Radioprogramma SLACHTOFFERS VAN HET WATER. Russische expeditie. 32 Slachtoffers van slaapziekte. Uit huis gelokt en doodgeschoten. Geheime distilleerderij ontdekt. De Fmsche Golf afgedamd? Brand aan boord van vliegtuig. Geen strandpyama's in de kerk. De economische concessies van Mussolini aan Oostenrijk en Hongarije. Nationale herdenking van den slag bij Tannenberg. WARMENEÜ1ZEN De hengelsportvereeniging „Vischlust" hield Zon dag jJ. een hengelwedstrijd bij den Grebpolder. Aan dezen wedstrijd namen 19 leden deel. In totaal werden 111 stuks baars verschalkt en de grootste was 24.6 c.M. De uitslag was als volgt: le prijs, W. Sevenhuijsen, grootste baars; 2e prijs J. Zon, met 1" stuks; 3e prijs D. Pastoor, 12 stuks; 4e prijs U. Slot, 10 stuks; 5e prijs (na loting met no. 5) C. de Boer, 10 stuks; 6e prijs J. Jongerling, 9 stuks; 7e prijs Jb. Speets.8 stuks; 8e prijs P- Rol. 7 stuks; 9e prijs A. Nicolai. 6 stuks; 10e prijs P. Rempt, 5 stuks; 11e prijs (na loting met no. 10) A. Barten. 5 stuks. Door de aangename stemming die er heerschte en mede begunstigd door het mooie weer, is dit voor de club een mooie dag geweest. De laatste wedstrijd zal worden gehouden einde vol gende maand. Onze plaatsgeoote, Mej. M. Barsingerhorn slaagde dezer dagen voor het examen van coupeuse, dat gehou den werd te Den Haag. Ze is opgeleid aan de Mode- Vakschool te Alkmaar, onder leiding van Mej. Nelis. Z IJ P E PETTEN. Het verblijf op het strand, bij zulk prachtig weer reeds een feest op 'ichzelf, werd Zondag nog veraan genaamd door de diverse vermaken, die daar voor jong en oud waren georganiseerd. Onder groote be langstelling togen omstreeks 2 uur de kinderen met lofwaardigen ijver aan het werk ter vervaardiging van hun zandfiguren. De jury stelde den volgenden uitslag vast: Groep A (kinderen van 69 iaar): 1. Bram Beurs, 2. Lies Rolf, 3. Jan Rijs, 4. Dia Timmerman. Groep B (kinderen van 1014 jaar): 1. Jan Rolf, 2. Lies Eriks,. 3. Joosje Tolen, 4. Vrouwtje Breed, 5. Jan Eriks, 6. Piet v. Buuren, 7. Geertje de Graaff. Hierna ving de zwemwedstrijd voor heeren aan: een estafette over 2 X 50 m. vrije slag. Den sn eisten tijd maakte het tweetal: J. P. GeensenP. Eriks, 1 m. 40 sec.: 2. J. SchagerPiet Vriesman Cz., 1 m. 52 sec.; 3e F. de Graaff—A. Eriks. 1 m. 55 sec. Op het strand werden intusschen de voorbereidin gen getroffen voor 't zakloopen voor damesparen. Deze kamp veroorzaakte heel wat kluchtige scènes. Het resultaat w?w tenslotte aldus: 1. R. EriksT. de Waard, 2. B. Bremer—R. de Heer, 3. M. Breed—D. Kuiper. NIEUWE N I EDO RP Autobotsing. Een ernstig gewonden Tusschen Mark el o en Holten zijn Zaterdagmiddag een luxe auto uit Zwitserland en een bestelauto met elkaar in botsing gekomen. De bestelauto werd vernield, de andere wagen werd ernstig beschadigd. De chauffeur van de bestelauto werd ernstig aan het hoofd gewond en is naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd. De bestelauto kwam plotseling van achter twee met paarden bespannen wagens te voorschijn en reed in volle vaart tegen de tegemoetkomende auto op. Vol gens ooggetuigen treft den bestuurder van de bestel auto de schuld van het ongeluk. In de luxe auto waren vier personen afkomstig uit Zurich gezeten, die een rondreis door Europa maken. Geen hunner werd ge wond, alleen de chauffeur kreeg liohte ontvellingen aan de handen. Beide auto's moesten worden wegge sleept. Eigenaar van de Zwitsersche auto was de heer Schinz. Motorongeval by Sneek. Op den Leeuwardenstraatweg bij Deersum heeft Zondagmorgen een ernstig motorongeval plaats gehad. De heer J. Swierstra botste door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn motor tegen een boom. Mej. Tj. Mel- lema, die op de duo was gezeten, kwam er goed af, doch de bestuurder word bewusteloos opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. De heer Swierstra was af komstig uit het plaatsje Tinega. Zes dood en by aato-ongeluk in Frankrijk. Parijs, 27 Aug. Op een spoorwegovergang bij Lou- stons (Landes) langs de lijn Parijs-Lyon is Zondagmid dag. een auto, waarin zeven personen waren gezeten, door een trein gegrepen en eenige honderden meteis meegesleurd. Sleohts één dame. die uit de auto werd geslingerd, kwam er met betrekkelijk lichte verwondin gen af, terwyl de andere zes personen onherkenbaar werden verminkt en gedood. Botsing tusschen twee auto's. Zondagmiddag is te Noordwijk in de nabijheid van de boerderij de Driesprong een Rolls Royce. eigenaar de heer ten Cate te Almelo en bestuurd door zijn chauf feur. aangereden door een auto bestuurd door den heer v. d. V. uit Den Haag. De passagiers uit de Rolls Rovce geven. Even voor de eindhalte stapte hij plotseling van de nog in beweging zijnde autobus af, er niet aan den kende dat de treeplank door den bestuurder nog niet was neergelaten. Met een smak sloeg de man tegen den weg, geraakte met het hoofd onder het voertuig en was op slag dood. Oude dame aangereden en gedood. Zaterdagavond stond een 83-jarige dame. afkomstig uit Kaatsheuvel, die van een bedevaart naar Kevelaar terugkeerde, te wachten op een autobus, die op dat tijdstip voorbijkomen moest. Juist toen zij wilde instap pen. naderde uit de richting 's-Hertogenbosch een mo torrijwiel met duorijder. In volle vaart reed de motor de vrouw aan, die over den weg werd geslingerd en be wusteloos en hevig bloedend bleef liggen. Ook de beide motorrijders kwamen te vallen. De vrouw had beide beenen gebroken en bovendien een zware schedelfractuur bekomen. Zij werd naar het gasthuis te Grave vervoerd, waar zij aan de bekomen verwondingen is overleden. Dc bestuurder van het motorrijwiel en den duorijder bekwamen eveneens eenigo verwondingen. Zij zijn naar het gasthuis te Grave vervoerd. Hun toestand is redelijk wel. Het motorrijwiel werd zwaar gehavend. Nog een doode. De marktrijder Pieters is Zaterdagavond bij Assen door een auto uit Groningen aangereden. Pieters werd van den wagen geslingerd en ernstig gewond naar het ziekenhuis te Assen vervoerd, waar hij aan de beko men verwondingen is overleden. Hij laat een vrouw met vijf kinderen achter. Botsing van twee motorrijwielen. Zondagnacht kwamen twee motorrijders op den hoek van den Grintweg en Utrechtschen straatweg te Ooster beek in botsing. Een motorrijder uit Arnhem werd een voet afgereden, terwijl de motorrijder uit Ooterbeek zwaar gewond en in bewusteloozen toestand opgeno men werd. Beiden zijn naar het Diaconessenhuis te Arn hem vervoerd. De eohtgenoote van een rijder, die op de duo zat, bekwam een lichte hersenschudding en is naar huis vervoerd. Tegen een paal gereden. Zaterdagmiddag ongeveer half zes is te Den Haag op den Fr uitweg nabij de Wouwermanstraat een 23-jarige knecht van de controlewoningen, toen hij op een mo torrijwiel proeven van snelrijden wilde afleggen, zooda nig tegen een paal van de verliohting gereden, dat hij op slag werd gedood. Het slachtoffer was gehuwd. Op fietsrijder ingereden Zondagmorgen is op den Wijk aan Zeeër-weg te IJmuJ- den een ernstig ongeval gebeurd. De heer Klaarhamer uit Santpoort reed daar met zijn verloofde per rijwiel, toen achter hem met groote snelheid een vrachtauto van een melkinrichting naderde. De heer K. vreesde gevaar en begaf zich terzijde van den weg die op nieuw bestraat wordt waardoor hy in het mulle zand terechtkwam. De melkauto reed boven op hem. waar door hij drie ribben brak. Zijn rijwiel werd geheel ver nield. De man is naar het R.K. Ziekenhuis overge- braoht. De politie heeft tegen den bestuurder van de vrachtauto procesverbaal opgemaakt. Btj het zwemmen verdronken. Zondagmiddag om half vier is te Oostvoorne bij het baden in den Maas. de achttienjarige J. Zonderwal, Wonende in dc Doedestraat te Rotterdam, verdronken. Het slachtoffer was ondanks de waarschuwing „Ge vaarlijk hier te zwemmen" tooh in het water gegaan. Bü het roeien verdronken. Zondagmorgen omstreeks half acht is de 45-jarige C. Zeylstra, wonende te Vlaardingen. bij het roeien op de vaart nabij het Delftsche Veer. verdronken. Nog een zwemmer verdronken. In de Westerschelde nabij Schafdingen is bij het zwemmen verdronken de 23-jarige A. V. V., die onge- huwd is en van Belgische nationaliteit. Bij het baden in het Brasemermeer is de 18-jarige Harm Brink uit 's-Gravenhage verdronken. Kindje verdronken. Zondagochtend onder kerktijd is het 3-jarig dochter tje van den bloemenhandelaar Koenders te Hooge- veen in de geheel met groen kroos bedekte Hoogeveen- sche vaart geraakt, zonder dat het door de omwonen den bemerkt werd. Het oudere broertje dat met een sportkarretje bij zijn zusje was. is wel ijlings naar huis gerend om de ouders te waarschuwen, doch heeft geen der omwonenden ter hulp geroepen, zoodat de kleine is verdronken. Hjj kon niet zwemmen. Te Borsselen is Zondagavond een 16-jarige jongen, die met drie kameraden was gaan baden en die niet zwemmen kon, in een put geraakt en verdronken. Een der andere jongens, die wat zwemmen kon, trachtte zijn kameraad te redden, maar werd door dezen mede getrokken en zou hetzelfde lot zijn ondergaan als de twee anderen hem niet te pakken hadden gekregen en hem bewusteloos op den wal hadden getrokken, waar kunstmatige ademhaling succes had. Het lijk van het slachtoffer is later opgehaald. Naar het Wrangelelland. De Sowjet-regeering heeft een expeditie samenge steld, welke zich naar het Wrangel-eiland zal hege ven om een onderzoek in te stellen naar het lot van de Russische pioniers, die daar reeds twee jaar geiso- leerd wonen. De expeditie zal staan onder leiding van professor Schmidt, hoofd van dc afdeeling voor de Noordelijke zee-routes en naar Wrangel vertrekken op den ijsbre- ker „Tsjeljoeskin". Den vorigen zomer was reeds een expeditie naar het Wrangeleiland gezonden met den ijsbreker „Sowjet", doch deze kon door het slechte weer het eiland niet bereiken. De huidige expeditie bestaat uit elf geleerden, drie jagers en een aantal visschers; bovendien zal een vliegtuig worden meegenomen. De ijsbreker „Krassin" wordt gereed gehouden om hulp te verleenen als de andere in de ijsschollen mocht vast raken. De slaapziekte heeft in Amerika, in de staten Kan sas, Oklahoma, Iowa, Mississippi en Californië, tot nu toe aan 32 personen het leven gekost. De auto riteiten stellen alles in het werk om de verwekker der ziekte op te sporen Injecties van apen hebben tot nu toe nog geen resultaat gehad. De onderzoe kers nemen aan dat microscopisch kleine bacillen de ziekte verwekken. Drama in den vroegen ochtend te SchijndeL Maandagochtend tegen 5 uur heeft te Wijbosch, Schijndel, een zekere v. H. uit Oosterhout den zwer ver S. die bij vrouw G. vertoefde, opgeklopt en naar buiten gelokt. S. kwam met een mes gewapend naar buiten, doch v. H. schoot hem met een revolver direct dood. De dader trachtte vergeefs zich bij de politie te Schijndel en den Dringen aan te melden, doch hij vond er niemand. Hij reed toen door in de richting den Bosch en vertelde onderweg zijn misdaad aan een automobilist, die de Bossche politie waarschuwde. Deze wist den dader bij den Drengen te arrestee ren. Hij bekende onmiddellijk en werd naar den Bosch overgebracht. De oorzaak van de misdaad is dat de vrouw v. H. ongeoorloofde betrekkingen onderhield met S. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. In een garage aan de Doelenstraat te Delft ontstond Zaterdagochtend een hevige twist tusschen zekeren B. en den schilder M. Tijdens de woordenwisseling greep M. plotseling een mes en stak dit zijn tegenstander in de borst. B., die -in de hartstreek werd getroffen, werd in vrij ernstigen toestand naar het gasthuis vervoerd. De dader werd door de politie gearresteerd. De aan leiding tot de ruzie ligt in het feit, dat M. sinds ge- ruimen tyd omgang had met B.'e vrouw. De politie te Santpoort doet een goede vangst. Reeds eenigen tijd was het aan de politie te Sant poort bekend, aldus de ...Msb dat zich ten huize van den heer M. aan de Hoofdstraat een geheime distil leerderij moest bevinden. Vrijdagmorgen omstreeks half zes achtte men den tijd gekomen om in te grijpen. Juist toen de heer M. zich met een luxe-auto van huis wilde begeven, werd hij door de politie aange houden. In de auto bevond zich een drietal mandflesschen, gevuld met sterken drank. Voor het ongedekt ver voer daarvan werd hij geverbaliseerd, terwijl de auto met inhoud in beslag werd genomen. Hierna deed de politie een inval in de woning. Op een bovenkamer vond zij een complete distil- leer-installatie. Nu M. zich betrapt zag, trachtte hij het toestel te vernielen door er petroleum over te gieten en het peilglas stuk te slaan. Hierbij wondde hij zich echter zoodanig, dat de po litie hem per motor naar dr. de Groot moest brengen waar hij werd verbonden. Een groote hoeveelheid drank, ongeveer 300 liter, werd in beslag genomen. Tegen M. is proces-verbaal opgemaakt. Per vrachtauto is al het materiaal via IJmuiden naar Amtesrdam vervoerd. Om Leningrad voor overstrooming te be hoeden. Volgens te Helsingfors ontvangen berichten heeft het waterbouwkundig instituut te Moskou een plan uitgewerkt voor den aanleer van een reueachtigen dam. die zich, beginnend bfj Oranienbaum aan de Estlandsche zijde van de Golf van Finland, via Kroon stad zal uitstrekken tot aan de Finsche zijde der ge noemde golf Zulk een dam zou minstens 40 k.m. lang zijn en het deel van de Finsche Golf. gelegen tusschen Kroonstad en Leningrad, volkomen isoleeren Afgezien van zijn groote strategische waarde, zou de dam do mogelijk heid uitsluiten, dat Leningrad ooii nog overstroomd wordt. Sedert de stichting van de stad in de 18de eeuw is de Newa er 168 maal buiten haar oevers ge treden. hetgeen altijd met aanzienlijke schade go- paard ging. Ook dezen zomer heeft «le rivier twee maal hoog water gehad. Naar verluidt, verwachten de Sovjet-autoriteiten, dat het werk aan den dam :n het voorjaar van 1934 kan beginnen. Het'zal worden verricht door gevan genen (evenals dit het geval is geweest bij den aanleg van het Stalinkanaa! tusschen d Witte Zee en do Oostzee), onder toezicht van agenten der Gepeoe. Op geregelde afstanden zullen sluizen in den dam worden aangebracht, die ir.geval van dreigende overstrooming gesloten blijven. Boven op den dam komt een verkeersweg, welke aldus een brug vormt tusschen de beide oevers van de Finsche Golf. 't Heeft er veel van of de afsluitdijk door de Zuider zee wordt nagevolgd en als voorbeeld strekt. Marconist redt zich. Piloot bluscht en vliegt verder. Aan boord van het nacht-postvliegtuig Parijs—Mar- seille brak brand uit tusschen Digoin en Moulins. De marconist sprong op 2500 m. hoogte uit het toestel en kwam. met behelp van zijn valscherm op 17 K.M. af stand van Decize aan den oever van de Loire, veilig neer. De piloot had in dien tusschentijd het begin van brand gebluscht: hij vloog door en landde goed en wel op het vliegveld Bron. In de kerk van St. Kriz te Groez nabij Doebrovnik, ontstond, naar Reuter meldt, groote beroering, toen een geestelijke de altaartreden beklom en met zijn vinger naar twee Duitsche meisjes wijzend, die in strandpyjama gekleed waren, hen toeriep: „Verlaat de kerk terstond, kleedt u eerst behoorlijk en kom dan in de kerk!" Daar de meisjes hem niet verston den, liep de geestelijke op haar toe, uitroepend: „Ver laat de kerk, of ik zal u eruit zetten!" Toen omstanders de meisjes duidelijk maakten wat de geestelijke bedoelde, verlieten zij terstond het kerk gebouw. De kerk van St. Kriz is een bezienswaardigheid van de streek en wordt veel bezichtigt dooi vreemdelin gen die in badplaatsen aan de Dalmatische kust lo- geeren. IN EEN ZEILBOOT OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Drie officieren van het Poolsche leger zijn met een 10 M.-zeilboot aangekomen op de Bermudas-eilanden, nadat zij den Atlantischen Oceaan hadden overgesto ken. Zij waren op 15 Juli uit Plymouth vertrokken en wilden eigenlijk naar Chicago. Op den Atlantischen Oce aan hebben zij hevige stormen doorstaan. Zi.i verloren den mast van de boot en toen zij ten slotte aan land stapten, wisten zij niet waar zij waren. De namen der officieren zijn: Witkomski, Bohomoletz en Swiechowski# Aan de uitgeschreven wedstrijd door de V.I.O.S. al hier op Zondag j.1. gehouden in de wateren van de Gloeiende Sneeuwbal's mooie omgeving is door 15 le den deelgenomen. De wedstrijd had als naar gewoonte een zeer geanimeerd verloop. Jammer dat door de ijver van een der controleurs een der deelnemers ongetwij feld een mooie baars heeft verspeeld. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs voor 't grootste aantal baarsen C. Deugd: 2e prijs voor 't grootste aantal maatbaarsen H. Boer. na loting met G. v. d. Oord: 3e prijs Jb. Bood na loting met Jb. Gel der; 4e prijs Jac. Gelder. WOENSDAG 30 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; 900 Klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VARA- 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continube drijven; 11.00 R.V.U.; 11.30 Klein-orkest. 12.00 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 2.00 De Flierefluiters o.l. (V. Ray Forest; 3.00 Voor de kinderen; 5.20 Lou Cohen's muziekdoos m.m.v. Betty Bienfait, zang; 6.30 R.V.U.; 7.00 Actueel allerlei uit he Arbeidersbeweging; 7.15 De Flierefluiters o-l-v. Ray Forest; 8-00 Vaz Dias en Va ria; 8.15 S.O.S.-berichten; 8-17 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9-00 Dubbelmannenkwartet; 9-30 Orkest o. 1. v. Hugo de Groot; 10.00 Liedjes bij de luit; 10.15 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins: 10 30 Jan Lemaire draagt voor; 11.15 Orgelspel door Johan Jong; 11-45 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (296 M.) N..OR-V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 815 Morgen concert; 10.30 Morgendienst door Ds. D. Ringnalda Jt.; 11.00 Liederenrecital door J. HendriksZalsman, so praan; 12.00 Politieberichten; 12.15 Joh. de Heer zingt; 12.30 Middagconcert door een kwartet o.l.v. Louise Lauenroth; 2.00 Rustpoos; 2.30 Orgelconcert door S. P- Visser; 3.30 Kamermuziek door Haagsch Trio; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.30 Onderwijs fonds voor de Binnenvaart 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Ohr. Persbureau; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 Causerie; 8.00 Concert door het versterkt klein-orkest o-Lv. P. v. d. Hurk; 10.45 Groote taptoe ter inleiding van den verjaardag van H. M. de Koningin; 12.00 Slui ting. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 750 Symphonisch con cert; 8.40 Lichte gramofoonmuziek; 9.55 Dansmuziek- BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 5-20 Dansmuziek; 6.35 Gramofonmu- ziek; 7.20 Idem; 8.20 Idem; 9.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 12.20 Strijkorkest; 3.20 Orkest; 5.20 Gramofoonmu ziek; 8.20 Omroeporkest; 10.20 Concert; BERLIJN (419 M.) 915 Vioolconcert; 10.20 Dansmuziek. HAMBURG (872 M.) 11.50 Concert; 1.35 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 8.20 Concert. EONINGSWUSTERHAUSEN (1635 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 ld.; 5.40 Solistenconcert 11.-20 Concert. LANGENBERG (472 M) 12.20 Gramofoonmuziek; 1-20 Concert; 9.30 Idem. DAVENTRY (1554 M.) 1220 Orgelconcert; 105 Concert; 1-50 Idem; 2.35 Dans muziek; 3.35 Concert; 505 Orgelconcert; 6-50 Concert; 7.20 Idem; 8.20 Idem; 10.20 Concert. PARIJS EIFFEL (1440 M.) 8 50 Concert o.l.v. E. Flament. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; -8.20 Concert; 9.50 Gramofoon muziek. MILAAN (331 M.) 8.00 Gramofoonmuziek; 8.50 Populaire muziek. ROME (441 M.) 8.20 Gramofoonmuzeik; 9.05 Gevarieerd concert. WEENEN (517 M.) 5.45 Solistenconcert; 7.20 Populair concert; 10.20 Gra mofoonmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.35 Solistenconcert; 6-55 Gramofoonmuziek; 8.20 Popu lair concert; 9.30 Vioolrecital; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.30 Omroeporkest, v werden lioht gewond en konden ter plaatse worden verbonden. De passagiers van den anderen auto. een heer en een dame werden beide met beenbreuken in ernstig gewonden toestand per ziekenauto naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. Drie Noordwjjksche artsen verleenden geneeskundigen hulp. De beide auto's werden vrijwel vernield. Door een autobus overreden. Zaterdagavond kort voor middernacht is een 45-ja- rige bakkersknecht op den Sloterweg in het dorp Slo ten het slachtoffer van eigen onvoorzichtigheid gewor den. De man had zich met de voorlaatste gemeentelijke autobus van de stad uit naar zijn werk in het dorp be- Volgens een informatie van den Romeinschen cor respondent van de-„Daily Maü" zou in de bespreking te Riccione op politiek gebied slechts overeen zijn gekomen, dat Dr. Dollfuss zijn afwijzende houding ten aanzien van de aansluiting bij Dultschland zou handhaven. Op economisch gebied zou men ten aanzieij van de volgende punten tot overeenstemming zijn ge komen: 1. Italië schept voor Oostenrijk een vrijhaven met vrije zone te Triest tegen een jaarlijksche betaling van niet meer dan de nominale kosten. 2. Oostenrijk vormt een koopvaardijvloot, die de Oostenrijksche vlag zal voeren en haar zetel te Triest zal hebben. 3. Oostenrijk zal zooveel als mogelijk is, zijn han del over Triest leiden. Daar za' ook de voornaamste inschepingshaven zijn voor Oostenrijksche emigran ten. 4. Italië garandeert Oostenrijksche goederen, die in Italië worden ingevoerd, een bijzondere voorkeurs behandeling. 5. Italië zal in toenemende mate waren in Oosten rijke kopen, welke aankoopen voornamelijk zullen geschieden door een door den staat gecontroleerde organisatie. De overeenkomst met Hongarije behelst niet slechts bijzondere voorkeursbehandeling voor Hongaarschc goederen, die in Italië worden ingevoerd, doch ook de toezegging, van Italië den geheelen Hongaarschen maisoogst, voor zoover deze niet elders verkocht kan worden, af te nemen. Schenking van grondbezit aan Von Hin denburg. Bij gelegenheid van de herdenking van den slag bij Tannenberg in Oostpruisen, waar Generaal Hin denburg het Russische leger versloeg, is Zondagmor gen bij het Tannenberg-Monument de grijze presi dent Hindenburg gehuldigd door Rijkskanselier Adolf Hitier, door Minister-president Göring, enz. Bij deze gelegenheid werd von Hindenburg een groot stuk grondbezit geschonken, grenzende aan zijn landgoed Neudeck. OOSTENRIJK VERSTERKT DE GRENS- GENDARMERIE. Aan den kant van Beieren. Deze week zal, volgens een W. B. bericht uit Salz- burg de gendarmerie langs de Beiersche grens wor den versterkt met eenige honderden manschappen der hulppolitie van de Heimatschutz. Er zal een sterk cordon langs dc grens worden gelegd. BALLON OM BOSCHBRANDEN MEE TE STICHTEN? In een veld heeft men, naar Reuter uit Aix-en- Provence meldt, een vrij grooten ballon gevonden, die uit elkaar sprong. Er was met een touw een lam pion aan bevestigd, waarin zich een gedeeltelijk afge brande kars bevond. Men veronderstelt dat een en ander bestemd was om bosschen in brand te steken. KINDERVERLAMMING IN DENEMARKEN. In geheel Denemarken heerscht een epidemische kindersverlamming. Te Kopenhagen zijn alle lagere scholen gesloten.

Schager Courant | 1933 | | pagina 8