Met de U.L.O.-leerlingen rond de IJsselmeer. Bruggenbouw te Middenmeter. In den loop der maand September zullen door de directie der Zuiderzeewerken worden aanbesteed de metalen bovenbouwen en bewegingsinrichtingen van de 3 ophaalbruggen in de Wieringermeer nabij Midden- meer. Het werk omvat de levering en het stellen van een en ander tot een bedrag naar raming van 51.000. Arbeidsbemiddeling. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling te Wie- ringen kwamen in 1932 2038 aanbiedingen van werk zoekenden in. Hiervan werden geplaatst: 632 in- en 1 buiten de gemeente. Het aantal aanvragen van werkgevers over hetzelfde jaar was 1761. Geplaatst konden worden 632 in- en 1128 buiten de gemeente. Russische belangstelling naar de wierwin ning. Naar wij vernemen is dezer dagen door het „Insti- tut für Mechanlsierung und Elektrifizierung der Land- wirtsehaft" te Detskoje Selo bij Leningrad bij de ge meentelijke autoriteiten geïnformeerd naar de methode die voor het binnenbrengen van zeewier wordt gevoigd en de werktuigen en machines, die voor de eventueele verwerking tot veevoeder en mest worden gebruikt. Vrijstelling dienstplicht'. Door Z.E. den Minister van Defensie is aan den in geschrevene voor den dienstplicht, lichting 1932, Anne Kramer te Westerkllef vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens kostwinnerschap. Bij den aanvang is er veel belangstelling en de aan wezigen hebben zeker geen spijt gehad van hun gang naar de Loet, Nauwelijks is afgetrapt of Schagen's linkervleugel stevent op het doel der gasteu aan. Dekker s schot be landt echter in "t zijnet. Het tempo is uiterst snel en beurtelings zijn de partijen in den aanval. Vooral zien we goed werk ter eener zijde van Boontjes en Dek ker, aan den anderen kant van den uiterst snellen rechtsbuiten van de H.Z.C.'ers. Driemaal in korten tijd vangt Arnoldus schoten van zijn voet op, wat hem een open doekje bezorgt. W. Rus als rechtsbuiten combineert goed met de Vries, die Boontjes ook niet werkeloos laat toezien, maar hem steeds weer in den aanval betrekt. Is in de eerste oogenblikken aanvoerder Rus wat weifelend, al ras heeft hij zijn ouden vorm terug en zet beur telings zijn vleugels aan den arbeid. Ken schot van Boontjes bewerkt de lat, 't is slechts uitstel van exe cutie. Als Lutjeharms het leer te pakken heeft, snelt hij naar binnen en geeft op het juiste tijdstip aan Dekker de gelegenheid tot doelpunten. Deze speler aarzelt niet en jaagt van dichten afstand den bal in de touwen. 10. Is daarmee b t ijs gebroken, dat het met. de doelpunten zóó snel zou gaan, was, gezien het spel der Harlingers niet tc verwachten. Is Boon tjes al van ouds een gevreesden midvoor, heden maakte hij het zijn tegenstanders al bijzonder lastig. In vrij korten tijd passeerde hij de H.Z.C.-aehterhoede op verbluffende wijze en doelpuntte evenveel malen. 40. Dat Harlingen zoo vurig doorstreed, strekt, haar tot eer. Steeds weer werd getracht een doorbraak te for- ceeren, maar veel verder dan Vlottes en Rempt kwam men niet. In het uiterste geval toonde Arnoldus zijn kunnen en hield zün doel op schitterende wijze vrij van elke doorboring. Vóór de rust speelde Schagen een magnifieke partij. Het combineeren, het afgeven, het opstollen. alles was in orde en zelden zagen we een zoo goed spelend Scha gen. Zonder uitzondering werd cr „spel" gegeven en de 40 stand, waarmee de rust in ging, was wel zeker verdiend. Na de thee. Na de thee zagen we bij Harlingen 3 backs opge steld, wat evenwel niet heeft kunnen voorkomen, dat ook in deze periode Schagen de meerdere is geweest. Evenals voor rust. was het beste aeel deel voor de geel-zwarten. Al gauw maakt Dekkor dankbaar ge bruik van een voorzet van W. Rus. 5—0. Men ziet in Boontjes dc gevaarlijke man en deze prima voetballer geniet een bewaking, die raeenigeen tot werkloosheid zou doemen. Hii dacht er andere over. Draaiend als een tol, handig als een goochelaar en glad als een aal glipte hij telkens weer door de zwoegende verdediging heen en evenals voor de rust gaf hij driemaal 't nakijken. Tot het bittere einde streden do H.Z.C.'ers en de luide aanmoedigingen bij eiken aanval hunnerzijds was wel een goede belooning. Daar moest het echter bii blijven. Al kroop het doel van Arnoldus eenige ma len ->or 't oog vr een naald, het bleef van elke door braak gevrijwaard. Met 80 voor Schagen kwam het einde van dezen schitterenden wedstrijd. Dienen we hieraan nog veel toe te voegen? Scha gen I speelde zoo we reeds zeiden schitterend en met tact. Ook voor dit elftal koesteren we de beste ver wachtingen. Duidelijk bleek dezen dag 't. kunnen en als de wil er tijdens de competitie zal wezen, zal Schagen I een kampioenspretendent zijn, zonder eenigen twijfel. Bezien we dan tot slot de prestaties der drie elftal len, dan mogen we constateeren, dat hei trainen on der prof. Reitsma effect sorteert, I, II en III zijn mo menteel goed samengesteld en we zien met spanning inaar tevens vol hoop en verwachting de competitie 1933—1034 tegemoet. Gaat voort op den ingeslagen weg. Grijpt straks de kansen. Play Upü ANNA PAULOWNA. B.K.C. 2—Atlas 2, 2—4. Om half 2 speelde B.K.C. 2 een wedstrijd tegen At las 2. Daar eenige spelers niet konden en ook een paar spelers van het 2de in het eerste móesten mef- spelen, kwam het dat B.K.C. 2 dezen middag een andere opstelling had. Toch speelden do jongens heel goed en reeds na 10 minuten spelen maakt Jb. Post het eerste doelpunt, 1—0. Maar spoedig maakte Atlas gelijk, 11. Toen ging het spel een heelen tijd gelijk op, tot aan even voor rust, toen Atlas flink kwam opzetten, wisten ze nog éénmaal te doelpunten, 1—2. Na rust ging het weer gelijk op en het kwam door een misverstand in de Atlas-achterhoede dat B.K.C. gelijk maakte, Later zakte B.K.C langzamerhand af, hiervan maakte Atlas gebruik en wist voor het einde nog 2 maal te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 4—2 overwinning voor A. B.K.C. I—Atlas I, 1—4. B.K.C. 1 kwam om ruim 3 uur tegen Atlas I in het veld. B.K.C. kwam uit met een proef-elftal. Atlas had een zeer sterk elftal (o.a zagen wij de oud H.R.C.- speler Beier als rechtsback) en liet heel mooi spel zien. Atlas scoorde voor rust 4 doelpunten. Na rust ging het met B.K.C. iets beter, al bleven in eerste instantie doelpunten uit. Toch wist B.K.C. even voor het einde nog een tegenpunt te scoren. Het einde kwam alzoo met een 4—1 overwinning voor Atlas. De elftalcommissie zal nog heel wat werk krijgen voor de samer^telling van B.K.C. I. B.K.C. 3H.S.V. 2. B.K.C. 3 was op bezoek bij H.S.V. 2 van den Helder. Ook B.K.C. 3 kon geen overwinning in de wacht sle pen, met 4—0 werden de Poldersche jongens naar huis gestuurd. Rust was 10. Volgende week dan B.K.C. I—Watervogels I. HARENKARSPELDIRKSHORN. Zondagmiddag werd alhier een voetbalmatch ge speeld tusschen D.F.C. veteranen alhier en D.E.S. ve teranen uit Barsingerhorn. Uitslag was: 5—3 voor D.E.S. Daarna werd een wedstrijd gespeeld tusschen D.F.C. I van Dirkshorn en D.E.S. combinatie, met uitslag 7—5 voor Barsingerhorn BARSINGERHORN. Zondagmiddag toog een D.E.S. combinatie, bestaan de uit 4 spelers van het eerste, 6 A-adspiranten en 1 v B-Adsp., benevens het Veteranenelftal naar Dirks horn om D.F.C. en de D.-veteranen te bekampen. De veteranen binden eerst den strijd aan. De strijd is nog geen 2 min. oud of een voorzet van rechts wordt door den middenvoor ineens ingeschoten. Een uit stekend doelpunt, waarmee het ijs gebroken scheen. Want, konden do veteranen in voorgaande wedstrij den Slechts sporadisch het net vinden, nu was de stand bij de rust 50 in haar voordepl. Na de pauze pakte D.F.C. beter aan en de strijd was ook nu meer verdeeld. De D.E.S. voorhoede had voor de rust het kruii blijkbaar verschoten, terwijl ook de D.F.C. achterhoede nu veel beter op dreef was. Doelpunten bleven aan dien kant dan ook uit. D.F.C. gelukte het evenwel den achterstand tot 5—3 Ie verkleinen. Hierna betraden D.F.C. en de D.E.S. combinatie het veld. Aanvankelijk leek het of D.F.C. een groote ne derlaag tegemoet zou gaan. Reeds vrij spoedig was de stand 20 voor D.E.Swaarbij zij overwegend in de meerderheid waren. D.F.C. werkte zich echter los en wist de partijen op gelijken voet te brengen. Voor rust nam D.E.S. wederom de leiding. Na de pauze was D.E.S. weer het eerst aan het woord en voerde ge leidelijk den stand op tot 6—2. D.F.C. hield echter moedig stand en verkleinde den achterstand tot 6—4. Het einde kwam tenslotte met 7—5 voor D.F..S. Het was alzoo een doelpuntenrijke middag, waaraan de kleine afmetingen van het veld wel niet vreemd zullen zijn. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in het café van den heer IJff. De veteranen ontvingen een lauwertak, terwijl de D.E.S. combinatie elf draagmedailles in ontvangst had te nemen. We be hoeven niet te zeggen, dat speciaal de adspiranten in hun schik waren. Met den wensth, dat D.F.C. een goede toekomst tegemoet zou gaan, werd deze spor tieve middag besloten. BREEZAND. De nederlaagwedstrijden van A.D.O. De serie nederlaagwedstrijdei. van de Chr. Voetbal- vereeniging A.D.O., werd voortgezet met den strijd A.D.O. II tegen Atlas III (Den Helder). Met rust stond A.D.O. met 31 voor. Atlas bevocht tenslotte een gelijk spel. Eindstand 33. A.D.O. I speelde daarop tegen Z.A.P. en won met 52, (Rust 2—0). A.s. Zaterdag weer voortzetting. Dan spelen A.D.O. IIStormvogels II en A.D.O. IR.C.B. I. u,t de OMGEVING WINKET Om 6 uur in den morgen stonden bij „de Pijp" twee groote bussen van de H.A.B.O. reisvaardig, terwijl op dit vroege morgenuur een groote bedrijvigheid heerschte op dit punt van het dorp. De leerlingen van de hoogste drie klassen van onze U.L.O.-school stonden klaar om hun jaarlijksche schoolreisje tc beginnen. Precies op tijd stapte het gezelschap van 55 leerlingen plus 3 geleiders in en onder vroolijk hoera-geroep vertrok men. Dc tocht ging via Kolhorn door dc Wieringermeer, waarna men over Wieringen den afsluitdijk bereik te, waar de groote sluizen werden bewonderd. Daar na ging de reis over den afsluitdijk op Friesland aan. Het doel van dit reisje was vooral, de noordelijke provinciën eens van nabij te leeren kennen en het mag worden gezegd, dit doel is uitstekend bereikt. Er werd gereden over Makkum, Bolsward. Sneek, waar de jongelui werden onthaald op Hagas boter rlrabbelkoeken. Daarna door het merengebied over Joure naar Heerenveen en Oranjewoud. Dit was de eerste pleisterplaats en in den bekenden speeltuin van Hotel Tjaarda met z'n vele schitteren de attracties (o, die dwaaltuin en die lachspiegels!), waren voor men het wist een paar uur verstreken. Vanaf de belvédère had men een prachtig gezicht over dezen ouden lusthof der vroegere Friesche stad houders met verre omgeving. Ook de Frieschë taal. die men hier hoorde spreken, had z'n eigenaardige bekoring voor de jongelui. Noodo stapte men weer in en voort ging de reis over Gorredijk, Beetsterzwaag. Olterterp, Marum, Tolbert, Hoogkerk, Groningen. Lang tijd voor een op onthoud in deze mooie stad was er niet; even een verfrissching gebruikt, een korte wandeling door het centrum der stad en daarna over Haren naar Noord- laren, vanwaar men een prachtig gezicht had op het Zuidlaardermeer, dat daar in 't licht van de reeds dalende zon lag als een sprookje. Met een beetje fan tasie kon men zich in Zwitserland wanen! Zoo werd over Zuidlaren en Vries, Assen bereikt, waar men zou overnachten in het Parkhotel, 't Be hoeft wel niet gezegd dat het uitstekende diner heer lijk smaakte en na een korte wandeling ging het ge zeischap om tien uur te bed. De eerste dag was prachtig geweest. 's Morgens 6 uur was het weer opstaan en na een stevig, keurig verzorgd ontbijt werd om even half acht de reis voortgezet. Het ging nu over Rolde en Gieten den Hondsrug af tot Borger met een kleine onderbreking voor het bezoek aan een paar hunne bedden en daarna reed men dwars door dc Drentsche heide en de groote ontginningen naar Beilen. Van daar ging het over Steenwijk naar Giethoorn. Hier werd een prachtig puntertochtje door „Hol- landsch Venetië" gemaakt., men at er heerlijke pa ling en onder vroolijk gezang bereikte men Meppel. Tusschen Meppel en Zwolle waren het vooral dc typische kleederdrachten in Staphorst en Rouveen, die de aandacht trokken. Over de nieuwe IJsselbrug bereikte men nu Gelderland Prachtig was die tocht naar Apeldoorn! Aan de bekerfde uitspanning „Dc Julianatoren" stapte men uit en het hier opgedien de diner smaakte zoo mogelijk nog lekkerder dan in Assen, 't Groote gebrek was hier eeu tekort aan tijd. Hoewel intusschen telefonisch naar Winkel was be richt, dat men in geen geval voor tienen thuis zou zijn, was het toch drijven en zoo kreeg men van deze schitterende uitspanning juist genoeg te zien om er voor een volgenden keer naar terug te verlangen! Nog genoot men op den verderen tocht van de prachtige vergezichten en de heerlijke Veluwsche. hosschen en zoo bereikte men Amersfoort. Verder ging het nu over Soestdijk. Laren en Naarden naar Amsterdam. Nog even pleisteren in Heck's lunch room aan 't Rembrandtplein. waar 't alles vroolijk- heid en schitterende kleurenrijkdom was en toen werd onder vroolijk gezang de laatste étappe over Haarlem, Velsen, Alkmaar aanvaard. In Nieuwe Niedorp werd een deel van het gezel schap afgezet, verwelkomd door een groote groep ouders en belangstellenden en vroolijk en opgewekt arriveerde het overgebleven gedeelte om half elf „aan de Pijp" alhier, ook hier opgewacht door een groote schare belangstellenden. 't Waren een paar dagen geweest voor de jonge lui, om nooit te vergeten! En vol enthousiasme wor den reeds weer plannen beraamd voor het volgende jaar! Mogen ze net zoo goed slagen als totnogtoe steeds het geval is geweest!! Dit was de eerste keer, dat voor het U.L.O. school reisje gebruik werd gemaakt van de II.A.B.O.-bussen (anders ging de tocht altijd per trein), maar het kan niet anders gezegd worden dan dat de proef uitste kend geslaagd is. HARENKARSPE^ Maandagmorgen te ongeveer 3.45 uur werd de heer G. J., veehouder te Waarland, door iemand gewekt met de ontstellende mededeeling dat zijn klamp hooi, oogst 1932, in brand stond. Buiten gekomen, zag hij dat de geheele klamp rondom in brand stond. Met behulp van buren wist men met emmers water te voorkomen, dat alles verbrandde, doch de schade is niet gering. Maandagmorgen, na het sluiten der kermis, werd bij den caféhouder Van Ophem te Waarland, een groote steen door een ruit gegooid. Ofschoon Van O. direct naar buiten ging, was van den dader geen spoor te zien. Het kermisbezoek aldaar zal in deze geval-, den hier geen goed aan doen. De politie heeft dc zaak in onderzoek. C ALLANTSOOG Fanfarecorps „Callantsoog." Zondagmiddag j.1. gaf het fanfare-corps „Callants oog", onder leiding van zijn directeur, den heer A. Vriesman een uitvoering in de Groote Keeten. Het mooie zomerweer en de vroolijke nummers van ons corps lokten heel wat belangstellenden, zoodat directeur en leden op een goed geslaagde uitvoering mogen terugzien WIERINGEN DEN OEVER. Florafeesten te Den Oever. Uitstekend geslaagd begin. Onder het fraaist denkbare zomerweer zijn Zater dagavond de traditioneele Florafeesten ingezet met een muzikalen rondgang door het dorp met de rnu- ziekvereeniging „Apollo", onder leiding van den Di recteur Joh. V. Glabbeek, welke reeds dadelijk zeer voel publiek op de been bracht. Het slot van den rondgang werd gevormd door een bijeenkomst in dc historische kapel, waar de heer C. Tijsen Mzn., voorzitter van Flora, met een welge kozen openingswoord de tentoonstelling opende. Laat ons reeds dadelijk zeggen, dat de uitgebreide fraaie collectie planten en bloemen de algemecne bewon dering wekte. Ook de kapel was voor deze gelegen heid in fraai gewaad gestoken, waar door rappe meis jeshanden allerwege feestelijke versieringen waren aangebracht. In dit bloemen- en plantenmilieu sprak de heer Tijsen voor een talrijke schare bezoekers zijn openingswoord uit. Spreker memoreerde dat reeds bij het ontwaken der lente de bevolking rijkhalzend uitziet naar de Florafeesten, echter voor dat deze feesten aan het einde van het zomerseizoen kunnen worden gehouden, dient er veel, heel veel te ge schieden. Het resultaat van den arbeid aan planten en bloemen besteed, ziet gij thans voor U. Aanvan kelijk zouden do Florafeesten een week eerder zijn gehouden, doch daar „Apollo" dan zou zijn verhin derd geweest en Florafeesten zonder Apollo-muziek niet wel denkbaar zijn. werd besloten het feest een week uit tc stellen. Gezien de ideale weersomstandig heden, heeft men van dit besluit geen spijt behoe ven te hebben. Voorzitter roept een hartelijk wel kom toe aan „Apollo", daarbij de goede harmonie memoreerende. Na een woord aan het welslagen van de tentoonstelling to hebben geweid, verklaart spr. deze voor geopend. Hierop werden nog enkele muziek nummers ten gehoore gebracht, waarna talrijke be zoekers in- en uitwaart» gingen, laatstgenoemden om zich op het feestelijke kermisterrein <.e vermaken. Hier is het den geheelen avond ook zeer druk ge weest. en draaimolen, zweef en andere kermisattrac ties maakten goede zaken. De tweede dag zette in met een ruiterfcestdemon- stratic, welke des namiddags te twee uur aanving op het terrein van den heer V. Kocrn J. Vzn., aan de Zwinstraat. Medewerking werd verleend door de lan delijke rijvereenigingen Wieringen en Barsinger horn, instructeurs resp. de heeren His Wilms en v. Aarsen, alsmede wederom door de ruu-iekverecniging „Apollo". Een groote menigte publick heeft Zondag middag wederom van dc ideale ruitersport genoten- Behoudens de omstandigheid dat sommige paarden bij het hindernisspringen er de voorkeur aan gaven buiten de hindernis om te gaan, inplaats van er over heen, is verder keurig gereden. Wij vermelden de nummers carousselrljden, het groepspringen en de eenacter „Gestoorde Theevisite Dit laatste nummer werd tot groote hilariteit bij het publiek ii} dubbele beteekenis gestoord, daar de paar den zich aan de theevisite stoorden, in plaats van andersom. Na afloop van het goed geslaagde ruiterfeest wer den de linten door den burgemeester van Wieringen verstrekt. De kleuren oranje, rood. wit en blauw vertegenwoordigden resp. de eerste, tweede, derde en vierde klasse van plaatsing. De einduitslagen luiden als volgt; Tally Ho. (W) Wieringen, (B) Barsingerhorn; 1. Jb. Mulder. W; 2 Jb. Kistemaker, B: 3 Annie Bruul, W' 4. G. Blaauboer, B. Stoelenrace: 1. Annie Bruul, W; 2. W. Kooij, W; 3. H. Kistemaker, B; 4. Jb. Mulder, W. Individueel Springen; 1. G. Blaauboer, 2, Boersma, 3. T. Schenk: 4. Jb. Kistemaker, allen B. Na het rijden van een eereronde was ook dit ge deelte van het programma afgeloopen. Ondertusschen waren de bekroningen vastgesteld voor de inzendingen op de tentoonstelling. Dat de keurmeester, de heer v. Amersfoort uit Den Helder, voor een moeilijke taak stond, stond reeds bij voor baat vast. Hij heeft, zich niettemin op verdienstelijke wijze van zijn werk gekweten. De uitslagen volgen hier: Bladbegonia: le prijs met eereprijs, uitgeloofd door het bloemenmagazijn J. Postuma, Ir. Ringeling: 2e prijs J. Brouwer; 3e prijs Jb. de Haan; 4e prijs K. Kuit; 5e prijs P. Bakker Ez.; 6e prijs Wd. Keijzer; 7e prijs M. Gorter; 8e prijs J. Metselaar Jbz.; 9e prijs Mart. Tijsen; 10e prijs J. Metselaar Jbz.; 11e prijs P. Poel; 12e prijs D. Lont. Fuchsia: le prijs Wd. Klaver; 2e prijs C. Tijsen; 3e prijs C. Maars. Begonia Semperflorens: le prijs P. Hellingman: 2e prijs A. Bakker; 3e prijs N. Stadig; 4c prijs J. Kale- veld; 5e prijs M. Klein; 6e prijs C. Maars; 7e prijs C. Wagemaker. Pelargonium Zonale (Geranuim); le prijs D. Bak ker M. Jz.; 2e prijs P. Halfweeg; 3e prijs H. Hoog- vorst; 4e prijs P. Hermans; 5e prijs C. Rotgans. Falangium: le prijs J. Wiegman; 2e prijs P. Rot gans; 3e prijs P. Klein; 4e prijs Ir. Ringeling; 5e prijs Terpstra. Sedum Sieboldiï: le prijs A. Kok; 2e prijs C. Kool Jbz.; 3e prijs P. Smit; 4e prijs S. Bakker Jzn. Azalea Sieboldiï: le prijs C. Bais; 2e prijs J. v. Gin- kel; 3e prijs G. Rotgans: 4e prijs J. Metselaar. Bouquetten: lo prijs Jeanette Rotgans; 2e prijs N. Rotgans Ezn.; 3e prijs D. Rotgans; 4e prijs Antje van Os; 5e prijs Annie Heiblok; 6e prijs Marie Rot gans. Groepen Cacteeën: le prijs J. Poppen: 2e prijs Ir. Ringeling; 3e prijs J. Koorn Vzn.; 4e prijs S. Zomer dijk. Groepen diverse Planten: le prijs S. Kooij; 2e prijs D. Verfaille; 3e prijs Jb. Kuiper; 4e prijs D. Bakker M. Jzn.; 5e prijs S. Zomerdijk; 6e prijs J. Poppen, 7e prijs J. Boersen; 8e prijs D. Bakker Dzn.; 9e prijs H. Grooteraaat. Mooist gekweekte plant: le prijs P. Poel met Aspa ragus Sprengeriï: 2e prijs raej. A. Tijsen met Aspidi stra; 3e prijs Saxifraga (onbekend); 4e prijs S. Bak ker met Asperagus Sprengeriï; 5e prijs Bladbegonia (onbekend); 6c prijs S. Bakker, met idem; 7e prijs J. Bakker M. Jzn., met idem. Ook Zondagavond heerschte alom eeu prettige stemming, tentoonstelling en kermis hadden het we derom zeer druk, terwijl ook de balzalen zich in een druk bezoek mochten verheugen. Voor den Maandag stond op het programma ring steken te paard voor dames en heeren. Aanvang n.m. 2 uur. Het inleggeld bedroeg hiervoor 50 cent, terwijl 4 prijzen waren vastgesteld, t.w.: le prijs f25; 2e prijs f 15; 3e prijs f 10, en 4e prijs f 5. Bij den aanvang der ringrijdarij bleek dat 28 deel nemers zich hadden opgegeven. Een vrij behoorlijk aantal derhalve, in verband waarmede het aantal prijzen met een 5en prijs ~ord uitgebreid. Ofschoon het aantal bezoekers minder was dan jl. Zondag, wa ren niettemin naar schatting 300 toeschouwers aan wezig. De ringrijderij had een prettig verloop en was circa vijf uur geëindigd. De prijzen werden als volgt toe gekend: le prijs J. Rotgans Pzn.: 2e prijs raej. A. Bruul (eenigste vrouwelijke deelnemer); 3e prijs J. Bakker Szn.; 4e prijs Jb. Halfweeg Pzn.; 5e prijs M. Heij blok Mzn. Jr. Het geheel werd wederom opgeluisterd door „Apollo". WIERINGEN. Inbraak In het Amstelbad. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben onge- wenschte gasten zich toegang verschaft tot een der gebouwen van het Amstelbad. Behalve een bedrag van pl-m. f 5 aan klein geld uit een lade en enkele pakjes koffie en thee viel den heeren inbrekers niets in han den. Werkverschaffing. In de week van 12 tot 19 Augustus j.1. waren bij de werkverschaffing in den Wieringermeerpolder 210 werkloozen uit de gemeente Wieringen tewerkgesteld. Vangen van eenden ln kooien. Aangezien er soms misverstand voorkomt omtrent de vraag, of zij, die door middel van een eendenkooi wa terwild vangen, eene groote jachtacte als bedoeld in art. 15 sub b, dan wel een kleine als bedoeld in art. 15 sub d der Jachtwet moeten bezitten heeft Z.E. de Mi nister van Economische Zaken zijn oordeel hieromtrent gegeven, waaraan wij het volgende ontleenen. „Alleen voor het vangen van waterwild met netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, kan worden vol staan met een jachtacte, als bedoeld ln art. 15 sub d der Jachtwet 1923. Het vangen van waterwild door middel van een eendenkool moet worden opgevat als een af zonderlijk jachtbedrijf, geheel verschillend van dat, waarvoor eene jachtacte als bedoeld in art. 15 sub d der Jachtwet 1923 Is vereischt en ieder, die door mid del van een eendenkool waterwild vangt, zal van eene groote jachtacte als bedoeld in art. 15 sub b van die wet voorzien moeten zijn." Goedkeuring raadsbesluit. Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben bij be sluit d.d. 16 Aug. j.1. no. 71 hunne goedkeuring ver leend aan het besluit van den raad dezer gemeente d.d. 17 Maart 1933, tot aankoop van een strook grond aan de Koningstraat van Jb. Bruul en tot aankoop van di verse strooken grond met klinkerbestrating en plant soen te Oosterland van de N.V. Maatschappij tot Uit voering van Zuiderzeewerken. Verlof BL Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben in hunne vergadering van 25 Augustus j.1. ingewilligd het verzoek van den heer R. C. Franck te Oosterland om een verlof B voor twee kamers en één veranda van het door hem bewoonde perceel Akkerweg 10. TANG END IJ K Nog steeds houdt de uitkeering volgens de Tuin- bouwsteunwet de gemoederen bezig. De tuinders ken nen hier elkaar van haver tot gort en zjjn over 't alge meen vrij goed met eikaars inkomsten op de hoogte. Nog beter weten ze van elkaar, op welke wijze de bedrijven worden geëxploiteerd. De voorwaarden nu, waarvan een eventueelen toeslag op de gemaakte prij zen over de veilingen door de Tuinbouwsteunwet af hankelijk werd gesteld, waren gebaseerd op de ver houding van de bedragen, ontvangen uit het tuinbouw bedrijf en een ander bedrijf en inkomsten uit ande ren hoofde. Aan de hand van deze voorwaarden heb ben. velen om toeslag gevraagd met het gevolg, dat een deel een goedgunstige, een ander deel een afwij zende beschikking kreeg. Kennende eikaars omstan-t dighden, waaronder de bedrijven uitgeoefend worden, heeft die beschikking al tot heel wat ontevredenheid aanleiding gegeven, zoodat nog herhaaldelijk verzoe ken aan den regeeringscommissaris werden geda.n, om herziening van de beslissing, daarbij verwijzende naar gevallen, waarin wel een toeslag werd toegekend ea die maar op evenveel of minder antecedenten konden wijzen dan de betrokken verzoekers. Zoo werd ons een voorbeeld genoemd van iemand, die uit anderen hoofde 6 a 7 duizend gulden verdient en toeslag kreeg, terwijl anderen, die aan de voorwaarden van de Tuin bouwsteunwet voldeden, om voor toeslag in aanmerking te komen, en een aanmerkelijk bedrijfsverlies hadden te boeken, nul op het request kregen. Allicht zouden in deze zaak de plaatselijke commis sies, die van advies moesten dienen, veel steenen des aanstoots uit den weg ruimen, als de teleurgestelden, als lid hunner organisatie, Inzage konden krijgen van de motieven, waarop de weigering steunde. ZUIDSGHARiW OUDE. Vanwege de tulnbouwvereendging „De Toekomst" zal bij genoegzame deelname een eerste en een tweede cursus in bloembollenteelt worden gehouden. NOORDSCTHARWOUDE. Zooals bekend is worden hier meertmalen Bridge- wedstrijden gehouden, waarvoor veel belangstelling bestaat. Het is om zoo te noemen een nieuwe sport. Thans worden pogingen gedaan om een sjoelclub op te richten, waarvoor ongetwijfeld veel belangstelling zal bestaan, daar er hier velen zijn die de sjoelsport b e» oefenen. OUDKARSPEL. Zondag werd door de Vischclub een wedstrijd gehou den in de Kerk meer, waaraa n 32 personen deelnamen. De uitslag was ais volgt: de prijzen werden toegekend aan de heeren St. de Rijke, Kooijman, Plakman, van Dam, A- Timmerman, C. Vis, M. van Loo, P. van Dam en C. Langedijk. ANNA PAULOWN* VAN EWUCKSLUIS. Ons bericht inzake het ongeval aan den arbeider P. de Jong overkomen, behoeft eenige herziening. Werd aanvankelijk meegedeeld, dat een der beenen onder het wiel van den tractor verbrijzeld was, bij foto grafisch onderzoek is gebleken, dat hier van een ge wone beenbreuk, welke het linkerscheenbeen betreft, sprake is. Ofschoon nog ernstig genoeg, achten wij het voor den betrokkene zeer verheugend, dat dit ongeval, dat zich aanvankelijk zoo ernstig liet aanzien, nog zoo betrekkelijk gunstig zal verloopen. HOOGWOUD AARTSWOUD. Onze plaatsgenoot, de heer A. Schagen, won met zijn alom bekend paard „Manuel" op het concours- hippique te Heilo den len prijs. Zaterdag werd de werkman Heijink thuis ge bracht wegens een hem overkomen ongeluk op de bouwplaats van den heer Schenk in den Groetpolder. Hij was van een zaadschelf gevallen en had zich in- en uitwendig bezeerd. Dr. Pool verleende geneeskun dige hulp.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7