Bserderijbranden in Friesland. Predikbeurten. Weer overstrooming in China. Ingezonden Stukken. Uit na OMGEVING •otwrlng was tot f 18, maar later werd er nog t besteed. De handel in vette kalveren was goed. D' aoteering was van f 3060. maar de heeren Baars ei Oosterman kochten er één voor f 90 van den heer S> Hoogschagen, alhier; het was een groote prijs, maai ook een prachtbeest, 't Had veel bekijks. Deze prijs p. pond kwam op 30 ets. Oude slachtschapen f 12—17.50 handel beter. De jonge vette schapen werden niet hoo- ger verkocht dan i 13. Handel stug. Lammeren zeer goedkoop, stuggen handel. De vette schapen van de tentoonstelling, eerste prijs werden verkocht voor f 22, afkomstig van den heer D. Bakker, Bobeldijk, aan den heer G. van Wieringei' te Alkmaar voor de firma v. d. Kamer aldaar. D2 tweede prijs, afkomstig van den heer D. Marees, a1" hier, voor den prijs van f 18 aan denzelfde. De handel in vette varkens was vlug. er is dan oo* 17% ets. besteed, met een mooien aanvoer. Biggen en schrammen ook weer een mooien a/n~ voer; geen verhooging van prijzen. Voor de varke:n®* houders een strop dat het meel weer duurder wof1 Op de kippenmarkt was het iets beter en duuraer" Duitschland schijnt weer op te koopen; zoo gaat het goed. Er kan hier gerust wel meer komen, wan!' de koopers zijn er wel. THEATER ROYAL. Deze week een echt vacantie-programma, Tvaarvan groot en klein ten volle kan genieten. Het hoofdnummer „Vlug van Stapel" Is eer'ig 111 z^n soort. Van den Inhoud geven we 't volgende/" Sandy Norton en zijn kameraad Bumpy, ma troos in dienst van de Amerikaansche Ma'rine' hebben een nieuw soort motor uitgevonden, spec"laal 8eschikt ©m de snelheid van racebooten op te v oer€n- Enkele verbeteringen in verband met hun ui+-^ndin« Passen zij in het geheim toe op de motorbc*-^ van den admi raal, met het gevolg, dat hierbij eer* ontploffing plaats vindt en de beide matrozen one«-"'rvo1 ontslag krijgen. Wekenlang bezoeken zij alle scheepswerven in den omtrek, doch kunnen niema*nd voor hun uitvinding Interesseeren. Terwijl zij in de hav-«n roeien wordt hun bootje ©vervaren door de g»roote motorboot van Shirley, de dochter van den «rijken scheepsbouwer Jameson- die wereldbekend irJ als de bouwer van zeer snelle race booten. Zij bez orgt de beide ex-matrozen bij haar va der een baaxvftje en de oude heer Jameson blijkt zich bijzonder voc^r hun uitvinding te inters6eeren. Ondanks de financi eele moeilijkheden waarin hij verkeert, besluit hij een b^oot volgens hun ontwerp te bouwen. De ee .rste boot ontploft bij een proefvaart, waarbij Jamesrj jn gewond wordt. Zijn schuldeisohers maken het h iem lastig en zijn zaken komen onder toezicht van d Burton, den bankdirecteur. Deze blijkt de zaak nie'.ft' eerlijk aan te pakken en als Sandy en Bumpy d» .t bemerken, stellen zij alles in het werk om Jameson te helpen. Dit zal hun mogelijk zijn als zij kans zien den internationalen wedstrijd te winnen, maar voor het repareeren en verbouwen van de boot is geld noodig en Burton weigert dit beschikbaar te stellen. Ten einde raad overvallen zij de langs de kust lig gende plezierjachten en voor de bedragen, die zij hier bij binnenkrijgen, geven zij schuldbekentenissen af, betaalbaar na den grooten wedstrijd. Intusschen probeert Burton Shirley over te halen met hem te trouwen en belooft dan haar vader uit de moeilijkheden te helpen. Op den dag. dat het huwelijk voltrokken zal worden, kom enSandy en Bumpy met de intusschen herbouwde raceboot bij het jacht van Burton en schaken Shirley. Hoewel de snelste polltiebooten hen nazitten, slaagt men er niet in hem te pakken. Den volgenden dag bij de groote wedstrijd zien zij wederom kans de waakzaamheid van de politie te ver schalken en nemen op het laatste moment aan den wedstrijd deel. Zij winnen den internationalen prijs en zijn daardoor in staat alle schuldbekentennissen in te lossen. Jameson is overgelukkig, dat de prijs voor Amerika gewonnen is en geeft volgaarne zijn toestem ming tot het huwelijk van Sandy en Shirley. Gevolgen van hooibroei Gevolgen van hooibroei. Vrijdag in den vroegen morgen, is tengevolge van hooibroei de groote boerderij, bewoond door den heer J. de Glee te Gaast, tot den grond toe afgebrand. De bewoners moesten in nachtgewaad door de ra men vluchten om zich te redden. Bij het inslaan der ruiten liep één der personen lichte verwondingen op. De brandweer uit Heerenveen, welke spoedig ter plaatse was, kon niets meer van de boerderij redden en bepaalde zich ertoe de muren omver te halen en het hooi nat te houden, daar er veel gevaar voor uit breiding bestond van de naastliggende boerderijen. Van den inboedel kon niets worden gered. Het vee bleef gespaard. De schade wordt door ver zekering gedekt. In denzelfden nacht is tengevolge van hooibroei brand ontstaan in de boerderij bewoond door den vee houder K. de Boer te Stavoren. De brand greep zoo snel om zich heen. dat In een minimum van, tijd de geheele boerderij in vlammen stond. De boerderij brandde geheel af. Niets kon wor den gered. Verzekering dekt de schade. NOODLANDING VAN EEN SPORTVLIEGTUIG. Na reparatie weer opgestegen. Donderdagmiddag heeft een Engelsch sportvliegtuig, dat van Brussel kwam en op weg was naar Weenen, nabij het station Wyré op een bouwland een noodlan ding gemaakt, aldus de Msb. De piloot, een instructeur, die een bij hem zittende dame vliegles gaf, bemerkte n.1. In de vlucht dat er een lek gekomen was in een buis van de olietank, waarop hij besloot een noodlanding te maken. Deze ver liep zeer vlot. Er deden zich noch persoonlijke onge lukken noch materïaalschade voor. Na de daling werd het lek door den instructeur met behulp van een monteur spoedig gerepareerd, zoodat het vliegtuig reeds een uur later zijn luchtreis kon voortzetten. HEVIGE GEVECHTEN IN BRITSCH-INDIë. Inlanders bewapend met machinegeweer. V.D. verneemt uit Bombay: Donderdag is het ten Noorden van Katsai. in de N.- Westelijke grensprovincie van Indië, tot bloedige bot singen gekomen tusschen Britsche troepen en vijandige stammen. De inheemsche opstandelingen hebben voor de eerste maal gebruik gemaakt van een machinegeweer, het geen bij de Britsche troepen groot opzien baarde. De Engelschen lieten de stammen door een vliegtuig- eskader bombardeeren, terwijl zij gebruik maakten van artillerie. Na een langdurig gevecht is het gelukt de opstande lingen, die ernstige verliezen leden, te onderwerpen. 15.000.000 VARKENS. President Roosevelt heeft goedgekeurd dat 15.000 000 varkens zullen worden geslacht tot voedselverstrekking aan de werkloozen. Wat een onschuldig brandje aan het licht bracht Communistische 6pionna ge-organlsatie te Parijs ontdekt. Een onschadelijk binnenbrandje heeft de Parijsche politie op het spoor gebracht van een communistische spionnage-organisatie, waarvan de leider in Frankrijk, de bewoner van de kamer, waar het brandje woedde, een zekere Duqennoi is, die bij den brand kwetsuren heeft opgeloopen en naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Tijdens het blusschingswerk had de brandweer meu bels, boeken, en andere papieren uit het venster op straat geworpen. Den agent van politie, die ter bewa king bij deze voorwerpen was opgesteld, nam uit de stapel papieren eenige bladen, teneinde met de lectuur daarvan zich den tijd te korten. Tot zijn verbazing stelde hij vast, dat het hier geheime aanteekeningen van het Fransche leger betrof, die allen bedrukt wa ren met het woord „Geheim" of „Vertrouwelijk". Hij waarschuwde onmiddellijk zijn superieuren, die een nauwkeurig onderzoek instelden. Hierbij bleek, dat het hier hoofdzakelijk communistisch propagandamateri aal betrof betreffende de actie in Frankrijk, Duitsch land en de koloniën, benevens geheime documenten over de organisatie van de luchtafweer en de activi teit der Fransche contra-spionnage. Wegens zijn toestand was een verhoor van Duquen- noi nog niet mogelijk. DE NIEUWSTE MANIER. Brntale poging tot juweelendiefstal te Londen. Autobandieten hebben Donderdag een brutale po ging tot berooving van een juwelierszaak in het Londensche West-End gedaan, en daarbij voor zoo ver bekend is een geheel nieuwe methode loege past. Tegen tien uur gisterochtend hield een auto. waarin een chauffeur in uniform en twee andere inzittenden zaten, stil voor de juwelierszaak J. F. Bravington Ltd. in Wardour Street. De twee man nen sprongen uit den wagen en bonden, tot groote verbazing der voorbijgangers de knop van de deur met een koord vast aan een haak, die uit den muur stak. Vervolgens maakten zij een touw vast aan het tralieraam, dat voor het étalagevenster zat, en bon den het andere eind aan de auto vast. De chauffeur gaf gas en trok een gedeelte van het traliewerk voor het raam vandaan. Inmiddels hadden de win keibedienden, die in den winkel opgesloten zaten, kans gezien de deur los te wringen. De voorbijgan gers schenen te zeer perplex om in te grijpen, doch de bandieten zelf overzagen onmiddellijk de situatie en gingen er in de auto met groote snelheid vandoor zonder iets buit te hebben gemaakt. Reeds hadden zij echter het vensterruit ingeslagen en een voor raad juweelen gegrepen, die zij in de haast van hun vlucht echter niet konden meenemen en die op het plaveisel werden teruggevonden. Waarschijnlijk hebben de roovers geloerd op een plateau met rin gen met zeer kostbare diamanten van een waarde tusschen de 2000 en 3000 Pond. NOODLOTTIGE AANRIJDING TE ENSCHEDE. Aan de verwondingen overleden. Gistermiddag is op den Rijksweg Enschedé—Hen gelo onder de gemeente Lonneker de 72-jarige J. ten Bruggencate uit Enschede, die plotseling den weg overstak aangereden door een vrachtauto, welke hem achterop reed. De man bekwam zulke ernstige verwondingen dat hij eenige oogenblikken later overleed. Daar de remmen van den vrachtwagen niet in deugdelijken staat bleken te vorkeeren, is de wagen in beslag genomen. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Ongeluk bij Terschelling. Het Hamburgsclie stoomschip „Kurland", dat zich van Engeland op weg naar Biga bevond, heeft, zoo luidt een Wolff-bericht, bij Terschilling den eersten officier verloren Hij is bij sterke deining over boord geslagen. Het lijk kon niet worden geborgen. Toen de kapitein van het schip het bericht van het ongeluk ontving, kreeg bij een beroerte; hij moest in Kiel naar een ziekenhuis worden overgebracht EEN STRAATBELASTING TE ZAANDAM. De verordening vastgesteld. In de raadsvergadering der gemeente Zaandam welke gisteren gehouden werd, is vastgesteld de ver ordening betreffende de straatbelasting, die over het jaar 1933 nog 56.000 gulden moet opbrengen. De bur gemeester berekende, dat voor een gewoon perceel van een arbeiderswoning deze belasting op pl.m. f5 komt te staan. Eveneens werd vastgesteld de verordening betref fende het verhaal van pensioenbijdr, gen door ge meenteambtenaren tot een bedrag van 2 Deze bij drage moet aan de gemeente 20 000 gulden opbrengen over de nog komende vier maanden van het jaar 1933. HET VASTEN VAN GANDHI. De Mahatma verzwakt. Geen kunst matige voeding beoogd Een V D. bericht uit Bombay meldt: Vrijdagmiddag had Gandh) reeds 48 uur gevast: de mahatma ligt te bed en wordt door zijn secreta ris Desai verzorgd: hij zou reed* teekenen van zwakte vertoonen. Gandhi's Engelsche vriend, ds. Andrews, is uit Engeland te Bombay aangekomen; hij mag een bezoek aan Gandhi brengen, op voor waarde dat hij niets over zijn besprekingen met hem publiceert. De Britsch Indische regeering heeft een communi qué gepubliceerd, waarin zij verklaart: „De regeering is bereid Gandhi onmiddellijk in vrijheid te stellen op voorwaarde evenwel, dat hij zijn actie voor lij delijk verzet en de opruiing van het volk geheel staakt. Hij kan zich dan volkomen en zonder be sprekingen wijden aan de zaak der sociale hervor mingen." Het gerucht, dat aan de gevangenisautoriteiten opdracht zou zijn gegeven Gandh' met geweld te voeden, wordt tegengesproken. ZONDAG 20 AUGUSTUS. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Schoorl (tuin v. d. Garde), voorin. 10.30 uur, Ds. Ruijs. Hagepreek. Winkel, (tegenover 't Raadhuis), nam. 6.45 Ds. Ruijs. NED. HERV. GEMEENTE. Eenigenburg, nam. 8 uur, Ds. v. d. Poel De Gele Rivier bulten haar oevers. An derhalf millioen menschen getroffen. Weinig slachtoffers doch groote schade. Ten Westen van Sjantoeng staat een appervlakte van 200C vierkante mijlen onder water, tengevolge van de overstrooming van de Gele Rivier, meldt V.D. Meer dan anderhalf millioen menschen hebben van de over strooming te lijden, doordat hun woningen ondeT water staan of have en goed hebben verloren. Het verlies aan menschenlevens is gering, aangezien geruimen tijd van tevoren tegen de dreigende overstrooming kon worden gewaarschuwd. Ook een gedeelte van de pro vincie Honan staat onder water. Algemeen vreest men dat de rivier van loop zal ver anderen en weer haar oude bedding door Kiangsoe zal gaan volgen. Duizenden boeren verdronken. Volgens nadere berichten uit Hankou, zijn ech ter 5000 Chineesche boeren verdronken. De meesten hunner zijn het slachtoffer geworden van een vloed golf, die na een dijkdoorbraak honderden huizen overstroomde en vernielde. .Bandieten maken van de gelegenheid gebruik en overvallen de reeds zoo zwaar bezochte bevolking. Mijnheer de Redacteur. Zoudt u niet een paar regelen willen plaatsen naar aanleiding van een bericht uit Sint Pancras, hetgeen niet geheel juist la. Bij voorbaat mijn vriendelijken dank. In uw blad van Dinsdag 15 Aug. komt een berichtje voor, waarin wordt medegedeeld, dat de Winkellers- vereeniging een verzoek heeft geuit, tot uitstel der be taling van de personeels belasting, welke in deze ge meente bijzonder hoog is. Dit laatste moet echter zijn bijzonder laag. In de gemeente St. Pancras worden n.1. geen opcen ten geheven op de personeele belasting. Ook andere belastingen zijn laag. Vermoedelijk U de verslaggever verkeerd ingelicht. In dezen tijd is alle belasting gauw te hoog, maar deze is hier lager dan In de meeste andere plaatsen. Vermoedelijk is bedoeld dat gedeelte van St. Pancras, behoorende onder de gemeente Koedijk, alwaar 200 op centen worden geheven. Hoogachtend, J. van Kampen, wethouder. T 4 N C, F, V T) IJ K We vernemen, dat de heer Van der Snoek, directeur van het Rijks Telegraaf- en Postkantoor te Broik binnen enkele dagen naar den Haag vertrekt wegens zijn benoeming tot referendaris aldaar. Verschillende tuinbouwers hebben deze week hun voorgeschreven hoeveelheid bollen ingeleverd, wat bet leverbaar goed betreft. Wat plantgoed aangaat, zijn er maar weinigen geweest, die iets hebben ingeleverd. Ten opzichte daarvan neemt men een afwachtende hou ding aan. Er is eenige opleving gekomen in den aardappelhan- del, waardoor Schotten tot f 2.40 en Eigenheimers tot f 2.60 werden verkocht. Wat in tijden niet is voorge komen; n.1. dat alle aangevoerde kool verkocht werd, gebeurde nu en wel voor iets betere prijzen. Mocht dat het begin zijn van een gunstigen ommekeer! De diefstallen aan Langend ijk zijn den laatsten tijd aan de orde van den dag, of liever aan de orde van den nacht, zooals mag worden aangenomen. Visch uit de fuiken, benzine uit het vat, uien van de hoopen, kool van het veld, ze stelen maar raak. Het is te hopen dat men de daders eens te pakken krijgt, maar het schijnt wel, dat het gewiekste lui zijn, die zich daaraan schuldig maken. Immers, diefstallen van de laatste ja ren, waarbij belangrijke geldsbedragen betrokken wa ren, zijn nog maar nooit opgehelderd. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmorgen werd In het veilingsgebouw van de Langendijker Groenten Centrale alhier, de vijfde droge bloembollenvelling gehouden. Voor contante betaling wordt een vergoeding verleend van pet. per maand tot aan Mei 1934. De aanvoer bedroeg ongeveer 3 millioen bollen. Wy noteerden de volgende prijzen voor leverbare bollen: Brllliant Star 12 en op 1.49—1.50, Murillo 11—12 1—1.05, Briliant Star 11—12 1.20, Pro- serpine 12 en op 1.40, La Tulipe Noire 12 en op 0.90, idem 11—12 0.80, Bartigon 12 en op 0.90, idem 11—12 0 65—0.70, idem 10—11 0.50, Clara Butt 19—11 9.50—0.55, Pride of Haarlem 12 en op 0.90, idem 11—12 0.65, Cen- tenaire 10—11 050. Gretchen 11—12 0.65, Will. Cop land 12 en op 0.90, idem 11—12 0.65, Witte Valk 12 en op 1.55, ide mll12 1.25, Inglescombe Yellow 1011 0.50—0.55, Iris Imperator 7—8 0.12, Bronze Queen 12 en op 0.90, Idem 1112 0.65, Generaal de Wet 12 en op 1.40, Theeroos 12 en op 1.40, Mr. van der Hoeff 12 en op 1.40, idem 1112 1.10, Salvator Rose 12 en op 1.45, idem 11—12 1.05, idem 10—11 0.80, Albino 2 en op 1.50, Witte Duc Max 12 en op 1.45. idem 11—12 1.15, idem 1011 0.80. Zulu 12 en op 1.05, Gele Prins 12 en op 1.40, Mad. Krelage 12 en op f 0.90, idem 11-12 0.70 —0.90, Scarlet Duc 1011 0.75, Prinses Elisabeth 11 12 0.650.70, La Reine Max 11—12 1.05. idem 10—11 0.75, Artus 11—12 1.—, Will. Pitt 11—12 065, idem 10 11 0.50. Lady Moor 12 en op 1.40, Cullinan 12 en op 1.40, idem 11—12 1—, Duc de Berlin 11—12 1.—, Rij zende Zo 12 en op 1.40, Prins van Oostenrijk 1011 0.75, Peach Blossom 12 en op 2.35, idem 1112 1.40, Flamingo 1011 0.75, Vuurbaak 10—11 0-50, Grenadier 1112 1.15, Rouwenhof 13 en op 0.90, Witte Zwaan 11—12 1—1.05. idem 10—11 0.75. Enkele Galanthus 6 en op 0.45, The Thaun 0.90, alles per 100 stuks. De prijzen van het plan goed waren als volgt: Ing lescombe 10 cent, La Tulipe Noire f 0.18 en Enkele Galanthus f 0.29 per K.G. Met de kooplust der exporteurs was het treurig ge steld. Er zijn niet eens 100 partijen verkocht gewor den van de 625 aangevoerde. De belangstelling, zoo wel van koopers- als van kweekerszijde was dit keer gering. Wat nog wordt gekocht zijn enkele groote partijen. De kleinere worden bijna niet meer afgeno men. De Copland, Clara Butt. Murillo, Will. Pitt en Bartigon waarvan nogal veel wordt aangevoerd, blij ven zoo ongeveer alle onverkocht OUDKARSPEL. Zondag a.s. zal in deze gemeente de kermis weer be ginnen, wat voor vele menschen „de jaarlijksche attrac tie" Is, de groote verscheidenheid van vermaken is toch wel typisch op ons betrekkelijk kleine dorp. Zelfs een zeer groote firma op kermisgebied heeft, naar wij ver nomen hebben, hier ook een amusement geplaatst, het geen zeer zeker in den smaak van het publiek zal val len. Ook de dansgelegenheden zijn goed vertegenwoor digd. bij den hr Vi* is de bekende danszaal en bij den heer Oudhuis de bekende danstent. De heer Jansen heeft evenals vorig jaar, maar nu vlak achter zijn nieuw café, een groote danstent laten opslaan, die zeer zeker ook wel in den smaak zal vallen. We zullen hopen, met de exploitanten van dit alles, dat er ondanks de crisis, goede zaken zullen worden gemaakt. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 764 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer. Temperatuur: 17 gr. C. is 63 gr F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogztjde E 103, Scbagen. Gedipl. Opticien Refractlonist. Het oogonderzoek doen wij gratis. KOE D IJ K In de hedenmiddag gehouden raadsvergadering wer den de rekeningen over 1932 vastgesteld De gemeente- rekening sloot met een nadeellg saldo van f 18.094 86 voor den gewonen dienst en met een nadeellg saldo voor den kapitaalsdienat van f 567,21. Het Burg. Arm bestuur had een nadeellg saldo .van f 127.65%, terwijl het eleotriclteitsbedrijf daarentegen voor den gewo nen dienst een voordeelig saldo had van f 270.43 en voor den kapltaaldienet een van f 4920.92. Het raadslid Kramer, die het rapport uitbracht over de gemeenterekening merkte op, als het niet verandert de gemeente aanstonds machteloos en de menschen radeloos zijn. Spr. hoopte op het bekende spreek woord: Als de nood het hoogst Is. Is de redding nabij. De begrooting 1934 werd voor de gemeente vastge steld met een totaal aan ontvangsten en uitgaven vaa f 118.031.35. Kiest voor alle voorkomende reparaties aan auto of motor 't vertrouwdste adres. Dit is Nico Kamp, Noord, Schagen. WIERtNG EN DEN OEVER. Over verkeersborden. Dat verkeersborden zeer nuttig rijn. weinigen zuilen dit betwijfelen, doch als het aantal borden op een kort traject zoo groot wordt dat men er niet meer uit wijs kan. dan verliezen de aanduidingen een groot deel hun ner beteekenis. Zoo is het gesteld op het korte stukje weg vanaf de verkeersbrug nabij de sluizen alhier tot het café-restaurant van den heer Zomerdijk, een af stand van nog geen 5 minuten gaans. Daar is het aan tal borden, betrekking hebbende op het verkeer sedert de openstelling van den afsluitdijk onrustbarend ge stegen en wel zoodanig dat hier kort op elkaar 22 bor den zijn geplaatst. Wij zijn er eens op uitgetrokken om dit te oonstateeren en wij telden achtereenvolgens de volgende borden: „Richting Hypolytushoef", „Door gaand verkeer" (2 stuks), „Standplaats voor woonwa gens verboden", ,.25 K.M. per uur", „School langzaam rijden", „Richting Alkmaar", „Wandelpad" (2 stuks), „Verboden op den dijk te loopen" (3 stuks), „Inrijden verboden", „Parkeeren". „Verboden te parkeeren" <3 stuks), „Toegang verboden", „Rijksgrond. toegang voor onbevoegden verboden", „Stop", „Controle tusschen 18 en 6 uur te Kornwerderzand", en een bord. aangevende de toegangsprijzen voor het berijden van den afsluitdijk Zou men werkelijk van alle aanduidingen op dit stukje weg willen kennis nemen, groote verkeersopstoppingen zouden er het gevolg van zijn. Het ligt dan ook voor de hand dat men dit niet doet en het aantal overtre dingen is legio. Speciaal wordt zwaar gezondigd tegen het „verboden te parkeeren", en geen wonder; voor automobllsten is het dan ook niet wel doenlijk en pas sant kennis te nemen van alle hier geplaatste voor schriften. Met stijgende verbazing wordt telkens het plaatsen van een nieuw bord door den dienst der Zui derzeewerken hier gadegeslagen en dat het publiek tu reluurs wordt, wij kunnen het ons voorstellen. Ook da Dienst der Zuiderzeewerken zelf weet er blijkbaar geen raad meer mee. Een der parkeerborden droeg nJ. aan vankelijk het opschrift: „Verboden te parkeeren van dijk tot bruggen". Waar hier alles dijk is wat men ziet kon dit opschrift op vele wijzen worden uitgelegd en het bord miste rijn effect. De autoriteiten veranderden het daarop in „Verboden te parkeeren van hier tot bruggen". Het woordje „dijk" werd weggeschilderd en „hier" kwam er voor in de plaats. Het gevolg was dat werd geparkeerd aan de andere zijde van het bord, hetgeen toch ook niet de bedoeling was, want men mocht op het geheele traject niet parkeeren. Ten slotte heeft men den timmerman erbij gehaald die de helft van het bord heeft gesloopt, zoodat er thans staat: „Verboden te parkeeren". Dat deze waarschuwing, waarop thans niets meer is te zeggen, ook nu nog in den wind wordt geslagen, wel daaraan is het groote aantal borden schuld, waaruit men eenvoudig niet wijs wordt. Over verkeersborden gesproken Opdracht. Aan de heeren C. Bakker en Zoon. schilders te Den Oever, is opgedragen de levering van het totale kwan tum spiegelglas voor het gedenkteeken op den afsluit dijk. Terugkeer van het zeewier? Op de hij laag water benoorden Wierlngen droogval lende gronden zouden weer verschillende jonge wler- olanties zijn aangetroffen, hetgeen zou wiizen op het feit dat inderdaad van een ziekte onder het zeewier kon worden gesproken, waardoor dit artikel, hetwelk voor de vele wiervlsschers steeds een bron van inko men is geweest, dit jaar in het geheel niet meer voor- kwam. Anderen gaven den schuld aan den afsluldi.ik, doch het is te hopen dat andere oorzaken daaraan schuld waren, wijl de kans op nieuwe begroeiing der wiervelden in dit geval veel grooter Is. En voor de wiervisschers én voor de op de wier vissohende schel- nenvissohers is het te wensc-hen dat de voorteekenen niet bedriegen. Sportnieuws voor Zondag. L.R. Wierlngen. Rijles om half tien. Succes I— Q.S.C. I. Wormerveer, 4 uur. Succes 3Kolhorn 1. 2 uur. Zaterdag uitwedstrijd: J.V.C. I—Succes 2. Vertrek 5 uur. 0 V D E N I F T) r n P Op de lijst die de vereeniging Plaatselijk Belang heeft laten circuleeren, om de ouden van dagen een genoeglijken dag te bezorgen, is druk geteekend. Bovendien verleenen verschillende corporaties nog hun medewerking, zoodat het vaststaat, dat het jaar- lljksohe reisje doorgaat. De ouden van dagen, die met het uitstapje mee wil len gaan en den leeftijd van 60 jaar hebben bereikt, worden verzocht zich op te geven bij den voorzitter of den secretaris der vereeniging Flaatselük Belang, te weten de heeren J. van Zoonen en J. Biersteker, en wel vóór of op 23 Augustus a.s. (Men zie de adv.)

Schager Courant | 1933 | | pagina 6