Zijl laatste avontuur De te Wieringen. Overstromingsramp in Mexico. JEUGDBETOOGING IN DE HOOFDSTAD. Doodelijk ongeluk te Haarlem. Kiesvereeniging Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Scheepsramp aan de Zweedsche kast. Oostkust van de Ver. Staten door storm geteisterd. De vermelde 'bekroningen in ons vorig blad behoeven eenige aanvulling- In de rubriek Vet kalf staat vermeld: vet kalf 2e pr. f3, moet zijn f2. In rubriek melkgevende koeien, ingeschreven in fokregister, staat vermeld: 2e pr. f3. moet zijn 3e pr. f 3. Niet vermeld stond, onder afd. 1. Vrouwelijk fokvee het volgende: Hokkelingen, afstamm. van register- koeien, geb. tusschen 1 Nov. 1931 en 1 Febr. 1932: le prijs f5, Wed. D. N. Mulder; idem 2e prijs (a) f2.50. Wed. D. N- Mulder; idem 2e prijs (b) f2.50. Wed. D. N. Mulder; idem 3e prijs (a) fl.50 Wed. D. N. Mulder; idem 3e prijs (b) f 1.50, D. Vcerdig. Hokkelingen, afst v. Registerkoeien, geb. na 1 Febr. 1932: le prijs f 5, Wed. D. N. Mulder: idem 2e prijs f2 50, M. Bakker Sz.; idem 3e pr. fl.50, D. Veerdig. In afd Hitten staat vermeld: A. de Vries, dit moet zijn A. de Wit. Des Zaterdags zijn de feesten voortgezet met het geven van volksspelen. Ook hiervoor was veel belang stelling. Het buitengewoon fraaie weer werkte hiertoe ook zeer mede. Er is hartelijk genoten van de verschil lende tafeeelen. welke te zien werden gegeven. Vooral het laatste nummer bracht alle lachspieren geducht in werking. De feestcommissie had een en ander ook goed geregeld, zoodat alles vlot verliep en de muziekver- vereenïging ..Harmonie" zorgde niet minder voor af wisseling. Immers, een feest zonder muziek ls geen echt feest. Dat hoort er nu eenmaal bij. De uitslagen der xerschillende wedstrijden laten we hier volgen. Aan het Ringsteken op fietsen op tijd en met hinder nissen, namen 45 dames en heeren deel: le prijs H- Stubbe. flf>: 2e prijs Artur. f7.50; 3e prijs W. Kooij Jz-. f 5: 4e prijs S. Snooij, f 2.50. Mastklimmen. 14 deelnemers: le pr. J. Lont Dz.. f7.50; 2e prijs C. Rump, f5; 3e prijs J. Pool. f2.50. Sprietloopen, 12 deelnemers: le prijs C. Engel, f7-50; 2e prijs J. de Jong, f 5; 3e pr. J. Hoorn, f 2.50. Hardloopen met hindernissen. 18 deelnemers: le prijs J. Postuma, f10; 2e prijs J. Hoorn, f7.50; 3e prijs J. Post f5; 4e prijs J de Jong f2.50. Er waren verschillende spannende kampen te zien, wat het publiek met de deelnemers deed meeleven. Des avonds gaf de Mandolinevereeniging O.K.K. een concert in de tent, wat als zeer geslaagd mag heeten. Het was recht gezellig, druk en vele bezoekers hebben van de mooie muziek genoten. Ook het tentoonstellings gebouw trok nog vele bezoekers, zoo ook de stand van de C. Z. „West-Friesland" welke maar gretig haar producten laat proeven en keuren. Dat ze goed zijn, blijkt wel daaruit, dat velen meerdere malen ln de stand terugkomen. Als verrassing was ook Zaterdag de toren der Ned. Herv. Kerk geïllumineerd. De lichtjes waren aan het stijgerwerk gemaakt, wat om den toren is aangebracht voor de restauratie daarvan. Een en ander was daar door gemakkelijke voor elkaar te brengen. Tot ver in den omtrek was de illuminatie te zien, wat de aan trekkelijkheid zeer zeker verhoogde. Voor den Zondag vermelde het programma ruiter feesten. De dag zette al goed in. Buitengewoon fraai weer. van den vroegen morgen tot den avond, dat konden we gebruiken en zoo was het ook. Al heel vroeg in den morgen begon er leven op het terrein te komen. Alles werd in orde gemaakt voor den komen den dag. Hat was ongeveer halftlen, toen op het keu rig ingerichte terrein van den heer O. J- Bosker de voorkeuring der indivldueele dressuurproef begon. El ke ruiter en amazone, daarin uitkomende, werd af zonderlijk beoordeeld door de Jury, wat zeer ten goede komt aan de rijkunst. De heer W. Slob Jr. uit Heemstede keurde hierbij en had geen gemakkelijke taak, omdat zeer velen zich gaan toeleggen op individueel dreseuurrijden. Aan de voorkeuring namen 6 vereenlgingen deel. Er was al aardig publieke belangstelling. Welke belang stelling in den regel niet groot is, omdat steeds het zelfde nummer wordt vertoond. Voor de kenners is dit mooi, maar voor de buitenstaanders, welke leek op dit gebied zijn. wordt het eentoonig. Den aanwezigen deelnemers werd in het middaguur een warme schotel aangeboden, wat ten zeerste werd geapprecieerd. Na het eten werd om half twee verza meld, om met muziek van „Harmonie" voorop, door 't dorp te marcheeren van en naar het wedstrijdterrein. Een keurige vertooning gaf het al dadelijk bij het binnenkomen der ruim 30 deelnemers. In de blinkende zon werd de parade gereden door alle deelnemers. Ver volgens werd een carousselnummer gereden door 16 amazones en ruiters der rijvereenigingen Wieringen, Bu- cephalus en West-Friesland. Dit nummer werd zeer correct gereden en was wel het glansnummer van den middag. Bij zeer velen dwong het respect af voor het kunnen der boerenpaarden met hun berijders. Het nummer eenspannen tuigpaarden trok ook ieders belangstelling. Het was goede vertooning, en met sa menwerken ziet men dat ook daarin nog wel wat is te bereiken. 16 deelnemers is geen kleinigheid en de jury, bestaand uit de heeren W. Slob Jr. te Heemste de en Jb. Kaan uit Wieringerwaard. had ook hier een zeer moeilijke taak op zich genomen. FEUILLETON. Humoristische roman van JOH BRANDT. 3. Nebentau volgde zijn patroon bevend van opwinding, want hij voelde instinctief, dat hem nu een rol in de buitengewone gebeurtenissen van dezen ochtend zou worden toebedeeld. „Ga zitten!" Tot dusver had Nebentau nog nooit anders dan staan de in dit vertrek vertoefd en uit aangeboren beschei denheid stelde hij zich dan ook tevreden met een punt van de stoel, welke hem werd aangewezen. Opnieuw wierp Kestenberg hem een onderzoekenden blik toe. „Vertel me eens, Nebentau", begon hij eindelijk. „Jij bent toch. wat men noemt, een intelligent mensch. Ik zoek een vertrouwensman met een heldere kop en met tact hopenlijk heb je dat?!" Kestenberg was verstandig genoeg om zich, wanneer het op tact aankwam, geen persoonlijk oordeel aan te matigen. Nebentau, die onophoudelijk met het hoofd knikte als om zijn belangstelling voor de zaak te too- nen, was zoo opgewonden, dat hij niet anders dan met een merkwaardig sissend geluid op de hem gestelde vraag antwoord kon geven. Daarom nam Kestenberg maar weer het woord: „Om bepaalde redenen ligt mij het welzijn van den jongen graaf Godau bijzonder na aan het hart. Hij is een zeer lichtzinnig jongmensch, wien maar al te gemakkelijk een ongeluk kan overkomen. Dat moet jij verhoeden, begrijp je wel?" Nebentau kon deze vraag met een gerust geweten slechts ontkennend beantwoorden. „Meneer Kestenberg, stotterde hij, „ik ben toch maar een zwak mensch...!" „Ach wat!" viel Kestenberg hem ongeduldig in de rede. „Je hebt niets anders te doen dan in zijn onmid dellijke nabijheid te blijven en goed op te passen, dat hij niet op dwaze ideeën komt autorennen of berg be klimmen of weet ik veel wat voor gevaarlijke dingen. Zoodra dat het geval mocht zijn, kom je hierheen om Aan het slot kregen we den volgenden uitslag te hooren: le prijs f 20, P. C. Lont met Lotrina. Voorgereden door den heer S. Klein Az., 2e prijs N. C. de Vries met Jans, eigenares Mej. de wed. J. Halfweeg; 3e prijs Jb. Dekker met Selda; 4e prijs S. Snooij Szn., met Marie. Zilveren medaille voor het schoonst geheel, aangebo- den door den heer O. J. Bosker, werd toegekend aan den heer P. de Jong met Ojanny. De prijzen door den heer Slob bekend gemaakt, wer den door burgemeester Kolff meteen na het concours uitgereikt. Na een eereronde te hebben gereden werd het veld verlaten voor een nummer, te geven door „West Friesland", en wel: de polenaise over de barri cade. Ook dit nummer oogstte veel bijval. Het publiek was enthousiast en een welverdiend applaus viel den deelnemers ten deel. Het handicap-springconcours had ook een vlot ver loop en het publiek waardeerde het springen nog altijd het meest. 24 Ruiters namen hier aan deel. Er werd goed werk te zien gegeven. Het groepen springen werd een afzonderlijke attractie; 6 groepen van 3 kwamen uit. Het nummer: de gestoorde theevisite, wat zou ver vallen, is tot slot op verzoek ook nog doorgegaan. Het nummer gelukte best en viel buitengewoon in de smaak van het publiek. Tot slot nog een afscheidsnummer parade rijden, met prijsuitreiken, door burgemeester Kolff. De verschil lende uitslagen zjjn als volgt: In- dividueele dressuurproef, des morgens verreden: le prijs f 20, J. P. Boom van Beijaert; 2e prijs f 15, Jb. Mooij van West Friesland; 3e prijs f 10, J. Schenk, van Bucephalus; 4e prijs f 5, D. de Graaf van West Friesland. Eervolle vermelding: A. Wuis van Texel. Zilv. medaille, aangeboden door den heer Jb. Bruul, toegekend aan Mej. Bets Dekker voor de hoogstgeplaat- ste amazone of ruiter der L. R. „Wieringen". Handicap-springconcours klasse B en L. Alleen de heer Schoorl kwam uit in de klasse L. le prijs f 20, Jb. Schoorl van West Friesland met 15 punten; 2e prijs f 15, Mevr. BurgerRens van W.Fr., met 14.5 p.; 3e prijs f 10, J. Schenk van Bucephalus met 14 p.; 4e prijs f 5, Jac. Mooij van W.Fr. met 13 p.; 5e prijs f 3, G. Brak van W.Fr., met 13 punten. Medaille, aangeboden door Mej. G. Mostert Sd., toegekend aan A. Russelman. Wieringen. Srpingen met groepen van drie: le prijs West Fries land f 15. met 8 p.; 2e prijs Bucephalus f 10, met 7 p.; 3e prijs Texel, f7.50 met 7 p.; 4e prijs Beijaart f5, met 6 punten. Nadat de prijswinnaars een eereronde hadden gere den, was het concours ten einde en wij zijn er van over tuigd, dat het als zeer geslaagd mag heeten. Het ge presteerde stond op hoog peil en overtrof ieders ver wachting. Het mooie weer werkte ook mee, vandaar het vele en dankbare bezoek. De wedstrijden werden door ongeveer 1400 personen gadegeslagen. De muziek- vereeniging Harmonie zorgde weer voor het muzikale gedeelte. Al met al kan de rijvereeniging Wieringen op een goed geslaagd concours terugzien, wat naar wij hopen de afd. Wieringen der Holl. Mij. van Landbouw ten goede komt Jammer dat voor het begin nog een Interval plaats had dat naar omstandigheden nog best is afgekomen. N.l. het paard van den heer M. Heijblok, dat aan het concours zou deelnemen, en voor den kar gespannen klaar stond, gaf zich zoo hoog op, dat het geheel ach terover sloeg, en op den rug, verward in de tuigen voor den kar kwam te liggen. Zoo gezegd het ongeval kwam best af, niemand en ook het paard bekwam geen let sel, alleen de kar werd eenigszins beschadigd. Het paard heeft aan het concours niet deelgenomen. Rivierdijk bezweken. Gedeelte van een stad weggespoeld. Reeds 80 dooden. Mexico City: Wegens den hevigen regen is bij San .Tose de dijk van de Santiago rivier bezweken. De bewoners der stad San Louis Potosi werden tij dens hun slaap verrast. Groote deelen der beneden stad werden weggespoeld. Tot nu toe werden 80 doo den geborgen. Men vreest dat nog veel meer perso nen om het leven zijn gekomen. ENGELSCH BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG NEERGESTORT. Op auto-renbaan. Uit Londen: Op de auto-renbaan van Brookland is gedurende groote wedstrijden die door duizenden toeschouwers werden bijgewoond, een bombarde mentsvliegtuig neergestort. De piloot werd gedood, terwijl een officier en drie mannen zwaar werden gewond. Later sloeg een auto om die in brand vloog. De be stuurder werd zwaar gewond. mij te waarschuwen. Is je dat nu duidelijk?" Nebentau schoof nerveus op zijn stoel heen en weer. Dat was een opdracht, een Sherlock Holmes waardig en zijn met de jaren chronisch geworden minderwaar digheidsgevoel maakte don ook met één slag plaats voor een bijna roekeloozen drang naar daden. Hij legde zijn hand met een plechtig gebaar op zijn wild klop pend hart. „Meneer Kestenberg, geloof me, u had geen betere keus kunnen doen!" Met een ongekend energieke beweging sprong hij van zijn stoel op. „Zal ik zal ik direct maar beginnen?" „Natuurlijk! Hier op kantoor zit je toch maar de Hjn te trekken." Kestenberg liet uit principe geen gelegenheid voorbij gaan zijn ondergeschikten te vernederen; daarmee toch voorkwam hij reeds bij voorbaat elke poging tot het verkrijgen van een salarisverhooging. Onder andere omstandigheden zou Nebentau zich misschien gekrenkt hebben gevoeld. Nu deed hij. alsof de hatelijke opmerking van zijn patroon hem ontgaan was, want zijn gedachten waren de feiten reeds ver vooruit en hij waande zich reeds het middelpunt van een reeks avontuurlijke gebeurtenissen. „Ik ga dus", zei hij en in zijn woorden lag dezelfde vastberadenheid als in die van Julius Caesar, toen deze in het bekende onderhoud de overschrijding van de Nu- bicon aankondigde. Met opgeheven hoofd schreed hij naar de deur. Maar een plotseling opkomende gedachte hield hem nog even terug. „Wat ik nog zeggerï wilde lk mag toch wel op een tegemoetkoming in de onkosten rekenen" en recapitu- leerend ln den geest van analoge episoden uit detec tive romans, liet hij er te* verduidelijking op volgen, „reizen, baarden, pruiken, steekpenningen..." „Ben je gek? Dacht je soms, dat je je op mijn kosten kon gaan amuseeren?" Nebentau voelde, dat hij voor een beslissende wen ding in zijn verhouding tot Kestenberg stond en dat hij het nu in zyn macht had zijn positie voor de toekomst te verzekeren. Hij mocht zich daarom vooral niet van zijn zwakke zijde laten zien. „Het spijt me, meneer Kestenberg". zei hij, gewichtig de schouders ophalend, „maar u zult toch van twee kwaden het beste moeten kiezen: óf ik aanvaard de opdracht mét de mogelijkheid haar ten uitvoer te kun nen brengen óf ik laat haar aan een ander over." Kestenberg snakte naar adem. Het liefst had hij de zen brutalen vlegel direct op straat gezet. Maar hij overlegde snel, dat hem dan niets anders over zou blijven dan zelf als een jachthond achter Rolf aan te Een ETootecbe demonstratie. 15.000 perso nen in den stoet. De stralende najaars-Zondag, welke achter ons ligt. was voor de S.DAP, de dag van de jeugd, zoo wordt uit Amsterdam gemeld: Duizenden en nogmaals duizenden jongeren uit alle streken van Nederland waren reeds Zaterdag naar Amsterdam gekomen, waar in den avond een begroe tingsbijeenkomst in het Concertgebouw werd gehouden, waar de jongemannen werden toegesproken. Ook Zondagmorgen was het op hetCentraal Station en op de andere Amsterdamsche punten van aankomst druk met de jeugdige betoogers die hoofdstadwaarts waren gekomen, om op het IJsclubterrein te demon- streereen. Meer dan 6000 jongens en meisjes van bui ten de stad marcheerden tegen één uur het groote terrein voor het Concertgebouw op, waar reeds de Amsterdamsche Roode Jeugd stond opgasteld. Het was een machtige betooging van de jongere generatie, om te getuigen van haar eensgezinden wil; meer dan tienduizenden jongens en meisjes en ook zeer vele ouderen, waren op 't IJsclubterrein samen gekomen om te luisteren naar de redevoeringen van de heeren C. v. d. Lende, bestuurder van het N.V.V., A. F. Muller, bestuurder van den N.A.S.B. en Koos Vorrink, voorzitter van de A.J.C. Het was een kleurig en fleurig gezicht, deze jongens en meisjes, waarvan vele de blauwe blouses der „Roo de Valk" droegen, terwijl anderen in de bonte kleeding der jeugdbeweging staken. De jongens en meisjes van den N.A3.B. hadden het fleurige rood-witte costuum van den Sportbond aan. Toen zij zich rond hun vaandels hadden geschaard en met intense belangstelling de redevoeringen had den aangehoord, werd onder leiding van Martin Gleis- ner, oud-leeraar aan de Labanschule een spreek-, dans- en bewegingskoor uitgevoerd. Do stoet. Te ongeveer vier uur was op het terrein de stoet ge formeerd. Hij was verdeeld in drie hoofdgroepen: De vakbondjeugd. die zich door deze gelegenheid bij de Blauwe Jeugd had aangesloten, de Sportbond en ten slotte de A. J. C. In de stoet gingen een aantal mu ziekcorpsen mee, terwijl vele vaandels en vlaggen, be nevens een aantal leuzen werden meegevoerd. Het geheel had een kleurrijke aanblik. De volgende route werd genomen: Hondhorststraat," Jan Luykenstraat, Stadhouderskade, Leidsche Boschjes, Overtoom, J- H. Heyestraat, Kinkerstraat, Bilderdijk- slraat, de Clercqstraat, Rozengracht, Raadhuisstraat, Dam. De belangstelling langs den weg was hier "en daar zeer groot. Op den Dam werd de stoet ontbonden. 15000 Betoogenden. In het geheel liepen, naar schatting meer dan 13.000 personen in den stoet mee. Het voorbetrekken duurde meer dan een uur. Hier en daar was het .tramverkeer, dat niet verlegd was. danig in de war, vooral bij het Leidsche Boschje stagneerde het. 60-jarige wielrfjdster het slachtoffer. Zondagavond tegen half negen ls op de Leidsche- vaart ter hoogte van den oprit der electrische tram naar Zandvoort een doodelijk ongeval gebeurd. De 60- jarige Mevr. v. d. Broek, echtgenoote van een employé van de N.Z.H. Tramweg Mij. fietste in gezelschap van een buurman geheel rechts op den weg, toen achter haar een auto naderde. De vrouw stapte af en liep met het rijwiel aan de hand naar de linkerzijde van den weg. De autobestuurder meende toen, dat hij rechts van haar kon passeeren, doch de wielrijdster liep vlak voor de auto plotseling weer naar rechts, met het gevolg, dat zy werd aangereden en voor de wielen terecht kwam. De chauffeur stopte onmiddellijk. Juist kwam echter een uit drie wagen bestaande tramtrein uit Zandvoort de helling van het viaduct afrijden. Hoewel de wagenbestuurder uit alle macht remde, kon hij niet verhinderen, dat hij achter tegen de auto aanbotste en deze hierdoor eenige meters vooruitschoof. Tengevolge hiervan werd de vrouw overreden. Door den noodrem te gebruiken kon de wagenbestuurder voorkomen, dat ook de wielen van de tram over haar heen gingen. Men vond de ongelukkige onder de treeplank van het voor ste tramrijtuig. Een dokter was spoedig te plaatse, doch deze kon slechts den dood constateeren. Het lijk is overgebracht naar het St. Elisabethziekenhuis. VERMINDERDE WERKLOOSHEID IN AMERIKA. Met 2 millioen gedaald. De Amerikaansche minister van Arbeid, Miss Per- kens, schat het aantal dergenen, die in Augustus werk hebben gekregen, op 750.000. Sedert de regee- ring-Roosevelt aan het bewind is gekomen, is liet aantal werkloozen volgens de schattingen van het ministerie van arbeid tnet 2 millioen gedaald. loopen of zich tot een detective-bureau te wenden, wat hem zeker nog heel wat meer zou kosten dan de ge woonlijk nogal bescheiden Nebentau. Met iets van ver beten woede greep hij naar zijn portefeuille, zijn wraak tot een gunstiger tijdstip uitstellend. „Hier heb je tien mark, maar denk er om, dat ik eiken dag een afrekening van je uitgaven wensch te ontvangen. Met dit geld moet je minstens een week toekomen." Nebentau triomfeerde. Voor zijn ^bescheiden begrip pen was het bedrag, waarover hij nu het beschikkings recht kreeg, enorm en hij waarde zich plotseling met de nimbus van een belangwekkende figuur omgeven. „U zult van mij hooren", zei hij pathetisch. Daarna verliet hij het vertrek. Met gemengde gevoelens bleef Kestenberg achter. Nebentau was vast besloten de zaken ernstig op te nemen. Duizenden plannen gingen door zijn hoofd, hij waagde zich aan de vermetelste combinaties. Met ware doodsverachting sprong hij op een juist ver trekkende autobus en begon daarmee de reis naar Rolf's woning in een hem totaal onbekende omgeving. Bij het uitstappen wees de conducteur hem zeer bereidwillig den verderen weg, helaas met weinig succes, want Ne bentau geraakte door de vele straatnamen geheel de kluts kwijt en begreep er niets meer van. De conduc teur werd ongeduldig en gaf driftig het sein tot ver trek. Ant.on Nebentau bleef alleen achter, een eenzame in het vijandelijke land. Maar hij was niet de man, die voor geringe moeilijkheden terugschrikte. Op den hoek van een zijstraat stond een politle-agent, die hem de gewenschte inlichtingen verstrekte. Voldaan vervolgde Nebentau zijn weg. Nu wist hij niet alleen, waar hij Rolf zou kunnen vinden, maar bovendien had hij iets gedaan, wat voor hem als detective van buitengewoon belang was. contact gezocht met de politie! Na lang zoeken stond hij eindelijk voor het huis, waar Rolf moest wonen. Bij den ingang bleef hij staan en overlegde wat hem te doen stond. Moest hij nu niet eerst een handig plan in elkaar zetten? Daar mee kwam hij echter niet verder. Ach wat! Het beste was ooren en oogen goed open te zetten en op het juiste moment in te grijpen. De noodzakelijkheid van het oogenblik zou de beste raadgever zyn. Hij trad het portaal van de groote huurkazerne binnen en liep Rolf, die juist het huis wilde verlaten, pardoes tegen het lijï. „Hallo, Nebentau, wat brengt jou dan hier?" De onverwachte ontmoeting had Nebentau geheel uit De Algenieene Kiesvereeniging voor het Hoog heemraadschap Xoordhollands Noorderkwartier, ver gaderde in Café Central te Alkmaar, onder voor zitterschap van den heer K. Brechaart Dz. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de lieeren P. J. Peereboom te Broek in Waterland en J. Kroonenberg te Zaandam. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van f 105.64, Verschillende .prekers voerden daarna het woord over de komende candidaatstelling. Er werden al- gemeene beschouwingen gehouden over de geste van liet Hoogheemraadschap, waarhij eensdeels bleek, dat het gewenscht is, dat de candidaten personen zijn, die zooveel mogelijk trachten te bezuinigen en an derdeels, dat men niet tevreden is met de uitgebreide bemoeiingen van het Hoogheemraadschap op het ge bied van wegenaanleg, zoodat het niet meer vol doet aan den opzet, waarvoor het in het leven is geroepen. Anderzijds was men van oordeel, dat het Hoogheemraadschap op dit gebied toch goed werk kan verrichten, daar het beschikt over bekwame technische krachten, die gemeenten en kleinere wa terschappon doorgaans missen. Meegedeeld werd, dat het Bestuur aan de politieke partijen een schrijven had gericht, inhoudende de verklaring, dat het niet kan ingaan op het gedane voorstel, om slechs over 4 van de 24 vacant komen de zetels in te nemen, terwijl 11/24 van het uif> gebrachte aantal stemmen was verkregen. Wel was het Bestuur .er voor te vinden, aan de Algemeene Vergadering het voorstel te doen, om ter vermij ding van groote kosten, zich tevreden te stellen met 9 van de 24 zetels, alzoo een verhouding van 3 tot 5; Ofschoon het Bestuur verzocht had om antwoord vóór 15 September, met het c>g op deze vergadering, is geen enkel bericht ontvangen. De voorzitter stelde nu voor, niet meer met de po litieke partijen ir overleg te treden en zelfstandig bij de verkiezingen met eigen candidaten uit te ko men. Bij acclamatie werd dit voorstel aangenomen. Men ging thans over tot het noemen van candi daten in de 4 districten Purmerend, Hoorn, Alkmaar en Den Helder. Deze personen zullen in de 4 genoem de plaatsen nog een bijeenkomst houden, waartoe nog meerdere vooraanstaande personen op water- schapsgebied zullen worden uitgenoodigd. Besloten werd op Vrijdag 29 September in café Central dan weer een vergadering te houden, die toegankelijk is voor ieder, die er wil aan meewerken, dat de partij politiek buiten de verkiezingen van het Hoogheem raadschap wordt gehouden. Nog werd vermeld, dat de heer Mr. D. Breebaart te Callantsoog voor een candidatuur bedankte. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS. Zes personen verdronken. Bij Vastervik aan de Zuidkust van Zweden is Za terdag het motorzeilschip .,Ido" uit Stockholm, dat zich op weg bevond naar Amsterdam, lekgeslagen, doordat de lading bij hevige zeeën is gaan werken. In twee reddingsbooten trachtte de bemanning zich te redden. Een boot bereikte na een vreeselijken strijd met dé golven na zeventien uur de kust; de tweede reddingboot, waarin zich zes leden van de bemanning bevonden, is verdwenen en zeker ver gaan. Ook de door vliegtuigen ingestelde pogingen de boot op te sporen, bleven vergeefsch. Geheels streken overstroomd. New York: De geheele Oostkust der Vereenigde Staten van de Caranbische Zee tot New Engeland, is door een hevigen storm geteisterd, welke vergezeld ging van een zondvloedachtigen regen. Geheele streken zijn overstroomd. Tal van spoordijken zijn doorgebroken. Bijna de geheele oogst is vernield. De schachten van de Truesdalemijnen in Pennsylvanie zijn hier en daar volgeloopen. Het personeel dat S000 koppen telt, probeerde de mijn te verlaten; 6 mijnwerkers zijn verdronken. zijn evenwicht gebracht. Wat moest hij nu zeggen? Hy verschanste zich achter een verlegen lachje en zweeg. Rolf staarde hem wantrouwend aan. „Wat wil Kes tenberg van me?" Nebentau schrok zichtbaar. Hy waande zijn plannen doorzien. „Kestenberg?" stamelde hij. „Hoe komt u daarbij?" Het kwam niet bij hem op, dat er niet veel combinatie vermogen voor noodig was om dat te raden. Hij dacht er slecht aan, dat hij den ander tot eiken prijs op een verkeerd spoor moest brengen. „Ik ik wil hier een kamer huren". Rolf ging er schijnbaar op in. „Dat is een pracht idéé, zeg. Een mooie omgeving hier en goedkoop. Maar of je slagen zult, meen ik te moeten betwijfelen. Het huis zit van boven tot beneden vol als een sardineblik je." „Zoo zoo", stotterde Nebentau. „Da's jammer Hij was'aan het eind van zijn latijn. Tenslotte ging alle» toch niet zoo gemakkelijk, als hij aanvankelijk gedacht had. „Tja, daar is niets aan te doen," meende Rolf. „En fin, troost je, er zijn in Berlijn nog meer huizen." „Ja zeker natuurlijk". Nebentau staarde hem radeloos aan. Waarom gebeurde er dan niet plotseling iets, dat hem uit de impasse hielp? Krampachtig zocht hij naar een uitweg. „Nu, tot ziens dan". Rolf stak hem de hand toe. „Tot ziens!" antwoordde Nebentau met een zucht van verlichting. De situatie soheen voorloopig gered. Maar Rolf maakte geen aanstalten om weg te gaan. Nebentau boog eenige malen snel achtereen, alsof hij zich wilde verwijderen, maar ook hij bleek als aan den grond genageld. Het was bepaald een pijnlijk moment, waaraan Rolf tenslotte een einde maakte. „Ik kan je helaas niet langer gezelschap houden. Veel succes bij het zoeken naar een kamer!" Hij knikte hem toe en vertrok. Nebentau voelde zich meester van de situatie. Zijn volharding had den ander tot den aftocht gedwongen. Het begin was niet slecht, maar nu begon pas zijn eigenlijke taak. Hij wachtte tot Rolf om den hoek ver dwenen was; daarna ging hij hem achterna. Zóó had hij het immers meer dan eens in romans gelezen. Ge makkelijk bleék het werk echter niet. Een paar straten lang ging alles goed, maar toen hij weer een hoek om ging, was Rolf verdwenen. Hij zocht links en rechts, draaide een paar maal in een kringetje rond tever geefs. Rolf was en bleef weg. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7