Zeevaartschool gesloten zijn Kroosschouw Winkelweekfeesten te Schagen MGENKLEEDING Ch.tf.Th. Scbmalz Korten Snevert Langendijker Groenteveiling. Woensdag 1 Oct. 1933 Woensdag 23 Oct. 1933 Coöp. Boerenleenbank FALCON MANTELS EK JASSEN. Zaterdag 23 Sept. 1933 Zoekt U gebruikte Auto's Den Helder. Advertentiën. Banne en Polder SCHAGEN. Banne enPolder SCHAGEN. GEEN Zitting Fa. W. BURGER, I 't GROOTE FEEST nadert! bijtijds op te geven voor de Kinder-optocht of Onderdeelen en Banden? J. FABER, Beverwijk. Tel. 2312 Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 761 m.M. Vooruitzichten: Kans op regen. Temperatuur: 64 gr. F. is 13 gr. C. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzt]de E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refraciionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. U'T DE OMGEVING W 1 ERlNQEN Hinderwet. Door de American Petr. Compy. t.e 'sGravenhage is ingevolge de Hinderwet vergunning aangevraagd tot het oprichten van 2 electrisch aangedreven ben zinepompen bij het perceel garage Veltman aan den Koogerweg. Uitstel herhalingsoefeningen. Aan den dienstplichtige S. Gorter, der lichting 1929 uit deze gemeente is uitstel van herhalingsoefenin gen verleend tot een nader te bepalen datum in 1934. Toewijzing dienstplichtigen. De "dienstplichtigen der lichting 1934 zijn toege wezen aan de korpsen: J. Bais, Zeemacht. Den Helder, le ploeg, tijdvak van inlijving 22 Febr.-3 Maart 1934; J. Bakker, C. van Dijk, J. Koorn. D. Kuiper, D. Lont. G. Omis. J. Takes en M. B. H. M. Zijlmans zijn toegewezen aan het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort, le ploeg, tijdvak van inlijving 16-25 Juni 1934. Aan hetzelfde regiment werd toegewezen C. Dovis, tildvak van inlijving 16-25 Febr. 1934. M. Cloots en J. St. Diependaal, eveneens aan het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort voor de 2e ploeg tijdvak van inlijviner 1-10 October 1933. J. Brouwer en J. Iedema, Zepmn^ht te Den Hel der, lsie ploeg. 22 Febr.-3 Maart 1934; D. Eijkelboom, 3de Halfregiment van het Ile Regt. Huzaren, garnizoen Den Haag, lsie ploeg, 1-10 Ja nuari 1934: A. H. Hoekstra, Regiment Wielrijders, garnizoen 's Hertogenbosch, 1ste ploeg. 16-25 Maart 1934; J. Hooiveld, Schoolcompagnie Korps I. Pontonniers, garnizoen Dordrecht. 1ste ploeg, 16-25 Febr. 1934; C. Lelij, 1ste Compie, Hospitaal Soldaten (Zieken verpleger), garnizoen Utrecht, 3de ploeg, 1-10 Octo ber 1934; N. Metselaar, 1ste Schoolcompie. Regiment Kust- Artillerie, garnizoen Den Helder, 2de ploeg, 16-25 October 1934; B. J. Sins, 1ste Bat. Regiment Genietroepen, gar nizoen Utrecht. 1ste ploeg, 16-25 Febr. 1934; De dienstplichtige Zijlmans voornoemd, is aange wezen voor de opleiding tot onderofficier. Maandagmorgen heeft de verloting plaats gehad van de afd. Wieringen der Holl. Mij. van Landbouw. De hoofdprijs, een paard, viel op lot No. 363 en is gewonnen door Jb. Lont Dz. te Stroe; hij kocht het lot van zijn zwager N. Lont Cz.; 2e prijs een vette koe. op lot No. 4507, gewonnen door den heer H. J. Naas tepad te Anna Paulowna, welke het lot kocht van den heer J. Visser alhier. Verder viel op het Nr. 2605 een damesfiets, Nr. 73 een heerenfiets. Nr. 4555 een heeren- fiets, Nr. 3986 naaimachine. Nr. 4320 stofzuiger, Nr. 4360 een baiansploeg, Nr. 224 vet varken, op de num mers 4257, 659. 4900 een lam. Voor den heer Lont kwam dit precentje er nog mooi in, met den tegenwoordigen tijd is het op de boerderij ook slecht gesteld. De heer C. Metselaar, welke het paard voor den lsten prijs aan de Verlotingscommis sie verkocht, heeft het paard nu weer teruggekocht van Lont voor l 300. QV T) E N 1 E D" F P W.O.L.Polder. Het Prov. Blad van Noordholland, No. 159, bevat het. besluit van 9 Augustus 1933, No. 34, ter afkondi ging van het. besluit der Staten van 22 Juli 1931, o.m. tot vaststelling van een Bijzonder Reglement van Bestuur voor den W.O.L.-Polder. De belangrijkste wijziging is, dat bij de afkondi ging van dit besluit het meervoudig stemrecht in ons waterschap is vervallen, zoodat alle eigenaren met een grondbezit van één hectare of meer, slechts één stem uitbrengen. Voor ons waterschap is dit een tamelijk ingrijpen de wijziging, omdat de oude lijst van stemgerechtig den aangaf 25 personen met 2, 5 met 3,-6 met 4. 2 met 5, 1 met 6, 1 met 8, en 1 met 9 stemmen. ANNA PAULOWNA VAN EWIJCXSLUIS. Do zaal van den heer W. Waiboer was tot in de uiterste hoeken bezet, toen Zondagavond de Mond orgel club „De Tango", onder leiding van den heer J. Geluk, daar hare uitvoering gaf. En, laat ons direct er aan toevoegen, die belangstelling was wel ver diend, want deze jonge vereeniging heeft bewezen, heel goed werk te kunnen presteeren. Zeker, een enkele maal hebben wij wel eens een toontje ge boord dat niet volkomen zuiver werd weergegeven, maar als geheel mag deze uitvoering zeer zeker uit stekend geslaagd heeten. Wie overigens, afgaande op den naam, mocht mecnen, alleen mondorgels te zul len hooren, vergist zich. want. onder de medewerken den merkten wij twee accordeonisten, een violist, en een slagwerkster op. In verband met deze uitbreidin gen begint men dan ook reeds van de „Tango-Band" te spreken. De inzet met „Die Fenster auf, der Lenz ist da", van Hans May, was al direct goed en vestigde daar door meteen den indruk, dat deze vereeniging er recht op beeft, zich te laten hooren. En die eerste indruk werd niet beschaamd, want ook verschillende der later gegeven nummers werden zeer goed in klank en maat weergegeven. Het publiek toonde dit te waardeeren, want vrijwel na ieder nummer kon de „Band" een dankbaar applaus oogsten. De medewerking voor dezen avond was opgedragen aan Daan Pool en Tommy Bouman. Was de laatste hier nog een onbekende, de eerste is des te meer bekend en ieder weet, dat. wanneer Daan meewerkt, het wel in orde komt. En het was in orde! Daaii's eerste voordracht „Het houten paardje", gaf al onmiddellijk het bewijs, dat de kunst van het uitbeelden der levenstragiek bij hem in goede handen is. In de daarop volgende „Twee-persoons-revue", traden Daan en Tommy bij afwisseling, soms ook bei den tgelijk op. Zoo werd achtereenvolgens de Sandwichman, de Directrice van de Kattenbank-cen- trale, de Krantenverkooper, de Werklooze, de Boer die naar Amsterdam is geweest, de Gauwdief, de Diender, liet Manusje van alles, de Zitting van de rechtbank, het Eonpersoonshuwelijk, de Wiener Wals en de moderne Boerenjongen aan ons weergegeven, waarop tenslotte de finale volgde. Beide opvoerenden lieten hierdoor zien, dat de vertolking van de meest verschillende creaties aan hen is toevertrouwd. De revue viel dan ook bijzonder in den smaak. Bij het tweede optreden werd eerst door beiden „Het Hollandsche lied" gegeven. Daarna gaf Daan Pool nog de welbekende voordracht: Jaap naar de Alkmaarsche kermis; welke ook ditmaal weer her haaldelijk tot groote hilariteit aanleiding gaf. Met een extra-nummertje van de accordeonisten C. Meeldijk en M. Hoogestcger, gevolgd door een slot woord, dat. bij afwezigheid van den voorzitter, door den lieer M. Hoogesteger werd uitgesproken, werd deze uitmuntend geslaagde uitvoering gesloten. Het kon toen ook wel, want het liep inmiddels al aardig naar éénen. BROEK OP IA.VGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langendijker Groenteveiling op Maandag 18 September 1933, des na middags 3 uur, in het Betaalkantoor. Burgemeester Slot opende met een welkom, in het bijzonder het eerelid, den heer P- Gootjes, welke na een langdurige ziekte wederom tegenwoordig was en memoreerde diens verdiensten. Uit het verslag van het kantoor bleek, dat over de maand Juni was geveild voor een bedrag van f 200495.77, waarvan voor Broek op Langendijk f 69-129.42. Koedijk f 10195.44, Sint Pacnras f 75.121.70, idm Zuid f 6760.47. Heerhugowaard f 10662.45. idem L. T.B. f 3162.32, Zuidscharwoude f 8860-05. idem L-T3. f 6503,01, Hensbroek f 1750.17, Ursem f 148-68. Oterleek f 178.34. Schermeer f 5091.87. Schermerhom f 132.77. de Rijp L.TJB. f 87.47. de Rijp en O- f 45,84 en div, 7095.77 In de maand Juli is geveild voor een bedrag van f 108.879.29 waarvan voor Br. op Langendijk f 11648.03. Koedijk f 5767.18, Sint Pancras f 38875.67, idem L.T3. f 8609.77, Heerhugowaard f 6973-81, idem LTB. f 8233.26. Zuidscharwoude f 6102.09, idem L.T.B. f 2160.50, Hens broek f 4273.47, Uisem f 628-74. Oterleek f 1113.03. Schermeer f 3409.64, Schermerhorn f 1886-71, de Rijp L.T.B. f 4387.96, de Rijp en O. f 1994.63. Div. 2724.72. Ingekomen waren verschillende circulaires over de toeslagregeling Vervolgens, dat wanneer de bloemkool den minimum prijs van f 1-50 niet opbrengt deze overgeslagen woe den voor de zouters voor den minimumprijs van 0.75 per 100 stuks. Verder werd nog bekend gemaakt, dat het in de be doeling ligt om in Ooctober wederom over te gaan tot uitbetaling van toeslag der geveilde producten. Besloten werd om den toeslag op de producten niet meer uit te keeren aan de vrachtvaarders, maar recht streeks door den betaalmeester aan de betrokken tuin ders. daar het voorkomt dat aan de marktvaarders la ter wordt uitbetaald. Zoo gewenscht zal dat ook aan andere vereenigingen geschieden. Besproken wordt een quaestie met den marktvaarder J. Smit, over ingehouden toeslag en welke quaestie door den secretaris wordt toegelicht. In bespreking komen de bekende voorstellen van den Vierbond over de aanvoerregeling van winterkool. Voorzitter releveert de bekende voorstellen, welke ten deze door het bestuur aanhangig zijn gemaakt. Na een breedvoerige discussie, waarin uit den treu ren het noodzakelijk kwaad van het bonnenstelsel werd besproken, werd ten slotte besloten niet te zijn voor verplichten aanvoer, maar op de a.s. vergadering van den Vierbond te ondersteunen het voorstel betreffende verstrekking van bonnen, welke dan voor aanvulling zullen mogen dienen, alleen voor den dag van afgifte om zoodoende den handel tegemoet te komen in het uitvoeren zijner orders. In aansluiting daarvan werd na gehouden stemming met 842 voor, 232 tegen en 277 blanco nog besloten om het voorstel van Zuidscharwoude betreffende het heffen van f 1 voor een bon van 1000 Kg. te verdedigen ter vergadering. Bij de rondvraag werd door den secretaris nog mee gedeeld dat vanaf Juni—Augustus naar Duitschland 117 wagons aardappelen zijn verladen, Engeland 102 en Zwitserland 15; beduidend minder dan hetzelfde tijd perk in vorige jaren. Doorgedraaid zijn 358 wagons vroege aardappelen, 77 wagons vroege kool, ruim 19 wagons rabarber, 2062 Kg. tomaten, 1800 krop andijvie en 11361 krop sla. Voor deze doorgedraaide producten is een bedrag ontvangen van f 37.591.25, terwijl aan toeslag voor de vroege aardappe len en Deensche witte kool is ontvangen een bedrag van f 89.821.07. Door den heer Jb. Kramer werd gevraagd wat of er moet gebeuren met de goedgekeurde pootaardappelen en wat voor prijzen of er vastgesteld zijn. De secretaris deelt mede, dat de prijs is vastgesteld op f 1.50, waar bovendien nog op komt f 2 per 100 Kg., alleen voor goedgekeurde met certificaat, lager mogen deze niet verkocht worden. Verder kunnen goedgekeurde aardappelen geveild worden die dan vallen onder de regeling van f 0.75 per 100 Kg., welke voor September geldende was. De heer Tromp merkte op, dat door den secretaris van den Keuringsdienst was meegedeeld, dat het zoo lastig zaken doen was met den betaalmeester en wel in verband met het inhouden van het plombe-geld, het welk door den koopman (zijnde f 20 per wagon) moet worden betaald. Overal wordt zulks door de betaal meesters ingehouden voor den keuringsdienst, maar hier niet. Spr. zou gaarne zien dat zulks hier ook ge schiedde. Voorzitter acht het niet juist dat men zich wendt tot den betaalmeester, maar dat de L.G.C. in deze het aan gewezen lichaam is, daar de betaalmeester in dienst is bij die vereeniging. Toegezegd werd dat deze aangelegenheid met den be trokkene zal worden besproken. De heer Hoogland vraagt of het plan der teeltbeper king reeds op het Centraal Bureau bekend is. Hierop werd ontkennend geantwoord. Voorzitter zegt aan het einde dezer vergadering nog iets te willen zeggen en wel naar een mededeeling, wel ke voorgekomen is in de bladen, als zou spr. geen tuin der zijn. Wanneer zulks in twijfel getrokken wordt wenscht spr. op te merken, dat hij met zijn zoons kwee ker is van 9 H.A. bouwland, 1000 ramen en 3 druiven- kassen. De heer Kramer zegt: „Wie de schoen past, .trekt hem aan," en merkt op dat in de vergadering der Toekomst zulks door hem naar voren is gebracht, om dat in de samenstelling der commissie gesproken werd van practische tuinders en kooplieden. Het verheugt spr. dat de Voorzitter zegt, dat hij practisch tuinder' is, daar zulks door hem in twijfel was getrokken, omreden voorzitter burgemeester was. Het ging om een bericht dienaangaande in de Tuinderij, was zulks misleidend of niet? Het was geen persoon lijken aanval op den persoon van den voorzitter, maai het is de vraag: was het juist of niet. Spreker stelt het verder op hoogen prijs, dat het misverstand uit den weg is geruimd. Voorzitter zegt nog dat hij geen namen heeft ge noemd, maar het is in de bladen in twijfel getrokken, en wanneer zulks dan gezegd wordt door menschen uit eigen kring, dan dienen deze het toch wel beter te weten Spr. geeft aan den heer Kramer het advies om in het vervolg eerst zijn licht op te steken, voor hjj zioh een vergadering .uit, le. Avondcursus Derde Stuur man. 2e. Avondcursus Radiotele grafisten. 3e. Machinisten-avondschool Leerlingen kunnen zich aanmel den vanaf heden (behalve des Za terdags) in de zeevaartschool, An- kernark 27. Voor den avondcursus 3e stuur man en voor den avondcursus in radiotelegrafie kunnen leerlingen zich doorloopend laten inschrijven. Het schoolgeld bedraagt f6.— per maand. De Avondcursus voor Machinisten •vangt den 18 September a.s. aan. Het schoolgeld bedraagt f3.per maand. Het Gemeentebestuur kan on- of minvermogende leerlingen geheel of gedeeltelijk van het betalen van schoolgeld vrijstellen. Nadere inlichtingen verstrekt de directeur. Vanaf Woensdag 20 September a*s., "sm. 6H uur tot nadere aan kondiging zal de voor het verkeer Het Bestuur: D. P. TIMMERMAN, Voorz. P. HOPMAN, Secr. over de hoofd-, vaart-, molen en langs de wegen loopende slooten en die langs spoor- en tramwegen op Over alle overige slooten op D. P. TIMMERMAN, Voorz. P. HOPMAN. Secr. LEERT NU ENGELSCH! Engelsche Conversatie- en Corres- pcndentielessen door ervaren leeraar a f 1 p. les of f 4 p. maand, desverlangd ook bij leerlingen aan huis. Vertalingen vlug en billijk. Brieven franco Bureau van dit blad onder no. 361. PRIMA LICHT-PETROLEUM, 5H cent per liter per vat franco. G. BüTTER Jr.. Winkel. HOOGWOUD I. Het Bestuur deelt mede, dat zal worden gehouden op Maandag 25 Sept. en Donderdag 28 Sept. Wederom verkrijgbaar Pondspakjes ALKMAAR. - Tel. 167. Namiddags 3 uur: OPTOCHT VOOR KINDEREN met versierde rij- en voertuigen (uitgaande van de Buurt-Commissie de Molenstraat). Mooie prijzen. Aangiften hiervoor kunnen geschieden vóór 21 Sep tember bij den Secretaris J. L. Lutjeharms. Aan dezen optocht kunnen kinderen uit geheel Schagen deelnemen. Namiddags 4.30 uur: VOLKSSPELEN op de Nieuwe Laagzijde en Molenstraat. 1. Touwtrekken voor dames. 2. Koppenslaan voor heeren. Aangiften bij de Commissieleden van „de Molenstraat" 's Avonds 7.30 uur: Ontsteking van de feestverlichting in de Molenstraat en Stationsweg door Mevr. COR- NELISSEN. 's Avonds 8 uur: Groote Fakkel- en Lampionoptocht waaraan wordt deelgenomen door ongeveer 600 kin deren. Schitterend effect. Muzikale opluistering door Schagens Harmoniekapel 's Avonds 9.30 uur: MASTKLIMMEN op de Nieuwe Laagzijde. (Belichting door schijn werpers.) Vanaf 4.30 uur wordt een BUITENGEWONE ZATERDAG- AVONDMARKT gehouden in de Molenstraat voor uit sluitend Schager kooplieden en Schager standwerkers. Aan deze markt zijn drie prijzen verbonden voor de beste Schager standwerkers tot een totaal bedrag van f37.50. Bezoek van COCADORUS Jr. Schitterende verlichting van Gedempte Gracht, Laan, Molenstraat, en Stationsweg. Dames Gummi Mantels, met zijde overtrokken, in beige, blauw en zwart f 9.50 Lichte Gummi Mantels i 5.75 Loden Dames Mantels f 12. Heeren Gummi Jassen f 3.50 Betere kwaliteit I 6.50 Gummi Tweed Jassen f 12.50 Oliejekkers f 5.75 Ollepijpen f 2.75 Lederen Motorjekkers, prima kwaliteit, zwart 122.50 Bruine 121.50 Gabardine en Loden Jongens- en Heeren- Jassen, diverse kwaliteiten. DE JAS WAAR LIJN IN ZIT. ft AANBEVELEND, Schagen. mw'wwwwww E ONZE FEEST-ETALAGE IS GEREED. We hebben een enorme sorteering Feest-artikelen. g J. H. Lutjeharms, Molenstraat, Schagen wordt zeer op prijs gesteld, en komt uitvoering en regeling zeer ten goede. Aangifte bij het bestuur - buurtcommissie - JANSEN, D. P. RAAT. J. LUTIEHARMS.

Schager Courant | 1933 | | pagina 4