Raad Zijpe. Radioprogramma Donderdag 21 September 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9351 U OMGEVING Vervolg. De steunregeling voor werkloozen. Ingevolge art. 7, le lid, der steunregeling, wordt van de gezinsinkomsten, verkregen uit arbeid, 2/3 in mindering gebracht op de steun. Bij de toepassing van deze bepaling kan een door den betrokken Minister vastgesteld bedrag van de verdiensten van de vrouw van een gesteunde met kinderen buiten beschouwing worden gelaten. B. en W. stellen voor den Minister te verzoeken, een gedeelte van de verdiensten van de vrouw, als boven bedoeld, buiten beschouwing te mogen laten. Het be drag over te laten aan den Minister. Zonder discussie wordt aldus besloten. Besloten wordt tot wijziging van de gemccntebe- grooting van den dienst 1933 en wel tot een bedrag van f 14980.33, waarbij uit-den post „onvoorzien" een bedrag van 1530.33 wordt geput. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting voor den dienst 1934. Werkverschaffing of steunregeling Een der wethouders gevoelt zich gepas seerd. De heer Dignum herinnert aan de toezegging dat B. en W. zich in verbinding zouden stellen met den Minister, opdat werkloozen in particuliere bedrijven te werk zouden mogen worden gesteld. Spr. vraagt naar de resultaten. De Voorzitter deelt mede. dit met den Minister te hebben besproken. Er waren nogal wat bezwaren, maar toch is toegezegd, dat in ernstige overweging zou worden genomen of aan do wenschen tegemoet kan worden gekomen. Maar toezegging kon niet wor den gedaan. De heer Dignum: Maar het antwoordt luidde toch anders dan voorheen. De heer Blom heeft bij geruchten vernomen, dat op 24 Augustus menschen bij de werkverschaffing in de Wieringermeer konden worden geplaatst. Tot nu toe is dat nog niet gebeurd. Spr. vraagt naar de redenen hiervan. De Voorzitter: Omdat de Minister do steunrege ling verlengd heeft tot 1 October. De steunregeling is aanvankelijk ingegaan voor het tijdvak 1 Juli—24 Augustus, is toen verlengd tot 10 September en daar na weer tot 1 October. Spr. is weer naar Don Haag ge gaan om verlenging te bepleiten en toen werd gezegd dat de steunregeling tot. 10 September zou loopen en voor dien tijd bericht zou worden gezonden. De heer Nannis zegt, dat men wel weet hoe spr. staat tegenover steunregeling en werkverschaffing. Spr. prefereert werkverschaffing en was dan ook blij toen bericht, kwam dat op 24 Augustus 50 menschen bij de werkverschaffing in de Wieringermeer konden worden geplaatst. De meerderheid van B. en W. wil de dat echter niet en meende bij den Minister op verlenging van de steunregeling tc moeten aandrin gen. Het resultaat was dat de werkverschaffing niet is opengesteld. In de vergadering van B. en W. is besloten dat. de. burgemeester naar den Minister zou gaan. Daarna heeft spr. bij geruchten vernomen dat de steunregeling tot 10 September is verlengd en ook dat niet alleen de burgemeester naar Den Haag was geweest, maar ook de heer Van dor SIuijs mee ge weest is. Spr. behoeft hier niets aan toe te voegen. Veertien jaar lang is hij lid van den Baad geweest, waarvan 4 jaar wethouder en spr. meent dat hij over zulke belangrijke vraagstukken op de hoogte behoort te worden gebracht. In het belang van een goede sa menwerking gaat liet nie< aan spr. uit te. schakelen. Als de burgemeester gezegd had er niet alleen naar toe te willen, dan hadden we er met. z'n drieën kun nen heengaan. De burgemeester moet er niet heen gaan met één wethouder, maar met twee. Spr. had dan ook zijn standpunt uiteen kunnen zetten. Het heeft spr. gespeten dat. het zoo gegaan is. De open bare meening is, dat. nu ook spr. heeft meegeholpen aan het besluit de werkverschaffing niet open te stel len. En dat is niet het geval. De Voorzitter zegt den heer Nannis van antwoord te zullen dienen. De steunregeling was ingevoerd van 1 Juli tot 24 Augustus. Per brief is toen verlenging aangevraagd. Daar kwam geen antwoord op, alleen kwam er een kort briefje met de mededeejing, dat op 24 Augustus 50 werkloozen geplaatst konden worden bij de werkverschaffing. Naar aanleiding van dat korte briefje is een vergadering van B. en W. uit geschreven on toen dat briefje werd voorgelezen, toon is door wethouder Van der Sluijs en door spr. ge zegd, dit zoo maar niet te laten gaan. Spr. heeft een berekening gemaakt over de kosten van de s\.unrege- ling over 6 weken en wat de kosten zouden zijn wan neer de werkloozen naar de Wieringermeer waren geweest. En die berekening gaf zoo'n belangrijk ver schil ten voordeele van de steunregeling, dat wij meenden het maar niet tc kunnen laten loopen. Toen heeft éen gezegd, dat de burgemeester naar den Mi nister diende tc gaan. Spr. had dat zelf ook gedacht en heeft gezegd zooveel mogelijk te zullen pleiten voor verlenging van de steunregeling. Door den heer Nannis is daar geen woord op gezegd. lT had, aldus spr. tot. den heer Nannis, kunnen zeggen, dan ga ik mee om de werkverschaffing te bepleiten. Spr. heeft toen Den Haag opgebeld en de Minister stond voor Donderdag een onderhoud toe. Spr. heeft toen tot den heer Van der Sluijs gezegd, ga mee. Aanvankelijk wil de de heer Van der Sluijs dat niet, maar later heeft hij gezegd, dat tc zullen doen, maar dan als particu lier, de kosten dus uit eigen poriemonnaie te zullen betalen. Spr. heeft, toen bij den Minister en bij den Directeur-Generaal zooveel mogelijk de steunregeling bepleit, heeft zijn kostenberekening laten zien, die ze in Den Haag hebben behouden. Indertijd had ook de heer Nannis een berekening gemaakt, doch die van spr. was niet geflatteerd cn cr bleek uit dat als de menschen in werkverschaffing waren geweest, het de gemeente f 1.500.a f 1.600.meer zou hebben ge kost. Spr. heeft bij don Minister klaar weten te krij gen dat de steunregeling tot 10 September werd ver lengd en met de belofte dat de Minister vóór 10 Sep tember zou laten weten of de regeling zou ophouden of nogmaals verlengd. Daarna is be 'cht gekomen dat de regeling tot 1 October is verlengd. Spr. gelooft dat de heer Nannis niet kan zeggen, dat de heer Van der Sluijs en spr. hem als wethouder hebben ge passcerd. U heeft, zegt spr., evenveel recht tc zeggen, dan ga ik naar den Minister om de werkverschaffing te bepleiten. De heer Nannis zegt, deze zaak niet in de fijnste finesses te willen uitzoeken De Voorzitter: Er valt niets uit te zoeken, het is gebeurd, zooals ik heb gezegd. De heer Nannis: Als er een besluit genomen is. dat de burgemeester naar Den Haag gaat. moet niet een wethouder meegaan, dart alle twee. Het ging nu over de werkverschaffing, een groot arbeidersbelang dus en waarin spr. niet is gekend. Spr. hoopt dat het niet meer gebeurt. Het staat bij spr. vast. dat de heer Van der Sluijs aan de besprekingen heeft deelgeno men. Als spr. mee was geweest, had hij dat ook kun nen doen, nu was hij niet bij machte. De Voorzitter zegt, dat hij zijn uiterste best heeft gedaan om de steunregeling verlengd te krijgen, ter wijl de heer Van der Sluijs in hoofdzaak heeft be sproken de plaatsing van werkloozen in particuliere bedrijven, De heer Van der Sluijs merkt op, dat toen van den Minister bericht kwam dat 50 menschen bij de werk verschaffing konden worden geplaatst, spr. tame lijk forsch heeft gezegd, dat zóó maar niet te zullen laten passeeren en allo middelen te zullen toepas sen om dat tegen te gaan. De burgemeester is toen bij spr. geweest en heeft gevraagd of ik meeging naar Den Haag. Spr. had eerst, bezwaar, en heeft gezegd dat de heer Nannis dan ook feitelijk mee behoorde. Het slot is geweest, dat ik het niet voor rekening der gemeente heb willen doen. Spr heeft niets t.a.v. opschorting der werkverschaffing gezegd, hij heeft zich niet in de besprekingen daarover gemengd en wijst er op. dat natuurlijk in eerste instantie het woord door den burgemeester wordt gevoerd. De burgemeester heeft 2 punten naar voren gebracht, dc verlenging van de steunregeling en de bijdrage van het rijk in de steunverleening en werkverschaffing. Bleef nog over het derde punt, de verdediging van het voorstel-Dignum om dc werkloozen te plaatsen in particuliere bedrijven Spr. heeft dat verdedigd en dc conclusie was daarbij dat de menschen geplaatst moesten worden daar. waar ze vandaan kwamen. Immers de losse arfbeiders waren onze werkloozen, doordat do bedrijven ze niet kunnen betalc-n. Uitslag hebben we niet kunnen krijgen, maar de indruk was dat do Minister het idéé tamelijk gunstig ontving. De heer Doorn zegt, dat er 2 tegenstrijdige meenin gen naar voren komen, de eene voor de werkver schaffing. dc ander voor steunverleening. De Bur gemeester en de heer Van der Sluijs zijn aan de hand van de uitspraak van den Baad naar Den Haag ge weest om verlenging van de steunregeling te beplei ten. Spr. meent dat de heer Nannis zich had moeten aanpassen cn dc gelegenheid had moeten aangrij pen om te trachten het percentage opgevoerd tc krij gen. Dat percentage kan spr. tegenover dat van de stad nooit goedvinden. Spr. zou een dergelijke po ging meer hebben gewaardeerd, dan dat \asthouden aan die zoo hoog geroemde werkverschaffing, waar groote kosten voor gemeente aan zijn verbonden en waarmee de arbeiders niet zijn gebaat. Dc heer Nannis zegt, dat de heer Van der Sluijs zegt, in hoofdzaak te hebben bepleit tewerkstelling van werkloozen in particuliere bedrijven. Dat zal dc lieer Van der Sluijs wel hebben gedaan De heer Van der Sluijs: U behoeft het niet tc ge- looven. De heer Nannis herhaalt: Dat zal de heer Van der Sluijs wel hebben gedaan, maar dat hadden wc met z'n drieën een maand geleden reeds bepleit. En wat dc opmerking van den heer Doorn betreft, deze dwaalt af. Spr. acht zich geprsseerd. waar het hier zulke belangrijke onderwerpen betrof. De Voorzitter wil den heer Nannis oen vraag stel len: Ik ben. zegt spr. naar den Minister geweest, de heer Van der Sluijs is mee geweest en we hebben getracht de steunregeling verlengd tc krijgen. U was niet in de gelegenheid geweest om uw standpunt te verdedigen omdat u niet mee geweest is. Maar als ik alleen was gegaan, zou dan voor u die gelegenheid wel liehbcn bestaan? De heer Nannis: liet besluit was dat u er alleen heen zou en zonder mij cr in te kennen, gaat de wethouder mee. Als u gezegd had, ik neem Van der Sluijs mee, Nannis wil je ook mee, dan was het heel anders geloopen. Ik bon nu echter gepasseerd. De heer Blom zegt. dat. we weten dat dc Voorzitter en de heer Van der Sluijs tegen werkverschaffing zijn cn de heer Nannis contra. Er is nu medegedeeld dat dc heer Van der Sluijs als particulier persoon er ge weest is, maar hij is als wethouder wel een officieel persoon. Spr. vindt liet een groote nalatigheid dat dc lieer Nannis er buiten gelaten is. De heer Van der Sluijs zegt, dat deze kwestie nu wordt uitgebuit, als zouden de Voorzitter cn spr. te gen werk verschaf fing zijn. Dat is niet waar. Wij meenden echter dat er gelegenheid was voor de werk loozen om bij particulieren werk tc vinden. Meer en meer blijkt nu echter dat het met die vVcrkgclegen- hoid minder wordt. Wij hebben steeds op het oog ge had hot belang der gemeentefinantiën en dc moge lijkheid tot het. verkrijgen van werk in particulier be drijf. Als dat laatste niet mogelijk blijkt, dan is nooit van ons verzet tegen de werkverschaffing te verwach ten. Het ging echter om tewerkstelling midden in den zomer. De heer Blom: Op het oogenblik is de werkver schaffing toch zeker wel noodig, het aantal neemt steeds toe. De heer Van der Sluijs zegt, dat. de burgemeester ook niet tot het einde toe om steunregeling heeft, ge vraagd. Door den heer Nannis, zegt spr., is gezegd, dat we reeds eerder tewerkstelling bij particulieren hebben bepleit, maar spr. wijst er op dat. wc toen den minister niet hebben gesproken, nu was daartoe de kans en dat maakt een groot verschil. De heer Doorn zegt, dat. door den Voorzitter gewe zen is op het groote verschil in kosten. Dat spreekt in het voordeel van de arbeiders, omdat zij 2. 3 of 4 dagen werkten. Daar tegenover stelt spr. dat de heer Nannis maar klakkeloos dc menschen in dc werk verschaffing had willen gooien. Dc heer Nannis ontkent dat zijn berekening ge flatteerd was. hij had de gemiddelde cijfers genomen van een gezin met 5 kinderen. Zijn cijfers waren ge baseerd op een deugdelijk onderzoek. De cijfers van den voorzitter wil spr. graag gelóoven, als cr 2 of 3 dagen Wordt gewerkt. Maar de groote gezinnen zijn met. een dergelijke regeling niet gebaat. De heer Doorn zegt dat dc inkomens van de men schen niet minder waren. Spr. oordeelt dat de heer Nannis geen critiek had behooren uit te oefenen, het tegendeel zou het geval geweest, zijn als de regeling anders was uitgevallen. De heer Nannis zegt straks te hebben gezegd, dat hij deze zaak niet tot in dc fijnste finesses zou uit zoeken. Nu echter is spr. verplicht dat wel te doen. Spr. deelt dan mede, dat toen dc steunregeling tot 10 September was verlengd cn hei aantal werkloozen tot 110 was opgeloopen, spr. met een vertegenwoordi ger van het N.V.V. een bespreking met den Voorzitter heeft gehad en geoordeeld werd dat alle mogelijke moeite moest worden gedaan om tot werkverschaf fing te komen. Ook de Voorzitter was daar voor en op 6 of 7 September zou een spoedeischende verga dering van B. en W. worden gehouden. Die vergade ring ging echter niet door. De Voorzitter was van ge dachte veranderd en oordeelde dat eerst bericht van den Minister diende te worden afgewacht. Waarom is dat gebeurd? cn hoe kon de Voorzitter na 2 dagen van gedachte veranderen? De Voorzitter voelt hier uit, dat hoewel dc heer Nannis dit niet zegt, hij meent dat spr. naar den heer Van der Sluijs is geweest en deze spr. heeft om gepraat, het niet te doen. Spr. zegt dat do heer Nan nis zich echter niet. goed uitdrukt, want dat hij in de conferentie mot den heer Nannis en den vertegenwoor diger van het. N.V.V. heeft gezegd, dat het aantal werkloozen zich inderdaad aanmerkelijk uitbreidde en als dat zoo doorging, spr. voor heropening van de werkverschaffing gevolede, doch de afspraak met den Minister was dat eerst bericht van den Minister zou worden afgewacht. Waar de Minister had toegezegd vóór 10 September bericht te zullen zenden, zou spr. toch een gek figuur slaan als hij voor dien tijd aan den Minister zou vragen om werkverschaffing. De heer Nannis: We hadden besloten dat een spocd- cischende vergadering van B. en W. zou worden ge houden. De Voorzitter: Toen kon de heer Van der Sluijs niet. De heer Nannis zegt den vertegenwoordiger van het N.V.V. ter verantwoording te zullen roepen. De Voorzitter: De vergaderimr van B. en W. is ge houden, want u is bij mij thuis geweest. Spr. sluit over dit punt de discussiën. Dc heer Blom zegt, dat bij den brand bij Th. Boo- zing geen water aanwezig was, de z.g. voorsloot is zoo goed als dicht en ook uit hygiënisch oogpunt dient er aandacht aan worden geschonken. Medegedeeld wordt dat het hier een poldersloot be treft, maar toegezegd wordt dat er aandacht aan geschonken zal worden. De heer Blom informeert naar de verloting voor het Crisiscomité. De Voorzitter zegt dat het in orde komt. Hierna sluiting. IT BZ A v K A P Ar T.nw N .4 HOLL. MM. VAN LANDBOUW. Op de in Veerburg gehouden vergadering van de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw heette de Voorzitter, de heer C. Rezelman Dz. in het bijzonder eenige gasten welkom, die anwezig waren, in verband met te houden besprekingen over de aardappelwet. Onder de ingekomen stukken was er een van het hoofdbestuur met dc vraag een bijdrage te willen ver- leenen als men prijs stelde ook voortaan een stenogra fisch verslag van de algemeene vergadering te ontvan gen. De meerderheid van de vergadering vond een uit treksel voldoende, enkelen zelfs achtten het verkiese lijk boven een woordelijk verslag. Er werd dan ook geen bijdrage beschikbaar gesteld. Naar aanleiding van een verslag van de M\j. maakte de secretaris, de heer N. Raap de opmerking (en deze is ook op de „vragenlijst" gezet) dat voor 't eerst, sinds 25 jaar, jn onze gemeente geen landbouwcursus is ge houden en wel doordat er geen bevoegde onderwijzer beschikbaar was. Het is moeilijk er een uit de omgeving te krijgen, omdat de vergoeding voor verplaatsingskos ten sterk verminderd is en geen leerkracht meer dan V/j cursus mag leiden. Het minimum aantal leerlingen is bovendien op 15 gesteld. Het bestuur zal toch pogin gen in het werk stellen om weer een cursus te krijgen in den a.s. winter. De penningmeester, de heer G. C. van Balen Blanken lichtte een ingekomen rapport toe, handelende over de mogelijkheid van beperking van de koolteelt. Dc tuin bouw in het bijzonder maakt een heel slechten tijd door Men overweegt of eenige verbetering is te krijgen door, naast beperking in de koolstreek, een verbod uit .te vaardigen voor koolteelt buiten die streek. Voorzitter meende dat men met het rapport accoord kon gaan. De heer V. Kaan wees er op, dat velen in de koolstreek er op aangewezen zijn daarbuiten hun pro duct te verbouwen. Een beperking met 70 pet. achtte hij te groot en hij geloofde niet dat men die personen een dienst bewees met de beperking van de teelt. De heer Komen vroeg: Wat moeten we er dan voor in de plaats verbouwen? De heer Waiboer wilde aandringen op verlof tot ver bouw van een ander gewas als compensatie, waarbij men in aanmerking diende te nemen dat de grond hier minder geschikt is voor haver, erwten en boonen, dan in andere kleistreken, De heer Geerligs vond het moeilijk, zoo niet onmoge lijk na te gaan hoeveel lcool er in 1931 verbouwd is. (De 70 pet. zou berekend worden van het gemiddelde over 1931 en 1932). De Voorzitter dacht dat het toch wel kon, al was het moeilijk, en een gemiddelde over twee jaar te nemen is zeker billijker, dan slechts naar de teelt van één jaar het kwantum vast te stellen. Het bestuur zal het rapport, dat pas was ingekomen, nog eens grondig bestudeeren en de bezwaren kenbaar maken aan het hoofdbestuur. Van den beschrijvingsbrief werden behandeld de pun ten: verkiezing voorzitter en verkiezing andere be- stuursledea De afdeeling Hoorn wil statutenwijziging en dan pro- beeren den tegenwoordigèn voorzitter voor die functie te behouden. De afd. hier gelooft niet, dat het geluk ken zal, maar de afgevaardigde krijgt opdracht zich vóór het streven van Hoorn te verklaren en als men daarmee geen succes bereikt op den canddaat K. Kui per te stemmen. De heer V. Kaan stelde vooraf nog voor den heer H. Koster candidaat te stellen. De heer Raap wees er echter op, dat zoo kort voor de algemeene vergadering, nu het onmogelijk was die candidatuur bij de andere afdeelingen aan te bevelen, succes uitgesloten was en men dus den heer Koster met een dergelijke candidaatstelling geen dienst bewees, terwijl de heer Van Balen betwijfelde of hij die zou aanvaarden. Voor de verkiezing van een gewoon lid van het hoofdbestuur kreeg de afgevaardigde, waartoe de heer C. Rezelman benoemd werd (plaatsvervanger de heer N. Raap) vrij mandaat. De heer Rezelman hield daarop een inleiding over de aardapelsteunwet. Veel meende hij er niet over te behoeven te zeggen. Z'n toehoorders hadden, als be langhebbenden er natuurlijk al veel over gehoord en gelezen. Na het doel en de werking in hoofdtrekken uiteengezet te hebben, werd de gelegenheid gegeven van gedachten te wisselen en vragen te stellen. Voor al de gasten, eenige aardappelhandelaren, maakten daar gebruik van. Opgemerkt werd o.a. dat de eischen, dat de con sumptie-aardappel niet langer dan 8 c.M. mag zijn, een zware eisch is. Het is niet onmogelijk, dat er een tekort blijkt te zijn van aardappelen, die aan de ge stelde wenschen voldoen. Er zijn streken waar men van bepaalde soorten (Bevelanders) dc helft van de aard appelen moet afzonderen, daar zij niet aan de eischen voldoen. In het belang van boer, zoowel als handel achtte-men het noodig dat zoo spoedig mogelijk een lijst van erkende handelaren wordt samengesteld. De scharrelaars drukken de prijzen omlaag. De handelaars kunnen 10 dagen crediet krijgen (ri sico voor de telers). Dit geldt ook voor den teler, die zelf als handelaar optreedt. De vastgestelde minimumprijzen zijn bedoeld voor de minste kwaliteit. Aan het eind van de besprekingen wees de voorzitter er nog eens met nadruk op, dat het in het belang van allen is mede te werken aan een goede uitvoering van de wet en fraude tegen te gaan, door overtredingen aan de organisatie bekend te ma ken. Bij de rondvraag drong de heer Van Balen er bij den afgevaardigde ter algemeene vergadering op aan. te in- formeeren hoe het met de gerstregeling staat. De f 1 heffing op de aardappelen achtte hij te laag. Die moest f 2 zijn, dan bestaat er pas kans dat men ook voor de overige aardappelen iets zal krijgen. Voorzitter geloof de dat de heffing van f 1 ook maar voor 1 maand geldt. Op een vraag van den Geerligs antwoordde de voorz. dat hij wel beperking van de aardappelteelt verwacht, maar er is nog niets van bekend. Volgde sluiting. WINKET Door Burgemeester en Wethouders is goedgekeurd een bouwplan van den heer Joh. van der Molen, voor het stichten van een woning met werkplaats in den Zijgerakker. De dienstplichtigen der lichting 1934, die in aan merking komen om te worden ingelijfd, zullen wor den ingedeeld als volgt: P. Druif. j. P. Kistemaker en Koorn, bij het 21ste Regiment Infanterie te Amers foort, tusschen 16—25 Februari 1934, L. Smak bij het iste Regiment Huzaren te Deventer, tusschen 1—10 ebruari 1934. VRIJDAG 22 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.), V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding: V.A.R.A.: 10.15 Adolf Bouwmeester, draagt voor: 10.30 Trio Favoriet: 11.00 Onze keuken, 11.30 Trio Favoriet; A.V.R.O. 12.00 Lunchconcert door trio Jetty Cantor, afgew. door gramofoonmuziek: 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Vooi'dracht door Mevr. W. van HoofGualthérie van Weezei; 3.00 Gramofoonmuziek; "V.A.R.A.: 4.00 Rustpoos, 4.15 Vara-klein-orkest; 4.50 Een wonderlijk avontuur van Oome Keesje; 5.30 Da Notenkrakers; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.15 De Fliere fluiters; 6.40 Toespraak voor het Land. com. der Jon gere Vredesactie, door C. Huisman; 7.00 Vara-orkest; V.P.R.O.: 8.00 Curusus, religie en opbouw; 8.30 Concert, 9.00 Lezing door Ds. H. Kastein, 9.30 Concert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Lezing; 10.45 Gramofoonmuziek; V.A.R.A.: 11.00 Orgelspel door Joh. Jong; 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN (296 M.) K.R.O: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Pol.ber., 12.15 K.R.O.-sextet, o.l.v. P. Lustenhouwer; 1.45 Rust poos, 2.00 Zang en piano; 4.00 Orgelconcert; 5.00 Gra mofoonmuziek; 5.30 Land- en tuinbouwhalfuurtje; 6.00 K.R.O.-Boys o.l.v. P. Lusten'houwer, 7.00 Pol.ber., 7.15 Dr. A. G. A. M. Buwalda „Accumulatoren", 7.35 Gramo foonmuziek; 7.45 K.R.O.-sextet o.l.v. Joh. Gerritsen; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Viool-soli; 8.45 Gramofoonmuziek; 9.00 K.RO..-orkest; 9.50 ,.De Brief", miniatuur comedia in 1 bedrijf; 9.50 Vioolsoli, 10.00 „De satijnen schoen tjes", huwelijksidylle in 1 bedrijf; 10.10 K.R.O.-orkest, 10.30 Vaz Dias, 10.35 Grand Hotel. Rotterdam. Concert; LUXEMBOURG (1191 M.> 7.50 Uitz. voor Nederland: 8.30 Pianorecital; 9.20 Uitz, Concert; 10.30 Orkestconcert; 11.00 Dansmuziek, BRUSSEL (509 MA 12.20 Gramofoonmuziek: 1.30 Concert; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 9.20 Pop. concert; KALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Omroeporkest; 9.45 Operazang; 10.30 Deenscha muziek; 11.30 Dansmuziek. BERLIJN (419 MA 9.20 Symphonie; HAMBUfcG (373 M.) 11.50 Concert: 12.40 Concert; 1.35 Gramofoonmuziek 2.30 Idem, 4.20 Concert; 6.20 Gev. programma. LANGEN BERG (472 M.)f 12.20 Concert; 1.50 Concert; 4.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Vesperconcert: 5.20 Solistenconcert; 8.25 Dansmu ziek; 11.10 Pop. en dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelrecital, 12.50 Dansorkest; 1.35 Concert; 4.10 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; 8.20 Concert; 10.21 Concert; 11.20 Harry Roy en zijn band. PARIJS E1FFEL (1446 M.) 8.20 Progr. van Parijs Radio. PARLJS-R.ADIO (1723 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 7.40 Idem; 8.20 Romeo et Julitte" van Gounod. MILAAN (331 M.f 8.00 Gramofoonmuziek; 8.00 Idem; 8.35 Idem; 10.20 Gev., muzdek. ROME (441 M.) 8.35 Gramofoonmuziek; 9.35 Concert. WEEVEN (517 MA 7.35 Concert; 8.50 Symphonieorkest10.35 Dansmuziek WARSCHAU (1411 MA 5.35 Gramofoonmuziek; 6.55 Concert; 8.20 Concert; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M-V 5.50 Pop. Concert; 9.00 Cellorecital; 10.20 Concert. ZATERDAG 23 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) VAJRA.: 8.00 Gramofoonmuziek; VPRO.: 1000 Morgen wijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders ia de continubedrijven; 12.00 De Notenkrakers; 2.00 Gra mofoonmuziek; 2.30 De Flierefluiters; 300 Mondaccor- deon-muziek; 4.00 Zang en orgel; 4.15 Mandolines ensemble; 4.30 Zang; 4.45 Mandoline-orkest; 5.40 Let terkundig overzicht; 5.00 Concert; 6.30 Idem; 7-00 Gra mofoonmuziek: 7.10 Concert; 7,30 Gramofoonmuziek: 8.00 Herhaling S-O.S.~berichten; daarna Volksliederen; 8.15 VAR A-Orkest8.45 „De zee roept" (II); 9.30 Or kest; 10.00 Radioklucht; 10.15 Orkest; 10.40 Gramo- faonmuziek; 10.50 Orkest; 11.15 Gramofoonmuziek, 11.30 Orgelspel door Joh. Jong; 12.00 Sluiting. HUIZEN (296 M.) K.R.O: 8.00 Morgenconcert: 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsd. halfuurtje: 12.00 Politieberichten; 12.13 Sextet; 1.45 Rustpoos; 2.00 Voor de rijpere jeugd; 2.30 Kinderuurtje: 4.00 Gramofoonmuziek: 4.30 Orkest; 5-13 Esperantomieuws; 5.30 Orkest; 6.20 Weekoverzicht; 6.40 Orkest; 7.00 Politieberichten; 7.15 Orkest; 7.25 Causerie; 7.50 Idem; 8.00 Gramofoonmuziek; 8.14 Za terdagavondprogramma; 11.00 Gramofoonmuziek. I LUXEMBURG (1191 M-X 7.50 Orkestconcert; 9.20 Zang; 11.00 Dansmuziek. BRUSSEL (509 MA 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 520 Idem; 645 Gramofoonmuziek; 6-50 Concert; 8 20 Idem. KALUNDBORG (1154 M.> 12 20 Strijkorkest; 2.50 Gramofoonmuziek; 3.50 Omroep orkest; 8.20 Vroolijke avond. BERLIJN (419 M.X 6.10 Volksliederen; 8-25 Gevarieerd programma. I HAMBURG (373 MA 11.50 Populair concert; 2.30 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 10.40 Programma van Berlijn. LANGENBERG (472 M.> 12.20 Weekend-programma; 12.50 Populair concert; 1.50 Concert; 2.50 'Gramofoonmuziek; 5.20 Vesiperconceïrb; 5.50 Solistenconcert; 8.25 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 MA 12.20 Concert; 1.05 Gramofoonmuziek; 1.35 Concert; 2.35 Gramofoonmuziek; 3.20 Orgelrecital; 3-50 Concert; 8.20 Pi'omenadeconcert. 10.50 Dansmuziek. PARIJS EJLFFEL (1446 M.> 9.50 Radiotooneel. PARIJS (RADIO) (1724 M.)j 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Idem; 7.30 Idem. MILAAN (331 MJ 800 Gramofoonmuziek; Gevarieerd programma, ROME (441 MA 8.35 Vioolspel; 9.05 Opera-uitzending. WE ENEN (517 MA' 7.25 Pianorecital; 10.35 Dansmzieuk WARSCHAU (1412 M-ï 5.35 Populair concert; 6.50 Vioolrecital; 8.20 Populair concert; 9.50 Pianorecital; 10.20 Dansmuziek. I BEROMUNSTER (460 MJi 5.50 Gramofoonmuziek; 7.40 Idem; 8.00 Vocaal con cert; 9.00 Gramofoonmuziek; 10.35 Dansmuziek, ÜS&

Schager Courant | 1933 | | pagina 9