan deze school is verbonden. Naar we vernamen, is deze da,g voor de beminde on derwijzeres niet ongemerkt voorbij gegaan en is door kinderen en grooteren Zaterdagmorgen gezorgd, dat net aan hartelijke waardeering dien dag niet heeft ontbro ken. H AREN K A RSPET GEMEENTE HARENKARSPEL Burgerlijke stand over de maand Juni 1933: Geboren: Maria Geertruida, dochter van Johannes Tijm en Geertruda Maria Bommer; Wilhelmus Corne rs, zoon van Cornells Schilder en Cathd.'n- Jong; Agatha Theodora. dochter van Pieter Doodema. n Ma ria Witte; Vrouwtje Bertha, dochter van Hendr:.. Klok en Catharina Aukje de Geus; Johannes Wolfram, zoon van Wilhelmus Ruiter en Cornelia Zutt; Catharina Anna, dochter van Frederik Masteling en Elisabeth Bruin; Eduard Cornelis, zoon van Klaas Paarlberg en Guurtje Bijpost; Nicolaas Petrus, zoon van Jacob Blok dijk en Cornelia de Wit. Ondertrouwd: Arend de Jong en Johanne Dekker; Getrouwd: Jan Paarlberg en Anna Arieta Verkroost; Willem Kaandorp en Catharina Groot; Adriaan Simon Leering en Sijtje Spaansen. Overleden: Cornelis Boekei, oud 53 jaar, ongehuwd; Pietertje Kok, oud 67 jaar, echtgenoote van Lourens van der Oort, eerder weduwe van Pieter Smit; Antje Kiezeling, oud 65 jaar. ongehuwd; Klaasje Frans, oud 64 jaar, weduwe van Jan Slot. SINT MAARTEN STROET. Op Zondag 2 Juli had in de Ringsloot wederom een hengelwedstrijd plaats van de hengelvereeniging „In Eigen Kring". Hoewel het totaal aantal gevangen baar zen niet heel groot was, kon men toch een grooteren vangst boeken als bij den len wedstrijd. De prijzen vielen ten deel aan de volgende personen; le prijs (voor de grootste baars) Jn. Prosper; 2e prijs (het grootste aantal baarzen) D. Brommer; 3e prijs W. Brommer; 4e prijs G. Bijpost; 5e prijs J. Keetman; 6e prfjs W. Wit; 7 prijs H. de Pee.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6