De Winkelweekfeesten Zijn laatste avontuur te Schagen Dinsdag 26 September 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9352 Daar was dan Zaterdagmiddag om 3 uur het bogenblik aangebroken dat de .Winkelweekfeesten werden geopend. Deze opening vond ook nu weer officieel plaats ten Raadhuize. waar zich liet Dagelijksch Bestuur onzer gemeente, de raadsleden, de leden van het bestuur der jubileerende Harddraverijvereeniging. van de winkelweekcommissie, van buurtcommissies en ver dere genoodigden verzamelden. Door de vriendelijke bemoeiingen van den ge- meentebode. den heer J. de Vries, had de raadzaal zoowel als de vestibule ccn feestelijk aanzien gekre gen door de vazen met mooie bloemen die waren ge plaatst. De officieele ontvangst en opening. De Burgemeester, de heer J. Cornclissen, deelde allereerst, mede, dat van den lieer J. Schooii Pz. een schrijven van verhindering was ingekomen en in welk schrijven hem was verzocht de beste wensrhen voor het welslagen van de feestelijkheden te willen overbrengen. Spr. heet dan uit naam van den Raad en liet Da gelijksch Bestuur dezer gemeente allen van harte wel kom. In het bijzonder geldt dat voor de winkehyeek- commissic 1033 en het bestuur der harddraverij ver eeniging „West-Friesland". Het is alweer verscheiden jaren geleden, dat in 'deze. gemeente een winkelweekfccst gehouden werd en het. was zeer zeker goed gezien, deze in tijden als de tegenwoordige, eenige jaren achterwege te laten. Op zichzelf ware misschien tegen een jaarlijksche winkelweek alleen evenmin eenig bezwaar als h.v. legen een jaarbeurs, doch tijden als deze leenen zich allerminst voor de onvermijdelijk daaraan verbonden feestelijkheden. Ik wil hierop niet verder doorgaan en de tegen woordig zoo vaak gebruikte en daardoor zoo afgezaag de woorden: „malaise", ..crisis" en „versobering" in dit verhand liever vermijden. Gij allen weet dit alles immers ook even goed als Ik. Wij willen alleen samen de komende feesten met opgewektheid vieren en trachten tijdelijk de zorgen van ons te zetten. Wat nu de winkelweek op zichzelf betreft, deze acht ik, ik zeidc hot op deze plaats reeds vaker, van het allergrootste nut voor een gemeente als Schagen. Ik hen overtuigd, dat de winkeliers ook ditmaal hun uiterste best hebben gedaan, hunne zaken zoo mooi mogelijk te maken. Wij weten wel en do inwoners der omliggende gemeenten weten het evengoed, dat in Schagen op zakengehicd geen sufheid en achter lijkheid heerscht, maar het is goed. dat dit een en kele maal nog eens in het bijzonder getoond wordt. Zij. die thans naar Schagen zullen komen, en. laten wij hopen, dat liet er vele duizenden zullen zijn, zul len echter nog iets anders kunnen zien dan winkels en feestelijkheden alleen. Zij zullen vergeleken bij vo rige jaren kunnen waarnemen, dat onze gemeente vele straten en mooie woningen rijker is geworden en zij zullen kunnen waardceren, dat zij althans uit sommige richtingen komende, onze plaats hebben kunnen bereiken langs goede buitenwegen. Laat mij de in deze nog ontevredenen mogen geruststellen, dat op dit gebied nog steeds verder wordt gegaan. Voor niemand uit de omgeving mag het straks een beletsel zijn in Schagen zijn inkoopen te gaan doen. Geachte leden van de winkehvcekcommissie, ik breng u dank voor de wijze, waarop gij u beijverd hebt, onze gemeente eenige aangename en nuttige dagen te brengen. Uw geachte voorzitter, met wien ik zooveel en zoo prettig onderhandeld heb. komt een woord van hulde toe voor de voorbeeldige wijze, waar op hij alles geregeld heeft en voor het vele. dat op zijn initiatief in het feestprogramma is opgenomen. Geacht bestuur van de harddraverijvereeniging „Westfiesland", van harte wensch ik u geluk met uw gouden feest. Veel hebt gij reeds voor onze ge meente gedaan, want niet gering is de verdienste van uwe vereeniging, die ons thans reeds 50 jaren de langzamerhand vermaard geworden, draverijen ge bracht heeft. Moge uwe vereeniging een lang bestaan gegeven zijn. (Applaus.) De heer R. Brugman, voorzitter van de Winkel weekcommissie, thans het woord verkrijgende, zegt: Het. stemt tot grootc voldoening en ik noem het een eer. mijnheer de burgemeester, dat u mij in de gelegenheid stelt tc uwen raadhuize de Schagcr Win kelweek te openen. Ik gevoel mij verplicht, u mijn welgemeenden dank te betuigen voor de aangename en welwillende wijze van medewerking, welke ik van u mocht ondervin den om de uitvoering van dc plannen als thans in ons programma zijn weergegeven, mogelijk te maken. Ik breng een woord van dank aan den vertegen woordiger van de Kamer van Koophandel, de pers en de vertegenwoordigers der plaatselijke vereend- gingen en aan allen die aan onze uitnoodiging om hier aanwezig te zijn, hebben gehoor gegeven: en voorts aan allen die, op welke wijze dan ook, hebben FEUILLETON. Humoristische roman van JOH BRANDT. T. Rolf bleef staan én staarde in het staag voorstroo- znende water. Nu kon het gebeuren. Deze verlaten plek scheer, hem voor zijn doel het geschiktst. Allereerst doorzocht hij nog eens zijn zakken. Het was bitter weinig, wat hij daarin vond. Zijn portefeuille bevatte slechts een pas en eenige brieven. In een groote boog wierp hij deze in het water. Daarna wipte hij op de brugleuning en haalde 'een revolver te voorschijn. Na het schot zou hij achter over van de brug in het water storten en verdwijnen. Tot tien wilde hij nog tellen. Een twee drie vier... On den landweg, die over de brug leidde, doken plotseling de schijnwerpers van een auto op. Hij verborg zich in het duister van het bruggenhoofd om de auto te laten passeeren. Maar op de brug scheen de motor plotseling te wei geren. Rolf zag, hoe de chauffeur uitstapte, de motorkap opsloeg en een onderzoek instelde. Hij scheen de fout echter niet te kunnen vinden, want een nieuwe poging bewees, dat auto niet van zijn plaats was te krijgen. Een dame, die in den wagen zat. maakte den chauf feur een verwijt over diens gebrek aan vakkennis, maar deze bleef het antwoord niet schuldig. Rolf be merkte het aan zijn woorden; de woorden kon hij niet verstaan. Uit dezelfde richting, vanwaar de auto gekomen was, naderde nu een motor. De bestuurder stopte. Rolf zag, hoe de dame zich tot dezen man wendde en hem blijkbaar om hulp vroeg. Doch hij maakte geen aan stalten om den chauffeur ta assisteeren. Bovendien Ter gelegenheid van het 50'jarig bestaan van de Harddraverij vereeniging „W est-F riesland". De eerste twee dagen door mooi weer begunstigd. medegewerkt tot de tot-standkoming van de Winkel week 1033. Het zal wellicht velen uwer bekend zijn. dat deze winkelweek is georganiseerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Harddraverijvereeniging „.West-Friesland", alhier. Het was reeds lang hekend, welke plannen dc Hard draverijvereeniging „West-Friesland" ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum in voorbereiding had. De Middenstandsveieenigingen alhier hebben dan ook gemeend, als blijk van waardeering voor al heigeen de Harddraverijvereeniging tijdens de vele jaren van haar bestaan, voor dc burgerij van Schagen heeft ge daan, mode tc moeten werken om dc komende dagen in alle opzichten to doen slagen. Het houden van een Winkelweek met de daaraan verbonden attracties werd als het beste middel be schouwd. Ook' de buurtcommissies hebben al het mogelijke gedaan, om. de plaats een feestelijk aanzien tc ge ven. Wij kunnen daarvoor niet dankbaar genoeg zijn. Hel is nauwelijks noodig te zeggen, dat ook de ge- hcele Schager middenstand gebukt gaat onder den druk der tijden. Maar is 't daarom juisl gezien, wan neer men hij de pakken gaat zitten? Neen. geachte aanwezigen, dc Schager middenstand ziet dat zeer te recht anders in. Wij zijn, naar ik hoop, er allen van overtuigd, dat wij vooruit moeten, en het. is daarom noodig dat de aandacht wordt gevestigd op onze plaats. Wanneer wij een en ander zoo bekijken, beteekent dit terzelfdertijd vooruitzien. Onze winkeliers hebben dc allernieuwste artikelen geëtaleerd en de prijzen hiervan zijn zoodanig gecalculeerd, dat het publiek bij deze gelegenheid zal zien. dat koopen in Schagen zeker zoo voordeelig is als elders. Er wordt hierme de tevens een poging gedaan om de omzetten te ver- verhoogen en wanneer dit mag gelukken, zal het de geheele bevolking van Schagen in meer of mindere mate ten goede komen. Ik hoop van harte, dat deze, van mij zoo innige wensch in vervulling zal mogen gaan. Tenslotte wil ik u, mijnheer de burgemeester, dank zeggen voor dc vriendelijke woorden tot mij per soonlijk gericht. Geachte aanwezigen, ik verklaar hiermede de Win kelweek voor geopend. (Applaus.) Dc Voorzitter van de Harddraverijvereeniging „Westfriesland", de heer A. C. Roggeveen, zegt ver volgens: Mijnheer de Burgemeester, v Geachte aanwezigen, Uit dc vriendelijke woorden, zooeven bij uwe be groetingsrede aan het adres der harddraverijvereeni ging „West-Friesland" gericht, meen ik te kunnen concludeeren, dat u en daarmede het gemeentebestuur ons streven om Schagen ccn voordeeligc en prettige dag tc bezorgen waardeert. Doch niet alleen uit uwe hartelijke woorden, maar ook uit de hij voortduring van u en van liet. gemeen tebestuur ontvangen medewerking en steun spreekt deze waardcering. Wij zijn daarvoor erkentelijk en zullen van onzen kant. niet nalaten te streven naai de mogelijkheid om onze draversdag te Schagen steeds meer bezoek te doen trekken. Ook zijn we erkentelijk aan de plaatselijke ver- eenigingen en particulieren, die ons in staat heb ben gesteld, het kampioenschap op de korte haan in Nederland, uit te schrijven op een wijze zooals dit voor ccn dergelijken belangrijken wedstrijd betaamt. Te gelegener tijd en plaats hoop ik hierop nog nader terug tc komen. Het was voor onze vereeniging een groote eer, dat de Koninklijke Ned. Harddraverij- en Renvereeniging uit de vele candidaten voor het kampioenschap, dit aan onze vereeniging toewees. Wij zullen trachten het vertrouwen door dc Kon. in ons gesteld waardig te zijn. Nog wil ik wijzen op de prettige en vriendschap pelijke samenwerking met de Winkelweekcommissie, zooals deze bij de voorbereiding der feesten is geble ken. Hierbij is ook nu weer naar voren gekomen, dat scheen hij deze te kennen; zij waren tenminste al spoe dig goede vrienden. De dame onderbrak hun kameraadschappelijk gesprek door den chauffeur op heftigen toon iets toe te roepen- Nu keerden zij zich gezamenlijk tot haar. hetgeen tot gevolg had. dat zij zich angstig in een hoekje van de auto terugtrok. Rolf meende, dat het nu tijd was om in te grijpen. Met opgeheven revolver trad hij op den groep toee. De beide mannen schrokken zichtbaar van deze on verwachte tusschenkomsit. Een oogenblik bleef Rolf onbeweeglijk staan. Hij vond zijn romantisch optreden in deze merkwaardige situatie zelf min of meer thea traal. Verlegen liet hij den revolver zakken en wachtte. De beide mannen maakten een einde aan de pijn lijke spanning door. na snel een blik met elkaar ge wisseld te hebben, op de motor sprongen en in de heerschende duisternis te verdwijnen. Rolf keek hem na, zoolang de lichtschijn van den electrischen lantaarn zichtbaar was. Daarna trad hij zwijgend op de auto toe en stelde op zijn beurt een onderzoek in naar de oorzaak van de panne. Reeds na eenige minuten slaagde hij er in de auto weer op gang te brengen en met een korte groet wilde hij zich verwijderen. De dame, die nog steeds als een verschrikte eek hoorn in haar hoekje zat, verbrak eindelijk het zwij gen;}. ■•Ik dank u zeer veel", zeide zij. Haar stem klonk zacht en schuchter. Rolf ontging de eigenaardige wijze, waarop zij zich uitdrukte. Hij was reeds weer met zijn eigen gedach ten bezig. „Rijdt u nu toch eindelijk door!" zei hij, bijna grof. De dame legde verschrikt haar beide handen op het stuur, maar trok ze onmiddellijk weer angstig terug. „Kunt u niet rijden?" vroeg Rolf geërgerd. Zij knikte slechts. Daarna boog zij zich uit den wa gen tot hem over. „Neemt u mij niet kwalijk." fluisterde zij, „ik ben zoo bang... zoo laat op den avond. Misschien hebben die beide mannen zich ergens verstopt om mij te overvallen..." Rolf luisterde plotseling scherp toe. Haar uitspraak had onmiskenbaar een Amerikaansch accent. Onwille keurig trad hij wat dichter op den wagen toe, De da- door samenwerking in Schagen iets flinks is tc he reiken. Laten we hopen, dat zoowel de winkelweek als de draverijen, die daarvan een integreerend deel uitma ken, zullen mogen slagen zoodanig, dat de resulta ten daarvan in de annalen der gemeente met gulden letteren kunnen worden geboekstaafd. Dat hopen we allen. (Applaus.) Dc lieer Ch. II. Th. Schmalz, voorzitter van de af- deeling Klein Bedrijf van dc Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, deelt mede dat het bestuur van deze Kamer zich laat verontschuldigen, doch den wensch uitspreekt, dat het streven van de winkel weekcommissie moge slagen. Het bestuur van de Ka mer geeft de verzekering dat het Schagen's midden stand ccn warm hart toedraagt. Dank wordt gebracht, voor dc vriendelijke uitnoodiging. Daarna wordt een glas wijn gedronken op het wel slagen van het feest en den aanwezigen een sigaar aangeboden, waarmede de feesten officieel zijn ge opend. Het feest in de Molenstraat. En nauwelijks heeft deze openingsplechtigheid plaats gehad, of muziek weerklinkt. Het is „Schagen's Harmoniekapel" die zich in een flink marschtempo naar de Molenstraat begeeft, waar dezen middag en avond de feestelijkheden plaats vinden. Het feest zet in. De Harmonie stelde zich op voor dc deelnemers aan den optocht voor kinderen met versierde rij- en voertuigen, uitgaande van de Buurt-commissie Mo lenstraat. Er waren 46 deelnemende nummers. Deze optocht is een groot succes geworden. Honderden en nog eens honderden trokken met de kleurige, fleurige troep dnor de gemeente. Dat. dc beoordeelingscommis- sie, bestaande uit de dames Mevr. Cornelisscn, me vrouw Brouwer en mevr. Setiels, geen gemakkelijke taak had, laat zich denken. Allen hadden zeer veel werk van de versiering gemaakt. In de stoet zagen we schepen van allerlei model, kaboutertjes, vliegma chines, een heidekoningin, ja. wat al niet. Zelfs de kleine ijscoman was aanwezig. Des avonds om 6.15 uur vond de prijsuitreiking plaats in 't Stationskof fiehuis. Hier bleek dat de volgende kinderen tot de gelukkigen behoorden: le prijs Kinderen A. en L. Eikema (Naar het strand); 2e prijs J. en L. Koning (Terug van den trein); 3e prijs Leo Schenk tSchager kleuren). Troost prijzen kregen D. Tump met Schip en I. Boon als boe rinnetje. Den jury werd dank gebracht voor het serieuse werk. We zeiden het reeds, deze optocht is volko men geslaagd en een herhaling t.z.t. is alleszins ge rechtvaardigd. Inmiddels waren dc kermis-attracties geopend en muziek klonk alom. De volksspelen op Nieuwe Laagzijde en in de Mo lenstraat trokken veel deelnemers en kijklustigen. Wat is er gelachen om het koppenslaan voor hoeren en wat deden de deelnemende dames haar best bij het touwtrekken! Dc prijsuitreiking, welke ten huize van den heer J. Boon plaats vond, bracht den volgenden uitslag: Koppensnellen voor heeren: le prijs A. de Jong; 2c prijs G. Kos; 3e prijs W. Bandt; 4e prijs A. Dom per. Touwtrekken voor dames: le prijs mej. J. Pool; 2e prijs mej. Spierdijk: 3e prijs mej. H. Dokter; 4c prijs mej. T. Bijlsma; 5e prijs mevr. F. Molenaar- Middelbeek; 6e prijs mej. T. Groot. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Mastklimmen. Ook voor mastklimmen bestond groote animo. Verscheidene heeren deden alle moeite in de spie gelgladde paal te klauteren, maar moesten hun po gingen al spoedig opgeven. Hier waren de volgende prijswinnaars: 1. J. Waiboer; 2. L. Koomen; 3. L. v. d. Belt; 4. W. Band; 5. L. Schoorl; 6. H. Limmers: 7. K. y. d. Mol len; J. Flapper; 9. C. v. Leeuwen; 10. A. Sleutel; 11. C. Smit. De belangstelling van de zijde van het publiek was ook nu zeer groot. De verlichting. Het is dan langzamerhand het uur, waarop de feestverlichting wordt ontstoken. Voor Stationsweg en Molenstraat vindt dat plaats door Mevr. Cornelis- sen. Schagen baadt weldra in een zee van licht. Het is een bijzonder aardig gezicht, die tallooze lampions en electrsche lampjes, lang Stationsweg, Molenstraat, Gedempte Gracht, Laan, Loet en Noord, terwijl die feestelijke aanblik nog wordt verhoogd door de licht mé nam, blijkbaar met het doel haar hulpbehoevend heid nog meer te doen uitkomen, haar groote auto- bril af en Rolf herkende Mabel. Hij sloot de oogen en perste de lippen opeen om het niet uit te schreeuwen. Nu, nu hij reeds een streep onder zijn leven gezet had. nu kruiste zij plotseling zijn weg. Dit was een gruwelijke speling van het lot, een toeval of een voorbestemming,... „Ik zou het erg aardig van u vinden", begon de Ame- rikaansche wesr met iets vleiends in haar stem, „als u zoo goed zoudt willen zijn mij naar huis te brengen wanneer u ten minste niets beters te doen hebt..." Nog slechts enkele uren geleden zou Rolf zich niets beters in de geheele wereld hebben kunnen wenschen. Nu echter leek het hem het beste aan dit alles zoo gauw mogelijk een einde te maken. Het was nutteloos nog langer te wachten en zich daarmee opnieuw aan de kwellingen, die hij, voor zij verscheen, had doorge maakt, bloot te stellen. ..Ik kan..." begon hij, tevergefse trachtend zijn stem een gedicideerden klank te geven, waar het was hem onmogelijk de afwijzing over zijn ilppen te brengen. Nog eens probeerde hij het: „Ik kan..."; maar ook dit maal zweeg hij na de eerste woorden. De Amerikaansche vatte zijn poging verkeerd op. „O, dat is heerlijk, dat u kunt ik ben u zeer dankbaar!" Nu moest Rolf wel aan haar verzoek gevolg geven. Langzaam, bijna onwillig, liet hij den revolver in» zijn zak glijden om daarna achter het stuur plaats te ne men. ..Waar wilt u heen?" vroeg hij kort. „Eigenlijk wilde ik naar Dresden", antwoordde Ma- bel. Nu zij van haar angst bevrijd was, werd zij bepaald spraakzaam. „Ik heb n.1. den trein gemist en ik dacht, dat ik er ook met den auto wel zou kunnen komen. Ik heb me laten vertellen, dat er een interessante exposi tie gehouden wordt. De portier van het hotel, waar ik logeer, heeft me een en ander meegedeeld. Schilderijen of boeken? ik weet het heusch niet meer, maar het moet in ieder geval vreeselijk interessant zijn." Rolf luisterde nauwelijks naar haar. Het avontuur kreeg langzamerhand een tragi-komisohe wending. In de hal van het Anhalter station, was hij bijna slaags ge raakt met Nebentau, die hem terug wilde houden. Was het Nebentau inderdaad gelukt hem slechts een paar seconden langer op te houden, dan zou de trein zonder hem vertrokken zijn. en had hij Mabel misschien nog reclames die wc hier en daar opmerken. En boven' dat alles steekt uit zoowel in eigenlijke als in figuur lijke beleekenis, de verlichte kerktoren, de toren wiens lijnen zich zoo bij uitstek leenen voor een dergelijke verlichting. Prachtig steekt hij tegen den niet-hcldcrcn hemel af. Een grootc menschenmenigtc beweegt zich reeds langs dc straten, bewonderend deze verlichting en vol belangstelling bezichtigend de étalages van onza middenstanders, die ook nu weer het beste cn mooiste te koop aanbieden. Ook de waterfontein, eveneens verlicht, in de Laan- sloot, doet het cn trekt groote belangstelling. De verlichting aan de boogbrug over de Laan- sloot, die aanvankelijk was aangebracht, en waar over we ook in ons nummer van Zaterdag schre ven, heeft men gemeend te moeten verwijderen met het oog op gevaar voor „aanraking". Had men ech ter niet beter gedaan liet verkeer over die brug voor deze paar dagen te sluiten? liet effect van deze ver lichting was ongetwijfeld heel aardig geweest. En dan weerklinkt tromgeroffel, gevolgd door mu ziek. Het is dc groote fakkeloptocht en lampionop tocht van dc kinderen der openbare lagere school, van de katholieke school en van de leerlingen der Landbouwhuishoudschool. I41 een vlug tempo, al zin gend en begeleid door Schagens Harmonie en onder leiding van het onderwijzend personeel, de kleinsten voorzien van een lampion, de grooteron van bran dende fakkels, komen ze daar aan inarchcercn door Schagen's straten en luister zettend aan het reeds zoo feestelijk aanzien van onze plaats. Algemeen was men enthousiast over dit program mapunt. dat ook, dank zij het gunstige weer, zoo bij uitstek slaagde. De Zaterdagavondmarkt, Een buitengewone Zaterdagavondmarkt voor uit sluitend Schager .kooplieden en Schager standwer kers werd er gehouden in de Molenstraat. liet gaf een gezellige drukte, waarbij de standwerkers onver moeid blekcu bij de aanprijzing hunner waren. De „sla'tjes" van de Landbouwhuishoudschool hadden grooten aftrek en was dan ook weldra „uitverkocht". Deze stand verkreeg den eersten prijs. De tweede prijs verkreeg dc heer J. Jansen, terwijl de firma L. Bolle met den derden prijs ging strijken. De jubileumdraverij. Ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan had de harddraverijvereeniging „Westfriesland" besloten om des Zondags een jubileumdraverij, een aparte draverij dus, tc houden en 0111 daarnaast dan op den gewonen Dinsdag de groote draverij om het kam pioenschap van Nederland te houden. En laten we liet maar direct neerschrijven, deze jubileumdraverij is uitstekend geslaagd. Ze werd we derom begunstigd door goed weer, terwijl het aantal bezoekers bevredigend genoemd mag worden, hoewel natuurlijk de groote toeloop op a s. Dinsdag tegemoet wordt gezien. Vooral de laatste ritten gaven een vin- nigen strijd tc zien. Vijftien paarden verschenen er aan de start, nl.: Weidlooper van R. E. Sormani, Rotterdam; Peti- tion van J. liaan. Wij de-Worm er; Miss Zelda Peter van G. v. d. Oord, Haarlemmermeer; Rabcnhaupt van R. van Leeuwen, Oegstgeest; Mary Magowan van C. Vergaij, Amsterdam; Anna Bradfords Guy van J. van Leeuwen Jr„ Beverwijk; Navnrra van A. Wit- teveen, Schoorl; Gretchen II van N J. Silver, Oude- sluis; Pieternel van W. Vessies, Beverwijk; Edna M van J. M. Schoon, Medemblik; Vitality van R. E. Sormani, Rotterdam; Our Uhlan B van J. A. Mooij, Wieringcrwaard; Roulette van G. Vos, Midwoüd; Fatina van J. Haan, Wijde-Wormer en Lady Bond van A. C. v. d. Veen, Haarlem. In hotel „De Beurs" van den heer C. Boontjes had bij monde van den voorzitter van „Westfriesland', den heer A. C. Roggeveen, dc prijsuitreiking plaats. Alvorens evenwel tot deze prijsuitreiking wordt overgegaan, wordt het bestuur uit naam van dc hee ren Hannema te Beverwijk en Haremaker tc Zaan dam, een mooi bloemstuk aangeboden, waarvoor de Voorzitter den heer Hannema. oud-jurylid, zelf niet aanwezig, hartelijk dank zegt en hem toewenscht dat hij nog lange jaren in gezondheid moge leven. Den heer I-Iannema, jurylid, brengt spr. ook hartelijk dank cn spreekt den wensch uit dat de heer Hannema de vereeniging nog jarenlang als jurylid, als anderszins de vereeniging ter zijde moge staan. Tot de prijsuitreiking overgaande, constateert de Voorzitter ipct voldoening, dat deze Jubileumwed strijd uitstekend geslaagd iflag worden genoemd. Spr. dankt den heer Oly, die wederom de handicap had verzorgd, zoomede den heer Haremaker, lid van het Bestuur van de Kon. Ned. Harddraverij- en Renver eeniging en het eerelid, den heer Waiboer, die weer trouw op hun post waren als juryleden. De derde prijs, f50, is voor deze draverij beschikbaar gesteld door de Schager Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging, waarvoor spr. namens het bestuur zijn erkentelijkheid betuigt. Vargczeld van spr.'s gelukwenschen reikt spr. daarna de behaalde prijzen uit, tw. den eerste prijs, f250, Lady Bond van den heer A. C. v. d. Veen, berijder dc heer J. van Leeuwen Jr.; den' tweeden prijs f 100, Weidlooper van den heer R. E. Sormani berijder de heer D. do Vlieger; den derden prijs f50, Rabcnhaupt van R. op het perron ontmoet. Onder deze omstandigheden was het toch waarlijk niet mogelijk dat alles aan het toeval toe te schrijven; dat moest een gril van het noodlot zijn. Het uitblijven van elk antwoord had Mabel tenslotte tot zwijgen gebracht. Stil zat zij nu naast hem en be wonderde de kalmte en de zekerheid, waarmee hij den, hem toch vreemden wagen, bestuurde. In een razend tempo snelden zij over den weg. De lichten van een groote stad doken voor hen op. „Dresden", kondigde Rolf kort en bondig aan. „Zijn we er al?" zei Mabel. „Dat hebt u vlug gedaan.** Rolf gaf geen antwoord. „U rijdt uitstekend,"prees Mabel. „Is dat misschien uw beroep?" Rolf keek op en in een, hem zelf onverklaarbare op welling beantwoordde hij de vraag bevestigend. „Op het oogenblik wel ja." „En hebt u een goede betrekking?" „Neen". Het antwoord klonk bepaald droefgeestig. Zij stopten voor het hotel. Een boy schoot haastig toe en opende het portier, maar Mabel maakte nog geen aanstalten om uit te stappen. „Voelt u er misschien iets voor bij mij in dienst te komen? Ik heb nog nooit zoo'n goeden chauffeur ge had. Wilt u?" aMabel legde zijn zwijgen verkeerd uit. „Wat het sa laris betreft, behoeft u niet bang te zijn. Ik betaal, wat u verlangt. Hoeveel?" „Daar gaat het niet om", antwoordde Rolf, ontwij kend. „Waarom dan?" Plotseling ging het Rolf door het hoofd, dat hij geen papieren meer had. Zijn portefeuille was hem immers voorgegaan op een weg, waarop hij het ding nu niet zou volgen. Wat moest hij zeggen? Hij deed een onsa menhangend verhaal over verloren arbeidskaarten, dat hem zelf zoo onwaarschijnlijk leek. dat hij vreesde daarmee Mabel's wantrouwen op te zullen wekken. Zij liet hem echter niet uitspreken. „Dat interesseert me niet. U bevalt me en die kleinigheden zal mijn ad vocaat wel voor u in orde maken". Zij stapte uit. Brengt u den .wagen in de garage en meld u zich dan bij mij." Zoo trad een nieuwe chauffeur, met name Müller, in dienst van Miss Mabel Wilkins uit Ohicago. v ,v v Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9