De grenzen van de verzekering Sparta-nieuws. Onder smokkelaars Gevaarlijke geldwisselaars Liever lui dan moe Bezuiniging op onderwijs WERKVERSCHAFFING IN DRENTE De weduwe yan Caruso hertrouwd HUIDUITSLAG met jeuk die dol maakt veroorzaakt vurige wond KLOOSTERBALSEM Amsterdamsche straat in rep en roer Naaktloopers te Brussel De vliegramp bij Dixmuide Priester overreden en gedood Hoogloopende vechtpartij. In de nabijheid van de Duitsche grens nabij Vlodrop is een hoogloopende vechtpartij ontstaan tusschen een uit acht personen bestaande Duitsche smokkelaarsbende. De twist ontstond, doordat een der smokkelaars, de 41-jarige W. W. uit Rheydt, die door het lot was aangewezen om het. eerst de beek, welke ter plaatse de grens vormt, te overschrijden, daaraan geen gevolg wenschte te geven. Er ontstond eerst een woordenwisseling, welke tenslotte in een vechtpartij ontaardde, waarbij de messen werden getrokken. Ge noemde W. liep eenige steken in rug en armen op en zakte ineen. Toen de smokkelaars dit zagen, ver leenden zij W. de noodige hulp en werd de dokter uit een naburig grensplaatsje gewaarschuwd. Per auto is W. naar het ziekenhuis te Rheydt gebracht De messteker, een zekere W. G.. een bekend smok kelaar uit Rheydt, is door de marechaussee gear resteerd en voor den officier van justitie te Roermond geleid, waarna de man aan de Duitsche politie is over geleverd. Langvingerige Algerijnen door de Breda- sche politie geknipt. Twee Algerijnen die er den laatsten tijd in ons land hun werk van schijnen te maken zich door wissel trucs te verrijken, hebben in de Bredasche recherche hun meerdere gevonden. Toen zij Donderdag aan het postkantoor te Breda een dergelijke truc probeerden uit te halen, heeft de loket-ambtenaar de politie van de aanwezigheid van de Algerijnen te Breda op de hoogte gesteld. In het bijkantoor van de Robaver, waar zij zich vervolgens vervoegden, zijn zij daarop door de recherche aangehouden. In Tilburg, Utrecht, Rotterdam en Schiedam schij nen de thans gearresteerden reeds met succes te heb ben gewerkt. Zij zijn daarom op transport gesteld ten einde in genoemde plaatsen een onderzoek mogelijk te maken. Waarschijnlijk zijn de mannen uit Antwerpen af komstig. Hij wilde wel vetera verkoopen, maaz werken ho maar! Aan een boerderij in Friesland, waar men druk aan het hooien was, vervoegde zich een koopman in ve ters. De nog jonge man deelde mede, schipper van beroep te zijn; zijn gezin bestond uit een vrouw en vijf kinderen. Met zijn oud schip kon hij den kost niet meer verdienen en daarom was hij een handel tje begonnen. Doch ook dit ging slecht; de concurren tie was zoo groot en de menschen kochten zoo wei nig. De boer had medelijden met den man en bood hem aan eenige dagen werk tegen behoorlijk loon. om al dus door arbeid in de behoeften van zijn gezin te voorzien. Daarvan moest de koopman niets hebben en maak te rechtsomkeert! Een omzendbrief aan de kweekscholen. De minster van onderwijs heeft den volgenden onv- zendbrief gezond-en aan de besturen der gesubsidieerde kweekschol-en voor onderwijzere en onderwijzeressen. De financieele toestand des lands maakt zeer ingrij pende bezuinigingen op elk ge/bied onvermijdelijk. Daarom zullen ook inzake de onderwijzersopleiding veranderingen moeten worden aangebracht, die tot be langrijke besparing zullen leiden. Zoo ligt het in mijn .voornemen te bevordereen, dat alleen aan kweekscholen met 3-Jarigen 'cursus rijk» subsidie zal worden verleend, behoudens op grond van buitengewone omstandigheden In enkele door den mi nister goed te keuren uitzonderingsgevallen. Ik meen een beroep op uw medewerking te mogen doen, opdat, zoo eenigszins mogelijk, reeds te beginnen met school jaar 1933'34 de kweekschool zal worden omgezet in een kweekschool met 3jarigen cursus Tot de voorgenomen wijzigingen behoort o.m. mede, dat ook In die gevallen, waarin de parallelklassen de voortzetting zijn van een splitsing als in artikel 33, ondere a. van het Koninklijk Besluit van 11 September 1923, Staatsblad nr. 440 bedoeld, vooraf mijn goedkeu ring behoort te zijn verkregen. Wanneer het plan bestaat, ln de onder uw bestuur staande kweekschool met het begin van het schooljaar 1933'34 een of meer parallel klassen te vormen, waarvoor krachtens de vlgeerende bepalingen auto matisch aanspraak op rijkssubsidie zou bestaan, dan verdient het toch aanbeveling, vóór 15 Augustus 1933 een verzoek bi te dienen om de parallelklassen voor rijkssubsidie te doen med©rekenen met opgave van het aantal leerlingen van het leerjaar, dat men zou willen splitsen." Aanleg en verbetering van kanalen. Werk van anderhalf mlllioen, Naar het Ned. Corr. Bur. te Den Haag verneemt, heeft de regeering onder bepaalde voorwaarden de uitvoering van een aantal werkverschaffingen in het zuidoosten van Drente, in de nabijheid van Coevorden, goedgekeurd. Deze werkverschaffingen, welker gezamenlijke kos ten ongeveer anderhalf millioen zullen bedragen, be treffen het graven van een kanaal van Zwlndersche- veld naar de Coevordensche grachten, het graven van een zijtak van dit kanaal naar Dalen, verbetering van den bovenloop van het Drostediep en verbetering van dé Hoogeveenschevaart De goedkeuring van deze werkverschaffingen is ge schied onder de voorwaarde, dat, voordat de middelen ■worden verstrekt, eerst desbetreffende publiekrechte lijke lichamen (waterschappen) moeten zijn gereorgani seerd of opgericht, aangezien deze lichamen de ver antwoordelijkheid voor de uitvoering zullen moeten dra- gen. Deze publiekrechtelijke corporaties zullen In de kosten moeten bijdragen en ook de provincie Drente zal een bijdrage moeten geven. Met betrekking tot de oprichting en reorganisatie van •waterschappen kan in de zomerzltting van de Prov. Staten van Drente behandeling van voorstellen worden tegemoet gezien. Uit Parijs: Madame Dorothea Caruso, de wedu we van den wereldberoemden Italiaanschen tenor, is Donderdag in het huwelijk getreden met den Ame rikaan Dr. Charles Adam Holder, een oud-ambtenaar in cliplomatieken dienst der Vereenigde Staten. Het huwelijk werd op eenvoudige wijze in een der ban- lieu-stadhuizen gesloten en werd niet kerkelijk inge zegend. Het bruidspaar vertrok terstond naar Holder's villa nabij Fontainebleau. volgens de Ziektewet. WAT IS EEN „NORMALE ONDERBREKING" VAN DEN ARBEID. Destijds is reeds do princlpieele- uitspraak van den Centralen raad van beroep naar voren gebacht, op grond waarvan van „verzekering" volgens de ziektewet alleen sprake ia, wanneer ntet alleen een dienstbetrek king bestaat, maar ook gearbeid wordt Op dagen, waarop geen arbeid wordt verricht, is van verzekering geen sprake, onverschillig of over die dagen de dienst betrekking voortduurt, althans niet is opgezegd. Dagen van werkloosheid, van „regenverlet" en „uitgevroren" zijn, onderbreken dus volgens het oordeel van den Cen tralen raad van beroep de verzekering. Alleen „nor male onderbrekingen" van den arbeid (zon- en feest dagen bijv.) onderbreken de verzekering niet In aan sluiting daaraan heeft de Centrale Raad van beroep onlangs weer verschillende belangrijke principieele uit spraken gegeven ten aanzien van de vraag, wat onder „normale onderbreking" van den arbeid (en dus niet van de verzekering) moet worden verstaan. Het eerste geval, dat zich tegenwoordig veel voordoet is het vol gens de rooster (dus volgens een vast plan) nu eens niet dan weer wel werken: om den anderen dag wer ken, elke week drie dagen of vier dagen, om de an dere week werken, enz. Dat iemand, die ziek werd op een dag, waarop hij gewerkt had en dan tevens ar beidsongeschikt werd, recht had op ziekengeld, werd door niemand betwist. De strijdvraag had betrekking op de rechten op ziekengeld van degeen, die op een dag, waarop volgens rooster niet werd gewerkt arbeids ongeschikt wegens ziekte werd. Thans heeft de Cen trale raad van beroep zich aldus uitgesproken, dat het scheidsgerecht (in een bepaald geval) ten onrechte had aangenomen, dat wanneer in een onderneming wegens gebrek aan werk slechts om de andere week arbeid wordt verricht, zulks een normale onderbreking van den arbeid zou zijn. Daarmede is komen vast te staan, dat degeen, die ziek wordt op een dag of in een .week waarop resp. waarin volgens rooster niet wordt ge werkt, geen recht op ziekengeld heeft Het zelfde standpunt nam de Centrale raad in ten aanzien van een geval, waarin een arbeider elke week vrijwillig, op eigen verzoek, één dag niet werkte: dat was een schildersknecht die er een winkeltje op na hield, waarin hij alleen op één dag van de week als Dank lij den KLOOSTERBALSEM verdwijnt wond en huiduitslng ,Ge moet er niet aan krabben, zeide men mij, ais ik klaagde dat de uitslag, die ik op een kwaden morgen op mijn hand ontdekte, zoo oer schrikkelijk jeukte. Maar door 't krabben ontstond een wond op mijn hand zoo (jroot als een kwartje, welke wond mij hevige pijn bezorgde. Toen niets hielp, nam ik Kloosterbalsem. Dadelijk vermin derde het jeukerige gevoel, de wond werd mooi zuiver, de uitslag vermin derde en verdween en ook de wond gen.* geluxl.' L a g AKKERS ORIGINEEL TER INZAQI „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b'j brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijt'middel b(J Rheumatiek, spit en pljnl^ke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— Bijenzwerm doet een „inval". Politie requireerde deskundige hulp. De bewoners van de Nieuwe Kerkstraat te Amster dam bij de Weesperstraat zijn Donderdag in den voor middag opgeschrikt door een zwerm bijen, die aan het trekken was geslagen en op zijn zwerftocht ge noemde straat met een bezoek vereerde. Het genoegen was echter alleen aan den kant van de bijen zelf, aan gezien deuren en ramen met veel haast en veel lawaai voor de beestjes gesloten werden, terwijl bovendien de politie van het J. D. Meyerplein van deze invasie op de hoogte werd gebracht, met het vriendelijk, maar dringend verzoek de straat zoo spoedig mogelijk van het bijenvolk te willen zuiveren. In de overtuiging, dat van een krachtdadig optreden met blanke sabels en getrokken revolvers niet het minste succes kon worden verwacht, waarschuwde de politie een des kundige op bijengebied. Deze trok er met een kistje op uit en in de wetenschap dat op een plaats, waar hon derden bijen bijeen zijn, de koningin niet ontbreekt, mocht hij het genoegen smaken den geheel en zwerm zonder incidenten en onder het van bewondering voor zóóveel moed getuigend commentaar van een groote menigte, buit te maken. Voorwaardelijk veroordeeld. De Brusselsche correspondent van de N. R. Ct. schrijft: De rechtbank van de hoofdstad heeft Woensdag uitspraak gedaan in een ophefmakend proces ten laste van een aantal leden der nudistenvereeniging „Mieux Vivre", die, te Ukkel, in een ommuurd park» hunne beginselen toepasten en, naar uit zekere getui genissen zou zijn gebleken, van uit de dakvensters van sommige in de buurt gelegen huizen konden worden gezien. Verscheidene bekende personen uit de Brusselsche artistieke, litteraire en industrieeJe we reld maakten deel uit van deze nudistenclub. Slechts 13 leden, onder wie verscheidene gehuwde paren, werden vervolgd, omdat de anderen, op den dag van den politioneelen inval, afwezig waren. De rechtbank oordeelende dat de maatregelen door de nudisten getroffen 'om, in het park, ongezien te blijven, niet voldoende waren, veroordeelde ieder der 13 beklaag den voorwaardelijk tot S dagen gevangenisstraf en het betalen van een geldboete van 182 francs. er ter plaatse markt werd gehouden zelf werkzaam was. Toen de man zoo dom of zoo ongelukkig was juist op een dergelijken Dinsdag arbeidsongeschikt wegens ziekte te worden, kreeg hij ook tot in hoogste instan tie geen ziekengeld, aangezien de Centrale raad van oordeel was, dat dit geen normale onderbreking van den arbeid kan worden geacht. Reeds eerder had de Centrale raad van beroep ln hoogste ressort uitgemaakt, dat de verzekering niet voortduurt tijdens de perioden, waarover een verze kerde arbeidsongeschikt wegens ziekte of ongeval is en uitkeering op grond van de ziektewet of van een van de ongevallenwetten ontvangt. Ook in die gevallen heeft men dus niet te doen met normale onderbrekingen van den arbeid. Ten slotte nog een principieele uit spraak over een verwante kwestie: hoe staat het met de rechten op ziekengeld, wanneer Iemand midden op den dag werkeloos wordt en pas des avonds ziek en arbeidsongeschikt! In een dergelijk geval heeft de Centrale Raad van beroep als zijn oordeel te kennen gegeven, dat de duur van de verzekering volgens dagen en niet volgens uren moet worden geteld. De Raad maakte daar nog de veelzeggende opmerking bij, dat de ziektewet toch al vele moeilijkheden gaf en het niet aanging, die moeilijkheden, waar het toch al zoo vaak bezwaarlijk was het juiste tijdstip aan te geven, waarop de ongeschiktheid volgens ziekte intrad, nog te ver- grooten, voor zoover de wet daartoe niet dwong. Uit deze woordenkeus bleek weer eens duidelijk het feit, dat de waardeering van den Centralen raad van beroep voor de formuleering van de ziektewet nog niet bepaald buitengewoon groot is. (Bij een andere gelegenheid heeft de Centrale raad al eens letterlijk overwogen: ,3ij het redigeeren van de bepalingen van de ziektewet is niet een zoodanige zorgvuldigheid in acht genomen, welke zoude rechtvaardigen bij het uitleggen van die bepalingen strenge taalkundige eischen te stellen...!) Ten slotte zij nog vermeld, dat de Centrale Raad van beroep ten aanzien van den duur van de verzekering volgens de ziektewet van werkloozen, die bij wijze van werkverschaffing te werk gesteld zijn, andere, minder strenge normen heeft gesteld. Overwogen werd, in een geval, waarin de werklooze te werk gestelde op Zondag arbeidsongeschikt door ziekte werd, dat de band met de werkverschaffing uitermate los was en dus een dienstbetrekking niet geacht kan worden te bestaan op dagen waarop niet gewerkt wordt (het begrip nor male onderbreking geldt dus niet voor personen werk zaam in werkverschaffing). Ook een werkelooze, die ziek en arbeidsongeschikt werd tot op den morgen van den dag, waarop hij aan het werk zou gaan, kreeg tot in hoogste instantie geen ziekengeld, omdat de Cen trale raad de betrokken bepaling slechts van toepassing achtte op hem die bij wijze van werkverschaffing wer kelijk te werk is gesteld en den hem opgedragen arbeid verricht en niet op hem, voor wien slechts gelegenheid is geopend om te werk te worden gesteld. Door al deze uitspraken is de grene van de verzekering volgens de ziektewet de laatste maanden door den Centralen Raad van beroep weer heel wat nauwkeuriger omschreven, dan die grens te voren was. Het onderzoek beëindigd. V.D. verneemt uit Londen: Vanwege het ministe rie van luchtvaart wordt bekend gemaakt, dat de ramp van de ..City of Liverpool", die in Maart j.1. na- hij Dixmuide te pletter viel en waarbij alle inzitten den om het leven kwamen, door de Belgische autori teiten thans geheel is onderzocht. Zij zijn tot. de con clusie gekomen, dat brand is uitgebroken in het mid dendeel van het vliegtuig, zoodat de veronderstelling, d£t het vuur zou zijn ontslaan in* de motoren, prac- ti'sch onhoudbaar is. Omtrent de werkelijke oorzaken van het uitbreken van den brand kunnen alleen hy- pothesos worden opgeworpen. De minister van lucht vaart ia er van overtuigd, dat een verder onderzoek niet meer licht in deze zaak zal kunnen brengen. Geen toeken gegeven dat hij een zijweg wilde inslaan. Toen de Eerwaarde Vader Wagner van het Mis siehuis te Steyl in de provincie Limburg, zich Don derdagmorgen per rijwiel in de richting Belfeld wilde begeven, werd hij plotseling, doordat hij zonder van tevoren een teeken te geven, een zijweg wilde inslaan, overreden door de auto van den heer Van Maanen uit Venlo. De bestuurder, die het ongeval zag aankomen, rem de uit alle macht. Het slachtoffer werd echter door den wagen gegrepen en bleef zwaar gewond op den weg liggen. Onmiddellijk was geestelijke en genees kundige hulp ter plaatse. De ongelukkige overleed echter kort na het ongeval, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Na de aanrijding reed de auto tegen een boom en werd daarbij beschadigd. De bestuurder bleef onge deerd. Spoedig werd het parket uit Roermond ge waarschuwd, dat weldra ter plaatse was. Naar het voorloopig onderzoek, waarbij de wagen op remproe ven is onderzocht, heeft uitgewezen, treft den bestuur der geen schuld. De auto is onmiddellijk vrijgegeven. Het lijk van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Steyl overgebracht. EEN „EMMA"-VAAS. Herinnering aan den 75sten verjaardag van HM. de Koningin-Moeder. D« N.V. Glasfabriek „Leerdam" heeft in den handel gebracht een bloemvaas, met oranje voet en fijn geëtst embloem en opschrift Emma, als een herinnering aan den 75sten verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder. Deze vaas werd vervaardigd naar ontwerp van den bekenden sierkunstenaar A D. Copier. Een tweetal van deze vazen werden in een doos aan H.M. de Koningin-Moeder aangeboden door den Baarn- schen Kunsthandel F. Wynja te Baarn. H.M. de Koningin-Moeder heeft de beide vazen gaar ne aanvaard en daarvoor schriftelijk haar dank be tuigd. BEDROGEN UITGEKOMEN. Oneerlijke sorteerder by de post. De politie van het bureau Warmoestraat te Amster dam heeft een 30-jarigen sorteerder der posterijen aan gehouden, die een couvert met inhoud had verduisterd, welk couvert aan de post was toevertrouwd. Hij dacht, dat er geldswaardige papieren in zaten, doch kwam bedrogen uit De man wordt ter beschikking van de justitie gesteld. VROUWEN LIJK IN KORENVELD GEVONDEN. Oude man verdacht van moord gearresteerd Als verdacht van moord op Mej. A., wier lijk tusschen Bellingwclde en Papenburg in een korenveld i3 gevon den, is de 65-jarige bezembinder W., die j.1. Zaterdag met deze van haar man gescheiden vrouw is gezien, in arrest gesteld. GROOTE ADSPIRANTENDAG OP ZONDAG 16 JULI a.s. De uitnoodigingen zijn verzonden. De toestemming is er en de commissie doet al haar best om dezen dag te doen slagen. Nu de adspiranten allemaal dien dag geheel vrij maken en het zal voor elkaar komen. Het beloofd 'n mooie dag te worden, jongens! Doe je best! NIEUWE LEDEN, J. Dekker, Schagen en P. de Vries, St. Maarten. Bovengenoemde spelers mogen direct in bindende wedstrijden uitkomen, evenals adspirant D. Doorn. PROPAGANDAWEDSTRIJD TE OUDESLUIS. Schagen I zal op Zondag 16 Juli a.s, des namiddags te 4 uur (n.t.) een propagandawedstrijd spelen tegen een nader aan te wijzen tegenstander. Hceren van S. I worden beleefd verzocht dezen middag vrij te houden, daar op hen wordt gerekend. VOOR DE ADSPIRANTEN. Willen jullie even nazien of de geboortedatum goed is? Zoo niet, meldt dit dan even met opgave van juisten datum bij J. Lutjeharms voor Maandag 10 Juli a.s., 8 uur. Afgesproken? N. Blaauboer, geb. 30 Dec. *18; J. Dooves, geb. 24 Oct. '18; J. Boontjes, geb. 5 Febr. '18; P. Bruin, 20 Dec. '17; T. Bijpost, 11 Aug. '17; D. Doorn, 13 Jan '17; J. v. Eeten, 12 Mei '18; W. Gorter, geb. 11 Mrt. '21; J. Gelder, 28 Jan. '18; S. Grootes, 3 Jan. 'IS; C. v. Haren, 21 Dec. '17; R. v. Haren, 23 April '21; P. Hoogland, 15 Aug. '18; J. Klant, 9 Juni '21; T. Ko ning, 19 Dec. '18; TI. Lem, 10 Aug. '18; T. Moransant, 26 April '19; A. Molenaar, 9 Sept. '19; J. Peetoom, 10 Febr. '18; K. Roggeveen. 16 Juli '18: G. Rempt, 8 Sept. '19; J. Schram, 26 Aug. '19; P. Schoorl, 2 Mrt. '20: A. Uitterdijk, 3 Juli '17; A. Veenstra, 21 Sept. '18; S. Visser, 29 Mei '18; A. Wit, geb. 19 Juni '19; J. P. Wit, 28 Mrt. "20; J. Boontjes (Valkoog), 10 Dec. '16; T. Bijpost, 11 Aug. '17; H. Nabert, 1 Sept. '17; C. Neef- kes, 19 Dec. '16; W. Moransant, 27 Aug '17; R. Prins, 22 Juni '17; W. Quax, 4 Oct '17; D Ruig, 21 Dec. '16; J. Starreveld, 21 Dec. '18; A. Schoorl. 22 Jan. '17. Als ik geen bericht voor Maandagavond ontvang, dan neem ik aan, dat de datums juist zijn en kan ik hierna de staten invullen. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDER ZOEK GEHEEL GRATIS. IN AANRAKING MET DEN ELECTRISCHEN STROOM. Man gedood. Woensdagmorgen is in de Maggi-fabrieken op den Haarlemmerweg te Amsterdam, iemand in aanraking gekomen met den electrischen stroom. Na 3 uur kunst matige ademhaling mocht men er niet in slagen de levensgeesten weer op te wekken. Het lijk is vervoerd naar het Wilhelminagasthuis. VEEZIEKTE TE HUIZEN. Het vee gestorven onder verdachte omstan digheden. In een kort tijdsverloop zijn van het erfgooiersvee, weidende op de Oostermeent van Stad en Lande van Gooiland, acht stuks vee overleden onder verdachte omstandigheden. De veearts Terbeeke te Naarden heeft een voorloopig onderzoek ingesteld, wat aanleiding heeft gegeven den rijksveearts te waarschuwen, die Woens dag een nader onderzoek zou instellen. Mocht hier een besmettingshaard aanwezig zijn, dan zou dit zeer groote gevolgen hebben, aangezien hier op één weide over de 1000 stuks vee weiden. EEN ORKAAN IN TURKIJE. In 10 minuten groote schade aangericht. Een hevige orkaan, die tien minuten duurde, heeft gisteren Bolou, een plaatsje in Anatolië, geteisterd. Een oude moskee werd geheel vernield en verscnei- dene andere huizen werden beschadigd. In het geheele stadje is geen enkele ruit heel geble- yen. Op de tornado volgde een hevige regen, die over strooming veroorzaakte. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. HUIS INGESTORT IN EGYPTE. Tijdens een geestenbezwering. Acht vrouwen gedood. Te Heluan is een huis ingestort, terwijl daar een aan tal vrouwen bijeen was om booze geesten te bannen. Acht vrouwen zijn op slag gedood, zes ernstig gewond. RECHTSWEZEN. DE DOODELIJKE AANRIJDING OP DEN HAARLEMMERWEG. Een dokter aangereden en gedood. Tegen den bestuurder 5 maanden geëischt. Voor de Haarlemsche Rechtbank heeft terecht gestaan een 23-jarige chauffeur uit Den Haag, die in den avond van 3 Februari j.1. op den Haarlemmerweg nabij Half weg den tandarts dr. L. A. B. Lindeboom uit Amster dam heeft aangereden, tengevolge waarvan deze korten tijd daarna aan de gevolgen is overleden. Er had dien avond een botsing plaats gehad tusschen twee auto's. Een daarvan kwam gedeeltelijk op de trambaan terecht, de andere bleef met vernielde wielen dwars over den weg staan. Dr. Lindeboom, die met zijn auto passeerde, stapte uit om eventueele hulp te ver- leenen. Op dat oogenblik naderde verdachte met zijn en reed den dokter aan, met het reeds gemelde gevolg. Verdachte verklaarde, dat hij had moeten dimmen voor een tegemoetkomende auto en daarna plotseling moest uitwijken voor een auto die onverlicht langs den weg stond. Daarna was hij tegen den dwars over den weg staanden wagen gebotst, dien hij tevoren niet gezien had. Het O.M. waargenomen door Mr. van den Burg, eisch- te vijf maanden en 1 jaar intrekking van het rijbewijs. De verdediger, mr. E. Belinfante uit Den Haag vroeg vrijspraak. De Rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11