Raad Oudkarspel. De Twuijverweg, 1'histoire se répète. Hevige SNIJW0ND IN DEN VINGEN KLOOSTERBALSEM „WEST-FRIESLAND" KAMPIOEN. Koninginnedag te Den Oever. UIT E de OMGEVING De raad dezer gemeente vergaderde ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, hopende op aangename, zakelijke bespre kingen. De stemmingen zullen aanvangen bij den heer Zaagman. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Mededeel ingen. De Voorzitter deelt mede. dat: a. Ged. Staten dezer provincie berichtten. dat kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 11 Juli door een lid van hun college werden onderzocht en dat het onderzoek geen aanleiding geeft tot het ma ken van opmerkingen; b. het Bestuur der voetbalvereeniging D.T.S. harte lijk dank betuigde voor het verleende subsidie van f75 c- B. en W. nog geen prae-advies konden uitbren gen op het adres van de Oudercommissie inzake aan stelling schoolarts, omreden zij inlichtingen hebben ingewonnen in hoeverre de pogingen om te komen tot vorming van distriotsschoolartsendiensten gevorderd zijn. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger. Ligt ter inzage. b. Verslag van de werkzaamheden van de Commis- missie van Vakonderricht aan het gemeentelijk poli tiepersoneel in Noordholland en van den cursus over 19321933. Op voorstel van B. en W. wordt weer f 30 beschikbaar gesteld, zoodat de gemeente-veldwachter den cursus weer voor een jaar kan volgen. c. Verslag van de vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland over 1932. De te be talen bijdrage door deze gemeente bedraagt f 57.78. d. Brief va nhet Burgerlijk Armbestuur, waarbij ter goedkeuring wordt ingezonden de begooting over 1934. Zal bij de gem.-begrooting behandeld worden. e. Aanbieding gemeentebegTooting, dienstjaar 1934. Ligt ter inzage. Verhooging subsidie Armbestuur. de helft op de reserve geboekt en de andere helft aan de gemeenten wordt uitgekeerd. De rekening van het electriciteitsbedrijf, met een winstsaldo van f 3617.41, werd vervolgens goedgekeurd. Het Burgerlijk Armbestuur. De rekening van het Burg. Armbstuur gaf een to taal van ontvangsten aan f 11.322.83, uitgaven f 11800.69% nadeelig saldo f 477.84%. De heer Rijper adviseerde tot goedkeuring, daar al les in orde was, waartoe zonder hoofdelijke stemming werd besloten. De Voorzitter merkt op, dat: de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 25 October 1932 heeft besloten in het onderhoud van den Twuijverweg bij te dragen naar een bedrag, berekend naar een uitkeering van f 700. Uitdrukkelijk heeft de gemeenteraad zich uitgesproken tegen een zoodanige verbreeding van den weg. waardoor de uitkeering zou moeten worden verhoogd tot f 900. Wat is echter het geval? in het concept-overeenkomst wordt ln artikel 5 melding gemaakt, zoowel van een uitkeering van f 700 als van f 900, afhangende van de omstandigheid, op welke verhardingsbreedte de Twuijverweg zal worden gebracht. Nu geeft artikel 6 het Dag. Bestuur van het hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier gele genheid voorstellen te doen tot verbreeding van de ver harding van den Twuijverweg tot 6 meter. De colleges van Dag. Bestuur der onderhoudsplichtige gemeenten kunnen daaromtrent hun oordeel kenbaar maken. In dien omtrent eventueele verbreeding geen overeenstem ming wordt verkregen, dan is de uitspraak van Ged. Staten beslissend. Het is van genoegzame bekendheid met welk een groote tegenzin uw Raad besloten heeft in het onderhoud van den Twuijverweg bij te dragen en in uw vergadering van 25 October 1932 heeft u niet dan na zeer ernstige overweging ten lange leste met 6 tegen 1 stem besloten in te gaan op het verzoek van het gemeentebestuur van Sint-Pancras om dezen weg aan voormeld Hoogheemraadschap over te dragen te gen een uitkeering van f 700, waarvan voor rekening de zer gemeente komt een bedrag van f 116. Gelet op dit raadsbesluit kunnen B. en W. u dus niet anders adviseeren dan aan Ged. Staten te berichten, dat de gem. raad niet bereid is het concept-overeen komst te onderteekenen, tenzij art. 5 zoodanig wordt gewijzigd, dat de bepaling omtrent een eventueele uit keering van f 900 komt te vervallen. Hiervan de andere deelhebbende gemeentebesturen in kennis te stellen, zonder commentaar. De heer De Boer was het met B. en W. eens, evenals de heer Zaagman, die er nogmaals op wees. dat het Hoogheemraadschap overbodig is. Nu de Zuiderzee droog ligt, begint het zich op wegenbouw toe te leggen, Is dat om het instituut in het leven te houden? Spr. verbaasde er zich over dat tuinbouwers-raadsleden nog steeds meegaan om het Hoogheemraadschap wegen bouw op te dragen. Spr. ging met B. en W. mee. Niemand der andere heeren verlangde nog het woord, waarna het voorstel aldus werd aangenomen. Werkverruiming in zicht? Bij de rondvraag vroeg de heer De Boer hoe de bij drage van de gemeente is geregeld in de kosten van de werkverschaffing in de Wieringermeer. De Voorzitter antwoordde dat nog niet bekend was boe hoog de bijdrage voor 1933 zal zijn. De heer De Boer stelde de vraag of het, als de kos ten hoog zijn, niet beter is, dat de werkloozen in de gemeente te werk worden gesteld, b.v. door een bagger- regeling. Zooals het nu gaat, steunt men het Rijk. D# vervoerkosten der werkloozen zijn toch voor rekening der gemeente? Voorzitter antwoordde dat dit laatste nog niet vast staat. Men heeft verder een onderhoud gehad met eenige werkgevers uit de gemeente, met een bevredigen den uitslag, ook wat betreft de loonen. Ook zijn er weer twee aan den weg geplaatst. Spr. verwachtte, dat bin nen korten tijd de bus kon worden stopgezet. Daarna sluiting. De belangstelling was niet groot voor deze veiling. Er waren maar weinig kooplieden aanwezig, terwijl er ook een klein getal kweekers tegenwoordig was, Zeker tengevolge van het verminderen der wekelijk- sche aanvoeren, heeft 't bestuur besloten, de eerstvol gende veiling niet de volgende week, maar over 14 da gen te houden. Alvorens tot veilen werd overgegaan, deelde men mede, dat de hollen, welke vandaag den minimum prijs niet konden opbrengen, tegen een vergoeding van 25 cents per mand in het gebouw der veiling vak kundig worden opgeslagen, totdat de z.g. regeerings- veilingen worden gehouden, waar de bollen, die den minimumprijs niet kunnen halen, door de regeering worden overgenomen. De kweekers hebben dan dus tot dien tijd geen verdere onkosten te maken. De volgende prijzen werden besteed: Farnecombe Sanders 12 en op f 0.90; Generaal de Wet 12 en op f 1.45; Centenaire 11-12 fö.65; Witte Valk 12 en op f 1.40; id. 11-12 f 1.10; Prosperity 10-11 f 0.75; Centenaire 10-11 f0.55; Belgische Hijacinth 7 en op f 0.10; Maria Louise 11-12 f 0.65; Murillo 11-12 f 1. Clara Butt 11-12 f0.65; id. 10-11 f0.50; id. 9 f 1.10; Bar tigon 11-12 f0.65; id. 10-11 f0.50; Lodewijk XIV 11-12 f0.65; Valetine 11-12 f 0.65; Bronzen Queen 12 en op f 0.90; Baron de la Tonnaye 11-12 f0.6ö; Salvator Rose 12 en op f 1.40; id. 11-12 f 1.05; Allard Pierson 12 en op f 1.20; Iris Imperator 8 en op f0.36; id. 7-S f 0.14; id 6-7 f 0.01; Queen of the Pink 11-12 f 1.35; La Tulipe Noire 12 en op f 1.—. Alles per 100 stuks. Begunstigd, door fraai zomerweer en een stralend oranje-zonnetje, heeft Broek op bescheiden wijze Ko ninginnedag gevierd. Daags te voren werd namens B. en. W. per bekkenslag de burgerij opgewekt om de vlag uit te steken, waaraan door velen was voldaan, zoodat d,e nationale driekleur met oranjewimpel een vroolijk aanzien gaf aan de straat. Des middags werd door de Ruitervereeniging Lan gend ijk en Omstreken een demonstratie gegeven op het buitenland. De verrichtingen der ruiters vielen bijzonder in den smaak van het talrijke publiek, het welk zich steeds meer en meer begint te interesseeren voor deze edele sport. Na afloop daarvan waren door de Zwemvereeniglng wedstrijden georganiseerd in hard- en paardzwemmen. Dit laatste bestond uit twee aan elkaar getimmerde biervaatjes met een kopstuk, waarop plaats genomen moest worden door de deel nemers om daarna al roeiende het einddoel te berei ken. Dat deze attractie werkte op de lachspieren van het talrijke puibllek, laat zich denken, daar de ruiters meest allen hun evenwicht verloren en kopje-duikelden. Slechts één der deelnemers wist met vee! moeite het einddoel te bereiken. Met den wedstrijd in het hard- zwemmen voelde men zich beter thuis in het water. Hier kon men elkanders krachten meten om een prijs je te bemachtigen. Velen werden daarin ook weer te leurgesteld. daar de tegenover hen geplaatste mede dingers het sterkst waren, zoodat ten slotte de twee overblijvenden zich de prijzen zagen toegewezen. Des avonds werd door de muziekvereeniging Adven- do een concert gegeven in den tuin achter de pastorie der Ned. Herv. Kerk. Velen waren opgekomen om deze reeds zoo populair geworden vereeniging te hoo- ren; een keur van nummers werd ten gehoore gébracht, welke een dankbaar applaus oogstten. Het was een avond van waar kunstgenot en wij heb ben daarbij geconstateerd, dat de leiding bij den heer Van Kalken in goede handen is. De uitslag van de gehouden zwemwedstrijden was BLOEDT VERSCHRIKKELIJK Verband met KL00STERBA15EM geneest de wond In 24 uur ,Als moeder van een groot gezin, had ik het ongeluk mij bij 't brood snijden een flinke jaap in den wijsvinger te geven. Hel bloedde verschrikkelijk. Een van mijn kinderen bracht dadelijk den Kloosterbalsem, die in m{jn huisgezin met kinderen telkens van pas komt. Ka een doekje met dezen geneeskrach- tlgen balsem op mijn vinger te hebben gedaan, hield het bloeden dadelijk op en de hevige wond was tot mijn oer- bazing ln 24 uur geheel geheeld en snezen." g a 0r_ Alf |f CD'C ORIOINSEl TBR INZAOB „Geen goud zoo goed" Onovertroffen by brand- en sny wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddei by Rheumatiek, spit en pUniyke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 ea 50 gr. f 1.— aldus: le prijs T. Kostelijk Jnz., een vulpen; 2e prijs Jn. Vroegop Jnz., een broodzaag. Paardzwemmen: le prijs. Jn. Vroegop Jbz., een badpak. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand Augustus 1933. Geboren: Jan, zoon van K. de Jager en van A. de Ruiter; Jacob, zoon van J. Kruk en van M. Meijer; Neeltje. dochter van K. Pasterkamp en van M. Slot; Jacoba Maria, dochter van M. Benschop en van W. A. J. van der Linden; Christin», dochter van J. Vroegop en van C. Kieft; Aafke, dochter van K. Otte en van R. de Does. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Apolonia Adriana Koole, oud 61 jaren, echtgenoote van A. Bakker, overleden te Alkmaar. KOE G R A S JUUANADORP. Donderdagavond gaf de Harmonie „Kunstzin", ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin, een concert in de muziektent in het Loopuijt- park alhier. Het concert werd begunstigd door een mooien zo meravond, hetwelk er zeker toe heeft hijgedragen, dat ook velen naar de muziek zijn komen luisteren. Even over acht uur werd door „Kunstzin", onder leiding van haar dirigent, den heer J. van Glabbeek een aanvang gemaakt met de afwerking van het pro gramma, door het Oude Wilhelmus in te zetten, ge volgd door nog een zevental nummers, waartusschen gepauzeerd werd, met als slot het „Wien Neerlandsch Bloed." Over de afwerking en de uitvoering van het pro gramma, hoorden wij niets dan lof en wij weerhou den ons niet om dat hier neer te schrijven. Door de tegenwoordige bezetting van het corps, den ernstigen wil om iets goeds ten gehoore te brengen, en daarbij de perfecte leiding van hun directeur, is „Kunstzin" dan ook gemakkelijk in staat. Toen het donker be gon te worden, werden overal in den omtrek de feest vuren aangestoken, waarbij er waren van beteekenen- den omvang en den omtrek in een rosen gloed zetten. Verder werd er overdag meer gevlagd, dan wij an ders gewoon waren en alles bij elkander genomen, heerschte er alom een gezellige feeststemming. SC H PO RL Feestdagen voor ouders, en feestdagen voor kinderen. Van dit alles hebben we in Schoor! medegemaakt. De kinderen van de o. 1. school te Schoorl hebben hun jaarlijksche schoolreisje gehad, ditmaal naar den Haag en omgeving, waar door iedereen ten volle is genoten. Ieder kind was er vol van, vooral ook van die heerlijke tocht in de bussen, van de Jong. De o. 1. school te Groet heeft het op Friesland aange houden. Geïnspireerd door de vele feesten. welke van uit het Friesche land naar onze duinen en stranden trekken, is er vanuit Groet du» een contrabezoek ge bracht En nu de ouden. Met bussen en talrijke auto's heb ben onze oudste dorpsgenoot en, daartoe in staat gesteld door een ijverige commissie, een tocht gemaakt naar Amsterdam en omstreken. Ze hebben gevaren in de ha ven». en het waa al donker toen ze weder in Schoorl binnenkwamen, opgewacht door een talrijke schare be langstellenden, en opgeluisterd door vroolijke fanfare muziek van ,.de Vriendschap". De gezichten stonden goed. ze hebben zelf» nog een rondedans gehouden op het dorpsplein. De oudste was al bijna 90 jaar. Erg aardig voor die oudjes. C ALLANTSOPG Kinder- en volksspelen. Maandag a.s. hebben de gebruikelijke kinderspelen plaat». Een geheel nieuwe serie vermakelijke opdrach ten Is ontworpen. Jongen» zoowel als meisjes kunnen hieraan deelnemen en worden naar de volgende leeftij den ingedeeld: I van 6 tm. 8 jaar; n van 9 t.m. 11 jaar en Hl van 12—14 jaar. Voor elke groep zijn drie mooie prijzen beschikbaar, terwijl alle deelnemers eenige ma len op chocolade en ranja zullen worden getracteerd. Bij genoegzame deelname zullen Dinsdagmiddag volksspelen voor ouderen gehouden worden. Gezien het succe», dat deze spelen vorig jaar hadden, twijfelen we niet of de belangstelling zal ook nu weer groot zijn. Oefening met Wipper-toestel en mortier. Zaterdagmiddag 2 September worden oefeningen ge houden met het Wipper-toestel en mortier der N.ZH.- R.-Mij. alhier. De oefening vangt aan ten 3 ure. DEN HELDER Een fraai succes. Door de KV. Philips te Eindhoven is aan den heer E. N. Heiligenberg, bekend radio-handelaar, alhier, de 10c prijs toegekend voor den jaaromzet in Phi lips Radiotoestellen over Nederland. Voorwaar een fraai succes. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. C. Beerling, thans tijdelijk werkzaam ter gemeentesecretarie te Oostzaan, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie dier gemeente in vasten dienst. SINT MAARTEN GEMEENTE SINT MAARTEN. Burgerlijke stand over de maand Augustus 1933. Gehuwd: Johan Frederik Ferdinand Möller, oud 29 joren en Maria de Pee, oud 29 jaren. Overleden: Siemon Stoop. 77 jaren, echtgenoote van Elïsabetb Visser; Clara van der Tal, oud 80 jaren, echtgenoote van Lourens Schager. EEN SCHITTEREND SUCCES. De heer J. C. Vethman, instructeur der bekend» Land. Rijvereeniging „West-Friesland" behaalde met deze vereeniging op het Concours te Groningen, waar de Nationale Kampioenschappen der Ned. Fed. van- Land. Rijvereenigingen werden verreden, den lsten prij» met zijn achttal met 50.8 pt. en werd daardoor kampi oen van Nederland met zijn afdeeling. De vereeniging kwam hierdoor in 't bezit van den gTooten zilveren wisselbeker en de zilveren medaille, uitgeloofd door den Minster van Defensie. Zeer zeker een schitterend succes voor „West-Fris» land" en haar leider. W l ER 1N os n Sportnieuw* Voor a.s. Zondag: Sucees a—Held. Boy» a, half tien. Succes 4—Held. Boys 2. half elf; Succes 2—Held. Boyr 1, 1 uur; Wedstrijd tus- n twee dameselftallen om 3 uur; Succes I—E.V.C. X. Jdam om 4 uur. L. Rijvereeniging „Wieringen" rijles om half tien. Het bleek van het bestuur der Chr. school alhier een goede gedachte geweest te zijn om ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin een kinderfeest te organiseeren. Donderdagmiddag om ongeveer half drie vertrok de vroolijke stoet, getooid met oranjekleuren, onder de vroolijke toonen van de muziekvereeniging „Apollo", welke vereeniging al» altijd haar belangelooze mede werking verleende, naar het feestterrein aan de Zwin straat. Allereerst werden de kinderen op verschillende ver snaperingen getracteerd, die met graagte naar binnen werden gewerkt Hierna begon men met de verschillende spelen, die, begunstigd door het mooie weer een prettig verloop hadden. Vooral het nummer: ..Haal de trein en Het leecdinken van een zuigflesch met melk", verwekte veel hilariteit, zoowel bij kleinen als bij grooten. Na afloop van de verschillende wedstrijden werden de prijzen bekend gemaakt die als volgt luidden: Eierrapen voor meisjes: le pr. E. IJzer. 2e pr. R. Juisting. 3e pr. T. Hoitinga. Geblinddoekt loopen voor Jongens: le pr. J. v. Wijn gaarden. 2e pr. K. Schimmel. 3e pr. A. van Houten. Zakloopen voor jongens: le pr. H. Folkers, 2e pr. W, Steiginga. 3e pr. H. Friellng. Koekhappen voor meisjes: le pr. S. Guldemeeeter, 2e pr. J. Erkelens. Kussen huppen voor meisjes: le pr. J. Klip, 3e pn P. v. Wijngaarden, Se pr. B. Geusebroek. Houtjes rapen voor jongens: le pr. A. Zijl, 2e pr. J. Guldemeester. 3e pr. N. Takes. Hard 1 dopen met een bal op een bordje voor meisjes: le pr. P. v. d. Kreeke. 2e pr. T. Landolt. 3e pr. F. IJzer Geblinddoekt loopen voor meisje»: le pr. S. Mulder, 2e pr. A. Zijl, 3e pr. A. Frieling. Haal den trein, voor Jongens: le pr. P. Zijl. 2e pr. A. Terpstra. 3e pr. W. Meijer». Zakloopen voor Jongens: le pr. J. v. d. Zwaag, 3e pr. G. v. d. Starre. 3e pr. K. Terpstra. Hoogspringen voor jongens: le pr. O. Ellen». 2e pr. J. Te rostra. 3e pr. C. Laan. Wedloop met hindernissen voor meisje»: le pr. G. Wit 2e pr. H. Jansen. Leegdrinken van een zuigflesch: le pr. J. Terpstra, 2e pr. H. IJzer. 3e pr. C. Laan. 4e pr. O. Ellens. Na het bekend maken der prijzen werden deze san de gelukkigen uitgereikt, waarna het jeugdige volkje met stralende gezichten hoogst voldaan huiswaarts keerde. In aansluiting aan de kinderfeesten, die 's middag» gehouden werden, vond ln het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkera een feestelijke bijeenkomst plaats, ter viering van den Koninginnedag, die zeer geslaagd mag heeten. De opkomst was zeer goed. Aan enthousiasme ontbrak het niet, noch by de hoorder», noch by de me dewerker». De voorzitter, de candidaat P. Robbers van Den Oever, opende de vergadering, met het zingen van Pa 150 1, daarna ging hy voor ln gebed, waarna hy Matth. 23 1622 voorla». In een kort openingswoord heette hy alle aanwezigen welkom en wees erop, dat het doel van deze samen komst niet ander» was, dan op een eenvoudige, maar daarom niet minder hartelijke wijze aan Hare Ma jesteit de Koningin, ook al is zij persoonlijk niet te genwoordig. de eer te geven, die Haar toekomt Nadat de belde zangkoren .Hosanna" van Hippoly- tushoef en „Land in Zicht" van Den Oever, onder let- ding van hun dirigent, den heer H. Juisting, gezamen- ïyk 3 coupletten van het Wilhelmus hadden gezongen, en de heer J. Schoustra van Hippolytushoef op de viool, begeleid door het orgel, het ..Lorga" van Hand el had ten gehoore gebracht, hield de Eerw. Heer O. Deen van Hippolytushoef zijn toespraak, waarin hy uit de historie de beteekenie van het huls van Oranje voor Nederland schetste en met een krachtig woord tot liefde en eerbied opwekte. Een hartelijk applaus gat blijk van instemming met het gesprokene. Hierna werd het programma verder afgewerkt, tot volle tevredenheid van alle aanwezigen. Een dank baar applaus loonde telkens de medewerkers. Toen het programma ten einde was, liep het trou wens ook reeds tegen elven. De Voorz. dankte nog maals alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en aandachtig gehoor en alle medewerkers voor hetgeen rij hadden geboden. Na het „Wilhelmus" sloot de heer Franck den avond met gebed. HARENKARSPEL Burgerlijke Stand over Augustus. Geboren: Geertruida, dochter van Charles Francis- cus Kloprogge en Jantje Bais. Maria Cornelia, dochter van Adrianus Tijm en Cornelia Maria Kramer. Ca- tharina Cornelia, dochter van Pieter Wit en Maria Cecilia Hoedjes. Catharina Agatha, dochter van Jan Stoop en Afra Geertruida Klaver. Geertje Pietje, doch ter van Hendrik Hosper en Aafke Huisman; Marga- retha, dochter van Cornelis Smit en Elisabeth Smit. Ondertrouwd: Petrus Bakker en Alida Anna Groen. Johannes Hubertus Kaandorp en Engelina Blanken- daal. Getrouwd: Johannes Theodorus Borst en Guurtje van der Stoop. Cornelis Gerbrandus Duijves en Julia Gustave Petronella Lucassen. Johannes Hubertus Kaandorp en Engelina Blankéndaal. Petrus Bakker en Alida Anna Groen. Overleden: Dieuwertje Blaauw, oud zeven en zec.tig jaren, echtgenoote van Reijer de Moei. Albertus de Vries, oud acht en twintig jaren, ongehuwd. SINT P A N C R A S GEMEENTE SINT PANCRAS. Burgerlijke stand over de maand Augustus 1933. Géboren: Antje, dochter van Cornelis de Groot en Hendriekske Boer; Leuntje Johanna, dochter ven Jan Westerwee] en Johanna Kaase. Gehuwd: Jan Louwen en Catharina Maria Ursem. Overleden: Neelje Plelkenrood, 83 jaren, wed. vaint CorneliS Zeegers; Marijtje Lek, 61 jaren, ongehuwd. Ingekomen personen: geene. Vertrokken: Jan Louwen, veldarbeider. naar Koedyk, Jan Modder en gezin, timmerman, naar Den Helder, Egbsrdine Texier, dienstbode, naar Gasselte, Jan Nis- rop, metselaarskencht, naar Velsen, T. J. Leegwater, monteur, naar Hillegom, De Voorzitter merkte op, dat B. en W. met het burgerlijk armbestuur een conferentie hebben gehad, waarin dit bestuur mededeelde, dat 't zich genoodzaakt zag om verhooging van het subsidie voor 1933 te ver- zoekep, daar het met het, over dat jaar toegestaan, subsidie van f 6200 niet toekomt. Uit dit onderhoud en uit de boeken is B. <en W. ge bleken, dat op zeer bezadigde wijze wordt gesteund en niet, dan na een ernstig ingesteld onderzoek.. Dat het subsidie van f 6200 wat in verhoudig met naburige gemeenten reeds zeer hoog is, niet toereikend is. moet dan ook uitsluitend worden geweten aan de zeer on gunstige omstandigheden, waardoor kerkelijke en bij zondere instellingen niet meer aan hare verplichtingen kunnén voldoen. Ziekenhuisverpleging en doktersfonds vragen ook geldelijke offers, daar de leden niet altyd in staat zijn de verschuldigde contributies te betalen. B. en W. kunnen dan ook niet anders adviseeren, op het verzoek gunstig te beschikken en een subsidie te verleenen van f 1500. Aldus besloten. Vaststelling rekeningen 1932. De gemeen terekening. Volgde voorloopige vaststelling van de gemeentereke ning 1932, sluitende voor den gewonen dient met een batig,saldo van f 18.240.92. De'kapitaaldienst sloot in ontvangsten en uitgaven met f 85.739.25. De heer De Boer rapporteerde, dat alles in orde is bevonden. Spr. ging met de rekening accoord en advi seerde tot de voorloopige vaststelling. Aldus werd besloten. De Lichtbedrijven in 1932. De rekening 1932 van het gasbedrijf werd goedge keurd met een voordeellg saldo van f 935.81, waarvan T 4 N n E N 1) IJ E Bij de te Veenhuizen gehouden 50-slagen kolfwed- strijden, behaalde de heer G. Deutekom den eersten en den heer G. Hop, beiden te Noordscharwoude, den tweeden prijs in de eerste klasse. We vernemen, dat wegens vertrek van den direc teur, den heer Van der Snoeck. als waarnemend direc tcur van het Postkantoor te Broek is aangewezen de heer A. Dekker aldaar. Wat zeker nog wel nooit is voorgekomen gedu rende de 46 Nationale Kolfwedstrijden, door den Ned. Kolfbond gehouden, en wat dus ais een bijzonderheid mag worden vermeld, n.1. dat een 16-jarigen jongen als korpskolver uitkomt, is thans bij de de volgende week aanvangende Nat. Kolfwedstrijden het geval. Deze jonge kolver, D. Rijper Jr. te Zuidschanvoude. die op 14-jarigen leeftijd al prijzen behaalde, zal thans voor „Gezellig Samenzijn' ais korpskolver uitkomen. OUDKARSPEL. Tengevolge van het bedanken van den heer C. Borst •ls Notabel der Ned. Herv. Kerk, te Oudkarspel, is Rien overgegaan tot de benoeming van een ander, Waarvan op de heeren: C. Vennik 13, G. Langendijk 11, C. Bankersen 7 stemmen werden uitgebracht, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. Vennik en G. Langendijk. Onder het vee van de gebroeders De Boer alhier, is mond- en klauwzeer uitgebroken. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is het woonhuis van raej. de wed. P. Kramer aan dc Oosterstraat, bij onderhand- schen verkoop verkocht aan den heer N. Bruin te Qudkarspel. Burgerlijke Stand over Augustus. Geboren: Petrus Thodorus, zoon van Machiel Ooije- vaar en van Petronella Quax. Johanna Alida, dochter van Machiel Ooijevaar en van Petronella Quax. Gehuwd: Hendrik van Essen, 26 jaar, te Edam, met Geertje Langedijk, 22 jaar. Theodorus Cornelis Hooge- boom, 22 jaar, te Alkmaar, met Anna Goudsblom, 21 jaar. Machiel Jansen, 23 jaar, te Harenkarspel, met Anna. Cornelia Schuijt, 22 jaar. Cornelis Petrus Stet, 26 jaar, te Heerhugowaard, met Anna Gerarda Schuit, 24 jaar. Pieter Kist, 23 jaar, te Zuidschanvoude, met Niesje Keppel, 23 jaar. Overleden: Geene. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmorgen werd in het Veilinggebouw van dc Langendijker Groenten Centrale alhier de 7e droge hloembollenvciling gehouden. Voor contante betaling werd cc» vergoeding gegeven van 3/4 per maand tót. aan Mei 1934. De aanvoer was niet groot. De 1 millioen kon niet worden gehaald. 'Met den verkoop ging het niet vlot. Van de 300 nuinnrrs konden maar ruim 30 partijen worden ver- koeht. De prijzen waren zeer dicht in de nabijheid van de minimumprijzen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10