Radioprogramma DE OMGEVING Floralia- en Huisvlijttentoonstelling te Nieuwe Niedorp. Politieke spanning in Egypte. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. De Registratie der T uinbouwbedrijven Auto-ongeval bij Franeker. van Leeuwen, berijder dê heer N. van Leeuwen; den vierden prijs f 10, Pieternel van den heer W. Ver sies, berijder de beer N. v. Leeuwen. De gelegenheid om het bestuur van de jubileercn- de vereeniging te complimenteeren, werd geboden des avonds van 7 tot 8 uur in hotel „De Beurs" van den heer C. Boontjes. En van die gelegenheid is wel een zeer, zeer ruim gebruik gemaakt. Het begon met een serenade van Schagen's Harmonie, die vergezeld ging van een har telijke toespraak door den heer Starreveld, voorzitter van de kapel, die daarbij de bijzondere gebeurtenis releveerde, dat gedurende het 50-jarig bestaan van „Westfriesland" zijn vereeniging al die jaren hare medewerking had verleend. Achtereenvolgens wordt het bestuur van „West- friesland" dan gecomplimenteerd door den heer 11. Brugman, namens de Winkehveekcommissie, den heer J. Cornelissen, burgemeester, namens het ge meentebestuur, die op de belangrijkheid van de hard draverij vereeniging voor Schagen wees en die de harddraverijdag en de Paaschtentoonstellingsdag als de hoogtijdagen zegt te beschouwen; de heer Ch. H. Th. Schmalz, namens de Schager Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging; de dank baarheid van Schagen's middenstand jegens „West friesland" vertolkende; heer S. Stam namens de R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze"; de heer Prins namens de Zaandamsche Harddraverijverecni- ging maar ook namens den Bond van Draverijver- eenigingen op de korte baan in Noord- en Zuidhol land; de heer Mr. J. A. E. Buiskool namens de ver eeniging „Algemeen Belang"; de heer K. S. Leguit voor de voetbalvereeniging „Schagen"; de heer Knol voor de Gymnastiek- en Schermvereeniging „Lycur- gus"; de heer J. Schenk Az., Barsingerhorn, als bui tenlid van „Westfriesland' Bloemstukken waren gezonden door Schagen's Har- moniekapel, Winkehveekcommissie, Gemeentebe stuur, Schager Handeldrijvende en Industrieele Mid denstandsvereeniging, de R.K. Middenstandsvereeni ging „De Hanze", Algemeen Belang, directie Schager Courant, Voetbalvereeniging „Schagen", Gymnastiek- vereeniging „Lycurgus", Notaris H. J. van Veen, Schagerbrug. Schriftelijke feliciatie was ontvangen van den heer J. Winkel te Bussum en den heer Hannema te Bever wijk. De Winkelweekcommissie deed de jubileerende ver eeniging een ovatie brengen door de muziekvereeni- ging „Winnubst" uit Den Helder. Door den Voorzitter van „Westfriesland" worden de sprekers beantwoord, daarbij zijn grooten dank be tuigend voor de hulde die zijn vereeniging wordt ge bracht. en voor de prettige samenwerking die van de verschillende vereenigingen steeds wordt ondervon den. Het algemeen dankwoord van den Voorzitter wordt nog gevolgd door een dronk op het welzijn van de harddraverijvereeniging en een „lang zal zij leven". Het was een grootsche huldiging, waarmede on dubbelzinnig tot uiting kwam de dankbaarheid van allen voor hetgeen de jubilaresse gedurende n' halve eeuw voor Schagen heeft gedaan. Intusschen is het in Schagen's straten weer een gezellige drukte geworden. De feestverlichting is weer ontstoken, tegen acht uur kunnen we pas goed con- stateeren welke menschenmenigtc weer in onze ge meente aanwezig is, Want op dat uur begint de spe cialiteiten-voorstelling op het kerkplateau. Het Hel- dersche muziekcorps „Winnubst" verleende hierbij haar medewerking. De menigte werd vergast op mooie en goed uitgevoerde luchtacrobatiek, terwijl eenige komische nummers zeer in den smaak vielen. Het optreden van Zotte Hcnki, de koddige man op de waschlijn, was al direct een succes. Het toppunt van acrobatiek bracht ons Bernv, de salon-equilibrist, die verbluffende staaltjes liet zien aan de diverse toe- stellen.De 4 Braggaars, buitengewone Olympische spe lers, zooals 't programma aangeeft, gaven eerste klas werk en toonden diverse staaltjes van hun kunnen. De komische artisten Bianca en Livermore deden met hun koddige capriolen menigmaal een applaus op gaan onder de samengestroomde menigte, terwijl de Laparclos er het hunne toe bijdroegen c«n 't geheele optreden tot een succes te maken. Na dit optreden stelde „Winnubst" zich op voor het houden van de Taptoe. Omstuwd door een grootc me nigte werd een marsch door de gemeente gemaakt. Hiermede was het officieel programma van den tweeden dag ten einde. In de diverse zaken speelde de muziek en velen gingen eenige uren naar de dancings. Tot het sluitingsuur bleef het druk en gezellig. (Voor de rest van het verlag elders in dit nummer.) NIEUWE N 1 ET)0BP Zaterdag en Zondag zijn wederom dagen van betee- kenis geweest voor onze Middenstandsvereeniging, wel ke van het bestuur heel veel werk en opoffering hebben gevraagd, om er van te maken wat het is geworden. Maar al de moeite is niet tevergeefs geweest. De inzendingen overtroffen verre die van 't voorgaan de jaar. Het geheel was met de meeste zorg opgesteld, waardoor de zaal van de Prins-Maurits (mede door de inzendingen van een groot perk salvia's uit de kweeke- rij Leeuwenhof en een paar mooie stands bloemen en planten van de fa. Ligtenberg te Oudkarspel en Bij houwer te Winkel) was omgetooverd in een waar Bloe menhof. Alles gaf blijk van goede verzorging ook van de inzenders, met daarnaast een uitstelling van een zeer groote verzameling van handwerken, een pracht- collectie houtsnij-cartonnage, schilder- en teekenwerk, en fotografie en een kleine afdeeling fruit, Ook ont brak dit jaar niet een zeer interessante afdeeling kleu- terwerk. Terwijl de keurig opgestelde winkelstands op het tooneel een mooi geheel vormden. Dan nog genoemd de verschillende attracties en de uitgestalde te winnen prezen voor de verloting. Ziedaar alles, wat met elkan der zeker de moeite waard was te bezichtigen. De jury, bestaande uit de heeren P. Hoek,Alkmaar, en J. Bijhouwer te Winkel, afd. planten; W, Amels en J. Bijhouwer, afd. vruchten; de dames v. d. Berg en N. van Die, afd. dameshuisvlijt, en de heeren C. D. van Reyendam te Alkmaar en J. Rossembakker te Heiloo, voor afd. heerenhuisvlijt, had uit den aard der zaak geen gemakkelijken taak, om uit de groote en mooie inzendingen de bekroningen toe te kennen. De prijzen werden behaald als volgt: Uitgereikte stekplanten: le groepspr. Mej. S. PI uis ter, 2e groepspr. Mej. N. Schoorl. Geranium: le prijs Mevr. C. Rutsen, 2e prijs Mevr. Ph. Koomen, 3e prijs Mevr. O. Strijbis, eermv. verm. Mevr. C. Groot. Salvia's: le prijs Mej. S. Pluister, 2e prijs Mevr. P. Visser, 3e prijs Mevr. Ph. Koomen, eerv. verm. Mevr. A. Sanders. Foksia: le prijs Mevr. R. Kuiper, 2e prijs Mevr. Jb. Kooij Cz., 3e prijs Mevr. C. Rutsen, eerv. verm. Mevr. Jb. B. de Jong. Coleus: le prijs Mevr. Jb. de Jong, 2e prijs Mevr. C. Rutsen, 3e prijs Mej. Pluister. Begonia: le prijs Mevr. Jb. B. de Jong, 2e prijs Mej. S. Fluister, 3e prijs Mevr. P. Visser. Schoolkinderen. Uitgereikte stekplanten: le groepspr. A. van Herwerden, 2e groepspr. Jo. Bossen. Museum: le prijs Janny Strijder, 2e prys Jaap Schoen, 3e prijs R. Haagsma, 4e prijs O. v. d. Stok, 5e prijs Trien Stammes, 6e prijs P. Warnaar. Begonia: le prijs Jn. Kossen, 2e prijs Tr. Stammes, 3e prijs P. Schoen, 4e prijs Coba van Herwerden, 5e prijs Nelly Groot, 6e prijs Janny Kuiper. Cactussen groepen: le prijs Ds. D. Haars, 2e prijs Mevr. A. Koopmans. eerv. verm.: Mevr. D. Rempt en Mej. G. Strijbis. Cactussen enkelingen: le prijs N. N., 2e prijs Mevr. G. Peetoom, 3e prijs Mevr. E. Brouwer. Vrije planten: le prijs Mevr. C. Rutsen, 2e prijs Mevr. Jb. B. de Jong, dezelfden een eerv. verm. Bloemen en bouquetten: le prijs F. Band, Fantasie bloemstukken: le prijs Mevr. Laan, 2e prijs E. Brouwer. Vruchten: collectie: le prijs P. Zwagerman, 2e prijs C. v. d. Haagen. Peren: le prijs S. v. d. Stoop, 2e prijs Jb. B. de Jong, 3e prijs P. Pijper. Appelen: le prijs E. Brouwer, 2e prijs Mej. A. Molenkamp, 3e prijs D. Rempt eerv. verm. S. v. d. Stok. Fraaie handwerken: le prijs Mevr. J. Rootjes Schoorl, O. Niedorp, 2e prijs Mevr. MinnesHam te Berkhout, 3e prijs Mevr. P. HoninghAmels te Winkel. Breiwerk: le prijs Mevr. de GraafPaarlberg te Win kel, 2e prijs Mevr. W. DavidsZee, 3e prijs Mevr. M. OlyBlok, 3e prijs Mevr. wed. P. Dekker. Naaiwerk: le prijs Wies Helder te Aartswoud en Mevr. de wed. C. Wit Dz. Grof haakwerk: le prijs Mevr. K. Myts. Fijn haakwerk: le prijs Wies Helder, Aartswoud, 2e pr. Mevr. K. KaaijSpeets. Kunstkussens: le prijs Mej. G. Strijbis, 2e prijs Mej. A. Roos, 3e prijs Mevr. G. Keulen Winkel. Kousen stoppen: eerv. verm. Mevr. Donker te Hoogwoud. Teekenwerk heeren: le prijs C. de Wit, 2e prijs Nic. Koomen, thans te Haarlem, 3e prijs Jn. Oudendijk te Zuidscharwoude. eerv. verm. D. Korver. Fotografie: le prijs met lof C. Haars Dz., 2e prijs J. Burger. 3e prijs J. P. Brouwer, eerv. verm, C. de Wit. Kinderen. Teekenwerk jongens: le prijs M. J. Strij bis te Harenkarspel, 2e prijs IJbr. Booy, eerv, verm, Cor Glas te Heerhugowaard. Huisvlijt jongens: le prijs: P. Buisman te Aartswoud, 2e prijs Cor Glas te Heerhugowaard, 3e prijs dezelfde, eerv. verm. L. de Bruin te Winkel. Meisjes handwerk: le prijs: V. Merrelaar, 2e prijs de zelfde, 3e prijs Geertje Donker, Hoogwoud. Haakwerk: le prijs Jo. Doorn, Oude Niedorp, 2e prijs Truus Mijts. Kruissteek: le prijs J. Edam te Hoogwoud, 2e prijs de zelfde. Heeren huisvlijt: le prijs D. Appel te Winkel, 2e pr. G. de Vries te Aartswoud, 3e prys P. Dekker te Winkel eerv. verm. G. v. d. Stok en C. Haars. Dames huisvlijt: le prijs G. Donker te Aartswoud, 2e prijs Mies Helder te Aartswoud, 3e prijs Mej. G. Klaver te Winkel, eerv. verm. Mej. Kriller, Oude Niedorp, eerv. verm. Mevr. de wed. J. PeetoomBruin te Alkmaar en Mej. Delver te Schagerbrug. Huisvlijt meisjes: le prijs Trien Knol, 2e prijs Trien Kuiper, 3e prijs Trien Knol. Borduren: le prijs Mej. S. v. d. Stoop, 2e prys Mevr. T. KossenVisser te Hoog woud, 3e prijs Wies Helder te Aartswoud. Kleedjes: le prijs E. Hopman te Schagerbrug, 2e prijs Mevr. O. Stry- bisFaus, 3e prijs Mej. G. Ens te Heerhugowaard. eerv. verm. Mej. E. Hopman, Schagerbrug. Kantklossen: le prijs Mej. M. Kansen te Noordscharwoude, eerv. verm. dezelfde, en Clara Chattillon te Heerhugowaard. Stop werk: le prijs Mej. M. Grauwelman te Haarlem, 2e pr. Ries Stammes. Borduren platsteek: le prijs Mej. N. Pijper. Breiwerk: le prijs Mej. Annie Buis, en le prijs Mej. J. Doorn te Oude Niedorp, eerv. verm. Nellie Stam mes. Waar geen plaatsnamen genoemd zijn, zijn allen te Nieuwe Niedorp. Na het vaststellen der prijzen, had des Zaterdagmid dags te 4 uur de offlcieele opening plaats door den voorzitter der Middenstandsvereeniging de heer C. van der Haagen. Dames en Heeren! Als voorzitter van de Middenstandsvereeniging rust thans op mij de taak deze tentoonstelling te openen, fcetgeen ik met genoegen doe, omdat deze vierde ten toonstelling uitblinkt boven de vooraf gaanden. Wij zien hier wederom in de zaal een groote ver scheidenheid artikelen, te veel om ze allen bij name te noemen, hetgeen ook overbodig is, want straks kunnen wij persoonlijk alle voorwerpen aanschouwen. De bloemen en planten munten wel het meest uit, hieraan hebben wij dit jaar ook onze meeste aandacht geschonken. Ten eerste hebben wij een keus gedaan uit de stekplanten in overleg met een deskundige, n.1- den heer Hoek uit Alkmaar. Ten tweede heeft de heer Hoek in den loop van dit jaar een lezing gehouden over het kweeken van planten, terwijl de heer Schoon- derbeek uit Rotterdam een lezing heeft gehouden over het kweeken van Cactussen. Het doet ons genoegen, dat wij thans in deze zaal het resultaat hiervan zien. Het tooneel dat voorgaande jaren was ingericht als theetuin, heeft thans een andere bestemming gekregen en hebben Middenstanders uit de gemeente thans al daar een stand ingericht om reclame te maken voor hun zaak, waarmede ik deze heeren veel succes toe wensch. In de zaal vinden wij nog enkele bloenvenstands en wel vooraan, van den heer S. van der Stok, kweekerij Leeuwenhof tegen het tooneel een stand van den heer Ligtenbehrg van Oudkarspel, waarvoor de heer Beers als vertegenwoordiger optreedt en een van den heer Bijhouwer te Winkel, voor ons een welbekend adres. Dan is er voor in de zaal nog een stand met werken uit een kleuterhuis; ik zeg werken en als wij bedenken dat hetgeen wij daar te zien krijgen gemaakt os door kinderen van vier tot zes jaar, dan mag dit woord daarvoor gerust genoemd worden. In de tent hiernaast vinden wij wederom een afdeeling fruit, verder een paar attracties en de prijzen voor de verloting, met als hoofdprijs een rijwiel. De bekroningen zijn reeds door de Jury toegekend, ik feliciteer een ieder die voor een prijs in aanmerking is gekomen, met den hun toegeken- den prijs en ik dank de dames en heeren juryleden voon het verrichten van den altijd moeilijken taak, deze prijzen toe te kennen. T Verder dank ik allen die hebben medegewerkt aan het voltooien van deze tentoonstelling, ik heet de aan wezigen hartelijk welkom en het doet ons genoegen, onder de aanwezigen te mogen aantreffen de Wet houders Kooij en Gaijaard en den gemeente-secretaris, den heer Haringhuizen. Van Burgemeester is bericht van verhindering binnengekomen. Hiermede verklaar ik deze tentoonstelling voor ge opend. Namens het Gemeentebestuur spreekt hierna Wet houder Kooij nog een enkel woord. Volgens spreker heeft het Gemeentebestuur met genoegen de uitnoodi- ging tot bijwoning der opening aanvaard en brengt het Bestuur van de Middenstandsvereeniging een com pliment voor de keurige organisatie en weruscht de ver eeniging veel succes, met de hoop dat ook deze ten toonstelling wederom goed moge slagen. Hierna volgde onder muziek uit een versterkte luid spreker, aangebracht door den heer Oudendijk te Wie- ringerwaard de rondgang der aanwezigen. Het bezoek was helaas des Zaterdags niet druk. Begunstigd door mooi herfstweer werd Zondagmid dag optocht en wedstrijd gehouden van versierde pop penwagens en kinderfietsen. Hiesvoor bestond nog al animo, niet minder dan 18 deelnemers waren vertegenwoordigd. Het was een lust om te zien, zoo proper als die kinderen met hun fiets of poppenwagen aan deze optocht deelnamen en het dorp doortogen. Zij hadden dan ook veel belangstelling. Door de jury, bestaande uit Mevr. RemptBakker en de heeren K. Groot en H. Wilbrink werden de prijzen toegekend als volgt: Voor poppenwagens: 1ste prijs Gré Toornstrat; 2e prijs Anneke Wagenaar; 3e prijs Truus Boer. Voor fietsen werd na loting met de vliegmachine van Jaapie Fijnheer de eerste prijs toegekend aan De Ka boutertjes, voorgesteld door Gejo Wit en Wim Druif. Tweede prijs Jaapie Fijnheer; 3e prijs De Jeugdige Bakker, Siempie Wit en Wim Boer. Na afloop werden de kinderen in de Prins Maurits onthaald op een glas Ranja en werden de prijzen met een toepasselijk woord van den voorzitter uitgereikt. Als troostprijs ontving ieder kind nog een tablet cho colade. Hierna mocht de tentoonstelling zioh in een druk bezoek verheugen, wat voor het matig bezoek van Zaterdag veel goed maakte. Des avonds te acht uur werd een gondelvaart gehou den van versierde cano's en andere vaartuigen. Elf bootjes namen hieraan deel. Ook hiervan was zeer veel werk gemaakt en het was met muziek van Excelsior voorop, een uiterst interessante tocht door de Dorps vaart met deze verlichte en versierde vaartuigjes. Een en ander bracht zeer veel publiek op de been, wat na afloop de tentoonstelling ten goede kwam. Deze gon delvaart was inderdaad een waardig slot. Door dezelfde jury werden de prijzen toegekend als volgt: le prijs T. Peeereboom en Hilbr. Peereboom; 2e prijs A Toepoel en H Toepoel; 3e prijs G van der Stok en C Haars, welke wederom met een toepasselijk woord van voorzit ter werden uitgereikt, die tevens dank bracht voor aller mdewrklng tot het zoo schitterend slagen van het geheel Daarna was het nag lang een gezellige drukte op straat en de tentoonstelling, waarmede deze Flora- liafeesten wederom tot het verlden behooren, waarvan kan worden gezegd, dat ze schitterend zijn geslaagd Een woord van hulde aan het Bestuur der Midden standsvereeniging is hier dan ook wel op zijn plaats Voor de uitvoering van het saneeringsplan voor de bloembollen zijn ingeleverd te N. Niedorp: Tulpen le inlevering 31197 Kg., 2e inlevering 9028 Kg., Winkel: le inlevering 90637 Kg., 2e Inlevering 27655 Kg. Narcis sen 9828 Kg., totaal beide gemeenten 168345 Kg. H AREN K ARSPEL DIRKSHORN. WITTE KRUIS. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd ten huize van den heer Pijper alhier de vergadering van de afd. Harenkarspel van Het Witte Kruis gehouden. Na opening las de heer J. Wartenhorst de notulen en werd mededeeling gedaan van eenige Ingekomen stuk ken. Het laatste van de Amsterdamsche Wijkverple ging, werd aangehouden tot de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van Het Witte Kruis, op 3 October in Amsterdam. De punten 1 tot 7 van de agenda voor deze vergade ring gaven weinig aanleiding tot bespreking. Anders was het met punt 8, voorstellen van het Hoofdbestuur. De voorzitter, dit punt Inleidende, en speciaal stilstaan de bij 1-B aangaande de vorming van een fonds tot stichting van een Kleuterhuls In Noord-Holland en bij punt b van de Toelichting, een voorstel tot overschrij ving van een bedrag van f 50000. naar dat fonds, gaf zijn verbazing over deze voorstellen te kennen. Ge zien de schulden, welke nog drukken op enkele instel lingen van Het Witte Kruis, en bovenal lettende op het aanzienlijk tekort bij de Witte Kruisloten (in 1931 be dragende f 200000, in 1932 ruim f 600.000; men zie hier voor 't stenografisch verslag van de algemeene verga dering in 1931, pag. 44 en 45, en dat van 1932, pag. 16 tot 21), komt het spreker ongewenscht voor de Vereeniging voor, thans nieuwe verplichtingen te aanvaarden. Daar de voorzitter in het orgaan „Ons Witte Kruis", een krachtige aanbeveling voor bovengenoemde voorstellen vond van de hand van B. S.. heeft hij aan de Redactie van het Orgaan een artikel toegezonden, met verzoek dat te plaatsen in het September nummer. In de algemeene vergadering van 1932 is ons, bij de bespreking van het voorstel Den Helder, de finantieele toestand van de hoofclvereeniging vrij donker afge schilderd door de heeren Bos en Mr. van Dam. Zou die donkere wolk even spoedig zijn overgedreven, als hij was komen opzetten? Ik acht zulks niet waarschijnlijk. In verband hiermede werd behandeld een Ingekomen schrijven van de Amsterdamsche Vereeniging voor Wijkverpleging, welke eveneens haar bezwaren tegen den voorgestelden bouw van een Kleuterhuls naar vo ren brengt. Besloten wordt, zich tegen de voorstellen van het Hoofdbestuur te verklaren. Ook voorstel 92 van de afdeeling Aalsmeer: overweging van de wenschelijk- heid of een Zeeherst.ellingsoord dient te worden ge sticht, acht de afd. Harenkarspel ontijdig met 't oog op de finantien. Tot afgevaardigden naar de a.s. Algemeene vergade ring worden alsnu benoemd de heeren D. Groenhart en L. Reuvers, plaatsvervanger de heer A. Klstemaker. Volgt bestuursverkiezing, waarbij de aftredende le den, de heeren J. Dam, A. Kistemaker en L. Reuvers worden herkozen. Bij de rondvraag brengt de voorzitter de Malaria-be- strijding ter sprake. DU instituut moet de regeerings- subsidie derven en verkeert daardoor in finantieelen nood. (Zie het Maandschrift „Ons Witte Kruis" van Augustus, pag 4 tot 6). Na ampele bespreking wordt be sloten, over 1933 een subsidie te verleenen van f 10. Hierna sluiting "der vergadering onder de gewone plichtplegingen. Tengevolge der kabinetscrisis. Uit Cairo. De tengevolge van het aftreden van Sidky Pasja ingetreden kabinetscrisis heeft tot een ernstige politieke spanning geleid. De regcering heeft omvangrijke maatregelen genomen om even- tueele onlusten van de zijde der oppositioneele Wafd- partij te verhinderen Toen de president van de Wafd- partij, Nahas Pasja, Vrijdag te Cario een Moskee be zocht, werden alle omliggende straten door bereden politie afgezet. De politie was met'geweren, gummi stokken en stalen helmen uitgerust. Tot dusver heb ben nog geen incidenten plaats gehad. MOTORONGELUK BIJ OVERSCHIE. Met 75 KJM. vaart over den kop geslagen. Zondagavond reed de heer J. Adelenhof, oud 28 jaar, wonende te Rotterdam, op een motorrijwiel op den Nieuwen Rijksweg, onder Overschie, met mej. S. uit Charlois op de duo. Plotseling slipte het rijwiel in de bocht en sloeg met een snelheid van 75 K.M. over den kop. Het motorrijwiel werd geheel vernield. De heer J. A. liep eenige hoofdwonden op, doch kon later per auto naar huis worden vervoerd. De dame is in bewusteloozen toestand naar het zie kenhuis te Rotterdam overgebracht met een ernstige schedelfractuur, een armbreuk en andere verwon dingen. Haar toestand is zeer ernstig. Ook de motorrijder moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. JONGEN ONDER WAGEN GERAAKT. Zijn toestand ernstig. Te Arcen heeft een ernstig verkeersongeluk plaats gehad dat' aan het dertienjarig zoontje van de we duwe Schreiver aldaar, vermoedelijk het leven zal kosten. De jongen zat op een kar die over den Rijksweg reed. Door een passeerende auto schrikte het paard op waardoor het knaapje van den wagen viel. Hij kwam onder de wielen terecht met het gevolg dat de iongen zeer ernstig gewond in het ziekenhuis te Venlo moest worden opgenoinpn. Operitief ingrijpen bleek noodzakelijk. De toestand van den jongen is zeer ernstig. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale heeft de registratie van de tuinbouwbedrijven ter hand ge nomen. De registratie zal geschieden door de groenten- en fruitveilingen. De gegevens, welke op deze wijze wor den verkregen zullen den grondslag vormen voor de eventueele uitreiking van teeltbewijzen voor groenten en fruit voor het jaar 1934; zij die aan deze registratie niet hebben deelgenomen zullen in 1934 niet voor teelt- bewijzen in aanmerking komen en derhalve worden uitgesloten van de teelt der gewassen, waarvoor teelt- bewijzen verplichtend zullen worden gesteld. De regi stratie moet vóór 1 October a-s. geschieden, Zij. die hun tuinbouwbedrijf nog niet hebben laten registreeren, zullen dus verstandig doen door zich zoo spoedig mo gelijk oor deze registratie bij een veilingsorganisatie aan te melden Wagen met zeven personen geslipt. Uit Franeker: Zondagmorgen om ongeveer zes uur (leeft bij Franeker een auto-ongeluk plaats gehad. Omstreeks dien tijd reed in de richting Harlingen een auto, waarin gezeten waren zeven personen, waaronder de leden van de Vuistbalploeg „Voor waarts" uit Groningen, welke ploeg hedenmiddag zou medespelen in de eindwedstrijden der vcldkam- pioenschappen van het K.N.G.V., welke wedstrijden op de Sportterreinen aan het Olympiaplein te Am sterdam gehouden worden. Voorts was in de auto gezeten de heer v. d. Geest, uit Groningen, een be kend arbiter voor het handbalspel in ons land, als mede diens verloofde. De heer Van der Geest zou bij de bovengenoemde spelkampioenschappen als scheids rechter fungeeren in de eindwedstrijden Handbal. Vermoedelijk door de gladheid van den weg is de auto geslipt met het gevolg dat de wagen in een sloot langs den weg terecht, kwam. Wonder boven wonder kwamen alle inzittenden er met een nat pak en eenige lichte verwondingen af. Men achtte zich evenwel niet in staat om naar Amsterdam verder te reizen en zoo moest de heer Van der Geest aan de organisatoren der spclkam- pioenschap, en van Amsterdam meöedeelen dat „Voorwaarts" Groningen in de vuistbal wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, niet tegen Olympia uit Groningen zou kunnen uitkomen, terwijl hij zelf niet den handbalfinale als scheidsrechter kan berechten. Begrijpelijkerwijze wekte een en ander onder de aanwezigen op de Sportterreinen aan het Olympiaplein groote ontsteltenis. DOODELIJK TRAMONGEVAL. Zondagmorgen is te 't Meer nabij Heerenveen, de 66-jarige J. Koopman, sigarenhandelaar, wonende te Drachten door de tram, komende uit Heerenveen, overreden en onmiddellijk gedood. Het vreesclijk verminkte lijk is door dc poiitie in beslag genomen. Den bestuurder treft geen schuld. WOENSDAG 27 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) VARA-: 8.00 Gramofoonmuziek; V.PH.O.: 10-00 Mor. genwyding; VAJRA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 00 Gramofoonmuziek; 12-15 VARA-Orkest; 12-45 De Flierefluiters; 1.15 Klein-orkest 1-45 De Flierefluiters; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Or gelspel door Cor Steijn; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Notenkrakers; 5.55 Gramoioonmuziek; 6.00 Orgelspel; 7.00 Actueel allerlei uit de Arbeidersbeweging; 7.15 De Flierefluiters; 7.45 Gramofoonmuziek; 7.58 Herhaling S.OB.-berichten; 8.00 Causerie door A B. KI eerekoper; 8-30 VARA-Onkest; 9.30 Vaz Dias en Varia; 9.45 Lied jes; 10.00 VARAOrkest; 10.45 Liedjes; 11.00 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlering en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Orgelspel; 12-00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Middag concert; 2.00 Eerste uitzending naar Ned-Indië door de N.C-R-V. Sprekers en Orkest; 3.00 Concert; 5.00 Kin deruurtje; 6.00 Landbouwhalfuurtje; 6.30 Onderwija- fonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Gra- mofoonplaten; 9.00 Causerie; 930 Chr. Radiokoor; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBOURG (1191 M.) 7-50 Kinderooncert; 8.40 Concert; 9.20 Vocaal concert; 10.50 Orkestconcert. BRUSSEL (509 MJ 1220 Concert; 130 Idem; 520 Idem; 6.50 Idem; 8.20 ld. KALUNDBORG (1153 M-) 3 20 Gramofoonmuziek; 3.50 Dansmuziek; 9.20 Zang; 10.40 Operamuziek; 11.25 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6.05 Zang; 9.20 Concert. HAMBURG (372 M.) 6.40 Concert; 7.40 Idem; 12.40 Idem; 2.30 Gramofoon muziek; 420 Concert; 8.20 Idem, 10.50 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.50 Concert; 5.25 Dansmuziek; 9.25 Concert; 11.05 Kamermuziek. DAVENTRY (15M M.) 1220 Orgelconcert; 3.05 Concert; 3.35 Concert; 5.05 ld.; 820 Promenadeconcehrt; 10.25 Gramofoonmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.50 Concert o.l-v. Ed. Flament PARIJS-RADIO (1726 M.) S.05 Gramofoonmuziek; 12.35 Idem; 12.50 Orgelconcert; 1.25 Gramofoonmuziek; 7.30 Idem; 820 Idem, 9-50 ld. MILAAN (331 ML> 7-20 Gramofoonmuziek 8.00 Idem; 8.50 Opera. ROME (441 M.) 9.35 Zang; 10.10 Gramofoonmuziek; 10.50 Dansmuziek. WE ENEN (517 M.J 5-30 Solistenconcert; .05 Concert. WARSCHAU (1411 M.) 5.35 Solistenconcert; 8.35 Concert; 1020 Dansmuziek. BEROMUNSTEB (460 M-T 5 50 Gramofoonmuziek; 9.30 Omroeporkest.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10