Vischmeel Hollandia Vacantie Raad Callantsoog. Bad-Artikelen L. BOLTE - Schagen, EEK FIJNPROEVER mm imam KLAAS MIÜDELBEEK. R. P. van HALM, ier ei De ongelukkige noodlanding van het echtpaar Iflollison. zijn dit seizoen bij ons enorm voordeelig EENS GEVRAAGD, STEEDS BEGEERD. betrouwbaar rijwiel M. BOERSEN, Laagzijde B 28, Schagen Schager Verfwinkel Noord 11. ALKMAAR, Curta=Veegeneesmiddelen Firma GEBR. ROTGANS een AUTO. D. BROERTJES, WOONHUIS, 1, Rijwielen. LOET Telef. 39 B£r. Mollison en zijn vrouw, die als eerste echtpaar den Atlantischen Oceaan overvlogen, waarbij ze in 39 uur T61CO kilometer aflegden. Zooals men gister heeft kun nen lezen, hebben ze op 100 kilometer afstand van •hun doel een noodlanding moeten maken, waarbij hun ^toestel volkomen vernield werd en zijzelf enkele lichte verwondingen opliepen. Nader wordt nog gemeld, dat het, zooals ook hier boven reeds gemeld, met de verwonding van de Mol lisons nogal is meegevallen. Wel had Jim een aantal sneden op zijn hoofd, die een dertigtal hechtingen noo- dig hadden gemaakt, maar overigens waren het maar builen en schrammen en zijn vtouw had behalve builen, maar een paar kleine sneetjes opgeloopen. Toen zij •gevonden werden, waren zij echter moe en een beetje verdwaasd van den schrik. In het ziekenhuis kregen zij een opwekkend middel en doorstonden toen ferm de behandeling hunner wonden, waarbij zij nog tijd vonden voor grapjes met de doctoren en verpleegsters. Zij zeiden vast van plan te zijn de voorgenomen vlucht New-YorkBagdad voort te zetten, zoodra zij een nieuw toestel kunnen krijgen. In ieder geval echter blijven zij eerst een weekje te New-York. Amy schreef !het ongeluk toe aan de duisternis, Jim, die aan het etuur had gezeten, aan zijn vermoeidheid. Hij had den windzak van het vliegtuig, die door het zoeklicht werd beschenen, niet gezien en het vliegtuig, dat was opge stegen om hem den weg te wijzen, voor een vertrek kend toestel gehouden, waardoor hij met den wind mee in plaats van tegen den wind in geland was. Dat het echtpaar moe was is overigens te verklaren. Zij hebben het niet gemakkelijk gehad op hun overtocht' zooals ook blijkt uit de gemiddelde snelheid, die maar 65 mijl per uur was, terwijl de normale snelheid van hun toestel 110 mijl is. Hun benzineverbruik is intus- schen niet abnormaal hoog geweest. De Mollisons zijn Maandag te Bridgeport met een auto naar het vliegveld gebracht, vanwaar een Si- ■korskytoestel hen naar het Floyd Bennet-veld bracht. iBij haar aankomst aldaar zei Amy: „Het eenige waar wij behoefte aan hebben, is aan eenige uren flinken slaap". Zij gingen dan ook gauw naar hun hotel. Toen het bericht van het ongeluk der Mollisons New- i*York bereikte zat Post als eeregast aan een diner. Hij ging spoedig weg en liet zich per auto naar Bridgeport (rijden om de Mollisons zijn sympathie te betuigen Vergadering van den Raad op Dinsdag 25 Juli 1933, Öes morgens 10 uur. Afwezig zijn de heeren Vries en Jimmink. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz., burge meester, tevens secretaris. Mede is aanwezig de heer De Leeuw, gemeente-opzichter. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt mededegedeeld, dat op 30 Juni 1.1. kasopname is gedaan bij den gemeente ontvanger. In kas moest zijn en was f 1613.44. Het (Voordeelig saldo bij de Bank voor Nederl. Gemeenten bedroeg f4602.60. In overleg met den landmeter, zal de kadastrale Ikaart van het dorp Callantsoog in overeenstemming xvorden gebracht met den werkelijken toestand. Het gebeurt ambtshalve en dus voor rekening van het rijk. Enkele moeilijkheden zijn er aan verbonden, doordat er wegen op de kaart staan die in werkelijkheid niet bestaan en ook zijn er wegen die niet op •de kaart zijn. Een andere moeilijkheid is, dat som mige wegen in onderhoud zijn bij de gemeente, maar eigendom zijn van den polder, terwijl andere we gen weer in onderhoud zijn bij den polder, maar op gemeentegrond liggen. Het is 'n chaotischen toestand, doch getracht zal worden tot een oplossing te komen door een wijziging in de tenaamstelling, i. Een andere groote moeilijkheid is, dat verschillen de-ingezetenen in den loop der jaren gemeente-grond sin eigendom hebben genomen, b.v. t.a.v. de voortuin tjes of de stoepen. De een heeft daartoe erfpachtsrecht de ander weer niet. Het beste zal zijn dat de enkele erfpachtsrechten ad 25 cent worden geschrapt en de perceeltjes in eigendom over te doen. De heeren Jimmink en Vries komen ter vergade ring. Ingekomen stukken. Van het Prov. Bestuur kwam bericht in dat de gemeenterekening 1932 uiterlijk 16 September 1933 moet zijn ingediend. Volgens de wegenbijdrageverordening krijgt de ge meente over 1932 een bijdrage van f 1050.—. Op deze bijdrage, voortvloeiende uit het onderhoud van den Duinweg, was niet gerekend. De gemeente-rekening 1931 is door Ged. Staten ge sloten. Goedgekeurd is het besluit tot verhuring van grond aan P. de Haan, tot uitgifte van grond en erfpacht aan S. Zijp, J. Buis en J. Boon, het besluit tot her- belegging van geld en tot wijziging van de gemeente- begrooting. Voor kennisgeving aangenomen hebben Ged. Staten de instructie voor den secretaris en idem van den gemeente-ontvanger. Op verlangen van Ged. Staten ondergaat de leges verordening enkele wijzigingen. Per 3 Juni en per 17 Juli veranderde de rentevergoe ding van den Bank van Nederlandsche Gemeenten. Van de Inspectie der belastingen kwam het bericht, dat de opbrengst der grondbelasting 19321933, be draagt f2715.88, geraamd was f2600 en die der op centen f 1173.24, geraamd was f 1000. Bij de behandeling der begrooting 1934 zullen aan de orde komen het verzoek van het hoofdbestuur van „Het Witte Kruis, om subsidie voor de ontsmettings diensten over 1934 en idem van de vereeniging „Hulp in Nood" om een subsidie voor 1934 van f 15.— tot dekking van de kas. Het laatste verzoek wordt ge daan in verband met den achterstand der contribu tie van sommige leden en om te voorkomen dat deze leden worden geroyeerd, in welk geval bij eventueele ongesteldheid de risico voor de gemeente zou zijn. Aan „Hulp in Nood" zal als voorwaarde worden ge steld, het inleveren van statuten en een afschrift van de rekening over het laatst afgesloten boekjaar. Enkele ingekomen verslagen zullen circuleeren. Gemeentegrond in erfpacht. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten tot uitgifte van een perceel gemeentegrond, liggende naast de kerk, achter het perceel Brouwer, ter grootte van 625 M2. voor f 25.-*- per jaar, aan den heer Peters te Medemblik. De heer Vries vraagt of in de voorwaarden is opge nomen den termijn waarbinnen het perceel moet zijn bebouwd. De Voorzitter antwoordt ontkennend, of er gebouwd wordt of niet, de huur moet toch betaald worden. Trouwens reeds spoedig zal de zomerwoning kant en klaar hier worden geplaatst. Aan den heer C. de Leeuw wordt een perceel grond, liggende in den hoek van den ontworpen weg langs Prins en aansluitende aan den bestaanden weg, groot 432 M2. voor f 17.28 per jaar, in erfpacht worden uit gegeven. In totaal zijn dus dit jaar reeds 9 zomer woningen bijgekomen. Aan den heer D. Prins wordt een perceel grond, lig gende achter zijn terrein, voor den tijd van 5 jaar jaar verhuurd, groot 198 M2., tegen een huurprijs van f 8.— per jaar. De verhuring geschiedt met recht van koop na 5 jaar tegen een koopprijs van f 1.50 per M2. De rekeningen over 1932. B. en W. bieden aan de gemeenterekening, dienst 1932; ze sluit wat den gewonen dienst betreft, in ont vangst op f46159.02, in uitgaaf op f43403.31, batig saldo f2755.71 en wat den kapitaalsdienst betreft, in ontvangst en uitgaaf op f2543.31. Gezien de tijdsomstandigheden, en de groote werk loosheid, kunnen we, zoo merkt de Voorzitter op, over het eindresultaat niet ontevreden zijn. De f 1050 ont vangst voor de wegen is niet in de rekening over 1932 opgenomen. De rekening van het Algemeen Armbestuur sluit in ontvangst op f 4616.24, in uitgaaf op f4331.17, ba tig saldo f 285.07. De commissie die deze rekeningen zal onderzoeken, zal bestaan uit de leden van den Raad, met uitzon dering van de wethouders. Besloten wordt tot wijziging van de gemeentebe- grooting, dienst 1933. Hierbij is opgenomen een bedrag van f 50, dat aan den heer Buissaard, ambtenaar ter secretarie, is toegezegd voor vergoeding van de waar neming van het bodeschap tijdens de ongesteldheid van den heer Baken en van f 100, een vergoeding aan den rijksveldwachter voor politiediensten, verricht tijdens de ongesteldheid van den heer Baken, en voor de diensten die gedurende het badseizoen des Zon dags in samenwerking met de gemeentepolitie dooi hem zuilen worden verricht. Nieuwe bouw- en woningverordening. Aan de orde komt de vaststelling van een nieuwe verordening op het bouwen en de bewoning, naar een ontwerp van de afdeelmg Noordholland van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten. Enkele wijzi gingen in dit ontwerp zijn bereids door B. en W. aangebracht. Waar in het ontwerp wordt bepaald, dat voor iede re groep van acht koeien een deur ter breedte van 1 meter aanwezig moet zijn, bepleit de heer Vries een bespreking van 1.25 meter. Na bespreking wordt besloten dat één der deuren een breedte zal moeten hebben van 1.25 meter, de overige deuren 1 meter. De heer Vries wijst er op. dat aandacht geschonken dient te worden aan het goed optrekken van de spouwmuren. Overigens wordt het ontwerp onveranderd vast gesteld. Eveneens wordt vastgesteld een gewijzigde ver ordening regelende het bouwen, inrichten en bewo nen van z.g. „zomerwoningen." De wijziging was noodig in verband met het feit, dat nu ook aan de zuidzijde van het dorp Callantsoog zomerwoningen mogen worden gebouwd en aan de hand van de zooeven vastgestelde nieuwe bouwver ordening. De rondvraag. De heer Kruit zegt, dat bij het in erfpacht uitge ven van perceeltjes grond de voorwaarde wordt ge steld, dat de erfpachters de terreintjes stuifvrij moe ten houden. Bij het kerkhof beginnen de terreintjes echter al te stuiven. De Voorzitter zegt, dat dit B. en W. reeds was op gevallen; de woning wordt thans door andere men- schen bewoond, maar volgende week komt de be woner en zal er spoedig op gewezen worden. De heer Kruit wijst er op. dat de waterplaats te genover het perceel Butter niet in orde is. De jon gens trappen de bakken er af. De Voorzitter zegt toe, dat maatregelen getroffen zullen worden. De heer Vries spreekt er zijn verwondering over uit, dat de hooistekers nog niet rond zijn geweest. Het is nuttig iets tegen het brandgevaar te doen. De Voorzitter zegt, dat B. en W besloten hebben de hooistekers nog niet te laten rondgaan, en wel om bepaalde redenen, die do^r den heer Kruisveld zullen worden medegedeeld. De heer Kruisveld deelt mede, dat aanstonds de tijd rijp is om de hooistekers rond te doen gaan, maar eerder vindt spr. het niet noodig. Er zijn men- schen die nu het hooi nog nauwelijks binnen hebben en het hooi brandt niet direct. Vorig jaar gingen de hooistekers eerder rond en teer werd een standje gemaakt. De heer Vries zou dan maar vluchtig over die standjes heen stappen. Spr wijst er op, dat de brandwaarborgmaatschappijen allang aan den gang zijn en spr. acht het ook noodig. De heer Kruisveld denkt er anders over, volgende week gaan de hooistekers rond, maar het is niet noodig dat ze al rond gaan, voordat de boeren er zelf wat aan hebben gedaan. De heer Vries begrijpt dat het om besparing van kosten gaat, maar als er brand komt, zijn de kosten voor de gemeente veel hooger Iets anders zou het zijn als den menschen op het hart werd gedrukt, dat zij bij het ontstaan van brand voor de stukken ko men te staan. De Voorzitter zegt, dat dit niet gaat, de gemeente moet voor het brandwezen zorgen. De heer Vries vindt dan het risico te groot. De heer Kruisveld vreest, dat dan de gemeente over 2 jaar moet kijken of de boeren kunnen zwelen. De heer Kooger zegt, dat het niet gaat om bespa ring van kosten, maar verledeD jaar vroegen de menschen of de gemeente kwam peilen, terwijl de menschen zelf nog niets hadden gedaan. De heer Vries vindt dat niet goed en zou op derge lijke verzoeken afwijzend willen beschikken: Maar wij moeten zorgen voor voorkoming van brand. Hierna volgt sluiting, waarna de raad een confe rentie heeft met het bestuur van den polder* Cal lantsoog over het .onderhoud van de wegen. Het kwaliteitsproduct. De naam waar een garantie achter staat. Let op het merk. N.V. Chemische Fabriek „Noord-Holland", Beverwijk. Kinder Badpakken, effen zwart of tweekleurig 55, 00, 64, 68 ct. Dames Badpakken, prima fijne macco 72, 76, 80 ct. Heeren Badpakken, prima fijne macco82%, 87%, 92 V2, 100 ct Dames Badpakken, extra zware katoen110, 120, 130 ct Kinder Badpakken, zuiver wol, alle kleuren 65, 80, 95, 105 ct. Dames Badpakken, zuiver wol, kleurecht 130, 145, 160 ct. Heeren Badpakken, zuiver wol, krimpvrij 145, 160, 175 ct Dames Badpakken, fijne wol, tweekleurig,180, 190, 205, 220 ct. BADMUTSEN. Duikmodel, effen, prima gummi 19, 39 ct Kapmodel, met motief 47%, 55 ct BADSCHOENEN, voor Kinderen 50, 55, 60 ct. voor Dames 60, 70, 80 ct. BADHANDDOEKEN. Witte Badhanddoeken, ook met fantasie randen45, 55, 60, 75 ct Badaoeken, met frissche strepen of ruiten 55, 60, 75 ct. Kleinere Baddoeken, met roode randen 22%, 29, 40 ct. Wafel Baddoeken, maat 70 X 100 c.M., prima katoen22% ct Fa. Gebr. BISCHOFF. rookt ONZE prima Sigaren. Groot assortiment, in prijzen van 4, 5, 6 ct en duurder Laagzijde 41, Schagen. H.H. Bloemisten. Spotkoopje Dekriet a f3.— per autovracht. GEBR. THIJSSEN, Ringdijk, Oter- leek; Voor het HUREN van een zijn wij het aangewezen adres. Vraagt eens onze billijke condi ties. Het adres voor is de Doeke Wit, Schilder. houdt zitting in Café „De Beurs" te Schagen eiken 2en en 4en Donderdag der maand, van half 10 tot half 12. DEPOSITO'S - COUPONS - HYPOTHEKEN. Icxiaoctoaocfootoosjcoaoc raoaoooooctoaocsocKicKic Voor Schagen en omstreken zijn de prima 88 - te verkrijgen bij de Gedipl. Drogist Hoogzijde E 103 Schagen - Tel. 99 IaooocsoaoaooocsooioaocioosoaooocxxxJB (XïaoaocxjoiocxjaocxïOioaoaoosoQocxJOioB Voor passagiersvervoer te huur: Billijke tarieven. Levering van Oliën, Benzine en Banden Verricht alle Reparatiën. Tevens HANDEL in en gelegen heid tot INRUILEN van automo bielen. Onder beleefde aanbeveling, LOET. SCHAGEN. TE KOOP: Een zoo goed als nieuw Voorzien van gas, eleotra en water closet. -Te bevragen bij H. FIJN HEER, Winkel. Terstond gevraagd: Een beslist zelfstandig kunnende wer ken. M. KAPTEIN, Brood- en Koek bakker, Wieringen. Jongensfiets f 10.— Meisjesfiets f 8. Damesfiets f 12.50 Heerenfiets f 15.— Racefiets, nieuw f36.— Bakfiets, nieuw f 115.— Enkele Karei I, Germaan, Burgers E.N.R., vanaf 135.— VOOR DE

Schager Courant | 1933 | | pagina 4