Barbara Worth Een feestdag voor de Wieringermeer Dinsdag 29 Augustus 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9337 HET S-JARIG BESTAAN VAN DEN POL- DER FEESTELIJK GEVIERD. OUD EN JONG VIEREN EEN BLIJDEN DAG. Op 21 Augustus j.1. was het 3 jaren geleden, dat de Wieringermeer droog viel. Op initiatief van de Dorps- oommlssie werd besloten dezen dag ieder jaar feeste lijk te herdenken. In verband met de drukke oogst- werkzaamheden, zou het te vreezen zijn, dat niet alle bewoners aan het feest zouden kunnen deelnemen en daarom besloot de Commissie als datum van herden king van den Polderdag vast te stellen den eerstvolgen- den Zaterdag na 21 Augustus. Deze dag was dus dit jaar Zaterdag j.1. 26 Augus tus. En dat er feest is gevierd, daarvan waren we getuige! Er werd niet overgewerkt, zoodat 's middags een ieder in de gelegenheid was om mee te doen óf vol belangstelling de gebeurlijkheden gade te slaan. DE POLDER IN FEESTTOOI- Reeds 's morgens vroeg wapperden uit vele huizen de vlaggen, die aan het nieuwe land een kleurig aan zien gaven. Het weer deed het beste verwachten en met dezen belangrijken factor als bondgenoot werden om half twee de feestelijkheden ingezet. De jeugd uit Slootdorp vertrok met keurig versier de booten door de breede vaart naar Middenmeer, om daar gezamenlijk met de schooljeugd uit dat dorp de voorstelling bij te wonen van de poppenkast Deze ver tooning werd gehouden op 't ruime schoolplein. Zoo zaten er om twee uur ongeveer 300 schoolkinderen vereenigd. Burgemeester Peters van Medemblik, onder wiens .bestuur de nieuwe polder ressorteert, betrad het podi um, om in een geestig speechje de kinderen er op te wijzen, waarom dit feest is georganiseerd. Daarop ving de vertooning aan. die de kinderen langen tijd aan genaam bezig hield. Er werd geschaterd om de dolle, dwaze capriolen van Jan Klaasen. De heer Martin de Mayer bewees er slag van te hebben de kleinen te amuseeren. Nadat de buikspreker nog alle bewondering van de jeugd had afgedwongen en door diverse dames tracta- ties waren rondgediend, reisden de kinderen van Sloot- dorp weer per boot naar huis terug, hoogst voldaan en uiterst dankbaar voor het gebodene. DE VOLKSFEESTEN. Om 6 uur begonnen de volksfeesten. Het met zorg samengestelde programma, werd op een daartoe met vlaggen en wimpels versierd terrein afgewikkeld. Rondom het feestterrein hadden honderden zich op gesteld, die de verrichtingen van de deelnemers gade sloegen. Tot 9 uur werd er In diverse rubrieken fel gekampt Daarna kon Burgemeester Peters tot de prijsuitrei king in 't Dorpshuls overgaan. De uitslagen waren: Ringsteken per fiets (dames en heeren): le prijs Leo Zuidema (6 ringen); 2e prijzen: Pieter v. d. Horst, Pieter de Jong, Piet v. 't Zet Dirk de Jong. A. Wolters, (5 ringen): 3e prijzen: mej. Klare. mej. Anna Faber. (4 ringen); Ie prijzen: Henry van Vliet, Hein Heijdorp, Vriek de-Graaf. Gooi Veenstra. (3 ringen); 5e prijs Trijntje Varkevisser (2 ringen). De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Touwtrekken. Vooral dit nummer trok groote belangstelling. Er werd fel gekampt. Door gebrek aan tijd konden de demi-finale en finale niet worden gestreden en werd besloten de vier winnende ploegen te laten loten. Dit had 't volgende resultaat: le prijs de ploeg van Kort, 2e prijs de ploeg van Van der Veen. 3e prijs de ploeg van Post, 4e prijs dc ploeg van Moes. De heeren kregen kistjes sigaren. Wedloop met hindernissen. De eischen hiervoor gesteld, waren niet te onder schatten. Het was een lust de heeren door de auto banden te zien springen of zich al kruipend een weg te zoeken onder 't groote zeil. Van de vele deelnemers waren de navolgende personen winnaars: la Theunis v. d. Berg. lb J. Hoogenboom, 2a Dirk de Jong, 2b Alb. Venema. 3a Th. Edwien. 4a .1. v. Drongelen, 4b K. Rikaart 5a P. do Wit, 5b J. Moes, 6a Y. de Jong. 6b Eigner, 7 Hak. Kruiwagenrijden, opengesteld voor dames en meis jes bracht ook weer veel liefhebbers aan den start- Ook bij dit nummer was de jury niet karig met prij zen, die allen uit luxe- en kunstvoorwerpen bestonden. De volgende gelukkigen noteerden we: la mej Klare, lb Trijntje Venema, 2a Klara Smeenk. 2b Trijntje Vos, FEUILLETON Door HAROLD BELL WRIGHT 58. Werktuigelijk nam Barbara het geld aan en keerde zich naar de menigte, die zich zwijgend afvroeg wat daar voorviel en wachtte of dit alles wellicht in ver band stond met de uitbetaling. Onder het machtige licht hield zij haar beide handen omhoog en toonde de papieren aan alle aanwezigen. „Ziet!" zeide zij „hier is het geld van de dagluo- nen... Mijn vader heeft het gezonden. Wil jc het nu ge- looven?" Luide juichkreten klonken uit de menigte op. „Het is voor u allen bestemd", vervolgde het jonge meisje. „Gaat nu naar huis en komt morgenochtend te rug. Dan ontvangt een ieder wat hem toekomt." „Ja... Ja... Senorita... dank... Senorita..." Lachende en pratende verspreidde zich de menigte. En nog eer de menschen geheel verdwenen waren uit den licht kring, lag Barbara naast Willard Holmes geknield. Toen men er van sprak den ingenieur naar het hotel te brengen, verzette zij zich daartegen en verlangde, dat men hem naar'haar huis zou brengen. Texas had juist een voorloopig verband gelegd op den schouder van den ingenieur en Barbara stond in ge dachten te staren naar het bleeke gelaat, toen Holmes langzaam tot bewustzijn kwam. Hij opende zijn oogen en zag dien vriendelijken blik, die op hem gericht was. Geen van beiden sprak een woord, maar een zachte blos overtoog het gelaat van het jonge meisje. Door een zonderlinge speling van zijn half ontwaakt verstand doorleefde Holmes in zijn herinnering nog eenmaal dien morgen van zijn ontmoeting met Barbara ln de woestijnIs u het nu werkelijk of is het een nieuwe begoocheling van die verwenschte woestijn?" fluisterde hij, „Ik geloof toch niet dat de hitte mijn verstand beneveld heeft." Het was Barbara te moede, als werd door die woor den al't uitgewischt wat sinds dien dag scheiding tus- sohen en gemaakt had en als stonden zij weer naast 3a J. Wolderink, 3b Griet de Jong, 4a Nel Lindenberg. 4b Neeltje van Oeveren, 5a Anna Meijerink. 5b Trijn tje Varkevisser. Mastklimmen. Dit nummer bleek wel de moeilijkste opgave te we zen van alle. Een gladde, vette paal bleek menigeen te machtig en dikwijls moesten de zoo moedig aange vangen pogingen worden opgegeven. Van de boven in den hoogen mast hangende ge bruiksvoorwerpen werden slechts drie gewonnen, n.1. door W. Hoogenboom, C. Riekaart en D. de Jong. De duisternis begon al te vallen, toen gestart werd onder enorme belangstelling voor den LOOP DOOR MIDDENMEER. De route welke ging dwars door Middenmeer, be droeg 2000 Meter. Voor den winnaar was een wissel- beker beschikbaar gesteld. Na 7 minuten 10 sec. ging L. J. van Drongelen over den eindstreep. Hij zal 't volgend jaar zijn kampioenstitel dus moeten verdedi gen. Het was zoo langzamerhand reeds kwart over negen geworden. Nu verzamelde zich weer een groote me nigte op 't schoolterrein om met belangstelling de filmvertooning te volgen en met stijgende verbazing de toeren te zien van een bekend Amsterdamsch goo chelaar. Verbluffende staaltjes van handigheid werden ten beste gegeven en menigmaal laaide een welver diend applaus op. Een schitterend vuurwerk volgde hierna. Daarmede was de feestdag, welke uitmuntend geslaagd mag hee- ten, ten einde. We besluiten ons verslag, met bewon dering uit te spreken voor burgemeester Peters, die goed geassisteerd door diverse dams en heeren, tot 't laatste moment persoonlijk de leiding hield. Dat een dusdanig persoon ieders achting geniet, is niet te ver wonderen. Hij is in alle opzichten de „burgervader". Toen alle feestelijkheden ten einde waren, toog men naar Hotel Smit. waar op den schitterenden dansvloer menig paartje onvermoeid zweefde op de maat van de muziek, waarvoor een prima band zorg droeg. De commissie van voorbereiding zal zeker geen mo ment aarzelen om 't volgend jaar haar taak weer op te vatten, want dat er waardeering is voor al haar streven, kwam op dezen zomerdag zonneklaar naar voren. De ontploffing in het Makkerhuis te Medemblik. Het onderzoek der Justitie. Uit goede bron verneemt V.D., dat het door den po- litie-scheikundige Van Ledden Hulsebosch ingestelde onderzoek naar de oorzaken van de ontploffing in het Makkerhuis van de A.J.C. te Medemblik op 15 Augus tus j.1. beëindigd is. Naar aanleiding van hier en daar opgedoken ge ruchten, waarin zelfs over bomaanslag, picrine-zuur en kruitdamp gesproken was, kan thans ter gerust stelling worden medegedeeld, dat bij het onderzoek niets aan het licht gekomen is, dat dergelijke onder stellingen kan wettigen. Zoolang het justitieele onderzoek niet ten einde is, kunnen in het belang daarvan voorloopig geen ver dere mededeelingen worden vertrekt. Noodlanding van legervliegtuig. Toestel vernield. Sergeant-waarnemer zwaar gewond. Moergestel. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur heeft een militaire tweedekker van Soesterberg, ge nummerd 592, op dc heide tusschen Moergestel en Oirschot een noodlanding moeten maken. Het toe stel is daarbij over den kop geslagen. De neus van het vliegtuig is geheel vernield. De sergeant waarnemer Swanbom is met inwen dige kneuzingen opgenomen, vermoedelijk heeft hij ook eenige ribben gebroken. Do bestuurder, eerste luitenant Schreij, kwam er zonder letsel af. Sergeant Swanborn is door dokter Burgering, uit Oirschot, die twintig minuten na het ongeluk ter plaatse was, per auto naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht, war hij ter verpleging is opgenomen. Bij de landing is het vliegtuig in aanraking geko men met den berm van een sloot, daarna over den kop gegaan en zeven meter verder, aan de andere zijde van de sloot, tegen den grond gesmakt. Het toestel had, hoewel niet officieel behoorende bij de rondvlucht van de K.L.M., daaraan medewer king verleend door leiding te geven bij den start op de verschillende vliegvelden. elkander in dat uur van hun gezegend ontmoeten. Zij antwoordde wat zij ook toen geantwoord had: „Ik ver zeker u dat ik zeer ernstig ben." en zij voegde er zacht aan toe: ..En ik blijf bij u..." „U hebt mij gezegd dat u nooit iemand zoudt verge ven die verraad aan zijn werk beging," zeide de inge nieur. In datzelfde oogenblik werd het geheim hem ge openbaard van de kracht die hem in het zadel opge richt had gedurende de eindelooze uren van zijn marte ling en in zijn verbeelding zag hij die uitgestrekte hand die hei geld aan Barbara toereikte. Hij deed zijn best zioh op te richten. „Doe dat niet. Blijf nu stil liggen, mijnheer Holmes," zeide Barbara Texas en Pat bevonden zich in de aangrenzende ka mer en kwamen toesnellen. ,.Ik moet opstaan, vrien den", riep Holmes smeekend. „Wij moeten terug naar Abe Lee... Hij is gewond en hij ligt alleen, daar in dé woestijn... Waarom gaan jelui niet?... Miss Worth ik smeek u..." Texas Joe dwong hem tot rust. „U zult het u voor een tijdje wat makkelijk moeten maken, mijnheer Hol mes. Vertel ons maar eens precies wat er gebeurd is. Als wii maar eerst weten welken weg wij uit moeten, dan zullen wij er dadelijk werk van maken." Toen Holmes hun in het kort van het gevecht in den Duivelsweg verhaald had. en hoe hij Abe bij de Wolfs- bron had achtergelaten, zeide Tex: „Mijnheer Holmes, blijf nu zoo kalm mogelijk. Barbara zal voor u zorgen en Abe brengen wij morgenochtend naar huis. En dan hebben wij nog een appeltje te schillen met die helden die u en Abe zoo hebben toegetakeld." Een uur later reed een rijtuigje met vier paarden bespannen en door vijf ruiters geëscorteerd, van Ge- meenebest in zuidelijke riohting. EENENDERTIGSTE HOOFDSTUK. Barbara wacht u aan het ontbijt. Alleen in de woestijn, wachtte Abe Lee die lange, lange uren van den nacht op den morgen die redding brengen zou. Van tijd tot tijd verzonk bij in een toestand van on volkomen bewustzijn, waarin het hem was, alsof hij nog steeds voortreed, voort, voort, op zijn paard... voort, naar San Felipe, zoo eindeloos ver dat hij niet hopen mocht ooit het einddoel van zijn tocht te bereiken. Weer zag hij zich bij het hotel, omringd door een tal rijke menigte die hem nieuwsgierig gadesloeg, terwijl de hotelbediende hem aan het verstand bracht, dat mijn- DE LUTINETOREN BESCHADIGD. Kwaadwilligheid in het spel? Het werk moet een half jaar worden opgeschort. Bij hel. Lutinewerk op Terschelling is een kink in den kabel gekomen! Toen men Zaterdag, nadat er tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden een week stagnatie was geweest, de werkzaamheden wilde voortzetten, is men tot de minder prettige ont dekking gekomen, dat de Lutinetoren ernstig was beschadigd. In het conische gedeelte van den toren onder de wateroppervlakte, even boven de zandlaag en ruim drie-en-een halve Meter boven den roestklomp, zijn twee platen, elk 3 M2 groot, totaal vernield. Na een nauwkeurig duikeronderzoek is komen vast te staan, dat hier een explosie moet hebben plaats gehad. Men neemt aan, dat hier kwaadwilligheid in het spel is, en dat de explosie is veroorzaakt door het werpen van kleine dynamietpatronen. De politie heeft onmiddellijk een uitgebreid onder zoek ingesteld. Voor de ondernemers van het bergingswerk is de ze beschadiging een enorme tegenvaller. De heer Beckers en de heeren Dros en Doeksen zijn nu van plan een nieuwen toren te bouwen, om het werk in elk geval voort le zetten. Hiermede zal echter ge- ruimen tijd gemoeid zijn, zoodal bet werk wel een half jaar zal moeten worden onderbroken. Zondagmiddag is de sleepboot „Neptunus" met het bergingsmateriaal van het „Lutine" -terrein in de ha ven van Terschelling teruggekeerd. De cylinder, waarin zich de motor met zuig- en persinrichting be vindt, is thans in veiligheid gebracht. Hierdoor is een waarde van f 15.000.— gered. Maandag zou men trachten om htt conische ge deelte weer te bergen. ARME KLEINE. In een woning in de Nierstraat te Amsterdam, is een 2-jarig meisje in een tobbe met kokend water gevallen. Het kind is aan de bekomen verwondingen overleden. KNAAPJE UIT DEN TREIN GEVALLEN. Dood op de baan gevonden. Zondagavond heeft trein 314, die in normale gevallen te half acht uit Utrecht aan het Weesperpoort Station te Amsterdam arriveert, ruim een half uur vertraging gehad, tengevolge van het feit, dat de machinist bij Duivendrecht moest stoppen, doordat er aan den nood rem getrokken was. Bij onderzoek bleek, dat een zes jarig jongetje dat met zijn grootmoeder reisde, uit een derde klasse coupé op de baan was gevallen. Toen men het kind vond was het reeds dood. Het droevig ongeval verwekte onder de reizigers, zoo als te begrijpen valt, groote ontsteltenis en deelneming. LUGUBERE ONTDEKKING. Bewoners van perceel Jacob van Lennepstraat 119 te Amsterdam namen Zaterdagmiddag op het portaal van de derde étage een ondragelijken stank waar. Als ge volg daarvan verschaften zij zich toegang tot de wo ning van een 62-jarigen man, die alleen op genoemde étage woont. Zij troffen hem daar dood aan, zittende op een stoel. Het gelaat en de handen van het lijk wa ren geheel zwart. Bij het onderzoek van de politie, die dadelijk was gewaarschuwd, is komen vast te staan, dat de man op 21 Augustus het laatst is gezien. Ver moed wordt, dat de overledene, die ruim gebruik maak te van sterken dronk, door een hartverlamming is ge troffen. De Geneeskundige Dienst heeft het stoffelijk overschot naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. heer Jefferson Worth daar nooit geweest was en dat er geen geld was... geen geld... geen geld... Dan weer vocht hij met James Greenfield om het bezit van een zwartlederen documententasch... Een oogenblik daarna leverde hij slag in den Duivelsweg tegen een bende Mexicanen die zoo talrijk waren dat hij het opgaf hen te tellen en hij alleen kon vechten... niets dan vechten. Telkens weer kwam Barbara hem smeeken dat hij haar redden mocht van een ontzettend gevaar en als hij tot haar wilde snellen, dan was het alsof een zware last hem tegenhield en die bruine oogen zagen hem ver wijtend aan. En hij vloekte en gilde toen Willard Hol mes kwam en haar weghaalde en hij zag hen beiden wegrijden door de groene akkers en boomgaarden van een verrukkelijk land en in hun geluk dachten zij niet meer aan hem die daar alleen lag in de woestijn. Dan volgde er een lange tijd dat hij in helder bewust zijn een hevige pijn voelde in zijn been en hij zag om hoog naar de sterren en berekende den tijd en den af stand sinds Holmes was weggereden... hoe lang het nog zou duren, eer de ingenieur Gemeenebest bereikt had... en dan die onzekerheid of het Tex en Pat gelukt zou zijn de stakers in bedwang te houden, of het niet reeds te laat zou zijn... Eindelijk verloor hij alle begrip van tijd. Zijn uitge putte zenuwen en spieren reageerden niet langer op ingevingen van dreigend gevaar, zijn verstand weigerde te werken. Een duister kleed dat niet de duisternis was van den nacht, omwikkelde hem met zware plooien Hij worstelde en bood tegenstand, maar eindelijk be rustte hij met een zuoht en bleef onbewegelijk liggen. Hij zag de sterren niet verbleeken, zag niet de eerste sohemering van den dageraad lichten over het Konings dal. Hij zag de heuvelen niet in purpergloed zich aftee- kenen tegen den hemel. Hij zag de zon niet opdoemen uit de onderwereld en nu de stroomen van haar licht uitgieten over de woestijn. Hij wist en zag niets, totdat er iemand kwam die iets tusschen zijn lippen drong dat een weldadige warmte door zijn lichaam verspreidde. En hij hoorde een welbekende stem: „Hij haalt het wel weer op, jongens..." Met een glimlach sloeg Abe zijn oogen op. „Goeden- morgen, vrienden. Is Holmes er nog tijdig geweest?" „Ja, het was juist op het nippertje... Nu wacht Bar bara je aan het ontbijt. Word goed wakker en kom met ons mee." De opzichter behoefde niet te vragen waarom Tex zooveel gewapende mannen had meegebracht... Hij gaf Tex en zijn vrienden al de inlichtingen die hem bekend waren en bij de opsporing van de Mexicanen van dienst konden zijn. Lindbergh's onderzoek van het Noord-Atlantische vliegtraject. De „Daily Telegrapli" schrijft, dat Lindbergh's onder zoekingen over het Noord-Atlantische vliegtraject de opmerkzaamheid der Engelsoht. Fransche en Duitsehe luchtlijnen hebben getrokken. Zijn onderzoek is reeds het voorwerp van een gedaehtenwisseling tusschen de verschillende Amerikaansche en Engelsche luchtvaart maatschappijen, alsmede van die van andere Europee- sehe landen. De Imperial Airways heeft het plan, zoo als bekend, haar dienst uit te breiden tot een zomer- en winterbed-rijf over den Oceaan, waarbii zou worden sa mengewerkt met Amerikaansche en andere maatschap pijen. Voor den zomer zou de Noord-Atlantische route, voor den winter de route over de Azoren en Bermudas in aanmerking komen. Bij de Noordelijke route zijn vooral Duitschland en Denemarken geïnteresseerd. Op deze gronden is de vlucht van Lindbergh van groote internationale beteekenis. Lindbergh acht het noodig, de Shetlandsche eilanden tot een steunpunt te maken en in zijn eerste rapporten heeft hij zich reeds zeer optimistisch uitgelaten over het plan tot een regel matig Noord-Atlantisch vliegverkeer. Indien .een der gelijke dienst zou worden georganiseerd, zou Engeland daaraan in ieder geval deelnemen door een zijlijn Shet landsche Eilanden-Croydon. De luchtdienst van Croy- don naar Amerika zou dan dubbel zoo snel zijn als het scheepvaartverkeer. Volgens de „Daily Telegraph" heeft Lindbergh 't voornemen, op zijn retourvlucht de zuide lijke route nader te onderzoeken. Lindbergh is van de Shetlandeilanden over de Noord zee gevlogen en is te Kopenhagen geland. Staking der binnenschippers in Frankrijk. De gendarmerie neemt de laatste „drijven de vesting." De groote waterbarricade, die de stakende Fransche binnenschippers tusschen Eragny en Pontoise in de Oise hadden gevormd, door ruim 200 aken in 15 tegen elkaar liggende rijen dwars over de rivier te leggen, is door de gendarmerie en marinesoldaten bezet en uit elkaar gehaald. De stakende schippers pleegden slechts lijdelijk verzet, door de loopplanken, die de buitenste schepen met den oever verbonden, in te nemen. De gendarmerie had echter de beschikking over voldoende planken om toch aan boord der schepen te komen. De motorspuiten behoefden niet in werking te treden, aan gezien de bezetting der schepen zonder incidenten ge schiedde. De laatste veirapepring is daardoor opge-» ruimd. De staking geëindigd. De staking kan als definitief beëindigd worden be schouwd. De stakende schippers van Chanyl, het be langrijkste stakingscentrum, hebben Zaterdagmiddag eenstemmig de voorstellen aangenomen, die in het verloop van de onderhandelingen tusschen het stakings comité en den Minister van Openbare Werken zijn. uitgewerkt. De schippers hebben hun eischen over bijna de geheele linie ingewilligd gekregen, uitgezon derd de opheffing van den nachtarbeid, waarin de mi nister niet kon toestemmen. De arbeid is Maandag morgen hervat. Fransch—Russisch handelsverdrag. Principieele overeenstemming. Bij de Fransch-Russische besprekingen in zake een handelsverdrag is principieele overeenstemming be reikt. Er is een protocol opgesteld, dat nog door de Sov.jetregeering zal moeten worden goedgegkeurd. De eerste onderhandelingen hebben in hoofdzaak be trekking gehad op de kwestie van Russische orders in Frankrijk. ZEVEN ITALIANEN IN DE ALPEN DOODGEVROREN- Uit Ohamonix wordt gemeld, dat zeven toeristen, die Dinsdag Courmayeur verlieten, drie dagen lang aan de Italiaansche zijde van den top van de Mont Blanc hebben rondgedwaald. Vijf hunner konden van uitput ting niet verder en twee anderen wisten Vallot te bereiken, vanwaar zij met levensmiddelen naar hun kameraden terug willen keeren. Men neemt aan, dat ook deze onderweg bevroren zijn, aangezien de tem peratuur 35 graden bedroeg. Een reddings-expeditie heeft thans alle zeven lijken geborgen. Toen zij hem zoo geriefelijk mogelijk met behulp van een veldbed in het rijtuig hadden geplaatst, Pat naast hem en Pablo op de plaats v£n den voerman, werd da reis aanvaard. Nog een eindweegs vergezelden Texas en de zijnen het rijtuig en toen kwam het afscheid. „Ik kan onmogelijk zeggen, wanneer ik terug zal zijn, Abe. Maar ik geloof toch niet dat het lang zal duren en in elk geval raad ik aan het je niet te moeilijk te ma ken. Tot weerziens." „Tot weerziens en veel geluk." Het span van Pablo reed langzaam door. De ruiters wachtten een oogenblik. Toen vroeg Texas; „Alles klaar, jongens?" „Alles klaar!" was het antwoord. En snel reden de vijf ruiters weg in de riohting van den Duivelsweg. TWEE EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. Barbara verpleegt de gewonden. Na een verkwikkenden slaap van eenige uren en een goed ontbyt dat door zijn gastvrouw eigenhandig toe bereid en voorgediend werd, verklaarde Willard Hol mes dat hij zoo gezond was als hij zich ooit gevoeld had. „Maar u hebt toch nog een weinig verzorging noodig" zeide Barbara. toen de Indiaansche dienstbode de ka mer binnenkwam met warm water, handdoeken en verbandstoffen. Zij boog zich over hem heen en ven- wijderde met vaste en behendige vingers het verband van zijn schouder. Zorgvuldig reinigde zij de wond en legde er versch pluksel en een nieuw verband op. Hij zag haar aangezicht zoo dicht bij het zijne en het was hem, alsof hij haar nog nooit goed had aangezien. Haar wangen waren gebruind door de zon en de lucht van de woestijn, maar daaronder gloeide het rijke, warme le ven dat door haar aderen vloeide. Haar bruine haar tooi, zacht en golvend, bracht hem in de verzoeking met zijn vrije hand een weerbarstigen lok op zijde te buigen. Hij bewoog zich onmerkbaar en haar bruine oogen, vol vrouwelijk medelijden, ontmoetten zijn blik. „Doet het pijn?" Hij glimlachte en sohudde zijn hoofd. „In het geheel niet. Ik geloof eer dat ik het aangenaam vind." Zij bloosde en hij voelde haar vingers beven, terwijl zij haar liefdewerk vervolgde. „Wanneer u mij uitlacht, geef ik mijn taak over aan Ynez," dreigde zij en hij beloofde haar onderdanig en gehoorzaam te zijn. Onwillekeurig bewoog hij zich weer. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 5