De Langendijker Groentenveilingen. De inbraak te Winkel. Landbouwtentoonstelling te Schagerbnig. Dinsdag 12 September 1933.SCHAGER COURANT.Tweede blad. No. 9345 Twee verdachten gearresteerd. Drama uit minnenijd. Het noodweer in Zuid-Frankrijk. WINKEL. De Zondagmiddag kenmerkte zich door een bijzondere drukte, en drommen menschen. oud en jong hielden zich op bij het Raadhuis, druk pratend en voortdurend de blikken gericht op het Raadhuis, dat er uitzag als gewoon, alleen stond er een auto voor. Toch was er iets aan de hand; nog vol van de brutale inbraak in het kantoor van de Coöperatie „De Tijdgeest" deed het gerucht de ronde dat de daders gegrepen waren en ingesloten waren in het raadhuis. De mogelijkheid deze personen te zien, wenschten allen af te wachten- In den nacht van 8 op 9 September was de in braak gepleegd en in dienzelfden nacht had de heer J. Mantel op den Wcstfrieschen dijk een auto ont moet, die blijkbaar niet verder scheen te kunnen en aan gewerkt werd. In den nacht bij lichte maan was dit alles zeer goed te onderscheiden, evenals de per sonen. In denzelfden nacht wordt bij den heer De Reus, van de garage De Reus en Groenewoud, al hier, omstreeks half oen geklopt en oiu benzine (in bussen) gevraagd. De heer De Reus was wel be reid, doch de auto moest vóór komen. Toen werd de auto, het was een Pontiac No. G 67625, voorgere den en er 30 liter benzine in gedaan. Het een en an der en ook het feit, dat de betaling van de benzine plaats had door *t raampje, dat een klein stukje was opengedraaid, vond de heer De Reus nogal verdacht, weshalve hij meende goed te doen, het auto-nummer maar te noteeren. In den loop van den morgen werd de inbraak be kend en een en ander met elkaar in verband ge bracht Het autonummer voerde naar Amsterdam, naar de auto-verhuurinrichting van den heer Sieuwertsen op do Nassaukade en direct begaf men zich daar heen. De auto was sinds Donderdag jl. verhuurd aan twee personen en was nog niet teruggebracht. In de garage heeft de politie zich verdekt opge steld en Zondagmorgen vroeg arriveerde de auto. Eenmaal in de garage werd deze gesloten en nadat zij met den verhuurder hadden afgerekend, werden beide personen. II. B. J. uit Hoofddorp, en J. K. uit IJmuiden, gearresteerd en elk afzonderlijk in een auto geplaatst en onder politiegeleide naar Winkel getransporteerd en voor den Burgemeester geleid, die het eerste verhoor afnam. Auto en personen werden herkend door hen die er in den nacht van 8 op 9 September meer van de auto hadden gezien. De aanwijzingen waren van dien aard, dal beiden in arrest zijn gehouden en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Het schijnt niet onmogelijk te zijn dat deze twee personen deel uitmaken van een' grooter gezelschap, dat zich op dit terrein beweegt. Indien dit juist is en het bewijs kan geleverd worden, is er vermoede lijk een goede slag geslagen. Na de overbrenging keerde de rust weer terug. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING i W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - PE FR ACTIONIST LAGEZIJDE B 40. TEL.26. SCHAGEN OOR ON O ER ZOEK GEHEEL GRATIE Op het Centraal Station te Amsterdam. Zaterdagmorgen tegen acht uur is op het eerste per ron van het Centraal Station te Amsterdam een jonge vrouw haar ex-verloofde met een scheermes tc lijf ge gaan. De oorzaak van dit gewelddadig optreden zou frezocht moeten worden in een wraakneming uit ja- ouzie, aangezien de vrouw niet hebben kon dat de man, in gezelschap van een andere vrouw, naar Ba zel zou gaan. De man kreeg een diepe snijwonde over de linkerwang, en, bij de afwerende beweging, die hij maakte, een snijwonde aan de rechterhand. In de geweldige consternatie, die na dezen plotse- Iingen aanval ontstond, wist de daderes te ontkomen, zoodat. er voor de politie van het posthuis Centraal Station, die spoedig op het perron aanwezig was; niets anders opzat, dan het slachtoffer een snelverband aan te leggen. Hij is vervolgens, na in het Binnengasthuis behandeld te. zijn, heengezonden. Drie dooden. Uit Parijs, Het noodweer, dat sedert eenige dagen het Westelijke en Zuidweste lijke deel van Frankrijk teistert, heeft ook Vrijdag en Zaterdag op verschillende plaat sen groote schade aangericht, terwijl drie menschen werden gedood. Tc St. Brice bij Bordeaux stortte een hoogspan- rungsleiding neer, die op een boerenvrouw terecht kwam. De vrouw was onmiddellijk dood Haar man en haar dochter, die haar te hulp kwamen, onder gingen hetzelfde lot. In het departement Gironde vielen gedurende een half uur hagelkorrels zoo «root als duiveneieren, waardoor bijna de geheele wijnoogst is vernield Barsac en Landiras bieden een treurigen aanblik. Te Bayonne ging het onweer even eens gepaard met hagelval, waarna een wolkbreuk volgde, zoodat Bayonne en Biarritz op verschei dene plaatsen werden overstroomd en het verkeer werd gestremd. Honderden vensterruiten zijn in de beide steden vernield. Boomen zijn uit den grond ge rukt, en dakpannen van de huizen geslagen. De schade is zeer aanzienlijk. Door de afdecling Zijpo en omstreken van do Hol- landschc Maatschappij van Landbouw, werd Maandag 11 September wederom de iaarlijksehe Landbouw tentoonstelling gehouden, ditmaal begunstigd door bij zonder mooi zomerweer. Des morgens om 10 uur had in „Het Wapen van de Zijpo." van mevrouw wed. .1. Broer do offlcieele ope ning plaats door den voorzitter der afdecling, den lieer H. Rezelman, in tegenwoordigheid van bestuursleden, juryleden 011 de beide wethouders der gemeente. De heer Rezelman heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder dc heeren Hoek. Alkmaar en Pilon, Schagcn, die vandaag voor bet eerst als jury lid aanwezig zijn. Het spijt spr. dat de tentoonstelling niet grooter is. maar gezien de abnormale tijdsom standigheden. kan het bestuur met het aantal inzen dingen tevrci'cn zijn. De aan de tentoonstelling ver bonden Floralia-tentoonstelling is al bijzonder goed bezet en is oorzaak dat er al met al een aardige ten toonstelling is gevormd, de naar spr. meent de 35e tentoonstelling der afdecling. Spr. dankt de juryleden voor hunne aanwezigheid en feliciteert den heer K. Hoogschagen met het feit, dat deze vandaag voor dc 25ste maal als jurylid opheedt. Spr. deelt verder mede. dat de burgemeester ver hinderd was aanwezig te zijn. doch heet dc beide wet houders welkom, het. college van B. en W. dank zeg gende voor den ondervonden steun en medewerking. Spr. verklaart de 35e tentoonstelling voor geopend. Na deze korte openingsplechtigheid trokken we naar dc paardenmarkt "en bet tentoo.. stellingsterrein. Op dc paardenmarkt was de aanvoer gering en het bezoek, we zouden b"'n schrijven, nog geringer. Van handel viel nagenoeg niets te bespeuren en het was dan ook maar een enkele viervoeter die in handen van een anderen eigenaar overging. Ook op het ten toonstellingsterrein was het bezoek niet groot. De meeste belangstelling en dan vooral van de dames, trok de afdeeling bloemen en planten en de floralia- tentoonstelling, welke beide afdeelingen weer in een lokaal van de openbare lagere school waren onderge bracht. BEKRONINGEN. Hieronder laten we de toegekende bekroningen vol gen: PAARDEN. No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder. (Warmbloed.) Ie prijs f7.50, K. Re'ijne, Barsingerhom; 2e prijs f5.P. de Graaf, Schapen; 3e prijs f 2.50, H. Scher mer, Oudesluis. No. 2. 3-jarige paarden (warmbloed). Ie prijs f7.50, D. Sleutel, Schapen. No. 3. 2-jarige paarden (warmbloed). Ie prijs f7.50 A. Schenk Jz., Barsingerhom; 2e prijs f5.C. Raven, Schapen; 3e prijs f2.50, J. Peetoom, Oudesluis. No. 4. 1-jarige paarden (warmbloed). Ie prijs f7.50, N. Appel, Schapen; 2e prijs f5.A. Francis, Schapen; 3e prijs f2.50, N. Keijzer, Schagerbrug. No. 5. Merries met veulen (warmbloed). Ie prijs f7.50, K. Reijne, Barsingerhom; 2e prijs f5.P. T. Vlam, Burgerbrug; Sc prijs f2.50, A. Brak, St. Maar- en. No. 6. Veulens (warmbloed) le prijs £7.50, H. Scher mer, Oudesluis; 2e. prijs f5.A. Filmer> Burgerbrug; 3e prijs f2.50, A. Schenk, Barsingerhom. HOORNVEE. No. 7. Melkkoeien, afgewisseld, geregistreerd met 'n betrouwbaren melkstaat, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1933. le prijs f7.50, J. Eriks Jz. Burgerbrug; 2e prijs f5..Tb. Eriks, Schagerbrug; 3e prijs f 2.50, Jb. Eriks, Schagerbrug. No. 8. Melkkoeien, (afgewisseld), gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1933. le prijs f7.50, W. Bremer, Burgerbrug; 2e prijs f5.—, H. Schermer, Ou desluis; 3c prijs f2.50, C. Marees, Schagerbrug. No. 9. Twinters, (geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1933. le prijs f6.—, Jn. Eriks Jz., Burgerbrug; 2e prijs f4.A. Francis, Schagen; 3e prijs f2.—, Jn. Eriks Jz., Burgerbrug. No. 10. Twinters, (niet geregistreerd), gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1933. le prijs f6.—. C. Marees, Schagerbrug; 2e prijs f 4—, N. Hopman, Schagerbrug. No. 11. Melkvaarzen, (geregistreerd), gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1933. le prijs f6. A. Francis, Schagen. No. 12. Melkvaarzen, (niet geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1932. le prijs f6. C. Marees, Schagerbrug; 2e prijs f 4.—N. Hopman, Schagerbrug. No. 13. Pinken, (geregistreerd), geb. in 1932. le prijs f5.Joh. Visser, St. Maartensbrug; 2e prijs f3. dezelfde. No. 11. Pinken, (niet. geregisteerd), 'geb. in 1932. Ie prijs f5.—, P. Bruin, Schagerbrug; 2e prijs f3. N. P. Kruijer, Burgerbrug; 3e prijs f2.D. Kuiper, Schagerbrug. No. 15. Stierkalveren, (geregistreerd) geb. in 1933. le prijs f5.—, T. Eriks Jz., Burgerbrug. No. 16. Kuikalveren, graskalf, (geregistreerd), geb. in 1933. le prijs f5.Jn. Jimmink, Schagerbrug; 2e prijs f3.—, J. Eriks Jz., Burgerbrug. No. 17. Kuikalveren, (graskalf), (niet geregistreerd), geboren in 1933. le prijs f5.—, P. Bruin, Schagerbrug: 2e prijs f3.E. Bos, St. Maartensbrug; 3e prijs f2. dezelfde; eerv. verin. N. Hopman, Schagerbrug. WOLVEE. No. 18. 4 Fokschapen (type Texelsch) ingeschreven in een fokregister, geb. in 1932, zichtbaar geworpen hebbende, te prijs f5.—, M. Kant, Schagen; 2e prijs f3.dezelfde; 3e prijs f2.P. Vries, Schagerbrug. No. 19. 4 Fokschapen (type Texelsch), (ingeschreven in een fokregister), geb. in 1931 of eerder, (zichtbaar geworpen hebbende), le prijs f5.K. Winkel, Scha gerbrug; 2e prijs f3.M. Kant, Schagen; 3e prijs i'2.K. Winkel. Schagerbrug. No. 20. Vier Ooilammeren, type Texelsch, ingeschre ven in 'n fokregister. le prijs f5.—, K. Reijne, Bar singerhom; 2e prijs f3.—. P. Vries, Schagerbrug. No. 22. Een Ram. geb. 1932, type Texelsch, ingeschre ven in een fokregister. le prijs f5.benevens verg.- bronzen medaille, uitgeloofd door de Zijper Ct., M. Kant, Schagen; 2e prijs f3.N. Hopman, Schager brug. No. 23. Ooi, met hare in 1933 geboren lammeren, waaronder tenminste l ramlam, tvpe Texelsch, inge schreven in een fokregister. le prijs f5.W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 2e prijs f 3.N. P. Kruijer.. Burgerbrug; 3e prijs f2.P. Vries, Schagerbrug. No. 24. 3-tallen Ramlanuneren van één vader, type Texelsch). ingeschreven in een fokregister. le prijs f5.—, M. Kant, Schagen; 2e prijs f3.P. Vries, Scha gerbrug; 3e prijs f2.—, dezelfde. No. 25. Tien Overhouders. behoorende aan leden van de afdeeling. le prijs f5.C. Gutker, Schagerbrug; 2e prijs f3.—. Gebr. Nieuwland, Schagerbrug; 3e prijs f2.C. Marees, Schagerbrug. No. 26. Vier Fokschapen, geb. in 1932 (niet inge schreven in een fokregister en zichtbaar geworpen hebbende), le prijs fo.—Joh. Bruin. Burgerhrug; 2e prijs f3.—, H. Schermer, Oudesluis, 3e prijs f2—, C. Huiberts, Schagen. No. 27. Vier Ooilammeren, niet. ingeschreven in een fokr. le pr. f5; D. Kant, Schagerbrug. 2e pr. f3, G. Brak, Schagerbrug; 3e prijs f2.—, Gebr. Nieuwland, Schagerbrug. No. 28. Een Ram-lam, geboren in 1933, niet inge schreven in een fokregister. le prijs f 5.C. v. d. Oord, Schagen; 2e prijs f3dezelfde; 3e prijs f2. J. Bakker, Schagerbrug. PLUIMVEE. Van al de rubrieken Pluimvee en Konijnen is de le prijs f2.—. de 2e prijs f 1.— No. 31. Leghorns, wit: le prijs Jac. Bakker, Scha gerbrug; 2e prijs C. Schuijt, St. Maartensbrug; eerv. verm. P. Mulder Dz., Wielingen. No. 32. Leghorns, andere kleur: lc prijs P. Mulder Dz., Wieringen; 2e prijs dezelfde. No. 34. Barnevelders: le prijs P. Mulder Dz., Wie- ringen; 2e prijs C. Portegies, Schagen. No. 35. Andere rassen: le prijs G. Jongejan, Barsin gerhorn,zw. Minorca; 2e prijs C. Lobregt, Schagerbrug, Padua. No. 36. Hollandsche krielen: le prijs C. Portegies, Schagen. No. 37. Andere rassen Krielen: le prijs Jasper Smit, Spanbroek, Zilver Sebrecht; 2e prijs dezelfde. goud. No. 38. Eenden. N.-H. Spreeuwkoppen: lc prijs Jas per Smit, Spanbroek. No. 39. Loopeenden: le prijs P. Mulder Dz., Wierin een; 2e prijs Adr. Boontjes Jz., Burgerbrug; eerv. verm. A. Brak Jr., St. Maarten. No. 40. Kalkoenen, Fazanten en Pauwen: le prijs K Blom, Callantsoog, kalkoenen; le prijs J. C. Th. Butter Dz., Warmenhuizen, Fazanten. KONIJNEN. No. 43. Vlaamsche Reus (wit) voedster: eerv. verm. E. Kooij, St. Maartensbrug. No 45. Vlaamsche Reus, andere kleur, voedster; le pri,js B. Swiers. Schagen: 2c prijs A. van der Bult, 't Zand; 2e prijs P. Kok, Schagen. No. 50. Lotharingers, ram: le prijs W. Dclissen, Op meer; 2e prijs L. Anneveldt. Schagen. No. 51. Lotharingers, voedster: le prijs L. Anneveldt, Schagen; 2e prijs dezelfde, eerv. verm. W. Delissen, Opmeer. No. 52. Hollanders, ram: le prijs J. P. dc Boer, Schagen- 2e prijs J. Ham, Lutjewinkel. No. 53. Hollanders, voedster: lc prijs Jasper Smit, Spanbroek: 2e prijs J. P. de Boer, Schagen. No. 54. Chincella, ram: le prijs P. Mulder Dz., Wierineen. No. 55. Chincella, voedster: le prijs A. Kiczeling, Schagen; 2e prijs P. Mulder Dz., Wieringen. No. 56. Andere rassen, voedster; le prijs W. Delis sen, Opmeer; le prijs J. W. Hendrikse. Schagen, Pool tje, blauwoogige: 2e prijs dezelfde met idem: eerv. verm., dezelfde. Eng. hangoor; eerv. verm. Adr. Boon tjes Jr.. Burgerbrug; eerv. verm. P. Kok, Schagcn, grijs zilver. No. 57. Andere rassen, ram: le prijs Adr. Boontjes Jr., Burgerbrug: le prijs P. Kok, Schagen, grijs zil ver; 2e prijs J. W. Hendrikse, Schagen, Pooltje, bl. o.; eerv. verm. A. K ezeling, Schagen, brandneus, wit. No. 58. Voedster met jongen: eerv. verm. P. Mulder I>z.. Wieringer Havanna No. 59. Nesten jongen: le prijs Jasper Smit, Span broek, Hollandsche; 2c prils Th. van der Grajri, Scha gen; eerv. verm. J. W. Hendrikse, Schagen, Hangoor, Madagaskar; eerv. verm. P. Mulder Dz., Wieringen, hl. B-veren. BLOEMEN EN PLANTEN. No. 60. Voor de mooiste collectie Bloemen en Plan ten van pai-ticulierem: le prijs f3.mevr. Hopman Rezelman, Schager' -ug, 2e prijs f 2.mevr. W. Klok- Biersteker. Schagerbrug: 36 prijs f 1.—, mevr. Ivieze- lingKuis, Schagen. N< 61. Voor do mooiste c llectic Cactussen van particulieren: le prijs f3.mevr. wed. D. Marees Jimmink, Schagerbrug; 2e priis f2.mevr. P. de GraafScheringa, Schagen: 3e prijs f i.mej. M. Vries Hd., Callantsoog, 't Zand; eerv. verm. mevr. W. J. van LocnenKlaus, Schagerbrug. No. 62. Voor de mooiste Plant van particulieren, le prijs f3.—, mevr. Kiez ';n? Kuis, Schagen; 2e prijs f2.mevr. P. KlokBakker, Scliag' br: 3e prijs f 1.mevr. P. de GraafScheringa, Schagen; eerv. verm. mevr. F RezelmanGrootes, Sehagc.brug. No. 63. Voor de mooiste collectie Snijbloemen van particulieren: le prijs f3—, mevr. S. Jaring, Schager brug; 2e prijs f2.—, C. Koopman, Schagerbrug; 3e prijs f 1.mevr. H. Witk Schagerbrug; eerv. verm. 4 P Vri —De Graaf, Schagerbrug. Ter opluistering: Eerv. verm.: Jb. E.kkcr, Schager brug, vruchten; N. Ligthart, Schagerbrug, bijen; mevr. J. Hoogland—Dc Graaf, vruchten; mevr. D. Por tegies, Schagen, vruchten. De Aardappelcentrale voor Lan- gendijk van weinig waarde. - Geen verbetering en nog geen tastbare, meerdere regeeringssteun. - Ge ringe aanvoer van aardappelen voor weinig boven de minimum prijzen. - Roode kool iets beter. - Gele kool vrij stationnair. - Witte kool goede prijs. - Voor bloem kool redelijke prijzen. - Wortelen laag. - Veel te geringe prijs voor de uien. - Groote aanvoer slaboo- nen. - Goede qualiteit, goede prij zen. - Bieten laag. - Tomaten loo- pen sterk in prijs achteruit. - Drui ven zelfde prijzen. Voor Langendijk heeft de oprichting van de Neder- landsche Aardappelcentrale niet veel te beteekenen. daar er betrekkelijk weinig late aardappelen worden geteeld. DJt blijkt, wel uit den aanvoer aan de beide veilingen, welke in de afgeloopen week ongeveer 3 spoorwagens beliep. Daaronder zijn dan nog vroege, n.1. Schotsche Muizen. Allioht, dat niet-ingewijden, zij die niet precies op de hoogte zijn van wat hier aan produc ten wordt verbouwd, zouden meenen. dat de oprichting van de Centrale een middel is om de tuinders er wat bovenop te helpen. Dit is in werkelijkheid niet het geval en de tuinders in deze streek zullen een bijster klein beetje meer ontvangen dan zonder deze Aaardappel- centrale. De minimumprijzen -zijn al laag gesteld en bij verkoop boven dien prijs wordt bovendien slechts drie vierde deel ervan uitbetaald, plus het bedrag, dat boven den minimumprijs uitgaat. De tuinders zien in de op richting van genoemd instituut slechts een middel om de consumenten wat duurder aardappelen te laten eten, terwijl het meer betaalde wordt opgeslokt door pappe- rasserij, ambtenaren en wat dies meer zij. Het schijnt de regeering nog maar steeds aan midde len te ontbreken om in den benarden toestand "der tuin ders een eenigszins afdoende verbetering te brengen. En nog altijd heeft de betrokken minister den weg naar de Kamer, dien hij immers zou weten te vinden, niet kunnen opsporen. Het saneeringsplan voor de bloembollen, dat een zoo gerechtvaardigde critiek van uit West-Friesland en in het bijzonder van Langendijk beeft ondervonden is ook al een mislukking gebleken. En de gang van zaken op onze bloembollenveiling is van dien aard, dat de kweekers er moedeloos onder worden. Zoo werkt alles samen, om den ondergang van velen te verhaasten en zoo is het begrijpelijk, dat men vreeze, en verbitterend uitziet naar de daden, die de regeering zal verrichten, om het kwijnende tuin bouwbedrijf er wat bovenop te helpen. Zouden ze nu in Den Haag heusch niet weten, hoe ellendig de toe stand hier is? Of denkt men daar. dat de gemeenten maar voor maatregelen moeten zorgen? Die weten al niet meer, nog niet niet gesproken van de noodlijdende, hoe ze de begrooting sluitend moeten maken. Met bag- gerregelingen helpt men den tuinbouw niet uit den modder. Een toeslag op het loon der arbeiders, die de meeste bouwers niet meer kunnen betalen, mogen de gemeente niet geven. Maar wel mogen ze duizenden guldens betalen voor het vervoer dier arbeiders naar de Wieringermeer, terwijl ze hier, tot ontlasting van het bedrijf, zoo best gebruikt kunnen worden. Zooals we reeds opmerkten was de aangevoerde hoe veelheid aardappels niet groot meer; het zijn nu, met uitzondering van enkele partijtjes Schotsche muizen, waarop geen toeslag meer gegeven wordt, bijna allo winteraardappelen. Schotsche muizen bracht f 0.80 1.50 op, groote 50 cent. Voor blauwe, die tot de eerste categorie, waartoe ze' door de Aardappelwet zijn ge bracht. behoort, werd f 3 betaald. Blauwe eigenheimers werden verkocht voor f 22.30. al was er een enkel partijtje, dat iets meer opbracht. Eigenheimers brach ten f 22.70 op, Bevelandei-s f 1.802.80, en drielingen i 0.40—0.75. Over 't geheel werd voor de roode kool een betere prijs gemaakt dan de vorige week, ofschoon een belang rijk deel voor f 1 per 100 Kg. werd verkocht. Op het laatst der week werden aan de veiling te Noordschar- woude mooie partijtjes voor f 2.40 verhandeld. Dit gold dan het zoogenaamde kleine goed dat het meest ge zocht is. De kool wordt zoo goed als alle afgenomen, waarvan ook een deel naar het buitenland gaat. De tuinders ontvangen nu meer voor hun roode kool dan verleden jaar, omdat toen de minimum-prijs op 60 cent was gesteld. De mooiste partijen brachten doen iets meer op dan nu, doch de grootste hoeveelheid ging voor een lageren prijs weg. De aanvoer beliep ongeveer 33 spoorwagens, wat evenwel minder is, ongeveer 4 wagons, dan in de overeenkomstige week van 1932. De prijzen, voor de gele kool besteed, weken ook niet veel af van die der laatste weken; er werd over 't geheel wel iets meer gemaakt dan de vorige week, toen als hoogste prijs f 1.70 werd gegeven, terwijl nu f 2.30 werd betaald. Echter is veel van het meest ge zochte goed voor f 1.601.80 verkocht en ging de groote kool voor f 1 van de hand, den minimum prijs. Aanvoer 13 spoorwagens. De witte-koolbouwera zijn er heel wat beter aan toe dan verleden jaar, toen op dezen tijd bijna alles voor 60 cent per 100 Kg. van de hand moest worden gedaan Deze week is het maar een paar keer voorgekomen, dat 40 en 50 cent werd betaald. Overigens werd voor de mooiste groote kool f 1.60—1.90 betaald en bracht de kleinere en afwijkende kwaliteit f 1.30—.1.60 op. De ze prijzen woiden, het groote gewicht der kool in aan merking genomen, als zeer goed aangemerkt. Alles wordt opgekocht voor het inmaken van zuurkool. Aan voer 57 spoorwagens. Aan de Broeker veiling werd heel wat bloemkool verkocht De mooiste bracht van f 1014 op, kleinere f 5—7. Voor tweede soort werd, al naar grootte en kwaliteit, van f 1—5 betaald. Boswortelen waren goedkoop, n.1. f 12.50, Losse wortelen brachten f 2.303.50 op voor groote en f 1.10 —1.40 voor kleine. Met den aanvoer van zilveruien is het gedaan. Wat nu aan de markt komt zijn gele. De prijzen zijn te laag en in tegenstelling met het vorige jaar brengt de nep weinig op. Uitvoermoeilijkheden spelen hierbij par ten. Voor de mooiste uien werd tot f 2.30 betaald; veel van het aangevoerde bracht f 1.601.90 op. Drie lingen maken een nog lageren prijs. De mooiste bren gen f 1.30 op, overigens 20 of 30 cent minder. Gele nep, die aanvankelijk, als gevolg van vrij goede vraag, nog tot f 4 kon opbrengen, kon later voor slechts f2.70 worden verhandeld. Sommige partijen bleven daar nog 20 en 30 cent beneden. Grove uien brachten van f 1-70 tot f 2.30 op. Aanvoer 23 spoorwagens. Van het artikel slaboonen kwam ook nog heel wat aan de veiling. Voor mooie partijen, dunne, zachte boontjes kon een aardigen prijs worden gemaakt, of schoon op het laatst der week de prijzen daalden van f 10 a f 12 tot f 6 a f 8. Dikkere en afwijkende kwaliteit werden voor f 2.606 verkocht. Voor snij- boonen werd f 26 betaald al naar kwaliteit. De koop lust was voor boonen vrij goed. De aanvoer beliep ongeveer 80000 Kg. aan beide veilingen. Mooie groote bieten brachten f 1-402 op, kleinere 60 cent tot f 1. Tomaten liepen in het laatst der week weer sterk in prijs achteruit, zoodat A aanvankelijk nog f 12 opbrengende, nu voor gemiddeld f 4 werd ver kocht; zoo ging het met B van f 11 en f 4.50, C van f 8.60 tot f 2.30 en CC van f 4 tot onverkoopbaar of f2. Druiven bleven stationnair: Alicante gemiddeld f28, Fiankenthalers f 28.30 tot 32.70,

Schager Courant | 1933 | | pagina 5