De onrustige Hof van Eden. DE MILLOENENNOTA. Kippen-cholera te Den lip. Toestand op Cuba wordt ernstiger. De nieuwe beurs in New-Jersey. OP DEN VOORAVOND van het Rijksdagproces. BloemboIIenveilingsver. West-Friesland te Bovenkarspel. Cuba, het land van de tabak en de revoluties. Koningin Wilhelmina dankt de burger ij. Marktberichten. Plaatselijk iNieuws. Motor-ongeval. WAT DE COURANTEN ER VAN ZEGGEN. De N. Rott. Ct zegt, dat men aan de Millloenen- [taota den lof niet mag onthouden, en dat er tenminste [duidelijk uit blijkt, in welke richting de regeering Lwenscht te sturen en er verder veel goeds in steekt [Met instemming haalt het blad aan, dat handhaving lyan den gouden standaard het dwingend noodzakelijk I waakt, dat wij ons instellen op een lager niveau, en dat dit proces niet gemakkelijk verloopt. De regeering invoegt daaraan toe, dat met name op het stuk der loonen taeeds heel was geschied is. Daarom zouden wij willen [eindigen met den raad: vergeet echter ook de prijzen [niet, welke door uw steunpolitiek ten aanzien van den [landbouw al te veel in tegengestelde richting werken. I De Telegraaf acht de verhouding tus- [schen heffingen en bezuinigingen in de Millioenen-nota |r«er teleurstellend. Het blad vraagt o.a. of geen grootere [bezuiniging mogelijk ware geweest op het hoofd onder- [wijs. De Standaard bepaalt zioh tot het geven van een jyoorloopigen indruk over de Millioenen-nota. Het an- jli-rev. orgaan juicht het toe, dat de afzonderlijke cri sisdienst wordt afgeschaft Men hoort soms spreken van een sluitende be grooting, als een belangrijk bedrag van de uitgaven ten laste van den crisisdienst is gebracht, zonder dat daar een voldoende dekking tegenover staat Niemand is gediend met het camoufleeren van de werkelijkheid. Ieder wordt daardoor, in elk geval op den duur, juist geschaad. Vandaar dat wij de afschaffing van den crisis dienst toejuichen, en de hoop uitspreken dat daar uit op korten termijn zal voortvloeien de liquidatie van de crisisdiensten van alle publieke lichamen, welke deze in het leven hebben geroepen. Het dekkingsplan, zegt het blad, voldoet aan de ver wachting welke de Regeeringsverklaring ter zake van 'het financieel beleid heeft opgewekt. Voorloopig heeft „Het Volk" volstaan met een al- gemleenen indruk over de begrooting; er zal, schrijft /het blad, over deze begrooting nog veel te schrijven ^vallen, met name ook over de plannen tegen de ge meenten en over de beschouwingen inzake loonsver laging. De Maasbode, hetRH orgaan, begint een uit voerige beschouwing met te doen opmerken, „dat ons rvoor het eerst sinds vele jaren weer een Millioenen- nota bereikt van een linksch minister van Financiën. JDe Millioenennota van dezen vrijz.-dem. vraagt zwaar- [dere offers dan De Geer ooit oplegde en deze offers (worden niet weggenomen door het stichtelijk woord, waarmee de rijksbecijfering besloten wordt en evenmin door de gewijzigde systematiek in de opmaking van de begrooting, welke naar onze meening het Inzicht in |de rijksfinanciën vergemakkelijkt, al heeft de heldere auteur soms den draad verloren door perspectivische en actueele bezuiniging niet steeds duidelijk te schei den". V Het Alg. Handelsblad besluit zijn beschouwin gen over de millioenennota als volgt: In ieder geval en dit is het groote verschil met de vorige begrootingen zien wij voor de volgende jaren |Wat „lucht", mits de bezuiniging krachtig wordt door gevoerd. Een eerste eisoh is, dat men de regeering, die 'haar ernstigen wil zoo duidelijk toont, niet belemmert bij de uitvoering van haar plannen. „Naar daden van de Overheid, allerminst naar woorden van Kamerleden, .wordt reikhalzend uitgezien" merkte de voorzitter der Eerste Kamer zeer juist op. JHR. RUYS VOORZITTER TWEEDE KAMER. DER Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Bij Kon. Besluit is benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voor het tijdvak der tegenwoordige 'zitting, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, minister van Staat, lid van die Kamer. Groote sterfte onder de dieren. De cholera woedt dermate onder den pluimveesta pel te Den lip en omgeving, dat deze met vernieti ging wordt bedreigd. Gemiddeld sterven er thans 900 a 1000 eenden en kippen per week. Van deskun dige zijde wordt medegedeeld, dat door sommige pluimveehouders een zeer gevaarlijke maatregel wordt genomen: de doode beesten worden niet ver nietigd maar in de sloot geworpen. Amerikanen nemen de wijk naar de oor logsschepen. Volgens een Reuterbericht uit Washington ontvangt het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken steeds meer berichten volgens welke de onge regeldheden ia het binnenland van Cuba zouden toe- Bemen. Talrijke Amerikanen zouden op de Ameri kaansche oorlogsschepen de wijk hebben genomen. Cuba's president biedt zijn ontslag aan. Naar uit Havanna wordt gemeld, heeft de pas ge kozen president San Martin medegedeeld, dat hij zijn functie ter beschikking heeft gesteld van de po litieke groepen, die hem steunen. San Martin is be reid, zich neer te leggen bij het besluit, dat zij zullen nemen. Het plan wordt uitgevoerd. De New. Yorksche beursmakelaars trekken naar Jersey. V.D. verneemt uit New-York: De organisatiecom missie der New-Yorksche beurs heeft bekend ge maakt, dat de groote meerderheid van de New-York sche beursmakelaars met het oog op de drukkende stedelijke belastingen voor makelaars, banken en ver- zekeringsmaatschappijen besloten heeft de kantoren «oo spoedig mogelijk te verplaatsen naar Jersey n( New-Jersey) om daar een nieuw financieele cen trum te stichten, dat New-Jersey Stock-Echange ge noemd zal worden. 1575 makelaars vallen onder dit besluit. De New-Yorksche metaalbeurs (Mining Exchange) heeft bekend gemaakt, dat zij reeds Maandag a.s. naar de stad Jersey .verhuist. In en om Leipzig's Hof. De wijze van behandeling van de zaak en de dagvaar ding. Mr. Stomps niet als verdediger van Van der Lubbe toegelaten. Over weldigende belangstelling. Vandaag zal binnen de muren van het Rijksgerecht te Leipzig een proces een aanvang nemen, dat op het oogenblik de geheele wereld in spanning houdt. Persmenschen uit alle hoeken der aarde kwamen in den loop van den middag in de Messestad sa mengestroomd. Speciale post- en telegraafkantoren zijn in het ge rechtsgebouw ingericht, dertig telefooncellen staan ter beschikking, speciale brievenbussen en verbindin gen met het vliegterrein zijn aangebracht en de ver handelingen zullen telkens onderbroken worden, om de persvertegenwoordigers in de gelegenheid te stel len. hun werk naar behooren te verrichten. De verhandelingen worden op wasplaten vastge legd en des avonds per radio doorgegeven. Twee en tachtig buitenlandsche en één en veertig Duitsche journalisten worden toegelaten en dezen zullen hier tot 15 a 19 October te vertoeven hebben, want zoolang zal het eerste deel van het proces waarschijnlijk du ren. Dan wordt er een pauze van een paar dagen ingeschakeld en vervolgens beginnen de verhooren in Berlijn, welke eveneens drie a vier weken in be slag zullen nemen. Vervolgens komen de pleidooien in Berlijn en tenslotte het vonnis. Men weet, aldus seint de Berlijnsche corr. van de N.R.Crt., uit Leipzig, dat hoogverraad een delict is, dat door het Rijksgerecht in eerste instantie moet worden berecht, V. d. Lubbe is beschuldigd van brand stichting in vier gevallen en tevens van hoogver raad en dat wel in dier voege, dat de beschuldiging van hoogverraad niet rust op een daad buiten de brandstichting, maar op het feit, dat het O.M. de brandstichting in het Rijksdaggebouw zelf beschouwt als een daad van hoogverraad, uitgaande van de these, dat deze brandstichting was bedoeld ora het sein te geven voor het begin van een gewaoend com munistisch oproer. Frank, de Pruisische minister van justitie, heeft ook hedenavond gezegd, dat Duitsch' land het moreele recht heeft te eischen, dat de onaf hankelijkheid van zijn hoogste rechters niet a priori in twijfel wordt getrokken. Dat op zich zelf zou ook geen ernstig mensch willen doen. De rechtspraak van het Rijksgerecht gaf er ook geen aanleiding toe. De Duitsche rechters zijn alleen aan de wet gebon den en niet aan de aanwijzingen van regeeringsper- sonen, maar waartegen 't rechtsgevoel va.n een groot deel der wereld in verzet komt, is de omstandigheid dat zoowel op hoogverraad als op brandstichting eerst onlangs de doodstraf is gesteld, terwijl zulks nog niet het geval was, toen deze daad door den hoofdbeklaagde werd gepleegd Aan deze wet, waar aan terugwerkende kracht is verleend, zijn natuur lijk ook de rechters van den vierden strafsenaat ge bonden. Strafwetten met terugwerkende kracht zijn in alle geval iets zeer ongewoons. De reden, waarom de strafsenaat, welke de zaak v. d. Lubbé behandelt, juist de vierde is, schuilt uit sluitend in het feit, dat de naam v. d. Lubbe mal. een L. begint. Van bevoegde zijde deelde men ons nedenavond mede, dat in het hoofdproces voorals nog 120 getuigen zullen worden gehoord. Men denkt te Leipzig met onderbreking van eenige dagen tot 5 October te verhandelen, daarna een tijdlang te Ber lijn en dan weer korten tijd te Leipzig. Men weet, dat de familie van Van der Lubbe aan dezen een brief in triplo heeft gestuurd aan ver schillende adressen, waar v. d. Lubbe te bereiken zou zijn. In dezen brief werd v .d. Lubbe dringend verzocht den rechtskundigen bijstand te aanvaar de nvan mr. Stomps uit Heemstede. Een antwoord op dezen brief in triplo is niet ingekomen. Mr. Stomps is nu in den loop van den dag per vliegtuig alhier aangekomen. Opdat hij als verdediger van Van der Lubbe zou worden toegelaten, was het volgende noodig: Eerst zou v. d. Lubbe er om moeten verzoe ken, dan zou de instemming van den toegevoegden verdediger moeten worden ingewonnen en tenslotte zou dan de rechtbank over de toelating moeten be slissen. De president van de strafsenaat heeft echter aan mr. Stomps medegedeeld, dat v. d. Lubbe van een anderen verdediger dan van den toegevoegden niets wil weten en daardoor wordt het met de verdediging door mr. Stomps niets. Hij zal alleen op de publieke tribune de zaak vol gen. Mr. Stomps kreeg de mededeeling, dat aan v. d. Lube was medegedeeld, dat hij hem wilde verdedigen, waarop v. d. Lubbe zijn verzekering had herhaald, dat hij van een verdediging door een Nederland- schen advocaat niet was gediend. Mr. Stomps kreeg daardoor den indruk dat v. d. Lubb den desöetreffen- fenden brief niet onder de oogen heeft gehad. HONDERDEN SLACHTOFFERS VAN DEN TAIFOEN IN CHINA. V.D. verneemt uit Sjanghai: Volgens berichten uit Amoy heeft de taifoen daar groote verwoestingen aangericht. Meer den 400 menschen zouden zijn ge dood. Voor de veiling van 29 September was aangevoerd pl.m. drie millioen leverbaar en pl.m. 12.000 K.G. plant goed. Van het leverbaar werd maar weer een klein gedeelte verkocht, terwijl het plantgoed, gezien de om standigheden, vrjj goed ging. Noteering van leverbaar is overbodig .daar bijna alles wat verkocht is, voor minimumprijs weg ging. Voor plantgoed werd besteed: Coeleur cardinal 40 ct.; Chrysolora 24 ct.: Duc de Ber- lin 1617 ct.; Diana 26 ct; Fortuna 34 ct.; Gele Prins 36 ct; Ibis 1626 ct.; La Reine 71 ct; La Reine max 3644 ct; Murillo 1122 ct; More 15 ct.; Oranje Nas sau 80 ct.; Proserpine 30 ct.; Pink Beauty 40 ct.; Rosé la Reine 10 ct.; Rose Luisante 18 ct; Vuurbaak 22 ct,; Witte Valk 34 ct.; Albino 26—55 ct; Allard Pierson 32 40 ct.; Bartigon 19 ct; Clara Butt 911 ct; Gesneri- ana Spathulata 24 ct.; La Merveille 610 ct; Mad. Krelage 6 ct; William Pitt 24-£6 ct.; Will. Copland 9— 15 ct.; Iris Wedgwood 38 ct.-; idem Yellow Queen 18 20 ct; idem Imperator 910 ct.; Scilla Siberica 10—34 ct; Galanthus f 1.10; Anemone Hollandia 28 ct, alles per K-G. DR. ANNIE BESANT, de leidster der Theosofische beweging, im overleden. Zie pag 1, 2e blad. Eerst heette het „Juana", door Columbus den 28sten October 1492 zoo gedoopt, daarna „Ferdinanda", nadat in 1511 Velasquez het veroverd had. Tegenwoordig noemt men het eiland „Cuba", een herinnering aan zijn vroegeren goudrijkdom, welke than3 reeds lang uitge put is. Want „Cubagua" beteekent „vindplaats van goud." De keten der opstanden. Onder Velasquez was het land tot bloei gekomen; de stadhouder Hernando Solto daarentegen zocht te ver woesten en te vernielen, wat hij maar kon. Onder zijn heersohappij, in de 16e eeuw, werden zonder veel om slag de zoogenaamde „onrustige" Indianen uitgeroeid. Tegenwoordig heeft CubS geen Indianen meer; de Cu banen zijn grootendeels halfbloeden. De tabak, die tot dusver de voornaamste bron van inkomsten van de Cubaners was, werd begin van de 18de eeuw tot regeeringsmonopolie verklaard. Verschei dene opstanden, die in alle deelen van het land uitbra ken, werden onmeedoogend neergeslagen. De korte tijd der Engelsche bezetting in 1762 en 1763 was Havanna Engelsch bezit, maar de Engelsohen ruilden het onmid dellijk weer tegen Florida leidde tot opheffing der handelsbeperkingen. De herhaalde opstanden leidden er toe, dat in 1818 wettelijk de algemeene handelsvrijheid erkend werd. Goede zaken tijdens een rustpauze. Het land bloeide op, de bevolking kon haar krach ten aan den vruchtbaren bodem wijden. De plantages ontwikkelder^ zich. eerst die van rietsuiker, daarna die van tabak. Uit Haïti werd de koffie, uit Afrika wer den de negers ingevoerd. In 1817 had Spanje onder den druk van Engeland weliswaar den slavenhandel ver boden, maar wie zou zoo ongelooflijk goedkoope en gewillige arbeidskrachten voor de planters leveren? Men bleef bij de zwarte koopwaar en zocht met hun hulp den rijkdom van het land te vermeerderen. Tien tallen jaren heerschten rust en vrede, de tallooze ne geropstanden niet meegerekend, die in den kortst mo gelijken tijd zonder genade onderdrukt werden. Nieuwe ontevredenheid. Na den Onafhankelijkheidsoorlog van het Latijn- sche Amerika was Cuba de belangrijkste Spaansche kolonie. Maar de Cubanen waren weder eens meer dan ontevreden over hun heerschers. Sinds 1840 wint het denkbeeld van aansluiting bij Amerika meer en meer veld. Maar Spanje wijst de eischen der Cubanen rond weg af en is daardoor de oorzaak van den geweldigen opstand van 1868. De rebellen roepen in October de onafhankelijkheid van Cuba uit en strijden jarenlang onvermoeid een bloedigen guerilla-oorlog tegen het Spaansohe leger. Eerst tien jaar later weet generaal Campos den opstand te bedwingen en „rechten" voor de Cubaners te bewerkstelligen. Ook de slaven werden bevrijd... Nog blijft de afhankelijkheid van Cuba van Spanje bestaan. Het slechte beheer der Spaansche beambten leidt tot een nieuwen opstand die ondersteund wordt door Noord-Amerika. De Spaansche staatsman Cano- vas del Castillo voert nog erger schrikbewind in dan zijn voorgangers en deinst voor duizenden slachtoffers niet terug. Vergeefsch: zijn uitmoorden brengt het eiland ten laatste de vrijheid. Cuba krijgt een eigen parlement onder toezicht van den Spaanschen civiel- gouverneur en na den voor Spanje ongelukkigen af loop van den Spaansch-Amerikaanschen oorlog, moet Spanje in 1898 van Cuba afzien. Onder Amerikaansche voogdij werden rustige, ordelijke verhoudingen geschapen. I n 1902 aanvaardde de eerste president der jonge repu bliek zijn ambt. Maar zie, ook thans is Cuba niet te vreden, het splitst zich in politieke partijen, die elkaar wederkeerig bestrijden. Revolutie in 1906; negerop stand in 1912; om asten iri 1917... De In 1925 gekozen president, generaal Machado, voerde een meer dan streng bewind, vooral nadat hij zich tegen de grondwet in, ten tweede male gekozen had verklaard. Zijn georganiseerde spionnagedienst, zijn gevreesde geheime politie en zijn troepen, die voor het uitmoorden van eigen landslieden niet terugschrok ken, wekten de verbittering der bevolking op. Daar kwam bij, dat de bloei van het land, die Machado ge schapen zou hebben, en waarop hij dikwijls pochte, niets anders dan een schijnwelvaart was. Wederom streed Cuba voor den zooveelsten keer voor vrijheid en recht... Het paradijs op aarde. Dit is de bloedige, sombere achtergrond van een land, dat door velen, die met de geschiedenis ervan niet op de hoogte zijn voor een paradijs op aarde wordt gehouden, land van koraalriffen en romantische palmbosschen, van vruchtbare .vlakten en van rivie ren, van heerlijke zonnetemperatuur 26 graden ge middeld en van de beste sigaren en suiker. Maar waar veel licht is wordt ook veel schaduw gevonden. De onrustige Hof van Eden, Cuba genaamd, bewijst hetl Telegram aan den Haagscken burgemeester. De burgemeester van 's Gravenhage mocht gisteren van de Koningin het volgende telegram ontvangen: „Geheel onder den indruk van de warme en geest driftige betoogingen van gisteren, zoowel van de zijde der bevolking van de residentie als van de talrijke scharen uit alle deelen des lands hier samen gekomen, gevoel Ik Mij gedrongen uiting te geven aan mijnen warmen dank voor de gisteren mij opnieuw bewezen aanhankelijkheid en trouw, zoowel alom op Mijne toch ten door de gemeente als bij de treffende en spontane zang en hulde der kinderen en bij den welgeslaagden en van zooveel geestdrift getuigenden fakkeloptocht der jongeren." WILHELMINA SCHAGEN, 21 Sept 8 stuks paarden f 160300, 4 stieren f 6090, 36 gel- dekoeien (magere) f 70—140, 125 idem (vette) f 160— 220, 32 pinken f 3070, 9 graskalveren 1 2040, 12 nuchtere kalveren f 1222. 468 vette schapen f 1218, 484 lammeren f 411.50, 8 varkens, magere f 1820, 44 idem vette per K.G. 34 38 ct., 37 biggen f 9—11. 47 kippen 30—60 ct., 10 eenden 3050 ct„ haantjes 30—70 ct EIERVEILING SCHAGEN, 21 Sept. Aangevoerd zijn: 64000 stuks, 84 partijen kipeleren, 700 stuks, 3 partijen eendeieren, 12 kalkoeneieren. De prijzen liepen voor kipeieren van f 3.403.80, kletne f 2.10, voor eendeieren van f 2.903.40, voor kalkoen eieren f 5.10. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nummer van Zaterdag a.s. ALKMAAR 20 Sept. Andijvie f 0.5O—1.60, bloemkool I f 7—10, H f 2.50— 4, kropsla t 14, knolselderie f 0.501.40, komkommers f 1—3.50, meloenen f 5—20 per 100 stuks, appelen f 3—5, augurken f 313, druiven f 11—15, peren f 310 per 100 pond, gele kool f 1.20, roode kool f 13.80, uien f 1.60 —2.60 per 100 Kg., postelein f 0.10—0.13, spinazie f 0.15 0.36, per bak, selderie f 0.501.10, wortelen f 1.50 3.50 per 100 bos, dubbele spercieboonen f 0.300.90 per zak. tomaten f 1—2, snijboonen f 38 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Sept Aangevoerd: 43000 Kg. roode kool f 12.20, 17000 Kg. gele kool f 1—1.30, 60000 Kg. vr. witte f 0.86-1.50. 1400 Kg. aardappelen eigenh. f 2.30, 17000 Kg. uien: gele nep f 2.803.10, drielingen f 0.90—1.10, uien f 1.86—1.90, 2100 Kg. slaboonen f 2.10—6.50, 7000 Kg. bieten f 0.60—1.80, 600 Kg. rammenas f 1.60—1.90, 1800 Kg. peen f 2.80— 2.90, 8600 stuks bloemkool I f 3.50—10.60, H f0.75—2.40. NOORDSCHARWOUDE, 20 Sept Aangevoerd: 425 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 1.50, bl. eigenh. f 2.10, 6800 Kg. uien t 1.70—2.10, drie lingen f 0.90—1.10, grove f 2.10, gele nep f 2.903, 700 Kg. peen f 3.10, kl. peen f 0.60, 3300 Kg. spercieboonen f 26.50, 115 Kg. snijboonen f 25.10, 2900 Kg. kroten f 0.60—1.20, 10500 Kg. roode kool f 1—1.80, 63400 Kg. witte kool f 1.25—1.50, 12200 Kg. gele kool f 1—1.30. WARMENHUIZEN. 20 Sept Aangevoerd: 605 Kg. gele nep f 2.10—2.80, 1075 Kg. uien f 2.10, drielingen i 0.90—1, 23700 Kg. witte kool f 0.801.30, per wagon f 130, 80 Kg. slaboonen 1 2.40, 1125 Kg. roode kool f L AMSTERDAM, 20 September 1933. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 5, id. blauwen f5, id. bl. eigenheimers f 4—4.20, id. eigenheimers f 4, IJ- polder eigenheimers f4, id. bl. eigenheimers f 44-20, Idem muizen f 3.604, Andijker muizin f 3.604, Lan dend ijker muizen t 3-604, Rijper muizen f 3.604, Anna Paulowna zand f 5.50—6, Beverw. zandaardappe- len f 5.506, Hillegommer zand f 5 506, Noordw. zand f 5.506, Noordholl. eigenheimers f 4, id. bl. eigenhei mers f 44.20, alles per 100 Kg. AMSTERDAM. 20 September 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 332 vette kal veren: le kw. 5464 ct, 2te kw. 44—52 ct., 3e kw. 36 •42 ct., per Kg. levend gewicht; 20 nuchtere kalveren f4r—0; 417 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. 4244 ct, zware varkens 3941 ct, vette varkens 3839 ct per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aan gevoerd 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken. WINKEL. 20 September 1933. Appelen f 3-10, peren f 2-16, pruimen f 4r—6, druU ven f 12—14, tomaten f 13. augurken f 1—7, slaboo nen f 12, snijboonen f 13, kool f 11,20, aardappe len f 1100, alles per 100 pond; bloemkool f 69, an dijvie f 0.502, meloenen f 1019, komkommers f 12, wortelen f 36.50. Duo-rijder met zijn been tusschen het wiel van den motor geraakt. Hedenmorgen om 7 uur reed de heer J. Zwaan uit Oterleek (Gr.) op zijn motor op den smallen weg, het zoogenaamde Gouwtje aan de Lasschoten. Op de duo was gezeten de heer J. Heijnis,eveneens uit Oterleek. Beide personen zijn werkzaam bij den bruggen bouw van het Westfriesche Kanalenplan. Op een gegeven moment slipte de motor op den gladden weg De duorijder verloor zijn steun en raakte met het rechterbeen tusschen het motorwiel. Het been brak ter hoogte van den enkel; bovendien bekwam de duo rijder eenige kleine verwondingen aan de handen. Dr. Nanninga werd direct gewaarschuwd en was dan ook spoedig ter plaatse. Het gebroken lichamsdeel werd ter plaatse ge spalkt, waarna de gewonde door den dokter in diens auto naar Schagen werd vervoerd. De motor rijder kwam met den schrik vrij. Het ongeluk is alleen te wijten aan de gladheid van den weg. Er werd zeer kalm gereden. I GROOTE DEELNAME. Ook voor de jubileumr-harddraverij op Zondag a.s. is een groote deelname te verwachten, er zijn niet min der dan 25 dravers aangegeven. Ook de Zondag-draverij belooft dus veel voor de liefhebbers. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Aaldrik, zoon van I-Iarm van den Berg en van Helena Maria Bardina Dobbelaar. Overleden: Cornelis van Stralen, oud 46 jaren, echtgenoot van Cornelia Portegijs. POLITIE. Gevonden: Een duimstok. Verloren: Een dekseltje van een melkbus.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2