Echtelijk drama te Rotterdam. Een kijkje achter de Nazi=schermen. UlT de OMGEVING Jong© vrouw door haar man in ©en pand aan den Schiedamschen Singel vermoord. Dader meldt zich bjj de politie. Gistermorgen tegen negen uur is op het politiebu reau aan de Witte de Withstraat te Rotterdam een man zenuwachtig komen binner. loopen. In hoogst op gewonden toestand vertelde hij den dienstdoenden in specteur, dat hij even te voren, in een pand aan den Schiedamschen Singel, waar zijn vrouw in pension was, zijn eehtgenoote had doodgeschoten. Er werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld en in derdaad vond men in de achterkamer op de 2e verdie ping van pand 93 aan. den Schiedamschen Singel een (jonge vrouw dood te bed liggen. Het lijk had een schot wond aan den linkerslaap. Op een kastje, bij het bed, lag een automatisch pistool en op den grond vond men de huls van een patroon. In 1930 zijn de man en de vrouw te Rotterdam ge trouwd. Daarna hebben zij zich te Maastricht geves tigd, waar de man chauffeur was. Al spoedig raakte de harmonie In het huwelijk verstoord en 4 weken ge leden heeft de vrouw man en kind een jongetje van 2 jaar verlaten. Zij is naar Rotterdam teruggekeerd waar zij onder een anderen naam haar intrek heeft ge nomen in het pension aan den Schiedamschen Singel. De man is ook te Rotterdam gekomen, waar hij net zoo lang heeft gezocht totdat hij haar adres had gevon den. Zaterdagavond is hij in het pension gekomen, waar hij een onderhoud met zijn vrouw heeft gehad. Hij heeft er bij haar op aangedrongen, dat zij terug zou komen, maar zij wilde daar niets van weten. Onverrich ter zake is de man toen weggegaan, maar Maandag avond is hij teruggekeerd. Ook toen heeft het onder houd met zijn vrouw niet tot eenig resultaat geleid. Dinsdagavond omstreeks half 10 is hij opnieuw bij het pension gekomen, maar toen was zijn vrouw er niet Hij heeft toen ongeveer 3 uur buiten op haar loopen wachten. In dien tussehentyd is zijn vrouw thuisgeko men, maar W. heeft haar toevallig juist niet gezien. Tenslotte is hij weggegaan, maar vanmorgen tegen half negen is hij weer bij het pension gekomen. Toen hij hoorde, dat zijn vrouw thuis was, is hij onmiddellijk naar haar kamer gegaan. Zijn vrouw lag te bed. Toen zij opnieuw weigerde met haar man mee te gaan, heeft hij op eens zijn pistool voor den dag gehaald en er één schot mee gelost. De kogel is bij den linkerslaap naar binnen gedrongen. Toen de vrouw het wapen zag, heeft zij uit bed wil len springen, maar het schot ging al af en zij viel te rug, half op het bed, half op den grond. De man heeft haar daarop recht in bed gelegd. Het wapen wierp hij op het kastje, waarna hij de kamer'uitrende. Tengevolge van het schot waren de medebewoners van het pension wakker geworden. De man riep hun toe, dat hij zijn vrouw had gedood, waarna hij de trap afsnelde. Hij is oogenblikkelijk naar het politiebureau geloopen, waar hij aangifte van het gebeurde heeft ge daan. Hij is opgesloten. In zijn zak heeft men een houder van het pistool gevonden. In dezen houder zat een aantal scherpe pa tronen. De man. die zeer onder den indruk van het gebeurde te, vertelde, dat hij zijn pistool gisteravond heeft gela den. Later vond hij het toch wel wat gevaarlijk met een geladen revolver naar zijn vrouw te gaan en hij heeft daarom den houder uit het wapen genomen. Eén patroon zat echter al in den loop en hij wist niet, hoe hij dien eruit moest krijgen. Den houder stak hij los in zijn zak. Het wapen is in beslag genomen. Het is een Spaansch pistool van het kaliber 6.35. Het is kennelijk een wapen, dat over de grens is gesmokkeld. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Een lading zijde en andere stoffen in be slag genomen ter waarde van ongeveer 13500. In den nacht van Maandag op Dinsdag reed vóór het grenskantoor Holz te Kerkrade, een vrachtaufc» die van de Nieuwstraat, uit de richting Aken kwam. .Volgens mededeeling van den chauffeur aan den dienstdoenden rijksambtenaar bestond de lading slechts uit ledige eierenkisten. De rijksambtenaar vertrouwde evenwel deze mededeeling niet en ver moedde, dat de auto Duitsche margarine bevatte. Bij het onderzoek vond hij al spoedig achter een der kisten zijde en wollen stoffen. Toen de chauf feur zulks bemerkte, sprong hij fluks in den auto achter het stuur en trachtte er van door te rijden. Maar de rijksambtenaar sprong eveneens in den auto naast den chauffeur en hoewel hij herhaaldelijk sommeerde om te stoppen, reed de chauffeur met een stevige vaart door de Hoofdstraat in de rich ting Heerlen. In de Wijngracht nabij den tunnel wist de ambte naar, door een manipulatie aan het stuur, de auto te doen stoppen. Daar verscheen ook spoedig de in middels gewaarschuwde gemeentepolitie. De chauf feur werd gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie gebracht. De auto, die eenigszins beschadigd was, is in be slag genomen. Bij nader onderzoek bleek de lading te bestaan uit zijde en andere stoffen, ter waarde „van ongeveer f3500. De invoer daarvan is verboden. «De chauffeur, F. W. Gielen uit Heerlerheide, is Dinsdagmiddag wederom op vrije voeten gesteld door den waarnemenden commissaris van politie. De smokkelwaar en de auto zijn in beslag geno men. De chauffeur weigerde te zeggen, op wiens last hij heeft gehandeld. AVONTUUR OP TERSCHELLING. Vier kinderen op een zandvlakte De secretaris van de N. Z. H. Reddings-Maatschappij te Amsterdam, deelt mede, dat dezer dagen, toen een ^stormwind woei over het eiland Terschelling, de se- 'cretaris van de plaatselijke commissie alhier, de heer D. H. Doeksen, des avonds te tien uur bericht ont- \ving, dat voortdurend werd gebeld door de telefoon van het vluchthuis voor schipbreukelingen, dat zich ver weg bevindt op de zich ten Oosten van het eiland uitstrekkende Bosohplaat Onafzienbaar ver strekt zich naar de zandvlakte uit Bootsman Hek, van de reddingboot te Oosterend, werd er met paard en kar heen gezonden. Des nachts te één uur ontving de heer Doeksen we ider bericht. Er bevonden zich vier kinderen in het vluchthuisje. Zij waren 's middags om vier uur gaan fietsen en bereikten met den stormwind mee gemak kelijk het Amelandergat, vanwaar zij over de Bosch plaat naar huis terug wilden keeren. Maar dit viel «iet mee. Afgemat bereikten zij eindelijk het redding huisje. Daar lazen zij de instructie en handelden er naar, zoodat de bewoonde wereld kennis kreeg van hun verblijf. Aan het reddinghuisje dankten zij hun behoud. WINSUM GENEEST. Nog zeven paratyphusgevallen. Blijkens de officieele cijfers, die gisteravond bekend werden, waren er, volgens het „Hsbl." in de week van 6 tot 12 dezer nog slechts zeven gevallen van gastro- enteritische paratyphus in de gemeente Winsum. In de week te voren waren er 140 patiënten en nog 29 in andere gemeenten van Groningen. De patiënten buiten Winsum zyn allen genezen, die in het dorp bij na allen» DE STRIJD MET DE ONDERWERELD. Politie met geweervuur ontvangen. De federale regeering der Vereenigde Staten is thans den grooten slag tegen het bandietenwezen in Chicago begonnen en heeft de sedert lang aangekon digde actie tegen de onderwereld ingezet. Met een groote politiemacht is de strijd gisteren begonnen. Driehonderd politie agenten, voorzien van revolvers en gasbommen en gesteund door van draadlooze installaties voorziene legervliegtuigen, omsingelden een in het Westen der stad gelegen be rucht complex, waar o.a. ook de bandieten moesten schuilen, die onlangs den bekenden speculant John Factor en den petroleummagnaat Charles Urshel hadden ontvoerd en tegen een losgeld van 270.000 dollar hadden vrijgelaten. De gangsters waren echter op hun hoede en ont vingen de politie met geweer- en revolyervuur, zoo dat er een schietgevecht tusschen politie en bandie ten ontstond De gangsters zagen tenslotte kans, door het politiecordon heen te breken en wisten te ontko men in een 16 cylinderspantserauto. DE TOMATENTEELT IN 'T WESTLAND. Belangrijke Inkrimping. Men schrijft aan de N R. Ct.: De slechte uitkomsten van de tomatenteelt in het Westland hebben vele Westlan^sche kweekers doen be sluiten minder torüaten te telen. Van welk een invloed deze beperking op den aanvoer aan de veilingen is, blijkt uit den aanvoer op de coop. fruitr en groenten- veiling te Poeldijk. Verleden jaar werden op 16 Aug. 16.000 bakken tomaten aangevoerd, doch eergisteren was de aanvoer slechts 4300 bakken en gisteren (Dins dag) ruim 3000 bakken Ondaniks deze belangrijke In krimping zij de opbrengsten van de tomatenteelt bene den den productieprijs, zoodat ook dit seizoen in deze teelt weer groote verliezen geleden worden. Bezorgdheid over Hltler's zwenking naar de gematigder zijde. Dezer dagen heeft de Pruisische persdienst den tekst weergegeven van een interview, dat Hitlèr had toege staan aan de te New York verschijnende Staatszeitung und Herold. Enkele uren nadat het was gepubliceerd, werd het afdrukken van het intervieuw verboden. Aan dit verbod werd de mededeeling toegevoegd, dat het in terview „in de laatste weken" niet was gegeven. Inderdaad, aldus schrijft de corr. van de N.R.Ct., te Praag, want hetzelfde sterk anti-joodsch gekleurde persgesprek vindt men in het genoemde blad in zijn editie van... 20 Mei. De vraag, hoe dit Interview voor de tweede maal in de wereld is gezet, meent men hier aldus te mogen beantwoorden, dat het hier een tak- tische zet van Goering en Goebbels betreft, die met toenemende bezorgdheid Hitiers zwenking naar de ge matigder zijde gadeslaan. Deze beiden zouden nu be ducht zijn, dat Hitier in den loop der tijden ook in zijn anti-joodschen wijn water zal gaan doen. waarmee ook het laatste nazi-programpunt niet meer intact zou zijn. Daarom vonden zij het gewenscht. Hitier op deze wijze vast te zetten. Pas toen het interview voor d$ tweede maal de wereld invwas gestuurd, kwam Frick het com- olot op het spoor. Het persgesprek werd toen lngetrok ken waarmede men ondertusschen niet had kunnen verhinderen, dat het publiek een kijkje achter de nazi- schermen kreeg. Blijkbaar evenmin wetend, dat het interview oud was heeft Otto Wels van het S.P.D.-bestuur. zetel Praag, er op gereageerd met een verklaring in een ander Ameri- kaansch blad, welks vertegenwoordiger dus óók den 20en Mei vergeten heeft Wels weerlegt de beweringen van Hitier. dat er bij" zijn revolutie nog geen twintig personen het leven zou den hebben verloren. Reeds het officieele aantal bij pogingen om te vluchten of tot het plegen van zelf moord om het leven gekomenen overtreft dit getal met een veelvoud ervan. Daarbij zijn de vreeselijkste dingen, die gebeurd zijn, het Duitsche volk zelf onbekend ge bleven. Over den moord op den soc. dem. rijksdagafgevaar digde Joh. Stelling heeft tot dusverre geen rijksduitsch blad mogen berichten, en evenmin over hetgeen ver der in den bloednacht van 21 Juni is geschied, toen alleen in de Oostelijke voorsteden van Berlijn 19 per sonen zijn omgebracht. Het aantal moorden, dat ge pleegd is, valt ook heden in het geheel niet vast te stellen, daar tegen geen enkelen moordenaar een straf vervolging is ingesteld. Dan spreekt Wels over den brand in den Rijksdag, waarbij hij erop wijst, dat de bewering, als zouden in den brandnacht in een groot aantal officieele gebouwen te Berlijn lonten, tonders en vuurhaarden gevonden zijn, geheel nieuw is. Men moet zich echter verwonde ren, dat in verband hiermee dan niemand in hechtenis is genomen. Sinds de communistische partij bestaat, aldus Wels, heb ik tegen haar op de felste wijze ge vochten Geen nummer van de Rote Fahne, waarin ik niet gehoond heb. Ik heb dus allerminst aanleiding den communisten een goed hart toe te dragen. Wan neer Hitier echter beweert., dat de communisten den Rijksdag in brand hebben gestoken, dan dwingt mij mijn gevoel voor waarheid en recht, de wereld te ver zekeren, dat deze beschuldigingen onzinnige verzinsels zijn en dat een plan der communisten, om de openbare gebouwen in brand te steken en zoo de wereldrevolutie te openen, nooit heeft bestaan. De ©enige van brand stichting bfficieeü beschuldigde communist, Torgter, is, om zoo te zeggen, u© „burgerlijkste" van alle com munistische aanvoerders, en heeft zich, bewust van zijn onschuld, vrijwillig ter beschikking van de autoriteiten gesteld. Vóór Hitiers overwinning was er géén bolsje wistisch gevaar. Eerst zijn zegepraal heeft dit gevaar gebracht, en het monsterlijk doen groeien. VIER DOODEN IN RIJDENDEN AUTO. Een geheimzinnig geval. Te Malvern, in den staat Arkansas, heeft zich dezer dagen een geheimzinnig geval voorgedaan. Langs den weg zag men met vrij groote vaart een auto rijden, die van rechts naar links slingerde en stuurlpos leek te zijn. Inderdaad moest dat het geval zijn, want na eenigen tijd week de auto naar één kant van den weg uit, sloeg van den berm en bleef met den radiator in den grond geboord staan. Onmiddellijk snelden voor bijgangers toe, die tot de ontdekking kwamen, dat in den auto vier personen zaten, bij wie de levensgeesten geweken waren .Een man aan het stuur, een vrouw en twee kinderen zaten recht in den auto en moesten kort tijd geleden zijn overleden. Een 4-jarig meisje, dat als vijfde in den auto zat, was echter geheel nor maal en werd uit den wagen getild. Het kind wist niet meer te vertellen, dan dat zij vier jaar oud was en Cline Smith heette. Waar zij vandaan kwam en wie de andere menschen in auto waren, kon zij niet zeg gen. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in, waarbij een man kwam verklaren, dat hy kort tevo ren iemand uit zijn auto had zien springen. De gehee- le omgeving wordt afgezocht naar verdachten. Het medisch onderzoek en de sectie op de lijken heeft nog geen resultaten opgeleverd. DOOR EEN STIER OP DE HORENS GENOMEN. In den Haarlemmermeerpolder is Dinsdagmiddag een boerendaggelder door een stier toebehoorende aan den veehouder D. v. G. aldaar op de horens genomen, waarna hij op den grond liggende nog een geduchten stoot bekwam. Met vier gebroken ribben werd de man naar een ziekenhuis overgebracht. I NOG STEEDS NIEUWE OORLOGS- BLINDEN. Na 15 jaren. We lezen in de N.R.Crt.: Het zal voor velen een droevige verrassing zijn te vernemen, dat thans bijna 15 jaar na het einde van den oorlog nog altijd oud-strijders blind wor den tengevolge van letsel uit den oorlog. Toen de vijandelijkheden gestaakt werden waren er onge veer 1500 oorlogsblinden. Sindsdien zijn nog 500 oud strijders meer blind geworden tengevolge van schot wonden, gasvergiftiging of ander letsel. Vooral on der hen, die genezen heetcn \an gasaanvallen, doen zich later vaak gevallen van blindheid voor. Dezer dagen is ook nog iemand blind geworden tengevolge van een dysenterie, als soldaat in Egypte opgeloopen. Men vreest, dat er nog geruimen tijd nieuwe oor logsblinden bij zullen komen, daar er in 1918 en la ter meer dan 30.000 man wegens gedeeltelijk verlies van het gezichtsvermogen uit den dienst zijn ont slagen. NIEUW RECORD OP DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Op bevel van MussolinL Uit New York: Het Italiaansche stoomschip „Rex" heeft een nieuw record gevestigd voor den overtocht over den Atlanti- schen Oceaan door een traject van 3181 zeemijlen af te leggen in 4 dagen 13 uren en 58 minuten. Op een dezer dagen werden niet minder dan 736 mijlen afgelegd. De kapitein van de „Rex" heeft bij aankomst te New York verklaard, dat dit nieuwe record is gevestigd op bevel van Mussolini. VIVISECTIE IN PRUISEN VERBODEN. Overtreders van dit verbod gaan naar een concentratiekamp. Officieel wordt gemeld, dat door een verordening van den Pruisischen minister-president GÖring van af heden voor het geheele Pruisische staatgebied de vi visectie op dieren van alle soort is verboden. Göring heeft de betrokken instanties bevolen hem binnen den koristen tijd een wetsontwerp betreffende die quaestle voor te leggen. Tot het tijdstip van afkondiging van die wet zullen personen die het verbod van vivisectie overtreden, naar een concentratiekamp overgebracht worden. PANIEK IN BRANDENDE BIOSCOOP. Meisje in de vlammen omgekomen. In de Oost-Galicische stad Zaghorze bij Lemberg brak tijdens de filmvoorstelling brand uit in een bioscooptheater. Er onstond een paniek en het pu bliek probeerde naar buiten te stormen, waarbi' verscheidene personen kwamen te vallen en onder den voet werden geloopen door de zich voor de smal le deuren verdringende bezoekers Het hulpgeroep van degenen, die hierbij gewond werden, verhoogde de paniekstemming. Pas na eenigen tijd slaagden eenige forsche manlijke bezoekers, die hun kalmte wisten te bewaren, erin, de orde te herstellen, zoo dat het publiek vrij spoedig op geregelde wijze het theater kon verlaten. Het vuur greep inmiddels snel om zich heen en do geheele inventaris werd een prooi der vlammen. Ver scheidene personen waren tijdens de paniek in het theater gewond. Achteraf bleek een klein meisje het theater niet tijdig verlaten te hebben en in de vlam men te zijn omgekomen. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING J W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN-OEFRACTIONIST LAGEZIJDE B LO TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GQATIS. BOTERSMOKKELAAR. f 5000 boet© geëischt. Voor den kantonrechter te Haarlem stond heden te recht een man, die op 8 Juni bij een controle op auto snelheden aldaar was aangehouden. De man reed met een vrachtauto, die met kistjes geladen was. Op de vraag van den belastingambtenaar wat er In dia kistjes was, antwoordde de man: „groenten". Bij onder zoek bleek de inhoud gesmokkelde boter te zijn. Het O. M. bij het kantongerecht eischte f 5000 boete, vernietiging van de auto en verbeurdverklaring van de goederen. Uitspraak over een week. BESLAG OP JOODSCH GELD. Wegen» uitvoer van kapitaaL De Times-correspondent te Munchen maakt melding van verschillende gevallen, waarin geld en andere be zittingen van Duitsche Joden door de regeering in be slag zijn genomen. Zoo werden o.a. te Suttgart alle be zittingen van een Joodsch koopman, die op het oogen» blik in Londen vertoeft, geconfiskeerd, omdat deze ka pitaal uit het land zou hebben gevoerd. Een andere Joodsche inwoner in Stuttgart die ervan beschuldigd werd 100-000 M. naar een fictieve firma In het buiten land te hebben overgebracht, werd tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, en tot 200 M. boete. Ten behoeve van het Rijk werden 10.000 M. geconfiskeerd. HEVIGE AARDSCHOK IN MEXICO. Reuter seint utt Mexioo: Een hevige aardschok is gisterochtend gevoeld, welke slechts eenige seconden duurde. De mensohen zijn hevig verschrikt uit hun bed gesprongen. Predikbeurten. ZONDAG 20 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 2 uur, Da Eikema. Huwelijksinzege ning. Bareingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Burgert)rug, zie St. Maartensbrug. Callantsoog, geen dienst, Oudesluis, nam. 216 uur, De. Witkop. Petten, geen dienst Schagerbrug, zie Oudesluis. Wieringerwaard, voorm. 1016 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, voorm 10% uur, Ds Van Beek. Den Oever, nam. 216 uur, D6. Van Beek. Weeterland, nam. 716 uur, Da. Van Beek. Eenigenburg, voorm. 1016 uur, Ds. v. d. Poel. Hoogwoud, geen dienst Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Winkel, voorm. 10% uur, Mej. D. van Vliet Warmenhuizen, geen dienst Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. Willemse, v. Groningen, Julianadorp, voorm. 10% uur, De. Willemse. Doop. Oudkarspel, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst Dirkshorn, voorm. 10% uur. De. de Leeuw. Onderwerp: Haman en Mordochai. Oude Niedorp. nam. 8 uur, Ds. de Leeuw. Noordscharwoude, geen samenkomst Valkkoog, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Da. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. D. Haars. y EVANGELISATIE. Schagen, voorm 10% uur, Ds Westra Hoeksema, va* Mijnsheerenland. 's Avonds geen dienst Breezand voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytüshoef, voorm. 10 uur ,de heer O Deen. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Zuidema, van Anna Paur lowna. Nam. 3 uur, Ds. Zuidema. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7% uur, de heer O .Tuinen, va» Amsterdam. NIEUWE NIEDORP Naar wij vernemen heeft slager R. van Zoonen alhiei zijn slagerij verhuurd aan den heer Langedijk, thans wonende te Schagen, ingaande 1 September as. B EEBBV GOW A ABT) Dinsdagavond hield de Plattelandsvrouwenbond, af- ieeling Heerhugowaard, haar maandelijksche bijeenr '•:omst ln café Mantel. Er werd o.m. besloten om per autobus gezamenlijk vet 3e Eeuwfeest in de Schermer te gaan bezoeken, -vaar de afd. van onzen bond tezamen met de land- '-.ouwhuishoudschool uit Alkmaar. 3 keukens zal demon- rtreeren, n.1. éen van vroeger, éen van thans en éen hoé "iet eigenlijk moet zijn. 't Zal alleen hierom dus voor 1e vrouwen wel de moeite waard zijn een kijkje te •jaan nemen. Daarna demonstreerde de familie Bötger uit Alk maar het nieuwe handwerk: Smyrna. gemaakt van ..Everlasting". Het was heel mooi werk en gemakke- 'ijk te maken Na afloop dankte mevr. Bomimezij Schaak de familie Bötger namens alle leden en werd door Mevr. Reinevan Slooten aan de Alkmaarsche dames een ruiker overhandigd, die dankbaar werd aanvaard. Het was een heel gezellige en leerzame avond en er werden 5 nieuwe leden ingeschreven. T AN GE N T)1J K OUDKARSPEL. Ter gelegenheid van de Oudkarspelsche kermis heeft de Voetbalvereeniging D.T-S. een sportdag georgani seerd, welke om 2 uur begint met een wedstrijd tus- cchen D.T.S. 1 en een sterke R.CH.-combinatie uit Haarlem. Daarna treedt op de Politiehonden-dresseer- club „Kazan", welke met een 6-tal honden zal de- monstreeren, wat er met goede dressuur uit deze die ren te halen is. Na deze demonstratie volgt dan nog een voetbal wedstrijd van de D.T.S.-veteranen tegen de Beurtschip pers. Al met al een mooien sportmiddag, die zeker door het sportminnend publiek gewaardeerd zal worden. Een beeld uit Dublin's straten, uit de dagen van het dreigende verzet der „Blauwhemden" van Generaal 0'Duffy, dat tenslotte gelukkig op niets uitdraaide.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2