Raad j NoordscharW°»de. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Marktberichten. Als de avond daalt. -de Vrijdagavond J>e raad dezer gemeente vergada ten raadhuize, onder voorzitterschap. secretaris de Jhr. A. L. van Spengler, burgemc hcer K. G. Reinders. deelde deze mede, Na opening door den voorzite- j3 verleend aan den dat op zijn verzoek eervol ontsla£>n<ient der arbeidsbe- heer J. Ootjers Rz-. als correSbor de bewezen dien- middeling met dankbetuiging sten» €n w. d«en heer J. Ooa- Tot zijn opvolger hebben moemd. terlee, gemeente-opzichter pi^ta gehad van Verder heeft een aanb^egrooting was f 10.500, de het gymnastieklokaal. T f 9250, de hoogste inschrij- laagste inschrijving W kon niet worden gegund, naar ving f 11.110. Het wwetsontwerp-Marchant. Men is aanleiding van heup bericht, nog in afwachtir Ingekomen stukken. chipaar J. Koopman was een verzoek inge- Van wederom in het genot te worden gesteld komen bijdrage van 75 pet. in de vervoerkosten van van e2 kinderen, die de school voor bijzonder Lager hunnvijs bezoeken. Werd goedgevonden. Ond Reductie sluispacht. Je he.r P. de Moei. voorheen pachter van de sluis ar gemeente, deelde den raad mede. dat het hem liet mogelijk is, aan de verplichtingen tot betaling van de verschuldigde pachtsom te voldoen, omdat de tijdsomstandigheden zoo slecht zijn geweest, dat niets voor de pachtsom kon worden overgelegd, zoodat de heer De Moei kwijtschelding van de betaling verzoekt of aanmerkelijke vermindering en minnelijke rege ling van de betaling. Voorzitter deelde mede, dat de sluis is gepacht voor 1670 per jaar. Spr. stelde voor een reductie te ver- leenen van f 100.. Aldus blsloten Van den heer N. G. van Barneveld. J. Schenk. Jn. Huigen, J. Leegwater, waren verzoek om vrijstelling van de hondenbelasting ingekomen. Verzoeken werden voor een half jaar van betaling van handenbeQasting vrijgesteld. Het Hoofdbestuur van de Noordhollandsche Ver eniging Het Witte Kruis verzocht een subsidie te mogen ontvangen ten behoeve van de door de ver- eeniging geëxploiteerde ontsmettingsinrichtingen. Er werden eenige pensioensgrondslagen vastgesteld voor den veldwachter en den geneesheer, den heer Vogelenzang. Uitbreidingsplan en werkverschaffing. Hierna werd het voorstel van het raadslid den heer A. Kwadijk behandeld, wat wfl reeds in extenso in het nummer van 15 dezer hebben gepubliceerd. De Voorzitter deelde mede, dat eigenlijk een afschrift van een adres aan de raadsleden is ingekomen. Het Was een doorslag zonder handteekening. Niettemin wenschen B. en W. hun aandacht aan dit voorstel te besteden en stelde Voorzitter voor het adres voor prae- advies van B. en W. te renvoyeeren. De heer Kwadijk betreurde, dat er een fout in de verzending is geslopen, waardoor hier een ongeteekend schrijven is ingekomen. Spr. zal zorgen, dat er een goed adres komt en hoopte, dat B. en W. met het voorstel meegaan. De Wieringermeer is volgens spr. veel te duur. De heer Kansen vroeg naar aanleiding van de ge noemde wekelijksche kosten van f 300, of dat wel juist is, dat er zooveel voor de werkloozen wordt uitgekeerd. Voorzitter antwoordde, dat er aan B. en W. niets van een dergelijk bedrag bekend is. De heer Kansen vroeg hoe de heer Kwadijk dan aan die cijfers komt De heer Kwadijk merkte op dat de bijdragen der ge meente van 25 tot 75 pet. varieeren. Spr. gelooft wel, dat men wel tot de hoogsten zal behooren. In dien tjjd gingen er 30 naar de Wieringermeer. Met de vervoer kosten zou men dan wel aan het bedrag toe komen. De Voorzitter voegde hier nog aan toe, dat nog niet bekend is. wat de kosten zullen zijn. De onderteekenaar weet alzoo meer dan B. en W. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. De rekening over 1932. B. en W. boden vervolgens de gemeenterekening over 1932 aan. Voor den gewonen dienst waren ont vangsten f 130463.13, de uitgaven f 109.90-1.99, batig sal do alzoo van f 20.558.14. Voor den kapitaaldienst waren de ontvangsten f 52423.62, de uitgaven f 76.942.85, nadee- lig saldo f 24519.26. De oorzaak van dit nadeelig saldo zijn de uitgaven voor het bijzonder onderwijs. Daar kan echter een leening voor worden gesloten, doch spr. achtte dit niet aanbevelenswaardig, omdat men nog geen gebrek aan kasgeld heeft. De heeren Kooij, Kwadijk en Schrijver werden aan gezocht deze rekening evenals die van het Burgerlijk Armbestuur en voor de Lichtbedrijven na te zien. De heeren namen deze benoeming aan. Bouwverordening. Aan de orde is vervolgens de behandeling van de nieuwe Bouwverordening. Verscheidene artikelen wer den besproken en door den gemeente-opzichter deskun dig toegelicht. De door B. en W. voorgestelde wijzigingen werden aldus vastgesteld. Voorzitter dankte den heer Oosterlee voor de voor bereidende werkzaamheden en de hedenavond gegeven toelichting. De werkverschaffing Bij de rondvraag werd door den heer Kansen de vraag gesteld of men de werkloozen. die in de Wierin germeer te werk zijn gesteld, niet beter hier kon hou den. Spr. achtte het wel dienstig om de slikkersrege ling weer in het leven te roepen. Het stuitte spr. tegen de borst dat de tuinders hier dag en nacht moeten wer ken, terwijl de arbeiders naar die dooie Wieringermeer gaan. De Voorzitter antwoordde, dat steun aan de tuinders niet toegestaan wordt. Het ligt echter in het voorne men van B. en W. om, als de tijd daar is de slikregeling weer in werking te doen treden. De Commissie van Vijf heeft ook nog verscheidene malen geprobeerd, maar er mag geen loontoeslag worden gegeven. Verder drong de heer Kansen er op aan, dat er ver betering werd aangebracht in de loozing van het afval water der teerputten van de gasfabriek. Thans komt er teer op het water. Voorzitter zegde toe, dit in de eerstvolgende commis sievergadering te zullen bespreken. De heer Kwadijk vroeg of er voor de raadsleden een exemplaar van de bouwverordening beschikbaar werd gesteld, wat door den Voorzitter werd toegezegd. Daarna sluiting. Strafzitting van Vrijdag 18 Augustus. S c h o o r 1. MISLUKT VERWEER. Een drietal Alkmaarsche juristen had zich belan geloos bereid verklaard het doorluchtig Trium Viraat te formeeren voor de door vacature en vacantie ontbre kende kantongerechtelijke bezetting en fungeerde mr. de Groot als rechter. Mr. Smal. ambtenaar en Mr. Prins, griffier. De minister behoeft hier niet bezorgd te zyn voor remplaganten, kosteloos en toch ter zake kundig. De eerste zaak van de 147 processen, die heden de rol vulden, betrof een verzet, aangeteekend door den vraohtautochauffeur J. W. K. uit Den Helder, veroor deeld bij verstek tot f 15 boete of 15 dagen en f 20 scha devergoeding wegens een tamelijk ernstige aanrijding van den bejaarden arbeider J. Kuiper 'te St. Maartens brug, op 8 Juni te Schoorl op de kruising Heeren- en Wagenweg. De heer Kuiper, die van rechts komend voorrang toekwam, had lichamelijk letsel bekomen en was zijn fiets geheel vernield. De opposant trachtte nu den kantonrechter te overbluffen met zijn voorstelling dat de „ouwe baas" doof was geweest voor de gegeven signalen, doch het gelukte hem niet den kantonrechter in deze richting te sturen, zoodat op vordering van Mr. Smal, het gewezen vonnis werd bekrachtigd. Limmen. EEN OBSTINATE SNORDER. De 34-jarige snorder-chauffeur Martinus L. uit Am sterdam was in 'n naoht te Limmen door brigadier de Koekkoek geanimeerd om zijn rijbewijs te vertoonen, en kon niets meer voor den dag brengen dan een be wijs van aanvraag. Juist was dien nacht te Limmen ingebroken en gaf zulks ten geweldige emotie. De snorder, heden terecht staande, drukte zich ver van parlementair uit en het scheelde maar een haartje of hij was uit het gezelschap verwijderd. Hij werd ten slotte veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen. Alkmaar. DE OPGEDRONGEN RICHARD TAUBER ROL. Een accordeon musicus uit Haarlem, de heer Gilles B., die het geheele arrondissement onveilig maakt met zijn muzikale prestaties en reeda ontelbare malen den bon heeft gesierd, stond nu eenige keeren achtereen tereoht ter zake overtreding van art. 196 der algem. po litieverordening, waarbij aan een ongelitimeerde kunst uiting paal en perk wordt gesteld. Alleen 'n ensemble van minstens 3 artisten heeft kans van slagen, na afge legde proef. Het ergste was echter dat bij de laatste colange ook zijn instrument in beslag was genomen en nu was de heer B., die zoo hij zegt, zijn baby niet kan voeden, met politiebonnetjes, noodgedwongen verplicht een Richard Tauberrol te aanvaarden en trad hij op als liederenzanger, in de Magdaienestraat, natuurlijk ook ai weer met het bekende gevolg: een bekeuring! Thans had hij zich 3 x te verantwoorden en werd in totaal veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen, maar en dat was het weinige geluk dat hem ten deel viel, zijn har monica kon hij terug halen! A1 k m a a.r. DREIGENDE JTJSTTTTEELE DWALING? De sigarenhandelaar G. K. uit de Bruinvischstraat, zou op Zondag 6 Augustus omtrent kwart voor elf des morgens een nicotine-minnende jongeling, genaamd C. Postma, hebben verkocht een dosis sigaretten en was deswege bekeurd door den als onnoozel burger geca- moufleerden politie-agent v. d. Valk. De heer K, heden tereoht staande, scheen zich echter moeilijk te kunnen vereenigen met de dagvaarding, die niet met de waar heid onder één parapluie marcheerde. Hij had met bedoeld jongmensch geen andere relatie aangeknoopt, dan het in ontvangst nemen van een door hem gebrach te courant. De Kantonrechter stond paf over het feit, dat in deze zaak geen enkele getuige was gedagvaard en gelastte voortzetting met verhoor van verbalisant en quasi courantenbezorger op 1 September e.k, Alkma a.r. KARPERS, DIE DOOR HET VERKEERDE KEEL GAT ZWOMMEN. Een grondwerker zonder werkgrond, de 53-jarige Fred. Sm. te Alkmaar, had op 11 Augustus van een henge laar met geleend geld voor den spotprijs van 10 ct. per stuk, een aantal vette karpers gekocht en hoopt door het uitscharrelen van dit koopje nog een kleinigheid te verdienen. Maar hij viel, na slechts 3 exemplaren voor 20 ets. per stuk verkocht te hebben, in handen van een politie-agent, die constateerde, dat de karpers beneden 35 c.M., dus onder de maat waren. Proces verbaal werd opgemaakt en de visch in beslag genomen met onbekende bestemming. Heden stond de bedrogen vischhandelaar terecht en werd ook nog veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag. Proost! SNOEPGOED. Het Rijk vaart er wel bij. De zoogenaamde Tun nel bij de Wognumsche buurt schijnt een onweerstaan bare aantrekkingskracht uit te oefenen en wielrijders te suggereeren in het gehtel niet of eerst voorbij het verbodsbord af te stappen. Het regent dan ook over treders tot heil van de staatkas. Heden verschenen te dier zake weer een paar toeristen, Simon R., winke lier uit Dirkshorn, opgefrischt met f 6 boete of 6 dagen en een tecihniker zonder metier uit Rotterdam J. C. F., gestraft met f 3 boete of 3 dagen, op grond van den berooiden staat zijner financiën. Badplaatsgeneugten. Een Poolsche koopman uit Krakatau, ter standplaats Amsterdam, de heer Leo O., onthulde op 6 Augustus op het strand te Bergen aan Zee zijn Adonische gestalte zonder gebruik te maken van tent of badkoets. 2 gulden boete of 2 da gen bij aanwending der uiterste clementie. Een timmerman uit Broek, de heer Maarten de W., werd voerts op 11 Augustus als bezoeker van dit aard- sche paradijs aangenaam verrast met het traditioneele bonnetje ter zake verboden parkeeren. Ook hier haal de de croupier weer 2 gulden binnen. u't de OMGEVING WINKEL Met een auto in botsing Donderdagavond had er op de Molenkade een botsing plaats tusschen een ryijwiel en een auto. De brievenbesteller, de heer D., was ia de avondbestel ling op de Molenkade, waar hij zich vanaf de hui zenrij naar de rechterzijde van den weg begaf, werd aangereden door de auto, bestuurd door den heer R. alhier. Het rijwiel werd vrijwel geheel vernield, terwijl de heer Dekker op verschillende plaatsen schrammen heeft opgeloopen. De herbouw van de onlangs afgebrande boerderij van den heer A. Strijbis is opgedragen aan den tim merman H. Fijnheer alh:er. Door den Minister van Defensie is aan den dienst plichtige der lichting 1938, A. W. J. MuJ, voor een jaar uitstel van eerste oefeningen verleend, voor studiebelangen. WIERINGERWAARD Gisteren slaagde te Haarlem onze plaatsgenoot de heer A. Tjallema voor de hoofdacte. T. A NO E N D JJ K ZUIDSCHARWOUDE. In onze gemeente hebben verschillende boomen van de iepenziekte te lijden. Men mag verwachten dat er maatregelen tegen verdere uitbreiding zullen worden genomen. Z IJ P E T ZAND. HoolbroeL Door een zeer kwaadaardige hooibroei heeft men on der steeds nathouden, door den brandspuit van Zijpe, bij den heer W. Nleman te Ruigeweg. de geheele schuur met hooi leeg moeten rijden. Hoewel slechts een kleine vuurhaard aanwezig was ise men gedurende den ge- heelen avond en nacht j.1. Donderdag en tevens Vrijdag den geheelen dag in de weer geweest totdat allea ver wijderd was. Gelukkig heeft men, hoewel het hooi, brandend naar buiten werd gereden, de behuizing voor brand weten te behoeden. KOEGRAS JUIilANADOBP. Vrijdag^ waren de verschillende naar hier gekomen exploitanten van vermakelijkheden en kramen druk in de weer om hun tenten op te bouwen. Dat was ook noodzakelijk, want heden Zaterdag begint de pret reeda en dan dient men gereed te zijn, om het publiek te kunnen ontvangen. Onder groote belangstelling van de jeugd werden de zweefmolen, luchtschommel en di verse andere gelegenheden opgebouwd. Want dat is voor de jeugd een evenement, daar moeten zij het hun ne van hebben, en dat het nu juist „lekker vacantie" ia Wanneer de weersgesteldheid ook gunstig is, dan zal deze twee dagen heel wat vertier zijn, wat men anders niet hoort of ziet. Op mooi weer wordt bij voorbaat maar gerekend. De Harmonievereeniging „Kunstzin" gai Vrijdagavond reeds een klein voorproefje van de op handen zijnde feesten, door het maken van een muzi- kalen rondgang door het dorp en de rest dat wachten wij af, maar het zal den bezoekers meevallen. WIERINGEN Vrijdagavond had vanwege de Middenstandsvereeni- ging te Wieringen een openbare vergadering plaats in Café Scheltus. Aanwezig waren 14 leden. Voorzitter, de heer C. J. Bosker, opent met een hartelijk welkom de vergadering en zegt dat deze vergadering is bijeen geroepen door de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Wie- ringen, aangezien aan de a.s. Landbouwtentoonstelling ook onze vereeniging wellicht wilde medewerken, de tentoonsteling tot een goed einde te brengen. Voorzitter zet hierna uitvoerig uiteen, wat tusschen de besturen onderling is besproken en het resultaat ls dat niet zooals het bij de vorige tentoonstelling is geweest, dat de vereeniging er een strop aan heeft Ook is besproken, dat er een financiële commissie zal worden gekozen, bestaande uit 2 heeren van de Landbouwmaatschappij, 2 van den Middenstand en 2 van de rijvereeniging. De Landbouw en Middenstand zullen dus financieel gescheiden van elkander zijn. Over bovenstaande wordt vrijwat gediscuseerd, waarvan het slot is, dat besloten wordt wederom stands te houden. Deze stands zullen dan geplaatst worden in de tent van Scheltus, welke op het tereln geplaatst wordt. Metden eigenaar is een overeenkomst gesloten tot beider genoegen. Reeds 5 der aanwezigen gaven zich op voor zulk een stand, trwijl een een stand op het ter rein wil hebben. De heer A Lont zou gaarne zien dat alleen Inwoners van Wieringen (de leden dus) een stand kregen. Voorzitter zegt toe dat dit zal gesohieden. echter met dien verstande dat leden die een firma van buiten vertegenwoordigen, wel kunnen mededoen. Verder wordt besloten een etalage-foutenwedstrijd te organiseeren, waaraan dan kleine prijzen verbonden zullen zijn. Inplaats van den heer N. Koorn wordt als bestuurslid gekozen de heer C. Duijnker Az., welke zijn benoeming aanneemt. Hierna volgt sluiting der vergadering. NIEUWE N E DO RP Voor den wedstrijd van den Ned-ïrl. Kolfbond, te houden op 10, 11 en 12 Sept. a.s te Zuidscharwoude, zullen als korpsspelers uitkomen voor „Over de Helft" alhier, afdeeling Gummi, de heeren J. B. Wil- ken, Jn. Stammes en C. Goet, voor S.O.S. afdeeling Sajet, de heeren Jn, Keetman, C. Brouwer en S. G. Wit Pijnenburg maakt ongelukken. Met zijn Ford twee botsingen veroorzaakt. De wielrenner Pijnenburg nam gistermiddag met zijn Fordwagen in vrij groote vaart den oprit naar den Gravebrug te Nijmegen. Tegelijkertijd reed een motorrijder den weg op. De man werd door den Ford van Pijnenburg gegrepen en tegen den grond ge slingerd. De wagen van Pijnenburg slingerde door de botsing en maakte een tweede aanrijding, dit* maal met de auto van de fa. van B. te Nijmegen. Deze auto werd zoo zwaar beschadigd dat zij moest worden weggesleept. Ook de motorfiets bleek zwaar beschadigd te zijn, terwijl de berijder gekneusd werd en naar zijn woning gedragen moest worden» De politie nam Pijnenburg een verboor af en maak* te procesverbaal op. Pijnenburg kon zijn weg met zijn Ford vervolgen. ONLUSTEN TE KOPENHAGEN. Botsingen tusschen politie en commu* nisten. Kopenhagen, 19 Aug. (V. D.) Gistermiddag heb- ben te Kopenhagen botsingen plaats gehad tusschen de politie en communisten, die den vensterruiten van een groote maatschappij wilden ingooien. De politie rukte uit met pantserauto's en probeerde de massa te verspreiden. Er werd uit het publiek met steenen gegooid. De politiebeambten maakten van de gum miknuppels gebruikt. Pas na een uur gelukte het de straten te ontruimen. Twee communisten spron gen plotseling te water en zwommen naar den an deren oever. Vijftien personen werden gearresteerd. Ernstige gewonden schijnen er nie't te zijn, hoewel rake klap pen zijn uitgedeeld. Een politie-agent die te water was gegooid, kon worden gered. VOLKOMEN RUST IN CUBA. Amerika roept de oorlogsbodems terug. Na ontvangst van de mededeeling van den Ameri- kaanschen gezant te Havana, Welles, dat er thans in Cuba volkomen rust heerscht, is aan de drie Amerikaansche torpedobootjpgers, die zich in de ha ven van Havana bevinden, bevel gegeven terug te keeren. FÏÏTTRVEILING SOEiAGEN, 17 Augustus 1933. Aangevoerd: 75.000 kipeieren: 5254 Kg. f 3.203.30, 55-<57 Kg. f 3.303.40, 58-60 Kg. f 3.20—3.60, 61—63 Kg f 3.40—3.70, 6467 Kg. f 3.60-3.80; 500 eendeieren f 1.90—2.30, 33 kalkoeneieren f 4.30—4.60, per 100 st. HELDERSOHE ETER VEILING, 17 Augustus 1933. Aangevoerd: 19812 kipeieren: 53—54 Kg. f 2.95, 55—Jf Kg f 3.103.30, 58—60 Kg. f 3—3.50, 61—63 Kg. f 3J| —3.60, 6467 Kg. f 3.70, kleine eieren f 2,10; een^ eieren f 22.10, alles per 100 stuks. HOORN, 17 Augustus 1933. 11 stapels kleine Fabriekskaas f 20, 21 stapels klei»* Boerenkaas f 19, 1 stapel Boeren Comra. Kaas f 18. Aangevoerd: 33 stapels, wegende 20513 K.G. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Augustus 1933. Roode kool f 1.40230, gele kool f 1.202.40, vroege witte f 1-401.80; aardappelen: Schotsche muizen f 0.752, blauwe eigenheimers f 1.401.90, eigenh. f 1.20—1.80, duc f 0.75—0.90, drielingen f 0.75; uien: zilvernep f 8.208.70, gele nep f 3304.40, idem drie lingen f 1-802.30. idem uien f 1.802.90, peen f 33.50^ bloemkool f 1930, slaboonen f 46.10, bieten f 0.6O— 1.10. Aanvoer: 38000 Kg. roode kool, 14000 Kg. gele kool, 6000 Kg. vroege witte, 80000 Kg. aardappelen, 5500 Kg. uien. 460 Kg. peen, 570 stuks bloemkool, 2900 Kg. slaboonen, 2100 Kg. bieten NOORDSOHARWOUDE. 18 Augustus 1933. Schotsche muizen f 0.751.90, groote muizen f 075— 1.20, duken f 0.75—1.10, eigenheimers f 1.30—1.50, bl. dito f 1.50—2.50, drielingen f 075, uien f 2—2-60, drie lingen f 1.90—2.30, gele nep f 3.104.20, zilveruien f 0.901, drielingen f 1602.10. zilvernep f 7308.90, spercieboonen f 2.408. snijboonen f 28. kroten f 1, rode okol f 1.10—2, witte kool f 1.60—130. Aanvoer: 62800 Kg. aardappelen, 9000 Kg. uien, 6500 Kg. zilveruien, 12000 Kg. spercieboonen, 330 Kg. snijboo nen. 300 Kg. kroten, 9200 Kg. roode kool, 7100 Kg. witee kool. WARMENHUIZEN, 18 Augustus 1933. Schotsche muizen f 0.902.10, idem grove f 0.75— 0.80, idem drielingen f 0.75, eigenheimers f 1.502.30, gele nep f 3.503.70, uien f 1.902,20. idem drielingen f 1.60—1.70, zilvernep f 7.20—7.70, idem drielingen 1.40 —130, idem uien f 0.80, gele kool f 1,20—1,50, witte kool f 1.801.90, slaboonen f 25.20. Aanvoer: 15600 Kg. aardappelen, 1275 Kg. gele nep, 500 Kg. uien, 2100 Kg. zilveruien, 1200 Kg. gele kool, 2500 Kg. witte kool, 1290 Kg. bieten. MEDF7MRT.TK, 18 Augustus 1933. Sdhotsche muizen f 0.37%—10.45. kleine muizen f 0.37%0.40, witvl. aardappelen f 0.40—0.45, p. 50 Kg ALKMAAR, 18 Augustus 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 78 stapels, wegende 339000 Kg. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 48 stapels kleine f 20; 2 stapels Commissie f 17.50. Boerenkaas 16 stapels kleine f 19 en 17 stapels Commissie f 19-50. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 18 Augustus 1933. Op de heden gehouden graanmarkt waren In totaal 655 H.L.'s aangevoerd, als: 11 HL tarwe f 5; 17 HL gerst chev. f 4.75—5.50; 25 HL haver f 6.50—6.75; 14 HL boonen, w.o. bruine boonen f 12; 40 HL koolzaad, f 10; 106 HL karwijzaad f 28—29 en f 10—14; 442 HL erwten, w.o. groene erwten (groote) f 1617, grauwe erwten f 1526, vale erwten f 1317, alles per 100 K.G. Handel goed, WINKEL, 18 Aug. Appelen f 3—9, peren f 3—12, pruimen f 7—19, aalbes sen f 8—10, druiven f 18—20, tomaten f 2—4.50, augur ken f 6—13, slaboonen f 1—4. snijboonen f 2—6, aardap pelen f 0.50—1.10, kropsla f 2—3, meloenen f 10—22, komkommers f 0.502, wortelen f 45. ALKMAAR, 18 Aug. Aardappelen f 0.80—2.50, gele kool f 2, roode kool f 1.70, per 100 Kg., andijvie f 0.80—1.30. bloemkool I f 16—32.50, n f 4—7.50, groene kool f 3—5, kropsla f '150 3.60. komkommers f 12.50, meloenen f 825, per 100 stuks, appelen f 3—13, augurken f 4—15, druiven f 1523, peren f 310, snijboonen f 16. tomaten f 2 5, per 100 pond, wortelen f 411.50. selderie f 0.50 1.40. rabarber f 13.50 per 100 bos. postelein 3555 ct., spinazie 40—85 ct. per bak. dubbele spercieboonen per zak f 0.35—1.55.

Schager Courant | 1933 | | pagina 16