SPORT Algemeene Vergadering N.H.V.B. Athletiekwedstrijden. W l E R1N GE iï ANNA PAÜT0WNA Ongeluk bij het dorschen. T A N n E N V IJ K W ARMENEUIZEN ZIJ P E BARSJNGERHORN SCHAGEN 3—D.E.S. I. 5—4. De Barslngerhorners waren Zondag de gasten van Schagen 3. Het mocht hun niet gelukken om de geel zwarten te slaan. Met één goal verschil behield Scha gen 3 de overwinning. De wedstrijd, welke werd geleid door den heer Wit, was het aanzien ten volle waard. Beide elftallen gaven zioh ten volle en waar de krachten vrijwel gelijkwaardig waren, was 't gevaar afwisselend aan beide zijden. Al leen kon 't spel van den links-back van D.E.S. ons niet bekoren. Dat onbesuisd spélen leidt tot niets en is juist een nadeel voor eigen spel. Beheersching is een factor die van belang is. Schagen 3 ondervond den steun van Lutjeharms. die als midvoor meespeelde. Hij nam 3 doelpunten voor zijn rekening. Gedurenden den geheelen wedstrijd waren de ploegen gelijkwaardig. Nu eens was Schagen aan het woord, dan weer stichtte D.E.S. verwarring in de geel zwarte gelederen. De verhouding wordt in den uitslag 54 wel goed weergegeven. D.E.S. is een taai, volhou dende ploeg, die over goede krachten beschikt. Scha gen 3 dat niet geheel volledig was is met zorg samen gesteld en doet het beste hopen. Spelers als Tump, P. Ruig en H. Veenstra, Broer en Beers zullen nog veel kunnen presteeren. We verwachten ook van hen 't bes te in t seizoen dat voor ons ligt. SCHAGEN H—D.O.S.K.O. I, 7—1. Zondag j.1. werd de laatste wedstrijd gespeeld om den beker, welke was beschikbaar gesteld voor die vereeni- ging, welke aan Schagen II de grootste nederlaag toe bracht. Van de vier uitgenoodigde elftallen mocht het alleen Petten gelukken, om Schagen II te slaan en wel met een oneven goal. Zoodoende zal Petten houdster worden van den fraaien beker. Oudesluis' voet bal vereeniging Dosko sneuvelde dan Zondag in eervollen strijd. De reserves van Schagen speelden of 't leven er van afhing en waren niet te ge naken. Met een 71 nederlaag kon Dosko afreizen. Of deze uitslag de verhouding juist weergeeft? De goals, door Schagen gemaakt, waren zonder onderscheid fraai en welverdiend, maar de Oudesluizers hadden meerdere tegenpunten mogen hebben voor hun taai volhouden. Lat en palen brachten somwijlen aan Arnoldus hulp. Maar een overwinning der Schagenaars is alleszins verdiend. Sohagen II speelde vrijwel in de competitie-formatie, alleen misten we de Moor, wiens plaats op goede wijze werd ingenomen door van Geelen. Het spel. dezen mid dag vertoond, geeft alle vertrouwen voor de toekomst en als Schagen II met evenveel enthousiasme en over leg zal optreden in de competitie, die Zondag aanvangt, dan zal er een goede gooi worden gedaan naar 't zoo begeerde kampioenschap. Oudesluis blijft een goed team, al waren ze Zondag niet in vorm. Stammes en zijn mannen spelen tot 't bittere einde en dat Is een fac tor. di nogm enigmaal zal blijken te zijn van groote beteokenis. Over den wedstrijd het volgende: Onder leiding van den heer K. Wit brengt G. Pau- lu3ma den bal aan 't rollen voor Schagen. Breebaart volgt zijn oude, maar juiste methode en geeft aan belde vleugels regelmatig gelegenheid om gevaarlijk te zijn. S. Paulusma op de rechtsbuitenplaats rende dat het een lust was. en menigmaal bood hij met zuivere voor zetten gelegenheid om te scoren. Daarvan werd al gauw dankbaar geprofiteerd en G. Paulusma opende na 4 minuten al de score met een magnifieken kopbal. Even daarna joeg dezelfde speler No. 2 langs Delver. Dit vuurde beide ploegen tot groote activiteit aan en oen pittig spel ontwikkelde zich van beide zijden. Maar Schagen bleef superieur en behield de overhand tot het einde. De achterhoede-Boon—Rempt was ineondttie en veel verder dan deze mannen kwam men niet. Een en kele kogel belandde in veilige handen van Arnoldus. Vóór rust vergrootte Schagen de score tot 3. waarte genover Dosko een fraai doelpunt stelde. Met 3—1 werd gerust De tweede speelhelft gaf 't zelfde beeld. De S.-voor- hoede kwam telkenmale terug voor Delver. die goed in greep en daardoor erger voorkwam. De backs der zwar ten hadden hun dag niet en waren niet die hechte muur die ze anders vormen. De S.-aanval ondervond den Juisten steun van de half-linie en zoo bleef Geel-Zwart in de meerderheid. Op fraaize wiize werd de score tot 7—1 opgevoerd, met welken stand t einde kwam. Scheidsrechter Wit leidde goed. Zoo heeft dan de elftalcommissie van Sohagen na vele weken van selectie een Sohagen II opgesteld, dat er zeker kan wezen. We zeiden het reeds, deze ploeg schenkt vertrouwen voor 't komend seizoen. Wanneer de reserves steeds allen present zullen zijn, zal de kracht blijken. Voor 't laatst dan. Mannen, nu moet 't, want nu kan t. ANNA PAULOWNA. Met tevredenheid mag de B.KC.-ikolonie terugzien op haar reisje naar Monnikendam. De tweede elftallen van belde vereenlgingen leverden een strijd, waarbij de thuisclub In de meerderheid was en B.K.C. het niet kroppen kon. Met 5-3 won M. 2, nadat de rust met 3—1 was ingegaan. Bakker en Van Duin hebben aan de B.-zijde uitgeblonken. Het eerste elftal deed het beter. Het heeft een heel aardige wedstrijd gespeeld. M. is een goede ploeg ge bleken. die behoorlijk voetbalt De ruststand was 4—1 voor B.K.C. Steenvoorde, Huisman, de Schipper en weer Huisman, hadden deze score bewerkstelligd. M. heeft na de rust iets harder aangepakt en de terugslag deed zich voelen. De thuisclub liep tot 3—4 in. Toen is B.K.C. weer op komen zetten en in den vurlgen strijd die zich om de overwinning ontspon, was B.K.C. met recht de gelukkige, want één der M.-backs scoorde in eigen doel. Met een 5-3 zege voor B.K-C. kwam het einde. Volgende week: de competitie. Het programma wordt Zaterdag gepubliceerd. WIERINGEN. Succes I—Z.F.C. 2. 2—4. Z.F.C. 2 zet een 20 achterstand om ln een i2 overwinning In een goed gespeelden wedstrijd is het Succes Zon dag j.1. niet mogen gelukken Z.F.C. 2 er onder te hou den. Voor rust wisten de S.ers een Z0 voorsprong te behalen, in de laatste 25 min. maakt Z. 4 goals en hadden de S ers al hun kruit wel bijna verschoten, wel volgden nog enkele gevaarlijke momenten, doch hier wist de goed spelende Z. achterhoede steeds door goed ingrijpen erger te voorkomen. Z.F.C. 2 is een uitstekende ploeg, lang wisten de S.ers goed tegenstand tè bieden, doch da laatste lood jes wogen het zwaarst,. Over den wedstrijd het volgende: Om ruim halt drie tluit scheidsrechter Metselaar de elftallen in het veld. S. is volledig, terwijl Z met haar waarschijnlijk comp. elftal in het veld kwam. De Z. midvoor brengt den bal aan het rollen en volgt direct een vrijwel gelijk opgaanden strijd: het spel gaat vlug van doel tot doel. De S. keeper krijgt en- kele malen gevaarlijk werk te verrichten, wat hem echter goed afgaat. Eenmaal ontkomt het S doel ter nauwernood aan een doorboring, als de bovenlat red ding brengt. Enkele malen werden de Z. aanvallen door buitenspel afgeslagen. Dan gaat de S. voorhoede er vandoor, de midvoor en rechtsbinen weten door mooi samenspelen door de Z. achterhoed zich heen varken, totdat laatstgenoemde met een keurig schot zijn club de leiding bezorgd. 1.—0. In de-Z. voorhoede wil het niet erg vlotten er wordt te veel op grooten afstand geschoten, waarmede de keeper geen moeite heeft. De S. midvoor gaat weer op het Z. doel af, een der Z. backs bewerkt hem wat hardhandig, toch weet hij den bal te behouden, hij zet de bal vlak voor doel langs en het is de links buiten welke den Z. keeper voor de tweede maal het nakijken geeft. 20. Z. niet onmoedigd, komt geweldig opzetten en me nigmaal zweefde de bal gevaarlijk voor het S. doel, doch de verdediging met den keeper aan het hoofd, weten steeds op tijd in te grijpen. Rust gaat in met 20 voor Succes. Na de pauze wordt door beide partijen direct flink aangepakt; het tempo is uiterst vlug. Het is te zien dat de Z.F.C.ers niet van plan zijn te verliezen. Meer en meer winnen zij terrein, de halflinie steunt uitste kend en steeds gaat de bal naar de S. helft. Voorloo- pig weet de S. keeper zijn doel schoon te houden, waarbij hij menig applaus mede in ontvangst neemt Na onggveer 20 min. spelen krijgt Z. een corner te nemen, welke keurig voor doel wordt geplaatst en het is de midvoor welke de hal in den uitersten hoek kopt en is de stand 2—1. Eenmaal de smaak er van te pakken hebbende, spelen de Z.F.C.ers een geweldige partij en is het klasseverschil nu wel te zien. Even later maakt zij gelijk 2—2. Er wordt door de S.ers evenwel nog hard gewerkt. Bij een aanval op het Z. doel zette de linksbuiten de bal keurig langs doel en de midvoor welke op den bal toeloopt, wordt even onschadelijk gomaakt, iets waar de scheidsrechter voor had moeten fluiten. Aan de andere zijde worden verscheidene kogels door den S. keeper onschadelijk gemaakt. Toch weten de Z.F.C.ers hem nog tweemaal te passeeren en komt het einde met een 4—2 overwin ning voor Z.F.C. 2. Het talrijke publiek heeft wel kunnen genieten van een uitstekende partij voetbal, ook al moesten hun fa vorieten het onderspit delven. Na afloop reikte de heer Nii iiwbuurt de lauwertak uitgplooH dooi den heer S. Halfweeg met een toepasselijk woord uit aan een der Z.F.C. bestuurders, welke eveneens dankte voor de goede ontvangst en den prettig gespeclden wedstrijd. Succes 2 en 3, welke heide met verscheidene inval lers op bezoek waren bij Schoorl I en II, konden het daar ook niet bolwerken. Succes 3 verloor met 64, terwijl Succes 2 met een 5—2 nederlaag haar huis werd gezonden. 'T ZAND. Voetbal van j.1. Zondag. G.Z. I—G.Z. II, oefenwedstrijd 1—2. Callantsoog IIG.Z. III. 6I. ANNA PAULOWNA. Prachtig zomerweer, ideaal voor athletiek en voor de toeschouwers, om de verschillende verrichtingen in het vrije veld gade te slaan, en toch waren er maar een paar honderd bezoekers bij de athletiekwedstrijden, die de turnkring Holands Noorderkwartier Zondag op het terrein van den heer Slikker had uitgeschreven. De be langstelling voor andere sportgebeurtenissen in aan merking genomen, hadden we een veel grooter aantal bezoekers verwacht bij deze wedstrijden, die voor hen toch. door de verscheidenheid en de vele momenten van spanning, vol afwisseling en vaak van groote at tractie zijn. Die spanning was er uiteraard het meest bij de loopnummers, en dan vooral bij de finales, als er meerderen tegelijk kampten en het publiek zelf direct kon zien wie de prijswinnaars waren. Maar ook de andere verrichtingen, als ver- en hoogspringen werden vol aandacht gevolgd. Inderdaad mofcht de voorzitter, de heer T. Kemp, dan ook vóór het uitreiken der prijzen opmerken, dat men over het verloop der wedstrijden zelf tevreden kon zijn, al had men grooter deelname gewenscht en gaarne meer bezoekers gezien, omdat deze wedstrijden niet al leen een kachtmeting voor de turnsters en turners zijn. maar ook bedoeld als demonstratie, om de ath letiek nader tot het groote publiek te brengen. Na de juryleden en allen, die verder meewerkten tot het wel slagen van dezen middag bedankt te hebben, reikte spr. met enkele hartelijke woorden de prijzen uit. Me nigmaal klonk dan bij het mem oreeren van een mooie prestatie een extra-applausje van de aanwezigen en aan het slot werd voor alle prijswinnaars een driewerf hoera aangeheven. Voor de jongens en meisjes waren de prijzen nog niet aanwezig: zij zouden ze later ontvangen. De eerste prijs winnaars kregen als extra belooning een diploma De overige prijzen bestonden uit bekers, takken en me dailles. Prijzen werden behaald door leden van de ver eenlgingen U.D.I. van Kolhorn, Z.S.C. van Burgerbrug, S.S.S. van St. Maartensbrug. D.O.K.E.V. van Anna Pau- lowna. P.P. van Den Helder, Olympia van Wieringer- waard. O.K.K. van Den Helder. HEEREN: 100 M. nieuwelingen: 1 S. Spigt, P.P. 122/5 sec., 2. S. Prins. P.P.. 12 3/5: 3 J. Godschalk, P.P.; 4 W. Oostdijk DOKEV; 5 C. Herman. U.D.I.. 100 M. cracks: 1. K Schenk, Olympia, 121/5 sec.. 2. G. Planje, P.P.. 12 2/5 sec.: 3 H. A. Enklaar. O.K.K.. 12.5 s. 400 M.: 1 A. Veen. P.P.. 56 sec.; 2 J. Schellinger, P.P.. 59 sec.; 3 J. J. van Balen. Olympia 612/10 sec.; 1500 M.IS. Spigt. P.P., 4 min. 571/5 sec.; 2. E. Co enen, O.K.K.. 4.57 4/5; 3 J. Swart O.K.K. Verspringen nieuwelingen: 1 H. Kil jan, P.P.. 6.14 M.. 2 G. Plan jé. P.P.. 5.95 M.; S S. Spigt P.P., 5.70 M.; 4. A Kaan. Olympia.5.51 M. Hlnkstapsprong: De heer K. Schenk van Olympia, die met 13.59 M. kampioen is van het Kon. Ned. Gym- Verb., sprong buiten mededinging mee. Hij sprong thans 13.32 M. Zijn sympathieke geste, wel te willen springen voor de demonstratie, maar geen beslag te willen leg gen op den eersten prijs, werd met een hartelijk ap plaus beloond. 1 H. Kiljan, P.P.. 12.36 M.. 2 A. Nottel- man. Z-S.C., 1227 M.; 3 H. A. Enklaar, O.K.K. 12,16 M Hoogspringen: 1. K. Schenk, Olympia, 1 M 65 cM; 2. G. Planje P.P.. 1.60; 3. H. A. Enklaar, O.K.K. 2,60, Discuswerpen: 1 K. Schenk, Olympia, 34 M 42 cM-; 2 C. Pronk, Z.S.C.29.93; 3. H. v. d. Brink, Olymp. 28,10 Kogelstooten1 H. A. Enklaar O.KJC-, 10 M 91 cM.; 2 J. Daalder, DOKEV., 10.61; 3 C. Pronk, Z-S-C. 1(131. Estafette 4 X 100 M-: 1 P.P., Den Helder; 49 3/10 sec.; 2 Olympia, Wiringerwaard, 50 sec-; Z.S.C. gedisq. wegens hinderen. Dames. 100 M. Nieuwelingen: 1 G. Pool, S.S.S., 15 sec.; 2. J. Glas, O.K-K. IS 1/10; 3 Mej- Griffioen. OJCK.. 15 2/10. 100 M. Cracks: 1 Mej. Brinksma, OKK. 14 3/10 sec.; 2 R. Erlks, Z-S.C., 14 4/5 sec. Verspringen Nieuwelingen: 1. T van der Kolk, Olym pia, 4 M 64 cM. 2.; Mevr. Boonen—Joustra, OK.K., 413. Hoogspringen: 1 T. van der Kolk, Olympia. 1 M 40 oM.; 2 Mevr. B. Schenk—Bakker, Olympia, 125. Duitsche driesprong: 1 R. Eriks, Z-S-C., 9 M. 46 cM.; 2 M. Delver, Z.S.C., 9.44- Balwerpen: 1 Mevr. B. SchenkBakker, Olympia, 25 M 39 cM.; 2 Mevr. A. BakkerSmit, Olympia, 22.50. 4 X 100 M. Estafette: 1 Olympia, Wieringerwaard, 591/10 sec.; 2 Z.S.C. Burgerbrug 593/10. Jongens. 80 M.: 1 Baarda O.K.K., 10 4/5 sec.; 2 J. Vethman, 11 sec.; 3 J. Fransen; 4. J. Boon; 5 .F Kruit; 6. J- Raven. Verspringen: 1. J. Raven, Lycurgus, Schagen, 5 M- 8 cM.; 2 Boon, 4.96; 3 J. Fransen 4.74; 4 B. Baarda 4.72; J. Vethman 4.26. Meisjes: 60 M.: 1 Gr. Slot, U.D.I., 84/5 sec.; 2. G. Blaauboer 91/5; 3. G. Eriks 91/5; 4. S. M. Eriks. Hoogspringen: 1. S. M. Eriks, Z.S.C., 1 M 30 cM.; 2 G. Eriks 1.22%; 3. G. Blaauboer en G. Slot 1.20. Instelling van bondsbureau. Contribu tiever hooging. (Van onzen sportredacteur). Voorzitter Delveaux opende om kwart over elf de alg. vergadering in de „Unie" te Alkmaar. Zoo goed als geen enkele vereeniging ontbrak. In zijn openingsrede herdacht voorzitter de overlede nen Taylor, de Moes en Schenk, en memoreerde dat het voor het bestuur geen prettig jaar was geweest. De strijdwijze van sommigen was beneden critiek geweest. Alvorens tot behandeling der notulen en Jaarversla gen over te gaan, deed Voorzitter mededeeling van de benoeming van den heer P. Luyckx te Den Helder tot lid van verdienste en reikte hem de draagpenning toe. Ook de eereleden ontvingen in den vorm van een klei ne medaille een stoffelijk onderscheldingsteeken. De vergadering was met de goede geest bezield oin het kort te maken. Zoo gingen notulen en de diverse jaarverslagen alle onbesproken onder den hamer door. Der traditie getrouw werd Alkmaar weer tot verga derplaats benoemd. Hierna verklaarde Voorzitter de discussies over de punten 5, 6, 7, 8 en 9 voor geopend. Al deze punten nJ. zijn samen te vatten in deze 2ln: vormen we een bondsbureau of niet. wat moet de ambtenaar eventueel verdienen en hoe bestrijden we de osten En passant werden de aftredende bestuursleden her kozen; de heer Brussel, verklaarde zich bereid de func tie van secretaris-penningmeester-competitieleider op zich te blijven nemen, zoolang alles nog niet in kannen en kruiken is met het bondsbestuur. Na langdradige verwarde debatten werd tenslotte de principe-kwestie aan de orde gesteld. Met 156 stemmen voor en 52 stemmen tegen en en 1 blanco sprak de ver gadering zich, ten gunste van een bondsbureau uit. Het meerendeel der zgn. kleine vereenigingen stemde tegen omdat deze bang waren voor de contrlbutieverhooging waarin het bestuur ter dekking der onkosten zijn heil zocht Na de pauze werden de debatten voortgezet; stem men voor afschaffing van het N.H.V.R-elftal^rongen niet tot de meerderheid door. Popingen van den Z.V.V.-afgevaardigde om 'n gepen- sionneerde het werk voor f 1200 te geven volgens hem liefhebbers genoeg waardoor f 400 ln den tasch zou worden gehouden, werden o.l. op juiste wijze door den heer Sietsma ontzenuwd, daar het z.i. beneden peil was van den N.H.V.B. om op dergelijke wijze te speculee- ren op de omstandigheden. Hoogland (Vrone) wilde 10 cent contributieverhoo ging, eenige Verhooging van het inleggeld en progres sieve heffing op de ontvangen entrée's. Het bestuur nam dit voorstel eenlgszins gewijzigd over, maar Z.F.C. stelde onomwonden voor om de con tributie op 80 cent te brengen. Dit voorstel in stemming genomen, kwam als het verst strekkende het eerst aan de beurt. Met 128 voor en 82 tegen waren we door deze tijdroevende materie heen. Een incidentje». De afgevaardigde van W.R.C. meende den Voorzit ter evenwel te moeten wijzen op een ordefout. Volgens hem was de gang van zaken niet eerlijk geweest en was er over het Z.F.C.-voorstel geen debat toegestaan. De heer Delveaux liet zich dat niet zeggen en noo- digde den W.R.C.-Voorzltter uit zelf achter de bestuurs tafel te komen en de vergadering te leiden. De afgevaardigde van Nieuwe Niedorp mengde zich zonder het woord gevraagd te hebben in de discussie en toen de Voorzitter hem het zwijgen oplegde, liet de Nieuwe Niedorper zich zulk een onparlementair woord ontvallen dat de Voorzitter hem niet meer in de zaal kon dulden! Over punt 10: verkiezing van een financieele com missie werden gelukkig niet veel woorden vuil ge maakt. Gekozen werden Melk, Amons en IJff; plaats vervangers: Sietsma, Contelaar en Stelling. De leden Katoen, Sougé en Baas worden vervolgen» als leden van de protestcommissie herkozen. De drie plaatsvervangende leden werden herkozen, op den heer AI na. De heer Brussel meende de ver gadering diens herkiezing te moeten ontraden, omdat de heer Al zich jegens den bond had misdragen. De campagne* middels hert NoordrHolland's Sportnieuw» was zoo Inferieur volgens het bondsbestuur, dat men een dergelijk man niet als bondsofficlal kon hanhaven. De heer Al tracht zich tegen de overmacht te ver dedigen, doch slaagde er niet ln de heeren te overtui gen, zoodat z'n voetbalcarrière ln Noordholland wel op onzachte wijze is geëindigd. „Het Bestuur was niet op relletjes belust" waren d» woorden van Delveauxtenslotte. Gekozen werd Thijssen (H.R-C.) Bij de rondvraag stipten we het aandringen van den heer Geensen (Petten) aan om 't bondsbureau te Alk maar op te richten hetgeen eerder al door Bosker (Succes) was opgemerkt en om wat meer aandacht te schenken aan de wijze van verkiezing van het NJH. V<B~ elftal. Hierbij operde de heer Geensen een plan hetwel eenlgen tijd geleden door ons was ontvouwd. De afgevaardigde van M.F.O. meende het bondsbe stuur de les te moeten lezen Inzake zijn houding in de beruchte omkoopingszaak. Inplaats daarvan sloeg de heer Delveaux zulke spijkers met koppen, dat de hee- le vergadering met afschuw over de minne houding van de twee M.F.C.-bestuursleden vervuld was. Om vijf uur sloot de voorzitter de vergadering. 's NACHTS GEEN SLAAP, OVERDAG GEEN RUST. Na zenuwrheamatiek verdwenen. Tot* goed voorbeeld van anderen, die misschien aan dezelfde kwaal zouden kunnen lijden, waaraan zij zelf leed, schrijft een dankbare vrouw ons als volgt; „Het vorige jaar kreeg ik een ernstigen aanval van zenuwpijnen in het been; overdag vond ik geen rust s nachts kon ik niet-slapen, om maar niet verder te spreken van de intense pijnen die ik leed. Verschil lende middelen brachten mij weinig of geen verlichting tot een vriendin mij aanraadde Kruschen te probee- ren omdat zijzelf er succes mee had gehad toen zij op dezelfde manier leed als ik. Ik ben nu zoo dankbaar dat ik haar raad opvolgde! Vanaf den allereersten flacon Kruschen voelde ik al een verbatcring en te genwoordig ben ik absoluut vrij van pijn en slaap s nachts uitstekend. Van deze verklaring mag U naar goeddunken gebruik maken, want ik ben nu uiterst dankbaar voor het succes dat ik verkregen heb." Mevr. H. C. Zoovele pijnen waaraan de menschen lijden, hebben alle een en dezelfde oorzaak hardlijvigheid. Niet alleen geregeld, maar ook volledig moeten dagelijks alle afvalproducten der spijsvertering verwijderd worden. Ischias, evenals spit en rheumatiek worden meestal veroorzaakt door een teveel aan urinezuur, hetwelk zich heeft opgehoopt. Kruschen Salts zal dit overtollige urinezuur en andere afvalstoffen, die de gezondheid benadeelen langs de natuurlijke wegen zacht en volkomen verwijderen. En omdat de „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts Uw inwendige organen regelmatig en volkomen vrijhoudt van alle afvalproducten, kunnen kwaadaardige stoffen als urinezuur zich nooit meer opboopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt Stralende ge zondheid voor één cent per dag. (Adv.) De landbouwtentoonstelling en verdere feestelijkhe den op Vrijdag 15, Zaterdag 16 en Zondag 17 Sept staan thans in ieders belangstelling. De feestcommissie en de besturen voor verschillende vereenigingen hebben na verschillende vergaderingen te hebben belegd, een pro gramma opgemaakt dat er kan zijn, Vrijdag zal dan plaats hebben de landbouwtentoonstelling, Zaterdag volksspelen, als ringsteken op fietsen, mastklimmen, sprletloopen enz., om luxe en geldprijzen. Dan is voor den Zondag: 's morgens voorkeuring, individueele dres- suurproef; 's middags groot concours, ruiterfeesten en wedstrijden. Deze dag belooft al heel mooi te worden. De inschrijvingen van buiten van de verschillende rij- vereenigingen. getuigen daarvan. 's Maandags verloting en dan niet te vergeten do feestelijkheden; des avonds in de verschillende locali- telten en de middenstandsbeurs in de tent op het feest terrein. Wanneer de weersgesteldheid medewerkt, belooft het voor velen in de komende dagen echte feestdagen te worden. Een en ander wordt nog nader per advertentie bebend gemaakt Openbare verkooping krachtens art. 1223 B.W. op j.1. Zaterdag, In Concordia, van een Boerenbehuizing met landerijen, eigendom Van de heeren P- en G. Kooij Oosterklief, ten overstaan van Notaris Obreen. 1. Normerd, 76,20 A. 26.67 sn. Kooper J. de Jongh voor f 975. 2. Haarlem. 1-05.90 HA., 37.06 sn. Kooper J. Doves Jacz. voor f 1160. 3. Ven bij draaihek aan koogerweg, 67.50 A. 2362 sn. Kooepr E. Huiberts f 750. 4. Groote Ven Oostkant, 63.50 A., 22.22 sn. Kooper E. Huiberts voor f 800. 5. Groote Ven Westkant 63.40 A-, 22-19 sn. Kooper Jb. Wagemaker voor f 840. Perceelen 3, 4 en 5 totaal f 2390.waarna gecom bineerd gekocht door H. C. Engel voor f 2490—. 6. Boskes, 20.60 A. 7.21 sn. Kooper D. Blaauboer voor f 124. 7. De Hoelm, 49.50 A. 17.32 sn. Kooper P. Lont I>»- voor f 685. 8. Hoelmerkoog, 91-40 A. 31.99 sn. Kooper J. Lont (Vet) f 855. 9. Kromme Geert bij watermachine 41.20 A. 14-42 sn. Kooper Jb. Wagemaker voor t 410. 10. Stroeërventje, 61.40 A., 21.49 sn. Kooper D. Veer- dig voor f 470. 11. Koolbosch, 27.70 A 9.69 sn. Kooper J. Kromme- dam f 160. 12. Oostelijke Busch, 74.10 A. 25-93 sn. Kooper J. Krommedam voor f 660. 13. Westelijke Busch, 44-35 A. 15.69 sn. Kooper J« Veerdig voor f 3Sö. De perceelen 12 en 13 gecombineerd brachten f 1039 op. Kooper J. Krommedam. 14. Klieverhooge (bouwl.) ongew 8-95 A, 3.13 sn. Kooper W. Poppen f 145. 16. De Hoek, 63,50 A, 2222 sn. Kooper D. van Duin voor f 800. 17. Weerom, 90-10 A. 31-53 sn. Kooper Br. Kat f1240 18. Somenkrochten, 1.83.10 HA. Kooper J. Bakker Ca. voor f 2350. De overige perceelen, waaronder de behuizing, weiv den niet gepresenteerd. De heer J. Andries alhier, had het ongeluk onder het insteken bij het dorschen op de boerderij van den heer W. Kaan, uit te glijden en in de machine te vallen. Een der beenen werd onder de knie afgesneden. De onge lukkige is naar het ziekenhuis in Den Helder vervoerd, waar. naar men ons meedeelde, tot verdere amputatie boven de knie moest worden overgegaan. Onderscheiding voor de ZAP. De zaaizaadvereeniging alhier, de Z.A.P., verwierf met haar stand, op de landbouwtentoonstelling, gehouden tijdens het herdenkingsfeest in den Sdhermeer, een me daille. De afd. Anna Paulowna der soc. detn. vrouwenclub maakte j.1. Donderdag per autobus een uitstapje naar Sbhoorl, Bergen en Kamperduin. Dit was mogelijk ge maakt, doordien de vrouwen zich te voren maanden achtereen wekelijks een klein offer hadden getroost. Na volop van zee en duin te hebben genoten, werd tegen den avond de tocht besloten door 'n rit langs den duin rand tot Den Helder, vanwaar de vrouwen omstreeks half negen weer in de gemeente aankwamen. Blijkbaar is deze dag wel naar genoegen verloopen, althans allen waren even opgetogen over dit prettige tochtje. We vernamen, dat door den LT3. weer een tuln- bouwcursus zal worden gegeven in den a.s. winter, terwijl Groentecultuur dit, bij genoegzame deelname, ook zal doen alsmede de gelegenheid voor het volgen van een bloembollencursus openstelt. ZUIDSCHARWOUDE. De opgave voor deelname voor den eersten en twéé den bloembollencursus, die werd opengesteld door de tuinbouwvereen. De Toekomst is zoo gering, dat zij niet zullen gehouden worden. Beroep aangenomen. Ds. J. N. Seulijn, predikant bij de Ned. Herv. Gemeen te alhier, heeft het beroep naar de gemeente Boxum en Blessum aangenomen. De steunregeling voor werkloozen is door den Minister van Sociale Zaken voorloopig verlengd tot 1 October 1933. BURGERBRUG. De onlangs afgebrande boerderij met woning van den heer T. Roozing te Hazepolder, zal worden her bouwd. Naar wij vernemen is de aannemer D. Eriks Az. alhier met de uitvoering van het werk belast, KOLHORN. Naar wij vernemen zal de Familie Hofmann, de bekende voordrachtkunstenaars, 18 Sept een bezoek brengen aan Kolhorn en aldaar tijdens de kermis op treden in het café van Wed. Jb. Jonker. Gezien het groote succes wat de familie Hofman tijdens hun vorige bezoeken aan Kolhorn mocht ondervinden, ge- looven we dat het hun deze» keer ook niet aan be langstelling zal ontbreken, temeer daar de entréeprijs gesteld is naar de tijdsomstandigheden en voor de danslustigen bestaat na afloop gelegenheid de been tjes van den vloer te laten komen. Voor nadere bij zonderheden verwijzen wij naar de annonce ln ons hlad van heden.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7