Plaatselijk Nieuws. Sparta-nieuws. V.V. „Schagen". Juist voor Vrouwen! AKKER.CACHET5 W „LYCURGUS". Dooi* verschillende omstandigheden kon de aange kondigde tocht voor de adspiranten naar Callantsoog niet doorgaan, in verband waarmede tevens de te houden propaganda-afstandsmarsch uitgesteld moest worden tot naderen datum. Daar de adspiranten nog steeds verlangend uitzien naar het jaarlijksche strandfeest van hun vereeniging, zal de mededeel ing, dat het feest gehouden wordt op Zondag 20 Augustus a.s., wel met blijdschap ontvan gen worden. Als datum voor den propagandamarsch is vastge steld Zondag 13 Augustus. De deelname is vrij voor dames- en heerenleden van Lycurgus en oudste ad spiranten, evenals voor iederen wandelsportliefhebber in of buiten Schagen. Blijkt uit dezen marsch, dat er te Schagen en om streken voldoende animo bestaat voor. de wandel sport, dan zal het bestuur er toe overgaan in Septem ber en October meerdere marschen te organiseeren. Behalve de leden van Lycurgus kan ieder van zijn b elangstelling blijk geven. Waar overal in den lande een stijgende belangstelling blijkt waar te nemen voor deze gezonde en goedkoopc sport, rekent het bestuur ook hier op groote deelname. De route, welke slechts pl.m. 15 K.M. lang is, zal gaan over Schagerbrug, 't Buurtje, Ruigeweg, St. Maartensbrug en St. Maarten. Het tijdstip van vertrek der dames is vastgesteld op 9.30 voorm. en dat der heeren op 10 uur, terwijl verwacht wordt, dat beide groepen omstreeks 1 uur weer in Schagen zullen aan komen op de plaats van vertrek, de Markt, te Schagen. 2e AFSTANDSMARSCH CHR. GYM.-VEREENIGING „EXCELSIOR". Maandag 1.1. had de 2e marsch plaats. Deze bestond uit 3 gedeelten: le Adspiranten 12K.M., 2e dames 15 K.M., 3e heeren 25 K.M. Tien minuten voor zeven uur vertrokken de heeren met de adspiranten naar de Schagertrap om via West frieschendijk en Snevert naar de Markt te marchee- ren, waar zij half negen arriveerden. Kwart voor negen starten de dames en heeren, ter wijl de adspiranten nog anderhalven K.M. mee mar cheerden en keerden daarna terug. De tamboers en de mondharmonica-spelers van den vorigen keer, waren weer op hun post en weerden zich dapper. Spelende en zingende trok men verder door Barsingerhorn, richting Kolhorn. Terug over Westfrieschendijk, Kreil weer via Barsingerhorn en Snevert naar dc Schager Markt, alwaar men te 11.20 aankwam. Hoewel men geregeld met een tempo van 6 K.M. per uur liep, en geen noemenswaardige rust hield, waren er ook ditmaal geen uitvallers, en kwamen al len, ongeveer 25 personen, in goede conditie aan. De heer C. Wismeijer hoopt op Woensdag 6 Septem ber ook weer de leiding op zich te nemen van de 15, 20 en 30 K.M.-marsch, welke dan de derde en laatste van dit jaar zal zijn, waardoor de vereeniging in het bezit komt van de Bondsmedaille. Wij wenschen deze kranige club, waarbij de dames het grootst in aantal zijn, veel succes. De voetbalvereeniging Schagen hield op Dinsdag 8 Augustus ten huize van den heer H. Raven haar alge meene jaarvergadering. Om ruim., half negen opende de voorzitter dér ver eeniging de heer K. S. Leguit de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezige leden en donateurs Het deed spr. genoegen dat zoovelen ter vergadering waren gekomen, waaruit was te concludeeren: medele ven met de vereeniging. Voorzitter sprak den wensch uit, dat de te voeren besprekingen zouden zijn in t be lang van de sport in het algemeen en in dat der ver eeniging in het bijzonder. Na het openingswoord memoreerde de voorzitter een en ander uit het afgeloopen vereenigingsjaar. Dank werd gebracht aan de diverse commissies, die werk zaam waren in 't belang der voetbalvereeniging. Voorts bracht voorzitter een hartelijk dankwoord aan Dr. Nanninga, die op medisch gebied steeds hulp bood. Dat dit op prijs wordt gesteld door de leden lag zeker op gesloten in den grooten bijval, na de gesproken woor den. Aan de directie en redactie van de Schager Cou rant werd dank gebracht voor t steeds weer bereid zijn tot publiceeren van vereenigingsnieuws. Spr. hoopt dat ook deze steun zal mogen voortduren. De prestaties der elftallen zijn bevredigend geweest. Werd geen kampioenstitel behaald, gehoopt wordt dat vrouwe Fortuna het komend voetbalseizoen met „Scha gen" mag wezen. De notulen der laatstgehouden vergadering worden door den heer S. Breebaart, lid van bestuur, gelezen en onveranderd vastgesteld met dank aan den secretaris. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van de Winkelweek-com missie Schagen 1933, waarin gevraagd wordt, 't terrein op Maandag 25 Sept. te willen afstaan voor te organi seeren wielerwedstrijden. Met algemeene stemmen wordt besloten 't terrein gra tis beschikbaar te stellen, onder voorwaarde, dat even- tueele schade zal worden vergoed. Naar aanleiding van een advertentie, voorkomende In de Schager Courant van 8 Augustus, waarin vermeld staat dat ter gelegenheid van de kermis te Barsinger horn zal worden gespeeld de wedstrijd N.V.V.—Schagen, deelt voorzitter mede, dat van Schagen-zijde geen be sluit dienaangaande is genomen. Waar echter in vori ge vergadering werd besloten dezen traditioneel gewor den wedstrijd niet meer te doen plaats vinden, werd door de vergadering in dien zin besloten. Afkeuring werd uitgesproken over 't lanceeren van dit onjuiste bericht. Van 't Bondsbestuur kwam een schrijven in, betref fende het Schager Bekertournooi. Voorgesteld werd een bijeenkomst te beleggen tusschen de besturen van Succes en Schagen alsmede het bondsbestuur. De heer Buiskool dringt er op aan, dat waar positief vast staat, dat de Schager beker eigendom is der v.v. Schagen, deze onaangename quaestie tot in hoogste in stantie zal worden uitgeplozen. Voorzitter zegt, dat alle maatregelen dienaangaande zullen worden genomen. Van de vereeniging tot behartiging van de belangen van 2e, 3e en 4e klassers kwam een uitnoodiging binnen tot bijwoning van een binnenkort te houden vergade ring dier vereeniging. Aan de orde zal worden gesteld een motie, om niet meer uit te komen tegen buiten- landsche teams, zoolang de boycot op bepaalde rassen van toepassing is. De heer Niestadt is van meening dat deze quaestie ons land niet betreft. Spr. acht 't beter dat men zich houdt aan 't standpunt ingenomen door 't N.O.C. Spr. wil tegen de motie stemmen. Na stemming wordt besloten met 138 stemmen, dat de te benoemen afgevaardigde vóór de motie zal stem men. Jaarverslag 19321933. De heer Lutjeharms, 2e secretaris, brengt vervolgens 't jaarverslag uit, dat wijst op een goed en bloeiend vereenigingsleven. Gememoreerd staat 't heengaan van een tweetal trouwe aanhangers der geel-zwarte kleuren, *t- houwen van een tribune en 't verbeteren van terrein en materiaal. Het ledental liep terug van 108 op 99. Er werd op 16 Juli een welgeslaagde adspirantendag gehouden. Het jaarverslag eindigt met een opwekking aan alle leden om de belangen der vereeniging voor te staan. De heer A. Vader vraagt, in verband met 't gememo reerde over den adspirantendag, waarom de training der jongsten zoo plotseling is afgebroken. Voorzitter weet niet, waarom de heer Van Ketel deze training staakte, maar zegt een onderzoek toe. De heer Lutjeharms verklaart zich bereid de adspi ranten te trainen, indien de heer Van Ketel daartol niet meer genegen mocht wezen. Voorzitter brengt den heer Lutjeharms dank voor 't uitgebrachte verslag, waarmee de vergadering instemt. Verslag kascommissie. De kascommissie, bestaande uit de heeren A. Vader, R. Rus en S. Paulusma, brengt bij monde van den heer Vader rapport uit van hare bevindingen. Boeken en bescheiden werden in de beste orde bevon den en voorgesteld wordt den penningmeester décharge te verieenen, wat geschiedt. Den kascommissie vielen enkele posten in de uitga ven op. waarover ze eenige mededeelingen wenscht te doen. Zoo vond de commissie den post „advertentie- kosten" te hoog, evenals den post „aankoop van ballen De commissie, voornoemd, kon niet goedkeuren, dat commisieleden vrij reizen hadden bij uitwedstrijden. Aangetroffen werd o.a. een post voor 't vervoer van een speler per luxe-auto, alsook een niet onbelangrijk bedrag aan consumptiegelden. Nadat de penningmeester zijn finantleel verslag had uitgebracht, waaruit te concludeeren valt, dat de financieele toestand der vereeniging bevredigend is, beantwoordde voorzitter de gestelde vragen der kas commissie. Spreker noemt den post „advertentiekosten" niet te hoog. Er moet veel worden geadverteerd en dat kost geld. De heer Vader meent dat met reclamebiljetten kan worden volstaan voor de lagere elftallen, terwijl dan voor 't eerste elftal een advertentie daarnevens kan worden geplaatst. Er wordt, meent voorzitter, niet meer geadverteerd dan noodzakelijk is. De heer S. Breebaart is van meening, dat 't tweede elftal door zijn prestaties eventueel adverteeren zal kunnen rechtvaardigen. Voorzitter wijst ten overvloede op de welwillendheid der Directie van de S. C. en meent dat men de lusten en lasten moet dragen. Besloten wordt, dat commissieleden in den vervolge geen genot van vrij-reizen zullen hebben. Wat betreft den post „onkosten van ballen" wordt er op gewezen, dat goed materiaal niet goedkoop is, maar dat „goedkoop duurkoop" .is. De bedoelde consumptiegelden zijn uitgegeven voor personen, die werkzaamheden verrichtten aan- en op het terrein. Besloten wordt dat voortaan geen con sumptie meer zal worden verstrekt, maar dat zij, die werkzaamheden verrichten in uurloon zullen werken. Het verslag der elftal-commissie werd goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur werd vastgesteld, dat de contributie onveranderd blüft. Bestuursverkiezingen. Aan de orde kwam de verkiezing van 7 bestuurs leden. Herkozen werden met groote meerderheid van stemmen de heeren K. S. Leguit, voorzitter, C. Beste- u,t de OMGEVING H E F R H U GO W A A R R Bij de alhier gehouden aanbesteding van den bouw van een woonhuis voor den heer Jb. Blokker Az.. aan den Westdijk. ten overstaan van den heer A: Groot alhier, werd ingeschreven door de volgende aanne mers: Jb. Lugtig, Heerhu go waard f2168.T. v. d. Plas, Broek op Langendijk f2473.J. Borst, Heerhugo- waard f2535.—; C. Beers, Heerhugowaard f2575.—; J. Hesselman, Noordschanvoude f 2646.P. Engering Zuidscharwoude f2653.—;W. Gelder, Zuidscharvvoude f2662.H. Metselaar, Zuidscharwoude f2670.—; P. Beers, Heerhugowaard f2689.—; J. Pluister, Broek op Langendijk f2698.50; C. Giltjes, Broek op Langendijk f2745.A. Kalf, Heerhugowaard f2747.A. Pran ger, Oudkarspel f3080.—. Het werk werd gegund aan den heer v. d. Plas. Door het hooge water van het vorige jaar is het bollenbeschot van sommige tuinders zoodanig, dat in dien zij de vereischte hoeveelheden inleveren, voor hen niets meer overblijft. Reeds zijn enkelen naar de betrokken autoriteiten geweest, teneinde in deze een plaatselijke uitzonderingsregeling te verkrijgen. Re sultaten hebben deze bezoeken tot nog toe niet afge worpen. Thans is men bezig gegevens te verkrijgen van de werkelijke opbrengst en zullen deze bij het gemeente bestuur worden ingeleverd, opdat zich ook dit met genoemde gegevens tot de betrokken autoriteiten kan wenden. In verband met het d.d. 7 Augustus j.1. genomen raadsbesluit, werd een telegram van den volgenden inhoud verzonden: Aan Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken te 's-Gravenhage. De Raad der gemeente Heerhugowaard verzoekt Uwe Excellentie met aandrang oogenblikkelijke uit betaling van productieprijs volgens Tuinbouwsteun- wet, daar de tuinbouwers de wanhoop nabij zijn. Hebben demonstratie alsnog voorkomen door onze toezegging Uwe Excellentie dit te berichten, daar an ders wanordelijkheid te vreezen was. Ja, zoo is het eigenlijk begonnen, vertelt de gezellig gezeten oprichter-directeur van onze badplaats. Zoo in het begin van vorigen zomer, komt iemand naar me toe, wiens dochtertje wel graag zwemmen wilde, doch die het eigenllijk niet goed vertrouwde, dat ze daar zoo heelemaal alleen in het daar ter plaatse zeer diepe water van den ringsloot ging zwemmen. Een goed verstaander heeft aan een half woord ai genoeg en dus zei ik zoo half gekscherend tegen hem: En dus? Ja, je begrijpt me zeker wel. Je eigen dochter zal ook van de partij zijn. Dat hebben die twee al zoo half met elkaar afgesproken. En dus ging ik een half uurtje later met de twee dames op stap. Een strandtentje bij ons, waar de da mes zich in uit konden kleeden. We zetten dat tegenover de admiraalsmolen aan den kant van den Westdijk en... het begin van de badplaats was er. Het weer werkte erg mee en zoo'n dag of wat ble ven we daar met zijn drietjes ons op oud-vaderlandsche wijs vermaken, heel knus en heel gezellig. Nu zijn er altijd wel meer menschen, die wel eens zwemmen willen, maar er tegen op schijnen te zien om dat in hun eentje te doen. Zoo duurde het dan ook niet lang of er waren er vier, toen vijf en op het laatst werd het alle dagen een heel clubje, dat zich daar aan den berm van den Westdijk aan het uitkleeden was. Wat ook ik in het eerst niet verwacht had, wat dat de da- melijke kant van de bevolking heel erg op een bad ge steld scheen. We dachten aan andere maatregelen. Nu wil het geval dat zich vlak aan den overkant bij den molen zelf door de jaren heen een natuurlijk stukje grond gevormd heeft, dat rust op een diepte van drie meter water en waarvan de ondergrond uit dunne en losse derrie bestaat. Een soort stukje „Niemandsland", dat ons echter voor ons doel uitstekend toescheen en waar we dus maar beslag op hebben gelegd. De molenaar werkte mee en stelde zijn schuit be vaar, secretaris, W. O. van Geelen, penningmeester 'en de commissarissen S. Breeebaart, J. Holtz en V. Vlottes Niet herkozen werd de heer J. L. Lutjeharms. In diens plaats werd benoemd de heer J. E. L. van Ketel, die bericht van zijne benoeming zal worden gezonden. De overige heeren namen hun herbenoeming aan, onder applaus der vergadering. Voorzitter wijst op 't vele wat de heer Lutjeharms voor „Schagen' deed en dankt hem daarvoor. Elftalcommissie. Herkozen worden in de elftalcommissie de heeren C. Keizer en E. Buiskool, die hun benoeming aanne men. In de plaats van den heer Leguit, die niet meer in aanmerking wenscht te komen, wordt na 3e stemming gekozen de heer J. L. Lutjeharms, die zich deze be noeming laat welgevallen. De adspiranten-commissie, bestaande uit de heeren G. Rempt Sr., J. E. L. van Ketel en J. Peetoom, wordt bij acclamatie herkozen. Van de kascommissie. In de kascommissie worden herkozen de heeren A. Vader en S. Paulusma. De heer R. Rus, welke zich niet meer beschikbaar stelt, wordt vervangen door den heer Chr. Tjalken». Benoeming afgevaardigden Tot afgevaardigde naar de vergadering der le Wes telijke afdeeling KNVB. en naar de vergadering van 2e, 3e en 4e klassers wordt gekozen de heer W. D. Niestadt De heer S. Breebaart wordt aangezocht om de ver eeniging te vertegenwoordigen op den beide vergade ringen van den N.H.V.B. Beide gekozenen nemen hun benoeming aan. De rondvraag De heer Niestadt zou gaarne zien. dat 't bestuur bij volgende gelegenheden meer reclame maakte voor den adspirantendag. Voorzitter antwoordt, dat een advertentie is geplaatst In de Schager Courant, terwijl tweemaal in een be richtje op dezen dag is gewezen. De heer Niestadt brengt dank aan den heer Leguit voor al wat hij deed voor de vereeniging en spreekt de hoop uit, dat de heer Leguit een zoo trouw voozit- ter zal blijven. Applaus. De heer P. Ruig zou gaarne zien, dat het Officieel Nieuws op een vasten dag werd gepubliceerd en niet willekeurig op Woensdag, Donderdag of Zaterdag. Voorzitter wijst er op. dat het publiceeren van het vereenigingsnieuws een goedheid is van de directie der courant, maar zal verzoeken of op een vast te stellen dag opname mogelijk is. De heer R. Rus brengt dank aan den heer Lutje harms voor al wat hy als 2en «cretaris voor de ver eeniging heeft gedaan en hoopt op blyvenden steun. De heer G. Rempt wyst op het slechte opkomen van sommige spelers en het te laat verschijnen in 't veld. Dat maakt ontevreden donateurs en dit dient men te vermijden. Voorzitter onderschrUft deze woorden en dringt op aller medewerking aan. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter met een woord van dank voor de aangename besprekingen en met 't uitspreken van den wensch, dat 't komende seizoen succesvol mag verloopen, om ruim 12 uur de vergadering. zijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien /^X\ ook bij klachten op gezette tijden Volgent recept ton Apotheker Dumont schikbaar voor het overhalen van het badgrage publiek en zoo opeens hadden we daar een zwemgelegenheid in optima forma en werd tevens de H.Z.V. opgericht. Het bleef echter steeds meer locpen en reeds spoedig hadden we een uitkleedgelegenheid, die met eenige feestelijkheid geopend werd, echter al heel spoedig ook te klein bleek. Dezen winter bezonnen we ons dus op nadere plan nen. Een leening op aandeelen, werd gesloten. Bij be voegde autoriteiten werden inlichtingen ingewonnen en we konden voorloopig een badgelegenheid gaan inrich ten, die aan eenige eerste eischen beantwoordde. Nu weet ieder kind in de omgeving de pierenbak en waar den ganschen dag twee bevoegde krachten voor onderwijs aanwezig zijn en het weer den laatsten tijd gunstig is, komen ook talrijke ouderen aan den hengel, die daar een paar jaar geleden wel nimmer van ge droomd zullen hebben. Met de warme dagen van verleden week hebben we zelfs twee dagen meer dan driehonderd bezoekers ge had. In alle omliggende plaatsen hebben we onze leden en laatst hadden we zelfs een paar maal zes politie agenten tegelijk in het water. Voornamelijk onder de jongere meisjes zijn er een paar, die in korten tijd schitterende vorderingen hebben gemaakt. Donderdagavond om vyf uur beginnen onze wedstrijden, waarin in acht nummers zal worden uit gekomen. Als het weer goed blijft, zal het prachtig wor den. En je hoopt op veel bezoekers, ook van buiten? Hopen? ik reken er op. Ze komen. Let maar eens op. Z IJ P E PETTEN. Gisteren had de aanbesteding plaats van dc alhier te houwep Jeugdherberg. Ingekomen waren 20 biljet ten. Laagste inschrijver was de heer L. Mooij te Schoorl met f 14.995.en f 14.645, resp. voor de per ceel en A en B. 'T ZAND. Voetbal. G. Z. II speelde seriewedstrijden te 't Veld tegen Hollandia II van Tuitjehorn en won met 40. Daarna volgde wedstrijd G. Z. IIR. W. II, met uit slag 2—0. G. Z. II had hierdoor het geluk in het bezit van den beschikbaar gestelden zilveren beker te komen. G. Z. I speelde geen wedstrijd. Korfbal. De korfbalclub „Jong Leven" I en II, gecomb.. speel de een wedstrijd tegen „Zwaluwen" I van 't Veld en verloor met 4—0. „Jong Leven" II en III comb., speelde daarna tegen „Zwaluwen" II, en won met 43. Begunstigd door uitstekend zomerweer, is j.1. Zondag alhier de jaarlijksche handicap-harddraverij voor paarden onder den man, uitgaande van de Harddraverij vereen. „De Toekomst" weer gehouden. Door wegblijven van een 4-tal paarden, werd aan de draverij door slechts een 6-tal deelgenomen. Vermoe delijk mede tengevolge van de felle zon, bracht deze draverij niet die spannende ritten zooals we die wel gewoon zijn. Dc einduitslag was, dat de le prijs werd gewonnen door „Quick B" van Jo Rampen te Burgervlotbrug, be rijder de jongeheer C. Koning; 2e prijs „Letha" van P. Burger te Burgerbrug, berijder P. Burger Jr.; 3e prijs „Compas" van J. Strooper te 't Zand, berijder J. Strooper Jr. Starter en handicapper was de heer D. Stammes, die later door ongesteldheid van den voorzitter, den heer J. Brak, tevens de prijzen aan de winnaars uit- reikte, waarbij hij de hoop uitsprak, dat voorzitter VAN DE ADSPIRANTENCOMMISSIE. Zondag 13 Augustus 10.30 uur: Sparta bOudesluis a. R. Prins F. Koning Chr. Neefkea S. Visser C. Lem J. Klant Jb. Schram N. Blaauboer P. Schoorl W. Gorter J. P. Wit Reserve J. Boontjes. Naar Barsingerhorn. D.E.S. a—Sparta a, aanvang 10 uur. Vertrek per fieta 9.30 uur. S. Grootea T. Moransart Alb. de Wit Alb. Molenaar J. Peetoom J. 'Gelder A. Veenstra H. Naber C. v. Haren G. Rempt R. v. Harea Reserve W. Quax. een spoedige beterschap ten deel zal mogen vallen. De heer Stammes besprak verder tevens de wensche- lijkheid om vooral veel en dan zoo mogelijk met twee paarden tegelijk te oefenen. Tenslotte dient in ver band met gemaakte opmerkingen betreffende een niet gehouden algemeene vergadering nog even vermeld, dat er, door de dit jaar door omstandigheden zoo uiterst vroeg gehouden draverij, geen voldoende tijd en gelegenheid meer was, om deze te houden. Volgend jaar zal echter met de wenschen der leden te dien opzichte rekening worden gehouden. Na de prijsuitreiking volgde een druk bezocht bah HOOGWOUD Vergadering van den raad op Donderdag 10 dezer, des voormiddags om half elf. Aan de orde zal o.m. worden gesteld de behandeling van een door de café houders gedaan verzoek om verlaging van personeel® belasting. BurgerL Stand over de maand Juli 1933. Geboren: Johannes, zoon van Gerrit Wever en van Aafje Groot. Overleden: Dieuwertje Rcuzenaar, oud 75 jaren, wed. van Petrus Groot. Andries Verwev, oud 78 ja ren. man van Trijntje Silver. Ondertrouwd: Bauke Bruinsma, oud 26 jaren te Hoogwoud met Pieterije Koornstra. oud 23 jaren te Sneek. Jan Ebele Frankes, oud 26 jaren te Hoogwoud met Trijntje Couwenhoven, oud 22 jaren te Sijbe- karspel. Cornelis Stroomer, oud 55 jaren met Maria Schatz, oud 34 jaren, te Hoogwoud. Getrouwd: Berend van der Bles, oud 28 jaren, te Sijbekarspel met Alida dc Boer, oud 28 jaren te Hoog woud. Bauke Bruinsma, oud 26 jaren te Hoogwoud met Pietertje Koornstra, oud 28 jaren, te Sneek. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 31 Juli 1933. Jacob Bos, N.-H., van Aartswoud G 17 naar Bar singerhorn. Martinus H. Plass, R.-K. van Aartswoud F 21 naar Hoorn. Trijntje van Scheven, N.-H., van Aartswoud G 15 naar Harenkarspel. Pier Elsinga, geen, van Boekeiweg A 16 naar Winkel. Herman Vis ser, van Leiden naar Aartswoud F 43. Yde van der Zwaag, geen. van Nieuwe Niedorp naar Noordeind D 73. Arend Habing, N.-H., van Oss naar Kerkelaan C 32. Maria Huisman, R.-K., van Abbekerk naar Weere K 19. W A R M E N H 1 Z F N De raad der gemeente Warmenhulzen zal in open bare vergadering bijeen komen op Donderdag a.s. om 3 uur nam. (n. t.) O.m. komt ln behandeling een adres van de Crisis-commissie van het Ziekenfonds, welke commissie financieefen steun heeft gevraagd van. de gemeente. Burgerlijke Stand over de maand Juli 1933. Geboren: Johannes, zoon van P. Ligthart en A. Ko nijn. Nicolaas Franciscus, zoon van M. N. Quant en A. Bringenberg. Jantina Gesina, dochter van T. Berg man en G Mussche, wonende te Strijen. Evert Pieter, zoon van J. J. Bosma en R. A, Everts. NIEUWE NIEDORP Burgerlijke Stand over de maand Juli 1933. Geboren: Elisabeth Agatha Willy, dochter van Pieter Ruig en Maartje Koster. Jan, zoon van Jacob de Beurs en Antje de Geus. Pieter, zoon van Jacob Fijnheer <n Alida Kater. Cornelis, zoon van Jan Lont en Nelly Helder. Ondertrouwd: Hlenricus Groot, oud 4b jaren en Aaltjs van der Molen, oud 34 jaren, beiden alhier. H AKEN K ARSPE* De raad dezer gemeente komt in openbare vergade ring bijeen op Vrydag 11 dezer, des nam. 3 uur (n.t.) ANNA P AVT.OW N A Voor de a.s. Zondag 13 Augustus op de grasbaan van het Sportterrein te Kleinesluis te houden draverij zijn de volgende 20 inschrijvingen ontvangen: 1. Miss Zelda Peter, 2. New 'Bold. 3. Northerman B, 4. Grettchen H. 5. Madrigal, 6. Lady Bond. 7. Otella. 8. Sally Harvester, 9. Pieternel, 10. Odessa, 11. Uni form, 12. Ore Zetner B. 13. Mixerin, 14. Queen Ethel, 15. Peter Kerrigan, 16. Petition, 17. Iris de Cossie, 18. Wilhelm. 19. Norbek. 20. Silly Cleveland. Het belooft een zeer snelle draverij te worden. De nummers van 12 tot 20 loopen voor de eerste maal in Anna Paulowna, terwijl de nummers 17 en 18 van de bekende stal De Vlieger uit Haarlemmermeer zijn en no. 20 van stal Bolwijn uit Groningen. CALLANTSOOG OPENLUCHTSPEL TE GROOTE KEETEN. Naar aanleiding van het op Zondag 13 Augustus a.s. op te voeren Openluchtspel van „Lanseloet ende San- deryn" door de „Spelers van Stad en Lande" (leiding Anton Verheijen) in de duinen te Groote Keeten (gem. Callantsoog) kan nog worden bericht, dat de rollen in handen zijn van Greet Schoonenberg, Kommer Kleijn bij vele geen onbekende door zijn spel of regie bij hoorspelen, Tine Medema (Sanderyn), Henri Tiemeij- er, Anton Verheijen (De Ridder), Bob van Leersum en Bmmy Zandheuvel. De netto-opbrengst van deze Openlucht-uitvoering komt ten goede aan het Plaatselijk Crisis-Comité te Callantsoog. Zaterdagavond j.1. had een oefening plaats met de alhier gestationneerde reddingvlet der N.Z.H.R.M. De oefening had een vlot verloop. Er was veel belang stelling. Politie. Aan komen loop.en: een gele herdershond schouderhoogte pl.m. 50 c.M. SCHOORL Raadsbijeenkomst. De Raad dezer gemeente zal op Donderdag e.k. in openbare vergadering bijeenkomen om half drie. De agenda omvat ondermeer een voordracht van B. en W. om voor de groep „transportarbeiders" een ge meenschappelijke steunregeling geldig te verklaren gedurende het tijdvak van 1 Juli tot 1 October 1933 en voor de uitvoering dezer regeling een extra crediet van f1500.ten hoogste, toe te staan. B. en W. stellen voorts aan den Raad voor in be paalden vorm actie te voeren voor het behoud van de openbare lagere-school te Groet.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2