De Competitiewedstrijden. SPORT De Langendijker Groentenveilingen. Sportberichten uit Den Helder. Schagen I—Vrone I. 3—2. DE TWEEDE ZONDAG. AJAX VERLIEST. FEYENOORD WINT IN ZAANDAM. - GO AHAED HERSTELT ZICH. P-S.V. NOG NIET. KN-VJB^overzicht van 24 September. Er vallen weer tal en tal van aardige uitslagen te noteeren. De competitie hoe ook verguisd blijft rijn bijzonder pikant karakter behouden. AFDEELING I. Een nederlaag van AD.O. tegen Hermes was niet verwacht. Een verzwakt Ajax blessures van A.D.O. Ajax! moest het loodje leggen tegen Sparta (34). Feijenoord behaalde haar traditioneele 31 zege in Zaandam thans ook weer. H-F-C. hield zich goed tegen Haarlem (22) en VS. V. herstelde zich tegen 't -Gooi (10). tweede klasse. 't Zat. Weet-JFrisia in Alkmaar niet glad. De Alcmaria- nen wisten de oud-eerste klassers een punt te ontfut selen (1—1). D.W.S. boekte na de 50 op AJ.C, een beste 30 in Wormerveer. Kinheim en Z.V.V. speelden gelijk (33), hetgeen op het oog af zeer eervol voor Zaandam is. O.V.V.O, speel de tegen A.F.C. gelijk (11). Dat zijn al 3 punten in twee Zondagen denkt O.V.V.O. Binnen is binnen. Voor den regelmatigen gang van zaken was 't uit stellen van H.R.C.Zeeburgia jammer. In ZB won Blauw-Wit met 61 in Utrecht van D-O.S. E.D.O. herstelde zich in 't Gooi tegen B.F.C. (41). Velox zeer hoog aangeslagen won in Amsterdam van T.O.G. (3—1). Bloemendaal haalde een groote overwinning op Her cules (5—1-. AFDEELING H Stormvogels begon met een 4r—3 overwining op Hil versum. Excelsior herstelde zich volkomen. Na het debacle tegen Hilversum volgde thans een 5—0 zege op DEC. K-F.C. won in Rotterdam met 32 van Xerxes. D.F. C. sloeg HJ3.S. (2—1). V.U-V. verloor van R.CH (1—2) AFDEELING Hl- Go Ahead deed het beter dan verleden week. Een 81 overwinning op Hengelo mag er wezen. Enschedé won met 41 van haar plaatsgenoote. Vitesse verbrak de traditie door in Wageningen te winnen (10). A.G. O.V.V. met de goed „spillende" Kluin verloor van Tu- bantia (23). Terwijl PJ3.C. thuis door Heracles ge slagen werd. AFDEELING IV. Met P-S.V. blijft het slecht gaan. Thans verloor de Philipsploeg met 42 van Longa. Ook Eindhoven trof het slecht. Deze verloor in de mijnstreek van Bleyer- heide. MiddelburgM.V.V., de uitersten, raakten el kaar! M.W. won met 2—0. NA.C. sloeg B-V.V <en ïn den plaatselijken wedstrijd N.O.A.D.—Willem II won laatstgenoemde met 10. AFDEELING V- Velocitas maakte tegen Alcides een serie van 11 (11 1)! G.V.A.V. kraakte Friesland (6—0). Be Qulck heeft blijkbaar ook goede voornemers. Met 51 verloor Veen- dam thuis! Leeuwarden sloeg Achilles. Frisia won van 't slecht startende Sneek (10). ANNA PAULOWNA Alweer goed nieuws! De resultaten van jongstleden Zondag zijn weer hoewel niet onverdeeld gunstig. Het derde elftal ontving de Heldersche Boys 3. Het was een gelijke partij en zoowel de eindstand (44), als de ruststand (22) zijn er getuige van. Het tweede elftal speelde op Wieringen tegen Suc ces 3. maar kon het lang niet halen; 62 was 't voor de Wieringers. Op eigen terrein heeft B.K.C. 1 tegen Helder 3 ge speeld. Het resultaat was een klinkende overwinning (72), en het lijkt net of B. K.C. zeer veel presteert We raden onze lezers en de spelers in het bijzonder aan, niet al te hoog van den toren te blazen want er zullen sterkere tegenstanders komen als J.V.C. en Helder 3! Intusschen deelen we gaarne in de vreugde over het voorspoedige begin. Na 10 minuten heeft J. de Schipper de score geopend met een keihard schot. Helder maakt gelijk, B.K.C. doelpunt nog tweemaal en het is rust (31). Helder heeft na halftime voor den wind, maar dit blijkt voor B.K.C. geen beletsel om er 71 van te maken In de laatste minuten heeft Helder nog pogingen ge daan om op te halen. Ten deele slaagde men. Een van achter de uitlijn volgens velen) opgehaalde bal werd voorgezet en langs den totaal verraste verdediging ge zonden (72). Een toegestane penalty wisten de heeren evenwel niet langs de Schipper te krijgen. Spil, linkshalf en linker vleugel van B.K.C. hadden een besten dag. Zondag a.s. krijgen we B.K.C. 1H.R.C. 3. We zijn uitermate benieuwd! B.K.C. 2 gaat naar D.E.S., ten slotte spelen twee ad- spirant proefelftallen tegen elkaar. OPENING SPORTTERREIN. De groote vlaggen der afdeelingen voorop, daarvoor nog de trommelslager, marcheerden Zondagmiddag de le der der afdeelingen Anna Paulowna, Den Helder en Oudesluis van den Arbeidrs Sportbond, na zich in het clubhuis bij den heer W. Kossen in sportcostuum ge stoken te hebben .langs de Molenvaart naar café Slik ker. De afdeeling Anna Paulowna zou daar haar ter rein, gelegen achter het B.K.C-terrein, voor het eerst in gebruik nemen. Toen de jongens- en meisjes-, dames- en heeren sport beoefenaars zich op het terrein hadden opgesteld, sprak de heer D. Krouwel hen in het publiek toe. De afdeeling Anna Paulowna, die in haar nog kort bestaan zoo snel groeide, was aanvankelijk niet erg gelukkig met het kunnen huren van een geschikt sportterrein. Graag had men dit gehad in de omgeving van het clubhuis. Nu men daar echter niet kon sla gen, was men dankbaar voor de medewerking van de voetbalvereeniging B.K.C. en den heer Slikker, waar door het mogelijk werd het terrein, waarop men thans stond, te huren. Men had wederzijds beloofd elkaar geen afbreuk te doen, integendeel eikaars belangen te zullen behartigen. Had men eerder over een terrein kunnen beschik ken, dan had men van deze opening een .grooten dag willen maken. Nu was er slechts een korten tijd van voorbereiding en bij uitstellen van de opening zou men toch waarschijnlijk niet op alle uit te noodigen afdee lingen kunnen rekenen, omdat dan alweer competitie wedstrijden gespeeld moeten worden. Zeker had men anders ook de afdeeling Hoorn, waarvan men zooveel medewerking bij de oprichting mocht ondervinden, uitgenoodigd. Nu heeft men zich slechts bepaald tot de naaste buren, de afdeelingen Den Helder en Oude sluis, waarmee men in de toekomst toch ook het meest zal moeten samenwerken. Spr. dankte deze afdeelingen voor hun bereidwilligheid om hier heen te komen "en door hun werk luister bij te zetten aan de opening van het Sportterrein. De steun bij de oprichting ont vangen van de afdeeling va den Landarbeidersbond werd dankbaar herdacht, evenals het schenken van de vlag aan de afdeeling, door de echtgenoote van den penningmeester, mevr. Siebenga, Met den wensch, dat de afdeeling onder de goede leiding van den heer Delver voor de ouderen en Mevr. Van Zandwijk—Schenk voor de jongeren steeds in het belang van de sport en de arbeidersbeweging werkzaam moge zijn, verklaarde spr. het terrein voor geopend. De heer W.. Blok, voor de afdeeling van den Land- arbeidersbond en de heeren H. Delver en A. Slikker namens de zusterafdeelingen in Den Helder en Oude sluis, feliciteerden de vereeniging met het in gebruik nemen van het terein, waarna aan de jonge Pieter Jel- len onder leiding van mevr. Van ZandwijkSchenk de eer te beurt viel de eerste oefeningen voor het publiek te mogen uitvoeren. De heer Delver leidde eenig, vrije oeefningen, in massa door Den Helder, Oudesluis en Anna Paulowna uitgevoerd en niettegenstaande er dus drie verschillende groepen samen werkten ging alles keurig gelijk. Toesteloefeningen aan brug en paard volgden en tot slot speelde een elftal uit Den Helder tegen een elftal van Anna Paulowna een voebalwed- strijd. Er was, zoowel wat het meerendeel der spelers individueel als de elftallen ln hun geheel aangaat, dui delijk te zien. dat men in Den Helder reeds langer ge oefend had. Het Heldersche elftal was overwegend sterker, zoodat de stand by rust reeds 41 voor Den Helder was. Maar daarom lieten de Polderschen den moed niet zakken. Na de rust zagen we menigmaal een vinnigen uitval naar het Heldersche doel, maar de be kroning, een goed gericht schot, bleef uit Men bereik te echter door het harde wenken wel, dat Den Helder de score nog maar met twee punten omhoog kon voe ren en dus ten slotte met 61 won. BREEZAND. Jaarvergadering AD.O. De algemeene ledenvergadering van de Chr. voetbal vereen. A.D.O., in een van de kleine zalen van den heer Borst gehouden, werd door den voorzitter, den heer P. Moolenaar Bz. geopend met gebed. Na allen De besprekingen voor een aanvoer- regellng aan de veilingen. - De tuinders pakken zelf aan. - Regee- ringsmaatregelen in een kwaden reuk. - Geringe aanvoer aardappe len, zelfde prijzen. Weinig han del in pootaardappelen. - Iets la gere prijs voor roode kool. - Idem voor gele. - Belangrijke aanvoer witte kool. - Lagere prijzen. - Eer ste aanvoer Deensche witte. - Lage prijs. - Belangrijke aanvoer van nien. - Matige prijzen. - Drielin gen laag. - Nog groote aanvoer van boonen. - Voor mooie goede prijzen. - Bieten laag. - Peen goe de prijzen. - Bloemkool zeer bevre digend. Tomaten zoo goed als onverkoopbaar. - Druiven lager. De tuindersorganisaties, geleerd door de ervaringen, opgedaan in vorige winters, beginnen zich nu reeds bezig te houden met de vraajr, op welke wijze een aanvoerregeling kan worden vastgesteld, die de bes te financieele resultaten oplevert. Het is gebleken, dat op sommige dagen een te groote aanvoer op de markten is, op andere weer een te geringe. Dat dit op de financieele opbrengst van nadeeligen invloed is, is duidelijk en eveneens, dat het een handelsbe- lemmerende factor is. Wanneer toch de koopman niet in de gelegenheid is, voldoende inkoopen te doen, om zijn opgekregen orders te kunnen uitvoeren, is er groote kans, dat er klanten verloren gaan en het afzetgebied kleiner wordt. Waar men. vooral in den tegenwoordigen tijd, alles moet vermijden om de mogelijkheid van minder afzet te verkleinen, en al les moet in het werk stellen, om meer gelegenheid tot afzet te verkrijgen, is het begrijpelijk, dat het voor de tuindersorganisaties een aanhoudende zorg is, om een aanvoerregeling te krijgen, die aan alle eischen voldoet. Het gevolg van de verschillende be sprekingen, die in de veilingsbesturen over dit on derwerp zijn gehouden, zal dan ook wel zijn, dat voor de aanstaande wintel-campagne althans voor een groot deel daarvan, bonnen zullen worden uit gereikt, welke door den koopman kunnen worden gebruikt, om bij onvoldoenden aanvoer het benoo- digde uit de hand le kunnen koopen. Het bonnen stelsel, dat door velen ten doode was opgeschreven, zal dan weer herleven en het lijkt ons een zaak van wijs beleid, als men met de omstandigheden re kening houdt en geen nadeel wenscht te lijden door een te strak vasthouden aar principes. Daar is het tegenwoordig heusch de tijd niet voor. Moge er in normale tijden zelfs veel te zeggen zijn voor „een beetje geven en nemen', nu, in deze buitengewoon moeilijke tijden, is er alles voor. Het siert met dat al de tuinbouwers, dat zij in deze zelf handelend op treden en dat niet van bovenaf regelingen moeten worden voorgeschreven. Daarvan hebben ze reeds te veel en te onaangename ondervindingen. Wie de laatste dagen in tuinderskringen verkeerde en de geest beluisterde die sprak van hun ontstemming over de regeeringsmaatregelen, komt dat wel aan de weet. Van de instelling der Aardappelcentrale heb ben we daaromtrent de vorige week een hoekje open gedaan. Nu komt men weer met de registratie der tuinbouwbedrijven; het moest minstens 2 jaar vroe ger zijn gebeurd. Dan had men geweten, wat er zoo- al aan diverse groenten werd geproduceerd. Deze re gistratie zal naar het oordcel van vele tuinders al weer haar doel voorbij schieten, omdat men ver zuimt tevens na te gaan, wat er in andere agrarische bedrijven aan groenten wordt geteeld. De gegevens zullen dus onvolledig zijn en een teeltbeperking, wel ke op deze gegevens zal worden gebaseerd, zal op een fiasco moeten uitloopen. Geen wonder, dat de tuin ders wantrouwend worden, nu verschillende regee ringsmaatregelen hen al dieper in den put brengen. De aardappelenaanvoer week weinig af van dien der vorige week en ook in de prijzen kwam maar weinig verandering. Dit was wel te verwachten m welkom te hebben geheeten, bracht spr. in herinnering dat men op 1 September het één-jarig bestaan mocht herdenken en sprak den wensch uit. dat de vereeniging met dezelfde energie en opoffering, die de leden in dat eerste jaar getoond hebben, ook het tweede jaar mag ingaan en beeindigen. Uit het jaarverslag vernamen we dat het ledental van 8 gestegen is tot 35. Het eerste elftal speelde 32, het tweede 15 en de adspiranten 16 wedstrijden. Ook is in dat verslag vastgelegd de officieele opening van het eigen terrein, de reis naar Leeuwarden, de stichting van het kleedlokaal, de comp. en nederlaagwedstrijden. Het verslag van den penningmeester toonde aan dat er alle reden tot tevredenheid was over den stand van zaken. Bü de daarop volgende bestuursvergadering werden de aftredende voorzitter en secretaris met groote meer derheid van stemmen herkozen. Na behandeling van eenige huishoudelijk zaken, wekte voorzitter op dona teurs en begunstigers te wei-ven, drong nogmaals «an om op den ingeslagen weg voort te gaan en sloot de prettig verloopen vergadering met gebed. Zondag was het hier een rustigen dag, daar alleen Helder 2 thuis speelde. Het terrein van H.R.C. was nog steeds niet in orde. zoodat haar eerste elftal een ge dwongen vrijen Zondag had. Helder 2 speelde haar eersten thuiswedstrijd tegen het sterke Z.F.C. 3, dat met 32 zegevierde. De jonge ploeg van Helder heeft schitterend partij gegeven. Voor rust gaf de Z.F.C. linksbinnen zijn club de leiding, ter wijl dezelfde speler kort na rust de voorsprong ver grootte. Helder scoorde daarna door een strafschop te gen, maar onmiddellijk daarop maakte de Z.F.C.-mid- denvoor van een treuzelen van Wolf de Jong 31 en ondanks een belegering van het Z.-doel kon alleen Geert de Boer het net vinden, zoodat Z.F.C. een onverdiende 32 overwinning boekte. Het eerste elftal speelde in Krommenie tegen K.V.V. en boekte daar een benauwde 32 overwinning. Nadat voor rust, die met een 10 voorsprong inging, het spel der Helderschen heel goed was te noemen, zakte het na rust als een kaartenhuisje ineen en pas een kwar tier voor het einde kwam het elftal zijn inzinking te boven en wist nog net een 32 overwinning uit het vuur te slepen. Volgende week, wanneer de Kennemers op bezoek komen, zal er na rust evengoed gespeeld moeten wor den als daarvoor, anders ziet het er slecht uit voor de a.s. jubilaria Het 2e elftal van H.R.C. was het reserve elftal van de „Groote Zaansche" gaan bezoeken en keerde met een 10 zege huiswaarts. Het spel der roodjakken was zeer verdienstelijk en vooral hun voorhoede was goed op dreef. De Eilandbewoners deden het weer slecht. Na een 2—0 voorsprong verloren ze tenslotte nog met 3—2 van D.T.S. Over het algemeen droeg de wedstrijd een forsch doch eerlijk karakter, vooral Texel maakte zich hier aan schuldig De nieuwe speler, die uit een volksclubje kwam, vol deed goed en ook Winter speelde een goeden wedstrijd. Voor D.T.S. was deze overwinning een buitenkansje. verband met de bepalingen der Aardappelcentrale, waarover de klachten al meer toenemen. Voor blau we aardappels werd f 3 betaald, den vastgesteldon minimumprijs alzoo, zoodat de bouwer f2.25 ont vangt. Eigenheimers brachten f2f2.30 op en blau we Eigenheimers f2f2.60. Schoteche muizen wer den verkocht voor f 1.50f 1.60. groote voor f0.901. Bevelanders brachten f2 a f2.10 op. Met den handel in pootaardappelen vlot het nog maar niet. Voor Duitschland is geen vraag en ook Frankrijk beteekent voor den handel niets. De voor 15 November gele verde goedgekeurde pootaardappelen worden nog in de garantieregeling opgenomen. Bij dezen voortgang van zaken is het te voorzien, dat de meeste slechts den minimumprijs zullen opbrengen. Voor Duken werd f 1.50 betaald. Er was deze week een voor dezen tijd vrij belang rijke aanvoer van roode kool, waaarvan ook een deel naar het buitenland ging. Aan de Broeker veiling werd voor de mooiste van 3 a 4 pond van f2—f2.30 besteed, de grootste brachten f 1 op en de andere soorten, waarvan het gewicht tusschen de twee ge noemde inligt, gelden van f 1.10f 1.60. De hoogste prijs welke aan de veiling te Noordscharwoude werd besteed, was f 1.90; slechts op één marktdag, overige dagen f 1.60f180. Zoo goed als niets bleef onver kocht. De aanvoer bedroeg ongeveer 21 spoorwagens. Voor gele kool bestond maar weinig animo en waar de kooplust ontbrak, werden de prijzen nog lager. De hoogste prijs, welke deze week werd be steed, was f 1.50: dit betrof het allermooiste goed. Veel werd verhandeld voor flfl.30, terwijl enkele partijtjes van sterk afwijkende qualiteit zelfs den minimumprijs van f 1 niet konden opbrengen en dus voor vernietiging in aanmerking kwamen. De aan voer aan beide veilingen bedroeg rond 13 spoor- wagens. Witte kool was ook iets lager in prijs dan de vo rige week. Een groote zeldzaamheid was het, als f 1.70 werd gemaakt. De mooiste kool bracht over 't algemeen niet meer dan fl.30—f 1.50 op. Het grootste deel werd door de inmaakfabrieken ge kocht. Voor kool, niet geschikt voor inmaak, werd f 0.40—f 1.25 betaald. Enkele partijen waren onver koopbaar. Die moesten vernietigd worden. Aanvoer 70 spoorwagens. Deze week kwamen ook de eerste aanvoeren van Deensche witte kooi. Do prijs ervan viel ook niet mee. daar de allermooiste slechts f 1.60 opbracht. Een enkel partijtje werd voor f 1.30 verkocht. Verreweg de meeste bloemkool werd aan de Broe ker veiling verhandeld, nl. ongeveer 39000 stuks. De prijs was bevredigend. Voor de mooiste en grootste van de eerste qualiteit werd van f9 tot f 12 betaald; de kleinste brachten f4 a f6 op. Voor de grootste van de tweede soort kon niet meer dan f2 a f2.50 worden gemaakt, voor kleinere of sterk afwijkende qualiteit kon den minimumprijs van f150 niet wor den bedongen. Voor de zouters bracht die f0.75 op. Een vrij groote aanvoer van uien was er deze week, ongeveer 19 spoorwagens. De mooiste gele uien wer den voor ruim f2 verkocht, 1e laagste prijs, voor de minst mooie besteed, was f 1.40. Drielingen zijn zeer laag, ongeveer f 1 per 100 Kg De mooiste nep liep tot f3.30. Voor minder mooie partijen werd f2.60 a f2.70 betaald. Grove uien brachten f2f2.40 op. Belangrijk was nog de aanvoer van slaboonen. De mooiste dunne boontjes brachten ongeveer f7 op. op 't laatst der week zelf f8. De dikkere van goede qua liteit werden voor f2.20f2.80 verkocht, verschillen de partijen noteerden echter niet meer dan f2. daar aan de qualiieit is ontbrak ^nijboonen werden voor f2f5.10 verkocht. Aanvoer 50000 Kg. Voor mooie kleine bieten werd f 1.20fl.90 be taald, groote brachten 60 cent op. Voor groote peen werd een goede prijs besteed, nl. van f2.60 tot ruim f3. Kleine brachten 60 cent tot fl op. Tomaten waren voor een groot, deel onverkoop baar. Voor de beste A-qualiteit werd maar ruim f2 betaald. B bracht ongeveer denzelfdcn prijs op. C en CC gingen voor den minimumprijs van f 2 van de hand. Druiven waren echter goedkooper; Alicante bracht eerst gemiddeld f22, later slechts f20 op, Franken- tha Ier'gold van f 19f25. Voor rammenas werd f 1.60—12.10 besteed. Een slappe vertooning. Schagen kruipt door het oog van een naald. Onder geringe belangstelling heeft Schagen Zondag middag haar tweede competitiewedstrijd gespeeld. Deze keer was 't Vrone van St. Pancras, dat op bezeok kwam. De wedstrijd zelve, welke tenslotte een 32 zege aan Schagen bracht, viel danig tegen. We zagen niet 't Schagen I van voor eenige weken. Schreven we toen van goede kansen, thans moeten we een waarschuwend woord doen hooren. Het moet beter, het kan ook beter. Zóó zal geen goede plaats kunnen worden bereikt! Om even twee uur ving de strijd aan met een aanval op het doel der gasten. Een schot van Slingerland scheert de lat. In de eerste vijf minuten speelt de thuis club met 10 man, in welke periode van een groot over wicht is te spreken. Steeds weer komen de geelzwarten voor het heiligdom der Pancras-bewoners terug, en hard moet de achterhoede werken om een doorboring te voorkomen. By een der vele schermutselingen pro fiteert de Vries van een hem geboden kans en werkt den bal over de lijn, 10. Dan komt Schagen's 11e man in het veld. Vrone raakt wat ingespeeld en Prins krijgt zijn eerste werk, zij t een paar van vér afgegeven scho ten, welke hem geen last opleveren. Aanvoerder Rus steunt zijn voorhoede regelmatig en inderdaad zien we een oogenblik de oude vorm terug komen. Dekker op de linkervleugel zet onberispelijk voor. maar als Boon tjes wil schieten wordt hij wat hardhandig op zij gezet, iets wat den arbiter ontgaat. Nu moet de rechtshalf van Vrone uitvallen wegens een „knietje". De opstelling wordt in deze ploeg nu wat gewijzigd en de invaller zal de linksbuitenplaats bezetten. Deze invaller, een nog jonge speler, heeft veel goed werk verricht, al werd het hem door Vlottes en Plakman niet gemakkelijk ge maakt. Zoo gaat 't spel eenigen tijd op en neer en met beurtelings de partijen in den aanval. Vrone spant alle krachten in om de gelijkmaker te scoren, maar veel verder dan de achterhoede komen ze niet. Als R. Rempt eenige malen mist, ontstaan hachelijke momenten, maar doelman Prins weet door uitloopen gevaar te be zweren. R. Rempt moet nu uitvallen en zijn plaats wordt ingenomen door K. Rempt. Al wardt er geen fraai spel te zien gegeven, er zijn gevaarvolle momen ten te over. Slingerland, die steeds goed combineerde met Dekker en Boontjes ziet dan kans van dichtbij hard te scoren (20). Tot rust blyft deze stand be houden. De tweede speelhelft was even futloos als de eerste. De voorhoede deed bij momenten goed werk, de rech tervleugel van Schagen bleef er hopeloos uit, waardoor menige kans verloren ging. En het was wonderlijk dat juist deze vleugel steeds weer ln den aanval werd be trokken, terwijl de linker verwaarloosd werd. Die enkele ballen, welke Dekker en Slingerland werden toegespeeld brachten nog wel gevaar, maar aan de rechterzijde was en bleef 't zoeken naar den vorm. Vrone werkte hard en eindelijk mochten de mannen het genoegen smaken om de eer te redden 21. Dat gaat Schagen te mal. Als zijn ze wakker geschud, komen ze opzetten en na vele gevaarlijke momenten, waar de Vrone-doelman re soluut ln optrad, vergroot Slingerland de voorsprong, 3L Toen viel weer een inzinking waar te nemen, waarvan de gasten dankbaar profiteerden en den stand op 32 brachten. Meer en meer verstrijkt de tijd. Scha gen valt vooral in de laatste momenten danig af en ze ker tot veler verademing klinkt eindelijk het eindsig naal. De leiding was goed, zij 't vaak wat te streng. SCHAGEN 3—HELDER 5, 1—2. Het derde elftal van Schagen kreeg Helder 5 op be zoek voor de comp. Deze wedstrijd stond op laag peil. Schagen telde diverse invallers en zelfs moesten eenige adspiranten het elftal completeeren. Dat gaat niet goed, heeren! Zoo werd deze partij onnoodig verloren. Voor rust speelde Helder eer. aardig spel, waartegen over Schagen een systeemloos spel stelde. Keeper Bij- post heeft eenige malen op lofwaardige wijze in deze periode gewerkt en zijn doel voor meerdere doorboring gevrijwaard. De rust ging in met 2—1 voor Helder 5. Na rust kwam Sohagen er wel is waar wat beter in. maar dit werd niet in doelpunten uitgedrukt. Vooral voor doel bleef de doortastendheid weg. Zoo kwam met onveranderden stand het einde van een partij voetbal, waarin alle spanning ontbrak. SUCCES—ALKMAARSCHE BOYS, 0—5. De Boys hebben een hechtere ploeg en be gaan geen fouten! (Van onzen sportredacteur). Onze Wieringer sportverslaggever vertelt U elders in de sportrubrlek het verloop van den strijd, die met zooveel belangstelling tegemoet was gezien. Wij willen u in eenige regels vertellen wat we van het spel za gen en dachten. De winnaar favoriet. Bij de publicatie van het programma in het nummer van j.1. Zaterdag hebben we bovengenoemde zinsnede ingelascht en we hadden daar onze reden voor. De vierde klasse bestaat uit een aantal clubs, waarvan ons de kracht vrij goed bekend is. Van de „oudjes" als Schagen, D.T.S., Vrone en Texel heeft geen enkele een noemenswaardige vooruitgang gemaakt in den zomer. De Alkmaarsche Boys die op daverende wijze kampioen zijn geworden, hebben evenwel zulke goede vorderingen gemaakt, dat men ernstig met hun kampioenskans re kening moest houden. En Succes zag in de laatste maanden haar elftal door opname van enkele nieuw- lingen en een goede omzetting zoo verbeteren, dat er iii vriendschappelijke wedstrijden resultaten behaald werden, die de stoutste verwachtingen inhielden. Zoo speelde Succes tegen Z.F.C. 2 een wedstrijd als nooit te voren en werden Q.S.C. en Andijk beiden geklopt. Gemotiveerd was dus wel om de winnaar van de Wie ringer match voorloopig als favoriet te bestempelen. Succes stelt teleur. Het is evenwel een geweldige teleurstelling voor Wielingen geworden. Men verloor met 50! Er zal van Succes-zijde getracht worden deze nederlaag te verkla ren: met: ,.we hadden een bar slechten dag"; we drin gen er ter eere van de Boys echter op aan dat de Alk- maarders hard en hard gestreden hebben om te win nen. Deze strijd heeft niet de volle 90 minuten geduurd. De Alkmaarsche Boys hoefden slechts de vijandelijke veerkracht uit te putten. Dit was volbracht toen in da tweede helft de derde bal langs van 't Hof ging. De Wieringer ploeg is ons in dit opzicht het meest tegengevallen. Het voorloopig niet uitkomen van Nan Koorn moge een feitelijke zoowel als een moreele ver zwakking beteekenen, het gaat niet aan voor een ploeg van zulke goede spelers om den moed zoo gauw op te geven en als weerlo"os slachtoffer te fungeeren. Alkmaarsche Boys is een hechte ploeg. Er zaten geen „lekken" in. Zulk een „lek" ontstond er wel vele kee- ren bij de talrijke misverstandjes tusschen de Succes- middenlinie en achterhoede. Bij de Alkmaarders zou den we geen uitblinkers kunnen noemen. Dat is bij dit elftal, welks kracht in de eenheid ligt, ook geen be langrijke factor. De wedstrijd was voor de rust van de goede soort. Twee vurige, vlugge elftallen waren er aan het werk. die werkelijk hun uiterste best deden. Na rust. toen het met Succes goeddeels gedaan was toonden deBoys nog wel aardig spel, maar de spanning was er uit. Jammer was het voor den braaf spelenden Houtkoo- per, dat hij zoo op z'n arm viel. dat hy niet verder kon meedoen. Albert was Zondagmiddag heusch een beetje te forsch! Er leidde een goedo scheidsrechter. Ye hadden meer belangstelling vèrwacht.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6