De Troonrede. Radioprogramma Nagekomen Berichten. Het slot van de Landbouwfeesten te Wieringen. Jubileum-optreden Mevr. E. de Boer-v. Rijk. Openbaar verkeer op den Afsluitdijk. Alkmaar's begrooting voor 1934. Nazi's veroorzaken rumoer te Rotterdam. Marktberichten. Tot slot der Landbouwfeesten -werd als gewoonlijk een gezellige avond georganiseerd voor de leden en besturen der verschillende medewerkende vereenigin- gen in het nieuwe bioscoopgebouw van den heer de Haan. 3>e heer C. J. Bosker spreekt de aanwezigen toe. Spr. zegt nog steeds komen genoodigden binnen, maar wil toch maar tot opening van den avond overgaan. Het verheugd het bestuur der Holl. Mij. v. Landbouw ten zeerste dat zoo velen hier aanwezig zijn, in de mooie zaal van dit nieuwe gebouw. Spr. wil hier niet mee zeg gen dat de oude zaal van den heer Lont niet goed was, integendeel. Spr. zegt den heer Lont nog dank voor de groote gastvrijheid op de laatste feestavonden betoond Het aantal vereenigingen vermenigvuldigt zich en de kleine zaal kan ons niet meer bevatten. Wij hebben ge dacht, dan het beste van het beste dan maar te kiezen, en genieten nu de gastvrijheid van den heer de Haan. Spr. haalt de samenwerking der verschillende vereeni gingen aan, en dat daarmee veel te bereiken ls, hebben we gezien. Die vereenigingen en de commissies welke dag en nacht hebben klaar gestaan en alles te ordenen, zijn we veel dank verschuldigd. Ook voor het eerecomi té alle lof; zij waren ook allen op hun post, om wat ge presteerd is, gade te slaan. Onzen dank voor hun me deleven. Spr. brengt ook hulde aan zyn broer, den heer O. J. Bosker, voor alles wat hij voor dit feest heeft gedaan. Het keurig gelegen terrein werd door hem in orde ge maakt en beschikbaar gesteld. Landbouw, Middenstand en Rijvereeniging, Harmonie en de Mandolinevereeni- ging, alles is veel dank verschuldigd. Het succes was groot en volmaakt Na deze vele. drukke werkzaamheden moet er ook ontspanning zijn, en dat is nu gekomen. Spr. zegt dan wat vroeger is ge presteerd om den avond gezellig te maken en wat er nu zal komen, we hopen dat het een gezelligen avond zal worden en dat hartelijk gelachen zal worden. Spr. geeft het woord aan den burgemeester, den heer Kolff, welke er toe overgaat zijn dank te betuigen voor alle medewerking. De landbouw inzendingen waren boven verwachting. De volksspelen slaagden goed en de Zondag der rui terfeesten zette nog de kroon op het werk. Spr. zegt de gevers van de medailles dank en hoopt de volgende maal op medewerking te mogen rekenen. Daarna werden de uitslagen der bekroningen voorge lezen en de winnaars in het algemeen geluk gewenscht Er zijn veel prijzen, doch spr. hoopt dat er een volgend keer niet minder zijn. Het orkest onder leiding van den heer N. J. Bruul heeft zich intusschen verschillen de keeren laten hooren. Vervolgens werd een twee-acter opgevoerd, een klucht genaamd „De Keizer komt Hierom is buitengewoon veel gelachen en het oogstte dan ook succes. De avond werd besloten met een gezellig bal. EEERHUGOWAARD Door een auto aangereden. Toen Zaterdagavond de fruitventer De Jong van Zijdewind zich met zijn met een ket bespannen wa gen vanaf Alkmaar komende, langs den Middenweg huiswaarts begaf, werd hij door de luxe auto van den heer K. uit Alkmaar zoodanig aangereden, dat zijn wagen geheel vernield werd. De heer K. bood aan, den wagen voor zijn rekening te laten herstellen, waarna deze naar de wagenma kerij van dén heer Koopman werd gebracht Z IJ P E BURGERBRUG, Schoontijden voor dames. De afdeeling Burgerbrug van den IJ.H.N. heeft be richt ontvangen van het Hoofdbestuur dat zij aan gewezen is voor het houden van een wedstrijd in het schoontijden op de schaats voor dames. Waar de af deeling Burgerbrug geen gelegenheid heeft om een dergelijken wedstrijd uit te voeren, wil zij gaarne een andere afdeeling van den IJ.H.N. in de gelegenheid stellen dezen wedstrijd over te doen nemen. NIEUWE N 1 EDO EP Onze jaarlijksche tentoonstelling is weder in aantocht, en de commissie is reeds druk aan de voorbereidingen bezig, om 23 en 24 September weder klaar te zijn, en gezien de aanmeldingen, die reeds binnen zijn, zal on ze tentoonstelling weder evenals vorige jaren een goed figuur maken. De planten, uitgereikt aan de schoolkinderen zullen allen worden ingezonden en hebben zich bevredigend ontwikkeld. Ook zal de kweekerij „Leeuwenhof" alhier een groot bloembed aanleggen In de zaal en komen er stands van kamerplanten en dahlia's van bloemisten. Ook zal er een stand zijn van een kleuterschool. Zie verder adv. in dit blad. B AREJ NGE RHORN Ons werd medegedeeld, dat het in het voornemen ligt van het gemeentebestuur om in de spoedig te houden raadsvergadering voor te stellen een auto brandspuit aan te koopen en dan tot dekking der kosten een brandassurantiebelasting in te voeren. Zondagavond trad in de zaal van „De Fortuin" al hier voor de vereeniging „D.O.G." het „De Boer—Van Rijk-ensemble" op met het nieuwe tooneelwerk van Jaap van der Poll „Levensavond". Mevr. Esther de Boer—Van Rijk vertolkt in dit stuk, dat speciaal voor haar werd geschreven in ver band met de viering van haar 60-jarig tooneeljubi- leum, de hoofdrol. De 80-jarige Grootmoeder ziet zich, in haar levens avond nog geplaatst voor vele moeilijkheden, die zich in het huwelijksleven van haar kinderen voordoen. De wijze, waarop zij die moeilijkheden weet op te los- sene de tact waarmee zij optreedt en de manier, waar op zij bij het geven van haar raad, let op de ver schillende karaktereigenschappen en haar onverzet telijke wil op kalme bezadigde wijze weet op te leg gen, zij dwingen groote bewondering af. Groote be wondering, niet alleen voor de begaafde actrice, die ondanks haar hoógen leeftijd niets van haar talenten heeft verloren, maar nog steeds de aanwezigen weet te ontroeren op onnavolgbare wijze, maar ook voor den auteur, den heer Van der Poll, die een tooneel werk heeft geschreven, dat boeit van het begin tot het einde. Het is eenigszins begrijpelijk, dat de grootste aan dacht uitging naar de talenten van Mevr. De Boer Van Rijk. doch hiermede willen wij toch in geen en kel opzicht de overigen ten achter stellen. Integen deel. het „ensemble De Boer—Van Rijk" heeft een in alle opzichten uitstekend verzorgde opvoering ge geven, waarvan de talrijke aanwezigen volop hebben genoten. Na ieder bedrijf steeg een applaus uit de zaal op, waardoor reeds verschillende malen moest worden wgehaald". Aan het slot brak een ware ovatie los, waarbij alle aanwezigen zich van hunne zitplaat sen verhieven en het gezelschap, in het bijzonder mevr. Esther de Boer—Van Rijk, een spontane hulde bracht. De voorzitter van „D.O.G.", Dr. J. J. Werner betrad hierop het. tooneel om namens de vereeniging uiting ■van dankbaarheid te geven, waarbij hij ongeveer het volgende zeide: Mevr. De Boer—Van Rijk, dames en heeren, vWie fad het ooit durven denken, dat wij u, Bij de opening van de Staten-Generaal heeft H. M. de Koningin heden de volgende troonrede uitgespro ken: Leden der Staten-Generaal, Mij wederom in Uw midden bevindende, gevoel Ik Mij gedrongen uiting te geven aan mijne gevoelens van medeleven in de moeilijke omstandigheden, waar in ons volk nog steeds verkeert. Voortbrenging, handel en verkeer bieden over de geheele wereld nog een beeld van grondige verwar ring, waaronder, óók ten onzent, de volkswelvaart ernstig lijdt. Bij de productie zoowel als bij den ruil van goederen openbaren zich voorts overal verschui vingen, die in menig opzicht een blijvend karakter schijnen te dragen. Onze Landbouw en Nijverheid worden evenzeer als onze Handel en Scheepvaart door deze wijzigingen in de economische wereldstructuur, voor eischen van aanpassing gesteld, waarbij leiding, hulp, zelfs drang van de zijde der Regeering, in toenemende mate nood zakelijk zullen blijken. Met vermijding van gewaagde proefnemingen op monetair en economisch gebied, zullen, nu ook de Londensche conferentie niets tot stand kon brengen tot het verkrijgen van redelijke verhoudingen in het goederenverkeer, verder gaande maatregelen moeten worden genomen in het belang van den afzet onzer producten binnen de eigen grenzen. Tevens zal aan de bevordering van onzen uitvoer naast andere in die richting werkende middelen onze invoer dienst baar moeten worden gemaakt. De reeds jaren aanhoudende afbrokkeling onzer welvaart doet ook in sterke mate haar invloed gel den op den toestand der publieke geldmiddelen en heeft het evenwicht tusscher uitgaven en inkomsten op verontrustende wijze verstoord. De Regeering zal daarom in het komende zitting jaar in de allereerste plaats Uw aandacht vragen voor een reeks van maatiegelen, die onmisbaar zijn voor het financieel herstel. Het streven is er vóór alles op gericht dit herstel te bereiken door aanzien lijke beperking der uitgaven Die beperking zal ten deele worden verkregen door eene redelijke verlaging van de salarissen en loonen van het Rijkspersoneel. Een nieuwe salarisregeling, die op 1 Januari 1935 in werking zal dienen te treden, is in voorbereiding. Verdere inkrimping der uitgaven zal vooral moe ten worden bereikt door doelmatiger organisatie en door besnoeiing van verschillende diensten. Ondanks de reeds aangebrachte en de op korten termijn nog te verwachten verdere besparingen op de uitgaven is een nadere versterking der middelen onmisbaar gebleken. Daartoe strekkende voorstellen zullen onverwijld worden ingediend. Aan het misbruik, dat in steeds toenemende mate wordt gemaakt van den rechtsvorm der naamlooze vennootschap, ten einde de betaling van belasting te ontgaan, zal paal en perk worden gesteld. Voorstel len te dier zake zijn in voorbereiding. Met het doel den overgang van de eerste naar de tweede vijfjarige uitkeeringsperiode meer geleidelijk te doen plaats hebben, zal het vraagstuk der finan- cieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten opnieuw in onderzoek worden genomen. In afwach ting van de resultaten van dit onderzoek zal op de uitkeeringen uit het gemeentefonds over het jaar 1934/35 een korting moeten worden toegepast, welke verband zal houden m3t de gemeentelijke draag kracht. Een daartoe strekkend wetsontwerp zal U dezer dagen bereiken. De geldelijke toestand van verscheidene gemeen ten maakt voorts een verscherpt toezicht op het fi nancieel beleid der gemeenten noodzakelijk. Dit brengt mede een versterking van den invloed van het centraal gezag op de locale bezoldigingsregelen van personeel in publieken dienst, mede met het doel uit wassen af te snijden en niet te rechtvaardigen ver schillen in de belooning van overheidspersoneel weg te nemen. mevr. De Boer—Van Rijk, hier nog eens in het klei ne Barsingerhom zouden zien optreden om óns van uw kunst te laten genieten. En toch, dat ongelooflijke is vanavond gebeurd. U hebt zelfs met uw ensemble ons willen brengen, dc tweede opvoering, nadat de première gisteren pas ging van het stuk, waarmee u heel Nederland en Vlaanderenland wilt doortrekken ter viering, (ja, dat is nog ongelooflijker, wanneer wij u hier zoo zien), ter viering van uw 60-jarig too- neeljubileum; ter viering van het feit, dat u den leeftijd der zeer sterken hebt bereikt. Wij weten, dat u uw memoires aan het schrijven bent en in die herinneringen zal, als voor u van weinig beteekenis, uw optreden hier niet genoemd worden, maar wanneer wij weldra bij de viering van het 60-jarig bestaan onzer vereeniging haar ge schiedenis zullen boekstaven, dan zal daarin zeker met trotsch dezen avond gememoreerd worden. Wanneer U rust zult gaan nemen en ik geloof en daarmee meen ik wel een goede prognose te stellen, dat het nog jaren zal duren voordat U aan die rust toekomt, dan zal heel Nederland U waarschijnlijk in de eerste plaats blijven zien als vertolkster van de rol len, die Herman Heijermans schiep, als een Kniertje, als een Engel, omdat niemand U ooit heeft kunnen evenaren in die rollen, maar niet omdat Uw talent zoo eenzijdig was, dat U geen andere rollen ver mocht te spelen; zoo zullen wij hier in Barsingerhorn steeds over U blijven spreken als over Mevrouw de Boer-van Rijk, die voor ons deed leven de figuur van de Grootmoeder uit „Levensavond". Ik las onlangs eens van een klein meisje, dat op school al erge behoefte aan slaap had en dat dan ook van haar onderwijzer, wanneer zij haar versje had opgezegd, mocht gaan rusten. Dat Hesje van toen is ondertusschen wel wat ouder geworden, maar die jeugdzonde heeft zij behouden: zij heeft nog steeds veel rust noodig. En U hebt hier vanavond niet een versje opgezegd maar een mensch doen leven en ik mag dus niet teveel tijd afhouden vau de zoo noodige rust na arbeid. Laat ik dan mogen eindigen met den wensch uit te spreken, dat Uw jubileumreis voor U en Uw en semble mag worden een vreugdereis en laat mij als blijk van groote waardeering voor Uw komst naar hier U deze bescheiden bloemenhulde mogen aanbie den met tevens een klein blijvend aandenken, als dank van „D.O.G.", als dank van allen die hier aan wezig zijn. Uit het hartelijk appiaus, dat hierop volgde, bleek wel dat de spreker de tolk van alle aan wezigen was geweest. Mevr. de Boer-van Rijk zeide hierna, op de haar eigen eenvoudige wijze, dat zij weieens de verzuchting had geslaakt, toen zij wist naar Barsingerhorn te zul len gaan, „O, God, waar zal ik nu belanden", maar zoo sprak zij, het is mij buitengewoon meegevallen. Alles is keurig in orde (alleen een beetje meer licht in de kleedkamers), een mooie zaal, een flink too neel en het publiek is „schattig". Met deze woorden nam zij afscheid en behoorde deze tooneelavond tot het verleden. De herinnering er aan zal echter nog lang blijven voortleven. T A N GE N D IJ K De drie afdeelingen van de Ned. Vereen, van Arbei ders in het Land-. Tuinbouw- en Zuivelbedrijf hadden een gecombineerde vc-rgadering met als agenda-punt: het collectief contract met de zuurkoolfabrikanten. Dit contract werd toegelicht door het Hoofdbestuurs lid Van der Wielen en A. Keppel, waarna eenige ge- Voorstellen tot wettelijke regeling van de afbeta lingsovereenkomst, mitsgaders tot. herziening van het in het Wetboek van Koophandel vervarte binnen- vaartrecht zullen U worden aangeboden. Op het gebied van het executierecht worden voor zieningen voorbereid, welke in de bijzondere tijdsom standigheden geboden zijn. Daarbij zal, voor zooveel noodig door bijzondere middelen, er voor worden ge waakt, dat schuldeischers niet onredelijk worden be nadeeld. Zoodra het evenwicht in de Rijksbegrooting zal zijn verzekerd, zullen U voorstellen worden aangeboden ten doel hebbende, door uitvoering op ruime schaal van productieve publieke werken, werkverruiming in het leven te roepen ten einde dc ellende der werk loosheid te lenigen. Bevordering van woningbouw te gen verlaagde kosten zal van deze plannen een deel uitmaken om voor arbeiders woningen te verkrij gen, waarvan de huurprijs meer in overeenstemming is met het loonpeil. Daarnevens zullen maatregelen worden getroffen om voor bestaande woningen ge leidelijke huurverlaging mogelijk te maken. Zoolang werkverschaffing nog niet kan worden ge mist. moet er naar worden gestreefd het particulier bedri'f daarbij zooveel mogelijk in te schakeren. De economische omstandigheden en, in verband daarmede, de financieele toestand in Ncderlandsch- Indië blijven groote zorg eischen. Het budgetair even wicht is er vooralsnog niet verzekerd. In verband met den reeds zoo uitputtenden belastingdruk, zal, na de laatstelijk aanhangig gemaakte voorstellen tot nieuwe heffingen, van belastingverhooging nauwelijks meer eenig resultaat te verwachten zijn en zal het financieel evenwicht in Indië dus slechts door voort gaande beperking der uitgaven zijn te herstellen. De ontwikkeling der politieke verhoudingen aldaar vereischt voortdurende aandacht en waakzaamheid. In het algemeen belang der bevolking zijn nadere maatregelen getroffen ter beteugeling van het mis bruik, dat door sommige volksleiders wordt gemaakt van de vrijheid van vereeniging en vergadering. Suriname heeft nog bij voortduring met economi sche moeilijkheden te kampen. Zoowel van Overheids wege als van particuliere zijde wordt het mogelijke gedaan om de gevolgen van de crisis te verzachten. Het stemt tot dankbaarheid, dat. de economische toestand in Curacao, althans tot dusver en de tijds omstandigheden in aanmerking genomen, vrij bevre digend te noemen is. De moeilijkheden in het begin dezes jaars onder vonden met een deel van het personeel der zeemacht, hebben ingrijpende maatregelen noodig gemaakt om te verkrijgen, dat onder alle omstandigheden zal kun nen worden gerekend op trouw aan de Overheid en gehoorzaamheid aan het wettig gezag. Mochten zich ook elders telkenen voordoen die wij zen op verzwakking of ondergraving van juiste ge zagsverhoudingen, dan zal de Regeering het Over heidsgezag met gelijke klem handhaven. Hoewel het huidige tijdsgewricht niet bevorderlijk is aan de ontplooiing der internationale samenwer king en liet uitgroeien van den Volkenbond, blijf Ik hopen, dat de ontwikkeling van de organisatie der Staten-gemeenschap zich eerlang weer in opgaande lijn zal gaan bewegen. Het stemt tot voldoening, dat de diepgaande veranderingen, welke op het gebied van het internationaal handelsverkeer zijn ineclredcn, geen wijziging hebben gebracht in de vriendschappe lijke verhouding van Nederland tot dc andere mo gendheden. Met de bede. dat God Mijn Volk in deze moeilijke tijden moge sterken, en levend in het vertrouwen, dat het in staat zal blijken onder verhoogde krachtsin spanning moedig en waardig te dragen hetgeen on vermijdelijk is, verklaar Ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. stelde vragen door het Hoofdbestuurslid beantwoord werden. Het contract werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. Volgens het contract bedraagt het loon voor vaste arbeiders f 18, maar de momenteel bestaande betere voorwaarden blijven, gehandhaafd. Seizoenarbeiders verdienen 32 cents per uur, terwijl het ziekengeld en de erkende Chr. feestdagen voor rekening van den pa troon zullen komen. Een commissie van 4 personen, uit iederen Bond een, zal de ongeorganiseerde arbei ders bewerken, lid van de Bonden te worden. OUDKARSPEL. Voetbaluitslagen. D.T.S. I—Schagen I. 1—1. D.T.S. 2—CB.V. I, 2—6. D.T.S. a—Bergen a 1—2. In gebruikneming 25 dezer. De minister van Waterstaat heeft bepaald, dat van den weg HaarlemVelsenAlkmaarvan Ewijcksluis WieringenZurig(HarlingenLeeuwarden (Rijkswe genplan 1932 no. 9) het wegvak, gelegen tusschen den Zuideroverdijk en de Friesche kust, op 25 September, des namiddags te 5 uur, voor het openbaar verkeer zal worden opgengesteld. De minister van waterstaat heeft van den weg Haar lemVelsenAlkmaarvan EwijcksluisWieringen ZurigHarlingenLeeuwarden (Rijkswegenplan 1932, no. 9) het wegvak, gelegen tusschen den Zuideroever- dijk en de Friesche kust, ingedeeld in de le klasse. De minister van waterstaat heeft het voor het al gemeen rijverkeer bestemde gedeelte van den weg HaarlemVelsenAlkmaarvanEwijcksluis Zurig HarlingenLeeuwarden Rijkswegenplan 1932, no. 9), voor zooveel betreft het wegvak, gelegen tusschen den Zuideroeverdijk en de Friesche kust, gesloten verklaard voor het berijden in beide richtingen met rijwielen. Geen belastingverhooging. De begrooting van inkomsten en uitgaven der ge meente Alkmaar voor 1934 is dezer dagen aangebo den met een eindcijfer voor den gewonen dienst van f3.428.672.84 (v.j. f 3.470.16687) en voor den kapitaal- dienst van f 2.394.095.50 (vj. f 2.425.795). Van den dienst 1932 is voor 1934 een batig saldo beschikbaar van f51.992. Op de bedrijven zal belang rijk besnoeid moeten worden. Voor 1934 is gerekend op een prijsverlaging van 1 cent per KAV.U. voor het lichttarief, gernengdla- rief en vastrechttarief, terwijl tevens voorgesteld zal worden voor waterverwarming een nachtstroomta- rief van '2'A cent in te voeren. Voorstellen tot belastingverhooging behoeven dit maal niet te worden gedaan, maar geen enkele maat regel, welke tot dusver tot versterking van inkomsten moest worden genomen, mag dan worden opgeheven of getemperd. Charges op den Coolsingel. Een der be- toogers door de politie neergeslagen. Gisteravond omstreeks half tien verscheen op den Coolsingel te Rotterdam een veertigtal leden van de N.S.B., gekleed in htm zwarte uniformen. Zij mar cheerden over den drukken Coolsingel en zongen daarbij vaderlandsche liederen. Een en ander trok zeer veel publiek en bovendien bemoeiden al zeer spoedig groote groepen anti fascisten zich met het geval. De vaderlandsche liederen werden overstemd door de Internationale en het rumoer gaf de politie aanleiding om in te grijpen. De fascisten, hun te genstanders en het publiek werden verspreid, waarhij eenige malen van den gummistok gebruik gemaakt werd. De N.S.B.-ers begaven zich naar een café aan de Diergaardelaan. maar verschenen eenieen tijd la ter weder op den Coolsingel. Zij hadden hun zwarte hemden uitgetrokken en droegen thans witte, terwijl zij de zwarte hemden demonstratief over den schou der geplooid meevoerden. De politie gTeep opnieuw on middellijk in, daar weder groot rumoer ontstond. De opdringende groepen werden verspreid, waarbij her haaldelijk charges plaats hadden. Hierbij werd een der fascisten zoodanig met de gummistok bewerkt, dat hij bewusteloos op straat bleef liggen. De G.G.D. vervoerde hem naar het ziekenhuis op den Coolsingel, waar hij, vermoedelijk met een hersenschudding is opgenomen. WOENSDAG 20 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) VARA.: 800 Gramofoonmuziek; V.P-R.O.: 10.00 Mor genwijding: VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Orgelspel door Joh. Jong; 12.30 De Flierefluiters o-l.v. Ray Forest; 1-30 Klein- orkest; 3.00 Voor de kinderen: 3.45 Rustpoos; 5.30 Or gelspel door Cor Steijn; 6.00 Voordracht door Jan Le- maire; 6,15 Gramofoonmuziek; 7.00 S-DA.P.-kwartier- tje door Jan Oudegeest; 7.15 Klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.00 Herhaling S.O-S.-berichten; 802 Vaz Dias; 8.15 Orkest; 8.45 Lisette Stevens zingt; 9.00 Or kest; 9.50 Vervolg zang: 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 De Flierefluiters; 11.15 Causerie; 11.30 Gramofoonr muziek; 12-00 Sluiting. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 2-15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 1100 Harmonium bespeling: 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmu ziek; 12-30 Kwartet; 2.00 Rustpoos; 2.30 Gramofoon muziek; 3.00 Chr. lectuur; 3.30 Christelijk meisjeskoor „Kunst en Genoegen" te Leiden.; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhalfuurtje; 6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. pers bureau; 7.30 Causerie; 8.00 Uitzending eener samen komst van het Leger des Heils te Utrecht; 930 Gra mofoonmuziek; 9 45 Studio-orgelbespeling; 10.00 Vaa Dias; 10.45 Gramofoomnuziek; 11-30 Sluiting. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Marijke, dochter van Cornelis Dicterich Schmalz en Anna Boontjes. POLITIE: Aan komer. loopen: een kat. Gevonden: een duimstok. Verloren: een dekseltje van een melkbusje. ALKMAAR, 16 Sept. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 paarden f801S5; 20 melk koeien flCO200; 2S nuchtere kalveren (slacht) fS— 17; 158 schapen, vette f913.50, overhouders f6 10; 10 schrammen, prijs niet genoteerd: 110 biggen (10 weken) 19—14, 6 bokken en geiten f212. Han del stil. WARMEXHUIZEN. 16 Sept Eigenheimers f2—2.50, gele nep f2.60—2.80, uien f 1.40—2.10, id. drielingen f 1.10—1.20. id grove f2.10. Roode kool f 1—1.90, gele kool f 1.10—1.20, witte kool f 0.90—1.70; slaboonen f25.90, bieten f 0.G00.90. Aanvoer: 20600 Kg. aardappelen. 7S50 kg. gele nep, 8470 kg. uien, 11700 kg. roode kool. S100 kg. gele kool, 29SOO kg. witte kool, 1930 kg. slaboonen, 3625 kg. bicten. ALKMAAR, 18 Sept. Andijvie f 5.50—2.30, bloemkool I f 8—11, H f 3—5, groene kool f 15. kropsla f 0.501.90, komkommers f 1.505, meloenen f 527, per 100 stuks, appelen f 4 13, augurken f 3—15, druiven f 10—20, peren f 318, snijboonen f 510, tomaten f 12.50 per 100 pond. gele kool f 1.70, roode kool f 1.60. uien f 1.602.80 per 100 Kg., postelein 1018 ct., spinazie 1550 cent, per bak, dubbele spercieboonen f 0.451.15 per zak. wortelen f 35, selderie f 1.20 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Sept. Aangevoerd: 30000 Kg. roode kool f 12.10, 6000 Kg. gele kool f 1—1.20, 80000 Kg. vroege witte f 1.25-1.50, 1400 Kg. aardappelen: bi. eigenh. f 22.10, 14000 Kg. uien: gele nep f 2.502.70, drielingen f 11.10, uien f 1.70—2, 30C0 Kg. slaboonen f 2—6.70, 7500 Kg. bieten f 0.60—1.70, 700 Kg. peen f 2.60—2.80, 10600 stuks bloem kool I f 3.20—9.80. II f 0.75—2.40. NOORDSCHARWOUDE, 18 Sept. Aangevoerd: 1400 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 1.60, grooten f 1, bl. eigenh. f 22.10, 5300 Kg. uien: f 1.701.90, drielingen f 1.101.30, grove f 2.30, gele nep f 2.80—2.90, 4800 Kg. spercieboonen f 2.69—7.10, 100 Kg. kroten f 0.60—1, 6000 Kg. roode kool f 1.30—1.50, 22500 Kg. witte kool f 1.30—1.50, 3900 Kg. gele kool f 1 —1.40. WARMENHUIZEN, 18 Sept. Aangevoerd: 300 Kg. gele nep f 2.50, 325 Kg. uien drielingen f 1, 350 Kg. gele kool f 1, 3150 Kg. witte kool f 1.40. ALKMAAR. 18 September 1933. Vee. Aangevoerd 87 vette koeien f 100210, 28 gras kalveren f 2032, 9 vette kalveren f 40100. per Kg. f0.701, 31 nuchtere kalveren voor de slacht f 616; 358 vette varkens 34—39 ct. per Kg. Handel in koeien matig, in varkens goed AMSTE1RDAM, 18 September 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 442 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5665 ct. 2e kw. 4854 ct., 3e kw. 3646 ct mindere soorten 25— 34 ct, per Kg. glachtgewicht; 160 melk- en kalfkoeien f 130—180 per stuk; 157 vette kalveren, le kw. 5060 ct, 2e kw. 4048 ct., 3e kw 3236 ct., per Kg. levend gewicht; 83 nuchtere kalveren f 48. 42 schapen f 9— 14; 665 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. 4244 ct, zware varkens 38—39 ct., vette 3839 ct. per Kg. sl.- gewicht; 30 paarden f 509.0 Aan het abattoir werden aangevoerd 6 wagons gesl. runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 18 September 1933. - Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 55.20 id. blau wen t 55201 idem blauwe eigenh. f 44-40, idem eigenh. f 4, IJpolder eigenh. f 4, idem blauwe eigen heimers f 44.40, Andijker muizen f 33.50, Lange- dijker muizen f 33.50, Rijper muizen fw 33.50, Anna Paulowna zand f 5-50—6, Beverw. zandaardappelen 5.50 6, Hillegommer idem 5.506, Noordwijker zand 5.50 6, Drentsche eigenheimers f 4 50Noord holl. etgen heimers f 4, id. bl. eigenheimers f 44.40 per 100 Kg. WINKEL, 18 Sept. Appelen f 311, peren f 313, pruimen f 48, drui ven f 1215, tomaten f 1—3, augurken f 28, slaboonen f 14, snijboonen f 25. aardappelen f 0.751.30, uien f 1—1.50, bloemkool f 2—5, andijvie f 1—2, meloenen f 10—18, komkommers f 1—2r wortelen t 34, kropsla t 1—1.10.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2