SPORT Huidlijders Dinsdag 19 September 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9349 Schagen II—Watervogels I. 1—3. Uit Alkmaar en Omstreken DED Geneesmiddel Z-F-C. BEGINT KRANIG. WEST-FRI- SIA ZET GOED IN. HELDER VALT TE GEN. KN.V.B.-overzlcht van 17 September. We kunnen ons bij het schrijven van een overzicht van zoo'n eersten dag bepalen tot een genoegelijk praatje over wat er zooal aan verrassends is gebeurd. EERSTE KLASSE. Van de kampioenen hebben zich Ajax, Feijenoord cn Velocitas gehandhaafd, zooals het behoort Go Ahead en P.S.V. echter verloren. De Deventenaren plegen slecht te beginnen, maar de nederlaag van PS.V. tegen B-V.V. wijst op een slechte overzomering. Onze Noordhollandsche eerste klassers. Z.F.C. en K. F.C. hebben niet slecht gespeeld. Z.F.C. klopte Sparta in Rotterdam met 3—1. Keeper Dijkstra vooral moet zich braaf gehouden hebben. K-F.C. kreeg thuis klop van V.U-C. <36). V.U-C moet evenwel niet meer het zwakke zusje zijn, zoo heet het in de dagbladen, maar een goede ploeg, met Van der Wildt als centervoor en Van Gelder rechts buiten. De pas-gepromoveerden hebben niet alten van een goed debuut kunnen spreken. H.F.C. won met 3—2 van Hercules en Hengelo verloor met slechts 32 van P.E.C., maar Excelsior werd met 61 door Hilversum Ingemaakt! tweede klasse west. Het begin van de tweede-klas-clubs, die ons het meest nabij staan H.RC. en Alcmaria was niet fraai. De kaasmenschen verloren in Zaandam met 3—1 van Z.V.V terwijl Racing met 3—1 't onderspit delfde tegen de nieuweling O.V.V.O. Zou de omwisseling van Benekcr Sr. en Kapitein toch niet doeltreffend zijn? Zeeburgia—Kinheim bleef onbeslist. We3t-Frisia won met 63 van W.F.C. We zijn be nieuwd of de Enkhuizers het volhouden. Blauw Wit zette in 2B in met een 2—0 zege op Spar taan. E D.O. stelde geweldig teleur door met 2—6 op eigen tereln van de nieuweling D.OS te verliez.en. DERDE KLASSE. De verwachtingen aangaande Helder waren in ver band met de schitterende resultaten bij de zomercam- pagne en de gestadige training onder Mr. Curtiss, hoog gespannen. Het gelijke spel tegen Meteoor is dan ook beslist een tegenvaller. Hollandia begon met een 73 overwinning in Assen delft. Verder kraakte OS.V. D.W.V. (82). De Ken- nemers wonnen met 42 van K.V.V. reserves. In res. eerste klasse handhaafde Z-F.C. 2 zich tegen H F.C. 2 (3—0). In Res. 2A won Alcmaria 2 met 1—0 van de West Frisia-reserves. In Res. 3A won Helder 2 met 33 van Alcmaria 3- N-H.V B.-UITSLAGEN. 17 September. IC: Helder 3—M.L.D. 1—6; Succes 3-M.R.C. 3 5—1; J.V.C.BK.C. 1—7. 2E: Heldersche BoysH.R.C. 4 21; DOSKO—Hel der 4 31; Sparta 2Watervogels 13; Texel 3—HRC. 5 1—4. 3D: D.E5.6parta 3 62; Kolhorn—B.K.C. 2 04; Wieringerwaard 2H.R.C. 6 44. 4K: Callantsoog—H-R-C. 8 3—1; Watervogels 3— Texel 3 3—0. 4L: J.V.C. 3—Held. Boys 3 4—4; B-K-C. 3—Dirkshorn 3-2. Adsp. P: Sparta aH.R C. a 21; Adsp. R: Held. Boys a—HRC c 3—0; Succes a—HRC d 1—4. Adsp.: Sparta b—Succes b 1L OVERZICHT. Na lang schiften hadden we net uitgemaakt dat H.R.C. 3 dit jaar kampioen zou worden. In de eerste plaats noopte ons tot het aannemen van deze gedachie de eervolle bezetting van de tweede plaats in het vo rige seizoen en dan het winnen van het Gouden Kruis. Zooals men zich zal herinneren ging de zeer late finale op den laatsten Zondag van Augustus tusschen H.R.C. 3 en Nieuwe Niedorp, waarin de Racers met 42 won nen. Zoodat U zich voorstellen kunt, dat we er een extra-telefoontje aan gewaagd hebben om ons te over tuigen van de 51 nederlaag die de Racers op Wierin- gen van Succes 2 kregen! Enfin, één nederlaag kost nog geen kampioenschap" zouden we hier kunnen zeg gen, maar toch wagen we het niet om ons zonder meer op Racing te verlaten. J.V.C. is niet best begonnen. Een 71 nederlaag te gen B.K.C. in eigen home kan bezwaarlijk een belofte inhouden voor de nabije toekomst. Of zou B.K.C. soms? M.L.D. klopte Helder 3 regelmatig met 5—1. In 2 E deed Held. Boys al van zich spreken door een 21 zege op H.R.C. 4. Het wispelturige Dosko begon als steeds goed. Helder 4 werd met 30 overwon nen. Het zou ons te ver voeren alle uitslagen met de ei- en-koffiedik resultaten te vergelijken. Over een week of zes zal er wel wat teekening komen en dan kunnen we ook al weer standen opmaken. PROGRAMMA N.H V B. 24 September. 1B: SchoortZaandijk 2; Aassendelft 2Berg-en 1. IC: M.LJD. 1—Succes 2; B.K.C—Helder 3; Wierin gerwaard—H.R.C. 3: Petten 1—J.V.C. 1. 1D: N. Niedorp 1—Andijk 2; Hollandia 4—Hollandia 3; West-Frisia 3—M.F.C. 1; Strandvogels I-Berkhout 1. 2D: Alcmaria 4C-S.V. 1; D.T.S. 2-Alkm. Boys 3; Alk. Boys 2Uitgeest 2. 2E: Helder 4—Sparta 2; Watervogels 1Texel 2; DOSKO.H.R.C. 4; Held. Boys 1H.R.C. 5. 2F: Twisk 1—IN. Niedorp 2. 3B: Alcm. 5Koedijk 1; Alkmaar 3—Ursem 1; Vrone 2—Schoort 2. 3C: M.F.C. 3V.C.L. 1; Berkhout 2-JHem 1. 3D: Sparta 3—Helder 5; Succes 3B.K.C. 2; Kol hornWieringerwaard 2; D.E-S.H.R.C. 7. 4D: Ursem 2Alkm Boys 4; Koedijk 2Schoorl 3. 4E: Koedijk 2-A.S.V. 2. 4F: Hoogkarspel 3V.C.L. 2 4G: Aartswoud 2Meervogels, Andijk 1; Hoogkar spel 2—N. Niedorp 3; M.F.C. 4r—Twisk 2. 4K: Texel 3—Helder 6; Held. Boys 3—H.R.C. 9; J.V. C. 2(H-R.C. 8; Callantsoog 1Watervogels 2. 4L: DOSKO. 2J.V.C 3; DirkshornSucces 4; B.K.C. 3—Held. Boys 3; J.V.C. 3Callantsoog 2. Adspiranten: Alk. Boys a—Bergen a; D.T.S. a—Koe dijk a; Schoorl aAlcmaria a; Vrone aUitgeest b; Berkhout a—West-Frisia a; J.V.C. a-H.R.C. a; Sparta a,[Helder a; DOSKJO. aHeld. Boys a. .(Alg. Sportblad). Een wedstrijd welke niet voldeed. Schagen II in de samenstelling zooals de E.C. deze opmaakte leek ons sterk genoeg om de Watervogels te weerstaan en de eerste wedstrijd voor de cofnpe- titie minstens te beëindigen in een gelijk spel. En al is nu het feit. dat er weer cenigen op hel appèl ont braken een niet te onderschatten factor, de matheid in spelen, 't vaak ondoordacht handelen, dit alles heeft gemaakt, dat de geel-zwartc reserves een ne derlaag tc slikken kregen van de Nieuwcdiepers. Met 3—1 werd verloren. Om even half drie riep scheidsrechter Goudswaardt uit Den Helder dc ploegen in het veld. We zien bij Schagen invallers voor G. Paulusma, Kossen en P. Boon; Watervogels is volledig. Direct na den aanvang zetten de Helderschen een snel tempo in, waar Schagen zich bij aansluit. De bal gaat razend vlug over het veld en beurtelings moeten dc keepers ingrijpen. Maakt de keeper der gasten in de eerste momenten geen betrouwbaren indruk, Arnoklus schenkt al gauw vertrouwen, als hij eenige harde schoten op uaaic wijze vangt. De Watervogels zijn in de meerderheid en dikwijls zweeft het bruine monster voor het heiligdom der Schagenaars. Na 10 minuten werken dc Spartanen zich los. Rempt, die een goede wedstrijd speelde, zet de voor hoede aan het werk en kort achtereen ureken de geel-zwarten driemaal fraai door. Evenveel malen zien we dc geheelc achterhoede gepasseerd, maar al leen voor den doelman staande, wordt hard naast gekogeld. Tot de rust wordt het snelle tempo volgehouden en alhoewel het er aan beide zijden duchtig spande, geen der doelen werd doorboord. Met blanco stand trad dc rust in. Dc tweede helft kenmerkte zich door robuster spel. Menigmaal klonk het fluitje van den arbiter. Schagen zakt af, terwijl Watervogels het snelle ternpo houdt. Al spoedig wordt Arnoldus gepasseerd van korten afstand (0—1). Niet ontmoedigd vallen nu de Schagenaars aan en na eenige fraaie mo menten jaagt van Geelen den gelijkmaker in de touwen (1—1). Maar dan hebben de Schagenaars alle kruit ver schoten. De luide aanmoedigingen vermogen niet meer leven in de gelederen te blazen. Al houdt de achterhoede nog even stand, Water vogels ziet kans zich met twee doelpunten veilig te stellen (13). Zoo verloren dc reserves hun eersten competitie wedstrijd op eigen terrein, iets wat in normale om standigheden niet noodig geweest was. Van de adspiranten. Ook de adspiranten vingen de competitie aan op eigen terrein. Schagen a ontmoette H.R.C. a, terwijl de b-adspi- ranten tegen de jonge Successers den strijd aanbon den. Beide elftallen kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. De Adspiranten B forreerderr een gelijk spel fi—1),- een stand, welke de verhouding aardig weergeefi De A'tjes rekenden met dc jonge Racers afdoen de af en zonden deze niet een 2—1 nederlaag huis waarts. 't Was een lust om de Xdspirantcn te zien werken en het feit, dat steeds meerdere bezoekers komen kijken naar het spel dezer jongeren is zeer begrijpelijk. Voor verslagen van Schagen I en Schagen III ver wijzen we naar hetgeen de correspondenten ons toe zonden. De uitslagen der Schagen wedstrijden luiden: sche voorhoede krijgt men een eigenaardigen indruk. Het totale aanvalsspel zat vol met handigheden en trucs, waardoor de Andijker-defensie waarin vooral doelman Van Beek en de linksachter een sublieme partij speelden, en aan hen is het dan ook ongetwijfeld te danken, dat de doelpunten zoolang uitbleven. De overige Andijkers speelden een normalen wedstrijd, met vaak goede aanvallen, doch wat onproductief. WIERINGERWAARD 2—H RC. 6. 4—4. D.T.S. ISchagen I Schagen II—Watervogels I D.E.S. ISchagen III Schagen aH.R.C. a Schagen bSucces b Alcmaria Victrix zet te Zaandam haar com petitie In met een 21 nederlaag tegen Z.V.V. Bijde goede entree van de Alk- maarsche Boys in den K.N.V.B. Andijk I met 6—1 geslagen. Wat vele- kaasstedelingen vreesden, is dan geschied. De eerste competitiewedstrijd van Alcmaria Victrix, die men traditioneel placht te verliezen. Enkele malen maakte men een uitzondering op den regel en ook thans zag 't er geducht naar uit.dat men aan deze uitzondering eens vast wilde houden. Tot ongeveer een kwartier voor tijd hadden de kaasstedelingen een kleine 0—1 voorsprong, toen plotseling het keerpunt in den stryd kwam. Z.V.V. wist gelijk te maken, zoodat men aan een puntenverdeeling begon te denken, toen Oudes voor een geweldig hard schot uit een vrijen trap moest zwichten en zoowaar nog een onverwachte Zaansche zege kwam. Inmiddels is gebleken dat er aan het huidige Alcma- ria-team nog wel iets ontbreekt. Als men weet dat de Zaansche ploeg heusch niet onder het kader „sterke" gerangschikt kan worden en het eenigste Alkmaarsche doelpunt door den spil uit een corner werd gescoord, blijkt voldoende den onmacht van de kaasstedelijke aanvalslinie. Mogelijk zijn nog eenige veranderingen aan te brengen. De kanthalfs waren ook niet bepaald op dreef en de Alkmaarsche defensie maakt slechts een uitzondering. Zij zou juist voldoende sterk zijn, als er in den aanval maar doelpunten kwamen. Alcmaria Victrix 2 won, door middel van het eenig ste doelpunt (10), dat werd gescoord, van het bezoe kende West Frisia 2. Alcmaria Victrix 3 verloor van het bezoekende Helder 2 met 3—2. ALKMAARSCHE BOYS—ANDIJK, ft—1. De Alkmaarsche Boys hebben hun competitie, waar- van thans de eerste wedstrijd in KN.V.B.-verba.nd ge speeld zou worden, met een fraaie overwinning ingezet. Voor de rust kreeg men vrijwel een gelijkwaardige partij te zien, al A-as het spel van de Alkmaarders on betwist beter dan dat van de Andfjkers, waardoor de kleine 10-voorsprong werkelijk verdiend was. Na rust zou blijken, dat de Andijkers te veel van hun krachten verspild hadden. Wel duurde het nog gerui- men tijd alvorens het tweede doelpunt kwam. maar... toen dit er was, bleek de verdere vertooning een spel van kat en muis. De Boys konden zeer gemakkelijk over alle wenken hun spel ontplooien en de doelpun ten volgden elkander op totdat de stand 60 werd- Enkele Boys speelden overmoedig en vooral de Alk maarsche doelman zoodat feitelijk nog geheel onnoo- dig het tegenpunt kwam. 61. De Alkmaarsche verdediging waarin vooral Hout- kooper uitblonk. gaf een goede partij te zien, even als de halflinie. De spil Michels was stukken beter dan in de voorgaande frier.dlv game's en naast het goede werk van Weel, viel de kanthalf v. d. Hilst sterk op Wieringerwaard 2 heeft haar eersten wedstrijd in de nieuwe afdeeling tot een gelijk spel gebracht, na met 41 te hebben voorgestaan. In het begin liep 't van een leien dakje. Na goed doorloopen van den midvoor was het reeds spoedig 10 voor de roodbroeken. De beide rechtervleugel adspiranten brachten den stand op 30 en hoewel Bakker goed werkte, kon hij niet verhinderen, dat H. R.C. den achtersand verkleinde. Nog voor rust maakte Rob, die ons meer had doen verwachten, er 41 van- Na rust was Wieringerwaard, dank zij het geregelde trainen van de laatste maanden, totaal uitgespeeld en was keeper Bakker niet zoo gelukkig geweest met 't keepen, (bovenlat en palen deden dezen middag toch uitstekend werk) dan had Wieringerwaard nog verloren. Volgende week naar Kolhorn en dan even flinker aangepakt» Wieringerwaard I speelt dan thuis tegen H.R.C. 3. WIEREN* GEN. SUCCESNIEUWS. Vrone ISucces I, 18. De eerste competitiewedstrijd in den K.N.V.B. is voor Succes een succesvol begin geweest. De verwachting was wel dat Succes van Vrone zou winnen, doch dat de menschen van St. Pancras zouden worden ingemaakt, ging onze verwachtingen te boven. Wel is geconstateerd dat als V. zich niet verbetert, z(j in de 4e klasse A. een pover figuur zal slaan. De leiding was in handen van H. Koorstra, welke dan ook in goede handen bleek te zijn. Beide elftallen speelden een flinke partij met S. steeds in de meerder heid. Over den wedstrijd het volgende: Even over tweeën laat Koorstra beginnen. V. wint de toss en S. trapt af. Direct gaat S. er van door en goed combineerend werd de V.-keeper al direct op de proef gesteld. S. probeert het nogmaals, doch de aangegeven kansen worden om zeep gebracht. Als Rijkers goed doorgeeft naar Kui per, en deze goed voor doel plaatst, geeft Grootemaat na 7 min. S. de leiding. Na de aftrap gaan ze direct weer op het V.-doel af, doch de keeper weet erger te voorkomen. Ook probeert V. wel eens een goed opge zette aanval te benutten, doch verder dan de backs komen ze meestal niet. Weer gaat S. ten aanval en het is Kuiper die weer goed voorzet en Albert zorgt voor no. 2. Dan probeert V. het nogmaals, doch als Koorstra rusten blaast, heeft S. reeds een 03 voor sprong. Onder zeer warm weer wordt de tweede helft aan vaard. Vrone begint aan te pakken en onderneemt eeni ge aanvallen, doch ze worden door de S.-achterhoeda onschadelijk gemaakt. Bij een der aanvallen wordt de bal door een S.'er corner gewerkt. V. neemt hem goed, doch v. 't Hof zendt hem retour. Dan is S. weer aan 't woord en weer wordt een voorzet van rechts in een doelpunt door Grootemaat omgezet, 04. Vrone speelt een verloren wedstrijd, en S. begint het tempo te ver minderen, deels door de warmte, anderszins door de aardig weergeeft., 4 voorsprong, doch de doelpunten blijven niet uit 'f Als Kan den bal te pakken krijgt, probeert hij het zelf en met een keihard schot fabriceert hij no. 5. Dan krijgt de S.-midvoor de kans de voorsprong te vergrooten en 2 x weet hij den Vrone-keeper het nakijken te geven, 07. Als ieder denkt dat Vrone zonder punten den strijd verliest komt er een opluchting; bij een V.aan- val worden de S.-backs gepasseerd en voor van 't Hof zag wat er zou gebeuren, redde Vrone de eer. 17. Di rect daarna maakte Grootemaat er 18 van en na nog even heen en weer gespeeld te hebben, fluit Koorstra einde. Succes nH.R.C. III, 5L De Succes-reserves zetten hun eersten competitiewed strijd ook goed in, wat ieders verwachting overtrof. Im mers, het 2e elftal moest direct met eenige invallers beginnen, omrede S. I ook onvolledig uit ging. Om half drie liet de scheidsrechter beginnen en di rect ontwikkelde zich aan beide kanten een vluggen wedstrijd. Het duurde niet lang of H.R.C. nam de lei ding, wat ook hun eenigste doelpunt is geweest. Reeds voor de rust wist S. een 31 voorsprong te veroveren, wat hun tot goede daden inspireerde. Na de thee was S. geregeld de meerdere, wat ook de uitslag weergeeft, want toen het eindsignaal klonk, had S. II met 51 gewonnen, een pracht prestatie van on ze reserves. Aspiranten a verloren van H.R.C. d met 41, terwijl de adsp. b in Schagen tegen Sparta b de puntjes broe derlijk deelden. De overige elftallen gingen om diverse redenen niet door. Volgende week Succes I—Alkm. Boys I; M.L.D. I— Succes II. Overige elftallen zie 't orgaan van a.s. Don derdag. NIEUWE NIEDORP. 1-1 1—3 6—2 2—i 1—1 1 en was ongetwijfeld één der besten. Van de Alkmaar- gen Hoogkarspel H, Berkhout INieuwe Niedorp I. 38. Nieuwe Niedorp II—M.F.C. II, 1—2. De eerste klap is een daalder waard, daoht N.V.V. I en maakte Berkhout I me 83 in. Voorop willen wij echter stellen, dat Berkhout op dit oogenblik nog lang geen eerste klasser is of beter het wel is, maar boven haar stand leeft met in de eerste klasse te vertoeven. Ht was dan ook voor N.V.V. een niet te zware taak om haar te overwinnen. Het begin was sensatineel. Berkhout trapt af en voordat een N.V.V.'er den bal aangeraakt heeft, ligt deze reeds achter keeper Blok ker, alzoo 10 voor Berkhout. Om alle doelpunten te memoreeren. zou te ver voeren. Volstaan we met te vermelden, dat Faus het leeuwendeel van de gemaakte doelpunten voor zich opeischte. Jammer was het, dat Thijs het doel niet kon vinden; een paar kanjers te gen de paal bewezen ons echter, dat indien hij het doel ook eenmaal weet te vinden, een keeper nog lang niet klaar is. Reijne maakte ook een doelpunt, even voor het einde, jammer. Hannes, dat het niet mocht tellen, hè! Grootes en Van Herwerden hebben het einde gehaald, wat. gezien de kneuzingen, een presta tie is. Al met al zijn de eerste 2 punten binnen. Goed zoo, mannen, gaat zóó door. N. Niedorp II debuteerde in de tweede klasse niet onverdienstelijk tegen M.F.c. II, toch een zware tegen stander. Zelfs met een volledig N. Niedorp II had de uitslag wel eens anders kunnen zijn. Kom. boys. laten we nu eens goed afspreken, dat wat ook mocht ge beuren en zich voordoen, we allen, indien we daarvoor geroepen worden, aan zullen treden in de N.V.V.-gele- deven en in dat elftal onze krachten geven, waarin dat noodig is. Het was M.F.C., die de score opende, echter wist N.V.V. nog voor de rust gelijk te maken, dank zij een fraai doelpunt van Toepoel, na goed werk van Kuiper. Voordat het einde daar was, had M.F.C. de leiding heroverd, en hoewel N.V.V. hardnek kig poogde gelijk te maken, stond zij deze niet meer af. A.s. Zondag ontvangt N.V.V. I Andijk II; N.V.V. II trekt naar Twisk om daar de club van dien naam te bekampen. N. Niedorp III tenslotte, speelt ook uit te- Het is toch heusch niet langer noodig door Elczcem, Puistjes of andere Huidaandoeningen te wo.den geplaagd. De eerste druppels van het D.D.D. Re.ept doen het jeuken bedaren, want deze vloeistof dringt diep in de huidporiën door en doodt de ziektekiemen, die de oorzaak zijn van Ekzeem, Dauwworm. Open Beenen, Zweren, enz. Dat het recept van Dr. D. Dennis helpt, on dervond Mej. Y. M. L. te Heerenveen. Zij schreef: „Ik was er zoo erg aan toe, dat builen als zakjes aan mijn oogen hingen. De jeuk en branderigheid waren ondragelijk. Met D.D.D.werd mijn ge- zicht beter zonder dat ook maar een schilfertje achterbleef." Waarom zoudt U langer lijden? Koop nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogista 13 HUIDAANDOENINGEN DIVERSEN. OVERSCHRIJVING. Verleend: J. F. Roestkoke van Eefde naar Alkm. Boys; W. Kracht van Hem naar M.V.K.; G. Biesboer van Ur9em naar Dirkshorn. STRAFCOMMISSIE. Over een resteerend zaakje van het vorig seizoen sprak de Strafcommissie vonnis uit. Tengevolge van het voorgevallene na den wedstrijd KolhornH.R.C. 6, gespeeld te Kolhorn, worden zeven spelers van H.R.C. tot 1 October gestraft! In verband met frauduleus invullen van wedstrijd- fomulieren is voorloopig geschorst de Nieuwe Niedorp- secretaris Blokker. HELDER I—METEOOR l 1—1. De eerste competitiewedstrijd van Helder is in een gelijk spel geëindigd, wat vrijwel dc verhouding was. Helder speelde een vrij goede wedstrijd, raaar de te genpartij was enthousiast en is een ploeg, waarmee zeker rekening moet worden gehouden. Toen scheidsrechter Prins, die een zwak had voor buitenspel, beginnen blies, stelden beide ploegen zien volledig op. Helder speelde in groen-wit geblokte- jerseys. De eerste aanvallen zijn voor Meteoor, waaruit al spoedig een corner ontstaat, die echter goed door Kenter wordt weggewerkt. De voorhoede van Helder is zeer gevaarlijk cn vooral Godschalk speelt een goe de partij. Hij is het dan ook, die na een paar vcr- geefsche aanvallen een schitterend schot lost, dat door den goed spelenden Meteoor-keeper slechts teu koste van een corner gered kan worden. De door Bijl goed genomen corner wordt daarop door Bak overgekopt. Dan 11a pl.ra. 20 minuten spelen loopen Godschalk en Bijl goed combineerend door de heele verdediging heen en het is de eerste, die met een goed schot de score opent (10). Tot nu toe speelde Helder een goede wedstrijd, maar nu begonnen de heeren het te gemakkelijk op te nemen en het ge volg ervan is, dat Meteoor veel gevaarlijker wordt. Een prachtig opgezette aanval levert bijna een doel punt op, maar Spigt kan den bal nog net uit het verlaten doel trappen. Even later moet Kenter weer handelend optreden, als een prachtige kopbal in het uiterste hoekje terecht komt, maar met een waren tijgersprong redt hij. Dan wordt Helder weer wak ker en als de scheidsrechter rust blaast, heeft Hel der een nuttige 10 voorsprong. Na de rust speelt Meteoor tegen zon in, maar dat belet hui^ niet om meteen al goed combineerend op het Helder doel af tc gaan. maar Schotting is daar ongenaakbaar. Een goede Helder aanvunl besluit Godschalk met een prachtigen kopbal, die net over gaat. Het terrein is zeer effectvol en als Meteoor weer eens^een goede aanval op touw zet, springt de bal over Schotting heen en de linksbinnen heeft weinig moeite om met een goed schot Kenter het na kijken te geven (1—1). Nu wordt het een spannende Wedstrijd, Helder probeert van alles, maar de Meteoor-verdediging staat als een rots in de branding en het einde komt dan ook met onveranderden stand. Rest ons nog te vermelden, dat de publieke be langstelling zeer groot was. ANNA PAULOWNA. Een goed begin 't halve werkï Met recht kan gezegd worden, dat B.K.C. Zondag de competitie op ondubbelzinnige wijze ingezet heeft. Het eerste elftal sloeg J.V.C. 1 met 71. Huisman, Post en Schipper zorgden voor deze hooge score! BJC.C 2 was naar Kolhorn. De voormalige kustbewo ners hebben het niet kunnen bolwerken tegen onze jongens. Met een 40 zege kwamen de geelzwartjes thuis. Het derde elftal tenslotte, dat de nieuwe vereeniging Dirkshorn thuis kreeg heeft ook gewonnen. Hoewel „slechts" met 32. de overwinning is er niet minder om, daar er haxd voor gewerkt moest worden. De middenvoor van Dirkshorn opende voor rust de score met een keurig schot B.K.C. wist gelijk te ma ken. Opnieuw doelpunntte nu in de tweede helft de centervoor van Dirkshorn. Rezel maakte gelijk 2— 2). Er ontstond een aardige strijd om de puntjes. De D.-ers waren hierbij in hun eerste optred, in dc com- petieie niet erg gelukkig Want één van hun backs maakte hands en Post profiteerde hiervan, door de penalty keurig netjes te benutten (32). Hiermee kwam het einde. Onze gasten de Dirkshornmenschen moeten heusch nog heel wat leeren, al zijn de midvoor en rechtsbuiten reeds goede krachten. Wij raden hen aan, eens uit te kijken naar een „zwaarderen" keeper. O.i. was het adspirantje dat de goal verdedigde, voor zijn taak te licht. Resumeeren we nu nog even, dan is een som van 71, 40 en 32 lang niet kwaad. Gaat zoo voort! Naar wij vernemen, heeft B.K.C. ook alsnog een ad- spiranten-elftal in het veld weten te brengen. Geluk kig, want van de jeugd moet het komen! A.s. Zondag B.K.C. 1Helder 3 Het tweede gaat naar Succes 3. 'n Taaie kluif! B.K.C. 3 krijgt om 12 uur Held. Boys 3. BREEZAND. Uitslag nederlaagwedstrijden. De door de Chr. voetbalvereeniging A.D.O. uitge schreven nederlaagwedstrijden, hadden tot resul taat, dat van de 1ste elftallen Stormvogels 1 van Den Helder den eersten prijs verwierf en Atlas I den tweeden. Van de 2c elftallen legde Stormvogels be slag op den eersten prijs en Z.A.P. II ÜAnna Pau- lowna) op den tweede. De elftallen van A.D.O. brachten het er in deze wedstrijden als volgt af: A.D.O. I won van de 5 gespeelde wedstrijden er 2 en verloor er 3, behaalde dus 4 winstpunten. Doel punten 15 voor, 20 tegen. A.D.O. II speelde eveneens 5 wedstrijden, verloor er 4 en speelde 1 gelijk, behaalde dus 1 winstpunt. Doelpunten 9 voor, 23 tegen. Zaterdag jl. speelden A.D.O. I en B.K.C. II een wedstrijd om een gouden kruis, uitgeloofd door Els- fabriek Brinksma (Den Helder). Met rust leidde A.D.O. I met 3—1; het einde kwam echter met een 64 overwinning voor B.K.C. II,

Schager Courant | 1933 | | pagina 5