Barbara Worth Radioprogramma VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. De saneering in het Bloembollenbedrijf. .,De geest van 1914 schijnt herboren te rijn." STRAFZITTING VAN VRIJDAG 8 SEPTEMBER. Alkmaar. DE AVOND VAN 26 MEI. De ongewone beroering, ontstaan in onze ordelijke gemeente door een vergadering van facistisch gestem de landgenooten had tot gevolg de verschijning van den 21-jarige voeger J. van D. voor den Kantonrech ter op 4 Augustus j.1. op grond van het feit, dat hij op gezegden datum op den Kennemerstraatweg niet op vordering der politie zijn weg zou hebben vervolgd. De heer van D. ontkende destijds door onordelijk gedrag motief te hebben gegeven tot een dergelijke aanma ning en wat dat zaakje uitgesteld, teneinde de verbar lisanten Roorda en Van 't Kaar te hooren. Heden werd de behandeling dan voortgezet, doch bleek' de hoofdagent Roorda verhinderd te zijn. De verdachte, die bleef bij zijn ontkentenis te hebben geschreeuwd of gejoeld, had als getuige a decharge medegebracht de 17-jarige metselaar Th. van Eijk, welk jongmensch zich aandiende als partijloos, dus neutraal. Hij gaf een relaas van het gebeurde, hierop neerkomende, dat van D. niet had geschreeuwd maar met de agenten ..bonje" had gekregen, waarop hij zich zoodanig had geweerd, dat 6 agenten noodig waren geweest dezen strijder op den grond te werken Volgens den agent van 't Kaar zou verdachte wel degelijk hebben geschreeuwd en niet genegen zijn ge weest het politiebevel op te volgen, waarop hij was aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Waar het echter bleek, dat ook noodzakelijk was het verhoor van verbalisant Roorda, volgde opnieuw aan houding. Zoo mogelijk zal ook verdachte nog een twee de getuige a decharge medebrengen. Egmond aan Zee. DE SLOF AARDBEIEN BRACHT DE VICTORIE! Op 4 Augustus was de heer Arie K., 'n thans te Alkmaar wonenden kellner op nonactiviteit geïnvi teerd om voor den kantonrechter te compareeren ter zake overtreding van het impopulaire art. 461 wetb. v, strafrecht, strafbaar stellende het loopen over verbo den grond. Hij was destijds bekeurd door den jacht opziener Jan Diemeer Junior, doch beweerde niet over verboden duinterrein, doch zich op het aardbeienveld van Wijker te hebben bevonden, ten einde een „slof" of meer aardbeien te verzamelen. Men had zich naarna begeven naar een tent, waar de aardbeienplukkers ge woonlijk theedronken. Ten einde een en ander te be vestigen, presenteerde Arie 'n tweetal getuigen a de charge, 'n Amsterdamsche jongedame en zekeren heer Albert Blok, die destijds mede aan de aardbeïenfuif hadden deelgenomen en de verklaring van den ver dachte in optima forma konden onderstreepen. Tegen zooveel geweld was Diemeer niet opgewassen 'en mocht Arie K. met groote voldoening constateeren, dat hij op voorstel, zelfs van mr. Tack, 'n soort juri disch mirakel, werd vrijgesproken- HET MANKEERT ALTLJD AAN DE VIOOL OF AAN DE STRIJKSTOK. De slager Hendr. van E. uit Heiloo en de arbeider Joh. T. te Beverwijk, die overigens niets anders met elkander hadden te maken, werden op den Kennemer straatweg gesnapt ter zake het wielrijden zonder licht en stonden nu achtereenvolgens terecht. Bij den sla ger zat het defect aan zijn bolletje en de arbeider wierp de schuld op zijn „moertje". Maar de Kanton rechter maakte geen differentie met moertje of bolle tje, maar gaf ieder 3 dagen of 3 gulden aan zijn broek. DAT KAN DEN PROCUREUR-G-ENERAAL ÓÓK OVERKOMEN. De heer M. J. L. uit Schoorl, die met zijn gigolo snorretje en Spaansche tochtlatjes 'n exotischen in druk maakte, kon op 1 Sept. eveneens geen rijbewijs serveeren. Maar hij was voorzien van kruit en lood, doch had het document vergeten bij zich te steken. Hier bedroeg de boete dan ook maar 3 gulden op 3 dg. Beemste rd e R ij p. DIE ALTE GESCimCHTE. ABER SIE BLEIBT IMMER NEU! Ook de Eva's uit de Beemster hebben haar verlei dingskunst nog niet verloren en 'n tweetal van deze landelijke sirenen wisten den goedbloedigen jongeling Jan H. in den nacht van 30 April en 1 Mei te overreden, bij zijn in de Rijp aan de Regtestraat wonenden naam genoot Jan Hoek zoo heftig op de ruiten te tikken, dat Jan in zijn eerste omarming met Morpheus onzacht werd opgeschrikt. Ook Jan's vrouw geraakte geweldig overstuur. Hij deed dan ook aangifte en had heden de voldoening den ruitentikker voor 's rechters bank te zien gedaagd. Maar hij wilde echter graag toegeven, dat de deugniet „door de maidjes" was „opgehitst". Na- FEUILLETON. Door HAR O LD BELL WRIGHT ZEVEN EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. Naar het oude wegspoor van San-Felipe. Aan de deur van het kantoor van de Koningsdal- maatschappij werd geklopt. James Greenfield lichtte zijn hoofd op en keek in het rond als iemand die uit een diepen slaap ontwaakt. Er werd nog eens geklopt. Hij verborg het papier dat hij in zijn hand hield, haastig in zijn zak en riep: „Binnen". De deur werd geopend en Jefferson Worth trad de kamer in. Gedurende eenige seconden staarde de voorzitter van de verongelukte Maatschappij zijn mededinger aan. Toen sprong hij overeind en hij balde zijn vuisten en zijn gelaat was misvormd van drift. „Er is hier voor h geen toegang, mijnheer. Ga heen!" zeide hij met een stem en op een manier die aannemelijk zouden geweest zijn, wanneer hij het woord gericht had tot een hond, betrapt op ongerechtigheden. Jefferson Worth bleef onbeweeglijk staan. „Ik wenschte u over zaken van belang te spreken, mijnheer Greenfield", zeide hij en zijn kalme waardigheid stak zonderling af bij de woede van zijn tegenstander. „U kunt met mij niets uitstaande hebben. Met u en uw soort heb ik niets te maken. Dit is mijn privé-kan- toor en ik verzoek u heen te gaan." Jefferson Worth keerde zich om, alsof hij aanstalten maakte aan het verzoek te voldoen. Maar in plaats van de deur uit te gaan, sloot hij die, en draaide den sleu tel om. Toen plaatste hij het pakket dat hij hij zich droeg, op de tafel, ging op den dreigenden voorzitter af en zeide op koelen toon: „Dit is alles groote gekheid, Greenfield. Ik ga niet heen, vóórdat ik eerst heb afge daan, wat ik mij voorgenomen had hier te doen. Ik heb iets met u te bespreken waarbij wij beiden betrok ken zijn „Je bent een vervloekte gauwdief, een kwartjesvin- tuurlijk had de waarnemende kantonrechter den kapit telstok bij de hand en ondersteunde zijn vaderlijk ver maan met het opleggen van f 4 boete of 4 dagen. Heerhugowaard. KTET GESPEELD. De vrachtautochauffeur D de B. uit Heerhugowaard had den euvelen moed op 21 Juli in Alkmaar te ver schijnen met een te ver uitstekende lading. Zijn over- moed werd gestraft met f 3 boete of 3 dagen, precies zijn verdienste, die hij nu kon storten in het bodemlooze laadje van Astrae, de Godin des Rechts. Gelukkig heeft hij nu een vergunning van B. en W. om met lange deu ren in de stad te mogen rijden. r A/V GE N DIJK Het vonnis voltrokken? Wat zal men doen? Dezer dagen bereikte den bloembollenkweekers een circulaire van de Nederlandsche Bloembollen- kweekers Centrale, naar aanleiding van door deze Centrale genomen besluiten in verband met de in levering van de nog resteerende tulpenbollen. Den kweekers wordt hierin bekend gemaakt, dat in overleg met dc verschillende commissie's is beslo ten dat voorloopig het volgende van de resteerende reserves moet worden ingeleverd in de week van 1116 September a.s. Van dc vroege tulpen zullen de geheele reserves van leverbaar, zoowel als van plantgoed moeten worden ingeleverd. Dit bedraagt dus H K.G. lever baar en Yi K.Cf. plantgoed van elke R.R., beplant in het plantjaar 1932-'33. Voor plantgoed mag ook leverbaar worden inge leverd. Ten opzichte van Darwin- cn andere tulpen werd besloten, voorloopig nog 00 van het gereserveer de gedeelte leverbaar te laten inleveren, wat bc- teekent, 5/8 K.G. van elke R.R of wel 6214 K.G, van 100 R. Roe. Met betrekking tot het plantgoed van Darwintul pen besloot de Kweekers Centrale aan Zijne Excel lentie den Minister voor te stellen biervan geen ver dere inleveringen meer te laten doen. Voor Darwintulpen leverbaar mogen ook vroege tulpen leverbaar worden ingeleverd, mits de hoe veelheid, die voor Darwintulpen is vastgesteld, wordt ingeleverd; echter mogen voor vroege tulpen geen Darwintulpen worden ingeleverd. Er wordt nog uitdrukkelijk op gewezen, dat zoo wel tulpen als Narcissen op soort moeten worden ingeleverd en er bij iedere zending een gespecifi ceerde nota moet worden gevoegd, waarop de soor ten zijn vermeld, daar men anders de kans beloopt, dat de zending geweigerd zou worden. Tenslotte wordt er nog op gewezen, dat voor de ze inlevering dc vastgestelde datums en percentages definitief zijn en dat geen latere gelegenheid tot in levering wordt gegeven. Naar wij van verscheidene kweekers vernemen, is dit voor vele een vonnis, warover zij niet heen kunnen komen, daar zij niet in staat zijn, om, als ze het gevraagde percentage in moeten leveren, het toegestane percentage bollen voor het volgend jaar te verbouwen. Zooals te begrijpen is. zijn de kwee kers over deze regeling zeer slecht te spreken en hoorden wij ook nog door enkele opmerken, dat zij niet zouden inleveren. Maar wat moet men dan. Als niet aan de inleveringsvoorschriften wordt vol daan, krijgt men geen teeltvergunning, zoodat wij verwachten, dat men tenslotte toch wel zal zwich ten voor deze consequentie. Voor hen, die nog in de gelegenheid zijn, om voor de Darwintulpen vroege in to leveren, is deze laatste circulaire nog wel een tegemoetkoming, maar van deze zijn er niet bijzonder veel. Intusschen wacht men af, wat dc resultaten zul len zijn van het voorstel van de Kweekers Centrale aan den Minister, om dc restant plantgoed niet te doen inleveren. OUDKARSPEL. De voetbalvereniging D.T.S- hield haar jaarverga dering ten lokale van den heer Jansen. In zijn openingsrede betreurt de voorzitter, de heer A. Ootjers het, dat deze vergadering in Juli niet kon doorgaan wegens de slechte opkomst der leden. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling, dat een schrijven is ingekomen van do firma Eecen over de baldadigheid der jeugd, die haar houtvlotten losmaakt, zoodat deze wegdrijven. De firma meent dat deze jongens over de der. Ik wil niets met je te maken hebben. En ga nu heen, of ik gooi je de deur uit!..." Jefferson Worth antwoordde op zijn nauwkeurige ma nier, als iemand die zijn woorden angstvallig wikt en weegt. „Neen, dat zult u niet doen. U zult luisteren naar wat ik hier kom vertellen. En wat u daar verder ge zegd hebt, is niets dan leugen en dat weet u heel goed. Het zal daarom beter voor u zijn het niet te herhalen". Die laatste woorden werden niet uitgesproken als een bedreiging, maar als de onpartijdige vermelding van een zorgvuldig overwogen daadzaak... James Green field voelde zich als een man die zich veroorlooft te gen een onoverkomenlijke hinderpaal te razen en te tie ren, als iemand die zijn kracht verspilt in verzoekin gen aan het adres van een steenen muur die hem den weg verspert, of van een rotsblok dat voor zijn voeten ligt. Met eenige moeite herwon hij, althans ten deele, zijn zelfbeheersching. „Voor den dag er dan mee! Wat verlangt u?" „Ga zitten," zei Worth en wees naar een stoel. Werk tuigelijk gehoorzaamde de ander. „U hebt volstrekt geen reden zulk een houding tegenover mij aan te nemen, mijnheer Greenfield", begon Worth op den toon van iemand die een feit vermeldt Bij die woorden laaide de woede van den ander weer op. „Geen reden! En dat durft u mij te zeggen! Terwijl u en het meisje, dat u uw dochter noemt, zich ingedrongen hebt tusschen mij en den jongeman die meer dan een zoon voor mij is! Hebt u dan niet aan onzen vertrouwen omgang een einde gemaakt en al de plannen verijdeld die ik voor zijn toekomst gemaakt had! Geen reden? Maar wat zou u daarvan kunnen be grijpen? Een niets, een niemand zooals u! Voor u is er in onze wereld geen plaats en geen naam. Voor een avonturier als u met geen andere familie dan een doch ter, naam en herkomst onbekend die u uit de woestijn mee naar huis hebt gebracht. Hoe zou u kunnen'begrij pen wat Willard Holmes voor mij is!" „Ik dacht wel dat dit zoo ongeveer uw voorstelling van de zaak zou zijn" waren de kleurlooze woorden, ..en daarom ben ik hier gekomen om dat eens overeind te zetten." Greenfield zocht vruchteloos naar woorden voor zijn verbazing over wat hij als een ongehoorde aanmatiging beschouwde. Worth vervolgde: „Ik weet heel wat meer van u en van de uwen dan u misschien denkt. Toen ik zag dat mijn..." fier aarzelde hij. maar sprak het woord toen eenvoudig uit. ..dochter in Willard Holmes belang stel de, heb ik mij de moeite gegeven iets van zijn verleden te weten te komen... En daarbij heb ik natuurlijk tel kens uw naam ontmoet... Daarna heb ik nog veel meer gehoord." brug naar het voetbal terrein op haar terreinen komen. Hierover heeft de voorzitter een onderhoud gehad, waarin hij er op heeft gewezen ,dat er nog verschil lende andere toegangswegen naar deze terreinen zijn en de voetbalbrug onder voortdurende controle van den heer Jansen staat. Voorzitter wekt de leden op, wanneer zij eenige baldadigheid bespeuren, dit by het bestuur kenbaar te maken, zoodat er met de ouders van deze jongens over gesproken kan worden. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat het ledental, wat de adspiranten betreft, iets dalende is en de geest onder de D.T.S.-leden goed ls te noemen. Het jaarverslag van den penningmeester vermeldt aan ontvangsten f 1520.58%, uitgaven f 1347.65%, in kas f 172.93. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden beide aftredenden herkozen, die hun benoeming In beraad hielden. Na de gebruikelijke rondvraag sloot voorzitter deze goed bezochte vergadering, onder dank voor de aange name besprekingen. NOORDSCHARWOUDR Bij Mej. de Wed. K. hebben de aardbeien dit jaar voor de tweede maal vrucht gedragen. Naar wij ver nemen ts dit bij meerderen het geval. Dit is zeker t gevolg van het mooie zomerweer. HOOGWOUD De Floraliavereeniging viert alhier op 15, 17 en 18 September a.s. haar vijftigjarig bestaan, welke gehou den zal worden in het café van den heer J. Modder, kastelein alhier. Er zullen twee uitvoeringen gegeven worden door de tooneelvereenlging .Jong Leven", van Oudkarspel, en wel ,,'n Partijtje Poker", klucht in 3 bedrijven naar het Amerikaansoh van Robert Smiley- Peple en „De Kuische Bruidegom" (of als je maar een verleden hebt), blijspel in 3 bedrijven. Aangezien Jong Leven een goede reputatie geniet, zullen deze avonden bijdragen voor het welslagen der feesten. Verder zullen er volksspelen georganiseerd worden en Maandagmiddag zal er bij genoegzame deelname een bloemencorso gehouden worden. We zullen hopen, dat we het mooie herfstweer van thans mogen behouden wat zal leiden tot een plezierige en vroolijke feeststem ming. Burgerlijke stand van 1 tot en met 13 Aug. 1933. Geboren: Martha Catharina, dochter van Johannes Vriend en Geertruida van Diepen; Johanna Marie, dochter van Jan Bos en van Catharina Johanna Groot; Dirk Gerrit, zoon van Jan Harderman en Gerdina Har- deman; Cornelis, zoon van Reitse Uitterdljk en van Berber Dijk. Ondertrouwd: Adrianus Bakker, oud 31 Jaren, met Geertruida Wever, belden te Hoogwoud. Jan Jacobus Steeman, oud 24 jaren, met Neeltje Renooy, oud 19 ja ren, te Hoogwoud. Getrouwd: Adrianus Bakker, oud 31 jaren te Hoog woud met Geertruida Wever, oud 29 jaren te Hoog woud; Cornelis Stroomer, oud 55 jaren, met Maria Schatz. beiden te Hoogwoud. Overleden: Aris Appel, oud 60 jaren, echtgenoot van Neeltje Witsmeer; Levenloos aangegeven kind van Ma- rijtje Pater, vrouw van P. Bankras. Vertrokken en ingekomen personen van 1 t.m. 31 Aug. Bauke Bruinsma. geen van Kerkelaan C 34 naar Op meer; Jan Ebele Frankes, N.H., van Lambertschaag L 14 naar Grootegast: Hermanus Hendrik Visser, N.H. naar Winkel van Aartswoud F 43; Jacob Bakker. N.H., van G 30 naar Blokker; Hendrik Noot, N.H. van Aarts- woud E 23 naar Alkmaar; Nicolaas van Diepen, R.K., van Zuideind D 19 naar Hoorn; Nicolaas Wegdam, R.K. van Zuideind D 4 naar Slenaken; Adriana Veeken. R.K van C 22 naar GrootebroekAf ra Bruyns. R.K., van Oterleek naar Noordeind D 84a; Maria Schatz. R.K van Ottoburen (Dld.) naar Kerkelaan C 29; Johanna Maria Lensing van Gendringen naar Zuideind D 5; Dirk Pijper, van Twlsk. De gemeenterekening, dienst 1931 is van Gedeputeer de Staten dezer provincie goedgekeurd terug ontvangen. WOENSDAG 13 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9-00 Orgelspel door Joh. Jong; 9.30 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VARA.: 10-15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 De Flierefluiters o.l.v. Ray Forest; 12.30 Orgelspel door Cor Steijn; 12.45 De Flie refluiters; 1.45 De Notenkrakers; 3.00 Voor de kinde ren; 5.30 Amsterdamsch Orkestvereeniging o.l v Frans van Diepenbeek; 6-00 Hetty Beek draagt voor; 6.15 Vervolg concert; 6-45 Actueel allerlei uit de arbeiders beweging; 7.00 Amsterdamsche Orkestvereeniging; 7.25 Accordeon en piano; 7.45 Orkestvereeniging; 8.00 Her haling S.O-S.-berichten; 8.02 Vaz Dias en Varia; 8.15 De Flierefluiters; 8.45 Zang; 9.45 Concert; 10,10 VARA- Orkest; 11-00 VARA-tooneel11.15 De Notenkrakers. „Het is mij volkomen onverschillig wat u weet of niet weet", antwoordde de ander in het gevoel van een hevige walging. „Wat verlangt u?" Worth sprak met kalme waardigheid. „Ik zou u ln de eerste plaats willen doen opmerken, mijnheer Greenfield, dat mijn dochter voor mij juist hetzelfde is, wat de jonge Holmes voor u is. En verder hebt u vol komen gelijk; ik ben een niemand, een niets, maar u moet niet denken dat het geval voor u zoo veel harder zou zijn dan voor mij, omdat u uit New-York is en ik maar een man van het Westen ben. U zult uw zoon niet verliezen, maar ik..." voor het eerst aarzelde hij en lag er een zekere aandoening in zijn stem, „ik zal mijn dochter verliezen. Greenfield bleef niet ongevoelig voor het tragische element in de woorden van dezen eenzame. Zijn houding was een weinig welwillender toen hij zeide: „Het is een beroerde geschiedenis, mijnheer Worth, een ver vloekte beroerde geschiedenis. Ik wou dat ik nooit iets met dit land te maken had gehad." „Misschien zult u nog wel eens van meening veran deren. In elk geval zullen dit land en deze onderneming er nog zijn, lang nadat wij zijn heengegaan." Weer aarzelde hij en gleden zijn slanke vingers langs zijn kin. Toen vroeg hij, terwijl zijn persoon achter het grijze masker verborgen bleef: „Wat is u bekend van de omstandigheden waaronder Barbara in de Woestijn gevonden is?" .Alleen de groote trekken daarvan zijn mij bekend. De zaak boezemt mij geen belang in." „Laat mij u dan de feiten vertellen.' In bondige, kleurlooze volzinnen verhaalde Jefferson Worth de bijzonderheden van dien tocht door de woestijn en allengs werd het Greenfield duidelijk dat een mach tige beweegreden dezen man tot hem gebracht had en hem nu dwong dit levensfeit zoo nauwkeurig te ver halen. „En hebt u nooit ook maar de geringste aanwijzing gevonden, die tot de ontdekking van den naam van het kind had kunnen leiden?" vroeg hij, toen Worth zijn verhaal geëindigd had. Aanvankelijk aarzelde Worth. toen vroeg hij: „Mijn heer Greenfield, hebt u een jongeren broeder gehad die naar het Westen ls gekomen?" Greenfield zag hem verbaasd aan en antwoordde werktuigelijk: „Ja. Ik geloof dat hij in Californië ge storven is. Ik heb daarvan nooit de bijzonderheden kun nen ontdekken. Hij had een sterken avontuurlijken aan leg en een echte zwerversnatuur. Maar hoe?..." Er ging hem een licht op over de bedoeling van de vraag, die Worth tot hem gericht had en hij sprong op van zijn stoel. „God in den hemel! u wilt toch niet zeggen dat mijn broeder Will in dien zandstorm in de woestijn om Herdenking van den slag aan de Marna. Parijs, 10 Sept. (V.D.). Te Longwy, Nancy en Meaux is heden in aanwezigheid van het opper commando van het Franschc leger, generaal Wey- gandt, maarschalk Petain en den minister van de pensioenen, Miellet, den negentienden jaardag van den slag bij de Manie herdacht. Tc Meaux hield de min. v. d. pensioenen 'n redevoering, waarin hij naar voren liet komen, dat men den gebeurtenissen van den wereldoorlog nooit nader had gestaan clan thans De geest van van 1914 schijnt herboren te zijn. Onder den naam: „Het ontwaken van een Volk'' woont men dc explosie bij van een overdreven nationalisme, dat duidelijk doet uitkomen, dat aan den Marne niet alcen twee vijandelijke legers tegenover elkaar heb ben gestaan, maar twee beschavingen, twee geestes richtingen, twee aspecten des levens. Het is duide lijk, dat thans als gisteren dezelfde wil tot hegemo nie, annexatie en imperialisme tot uiting komt. Frankrijk heeft derhalve jegens zichzelf de plicht sterk te blijven om den aanvallers den weg te ver sperren en den eerzuchtigen en avontuurlijken vol keren den moed te ontnemen. Te Nancy verklaarde maarschalk Petain, dat het Fransche volk voor zijn gevallen soldaten tot inkeer moest komen en zich moest afvragen of hij met het oog op de hoogste belangen des lands bereid was het persoonlijke cgoisme te onderdrukken, en nog maals wanneer het zijn moest op te staan om den eigen grond te verdedigen. Afgevaardigde Ferry hield een redevoering waarin hij o.m. zeide, dat het Duitsche rijk uit de zwak heid van Frankrijk profijt getrokken had om zich te onttrekken aan do verdragsclausule. Duitschland heeft het pangermanistischc program (het streven naar de vereeniging van alle Duilschers) van voor den oorlog hervat, en tracht thans de territoriale clausules van het verdrag aan te tasten Al deze plannen kunnen echter slechts verwerkelijkt wor den door de vernietiging van Frankrijk, welke Hitier in zijn boek „Mein Kampf" heeft aangekondigd. Het is niet het oogenblik om op het gebied der ontwape ning ook nog slechts een stap toe te geven, want om vrij te blijven, moet Frankrijk sterk blijven. De redevoering van generaal Weygandt in Longwy had een gelijke strekking. I HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Gramo foonmuziek; 10-30 Morgendienst: 11.00 Piano-duetten; 12.00 Politieberichten; 12J0 Middagconcert; 2.00 Rust poos; 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars; 300 Concert; 5.30 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhalfuurtje; 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart: 7.00 Politie berichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Causerie; 800 Dubbelmannenkwartet; 9.00 Causerie; 9.30 Am sterdamsch Salon-orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.50 Orkestconcert; 8.30 Liederen; 9.20 Militair orkest; BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Dansmuziek; 6-35 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 8.20 Concert KALUNDBORG (1153 M.» 12.20 Strijkorkest; 3-50 Omroeporkest; 8.20 Kamermu ziek; 9.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 450 Harmoniemuziek; 9-20 Luisterspel; 10.20 Dans muziek. HAMBURG (87? M.) 11-50 Concert; 1.35 Gramofoonmuziek: 2.30 Idem; 4.20 Concert; 8.20 Populair concert, 9.30 Concert; LANGEVBF.RO (472 M) 12.20 Populair concert: 1 50 Concert; 5.20 Vesperconcert 8.25 Operette; 10.50 Populair concert DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1-05 Concert; 1.50 Idem; 2-35 Dans muziek; 3-50 Concert; 5.05 Idem; 6.50 Idem; 8-20 Con cert, 10.20 Idem. PARUS EIFFEL (1440 M.) 8.50 Concert. PARIJS RADIO (1725 MA 8-05 Gramofoonmuziek; 12.35 Idem; 12.50 Orgelconcert; I.25 Gramofoonmuziek; 7.30 Idem; 9.05 Idem; 9.50 ld. .MILAAN (831 M.) 8.00 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 9-05 Gevarieerd concert WEENEN (517 MA 5-35 Solistenconcert; 10.05 Walsen en Balletmuziek; II.10 G.ramofoonmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.20 Populair concert; 5.35 Gramofoonmuziek; 6.25 Kar mermuziek; 9.20 Poolsche muziek; BEKOMUNSTER (460 M.) 7.30 Gramofoonmuziek. het leven is gekomen?... Dat de vrouw die u bij den put gevonden hebt. zijn vrouw Gertrude was en dat..." Hier daalde zijn stem tot een bijna onhoorbaar gefluis terWill heeft mij nog geschreven dat hij een kind had en dat het meisje het haar en de oogen van Ger trude had... Ik had haar nooit gezien." Hij wendde zich woedend tot Worth. „En dat hebt u al die jaren voor mij verborgen gehouden! Het kind van mijn eenigen broeder hebt u buiten mijn bereik gehouden! Misschien is dat ook een van uw verfoeilijke streken. Welk bewijs hebt u hiervoor en wanneer het werkelijk zoo is, waar om hebt u het dan geheim gehouden?" Jefferson Worth plaatste den trommel op dc schrijf tafel. „Deze trommel is vandaag door Texas Joe en Pat in de woestijn gevonden en zij hebben hem mij on middellijk gebracht. Ik heb den trommel opengemaakt en hier is de inhoud." Toen Greenfield dien inhoud onderzocht had. brie ven, waaronder er waren die hij zelf aan zijn broeder geschreven had, papieren die betrekking hadden op zijn zaken en zijn geldmiddelen, fotografiën van het kleine gezin en van de twee broeders en hun ouders, zag hij Jefferson Worth onbewegelijk voor zich zitten en de woorden kwamen terug in zijn herinnering van den man. die een vader voor het kind van zijn broeder geweest was: „Mijn dochter is voor mij wat de jonge Holmes voor u geweest is. U zult uw zoon bij u houden, maar ik zal mijn dochter verliezen..." En alles lag nu voor hem, helder als de dag. Hij zag hoe Worth Barbara als zijn eigen kind liefhad, hij zag ook dat Worth de pa pieren had kunnen vernietigen die op zoo zonderlinge wijze aan het licht waren gekomen, hij zag nu in hoeveel karaktervastheid er noodig was geweest om aan die verzoeking weerstand te bieden en hoeveel leed de man zichzelf had kunnen besparen. Greenfield legde zijn hand op den schouder van Worth en Worth lichtte zijn hoofd op. Langzaam en moeilijk stond hij op uit zijn stoel. Zwijgend zagen de beide mannen elkander aan. En zonder een woord te zeggen, want daar waren geen woorden voor noodig gre pen zij elkanders hand. Dringend vroeg Greenfield: „Waar is zij nu, mijn heer Worth? Waar is Barbara? Weet zij dit al? Ik wil haar dadelijk zien. En is Willard nog in de stad? Kom aan, wij moeten naar hen toe gaan." Maar Jefferson Worth antwoordde: „Ik heb er al over nagedacht. Ik geloof dat het beter is, wanneer ik zelf Barbara alles vertel. En na al hetgeen u waar schijnlijk Holmes hierover gezegd hebt, zou ik in uw plaats met deze ontdekking geen haast maken. Het zou zeker in het belang van hun beider toekomst zijn, wanneer wy dat aan Barbara zelve overlieten." Slot volgt.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10