VEL0 STOFZUIGER Raad Schoorl. De meeting van den Neutralen Bond te Noordscharwoude. Fransch stoomschip in brand. Bouwstelling te Middelburg ingestort. BloemboIIenveilingsver. „West-Friesland" te Boyenkarspel. De Raad der gemeente vergaderde op Donderdag J.I., nam. om half drie. Voorzitter de EdelAchtb. Heer v. Fridagh, Secretaris de heer Smits. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der vergadering van 28 Juni 1933 onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken en mededeelingen. Er kwam in een missive van den Minister van Sociale Zaken te 's-Gravenhage, waarbij bericht wordt dat Z.Exc. geen vrijheid kan vinden voor het in werk verschaffing „heinen" der slooten subsidie toe te zeg gen. aangezien het hier werkzaamheden betreft., welke de eigenaren of de gebruikers der aangrenzende lan derijen krachtens polderkeur verplicht zijn uit te voeren. Ingekomen is een beschikking van den Minister van Waterstaat, waarbij de aan K. Wiedijk Fz. verleende machtiging voor radio-distributie in de gemeente Schoori wordt gesteld ten name van de N.V. „Schoorl- sche Radiodistributie", gevestigd te Schoorl. Voorts kwam in een schrijven van A. van Lienen Jr. te Hargen. d.d. 5 Juli 1933, houdende bericht van aan neming zijner benoeming tot hooisteker in kring Groet. Aanbieding diverse rekeningen. Aangeboden worden de volgende rekeningen over het dienstjaar 1932: van het. Burgerlijk Armbestuur met een batig sal do van f41.30; van den Vleeschkeuringsdienst in den keurings kring „Schoorl", met een voordeelig saldo, gewone dienst van f531.03; Balans en winst- en verliesrekening van de Woning- bouwvereeniging „Schoorl" met een nadeelig saldo: voor bouwblok A van f 1485.37, voor bouwblok B van ƒ736.18, totaal f2211.35. idem van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, met een voordeelig saldo van f 1297.66; idem van het Gemeentelijk Gasdistributiebedrijf, met een nadeelig saldo van f 2885.99; De Gemeenterekening: Gewone dienst, nadeelig saldo f6483.95; Kapitaaldienst, nadeelig saldo f 1222.97; ongere kend ten aanzien van den gewonen dienst, de aan *s rijks kas nog verschuldigde kosten van werkver schaffing in do Staatsduinen, over het geheele jaar 1932). Voor wat betreft de woningbouwvereeniging, vraagt de heer Dapper of de premie der brandverzekering niet lager gesteld kan worden. De heer Schermer, als voorzitter dier vereenlging deelt mee, dat deze is gesteld in overeenstemming met de thans geldende huurwaarde der huizen. Steunregeling transportarbeiders. Aan de orde wordt vervolgens gesteld een voor dracht van B. en W. om voor de groep „transport- arbeiders" een gemeentelijke steunregeling geldig te verklaren, gedurende het tijdvak van 1 Juli tot 1 Oc- tober 1933 en voor de uitvoering dezer regeling een extra crcdiet toe te staan van ten hoogste f 1500.—. (De Minister van Sociale Zaken keurde goed de rijkssteunregeling voor werklonzen, afkomstig uit de bouwvakken en den land- en tuinhouw en vond geen vrijheid de werklooze transportarbeiders in de rijks steunregeling op te nemen. De gemeentelijke regeling beoogt de steun te verleenen naar basis van de rijks regeling hierboven genoemd en naar een tarief, lig gende tusschen dat der steunverleening voor de bouwvak- en landarbeiders.) Dit zal dan worden f9.—. Getracht is door B. en W. om 2.als bijdrage te mogen verleenen, maar de minister vond daarvoor geen termen aanwezig. De heer Gutter vraagt of 't niet mogelijk is een werkobject te vinden. Steun is goed en noodig, maar beter ware het als er gewerkt werd. Voorzitter is het daarmee eens. Er is naar een werk gelegenheid uitgezien en verbinding werd reeds ge zocht met het Staatsboschbeheer. Begrijpelijk is, dat een werklooze voor f9.— per week niet zal werken en zal er geld bij moeten en dat is juist een moeilijk heid. De heer Schermer is daacan overtuigd, maar ziet liever meer uitgegeven voor werk dan dit bedrag als steun. Als er een object gevonden kan worden van nuttig, productief werk, zal dat toch te verkiezen zijn, niet'egenstaande de meerdere kosten. Bovendien zal het Rijk dan daaraan subsidie verleenen. Spreker noemt bet in orde brengen van den weg tusschen „Het Witte Paard" en den Munnikenweg. Dit is van zeer veel belang met het oog op het vreemdelingenverkeer. Ook do Postweg behoeft verbetering. Spr. zou gaar ne deze werken zien uitgevoerd. Het zal meer geld kosten, maar er komt iets tot stand ook. De heer Kaag vindt het idéé zeer goed. maar vreest dat in dezen tijd van het jaar niet gewerkt kan wor den in het mulle zand. De heer Schermer is de meening toegedaan dat over eenige weken dat werk is uit te voeren. De heer Kaag vraagt, waarom - n steunregeling voor transportarbeiders in het 'even is geroepen. De Voorzitter licht toe, dat deze groep van arbei ders nog niet is ingedeeld op het departement. Men zoekt nog een oplossing. De heer Bijl wil de f9.zien opgevoerd tot f 14.— als productief werk verricht wordt. Spreker wil de mannen dan aan 't heinen vao slooten zien werkzaam gesteld. ^e heer Kaag wil alle steun inroepen bij Gedepu teerde Staten. De heer Schermer merkt op, dat het heinen door Ged. Staten is ontraden. Wegenverbetering is blijvend en nuttig. Heinen is, gezien de meening van Ged. Sta ten, een gevaarlijk punt. De heer Dapper wil beide werken uitgevoerd zien Voorzitter zou gaarne zien, dat de Raad het college van B. en W. machtigt om deze zaak te regelen en vraagt toestemming om den volgenden keer steun te mogen uitkeeren aan deze groep werkloozen. De heer Duin is er van overtuigd, dat-f 1500.— dan zeker noodig zal wezen. Het is te betreuren dat van hoogerhand zoo weinig medewerking wordt verlrend. De gemeenten zijn steeds de dupe. Spreker wil mei klem protesteeren tegen een zoodanige handelwijze. De Raden zijn. er toch niet om maar alles te slikken, wat de hooge heeren voorzetten. De heer Schermer spreekt de hoop uit, dat de dan te werk gestelden niet zullen mopperen als het loon eens wat laag is. Ze dienen niet te vergeten dat an dere inwoners die gelden moeten opbrengen. De heer Gutter zou nu 't loon vastgesteld willen zien, dat zal mogen worden uitgekeerd als productief werk wordt verricht. Voorzitter meent dat zulks niet gemakkelijk is te doen. Beter is dat B. en W. worden gemachtigd om vast 2 weken steun uit te betalen. Aldus geschiedt. Voorts om met het Staatsboschbeheer contact te zoeken en besprekingen te openen over de bedoelde wegwerken. B. en W. krijgen een blanco crediet, om naar billijk heid te handelen. De heer Van Lienen vindt het heel goed, maar weet niet waar het geld vandaan moet komen. Men vergete niet dat er menschen zijn die belasting betalen, maar zelf geen f 10.verdienste hebben momenteel. Voorzitter: Maar we zullen trachten voor dit pro ductief werk regeeringssubsidie te verkrijgen. DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE My. De heer Schermer is van meening, dat wegenver betering zéér nuttig is. Het vreemdelingenverkeer is vrijwel de eenigste bron van inkomen in Schoorl en zoo dient dit met alle middelen te worden bevorderd. Aanvulling politieverordening. B. en W. doen voordracht tot aanvulling van de algemeene plaatselijke Politieverordening voor de ge meente Schoorl, waarbij wordt ingelascht: 1. een verbodsbepaling tegen het los laten loopen van zwanen, ganzen, eenden en ander pluimgedierte op andermans grond; 2. een bepaling waarbij in het belang der open bare orde en veiligheid personen gelast kunnen wor den op den openbaren weg uiteen te gaan en/of zich in een bepaalde richting te verwijderen. De heer Dapper zegt, dat met het onder a genoemde weer de kleine man wordt getroffen. Die menschen, die een paar kippen of eenden houden om wat te verdienen, komen in het gedrang. Spreker vindt een zoodanige verordening niet gewenscht. Met 43 stommen wordt de voordracht onder a ge noemd, verworpen. Wethouder Bijl wil de eenden er buiten laten. Men kan geen eenden houden in „eigen" water. Spreker maakt hiervan een voorstel, dat wordt aangenomen met 4—3 stemmen. Tegen stemden de heeren Duin, Schermer en Gutter. Wat betreft het onder b genoemde, is de heer Gutter er niet voor. Bij eventueele ongeregeldheden heeft de politie reeds alle rechten. De heer Schermer stelt voor dit punt aan te hou den. De geheele politieverordening is verouderd en spreker zal binnenkort met een nieuw ontwerp ko men. Het lijkt spreker daarom beter hiermee tot de herziening te wachten. De heer Kaag is voor het inlasschen van deze pun ten. Het voorkomt geweld. De heer Schermer raadt aan het te verdagen. Met 4—3 steramen wordt dan besloten tot verdaging. Tegen stemden de heeren Kaag, Bijl en v. Lienen. Aan- en verkoop gronden. Volgt een voordracht van B. en W. tot het treffen eener regeling met de „Vereeniging voor Gemeente- dagen van Doopsgezinden in Nederland" te Heem stede, inzake aan- en verkoop van gronden, gelegen tusschen den Koningsweg en de Zuidgrens van de ter reinen van het Doopsgezind Broederschapshuis te Bregtdorp, ter verkrijging van een wandelpad langs den ouden Hargerweg; een en ander volgens concept- raadsbesluit, alsmede in tcekenening en ter plaatse nader aangegeven. Allen voor. Machtigingen. Het College van B. en W. vragen den Raad mach tiging om: a. Gedeputeerde Staten dezer provincie en den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, ook naar 's Raadsoordeel te berichten, dat de door den voornoemden Minister voorgenomen opheffing van de Openbare Lagere School te Groet op het oogenblik in feitelijken strijd met en ontoelaatbaar wordt geacht ten aanzien van de plaatselijke belangen van het openbaar lager onderwijs. b. op basis van den inhoud van hun schrijven d.d 3 Augustus 1933, no. 1365 aan Gedeputeerde Staten van Noordholland, verder mogelijke stappen te doen ter afwending van de verslechtering van den toestand, waarin het openbaar onderwijs ter plaatse komt te; verkeeren bij voortgang van de door den Minister" voornoemd voorgenomen opheffing van de openbare lagere school te Groet en te bevorderen met den mi nister de stichting van een Centrale school. De heer Schermer zegt geen moment te hebben ver moed, dat de school te Groet zou komen te vervallen. Het gaat niet aan de school zoo zonder meer te laten vervallen, al vreest spreker dat Ged. Staten er t.z.t. toch toe zullen overgaan. Indien de school te Groet wordt opgeheven, zal er een centrale school moeten komen in het centrum. Daar is alles voor te zeggen en reeds jaren de wensch. Maar de gemeente kan er geen gelden voor vinden. Het Rijk zal dus die gelden moeten voteeren. Zoolang echter daarvan geen sprake is, zal opheffing van de school te Groet niet mogelijk zijn. De school te Schoorl (dorp) is niet groot genoeg om de kinderen van Groet op to nemen. Een nadeel zal bij opheffing ook zijn, dat er meer wachtgelders komen. De heer Duin wil hebben dat de Raad zich posi tief zal uitspreken dat opheffing onuitvoerbaar is. Er is een bezwaarschrift ingekomen van de contact-com missie uit den kring Alkmaar over eventueele ophef fing. Deze commissie is er tegen op grond van abso lute ongeschiktheid van de school te Schoorl. De heer Schermer is van meening dat we dien kant niet op moeten. Men loopt dan met den kop tegen den muur en dat zal pijn doen. Besloten wordt met algemeene stemmen, dat aan Ged. Staten zal worden bericht, dat alleen een cen trale school een goede oplossing zal geven, maar dat opheffing van de school te Groet zonder meer, niet is door te voeren zonder schade te doen aan het onder wijs. De bedoeling zal zijn dat een centrale school wordt gesticht te Bregdorp, waaraan werkzaam kun nen zijn één hoofd der school en drie onderwijskrach ten. Contact met de oudercommissie zal worden ge zocht om deze quaestie af te wikkelen. De rondvraag. De heer Kaag wijst er op, dat een deel van de Schoorlschen zeedijk, bij Zijpersluis, in desolaten toe stand verkeert. Spreker vraagt of overdracht aan het Hoogheemraadschap niet gewenscht is. Voorzitter is het met den vorigen spreker eens dat dit d e oplossing is, maar de gemeente zal dan nog een bepaalde som moeten bijpassen. Niettemin wordt een nader onderzoek toegezegd. De heer Dapper klaagt over de kleeding der gasten langs den openbaren weg. Sommigen geneeren zich niet om op zeer onwelvoegelijke wijze langs den weg gekleed te gaan. Spreker wil maatregelen genomen zien, die daaraan een einde maken. Voorzitter is het met den heer Dapper volkomen eens. Dat gaat alle perken te buiten. Bedoelde perso nen permitceren zich dingen, die ze in de de steden niet zullen durven doen. Ze denken, nu ze eenigen tijd in een seizoenplaats vertoeven, dat alles is ge oorloofd. Het ls*vaak een onsmakelijke, smerige ver tooning. Inderdaad dient hiertegen opgetreden te wor den. Verwacht kan worden dat ze dan gaan schreeu wen: „We mogen ook niets meer", maar dat hindert niets. Men ziet langs den openbaren weg personen loo pen met geheel ontbloote bovenlijven en dat gaat de grenzen dar welvoegelijkheid te buiten. Ook het kampeeren aan den openbaren weg geeft reden tot aanmerkingen, maar hier zit meer aan vast. De ge meente zal dan permanente kampeerterreinen moeten aanwijzen en die zullen vóór ze in orde zijn, geld kosten. Waar 't niet mogelijk en de moeite loonend is voor dit seizoen maatregelen te nemen, stelt Voor zitter voor om t.z.t. maatregelen te nemen en ver ordeningen vast te stellen, opdat het volgend jaar zooiets niet meer kan plaats vinden. De heer Gutter wijst er op, dat het kampeeren niet te streng aan banden gelegd moet worden. Er wordt veel aan verdiend door hen, die terreinen verhuren en door de leveranciers. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. Op het terrein achter de O. L. school te Noordschar woude werd Donderdag een meeting gehouden, uitgaan de van den kring Langendijk en omstreken van den Neutralen Bond van Boeren. Land- en Tuinbouwers. Van de verschillende afdeellngen waren een groot aantal leden en hun vrouwen opgekomen, om kracht bij te zetten aan de wenschen en verlangens, welke In de kringen der tuindersbevolking tot uiting zijn gekomen. De heele meeting stond ongetwijfeld in het teeken van groote onvoldaanheid over den steun, die tot nu toe van regeeringswege aan den tuinbouw is verleend. „Van de lage prijzen voor de door ons voortgebrachte spijzen en regeeringssteun als maximum 5 millioen, daar kunnen wij onze verplichtingen niet van voldoen", was op een doek, op de sprekerstribune aangebracht, te le zen. en zonder twijfel gaf dit weer de algemeene ge dachte, die by de tuindersbevolking leeft: „Wy eischen beteren steun voor het platteland", gaf ook een com munis opinlon van de tuinders weer en ook in dit op zicht was in der sprekers redevoeringen de genoemde elsch te beluisteren. De heer Jb. de Vries, voorzitter van den kring Lan gendijk, opende-de meeting, waarby hy allen, in het bijzonder pers en hoofdbestuur, verwelkomt. Hy rele veert het verbod van demonstreeren, de weigering van den L.T.B. om in dezen gezameniyk actie te voeren, betreurt dit, omdat in Kennemerland en De Streek wel wordt samengewerkt, maar verwacht, dat zij, door den nood gedrongen, later wel tot samenwerking verplicht zullen zyn. De tuinders werken, ondanks de slechte uit komsten van het bedryf voort, maar de tuindersvrou wen drukken de zwaarste zorgen. Spr. wijst op de plicht en de taak van de regeering, die de werkeiyk- heid moet zien; op den nood, die nu al zoo lang duurt en waardoor de tuinders genoodzaakt zyn naar het Bur gerlek Armbestuur te gaan. De bedrijven worden red deloos, de tuinders radeloos en helaas ook redeloos. Er komt een wanhoopsstemming. In een wereld van over vloed wordt gebrek geleden. Noodig zal het zijn de or ganisatie paraat te houden en vertrouwen te stellen in de leiding. De heer K. Singer van Wijdenes spreekt dan over de Tuinbouwsteunwet en wyst allereerst op de weige ring van verlof tot het houden van een demonstratie, die In werkeiykheid de ontevredenheid en het verzet niet zouden hebben aangewakkerd. Wel geschiedt dat door het onvoldoende in de steunmaatregelen der re geering. In den breede wordt de belangrijkheid van den tuinbouw voor ons land geschetst, er op gewezen, hoe velen In dien tak van bedrijf werk vinden en de schriel heid, waarmee hy wordt gesteund, vooral in vergeiy- king met den steun aan den zuivel en de tarwe. Hy gaat de werking van de steunwetten 1932 en 1933 na, wijst in verband met de productiekosten op den veel te geringen steun, die tot 5 millioen is beperkt, waardoor de bedrijven niet voor ondergang worden behoed. De limiet van 5 millioen past niet in deze steunwet, er moet een steun worden uitgekeerd, gelyk aan het ver schil tusschen vellingsprijs en productiekosten. Spr. wyst op de woorden van Minister Verschuur, die zei, dat hy den weg naar de Kamer wel zou weten te vin den, als bleek, dat 5 millioen te weinig was. Die belofte is hy niet nagekomen, en spr. meent, dat er nu lang genoeg woorden zijn gebruikt, er moeten nu daden ko men. Hy wekte op niet te rusten voor aan billijke ver langens is voldaan en de organisatie sterk te maken. Volgende spreker is de heer Gaayaard van Nieuwe Niedorp, die ook begint met zijn afkeuring uit te spre ken over de weigering der demonstratie. In den breede gaat hy de werking van de Zuivelwet na, waarby hy tot de conclusie komt, dat, ondanks de 100 millioen, die als steun voor den zuivel worden uitgekeerd, er zeer weinig, ruim f 2 per koe, in de zakken van de boeren tereoht komt Die zuivelsteun dient meer voor de aan deelhouders der margarinefabrieken dan voor hen, die zoogenaamd gesteund worden. Deze spreker wekt op, om met de arbeiders op te trekken voor een betere maatschappij tegen deze kapitalistische samenleving en tot het sterk maken van de organisatie ter bereiking van betere levensvoorwaarden voor boeren en tuinders. De heer Kaan van Oudkarspel spreekt over het na komen der verplichtingen in dezen tegenwoordigen tijd door de tuinders. Het is thans zoo ver gekomen, dat aan die verplichtingen niet meer kan worden voldaan. De reserves, die in een of anderen vorm aanwezig wa ren, zyn uitgeput. Spr. eischt van de regeering een even grooten steun als b.v. aan werkloozen wordt verleend door gemeentelijke en rijkssteunregelingen. Daarop hebben de tuinders even goed recht, als werkzaam zijn de in het productieproces, als anderen. By de tegen woordige steunwetten voor de tuinders lijkt dit er niet op. Spr. toont het onvoldoende van de 5 millioen aan, waardoor het onmogelijk is aan zyn verplichtingen, die in normale tyden altyd zyn voldaan, gevolg te geven. Dit heeft tot gevolg, dat ook anderen, die van normale uitkomsten van den tuinbouw afhankeiyk zijn, in den val van de tuinbouwers worden meegesleept. Het is alzoo een algemeen volksbelang, als de tuinbouw wordt gesteund op een wijze, die het mogeiyk maakt aan zyn verplichtingen te kunnen voldoen. Spr. bepleit zeer spoedige hulp en de noodzakeiykheid, dat men in den Haag wordt voorgelicht door plannen uit de practijk van het tuindersleven. Sterk maken van de organisatie zy het parool en spr. hoopt, dat uit de ondervinding aan deze ellendige tijden leering zal worden getrokken voor de toekomst De heer Hart uit Koedijk wyst op het ordelijke in het verloop van de demonstraties, die vanwege den N.B. te Alkmaar en Amsterdam gehouden zyn, zoo zelfs, dat hy daarvoor een complimentje kreeg. Hy oordeelde daarom deze weigering om te laten demonstreeren zeer ongerechtvaardigd en ongemotiveerd en een middel, om de geesten opstandiger te maken, althans meer opstan dig dan door de demonstratie, voor welker ordelijk verloop door het hoofdbestuur werd Ingestaan. Beant woordende de vraag, wat we willen, wees spr. er op, dat de tuinders willen houden, wat zy door harden ar beid hebben verkregen. Evenmin als electriciteit, water leiding en andere voor dezen tijd noodzakelijke dingen, willen worden gemist, zoo wil ook de tuinder geen af stand doen van de noodzakelijke levensbehoeften. Ook willen ze niet zaaien en ploegen en honger lijden. Aan hun verplichtingen willen ze gaarne voldoen, de tuinders, maar het onmogeiyke kan men niet eischen. In Koedyk werd in de eerste 3 weken van de aardappel campagne van 1931 uitbetaald f 26000, het volgend jaar f 7000 en nu f 2700. Daarmee is de toestand geteekend en is het duideiyk, dat aan belastingautoriteiten moet en kan worden aangetoond de onmogeiykheid van betalen. Spr. wyst op de noodiydendheid der gemeenten en wat daar uit volgt inzake sociale voorzieningen. Opgewekt wordt tot het opbouwen van een krachtige organisatie, die aan de verwezenlyklng van een betere samenleving kan meewerken. De Voorzitter deed daarna nog eenige mededeelingen van door bet hoofdbestuur gedane stappen. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarin op spoedige hulp werd aangedrongen, op uitbetaling van de productiepryzen en loslaten van de gestelde limiet van 5 millioen. De regeering aan wie deze motie zal worden gezonden, wordt verantwoordelijk gesteld voor de gevolgen van niet-inwilllging, terwijl tevens wordt geprotesteerd tegen het verbod van demonstreeren. Met een toepasselijk woord en opwekking om paraat te zijn la den strijd, werd de meeting gesloten. Op de plaats van de „Georges Philippar". Nederlandsch stoomschip ter assisten tie. Aan boord van het 7000 ton metende Fransche stoomschip „Forbin" van de Chargeurs Réunis,Nop weg van Le Havre naar Indo-China, is een brand uit gebroken, die zich spoedig over het geheele schip uit breidde. De brand ontstond Woensdag in de Arabische Zee, dicht bij de plaats, waar indertijd de „Georges Philippar" in vlammen opging. Volgens een telegram uit Italiaansch Somali-land ontstond de brand op een afstand van ongeveer 600 mijl van Kaap Gardafui De „Forbin" is in 1923 gebouwd en heeft een bemanning van 58 koppen aan boord. Op het draadlooze verzoek om assistentie is geant woord door het Nederlandsche stoomschip „Sembi- lan" van de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland", op weg van New York naar Sabang, en het Fransche motorschip „Russell", die zich ter assistentie naar de plaats, waar de „Forbin" zich bevindt, hebben bege ven. De brand gebluscht. Nader meldt Reuter uit Le Havre: De brand aan boord van de „Forbin" is volgens de laatste berichten beperkt gebleven tot het ruim, waar in het vuur is ontstaan. De bemanning van het schip slaagde er vrij spoedig in, den brand, welke zich aan vankelijk ernstig liet aanzien, te blusschen. De aangerichte schade is onbelangrijk. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorgekomen. Vijf werklieden van 9 meter hoogte naa* beneden gevallen. 4 Gewonden. Donderdagmorgen is in de Segeerstraat te Middel burg, waar een kerk van de gereformeerde gemeente in aanbouw is, een bouwstelling naar beneden geko men. Op het moment dat het ongeluk plaats had, be vonden zich op deze stelling zeven personen. Twee hunner wisten zich vast te grijpen, vijf werklieden vielen van een hoogte van negen meter naar beneden. Vier hunner werden gewond. Twee bekwamen vleesch- wonden cn konden zich naar huis begeven. Een per soon bekwam een dijbeenbreuk, terwijl de andere ver wondingen aan de borst bekwam. Een zeer groote veiling werd gehouden op Woensdag 9 Augustus, waar zeker meer dan 10 millioen stuks leverbare bollen waren aangevoerd. Van de darwins ging zeer veel door den wijzer, van vroege tulpen werd van sommige soorten wel iets opgenomen, welke van te voren ook gewooniyk doordraaiden. Wij noteerden voor: L'Aurore 12 op 1.40—1.50; idem 11—12 1—1.10; Artus 12 op 1.40; idem 11—12 1.—; Idem 10—11 0.75; Azalea 12 op 1.65; idem 11—12 1.25; Albino 12 op 2—2.20; Al- lard Pierson 12 op 1.75—2.35; Idem 11—12 1.40—1.55; April Queen 11 op 1.50; Afterglow 12 op 1.20; Bartigon 12 op 0.90—1; idem 11—12 0.75—0.80; Bouton d'Or 12 op 1—1.10; idem 11—12 0.80; idem 10—11 0.50—0.60, Bronze Queen (Clio) 12 op 1.05; Brillant Star 12 op 1.40—1.60; idem 11—12 1.10—1.30; idem 10—11 0.75— 0.85; Boule de Neige 12 op 3.65; City of Haarlem 12 op 1.10—120; Clara Butt 12 op 0.90—0.95; idem 11—12 0,65 —0.70;idem 10—11 0.50; Centenaire 12 op 0.90—0.95; id. 11—12 0.65—0.70; Carrara 12 op 2.65—2.96; Cram. Bril lant 11—12 1.—; idem 10—11 0.75; Couleur Cardinal 12 op 1.40—1.60; idem 11—12 1—120; Couronne d'Or 10—11 1.40; Calypso 12 op 1.40; idem 11—12 1.—; Duc de Ber- lln 12 op 1.40—1.60; idem 11—12 1—1.15; idem 10—11 0.75—0.85; Edmee 12 op 1.05; Electra 12 op 1.40—1.50; Idem 11—12 1—1J.0; El Toreador 11 op 2.25; idem 10— 11 1.75; Farncombe Sanders 12 op 0.901; Fred Moore 12 op 1.40; idem 11—<12 1—dJO; idem 10—11 0.75—0.80; Flamingo 11—12 1.—; Generaal de Wet 12 op 1.45—1.65; idem 1112 1120; Grand Duc 12 op 1.852.20; Golden King 1112 2.40; Hermaan Schlegel 12 op 1.40—1.45; idem 11—12 1—1.10; Mr. v. d. Hoeff 12 op 1.60—1.80; idem 11—12 1.40—1.70; Hobbema 11—12 1—; Inglescom be Yellow 12 op 0.901; idem 1112 0.70; Inglescombe Pink 12 op 0.95—1.05; Indus 12 op 155; Ibis 12 op 1.40; Idem 11—12 1.—1.10; King George V 12 op 1.50; La Merveille 12 op 0.90—1.15; idem 11—12 080; Le Noti* 12 op 0.900.95; Darwin La Candeur 12 op 0.90; Lode- wjjk XÏV 12 op 0.90; La Tulipe Noire 12 op 125; La Reine 12 op 1.40—1.45; idem 11—12 1—1.05; idem 10—11 0.75—0.80; Lady Moore 12 op 1.40—1.50; idem 11—12 1.—; La Reine Max 12 op 1.40—1.65; idem 11—12 1.10—1.20; Le Matelas 1011 1.Lucretla 12 op 1.40; idem 11 12 1—1.10; Miss Wilmott 11—12 0.95; Melicette 12 op 1.15; Murillo 12 op 1.40—1.55; idem 11—12 1—1.10; Moo re 12 op 1.40; idem 11—12 1.—; Mon Trésor 12 op 2.45 2.85; Oranje Nassau 12 op 2.602.80; idem 11—12 1.80; Phiiippe de Commines 12 op 0.900.95;- Picoté 12 op 1.—Pr. Ellsabeth 12 op 0.90—1.05; Prince of Wales 12 op 0.90; Parq. Markgraaf 12 op 1.30; Painted Lady 12 op 0.90; idean 1112 0.65; Pride of Haarlem 12 op 0.90; Prins van Oostenrijk 12 op 1.40; idem 1112 1 1.15; Peach Blossom 12 op 2.30—2.85; idem 1112 1.50 —1.80; Proserplne 12 op 1.40; Idem 11—12 1—1.10; Pink Beauty 12 op 1.45; Prosperity 12 op 1.40; Idem 1112 11.15; Prinses Juliana 1112 1.Rev. Bwbank 12 op 0.901, Prof. Rouwenhof 12 op 0.901, Rol d'Isïande 12 op 0.95; Rose la Reine 11—12 1.idem 12 op 1.40; Ryzende Zon 12 op 1.40—1.50; idem 11—12 1—1.10; Ro se Précase 12 op 1.45—1.75; idem U—<12 1—1.20; Ros* Lui san te 12 op 1.40—1.50; idem 11—12 1—1.20; Rose Grlsdelin 12 op 1.40; idem 1112 1.Sundew 12 op 1—1.10; Sirene 11—12 0.65; Scarlet Duc 11—12 1—1.20, idem 1011 0.800990, Schoonoord 12 op 3.10, Idem U 12 2.45; Theeroos 12 op 1.401.50; Victoire d'Oliveira 12 op 0.90—1, idem 11—12 0.70; Velvet King 12 op 110; Verona 12 op 1.55; Vermillon Brillant 1112 11.15; Vuurbaak 12 op 1.40—1.46; idem 11—12 1—1.20; William Pitt 12 op 0.900.95; Idem 11—12 0.65—0.70; William Copland 12 op 0.90—1, idem 11—12 0.65—0.70; Witte Zwaan 12 op 1.40—1.50; idem 11—12 1—1.20; idem 10— 11 0.75, Witte Duc Max 12 op 1.60—.70, idem 21—12 1—a.20: idem 10—11 0.80—0.95; Witte Valk 12 op 1.60— 1.80; idem 11—12 1.30—1.40; Waterloo 12 op 1.40; Zwa nenburg 12 op 1752.15 idem 1112 1.651.8, Zimmer- man 12 op 1.30, alles per 100 stuks.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11