Plaatselijk Nieuws. Stofbrillen Wet-Marchant en Zonnebrillen 'n STEEK VAN EEN WESP IN DE LIP KLOOSTERBALSEM ZWEEFVLIEGEMN. Gevaar voor radio-oorlog? Boerderijbrand te Berlicum. Conflict in Zuid-West-Afrika. AANGENOMEN. Bezuiniging op het Lager Onderwijs. Theater Royal. Ingezonden Stukken. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 773 m.M. iVooruïtzichten: Goed weer. Temperatuur: 18 gr. C. is 64 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogztjde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien RefractionisL Het oogonderzoek doen wij gratis. De Duitsche zweefvlieger Kurt Schmldt gedaald, na bijna 37 nur ln de lucht te zijn geweest. Wolff meldt uit Koningsbergen: De zweef-vlieger Kurt Schmidt, die Donderdagmor gen te 7.23 uur gestart was met de bedoeling het we reldrecord zweefvliegen te breken, is hierin glans rijk geslaagd. Na meer dan 37 uren in de lucht te zijn geweest is hij gisteravond ongeveer 8 uur vlot geland. Het wereldrecord is thans met bijna 16 uren ge broken. De prestatie is te meer merkwaardig meldt Wolff nog daar het gedurende den nacht gere gend heeft en in de ochtenduren zelfs vrij sterk. De machine vloog de laatste uren cp 200 en 300 m. hoogte. De machine van de Deruluft. die naar Ber lijn vloog, en het vliegveld Korsch'nrub waarbo ven Schmidt voortdurend heeft gevlogen passeer de. maakte een eereronde boven het zwevende toe stel. Wolff meldt nog. dat Schmidt precies 36 uren 36 minuten in de lucht is gebleven. Duitsche socialistische strijdliederen over Vara-zendcr. Vragen van het Kamerlid Boon. Het Tweede Kamerlid Boon heeft den minister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: I. Is het juist, dat de Vara door middel van gramo- phoonplaten programma's van strijdliederen van Duit sche taal worden aangekondigd? II. Zoo ja, is de minister dan niet van oordeel, dat de verantwoordelijkheid der regeering in deze zeer is ver groot nu deze uitzendingen plaats vinden via den re- geeringszender Kootwijk? m. Is de minister niet van oordeel, dat de regee- ringsbedoeling met het besohikbaarstellen van den Kootwijkschen zender namelijk de Nederlandsche uitzendingen tegenover de sterke buitenlandsche kracht- zenders ook weer over een groot deel der wereld te doen hooren hierdoor aan verkeerde uitlegging zal bloot staan, hetgeen Nederland bij de nadere besprekingen omtrent de golflengteverdeeling in een zwakkere posi tie zal plaatsen? IV. Acht de minister de mogelijkheid niet aanwezig, dat het tolereeren van dergelijke propaganda contra uitzendingen uit Duitschland in de Nederlandsche taal kan uitlokken, waardoor een zeer ongewenschte radio oorlog zou ontstaan, zooals thans reeds tusschen Duitscb land en Oostenrijk het geval is? V. Is de minister niet van oordeel, dat welke ge voelens het overgroote deel van het Nederlandsche volk ook jegens bepaalde toestanden in Duitschland mogen bezielen een dergelijke handelwijze volstrekt ontoe laatbaar is en is hij bereid daaraan ten spoedigste een einde te maken? Veertig varkens In de vlammen omgekomen Gistermorgen omstreeks 8 uur Is brand uitgebroken in de boerderij van den heer G. van Helvoirt te Berli cum. Van den inboedel kon niets worden gered. Veer tig varkens kwamen in de vlammen om. De boerenwo ning. een schuur en eenige hooimijten, werden ver nield. Verzekering dekt de schade. Ontploffing in de gierput de oorzaak van den brand. De brand is op de volgende wijze ontstaan. De heer v. Helvoirt, die aan het gieren was, wilde eens even kij ken of er nog genoeg gier was in de gierput, welke laatste in de stal was gelegen; hij gebruikte hierbij een stallamp om bij te lichten. Plotseling ontstond, toen hij het deksel van den put had opgelicht en de lamp liet zakken, een geweldige ontploffing en vloog de put in brand. Van Helvoirt moest zich haasten om nog ongedeerd naar buiten te komen. Het geheele dorp schrok van den slag en spoedig werd de brandweer opgeroepen. daar de boerderij In korten tijd in lichtelaaie stond. Een 40-tal varkens, dat in den stal lag, kwam jammerlijk in de vlammen om. Gillend en spartelend hadden ze nog getracht ln hun doodsstrijd naar buiten te komen, maar het had slechts één enkel dier mogen gelukken. Buiten is het dan toch nog omgekomen door de hevige brandwonden. Het was een vreeselijk gezicht, de verkcolde cadavers van de arme dieren te zien liggen tusschen de rookende puinhoopen van de boerderij, die tot aan den grond toe was afgebrand. Duitschers snijden zich In Z.W. Afrika ba de vingers. Engelschen weigeren mede werking voor de verleening van ln uitzicht gestelde privilegies. Keuter seint uit Windhoek: Engelsche leden van de Wetgevende Vergadering van Zuid-West-Afrika hebben op het Duitsche memo randum van protest een tegenmemorandum ingediend, waarin zij zeggen dat de „Duitsche leden openlijk be- EERSTE KAMER. Zonder hoofdelijke stemming keurt de Eerste Kamer het ontwerp goed. Donderdagmiddag heeft de Eerste Kamer zonder hoofdelijke stemming het ontwerp-Marchant tot beper- kin g der Lageronderwijs-uitgaven goedgekeurd. Ofschoon, zooals hierboven reeds gemeld, de wet- Marchant dus zonder hoofdelijke stemming is aan genomen, heeft men het ontwerp toch niet zonder discussie laten passeeren en heeft de'behandeling nog bijkans den geheelen middag geduurd. Zooals vrijwel steeds het geval, waren er ook nu weer ontevredenen, die zich hoofdzakelijk richtten tegen de versnelde invoering van het verleden jaar aangenomen noodwetje-Terpstra. De noodtoestand warin wij thans verkeeren was echter voor de hee- ren aanleiding genoeg om zich tegen het ontwerp van minister Marchant niet te verzetten. Tot de meest tevredenen behoorde wel de Chris- telijk-Historische afgevaardigde, de heer De Savor- nin Lohman. Met voldoening heeft deze spreker gelezen, dat het aanhangige wetsontwerp een onderdeel is van een samenstel van bezuinigingen en dat de overgangster mijn van de wet-Terpstra tot 1 Januari 1934 zal wor den ingekort. Spr. wenscht den minister geluk, dat deze in zijn stukken geen kanselarijstijl gebruikt. Wij hebben nu zelfs in een memorie van antwoord het woord „fameus" aangetroffen .(Gelac h.) Spr. hoopt, dat wij dezen minister lang zullen behouden. Wel uit hij de hoop, dat de bewindsman nog zal ko men tot vereenvoudiging van schoolgebouwen. Die zijn hier veel duurder ingericht dan in België en Frankrijk. Spr acht het nader gewijzigd wetsontwerp een aanzienlijke verbetering van het oorspronkelij- lijke wetsontwerp, waarvan de eerste wijziging reeds een verbetering was. Spr. neemt verschillende wijzi gingen op. welke als verbetering moeten worden be schouwd. Maar de minister zegge niet, dat deze wij zigingen geen financiecle verzwakkingen beteekenen. Alleen de vermindering van 6 tot 5 K.M. is volgens den minister zulk een verzwakking. Een grootere verzwakking echter is de vermindering van het nieu we vereischte aantal leerlingen van 200 tot 150 per cent. Spr. juicht deze vermindering toe. maar zij is een financieele verzwakking Spr heeft er geen bezwaar tegen, dat in gemeen overleg verbeteringen zijn aan gebracht, maar hij heeft bezwaar, dat zoodanig ge meen overleg noodig was. Het wetsontwerp heeft 12 verbeteringen ondergaan. Had het niet beter kunnen zijn voorbereid? De heer De Savornin Lohmann merkt tenslotte nog op, dat ten aanzien van dit wetsontwerp, rechts en links tevreden kunnen zijn met betrekking tot onder wijsvrijheid en gelijkstelling. weren, dat de Duitsche, genaturaliseerde Britsche on derdanen hun trouw aan Duitschland niet hebben op gegeven en dat zoowel hun handelingen als argumen ten impluceeren, dat zij van meening zijn dat zij het recht hebben de aanwijzingen van de Duitsche regee ring te aanvaarden". De Engelschen beweren, dat deze houding samenwerking onmogelijk maakt, en maken bekend dat zij zich terugtrekken uit de overeenkom sten, vroeger met de Duitsche leden aangegaan. Het voornaamste gevolg van de actie der nazi's zal zijn de terugneming van de privilegiën aan de Duitschers beloofd, oa. het Duitsch als derde officleele taal, kiesrechtvoorrechten, en verlichting van de wettelijke bepalingen op de naturalisatie. De Duitsche en de Engelsche leden kwamen onlangs eenparig overeen met elkaar samen te werken tot het totstandbrengen van deze voorrechten, terwijl de Unieregeerlng haar goedkeuring daarop had te kennen gegeven. De Engelschen maken echter be kend, dat zij zich van deze samenwerking losmaken, hetgeen beteekent dat de noodige tweederde meerder heid, vereischt voor de verleening van wetskracht, niet langer mogelijk is. ZAKENNIEÜWS. De heer Jac. Kuiper, alhier, heeft in zijn vleesch- houwerij aan de Loet een gekoelde toonbank-vitrine doen aanbrengen. Dit Enkes-product stelt den heer Kuiper in staat zijn vleeschwaren op zeer lagen temperatuur te hou den, wijl de winkelbezoeker het aangebodene toch kan zien. Weersinvloeden kunnen m de warme zo mermaanden geen schadelijken invloed doen gelden op het vleesch, terwijl des zomers zoo talrijke insec ten worden geweerd. De Enkes-toonbankvitrine is aangebracht tegen de marmeren toonbank en uitge voerd in marmer, terwijl het glas in nikkelen ban den is gevat. Voorwaar is een en ander een groote verbetering, welke door den klant op prijs zal wor den gesteld. DOOR EEN RUIT. Vrijdagmiddag had de stucadoor B., wonende te St. Pancras, die werkzaamheden verrichtte in de in aanbouw zijnde zuivelfabriek in het Heerenbosch, het ongeluk uit te glijden over een stuk puinkalk. B. viel daardoor door een dubbeldikke spiegelruit, welke in scherven neerviel. De onfortuinlijke stucadoor bezeerde zijn linker hand ernstig en bloedde hevig. Dr. v. d. Sluis verleende de eerste hulp. Het is ongetwijfeld een goed idéé van de directie van het Theater Royal geweest om deze week een buiten gewoon vacantieprogramma te geven. En dan met een film als: „Waar is Opa?" met het onvergetelijke duo Stan Laurel en Oliver Hardy in de hoofdrollen, zal 't een geweldig succes blijken te zijn. Vooral voor de kinderen zal het een waar vacantiegenoegen zijn. Om te schateren! Hardy en Laurel, zoo vertelt de geschiedenis, willen niet mee in den oorlog. Zij probeeren allerlei uitvluch ten. doch eindelijk komen zij toch in het leger terecht. Hier ontmoeten zij Eddy, een oud vriend, die zijn vrouw en dochtertje achter gelaten heeft om naar het front te gaan. Kort voordat zij naar Frankrijk vertrekken krijgt Eddy bericht dat zijn vrouw hem verlaten heeft en hij vertrouwt zijn dochtertje toe aan de zorgen van een oude buurvrouw. Het antwoord van den Minister. Dc Minister van Onderwijs, de heer Marchant, zegt, dat wat hier gezegd is over een vervroegde inwer kingtreding van het wetje, nopens de leerlingen- schaal, indruk op hem heeft gemaakt. Hij zal er zijn voordeel mee doen. Wat betreft dc aantasting van de gemeentelijke zelfstandigheid, onder de tegenwoordige omstandig heden, moet elke regeering reactionaire maatregelen nemen. De Russen gaan daarin voor. Wij staan hier eenvoudig, om reactie te plegen. Met een wetsontwerp als reactionair te bestempelen, veroordeelt men het op het oogenblik niet. Maatregelen ook ten opzichte van het openbaar onderwijs zijn noodzakelijk. Maken wij in het algemeen geen eind aan de verkwisting, dan volgt een collaps. De minister heeft in zijn me morie van antwoord geschreven, dat verhooging van het aantal leerlingen per leerkracht een doeltreffend middel tot besparing is en dat dit middel bovendien ongelimiteerd kan werken. Spr. dankt den heer Lobman voor zijn vriendelijke woorden. Maar zijn dankbaarheid zou nog grooter zijn, als de heer Lohman niet de vrees had geuit, dat spr. te soepel zou zijn. Het is voor dc eerste maal in zijn leven, dat spr. die vrees hoort uiten. (Vroolijk heid.) Spr. zal niet te soepel zijn en dit geldt voor beide richtingen. Misschien komt er dan nog wel eens gelegenheid om het woord van den heer Lohman in •herinnering te brengen. (Gelach.) Voorts betoogt spr., dat het gemeen overleg goede vruchten heeft afgewor pen. Den heer Ossendorp wijst spr. erop, dat de regel, dat de openbare school een schoollengte voor moest blijven, foutief was en er wel eens toe heeft geleid, dat een openbare school moest worden opgeheven, voordat zij betrokken was. Men heeft spr. gevraagd, waarom hij inzake distributie van schoolruimte geen bepalingen heeft voorgesteld, die tot distributie dwin gen. Spr. was juist blij, dat hij het zonder dwang kon afdoen. Wat zou men ervan hebben gezegd, als kin dertjes van Kersten gedwongen waren, schoolruimte te deelen met een katholieke school? (Gelach.) De heer De Jong vroeg, wanneer-raadsbesluiten uit gewerkt zijn. Zij zijn dit, als alle handelingen ver richt zijn, die het besluit eischen. De tweede zinsnede van art. 8 is er afgehapt in verband met een rede van den heer Suring over de ongelijkheid*ten deze voor openbaar en bijzonder onderwijs. Spr. heeft toen aan deze ongelijkheid een einde gemaakt, misschien in de andere richting dan de heer Suring het wensch- te. Wellicht heeft deze gedacht, dat hij beter zijn speech niet had kunnen houden. Het is spr. ook wel eens overkomen, dat hij dacht: „Had ik inijn mond maar gehouden. (Gelach). Jegens den heer Slingenberg, die zei. het wets ontwerp niet met gejuich te hebben begroet, merkt spr. op. dat de regeering het ook niet onder gejuich heeft ontworpen. (Vroolijkheid). Iu verhand met wat de heer Slingenberg zei over wachtgelders, keurt ook spr. het her- en derwaarts smijten van wachtgelders over alle 1100 gemeenten in het land af. De heer De Jong repliceert, betoogende dat er in art. 101 geen normen staan, maar dat zij erin moe ten komen. Minister Marchant antwoordt, dat dit hetzelfde voor hem is. Als men dc onbillijkheden weg wil ne men, ook ten bate van het bijzonder onderwijs, heeft men gegevens noodig, die op het departement berus ten en met toepassing waarvan men hetzelfde bereikt als de heer De Jong met zijn nnntien wil bereiken Jegens den heer Ossendorp. die zei, dat spr. voor het openbaar onderwijs het cijfer 12 in 18 had moeten veranderen, merkt spr. op, dat hij zich niet onge rust behoeft te maken. Dc regeering zal voor het openbaar onderwijs waken met de zorg, waartoe wet cn grondwet haar verplichten. De Kamer neemt het wetsontwerp daarop zonder stemming aan. OOGONDERZOEK'INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.van GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 Tel.26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS- Enorme keuze tegen bijzonder lage prijzen. A.s. MAANDAG 7 AUGUSTUS, zitting voor oogon derzoek te KLEINE SLUIS van 9—12 uur bij SLIK KER; van half 1—half 3 bij C. PRINS, BREEZAND, en van 4 uur—half 6 bij POST. HIPPOLYTUSHOEF. Na eenigen tijd vinden wij de drie vrienden terug in de loopgraven. Eddy wordt gewond en zijn twee kamera den beloven voor het kind te zullen zorgen. Na den wapenstilstand komen zij terug in Amerika en vernemen, dat de oude vrouw, die voor het kind zou zorgen, gestorven is, en het meisje achter gelaten heeft bij de eigenaars van het pension waar zij woonde. Deze hebben bezwaren er tegen het kind aan de beide man nen toe te vertrouwen, doch na zeer veel moeilijkheden gelukt het hen met het kind het huis te verlaten. Laurel en Hardy besluiten het kind naar haar groot vader te brengen, doch zij weten alleen dat deze Smit heet, een naam. die zeer veel voorkomt. Met behulp van een adresboek bezoeken zij alle inwoners van de stad, die dezen naam dragen en veroorzaken hierdoor veel moeilijkheden. Na enkele weken geven zij het zoeken op en besluiten zelf voor het kind te zorgen. Zij schaffen zich een auto aan, Ingericht voor het verkoopen van verversohingen en belasten een buurvrouw met de zorgen voor het kind. Daar zij bang zijn het kind te moeten afstaan aan den Voogdijraad, besluiten zij met hun waven de stad te verlaten en om voldoende „bedrijfskapitaal" te krij gen, bezoeken zij den directeur van een bank om een leening te sluiten. Deze lacht hen uit, doch door een samenloop van omstandigheden verlaten zij het bank gebouw met een paar duizend Dollar. De politie zit hen spoedig op de hielen en zij worden gearresteerd, doch dan blijkt de directeur de vader van hun vriend Eddy te zijn en deze !s hen zeer dankbaar dat zy zijn kleindochter bij hem gebracht hebben. MARKTOVERZICHT. Een groote aanvoer van vette koeien was er Don derdag j.1. op de markt. Er was wel handel, maar nu direct geen hooger prijzen. De duurste koe verkocht de heer A. Stlns te Barsingerhorn. Deze ging weer naar Haarlem, het oude adres, voor f 205. De prijs bleef be neden 30 ets. De handel in kalfkoeien was duurder, merkelijk beter. Een prachtkoe werd verkocht door den heer A. Grootes, Nes, Schagen, aan den heer Cor Baars te Schagenvoor den prijs van f 210. DOET ZIJN LIP OPZWELLEN Dank zij den KL00STERBALSEN verdwijnt de zwelling direct pNa 'n prettige fietstocht bestelde ik ergens een glas limonade. Onder 't drinken stak een wesp, die in mijn glas geologen was, mn in de lip, welke dadelijk onrustbarend opzette. Nu heb ik altgd in mijn zadeltaschje Klooster' balsem, tegen het doorzitten. Onmid dellijk kon ik dan ook Klooster balsem op mijn lip doen. Daardoor kwam de zwelling dadelijk tot staan, de pijn verminderde en binnen een kwartiertje was de geheele gebeurtenis oergeten." J. o. d. KI. te H. AKKER'S ORIGINEEL TEN INZAG! „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1. In geldekoeien was de handel ook heel goed; er komt weer meer gras en dit is hierop direct van in vloed. In pinken was het stug. Pinkstieren heel goed. De nuchtere kalveren werden weer vlug en duur ver kocht, daar is tegenwoordig veel vraag naar. In vette kalveren was niet veel te doen. Er stond nog een beste dlkbil, maar die prijs leek wel een ge heimpje, daar was niet achter te komen. De handtl In paarden* was iets stiller. Oude slachtschapen 1014 gld., handel stug. De beste vette jonge schapen werden verkocht door den heer H. Over te Weere, voor f 14 per stuk. Die handel was ook weer trekkend. In lammeren is de laatste weken heelemaal niets te doen; voor den dood wordt niet gekocht de beste gin gen voor f6 van de hand. De handel in biggen was iets beter, hoogste noteering f 14. De beste schram men kosten f 21. Handel goed. Vette varkens hoogste noteering 17% ct Handel zeer matig met een kleine aanvoer. Op de ldppenmarkt was het een heel gewone be weging prijshoudend, niet duur. Op de markt was niet heel veel drukte wat bezoe kers aanging. Op de stallenmarkt was het heel druk. GESLAAGD. De heer S. Paulusma, alhier, leerling van den heer J. J. de Vries alhier, is geslaagd voor praktijk-diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren ln de handelswetenschappen. DE WINKELWEEK-ATTRACTIE. De Commissie mocht op haar verzoek om een win kelweek-attractie aan te geven voor de a.s. winkelweek reeds eenige inzendingen ontvangen. Zij verwacht echter dat nog meerdere belangstellenden dit goede voorbeeld zullen volgen, opdat zij aanstonds een goe de keuze zal kunnen doen. EEN SERENADE. Vrijdagavond om ruim 8 uur trok de Harmonie, om stuwd door velen, door Schagen. Voor oningewljden deed dit de vraag rijzen, wat er wel te doen zou wezen. In de Molenstraat werd voor de zaak van den heer H. J. Knüwer halt gehouden om een welgemeende sere nade te brengen aan den 84-jarige en familie. De heer H. J. Knüwer herdacht dezen dag 't feit, dat hij vóór 60 jaren in zaken ging. Om gezondheidsrede nen kon de oude heer zelve van dit huldebewijs geen getuige zy'n. De overige familieleden stonden de sere nade aan te hooren. Nadat eenige nummers door de Harmonie waren ten beste gegeven, complimenteerde de voorzitter, de heer Starreveld. de familie met dit heugelijke, zeldzaam voor komende feit. Namens de familie Knüwer, welke deze serenade zeer op prijs stelde, overhandigde de heer Knuwer Jr. den voorzitter van Harmonie een enveloppe met inhoud, terwijl sigaren werden gepresenteerd. Voorwaar een welverdiende felicitatie, waaraan we de onze gaarne toevoegen. BOUWMEESTER-REVUE. Tot genoegen zeker wel van zeer velen kunnen wij mcedeelen, dat 24, 25 en 26 Augustus het bekende Revue-Gezelschap Bouwmeester niet Buziau en Siem Nieuwenhuizen in Theater Royal komt; Dat wor den weer avonden van ongekend genieten en harte lijk lachen. BLOEIENDE NACHTCACTUS. Als groote bijzonderheid kunnen we vermelden, dat gisternacht bij de fa. Kruit, bloemenmagazijn alhier, de nachtcactus bloeide. Aan de Redactie van de Schager Courant. Mijnheer, Wilt U mij even gelegenheid geven, op het geschrijf van den heer Van Dalen te antwoorden? Kijk kijk, de klap is zeker raak geweest. Van Dalen begint te schelden. Bij gebrek aan degelijks argumenten is dat in den regel het verweer van der gelijke lieden, 't Is dan ook veel gemakkelijker om tê roepen: Maran-atha! Jezus komt! dan een tegenstan der met steekhoudende argumenten van repliek ts dienen. Verder word ik uitgemaakt voor troebel en kinderlijk en plomp, enz. enz. Het eenige positievo gs- zegde van v. D. Is: Lastig en hinderlijk. Ja, mijnheer, dat is waar: ik ben lastig en hinderlijk; 't is niet de eerste keer dat men mij dat verwijt. In het bijzonder voor Kameel v. Dalen en zijn geftooten, daar ben ik e rg lastig voor. Dat soort zet ik graag te kijk en dat is gelukt de massa der lezers van de Schager hebben hem nu goed door. Ze beseffen nu wel goed. dat v. Dalen een zwamneus is, die zich enkel bepaald tot wat hij noemt: ernstige dingen op den levensweg. Volgens hem moet de oude vermolmde wereld niet vernieuwd, worden. Volgens hem moet er geen nieuwe wereld veroverd worden. Dat zijn in het oog van Kameelen en Leeuwen geen ernstige dingen van onzen levensweg. De groote massa van werkenden denken daar natuur lijk heel anders over. Door het domme schelden dat v. Dalen doet, heeft hij aan velen laten zien. dat hij voor de strijd van de massa tegen armoede en on derdrukking waardeloos is. Dat was voor mij de hoofdbedoeling. De rest, de franje die er bij neerhangt. Is slechts bijkomstigheid. Ik gun van harte aan v. Dalen zijn hemeische vdeeën zijn geleerdheid om zonder fouten te schrijven, daar ben ik gansch niet jaloersch op. Liever had ik, dat hij zonder fouten dacht. Nogmaals: alle lntelleotueelen die in den strijd vjtn de massa, tegen armoede en onderdrukking, niet staan aan de zijde van die massa: ze kunnen mij gestolen worden, trots al hun geleerdheid. En nu is 't uit, G. GROET. Warmenhulzen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6