De Winkelweekfeesten. Raad Warmenhuizen. Plaatselijk Nieuws. (Vervolg Derde Blad.) De derde feestdag. Maandag, de derde feestdag, brak aan met grau we, weinig goeds voorspellende lucht. De regen viel bij stroomen neer. Geen wonder dat 't welslagen van de groote behendigheidswedstrijden op motoren in twijfel werd getrokken. Maar zie. tegen het aanvangsuur klaarde de lucht op, 't zonnetje waarnaar den geheelen morgen reeds verlangend was uitgezien, brak door de snel jagende wolken en het werd droog. Om 11 uur vond de loting plaats in „de Cérds" van den heer J. Schenk. Het bleek daarbij, dat 43 deel nemers zich hadden aangemeld. De motoren ronkten en was voor wie 't niet mocht weten, wel zeker 't beste sein, dat de wedstrijden voortgang vonden. Zoo was het dan ongeveer half 12, toen op het Sparta-terrein, daartoe door het bestuur bereidwil lig en belangeloos afgestaan, de eerste rijder startte. Er werd gereden op tijd met straf punten. Een tiental hindernissen van allerlei soort moest worden geno men. Met buitengewone routine draaiden de heeren om de opgestelde kegels of reden met durf de wip plank af. Bij het talrijk opgekomen publiek, er waren on geveer 600 belangstellenden viel vooral het zeil- kruipen en het kinderwagen rijden in den smaak. Door de auto van de radio-centrale werden de ge maakte tijden regelmatig afgeroepen, iets wat er de spanning terdege in hield. Om half twee waren de wedstrijden ten einde en kon worden overgegaan tot bekendmaking der prijs winnaars. We laten de gelukkigen hier volgen: le prijs A. Moeijes. Heerhugowaard, tijd 2 min. 1 sec., 0 strafpunten; 2e prijs A. Fink, Maasland, tijd 2 min. 7 sec., 0 strafpunten; 3e prijs P. Groot, Bus- sum, tijd 3 min. 26 sec.. 0 strafpunten; 4e prijs D. Zwart, Heerhugowaard, tijd 2 min. 33/5 sec., 2 straf punten; 5e prijs C. Spaan, Burgerbrug, tijd 2 min., 17 2/5 sec., 2 strafpunten; 6e prijs N. Kamp, Schagen, tijd 2 min. 25 sec., 2 strafpunten; 7e prijs J. de Graaf, Koegras, tijd 2 min. 30 sec., 2 strafpunten; Se prijs C. Rijsent, Medemblik, tijd 3 min. 2 sec., 2 strafpunten; 9e prijs Ter Hofstede, Enkhuizen, tijd 2 min. 39 sec., 4 strafpunten; 10e prijs F. Visser, Maasland tijd 2 min. 2 3,5 sec., 12 strafpunten; 11e prijs C. Groen, Enk hui zen, tijd 2 min. 9 sec., 12 straf punten; 12e prijs H. Rijsent, Medemblik, tijd 2 min. 2334 sec., 12 strafpunten; 13e prijs J. de Ridder, Alk maar, tüd 1 min. 542/5 sec., 15 strafpunten; 14e prijs J. Schermerhorn, Wieringerwaard, tijd 2 min. 22 sec., 15 strafpunten; 15e prijs J. Kaag, Enkhuizen, tijd 2 min. 19 sec., 16 strafpunten. De prijzen 1 tot en met 10 bestonden uit contanten varieerend van f30—f2. Voor de resteerende prijs winnaars waren door den heer Moeijes uit Heerhugo waard 3 bussen motorolie en door den heer Kamp te Schagen 2 verkeersspiegels beschikbaar gesteld. Door den heer J. Schenk werden met toepasselijke woorden de prijzen overhandigd. Spreker wees op 't goede verloop en dankte rijders, commissieleden en controleurs voor hun ijvpr en medewerking. Een speciaal woord van dank werd gesproken aan het adres van Dr. H. U. Nannmga die gedurende de wedstrijden op 't terrein aanwezig wilde zijn. Geluk kig was medische hulp niet noodig. Zoo was 't einde gekomen van deze goed verloo- pen wedstrijden, waaraan de Harmonie muzikale medewerking verleende. Herkemiings- en Sprookjesoptocht. Bij uitgezocht zomerweer, al is 't reeds eind Septem ber. werden de deelnemers om 3 uur opgesteld voor de Herkennir.gs- en Sprookjesoptocht. Het was tegen de- Vergadering van den Raad op Maandag 25 Septem ber 1933, des midags 3 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester; secreta ris de heer H. G. Rijs. Be raad is voltallig. Na opening door den Voorzitter wordt besloten de vaststelling van de notulen der vorige vergadering aan te houden tot de volgende vergadering. INGEKOMEN STUKKEN- De volgende stukken kwam in: ■Een schrijven van de afdeeling Schagen e. o. van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slij ters, waarin verzocht wordt met ingang van 1 Januari 1934 een meer dragelijke personeele belasting voor de koffiehuis- en restaurantbedrijven zal bestaan. B. en W. deelen den raad mee, dat de hoofdsom der personeele belasting op de biljarten met ingang van 1 Januari 1933 is verlaagd va.n f 20 tot f 10 en zijn van oordeel, gezien den financieelen toestand der gemeen te, dat niet verder aan het verzoek kan worden tege moetgekomen. Zonder discussie wordt aldus besloten. Een schrijven van de politieschietvereeniging ..Scha^ gen e. o." te Schagen om een jaarlijksch subsidie te willen toestaan van f 10. Daar in de begrooting 1933 op verzoek van de Ged. Staten de verschillende subsidies moesten worden ge schrapt. kan aan het verzoek fliet worden voldaan. Wordt goedgevonden. Een verzoek van het bestuur der afdeeling Wlarmen- huizen.Tuitjenhorn van het Wit-Gele Kruis om aan deze vereeniging voor het jaar 1933 alsnog een subsidie te te kennen van f 200. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. De Voorzitter herinert eraan, dat een dergelijk ver zoek een jaar geleden na overleg met Gezinsverpleging door het Wit-Gele Kruis is ingetrokken en dat later als het noodig bleek het verzoek zou worden herhaald De totaal subsidie blijft f 1000 en de f 200 wordt dan in mindering gebracht van die aan Gezinsverpleging, in verband met het vertrek van een der zusters. De heer Mink vraagt of dat wel billijk is tegenover Gezinsverpleging. Het kan zijn dat Gezinsverpleging evengoed het geld noodig heeft. Een deel van Warmen huizen is La.v. de ziekenverpleging er niet op verbeterd en het voorstel is spr. dan ook niet erg sympathiek. Als Gezinsverpleging in moeilijkheden mocht komen, zou dat spr. erg spijten. De heer Molenaar kan zich voorstellen, dat men voor Warmenhuizen liever 'n aparte zuster heeft; er moet nu eenmaal rekening gehouden worden met den veran derden toestand. De hooge subsidie is voorheen ver strekt om voor Warmenhuizen een wijkverpleegster te krijgen. Nu dat niet meer het geval is, is het niet on billijk dat de subsidie wordt verdeeld. De heer De Groot zegt dat als de nood aan den man komt, op de hulp van de zuster van het Wit-Gele Kruis tal kunnen worden gerekend. zen tijd dat een groote menigte, zich op het Torenplein had verzameld. In het gymnastieklokaal werd nog vlug de laatste hand gelegd aan costumeering en grimage. Toen had 't formeeren van de stoet plaats. Voorop reden op vurige paarden twee herauten in kleurige livrei, dan marcheerend de Schager Harmonie. In drie open rijtuigen zaten Burgemeester Cornelissen, de heer Waiboer. eerelid van de harddraverijvereeni- ging. de heer R. Brugman, voorzitter der Winkelweek commissie en de heer A. C. Roggeveen, In zijn qualitiet als voorzitter der jubïleerende harddraverijvereenlging, alsmede de commissie voor da winkelweek. We zagen in den stoet meerijden 15 historische figu ren, die zoo men weet de groote attractie vormden voor het publiek. Voorts reden eenige wagens mee, voorstel lende: „Sprookjes van thans" (Bruintje Beer, Mikky Mouse en Bulletje en Boonestaak). voorgesteld door de leerlingen van de Schager U.L.O.-school; Klein Duimpje het Aardmannetje en de geschiedenis van het gouden gansje, uitgebeeld door leerlingen van lagere scholen. Een jolige groep zagen we, n.1. „De Rattenvangers van Hameien, 't Geheel werd besloten door 't muziekcorps Winnubst uit Den Helder, dat met een tamboer maitre en 5 tamboers, een kranigen indruk maakte. De optocht werd door honderden gadegeslagen en algemeen was men zeer enthousiast. De verzorging liet dan ook niets te wensohen over. De medewerking van de landelijke Rijvereenigingen BuchephaJus en West- Friesland was als altijd gaarne verleend. We mpgen niet nalaten een woord van hulde uit te spreken voor de firma Joh. Gerritsen en Zn. uit Amsterdam, voor het uitstekende kap- en grimeerwerk, terwijl het cos- tuummagazijn „Het Voetlicht" eveneens uit Amsterdam alle eer van haar werk heeft De optocht maakte een rondgang door het feestvie rend Schagen, waarna op 't Torenplein de stoet ont bonden werd. Het was een glorieuzen middag, waarmee de commissie alsook allen die op een of andere wijze medewerking verleenden, hulde toekomt Na de sprookjesoptocht vingen op het Noord de volksspelen aan voor dames en hteren. De kruiwagen-race voor dames trok al zeer veel animo, wel 48 dames wilden hun geluk beproeven. De uitslag was ten slotte: le prijs mevr. Hoogschagen; 2e prijs mevr. Pronk; 3e prijs mej. Blaauboer; 4e prijs mej. Francken; 5e prijs mej. Peper. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Voor de heeren stond de traditioneele hemden-race op het programma. Hier was de uitslag: le prijs Bakker; 2e prijs J. Deutekom; 3e prijs Domper; 4e prijs A. Deutekom; 5e prijs A. Schoorl; 6e prijs Dekker; 7e prijs Francken; 8e prijs Peper. Des avonds werd wederom op het Kerkplateau een groote specialiteitenvoorstelling gehouden, 'n Groote menigte volgde met veel ambitie de verrichtingen der artisten en beloonden deze voor hun kranig optre den steeds weer met een applaus. Winnubst uit Den Helder speelde bij dit alles goede muziek. Inmiddels was overal weer de feestverlichting ont stoken en baadde de gemeente in een zee van licht. Om half 10 gaf Winnubst weer een taptoe. OPHEFFING TRAM SCHAGEN—WARMENHUI ZEN. We maken onze lezers attent op de kennisgeving in dit blad van de Nederlandsche Spoorwegen over de staking van de exploitatie van den Stoomtramweg- Warmenhuizen—Schagen, met ingang van 8 October a.s. AANBESTEDING. Door het Dqgelijksch Bestuur van de Banne en Polder Schagen werd aanbesteed het maken van schoeiingwerken langs de Lange Snevert. De begrooting was f 1629. Ingeschreven werd door: F. Schotten f 1470.J. v. Stipriaan f 1499.—; C. Blaauboer en v. d. Hoven f1575.A. Bakker f1689.wed. P. Stammes f 1712.—; S. Knüwer f1718.—; Jb. Bakker f1895.—; E. Spreeuw f2209.27; G. Koning f2235.—. Allen te Schagen. Gegund aan den heer F. Schotten. OVERGEPLAATST. Bij de Nederlandsche Spoorwegen zijn door de ophef fing van de tram Schagen—Warmenhuizen overge plaatst: de heer G. van Wakeren naar St. Pancras en E. Heemsbergen naar Wieringerwaard. De Voorzitter onderstreept die toezegging. De heer Mink zegt dat dit een mooie toezegging is, maar het valt spr. tegen dat die verdeeling reeds nu moet geschieden. De Voorzitter deelt mede, dat bij het overleg tus- sehen Gezinsverpleging en het WitrGele Kruis die mo gelijkheid reeds in uitzicht was gesteld. De heer Molenaar noemt als bate van Gezinsverple ging de verminderde uitgaaf aan salaris van de zuster, de heer Mink daarentegen wijst op de hoogere vervoer kosten van de zuster te Schoorl. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voor stel van B. en W. besloten. Voorts is ingekomen: Het besluit van Ged. Staten, waarbij de rekening de zer gemeente over het dienstjaar 1930, alsmede die van de bedrijven zijn vastgesteld. MEDEDEELINGEN. Bij besluit van Ged. Staten is goedgekeurd het raads besluit tot het aangaan van een kasgeldleening. groot f 15000. Bij Kon. Besluit ls goedgekeurd het besluit van den raad tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Bij Kon. Besluit is goedgekeurd het besluit van den raad tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Nog was ingekomen proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger; in kas was f 1362-78; idem van het gemeentelijk tuinbouwbedrijf, waarbij in kas bleek te zijn f 155.54. Alles bleek overeenkomstig boe ken en bescheiden te zijn. VERHURING LANDERIJEN DER GE" MEENTB. B. 'en W. stellen voor de landverhuring weder in het openbaar te houden en wel op Maandag a.s. Toegelicht wordt dat met een enkele uitzondering, alle landerijen zullen worden verhuurd. Alleen aan de IJsclub zal een perceel bouwland van ruim 3 bunder liggende aan den Oostwal, voor f 230 per jaar worden verhuurd voor het maken van een ijsbaan. Bij deze verhuring zullen geen borgen worden ge vraagd, evenwel onder voorbehoud, dat in sommige ge vallen de gemeente het recht zal hebben borgen te eischen. Tot zekerheid voor de gemeente zal een be paling in de voorwaarden worden opgenomen, dat de gemeente cessie kan erlangen van de producten die ter veiling worden aangevoerd. Het ligt niet in de bedoe ling deze bezwarende bepaling spoedig toe te passen, doch evenals tot nu toe zal de uiterste clementie wor- den toegepast Extra goed toezicht zal worden gehouden op het schoonhouden en diephouden der slooten. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. EEN SNERTDING. Van den Neutralen Bond van Land- en Tuinbouwers, afd. Warmenhuizen, was een adres ingekomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de abnormale huur, die de gemeente voor de landerijen vaststelt De Voorzitter stelt voor het schrijven voor kennisge ving aan te nemen. De heer Slot zegt dat in de vorige vergadering was besloten tot onderhandsche verhuring, maar B. en W. zijn daarop terug gekomen, omdat dan de raadsleden uitgesloten zijn land te pachten en ook omdat het niet juist wordt geacht dat de raad de huurprijzen bepaalt. Blijkens het ingekomen adres gaat een deel der inge- OOGONDERZOEK* INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. van GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GPATIS. zetenen niet aocord met de vastgestelde huurprijzen, maar spr. heeft ook andere geluiden gehoord. De prij zen zijn niet abnormaal hoog en er wordt uit het oog verloren, dat de verhuring geschiedt voor 4 jaren. B. en W. vonden het beter voor 4 jaren tegen een laag peil te verhuren, opdat, als de toestand beter wordt, de menschen in de gelegenheid zullen zijn wat vooruit te komen. De heer Mink wijst erop dat er sprake Is van een maximum huurprijs en dat, indien noodig, uitzondering gemaakt kan worden. De menschen maken zich noode- loos ongerust. De Voorzitter begrijpt ook die bezorgdheid niet. Als men nu nog niet weet dat de gemeente een zeer cou lante verhuurder is, dan leeren ze het nooit De heer Molenaar zou, als men daartoe het recht had, een dergelijk schrijven (als dat van den Neutralen Bond) zoo in de kachel gooien. De lasten worden ter nauwernood door de huren gedekt ,en dan durft men nog spreken van abnormale huur. Spr. noemt het adres een snertding. De Voorzitter grijpt naar den hamer. De heer Mink moet toch tegen deze uitdrukking van den heer Molenaar protesteeren. Men kan verschil van inzicht hebben. Maar adressanten hadden wat meer rekening moeten houden met wat de gemeente tot nu gedaan heeft Evenwel, tegen de uitdrukking van den heer Molenaar protesteert spr. De heer Molenaar: Dat laat me koud, ik ken de gestie van enkele van die heeren, ik weet de mentali teit van die heeren. Zonder hoofdelijke stemming wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. DE REKENINGEN OVER 1932. Door den heer Mink wordt rapport uitgebracht over het nazien der rekeningen 1932. Alles werd in volkomen orde bevonden. De gemeenterekening wordt voorloopig vastgesteld, ze sluit, wat den gewonfen dienst betreft, met en nadeelig saldo van f 22716-11, den kapitaals- drenst met een nadeelig saldo van f 441.93. De rekening van de gasfabriek sluit wat den gewonen dienst betreft met een batig slot van f 260.36. kapitaalsdienst met een nadeelig saldo van f 93-16.55; de rekening van het gemeentelijk tuinbouwbedrijf wees een verlies aan van f 2564.60, die van het Burgerlijk Armbestuur een na deelig saldo van f 2017.25, door de gemeente was een subsidie van f 6000 verleend. De Voorzitter dankt de commissie voor den door haar verrichten arbeid. Aan Mej. M. Mink en W. Dijkstra wordt een half jaar ontheffing van hondenbelasting verleend. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, zoodat sluiting volgt. u't de OMGEVING T A N n E N 1) hl K De laatste jaren is het de gewoonte geweest, dat den ouden van dagen van Zuidscharwoude en Broek op Langendijk een autotooht werd aangeboden, waarvoor dan ook personen uit Noordscharwoude en Oudkarspel hun luxe auto beschikbaar stelden. Nu echter ook voor Noordscharwoude en Oudkarspel een dergelijke auto tocht is georganiseerd, meent men, dat men ook van het goede te veel kan krijgen. Het comité Noordschar woudeOudkarspel heeft nu aan dat teZuldscharwoude Broek op Langendijk voorgesteld om elk jaar slechts 1 autotocht te organiseeren en dit om de beurt te doen Beslissingen daaromtrent zullen, eerlang worden geno men. BROEK OP LANGENDIJK. Tusschen een aankomenden beladen zandauto en den 59-jarigen A. de J. uit Oudkarspel vond een aanrijding plaats ter hoogte van den winkelier K. De J., welke op de flets reed, werd tegen het daar ter plaatse staando ijzeren hek gedrukt en aan beide beenen gewond, ter wijl zijn rijwiel geheel werd vernield. Door den chauffeur van de zandauto werd doorgere den. Gelukkig had een der omstanders het nummer op genomen, zoodat door de politie proces-verhaal werd op gemaakt. De heer de J. heeft in verband met zijn ver wondingen, zijn weg vervolgd per autobus. OUDKARSPEL. Wegens diefstal van vee uit de weide van T. K. is proces-verbaal opgemaakt tegen J. N. te Harenkarspel. NOORDSCHARWOUDE Denk om de rijwielplaatjes. Bij de Zondag gehouden controle op rijwielplaatjes is tegen een paar personen proces-verbaal opgemaakt, welke niet in het bezit van een plaatje waren. Concert Harmonie „Excelsior". Voor een vrij talrijk publiek werd Zondagmiddag door de harmonie „Excelsior" directeur de heer P. Pranger, een goed geslaagd concert gegeven in den muziek tuin, achter de O. L. school. De gespeelde nummers werden uitstekend vertolkt, terwijl het weer voor dit laatste buitenconcert zeer gunstig was. ZIJ PE T ZAND. Algemeene vergadering van de Vereen. Nut en Ge noegen te 't Zand, gehouden bij den heer Schrieken, op Zaterdag 23 September j.1. Door afwezigheid van voorzitter, heet de vice-voorzitter, de heer Jimmink, de 16 aanwezigen welkom, zijn voldoening over de nogal aardige opkomst der leden uitsprekend. Hierna worden de notulen der vorige algemeene vergaderig door den secretaris, den heer Blaauw, gelezen. Bedoelde, zeer uitgebreide notulen, worden hierna goedgekeurd en secr. door den voorz-, Dr. Oterdoom. die inmiddels te verschenen, dank gebracht voor de keurige weergave. Voor het nazien der boeken en bescheiden worden vervolgens benoemd de heeren J. Weij, N. D. M. Dek ker en J. Paasche. Bij monde van den heer Paasche wordt hierna medegedeeld, dat de zaak klopte. Uit de cijfers bleek dat de totaal-ontvangsten plus saldo vorig jaar bedrogen f 183.54, terwijl de uitgaven totaal f 130.21 beliepen. Ejndsaldo aldus f 53.33. De rekening wordt vervolgens goedgekeurd en dank gebracht aan de commisie. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren W. J. de Leeuw, W. Eriks en Dr. E. E. Oterdoom. Met resp. 13 en 15 stemmen worden beide laatsten her- ozen, waarna 2e vrije stemming volgt. De heer N. D. M. Dekker verkrijgt hierna 11 van de 16 stemmen "en is daardoor gekozen. Door Dr. Oterdoom en den heer Dekker worden de benoemingen geaccepteerd terwijl Eriks kennis zal worden gegeven, Na een korte be schouwing anderzijds spreekt voorzitter van de groote verdiensten van het scheidende bestuurslid de Leeuw, die toch een der oprichters van het Nut is geweest. Voorzitter heet vervolgens den heer Dekker welkom en twijfelt er niet aan of deze zal met zijn jeugd, kracht en enthousiasme een flinke steun voor het Be stuur zijn. Bij de nu volgende rondvraag brengt de heer Jim mink dank aan voorzitter voor diens in de vorige pe riode gedane werkzaamheden en hoopt dat de toe komst een opwaarts gaande stijging van het Nut mo ge brengen. Vervolgens sluit voorzitter de vergadering onder dank voor de opkomst en de gehouden aangena me besprekingen. Bij den heer W. J. alhier is als eerste hier in den om trek. het zoo gevreesde mond- en klauwzeer geconsta teerd. Bij den heer Joh. Vader, Oosterweg B 17, post 't Zand is aan komen vliegen een postduif met om een de$ pooten een groene gummiring, gemerkt A 555 en 7549 V.V.B. R.dam No. 33. C A T. T.A NT SOOG Vergeten eigendommen. Bij het opbergen der tent van de standexploitanten Vos en de Haan is een groot aantal voorwerpen, die dezen zomer op het strand en in deze tent achtergela ten zijn, voor den dag gekomen. De zeer uiteenloopende collectie bestaat uit diverse tasschen, badschoenen, mut sen, kinder-souspantalons. zonnekleppen, etc. etc. Hij of zij, die meent, dat er iets bij mocht zijn dat zijn of haar rechtmatig eigendom is, kan dat terug be komen bij geroemde exploitanten. W1ERINGERMEER SLOOTDORP. Landbouwwintercursus. Door de dorpscommissie worden pogingen in het werk gesteld om zoo mogelijk en in Slootdorp en Middenmeer beiden, een cursus te doen houden. We hebben ons licht eens opgestoken en het blijkt nu alreeds dat er groote kans bestaat dat beide cursusen zullen doorgaan, de aangifte is voor één cursus alreeds te groot, Het is wel een eigenaardig verschijnsel, waar in andere ge meenten een landbouwcursus met moeite wegens het getal cursisten kan doorgaan, hier in de Wleringermeer zooveel animo is, waar toch het getal inwoners nog niet zoo heel groot is. W 1 E R 1 N G E V De uitslag der met de feestelijkheden gehouden eta lagewedstrijd is thans bekend. 12 Winkeliers hadden fouten in hun etalages verwerkt en er zijn elf inzendin gen binnen gekomen van de foutenzoekers. De beste hiervan van N. Boersen Nz. uit de Beltstraat, welke den lsten prijs verwierf a f 5, met tevens veel lof van de jury voor de wijze van inzenden; 2e prijs f 3, P. de Graaf; 3e prijs f 2, Alb. Lont. Zaterdag had in het hotel de Haan een huizenveiling plaats, ten verzoeke van de N.V. Mij. tot uitvoering van Zuiderzeewerken, te Wieringen, ten overstaan van no taris Obreen. De uitslag was als volgt: No. L Ingenieurswoning, bewoond door Ir. Alma. hoogste bieder f 2000, B. H. Kraan; bij afslag gemijnd door den heer Haremaker, candidaat-notaris, voor 1 215Q. No. 2 en 3: Dubbele villa; opgehouden voor de som van f 5900. Keetje no. 1354, gekocht door N. Tijsen Sz., voor f 33; Keetje No. 67, gekocht door Hofstra voor f 33, Volkskeet No. 182, gekocht door B. Kat voor f 165; Fiet senhok No. 1353, gekocht door J. Nieuwenburg voor f 32. Houten woning met schuur te Den Oever No. 903, gekocht door D. v. Duin voor f 97. Totaal opbrengst 1 2510. Op het Amstelmeer zijn j.1. Zaterdagmiddag zeilwed strijden gehouden, waaraan 15 schepen deelnamen. Er moest een driehoekige baan 2 x worden afgelegd. In klasse B M. kwam als le uit Piet Bot, 2e Corn. Bakker, 3e Verburg; in de klasse Sloepen zeevaart school kwamen 2 deelnemers uit, waarvan lste werd Esselman. In de gemengde klasse kwam als eerste aan Quant en als 2de Rovers. Deze wedstrijd trok zeer weinig belangstelling. Van af den wal was er ook weinig van te zien. Alle deel nemers kwamen uit Den Helder. Nieuwe verkeersverbe tering. Aan het einde van .den nieuwen verkeersweg over Wieringen, daar, waar deze achter de o. I. school te Hippolytushoef ombuigt naar den Slingerweg, is een hek geplaatst, dat 'a avonds voorzien wordt van een roode lantaarn ten behoeve van een veilig verkeer. Naar wij van terzijde vernemen, wenscht men dit ver keer vooral in donkere wintermaanden nog meer te beveiligen en ligt het in de bedoeling om vóór de bocht een roode richtingaanwijzer te plaatsen en deze zoo mogelijk electrisch te verlichten. Door Z.E. den Minister van Waterstaat, is de weg over den Afsluitdijk ingevolge het Motor- en Rijwielre glement ingedeeld in de eerste klasse. Voorts is het berijden van den betonweg over den afsluitdijk mt rijwielen in beide richtingen gesloten verklaard. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning tot het bouwen van een woonhuis aan den Zwinstraat aan H. Grootemaat, tot het oprichten van een bergplaats aan den Gester- weg aan G. Dirks en tot den verbouw van het perceel garage Geel aan de Koningstraat. Verlof B. B. en W. hebben den heer Jb. Kuit, Slingerweg al hier, ingevolge de Drankwet een verlof B verleend. DEN OEVER Aan de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuider zeewerken ls door den Hoofdinspecteur van den Ar beid, Hoofd van de 6e District der Arbeidsinspectie, vergunning verleend tot het verrichten door mannen van 18 jaar of ouder van arbeid in twee ploegen, de dagploeg gedurende 9% uur en de nachtploeg gedurende 10 uur, voorts onder nader daarbij bepaalde voorwaar den, zulks op een tweetal dagen vallende tuschen 27 en 30 September, a.s. Too ver-Revue. Zaterdagavond trad alhier in de zaal van den heer S. Half weeg op Kin-Ben-Nivels. het wondermensch in zijn groote toover-revue. De belangstelling van het publiek was zeer weinig. Het was echter de belangstelling ten- volle waard. Om ongeveer 8-15 begon de voorstelling We kregen verschillende toeren van vingervlugheid, welke Ieders bewondering hadden. De doorgezaagde da me was wel het succes van den avond. Het geheel werd opgeluisterd door pianospel van den heer Zn, hetgeen natuurlijk de stemming verhoogde. Ongeveer 10 uur was het einde der voorstelling. Zondagmiddag en Zondagavond werden ook voorstel lingen van Kin-Ben-Nivels het wondermensch gegeven. WARMENHUIZEN Zondag j.1. hield de Hengelsportclub „de Dobber" wederom een vischwedstrijd en thans in het water rondom de Bleekmeer bij Oudkarspel. Welgemoed voeren om zes uur de deelnemers per motorboot van den heer Rijs naar het vischwater, maar de vangst viel ditmaal niet mee. Slechts een 70- tal baarzen werd buitgemaakt, maar dit kon de goede stemming onder de deelnemers niet bederven. Na het eindsignaal bleek dat de uitslag was: lste pr. W. d Vet, 2e H. Rentenaar, 3e C. Spoor, 4e M. IJff, 5e Jb. Kant, 6e P. de Vries, 7e C. Stroet, 8e P Stroet, 9e G. Kant, 10e C. Smit. HARENKARSPEL Vrijdag j.1. is door den arbeider J. N. te Waarland uit een stuk weiland aan den Laanderweg, gemeente Oudkarspel, een koe ontvreemd en deze aan een sla ger te Heerhugowaard te koop aangeboden. De politie, die heel spoedig lucht van de zaak kreeg, heeft den dader gearresteerd en naar Alkmaar overgebracht.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2