Uit OMGEVING De definitieve regeling der werkzaamheden van de Nederlandsche Aardappelcentrale De geschrokken oude Kleer-koop. DE W 1 E ffNOE N Vergadering van den raad op Vrijdag S September а.s. des namiddags 2,30 uur. Agenda: 1 Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Aanbieding der rekening van de Zeegras-exploitatie dienst 1932—1933 en van de gemeenterekening dienst 4. Voorstel van den heer D. Oden tot verdeeling van de winst, gevallen op den verkoop van den zeegras- oogst 1932. onder de maaiers. B. Voordracht betreffende den aankoop van grond voor den bouw eener noodslachtplaats. Rapport omtrent de rekening der Gezondheidscom missie over 1932 en hare begrooting voor 1934. 7. Voordracht tot aanleg van gedeelten rioleering. 8. Voordracht tot wijziging der verordening tot beper king van het getal vergunningen en verloven A in sommige deelen der gemeente. Motorongeval De 33-jarige bankwerker bij de M.U.Z., T. Jansonlus wonende in het M.U.Z.-park te Oosterland is op weg naar zijn werk bij het uitrijden van het park met zijn motorrijwiel tegen een personenauto uit Kolhorn aan- geredeh. De berijder werd met een hersenschudding op genomen. Dr. Beeker verleende de eerste hulp. Het rij wiel werd vernield, de personenauto werd ontzet en kon zijn weg niet vervolgen. Het slachtoffer maakte het gister later op den dag naar omstandigheden rede lijk wel. Een geval van slaapziekte? Naar verluidt zou zich alhier een geval van slaap ziekte voordoen, waarbij de betrokkene reeds meer dan een week slapende is. Het geval zou zich voordoen in de Dijkstraat te Den Oever doch bevestiging van dit bericht hebben wij tot dusverre niet kunnen verkrijgen. Benoeming. Bij beschikking van den directeur-generaal der Pos teryen, telegrafie en telefonie is met ingang van 1 Oct. a.s. aangewezen als beheerder van het bijkantoor der P.T.T. te Aerdenhout de commissie bij de P.T.T., W. J. Mets te Den Helder. Aanbestedingen. Vanwege den dienst der Zuiderzeewerken wordt einde dezer maand aanbesteed het aanleggen van een dyks- doorgang te Medemblik. met bijbehoorende werken. De raming voor dit werk bedraagt f 10.300. Vanwege den Rijkswaterstaat zal einde dezer maand worden aanbesteed het vernieuwen van de bruggen 75 en 76 in den Rijksweg No. 10 (Stolpen—de Kooij—Den Helder) met bijkomende werken. Raming f 30.000. OngevaL De heer K. te Den Oever geraakte door onvoorzich tigheid Woensdagmiddag met zijn hand tusschen een houtbewerkingsmachine, waardoor 2 vingers by hem moesten worden geamputeerd. TANGENT) IJ K Omtrent de regeling van het aanvoeren en vervoe ren van aardappelen naar de veiling en van het land naar het bedrijf, werden Woensdagmorgen cenige me dedeelingen gedaan, welke velen onzer tuinbouwers lezers zeer zeker zullen interesseeren. Het vervoer van aardappelen van het land naar het bedrijf, dat over den openbaren weg gaat, is ver boden zonder vervoervergunning. Dit heeft men van zelf in do streken, waar, in het „vaste" land niet al het land van een bouwer bij het bedrijf is gelegen. Deze vervoervergunningen worden echter op aanvrage kosteloos verstrekt. Het vervoer van aardappelen van het bedrijf naar een laadplaats zonder dat ze verkocht zijn is verbo den. Als ze wel zijn verkocht mogen ze wel worden vervoerd, indien ze zijn gekocht door een erkende han delaar en als deze aan al zijn verplichtingen tegen over de N.A.C. heeft voldaan. Bij verkoop vanaf het bedrijf, dus niet over de vei ling, moet een koopbriefje in drievoud worden opge maakt, waarvan de kooper en verkooper ieder een exemplaar mogen behouden, terwijl het derde aan de Centrale moet worden overgegeven. Op dit briefje raoet worden vermeld het organisatienummer van den teler, het gewicht en soort van het gekochte, prijs, be talingscondities, plaats van bestemming, tijdstip van verlading en de wijze van vervoer. De betaling van den koopprijs. De betaling van alles, zoowel van den koopprijs als der te betalen rechten der organisatie moet aan de Centrale geschieden, welke dan later weer voor uitbe taling aan den bouwer zorgt. Betreffende die uitbeta ling merken wij echter op, dat niet den vollen be dongen prijs wordt uitgekeerd. B.v. voor een partij aardappelen, waarvoor men f 2.-40 heeft gemaakt en voor welke rubriek den minimumprijs van f2.is vastgesteld, wordt er uitbetaald 3/4 van den vastge- stelden minimumprijs, d.i. f 1.50 plus het meer ge maakte dan f2.in dit geval dus f0.40. zoodat de tuinder inplaats van 2.40 slechts f 1 90 ontvangt. In- plaats van een verbetering beteekent dit dus een ver slechtering op het oogenblik. Het ingehouden 1/4 ge deelte wordt in een reservefonds gestort. Wat men daaruit terugontvangt, zal moeten worden afgewacht Uit dit reservefonds worden n.1. de aardappelen be taald, die teveel zijn, dus zal het er van afhangen, hoeveel overcompleet er komt. Voor den export krijgt men gratis plombeering en vervoerbewijs, evenals voor veevoer. De teler-grossier staat onder voortdurende controle der controleurs. Met de kleinhandelaren-uitventers is dit ook het ge val. Ze mogen geen aardappelen in voorraad hebben, die niet zijn gedekt door een vervoerbewijs. Wat betreft de vermindering van de heffing van f2 op f 1, dit is maar schijn. Evengoed komt er f2 be lasting op de aardappelen, doordat de kleinhandela ren, die in een andere plaats van een grossier koopen, verplicht zijn, ook weer een vervoerbewijs van f 1 per 100 K.G. aan te vragen. De aanvoer aan de veiling. Aanvoer ter veiling in schuitjes en boerenwagens kan op bonnen geschieden, door de veiling verstrekt. Op deze bon wordt de datum, bet kwantum en de wijze van vervoer aangegeven. Aanvoer ter veiling per vrachtauto al of niet van meerdere telers geza menlijk, dient in geplombeerde zakken te geschieden, tenzij een andere regeling wordt goedgekeurd. Zoo de controle er niet onder lijdt, kan de geheele partij wor den verzegeld. Voor vervoer in kisten is een speciale vergunning noodig. Doorgedraaide consumptie-aard appelen worden weer naar het bedrijf vervoerd, ten zij ten behoeve van export of anderszins oen andere regeling wordt getroffen. Bij de veilingleiders enz., zijn de kostelooze vervoerbewijzen ten behoeve van den aanvoer naar de markt verkrijgbaar. Het door de handelaren te betalen recht, inclusief restitutie-marge en plombe-kosten bedraagt totaal f 1.60 per 100 K.G. LANGENDIJK. Het Provinciaal Demonstatiebedrijf zal worden ver huurd en niet langer vanwege de Provinciale Commis sie, in dienst van de provincie worden beheerd. De Twuijverweg-quaestle is nu weer in een nieuw stadium gekomen doordien de gemeenteraad van Oud karspel niet is ingegaan op het voorstel van Ged. Sta ten. om in de overdrachtsovereenkomst tusschen de betrokken 5 gemeenten en het Hoogheemraadschap de mogelijkheid open te laten, dat dit waterschap, zoo het dit noodzakelijk acht, om de wegbreedte op 6 M. te brengen en de bijdrage dan op f 900 in plaats van op f 700 te bepalen. Noordscharwoude was voor het groote plan van f 900. Zuidscharwoude had het kleine plan aanvaard zonder eenige voorwaarde, zoodat die ge meente het risico van het verlies der bijdrage uit het Wegenfonds, als de Twuyverweg onverhoopt van het Aanvullend Wegenplan werd afgevoerd, niet wenschte te dragen. Het blijkt dus nu weer te worden: zooveel hoofden, zooveel zinnen, en het Hikt onder deze om standigheden twijfelachtig, of vóór 1934 algeheels over eenstemming zal worden verkregen. Men tracht nu een oplossing te vinden door te trachten allo gemeenten te winnen voor het kleine plan, zoodat gehoopt wordt, dat men den eisch van een mogelijke wegbreedte van 6 M. zal laten vallen. BROEK OP LANGENDIJK. In verband met de nieuwe regeling op de binnen- scheepsvaartwet hebben de „Wilde" en „Makke" beurt- bevrachting. welke de laatste jaren ieder afzonderlijk de groenten voor de kooplieden vervoerden, besloten één organisatie te worden. Dit besluit zal ongetwijfeld én den handel èn schipperij ten goede komen. De heer B. v. d. Holt. commies der directe belastin gen is met ingang van 1 October a.s. als zoodanig over geplaatst naar Borne. ZUIDSCHARWOUDE. De winkeliersvereniging heeft den raad verzocht, de winkelsluitingswet gedurende de week vóór kermis bui ten werking te stellen. Op de Kerkewei wordt met kei-mis door den heer J. Kuiper een nieuw verlof A geopend, zoodat het café. dat enkele jaren heeft leeg gestaan, weer herleeft. Onze gemeente zal dan 4 vergunningen en 3 verloven rijk zijn. NOORDSCHARWOUDE. Door de Ren- en Tourvereeniging Onderling Genoe gen werd een lange afstandsrit gehouden voor de A en B klasse. De te rijden afstand was voor de A klasse 128 K.M., voor de B klasse 80 K.M. Voor klasse A startten 4 renners, waarvan No. 1 was de heer Joh. Renaud, no. 2 C. Jongsma en no. 3 A. Kossen, no. 4 heeft de rit opgegeven wegens bandonpech. Van de B klasse waarvan er 9 startten was'no. 1 Oostdijk, no. 2 Riddebos en no. 3 G. Zeeman, de an deren hebben den rit opgegeven. De tijd van no. 1 in de. A klasse was 3 uur 50 mi nuten. Van de B klasse was de tijd 2 uur 26 minuten. CALLANTSOOG de kermis. Zelden is de Callantsooger kermis zoo begunstigd ge weest door het weer: drie prachtige zonnige dagen- Dit is dan ook een van de oorzaken, waardoor alles goed en zonder wanklanken verloopen is. Zondag was het in het geheele dorp en in de café's een gezellige drukte en tot laat in den nacht ls er gedanst. Zooals reeds aangekondigd was Maandag de dag der kinderspelen. Ook deze keer een vlot verloop en veel aardige momenten. Er is hard om de prijzen gestreden door de jongens en meisjes. Van de gelegenheid om op kosten van hen, die deze spelen organiseerden, te zweven in den molen van Oudejans. werd gretig ge bruik gemaakt. Soms zoo gretig, dat de maag er door - van streek raakte. Telkens als een groep uitgestreden was. werden de deelnemers(sters) getracteerd op koek, terwijl allen na afloop op ranja en chocoladeree- pen onthaald werden. Daarna vond ten huize van den heer J. Brouwer de prijsuitreiking plaats. De uitslagen zijn: Groep I. Meisjes 68 jaar. Vlaggetjes steken: 1. An- nle Baken, 2. Pietertje ten Boekei, 3. Relntje Hoep. Groep II. Jongens 68 jaar. Blokjes rapen: 1. Arie Baken Johz.. 2. Gijs Oskam. 3. Jan Roos. Groep III. Meisjes van 911 jaar. „Water in Tarwe veranderen: 1. Trien Vries, 2. Rina Hollander, 3. Trien Roos. Groep TV. Jongens van 911 jaar: Aardappelen we gen: 1. Jan Prins, 2. Cor Vader, 3. Piet Roos. Groep V. Meisjes van 1213 jaar. Hindernisrace: 1. Diet Mooij, 2. Pietertje Hoep. 3. Nelie Langereis. Groep VI. Jongens van 1213 jaar. Hindernisrace: 1. Piet Breed. 2. Jan Vos. 3. Teun Oskam. Maandag der gewoonte getrouw een tooneeluitvoe- rlng bij den heer J. Luikes Butter (..Duinzicht")- De Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" bracht een her opvoering van „Hun Kind", tooneelspel van Johan van Eekelen. Ook nu werd het spel zeer gewaardeerd en mochten de spelers ten slotte een dankbaar applaus in ontvangst nemen. In het Dorpskoffiehuis draaide de film .Movie-Grazy' met Harold Lloyd. De zaal was ge heel gevuld en er is danig gelachen om de malle com plicaties in deze klucht. Na beide uitvoeringen volgde een gezellig bal. dat tot laat in den nacht duurde. Volksspelen werden Dinsdag op het Dorpsplein ge houden. Jammer dat er te weinig deelnemers onder de heeren waren De commissie zag zich genoodzaakt het nummer voor de heeren te laten vervallen. Er waren echter heel wat enthousiaste dames, die aan „Baker- schaken" wilden meedoen. Er waren maar liefst 50 deelneemsters. Steeds werden 2 dames op „Sientje" afgestuurd (wie kent Sientje niet?) zwaar geblind doekt. Natuurlijk werden wel eens opzettelijk of bij ongeluk een der heeren-commissieleden gepakt, wat tot groote vreugde aanleiding gaf. Dit nummer had 'n daverend succes! De uitslag van het Bakerschaken is: le prijs Mevr. G. Rlenstravan Twuijver; 2e prijs Mej. A. Dekker; 3e prijs Mevr. J. RietvinkOskam; 4e prijsN.N. De drukte van Dinsdagavond bepaalde zich hoofdzakelijk tot de café's. Geen plaatsje bleef hier onbezet en tot laat in den nacht duurde de pret voort. Vandaag, nu we dit schrijven, behoort de kermis 1933 weer tot het verleden en als we ons niet vergissen, heeft niemand zich te beklagen; in tegenstelling met vorig jaar is de orde voorbeeldig geweest. oefening met het wipper-toestel. Zaterdagmiddag j.1. werd. een oefening gehouden met het Lijnwerp- en Wippertoestel der Noord- en Zuidhollandsche Redding Maatschappij in een duin- terrrein ten Westen van het dorp. Voor de oefening werd de heer A. Thomasz gehuldigd. De heer A. van Meerten, secretaris der Commissie van plaatselijk bestuur der Redding-Mij. neemt het woord en spreekt ongeveer aldus: „Geachte aanwezigen. Bij afwezigheid van den heer Breebaart, voorzitter van dee C. van P-B., welke verhin derd is hier te zijn, zij het mij vergund als vertegen woordiger der C. v. P. B. en Hoofdbestuur N.Z.H.R.M eenige oogenblikken het woord te voeren Wij hebben nl. een jubilaris in ons midden: de heer A. Thomasz. De heer Thomasz stapte 3 Sept.. 1S93 voor 't eerst in de reddingboot. Hij was toen 16 jaar. Veel is er sinds dien veranderd. Het boothuis werd verplaatst, nieuwe instrumenten kwamen in gebruik, de plaatselijke com missie is verschillende malen aangevuld. Velen kwam en gingen. Alleen Arie Thomasz bleef. En daarom verheugt het ons zoo buitengewoon, dat wij voor den aanvang van deze oefening U danken kunnen voor uw diensten, welke gij gegeven hebt in dienst der menscblievendheid. Een oefening met een boot mag nu wel geen directe poging tot redding beteekener. maar de ervaring bij een oefening opgedaan en de b"' ?- venheid hierdoor verkregen, werpen ongetv. ijc l bij een werkelijke reddingspoging hun vruchten af, Het hoofdbestuur der Redding-Mij. heeft mU verzocht U namens dat bestuur de hand te drukken en te bedan ken voor de diensten, die gij gedurende 40 jaar aan het Reddingswezen hebt bewezen. De Commissie van plaat selijk bestuur is trotsch op uw jubileum en lk geloof ok namens de bemanning van de Reddingboot te spreken, als ik U van harte feliciteer, U en Uw fami lie. Wij hopen dat gij zoolang dit reglementair moge- lijk is, roeier zult blijven en nog menige oefening moogt meemaken en dat we In dezelfde plezierige, ka- meraadschapelyke geest, zooals wij dat steeds gewoon waren. Ik héb gezegd. Een instemmend applaus volgde na deze woorden. Als bewijs van belangstelling was er een gelukstele gram van de Redding-Mij.; de commissie van bestuur bood den jubilaris een fraaie fruitmand aan, terwijl de bemanning van de boot een horloge met inscriptie schonk. Na de huldiging vond de oefening plaats, welke een vrij vlot verloop had. WINKET. Aan het verslag der gemeenschappelijke gasfa briek voor de gemeenten Winkel en Nieuwe Nie- dorp, over 1932, onlleenen wij het volgende: De gasverkoop is in 1932 in vergelijking met die over 1931 met 19115 M3. teruggeloopen. Behalve de concurrentie van electricïteit en petroleum doet ook de slechte tijdsomstandigheid haar ongunstigen in vloed gelden op onze bedrijfsuitkomsten. Ofschoon onze instelling thans ongekende moeilijkheden moet doormaken, is de mogelijkheid toch zeer zeker niet uitgesloten, ondanks het feit dat ons voormalig groot debiet voor huisverlichting zeer sterk is ver minderd, dat het gasverbruik in de toekomst door andere toepassingsmogelijkheden weer zal vermeer deren, vooral wanneer de prijs van het gas ten aan zien van de concurrente artikelen weer eens gunsti ger gesteld zal kunnen worden, hetgeen vooral door de steeds kleiner wordende uitgaven van renten en aflossingen zeer wel mogelijk zal blijken. Het is dan ook van het grootste belang, dat, of schoon de finantieele bedrijfsuitkomsten daardoor niet direct gunstig zullen worden beinvlocd, de gas- prijzen laag te stellen en zelfs boven een zoo laag mogelijk vast te stellen verbruik per maand sterk gereduceerde prijzen in rekening te brengen, om dat, hoe onjuist ook, voerai de strijd van ons Ge meentebedrijf tegen het Provinciaal bedrijf betref fende het koken op gas of electricïteit moet worden aangebonden, hetgeen bij een eenigszins gunstiger pryzenverhouding als thans voor het gas niet moei lijk zou zijn, daar het gas, naast de veel hoogere calorische waarde, die het bezit, ook de zeer gemak kelijke en naar behoefte zoo juist te regelen warrate- afgifte, groote voordeelen biedt Van 1 Januari 1932 tot 1 Januari 1933 zijn gepro duceerd 394.920 M3. gas, waarvoor gedistilleerd wer den 1103.941 Kg. kolen, zoodat per ICO Kg. kolen werden verkregen 35 8 M3. gas. De vcrdeeling der gasafgifte was in 1932 als volgt: Licht- en kookgas Muntgas Vorwarmingsgas Industriegas Straatverlichting 163.855 M3. 90.207 M3. 79.365 M3. 5.151 M3 13.729 M3. Fabriek, motoren, kantoor, woningen en verwarming gashouders 31.000 M3. Condensatie, aanhoringen, lekkages, metermiswijzingen, enz. 11.613 M3. 391.920 M3. Het gasverbruik der straatverlichting bedroeg in 1932 in Winkel 9538 M3. en in Nieuwe Niedorp 4191 M3„ aldus in totaal 13729 M3„ tegen 16240 M3. in 1931 De gemeenten werden wederom 10 cent ppr M3. in rekening gebracht. Het. aantal geplaatste gasmeters bedroeg per 31 Dcc 1932 in totaal 713. waaronder 217 muntmeters. De totale opbrengst van de koolteer over 1932 heeft bedragen f 1958.80 of wel gemiddeld f 3.02 per 100 Kg. De geproduceerde hoeveelheid c :kes bedroeg in 1932 15896 Hl., waarvan werden verkocht 10997M Hl- voor de ovens gebruikt 5500 III., calonfère en eigen verbruik 39SH Hl., voorraad op 1 Januari 1933 1000 Hl. Aan cokes-gruis werd geproduceerd 1064 Hl. en verkocht 88-1 Hl. Het afgeleverde gas was vrij van zwavelwaterstof en moesten dit jaar slechts 16 kisten verwisseld worden Nieuwe ijzeraarde behoeft ook dit jaar niet te worden aancekocht. De Verlies- en Winstrekening sluit over het jaar 1932 wederom met een nadee'.ig saldo, groot f2806.71. Ter voorkoming van meerderen achteruitgang van het verbruik werd door de Commissie van Beheer od voorstel van den Directeur besloten, met ingang van 1 November de vastrechtregeling te laten ver vallen en daarvoor in de plaats te stellen vrij gas verbruik, waarbij de gasprijs werd bepaald voor do eerste 40 M3. per maand op 12 cent per M3. en voor het verbruik boven de 40 M3. op 6 cent per M3. De gasverkoop is in vergelijking met het vorige jaar 19115 M3. teruggeloopen of wel een achteruit gang van 5.15 Het op 1 November 1932 invoeren van de nieuwe gasregeling, hetgeen zoowel voor de kleine alsook voor de groote verbruikers gasprijsverlaging betee kent, heeft als vanzelfsprekend tot gevolg gehad dat het bedrag van den gasverkoop over de niaanden November en December van dit jaar lager is gewor den dan het zou zijn geweest bij de oude regeling, doch om het verminderen van het aantal aanslui tingen zoo spoedig mogelijk te doen ophouden heeft de Commissie van Beheer het noodzakelijk gevon den direct tot invoering van de nieuwe regeling over te gaan. Van het bijproduct ammoniakwater is ook dit jaar niets terecht gekomen en overtreffen de transport kosten verre de opbrengst der geleverde K.G. am moniak. De gemeenten zullen ook voor 1932 ieder voor de helft het verlies voor hun rekening moeten nemen. ANNA PA ULOWNA Het gaat met de bloembollenveiling te Breezand ook slecht. J.1. Dinsdag was het een toer om voor 5 procent van de aangevoerde bollen koopers te vinden. Wat moet dat worden? De grootsch opgezette woningbouwvereenlging „Cé- rès". welke 10 bunders destijds werden gekocht voor 12000 gulden per H.A., waarop een 32 woningen zijn gebouwd, en welk bedrijf aan totale kosten ongeveer op 4 maal honderdduizend gulden komt, is vrijwel een totale mislukking geworden. De menschen, voor wie de huizen zijn gebouwd, kun nen de huur niet betalen; als Je Inkomen 15 gld. per week is, dan kan je geen f 4.50 huur missen, dat is een gemakkelijk rekensommetje; het gevolg is, dat het grootste gedeelte met huurschuld zit, enkele huizen on bewoond zijn en in weer andere huizen menschen uit Den Helder wonen, waar woningnood ls. Voor de bouwvereeniging nog een klein gelukje, want dan komt er nog iets binnen. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden aan den heer J. Hoep vergunning tot het bouwen van een woonhuis met loodgieterswerk plaats aan den Koningsweg en aan T. K. Koeman. Kerkweg, voor den bouw van een schuur. Geslaagd. Anneke Groneman slaagde na herexamen voor de 3e klasse van de 5-jarige H.B.S. te Den Helder. Politie. Gevonden: een portemonnaie met inhoud; een paar dameshandschoenen» LANGS DEN WEG. Anna Paulowna. Op 'n trouwe trapauto van morgen den dijk langs rijdende, stapte ik af bij een groepje druk-gesticuleerende buren, in wier midden zich een bekend voddenkoopman bevond, die er bleek en ontdaan uitzag en het middelpunt van de belangstelling vormde. Wat is hier toch gebeurd? vroeg ik belangstel lend; de buren rommelden wat door elkaar, waar van ik weinig begreep, de kleeren-magnaat wilde niet veel zeggen, want hij had het verhaal al conigo malen gedaan en dat begon hem terecht te vervelen, maar toen hij hoorde, dat het voor de krant was, nou ja, dan veranderde het en begon hij het. avon tuur. waarbij de 1000-en-l-nacht-verhalen vergele ken, nog maar kinderspel zijn, te vertellen: Je moet dan weten, zoo begon de goeie man, wiens stem nog van aandoening beerde, dat ik bij Hannes gisteren een paar zak vodden heb gekocht, die in de boet stonden; ik was per fiets en kon ze niet mee nemen, maar vandaag was ik met de ket en kar en zou ze dan meenemen. We spraken af, dat de vodden achter de trap ia de hos zouden worden neergelegd en ik ze vanmor gen zou afhalen. Zoo gezegd, zoo gedaan! Ik stap een uur geleden de woning binnen, hoor niets en denk, ik loop maar door; ik kijk in de hos, waar het nogal schemerig is en zie achter do trap oogenschijndtjk de gekochte koopwaren liggen, ik schuif de trap wat op zij, slin ger de vermeende vodden op m'n rug, loop weg en wil de deur opendoen en naar buiten stappen. .Maar wie beschrijft m'n schrik en ontsteltenis, toen de zak één twee drie begon te leven en er een vreeselljk gehuil uit opsteeg. Ik had er geen flauw besef van, dat het de juffrouw zelf was. Met ontzetting laat ik de zak vallen en vlieg on der het geloei van heksen, spoken, den dijk op, waar ik werd gegrepen door eenige toesnellende buren, die niet anders dachten of ik was plotseling krank zinnig geworden. Wat bleek tenslotte het heele geval? Men had ver geten om de vodden achter de trap te zetten, de bejaarde vrouw was boven geweest en door een misstap van de trap gevallen, daar achter geraakt en omdat het goeie mcnsch nog d0 ouderwetsche gewoont had veel kleeren te dragen, daarin was verward geraakt en versuft achter de trap was blij ven liggen. Eenige oogenblikken later verscheen onze mar- chaDdeur ten tooneel, die Mina, zoo heet onze vrouw voor de vodden had aangezien en de rest laat zich hooren, dat behoef ik U niet te verteRen Enfin, de vrouw had zich niet bezeerd, alles kwam op zijn pootjes terecht en het gaf nog weer eens stof tot discussie en het gezanik ovrp de crisis werd ten minste onderbroken door een ander onderwerp met een meer humoristisch tintje. Loop der bevolking. Ingekomen: C. A. Groenewoud van Monnikendam, J. Andrlnga en gezin van Den Helder, Mej. W. v. d. Laan van Bergen. Vertrokken: J. A. Kroon naar Langeweg (N3.) ,A- Nieuwland naar Vlissingen, Mej. J. A. Prinsen naar Amsterdam. C. Mlddelie en gezin naar Den Helder. J. C. Rooijakekrs naar Wasenaar A. Koopman en gezin naar Den Helder. D. Boer naar Papendrecht. Burgerlijke stand. Geboren: Aaltje Wilhelmina. dochter van H. van Bestelen en S. H. Horeman. Theodorus MartJ- nua An ton lus. zoon van J. M. Verdegaal en J. C. Alkexf- made; Wilhelmus Cornells, zoon van L. Kortekaas eö A. C. Romijn; Alle, dochter van T. Pranger en T. A. v. d. Molen. Getrouwd: J. Oele en G. Vos; W. Jansen en W. v. d. Laan; L. van Zandwijk en J. S. de Schipper; C. L. van Oosten en Th. M. Molenkamp. Overleden: P. Nieuwland, oud 59 jaar. Z TJ P E Door de aardappeltelers-verkoopers zal opgave ge daan moeten worden van beteelde oppervlakte van de verschillende soorten. Hiervoor zal gelegenheid worden gegeven op 8 September in café Langedijk te Burger- brug en op 9 September ln café Broer te Schagerbrug telkens van 912 uur. Aan den commandant der etichting „Het Leger des Heils" is toegestaan ln October az. in deze gemeente een openbare inzameling te houden. B. en W. dezer gemeente hebben aan den architect K. P. Zuurbier te Schoorl vergunning verleend tot het bouwen van een jeugdherberg met woning te Petten. Het bestuur van Zype en Hazepolder heeft aan Ged. Staten van Noord Holland vergunning gevraagd tot net vervangen van een benzinemotor door een Dieselmotor ter aandrijving van de bestaande vijzel ten behoeve van den polder W. naby 't Zand. PETTEN. Naar wij vernemen zal de voetbalvereeniging alhier wederom een verloting houden, behoudens nadere goed keuring. De bedoeling is 1000 loten a f 0.25 uit te ge ven. SCHAGERBRUG. Tante Bet, Adrienne Solser, de echte Amsterdara- sche Jordaanvertolkster, die zooveel van Schager brug heeft hooren spreken, komt persoonlijk de 3 kermisdagen in het Centraal-Bioscooptheater. welke standplaats heeft alhier, met haar glansnummer: „Tante Bet gaat naar de OlympiadeDe extra llol- landsche film was tijdens de Alkmaarsche kermis lederen avond uitverkocht. Het zal de ondernemers der Centraal-Bioscoop en N.H. Cinema, die het heb ben aangedurfd om Tante Bet persoonlijk in Scha gerbrug te laten optreden, zeker niet aan belang stelling ontbreken. Zie advertentie. KOE D IJ K Geen geld meer. Wegens het niet ontvangen van steun van het Rijk, is het de gemeente niet mogelijk, het Burgerlijk Arm bestuur met gelden te steunen, zoodat deze week niet kan worden uitgekeerd aan de behoeftigen. 0 V 7) E N I E DO Ft P Bevolking over de maand Augustus 1933. Ingekomen: Brigitta Geertruida van der Fluit van Harenkarspel. Hendrik Danner van Hoorn. Vertrokken: Elizabeth Geertruida van der Eng naar Nieuwe Niedorp, p.a. G. Veldman, te 't Veld. L. W. Touw en gezin naar Rotterdam, Rösener Manzstraat 39B, 3e ét. Hendrik Jan de Boer naar Nieuwe Niedorp, Paadje, p.a. wed. Krapman. Cornelia Maria Petronella Verhaar naar Akersloot, p.a. wed. Keesom. Jansje Groot naar Heiloo, p.a. P. Somsbroek, Westenveg C 332, Heiloo. Burgerl. Stand over de maand Aug. 1933. Geboren: Petrus Jozef, zoon van Theodorus van Baar en van Catharina Maria Wit. Gehuwd: Gerardus van Breemen, oud 26 jaar, bank werker en Jacoba Heinis, oud 22 jaar, zonder beroep. Overleden: Cornelis Petrus Wit, oud twee jaar, te Alkmaar.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2