HctyvWt cHoeLjou^ N.H.V.B.-UITSLAGEN. PROGRAMMA N.H.V.B. DIVERSEN. Uit Alkmaar en Omstreken. 24 September. 1 C: M.L.D.Succes 2 23 (onder protest van M.L.D.) B.K.C.Helder 3 7—2; WieringerwaardH.R.C. 3 34; PettenJ.V.C. 3—3. 2 E: WatervogelsTexel 2, 13; Dosko—H.R.C. 4, 1—2; Held. Boys—H.R.C. 5 3—0; 3 D: Sparta 3—Helder 5 1—2: Succes 3—B.K.C. 2. 6—2; KolhornWieringerwaard 2 73; D.Ë.S.—H.R.C. 7 33. 4 K: Texel 3—Helder 6, 3—5; Held. Boys 2—H.R.C. 9 9—0; J.V.C. 2—H.R.C. 8 4—0; Callantsoog 1—Watervo gels 2 31; 4 L: Petten 2—Dirkshorn 4—1: B.K.C. 2—Held. Boys 3 44, J.V.C. 3—Callantsoog 2. 4—3. Adspiranten P: J.V.C. a—H.R.C. a niet doorgegaan, daar J.V.C. a niet in de zware afdeeling wenscht uit te komen; Sparta aHelder a 00. OVERZICHT. H.R.C.'s herstel tegen Wieringerwaard op het ter rein van laatstgenoemde lijkt ons een vingerwijzing voor de opvatting dat de Racers alsnog op het goede pad terug willen keeren. Succes 2 won ook nu weer. Maar de zege staat nog niet vast, daar M.L.D. protes teerde. Een bal, die uit zou zijn geweest, moet toen nog uitgezet zijn, hetgeen Succes beaamd moet hebben. Enfin, men zoeke het maar uit. PettenJ.V.C. zal wel gespannen hebben. Het zijn twee rivalen, die elkaar in de tweede klasse meer dan eens in de haren hebben gezeten. De puntenverdeeling (33) vinden we voor J.V.C. eervoller dan voor de club der Vriesmannen. B.K.C. won van Helder 3 met 72 en heeft dus al een flink doelsaldo gekweekt. Tweede klasse. (DOSKO. kon het tegen Racing 4 niet bolwerken. Hel- dersche Boys zal wel een leidende rol gaan spelen. Aan haar eer was zij dan ook verplicht om met 30 van Racing 5 te winnen. Dat Texel 2 van de Watervogels zou winnen, had den we niet gedacht. Er eohijnt Ln de Texelsche lagere elftallen wel even meer kraoht te schuilen dan voor heen. De club van D. Dapper heeft tenminste ook een derde elftal laten indeelen. Derde klasse. D-E.S. deed do tweede schrede in de goede richting. Succes 3 was voor BJCC. 2 te sterk. Sparta 3 gaf goed partij tegen Helder 5. Kolhorn hield zich Wieringer waard 2 van het lijf (73!) Mogen er na zoo'n uitslag nog geruchten over ontbinding rond blijven gaan, Kolhorners? Vierde klasse. We ontwaren hier tal van nieuwe goden. In 4 K dee- len de „oude rotten" Callantsoog en J.V.C. 2 de lakens nog uit, terwijl in 4 L de scepter wel gezwaaid zal worden door Petten 2. 1 October a.8, 1 B: Bergen 1—K.V.V. 2: Z.F.C. 5—Schoorl L 1 C: Succes 2Wieringeowaard 1; Helder3—Petten 1; J.V.C. 1—M.L.D. 1: B.K.C.—H.R.C. 3. 1 D: Andijk 2—West Frisia 3: Hollandia 3Strand vogels 1; M.F.C.Nieuwe Niedorp; BerkhoutHollan dia 3. 2 D: C.S.V.Al km. Boys 2; Alkm. Boys 3Alcm. 4; Uitgeest 2Alkmaar 2. 2 E: Sparta 2Dosko 1; Texel 2—Held. Boys 1; H.R.C. 4-^-Helder 4; WatervogelsH.R.C. 5. 2 F: N. Niedorp 2Aartswoud 1; West Frlsla 4 Sijbekarspel 1. 3 B: KoedijkBergen 2; Egmond 1—Ursem 1; Schoorl 2Alkmaar 3: Alcmaria 5C.S.V. 2; 3 C: O.K.B. 2—Berkhout 2; V.C.L.—West Frisia 5; Hem 2Hoogkarspel 2; Oudendijk 2Andijk 2. 3 D: Helder 5Kolhorn; Wieringerwaard 2H.R.C. 7; D.E.S.B.K.C. 2; Succes 3Sparta 3. 4 D: Alkm. Boys 4Koedijk 2; Schoorl 3-Ursem 2. 4 E: V.C. L. 2—Twisk 2. 4 F: Alkm. Boys 5Alkmaar 4. 4 A: O.K.B. 2—M.F.C. 4; N. Niedorp 3—Aartswoud 2. 4 K: Helder 6—J.y.C. 3; Watervogels 2—H.R.C. 8; Texel 3Held. Boys 2. 4 L: Held. Boys 3—J.V.C. 3; Callantsoog 2—Dirks horn 2, Succes 4Petten 2. Junioren: West Frisia.Alkm. Boys. Adspiranten: Bergen aSohoori a; Koedijk aAlkm. Boys a; Alcmaria aD.T.S. a; C.S.V. aVrone a; M.F.C. aSijbekarspel a: Andijk aBerkhout a; H.R.C. aHelder a; J.V.C. aSparta a; Helder cH.R.C. c; Helder dHeld. Boys a; Sparta b-Helder f. (Alg. Sportblad). Overschrijving. Gevraagd: A. J. Zikkenheimer van Hellevoetsluit naar Helder: M. Wolters van H.R.C. naar Staatsmijn Emma; L. Adam van Grasshoppers (Zwitserland) naar H.V.V. Verleend: B. W. de Vet van Schagen naar Dirskhorn; J. Bakker van Rockanje naar Oudesluis; G. J. Witte van Wieringerwaard naar Oudesluis; M. Zeeman van Texel naar Twisk; J. van Hoek van Zeemacht naar Helder; W. Verdonk van R.C.Z. naar Zaandijk (zooals we dus zien wil de midvoor van het laatste N.H.V.B.- elftal weer tot zijn oude club terugkeeren)D. Dekker van Ursem naar Hollandia Ingetrokken: de aanvrage van N. J. Kooiman van Alcmaria naar D.T.S. (aanvrage was trouwens overbo dig). BestuurK. N.V.B. De heeren K. J. J. Lotsy, D. C. Spaan en H. Valke- ma, die aan de beurt van aftreden waren, zijn by en kele candidaatstelling gekozen. Protesteeren! Da Protestcommissie van den K.N.V.B. kostte in 19321933 f 2056.94. Blauw Wit betaalt hieraan f 129.60, Hollandia verprotesteerde f 49.85, West Frisia f 27.42. „Kanonniers-opleiding." Men Is 14 September j.1. te Rotterdam aangevangen met de uitvoering van het door K. J. J. Lotsy geensce- neerde plan omtrent de speciale voorhoedeopleiding. Twaalf spelers komen elke Donderdagavond op het Sparta-terrein samen. Deze campagne duurt 10 yjeken. Promotie in den N.H.VJB. Men wees ons er op dat behalve Wieringerwaard 2 dat er hard voor heeft moeten werken ook H.R.C. 7 naar de 3e klasse is overgeplaatst. Callantsoog, dat de tweede plaats bezette zou er veel meer recht op gehad hebben dan de Racers. We moeten onze lezers mede- deelen dat in den N.H.V.B. geen vast omlijnde promo tieregeling bestaat, maar dat er op utiliteitsgronden en naar billijkheid wordt gewerkt. In het onderhavige ge val schijnen de eischen der noodzaak aan die der bil lijkheid vooraf te zijn gegaan. Men blijve evenwel va.n den goeden wil van het bondsbestuur overtuigd en be denke tevens dat H.R.C. 7 weer een heel andere ploeg heeft dan verleden jaar. K. N. V. B- 3e klasse A. Allereerst verheugt ons de goede 52 overwinning op Meervco!;. waarmee Hollandia de competitie voort zette. Helder won an K.V.V. in Krommenie; de vruch ten van de training! O-S-V. bleek De Meteoor maar net aan te kunnen hebben (3—2), zoodat deze Amster dammers toch wel iets in de mars hebben. Reserve-klassen. Z.F.C. 2 klopte R.C.H. 2 in Haarlem (3—2). West- Frisia 2 overwon W.F.C. 2; Alcmaria 2 verloor met 1— 0 van D.W.S. 2. Racing 2 deed goed. door met 10 van K.F.C te winnen. Helder 2Z.F.C 3 23; O.S.V. 2— Alcmaria 3 —9—2; Volewyckers 2-iHollandia 2 5-2. .Alcmaria VlctrlxWest Frisia 11. - Het eerste winstpunt, is binnen. Alkmaarsche Boys I wint op Wieringen van Succes I met 50, terwijl „Alkmaar" haar uitwed- stryd met 20 van Andijk wint. Het. la de Alcmarianen gelukt, hun eerste winstpunt binnen te halen, en wel op het bezoekende West-Frisia. Ook thans is overduidelijk gebleken, de kracht van de verdediging en de macht van den witten aanval. Bijlsma, die de Alcmariagelederen. inclusief de back linie is komen aanvullen, blijkt steeds meer en meer 'n zeer bruikbare kracht te zijn en vele vijandelijke aan vallen worden door hwji onschadelijk gemaakt. Goed bijgestaan door den rechtsback Verweij en doelman Oudes, kan de Alkmaarsche verdediging er dan ook wezen en aan dit gedeelte ligt 't hem dan ook niet, dat de Alkmaarsche .successen niet grooter zijn. integen deel, nederlagen worden hier zooveel mogelijk voorko men. De halflinie valt nog steeds niet mee en is zwak ker dan voorheen. De spil de Grand, speelt wel een goede partij, doch Lengers was ook thans minder goed, terwijl van den rechtshalf Bijlsma, ook niet de ge- wenschte kracht uitgaat. De voorhoede is nog steeds het groote vraagstuk. Wel bracht men nu een veran dering aan, verhuisde Hamstra weer naar de linksbui tenplaats en werd Peereboom weer in de gelederen op genomen, maar al geheel blijft de aanvalslinie nog ver onder peil. Het lauwe spel van den rechtsbuiten Kep pel, het onproductieve van Hamstra, het nog te weini ge gevaar van De Jong. alsmedd het feit dat Rootring nog steeds geen voorhoede-speler wordt, maakt het geheel vrijwel gevaarloos. Wat van de Alkmaarscho ploeg gezegd is, kan vrij wel betrekking hebben op de Enkhuizenaren. Ook hier was de verdediging het beste deel. Van de halflinie viel de linkshalf Klopper, het meest op, terwijl in de voorhoede het binnentrlo bepaald zwak was. Overigens lieten de West-Fziezen die in de eerste klasse schijnbaar de noodige routine opgedaan hebben aar dige staaltjes voetbal zien, zeer ten genoegen van het talrijk opgekomen publiek. Over den wedstrijd kunnen we betrekkelijk kort zyn. Alcmaria verliest de toss en mag het eerst tegen wind in spelen. De eerste aanvallen zijn voor West Frisia en de Alkmaarsche verdediging moet handelend optreden Zij weet echter al het gevaar te bezweren. Ook Alcma ria kan eens een bezoek aan v. d. Zel's heiligdom bren gen, doch al eveneens zonder succes. Het spel van Alc maria doet eenigszins primitief aan, tegenover dat der Enkhuizenaren, die resoluut handelen. Een vrije trap. juist door Peereboom bulten het strafschopgebied ge nomen, verdwijnt over de lat, terwijl de diverse rood gele aanvallen door zwak spel van het binnentrlo', even eens niets opleveren. Als de Enkhuizenaren dan een corner krijgen te verwerken, brengt Zymni den stand op 10. Na eenige weinig succesvolle aanvallen der Alcmarianen, gaar een mooie kans voor de gasten ver loren, als Oudes zijn heiligdom verlaten heeft en Stel ling hoog over schiet. Zonder eenige verandering breekt de rust aan. Reeds dadelijk na rust loopt Alcmaria flink van sta pel, doch haar aanvallen zijn te onproductief. Toch zal het succes komen. Eenigen tyd later brengt Hamstra goed op en geeft aan Peereboom over, die een schuiver inzendt, die doel treft, waarmede de stand gelijk is, 1—2. Een vrijen trap op het West Frisia-doel genomen, levert niets op. Ook de Enkhuizenaren zitten niet stil en Oudes moet handelend optreden. Nieuwe Alkmaar sche aanvallen volgen, het publiek wordt enthousiast, en Alcmaria wordt steeds sterker. Behoudens eenige verwoede aanvallen van de gasten, bepalen zy zich hoofdzakelijk tot verdedigen. Ondanks haar meerder heid blijven doelpunten voor Alcmaria uit, eensdeels door het primitieve en te korte aanvalswerk. Zonder eenige verandering breekt dan hot einde aan. Alcmaria 2 liet zich in Amsterdam door D.W.S. 2 met 10 kloppen. Alcmaria 3 werd te Oostzaan door G^S.V. 2 met 9—2 gekraakt Succes I.Alkmaarsche Boys I, 05. De Alkmaarsche Boys zorgden wel voor de grootste verrassing, door Succes in eigen huis een flinke 50 nederlaag toe te brengen. Elders in dit blad zal men een verslag van deze ontmoeting kunnen aantreffen. Andyk I.Alkmaar I, 02. Het plaatselijke „Go-Ahead" heeft haar eerste com petitieontmoeting te Andijk, tegen de club van dien naam, met 20 gewonnen en dus geen onverdienstelij- ken inzet gedaan. De rust kwam met 10 voorsprong. De Andijker verdediging was niet zoo zeker als voor heen. Van de overige vierde klassers verloor Texel in eigen huis met 23 van D.T.S., terwijl Schagen met dezelfde cijfers van het bezoekende Vrone won. wieringen. succes i door alkm. 0—5 verslagen. BOYS I MET Succes I heeft op eigen terrein een gevoelige neder laag geleden. Het tempo der A. B-, een klasse vlugger, en een buitengewone vlugge voorhoede, in zijn geheel een elftal dat in de 4e kl. van zich zal laten hooren. Om half drie laat Bosma van Amsterdam beginnen- A. brengt den bal aan het rollen en direct gaan ze er vandoor, doch de S.-achterhoede weet de eerste aan vallen af te slaan. Ook S. onderneemt een aanval, doch de A.-achterhoede is uit goed hout gesneden en laat zich niet passeeren. In een zeer vlug tempo volgen de wederzijdsche aanvallen elkaar op. Na een kwartier spelen onderneemt A. een aanval, van 't Hof meent hem te onderscheppen, doch de A^-voorhoede is buiten gewoon vlug en krijgt den bal te pakken en schiet hem in 't verlaten doel. S.. niet ontmoedigd pakt flink aan en bij een S.-aanval krijgt Jb. Smit de kans gelijk te maken, doch de bal gaat naast. Weer een aanval en als v. 't Hof denkt te stoppen, springt de bal over zijn -handen en op gelukkige wijze vergrooten de Alkmaarders den voorsprong. Tot rust komt geen verandering in den stand. Even voor rust wodt de A^rechtsback geblesseerd en moet het veld verlaten. Na de rust is A. de meerdere in het veld. Gedurig zitten ze voor de S-vest© en de S.-achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden. De stand wordt tot 0—5 opgevoerd en A. B. heeft zijn tweeden wedstrijd op meesterlijke wijze gewonnen. De arbiter leidde uitstekend. s. speelde met een invaller voor Koorn. m ed. i—succes n, 3—3. D© Succes-reserves brachtenhet er beter af dan Succes I. waar wij een nederlaag verwachtten tegen de M.L-D.-ers. Als scheidsrechter fungeerde voor dezen wedstrijd de heer Kelder, M.L*D. wist al spoedig de leiding te nemen uit een penalty, doch voor rust had S. reeds de leiding heroverd. Na rust speelde S. een beste party, doch M.LJD. wist gelijk te maken. Even voor het einde nam S. weer de leiding, doch tegen dit doelpunt protesteerde M.L.D. Dus even afwachten hoe de protestcommissie hierover zal beslissen. M L D. be weerde dat de bal was uit geweest, wat de scheids rechter en grensrechter niet hadden gezien. succes mb.k.c. n, 6—2. Het derde elftal speelde zijn eerste competitiewed strijd en wist B.K.C. met 6—2 naar den Polder terug te zenden. Om twaalf uur laat Dekker beginnen. S. is de meerdere in het veld, en weet voor de rust reeds een 30 voorsprong te behalen. Na rust krijgt B-K.C. den wind mee en weet ook den S.-keeper tweemaal te passeeren. D-och de reserves voeren den stand op tot. 62. zoodat ze de eerste punten binnen hebben. Succes 4 en. adspiranten hadden vrij. A.s. Zondag Alkmaar 1Succes 2. Succes IIWierin gerwaard I. JULIANADORP. J.V.C.-Nieuw«. Zondag waren er weer drie elftallen van J.V.C. in actie, 's Morgens 10 uur ontving J.V.C. 3 bezoek van Callantsoog 2. Bij afwezigheid van den aangewezen scheidsrechter werd onder leiding van den heer L. Tig- chelaar gespeeld. Het was een spannenden wedstrijd, waarbij de successen beurtelings aan beide kanten wa ren. Eerst maakte J.V.C. 10, daarna werd de stand 1—1, met de rust was het 2—1. Callantsoog maakt weer gelijk, 22. Vla-k daarop maakte J.V.C. 32, weer ge lijk 33, tot een minuut voor het einde J.V.C. 3 de winnende goal maakte. Des middags 2 uur speelde J.V.C. 2 thuis tegen H.R.C. Vin. Voor de rust wist geen van beide partijen te doel punten. Na de rust. vlotte het by J-V.C. 2, dat ver in de meerderheid was, beter en wist ze den stand op 40 te brengen. J.V.C. 1 was by Petten 1 op bezoek en wist het daar tot een gelijk spel te brengen. De uitslag was 33. Dat belooft wat voor den volgenden Zondag, als J.V.C. I bezoek krijgt van M.LJ). L barsengekhorn. Zondag speelde D.E.S. haar tweede competitiewed strijd tegen H.R-C. 7, wederom op eigen terrein. Als eenigen tijd tevergeefs op den aangewezen scheidsrech ter is gewacht (vorig jaar kwam zooiets ook nog al eens voor en het schijnt, dat daarin nog niet veel ver betering ia gekomen) wordt met beider goedvinden on der leiding van den heer Spaans begonnen. D.EJ5. is vijwel de geheele wedstijd in de meerder heid geweest en als de ILR.C.-keeper niet in zoo goe den vorm was geweest, dan zou de nederlaag ongetwij feld veel grooter zijn geworden. De rust ging in met 10 voor D.E.S. en het einde kwam met een 31 over wining. Het gaat den goeden kant uit, D.E.S. Als de geest onder de spelers nu maar goed blijft, want dat, is een eerste vereischte, wil men tot behoorlijke resul taten komen, dan ia er hoop op een gunstig verloop van de competitie. De wedstrijd van dezen middag had een prettig ver loop en werd door den scheidsrechter op bevredigende wijze geleld. PETTEN. Voor Petten zette de competitie in met twee thuis wedstrijden. Onder leiding van scheidsrechter Bijlsma. die behoorlijk voldeed, ving om 12 uur de ontmoeting aan: Petten 2—Dirkshorn. Ondanks het feit dat P. met 10 man speelde zagen we reeds in den aanvang eenige goede aanvallen. Succes bleef in den aanvang eenige half uur spelen de midvoor een trough-pass van den spil benutte (10). Voor de rust bracht D.'s linkshalf met een voortreffelijk schot de partijen op gelijken voet. Onmiddellijk na de rust ontwikkelde P. een ge weldig offensief, dat vooreerst tot geen doelpunten leidde. D.'s keeper deed in deze periode uitstekend werk. Een goed schot van den P.midvoor was hem tenslote te machtig, 21. Nu was het met D. gedaan en door rechtsbinnen en midvoor voerde P. de scor© op tot 4—1. Petten 1J.V.C. 1. Toen beide ploegen zich op 't signaal van den plaatsvervangenden scheidsrechter had den opgesteld, misten wij bij Petten een drietal goede krachten, terwijl J.V.C. weer eenige oude krachten in haar gelederen had opgenomen, f Spoedig bleek, dat beide partijen vrijwel tegen elkaar waren opgewassen, al was dan P.. gesteund door den matigen wind, Iets meer in den aanval. Onverwacht loste P.'s midvoor van grooten afstand een hard schot, dat J-'s doelverdediger verraste (10). J. bracht nu eenige tegenbezoeken. Hierbij kwam duidelijk uit. hoe zeer de P.-verdediging last ondervond van het feit, dat de J.-midvoor nagenoeg de P.-kleuren droeg. De arbiter maakte hier terecht een einde aan. Inmiddels was P. meer in den aanval geraakt «en her haaldelijk gaf de kleine J.-<keeper blijken van zijn talent. Een fel schot van den rechtsbinnen bleek hem echter te machtig (20). Met dezen stand werd gedraaid. Enthousiast hervatte J- den strijd en met eenig geluk ontstond het eerste tegenpunt. Door een oneffenheid van het terrein verdween een overigens onschuldige bal tot ieders verbazing over 's keepers hoofd in de touwen (21). Toen kort daarna de Waard een voor zet van links benutte, meende de P-aanhang, dat nu de zaak wel in Orde was. J. dacht daar echter anders over. Met een geweldig élan wierp J. zich in den strijd en 't P.-doel beleefde benauwde momenten. J.'s aan voerder zag tenslotte zijn zwoegen beloond (3E). De linksbuiten kreeg daarna in vrije positie den bal toe gespeeld en de stand was gelijk. Eenige keeren_ kwam P. nog opzetten; we zagen nog een goed schot tegen de lat, maar door 't geblesseerd zijn van eenige spelers er werd tamelijk hard gespeeld ging er van het ge heel te weinig kracht uit. Ook J. had haar kruit ver schoten Met gelijken stand, 33 kwam het einde. CALLANTSOOG 1—WATERVOGELS 2, 3—L Het eerste elftal is er in geslaagd ook zijn 2en com petitiewedstrijd te winnen, van Watervogels II. Cal lantsoog, dat volledig uitkwam, won den toss. Van eenig overwicht van de C.-zijde was in het begin nog geen sprake, hoewel de W.-doelman het drukker had dan zijn collega aan de andere zijde van het veld. De C.-voor- hoede is zeer actief. Voor de rust weet C. 2 keer te scoren. Na de thee zien we hetzelfde spelbeeld. De C.- voorhoede blijft gevaarlijk. Voor een keihard schot moet de W.-keeper zwichten en voor de derde maal verdwijnt het leer in het W.-net (30). W. spant nu zijn uiterst krachten in om de eer te redden, terwijl C- slechts een defensieve houding aanneemt. Werkelijk in de laatste 20 seconden, dus op het nippertje, verkleint dc W^rechtsbuiten met een formidabele kogel den ach terstand (31). Onmiddellijk hierna blaast scheids rechter De Wit, welke als zoodanig fungeerde, door 't niet verschijnen van scheidsrechter Van der Meijden, het einde van dezen wedstrijd. De leiding was goed en rustig. VEENHUIZEN. Zondag werd de competitie door de v.v. V.C.L. voort gezet met twee uitwedstrijden. Het eerste elftal moest tgen M.F.C. 3 spelen en het tweede tegen Hoogkarspel 3. Daar beide elftallen enkele invallers telden, was er niet veel hoop op een overwinning. Doch ondanks dit wisten beide elftallen de overwinning te behalen. V.C. L. I won in een spannende strijd met 31 van M.F.C. 3. zoodat tot nu toe de punten nog in eigen home ge bleven zijn. V-C.L. 2 zegevierde met 5—1 over Hoog karspel 3. Voor de volgende week zijn er 2 thuiswedstrijden, welke misschien allebei te winnen zijn, dus play up boys! NIEUWE NEEDORT. Nieuwe Niedorp IAndijk II, 72. Twisk INieuwe Niedorp n 22. Hoogkarspel 2Nieuwe Niedorp 3, 3—2. N.V.V. I heeft de eerste twee wedstrijden wel gelegerp heid gehad ingespeeld te raken, en tevens het maken van doelpunten te demonstreeren. Volgende week te gen M.F.C. uit zal het eohter wel anders gaan. N.V.V. had vanmiddag Kaay weer op de linksbuitenplaats, wat een reuze verbetering is. De linkerwenk was hier- dooi; weer verreweg het gevaarlijkste aanvalsdeel. Al direct is N.V.V. in de meerderheid, aanval op aanval wordt op het Andijker doel ondernomen, voorloopig echter weet de keeper den stand blanco te houden. Een doelpunt kon elk oogenblik verwacht worden, zoo mooi als N.V.V. bij wijlen haar aanvallen opbouwde, dat moest tot succes leiden. Het was tenslotte Faus (die wij dezen middag in goeden vorm aantroffen), die met een ver schot N.V.V. de leiding gaf. Andijk probeert het ook wel, maar een achterhoede Reijnevan Herwerden •Blokker was voor haar zoo goed als niet te passee ren De Ar.dyker aanvallen leidden dan ook tot niets. n.v.V. doet het beter, als Deugd goed voorzet is Sepers er by om de hoogc voorzet schitterend ln te koppen op geregelde tijden, en neem zoo noodig 's avonds een Poster's Maagpil De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 fier flacon. Het mooiste van. alle negen doelpunten was gemaakt. Weer is het even later Sepers, die door de And ijker ver dediging wandelt en het derde doelpunt voor N.V.V. scoort. Met dezen 30 stand gaat de rust in. Grootes deed wijs om na de rust Wit in zijn plaats t© laten spelen. Grootes had n.1. zijn been verstuikt bij het onfortuinlijk trappen eener lange bal. Al met al een geheel veranderde opstelling. Sepers stond nu spil, Wit midvoor, Bakkum was bovendien met Kooij veranderd van plaats, zoodat een geheel ander N.V.V. de tweede helft begon. Het was Faus, die na eenigen tijd spelens na solospel het vierde doelpunt langs den Andijker doelman plaatste, u kwam Andijk voor een poosje goed opzetten. N.V.V., dat slapper ging spelen, bood ze hier toe de gelegenheid; een goede Andijk-aanval werd dan ook besloten met een goed doelpunt Echter was er voor hun geen moois aan, dat Faus er met een ver schot 51 van maakte. Toch probeerde Andijk het opnieuw en met succes ook 52. Nu N.V.V. weer als Bakkum eenigszins krachtig wordt aangevallen, plaatst Kooij de hiervoor toegestane vrije trap zoo mooi voor het doel, dat Deugd met een llnksch trap kan volstaan m er 62 van te maken. Een corner tenslotte bracht in direct het zevende en laatste deolpunt op. TEXEL I—D.T.S. L 2—3. Per traditie getrouw, hebben do eilandbewoners niet over D.T.S. op hun eigen terrein kunnen winnen. Het heeft er anders geducht gespannen, en liet is dan ook ongetwijfeld een fraaie prestatie geweest van D.T.S., dat de beide winstpunten mee naar Oud karspel genomen zijn. Hoewel Texel de vorige weck in Uitgeest tegen de gelijknamige club alreeds met 20 had verloren, zegt dit niets, want toen waren zij incompleet. Thans echter was het elftal geheel vol ledig. Voeg hierbij, dat in Texel de "overwinning al tijd zeer moeilijk te behalen is, dan is deze zege des te mooier te noemen. Den geheelen wedstrijd is er in zoo'n buitengewoon snel tempo gespeeld, dat het geen verwondering baarde, dat de spelers na afloop doodmoe waren. Laten wij echter de zaak niet voor uit loopen en ons bepalen tot het verslaan van den wedstrijd. Tegenover een geheel volledig Texel stelt D.T.S. het volgende elftal op: A. Kroon P. Schrieken, C. Kroon K. v. Meurs, Jn. Mulder, K. Kooij H. Kuiper, D. Kokkes, Jn. Dekker, J. Carnas, N. Kooiman. Wij zien hier dus, dat J. Schrieken aan dc partij ontbreekt. Hiervoor viel Carnas in, welke op de links binnenplaats werd opgesteld, terwijl Kuiper naar de. rechtervleugel verhuisde. Alzoo een hee'le verande ring, welke als heel goed moge worden gedebuteerd te hebben. Scheidsrechter was de heer Augustein, welke be houdens een vergissing vlak voor het einde, uitste kend heeft voldaan. Dekker won de toss, zoodat Texel aftrapte. Tiet begin belooft al iets heel moois. Razend snel golft het spel heen en weer. Zoo zien wij A. Kroon een ver naar voren gespeelden bal onderscheppen, of de D. voorwaartsen bestoken alweer het doel der thuis club. C. Kroon en P.-Schrieken staan weer een uit stekend partijtje te backen, hiermede op buitenge woon goede wijze bijgestaan door de halflinie. Toch komt door diezelfde halflinie Texel na een tiental minuten spelens aan het eerste doelpunt; Van Meurs tracht nog een bal het veld in te werken, maar met veel effect komt deze tenslotte op de schoen van den Texel midvoor Winter, welke zich geen oogenblik be denkt en over een haag van spelers, volkomen on- houbaar en onzichtbaar voor A. Kroon, doelpunt. 1—0 voor Texel. Steeds meer en meer dringt D.T.S. na dezen tegen slag op, Qiaar wij vreezen bet ergste, als bij een spo- radischen uitval van Texel, Kooij het leder in het strafschopgebied met de hand bewerkt. Keihard schiet Winter echter vlak naast den paal. Dc kans voor D.T.S. om gelijk te maken werd nu weer groo ter en de spelers beseffen dit dan ook volkomen. Zoo mogelijk werd het spel nog sneller en hoe de Texel- spil ook tracht het spel te verplaatsen, er is geen houden meer aan. Wij noteeren al bijna den gelijk maker, maar de. vervaarlijke schuiver van den voet van Kuiper weet,'de keeper meesterlijk corner te wer ken. Deze levert niets op. Eindelijk na een half uur spelen, weet Van Meur* raet een magnifiek boog schot vanaf de zijlijn gelijk te maken. 1—1. Nog is het D. niet genoeg. Onophoudelijk wordt de Texel keeper aan den tand gevoeld, en of de zenu wen hem parten spelen of iets anders, wij weten het niet, maar met meer geluk dan wijsheid houdt hij zijn doel al grabbelend en slaande schoon. Doch deze slaanmethode bezorgt D.T.S. de leiding, want als Dek ker goed inschiet, slaat de keeper den bal weer weg. Carnas is er als de kippen bij om het leder in dc tou wen' te loopen. Een keurig staaltje voetbal. Onder groote spanning wordt hierna het einde van dc eerste helft aangekondigd. Stand 21 voor D.T.S. Na de thee een overrompelend optreden van Texel. Het vlot. nu niet zoo goed meer in de voorhoede van D.T.s. als voor de rust, mede door het feit, dat Kokkes als vierde half fungeert. Texel komt al gevaarlijker voor het D. doel, maar de Kroonen en Schrieken ge ven geen krimp. Wij schrikken er van, als do rechts buiten plotseling een schitterende kans krijgt, doch gelukkig keihard tegen de lat kogelt. Toch weet Win ter na een kwartier spelens met een schitterend schot in den uitersten bovenhoek gelijk ie maken. De span ning binnen en buiten de lijnen heeft het maximum bereikt. Zoowel D.T.S. als Texel vechten thans met den moed der wanhoop verder, om het winnende 'oelpuut te maken. Dit gelukt tenslotte aan D.T.S. ">kker brengt den bal, na deze goed ontvangen te ebben van Carnas, uitstekend op. geeft op het juiste ioment door aan Kuiper, die doordat de beide backs -dkander „kraken", een vrij terrein voor zich heeft, en op het. doel afstormt. Een keihard schot, volgt, maar de paal brengt redding; de terugstuitende bal wordt nog veel harder ingeschoten, maar nu is hot raak. Hoewel de scheidsrechter aanvankelijk meende, dat de bal in buitenspel-positie gescoord was, kende hij toch tenslotte dit doelpunt toe. Nadat Kuiper nog in het zijnet had geschoten, wordt het einde van dezen wedstrijd aangekondigd. D.T.S.ors gaat zoo door. Het begin der competitie is ongetwijfeld een schitterend begin ge .veest. DIRKSHORN. De uitslag van de Zondagmiddag te Petten gespeel de voetbalwedstrijd tusschen de clubs Petten II en Dirkshorn, eindigde met 41 in het voordeel van Pet ten. NOORDSCHARWOUDE. Voetbaluitslagen van Zond"». Voorwaarts I—E.S.V. I 2—1. Stormvogels 2Voorwaarts 2. 24. R.C.B. jun. aVoorwaarts jun. a 24. Voorwaarts jun. bHollandia jun. b 30.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7