Raad Noordscharwoude. UlT de OMGEVING NEUTRALE BOND VAN BOEREN, LAND EN TUINBOUWERS. Sluiterstijd, heeren! Vrijdagavond acht uur vergaderde de raad dezer ge meente ten raadhuize. onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester; secretaris de heer K. G. Reinders. Alle leden waren aanwzig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van- welkom, waarna de secretaris de notulen der vori ge vergadering voorlas welke zonder op of aanmer kingen werden goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen kwam de Voorzitter te- Tug op het door den heer Kwadijk gesprokene omtrent de benoeming van den heer Joh. Oosterlee tot corres pondent der arbeidsbemiddeling. In de wet staat, dat de benoeming aan den Raad is, als niet bij verordening anders is beschikt. De opmer king van den heer Kwadijk is dus op z'n plaats ge weest, Voorzitter vroeg of de raad de benoeming van den heer Oosterlee kan goedkeuren. Niemand had bezwaar, zoodat het besluit werd be krachtigd. Proces-verbaal van kasopname van kas en boeken was aanwezig en was er op 7 Sept. in kas f 3391,95, wat overeenkwam met de boeken. Onder de uitgaven is een bedrag van f 3000 inbegrepen, wat op de Boeren leenbank is geplaatst. Van de afd Schagen en O. van den Bond van Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters was een verzoek ingekomen de personeele belasting voor de café's in deze gemeente te willen verlagen. B. en W. stelden voor dit adres bij de begrooting te behandelen, waartoe werd besloten. Van het Prov. Bestuur was de goedgekeurde wijzi ging op de begrooting 1932 ingekomen, met een admi nistratieve opmerking. Het bestuur van de R.K. Leesbibliotheek verzocht een subsidie te mogen ontvangen voor het jaar 1934. Zal bij de begrooting worden behandeld. Het gymnastieklokaal. Men was er niet voor. Toch werd tot den bouw besloten. Van het Prov. Bestuur was een schrijven ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat de Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, heeft medege deeld, dat het raadsbesluit van 16 April 1931, tot stich ting van een gymnastieklokaal, door de bepaling van art. 8 der wet van 4 Agustus 1933 is vervallen. In verband daarmeewerd het colege van B. en W. •uitgenoodigd te bevorderen, dat een nieuw besluit tot Stichting van een zoodanige lokaliteit worde genomen en dat dit besluit op grond van art. 2 der voormelde wet aan de goedkeuring van Zijne Excellentie worde onderworpen. Het lokaal zal voor openbaar zoowel als voor bijzonder lager onderwijs beschikbaar moeten wor den gesteld. Medegedeeld werd, dat, indien aan het nieuwe raadsbesluit goedkeuring wordt verleend, hier van de beschikking afhankelijk is op het door het be stuur van de R.K. Parochie van den H. Johannes den Dooper ingesteld beroep tegen het besluit van den Raad, waarbij medewerking tot de stichting van een gymnastieklokaal bij de R.K. Jongensschool wederom Is geweigerd. B. en W. stellen voor, een nieuw besluit te nemen, om een lokaal te bouwen en dit aan den minister ter goedkeuring te zenden. De heer Kansen vond het een eigenaardige zaak. Bij de aanstelling kwam er een brief dat het niet kon door gaan omdat het wetsontwerp Marchant was aangeno men. Spr. begrijpt er niets van. De Minister wil be zuinigen en nu worden wij van andere zijde aangespoord iom wel te bouwen. Spr. was er tegen om te bouwen, of er geld voor te geven. Het brengt meerdere belastingen tmet zich. De menschen moeten al genoeg ploeteren om kun belasting op te brengen, Voorzitter wees er op dat in het vorige raadsbesluit ds besloten o,m te bouwen. Daar houden Ged. Staten aan vast De wet Marchant is gekomen, maar als dit ciet het gevai was geweest, dan zouden de voorberei dingen tot den bouw al zijn gebeurd. Door de noodwet (moeten we het nog eens voorstellen. De heer Kansen wilde het aanhouden en een depu tatie naar den Minister sturen om dien te bewegen, dat niet moest worden gebouwd. De heer Kooi wilde het den Minister laten beslis sen. Spr. was het met B. en W. eens, over het niet bouden van besluiten De heer Schrijver zeide, dat het besluit niet fineer be hoefde te worden bekrachtigd, omdat er niets meer te bakachtigen valt Het aradsbsluis is door den Minister vernietigd. Spr. von het ongemotiveerd om dergelijke bedragen uit te geven. Het hangt WethouderOotjers al ang de keel uit. Spr. merkte op, dat Ged. taten een tijdstip bepaald wensch- fcen te zien, waarop het lokaal voor elkander zou zijn. Dat is bepaald en zullen Ged. Staten zich hieraan hou den. Spr. hoopte echter dat het besluit niet door den Minister wordt bekrachtigd. Na nog eenige stemmingen besloot m enmet 5 te gen 2 stemmen, die der heeren Duijves en Schrijver, opneiuw een besluit te nemen tot het bouwen van een gymnastieklokaal. Het uitbreidingsplan-Kwadijk. Onuitvoer baar geacht. In de vorige raadsvergadering had het raadslid, de heer A. Kwadijk een plan ingediend, om ter verruiming der werkgelegenheid een weg te maken van de Ooster straat naar het dorp en daarvoor de sloot tusschen de Hofstraat en de Langenstraat te dempen. Ook voor verbetering van bouwgelegenheid zou dit een gunstig object zijn. Men besloot in de vorige raadsvergadering dit voorstel In handen van B. en W. te geven voor het uitbrengen van prae-advies en kostenberekening. Bij monde van den Voorzitter werd nu door B. en W. Inoverweging gegeven, geen onderzoek naar de kosten tc doen instellen, omdat de kosten van dien aard zul len zijn, dat het onuitvoerbaar wordt. Ook als werkver- sohaffingsobject wordt het te duur. Het zou wel een verfraaiing der gemeente beteekenen als de Oosterstraat niet meer doodloopt, maar om het in werkverschaffing uit te voeren leent het zich niet. Ook.in normale tijden zouden er nog vele bezwaren zijn. Men heeft het bou wen van woningen aan het particulier initiatief over gelaten, wat wel goed is geweest. Eri s nu tweemaal zooveel aan de Oosterstraat gebouwd als door de ge meente. De ondernemers hebben wel de baten gehad, maar ook de risico. Als er heelemaal geen werkverschaf fing was en de menschen geheel op steun zouden zijn aangewezen, zou het een ander gezichtspunt geven. Spr dacht echter aan de werkgelegenheid bij den weg door het Geestmerambacht. het baggeren aanstonds en de komende kanalisatie. Er is geen gebrek aan werkver schaffing. Spr. hoopte, dat de werkloosheid over een jaar sterk verminderd zalz ijn, wat het gevolg zou zijn van een verbetering der omstandigheden der tuinders. Voor het bouwen komt straks genoeg gelegenheid aan den weg en de verbindingsweg tusschen den nieuwen weg en de Spoorstraat. B. en W. stellen tenslotte voor, niet op het voorstel in te gaan. De heer Kwadijk kan natuurlijk niet meegaan met het prae-advdes van B. en W. Het kost veel geld. dat weet spr. wel, maar de Wieringermeer kost de gemeen te ook veel geld. Het is spr.'s doel niet om het zoo maar ineens klaar te maken, Als aanstonds de weg klaar is, moet men weten, waar men met de werkloo- zen naar toe moet. Dan krijgt men er iets voor terug. In de Y.'ie-ingemieer niet. Het particulier initiatief moet houwen, wordt er gezegd, maar in een doodloo- pende straat wordt niet meer gebouwd. Spr. weet niet, of de kosten zoo hoog zijn, als door B. en W. wordt verondersteld. Dat kan een onderzoek uitwijzen. De Voorzitter merkte op, dat men geen onderzoek wil Instellen, omdat het vry zeker is, dat er toch niets van kan komen en men de mensohen niet wil blij maken met een doode musch. Ook den voorsteller niet. De heer Schrijver was wel voor een onderzoek. Spr. vond het eigenaardig dat er nu wel op de kosten werd gekeken, terwijl er bij het vorige voorstel heelemaal geen rekening mee werd gehouden. De heer Duijves had ook gedacht, dat men door een onderzoek tot het benoodigde bedrag kon komen. Spr. verwacht wel, dat het te duur is, maar door een on derzoek weet men het. De heer Kooi zelde, dat het plan-Kwadijk misschien wel goed zou zijn, als er niet meer wegen kwamen, waaraan kan worden gebouwd. Men zal Westwaarts bouwen inplaats van Oostwaarts. Wethouder Barten was het met den heer Kooi eens. Wat moet er gebeuren met het land, wat tusschen den weg in komt? Het is niet meer geschikt voor tuinbouw bedrijf. De heer Kwadijk wees hierbij op wat de Provincie doet. Daar vraagt men toch ook niet, wat zou dit en wat zou dat? Men doet wat men wil. Als het te duur is, moet het niet gebeuren. Spr. wees er op, hoe ook steden steeds worden uitgebreid, die hebben toch ook wel eens moeilijkheden. De Voorzitter zeide, dat dit plan niet in overweging kon worden genomen. Men verkeert thans nog in do gelukkige omstandigheid, dat er geen belastingverhoo- ging behoeft plaats te vinden. Wijs beleid zal zijn, als men besluit geen onderzoek in te stellen. De heer Ootjers sympathiseerde wel met het voorstel tot uitbreiding der gemeente, maar het moet geld kos ten. Dat kan in dezen tijd niet. Als de weg door het Geestmerambacht er eenmaal is. zal er gemakkelijk een parallelweg kunnen worden getrokken, welke veel goed- kooper zou uitkomen. Een onderzoek zou arbeid en kos ten voor niemendal zijn. De heer Kansen meende, dat men alle akkers zou moeten koopen langs den weg, wat ontzettend duur zou worden. De heer Kwadijk wees er ten laatste nog op, dat het geld, wat in de Wieringermeer wordt besteed, door de gemeente, weggegooid geld is. Het voorstel van B. en W. werd na eenige discussie aangenomen. De heeren Kwadijk en Schrijver stemden tegen. Overdracht Twuyverweg. Hoe lang nog? Voorzitter herinnerde aan het genomen besluit om bij te dragen in het groote plan van f 900. Door andere be sluiten van omliggende gemeenten is het hangende ge bleven en is een schrijven ingekomen van Ged. Staten T 4 N r, F, N D IJ K ZU1DSCHARW0ÜDE. In het lokaal van den heer Stoffers vergaderde Donderdagavond de afdeeling van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, onder voor zitterschap van den heer J. Klingeler. Meegedeeld werd dat, als uitvoering van een in de vorige vergadering genomen besluit een onder houd! heeft plaats gehad met den Inspecteur der di recte belastingen en met den penningmeester van het Hoogheemraadschap, over uitstel van betaling der be lastingen. Uitstel wordt in het algemeen wel eens gegeven, als men kan aantooncn, dat het noodzakelijk is; soepelheid wordt zooveel mogelijk betracht en om een dwangbevel te voorkomen, is het noodig, dat tij dig uitstel wordt gevraagd. De voorzitter leidt dan het punt „Tuinderssteun" in, door te wijzen op den buitengewoon ernstigen toe stand. waarin de tuinders financieel zijn geraakt, als gevolg van het uitblijven van eenigszins voldoenden steun dor regccring aan de tuinbouwers. Er moeten eiken dag betalingen worden gedaan, en het geld er voor ontbreekt. De ;enige uitweg is, dat de tuin ders eenvoudig naar het Burgerlijk Armbestuur moe ten gaan, noodgedwongen moet men dien kant uit. De heer S. de Boer is ook van oordeel, dat, de tuin ders op een of andere wijze geholpen moeten worden; alle maatregelen, waarvan verwacht werd, dat in den nood zou worden voorzien, blijven uit Welke hulp ook verkregen wordt, het komt toch uit dc ge meenschap, zoodat het er weinig op aankomt, of het B. A. helpt of de gemeente, of de regeering. De heer Du Burck doet eenige mededeelingen, over de gemeenterekening, waaruit blijkt, dat het al zeer moeilijk zal zijn, de begrooting sluitend tc maken. Het zal noodzakelijk tot belastingverhooging moeten ko men, en al is er die mogelijkheid nog door een op- centenheffing op de gemeentefonds-belasting in te voeren, groote verwachtingen op steun der gemeente moeten niet worden gebouwd. Spr. wijst op de slechte vooruitzichten wat de export betreft en concludeert, dat het de regcering zal mqeten ziin, die hulp zal moeten verleenen. Hij bepleit een groote demonstra tieve vergadering vanwege den N. B. te beleggen, met alle organisaties en corporaties, die met den tuin bouw verband houden. Wat betreft den gang naa* het B. A., hij kan het zich begrijpen, dat velen dien gang zullen en moeten doen. Misschien was er in dezen wat te verzachten door de steun aan de tuinders te laten uitkeeren over een in te stellen Maatschappelijk Hulpbetoon of een commissie naast het B. A. te belasten met de tuin dersondersteuning. De heer S. de Ruiter wil een minimumprijs voor de producten stellen. Ook andere sprekers- wijzen op den toestand, di recte hulp is nooc.zakelijk. De heer S. de Boer deelt mee, dat in October een toeslag op verschillende producten zal worden uitbe taald. De stap naar het B. A. is een zware, maar hij is zeer demonstratief. Verschillende besprekingen werden verder nog over dit onderwerp gevoerd, waarna kon worden vastge steld, dat de vergadering de noodzakelijkheid inziet vm het doen van don stap, om zich in dezen aller- uitersten nood tot het B. A. om ondersteuning te wenden; verwacht wordt dat alle valsche schaamte wordt afgelegd. De voorzitter doet daarna voorlezing van een in gekomen circulaire inzake de op 14 October te hou den algemeene vergadering van den N. B., waarbij wordt meegedeeld, dat de meerderheid van het hoofd bestuur wil voortgaan, om te trachten langs wettclij- ken weg het doel te bereiken, terwijl een minderheid den wettelijken weg wil verlaten. Op een desbetreffen de vraag wordt geantwoord, dat met den niet-wette- lijken weg o.m. bedoeld wordt het weigeren van het betalen van belastingen, waterleiding, licht enz. Na verschillende besprekingen kon als oordeel van de vergadering worden vastgesteld, dat bij het voeren van actie den wettelijken weg zal worden gevolgd. Over de noodzakelijkheid van het uitgeven van een vlugschrift, waarin de toestanden in het tuinbouw bedrijf worden uiteengezet, waren de meeningen ver deeld. Besloten wordt de afgevaardigden in dezen vrij mandaat te geven voor de Algemeene Vergadering, waar een voorstel dienaangaande zal worden behan deld. met voorstellen voor overdracht aan het Hoogheem raadschap. De inhoud is uit vorige raadsverslagen (zie Zuidscharwoude in dit nummer) genoegzaam bekend, zoodat wij den inhoud achterwege laten. De meerderheid stelde voor, op dit voorstel in te gaan Men had echter bezwaar tegen de clausule voor een eventueele verbreeding. De minderheid, de heer J. Ootjers kon zich hier niet mee vereenigen, dat bijgedragen wordt aan wegen bui ten de gemeente. Van het een vervalt men in het arw dere. Spr. zal tegen stemmen. De heer Barten was eigenlijk voor het groote plan. Het rijwielpad achtte spr. een belang voor het ver keer. Nadat nog enkele heeren hun stem hadden gemoti veerd werd het voorstel van de meerderheid van B. en W. met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Ootjers en Kwadijk, aangenomen. De rekeningen van 1932. Hierna volgde de voorloopige vastststelling der vol gende rekeningen 1932. De rekening van het electriciteitsbedrijf sloot met een batig saldo van f 3617.41; die van het gasbedrijf met een saldo van f 935.84. Alles was volgens den rap porteur, den heer Kooi, in orde bevonden. Spr. advi seerde tot vaststelling. Aldus besloten. De rekening van het Burg. Armbestuur gaf een voor- deelig saldo van f 292.35 aan en werd ook op voorstel der commissie voorloopig vastgesteld. De gemeenterekening sloot voor den gewonen dienst met een voordeelig saldo van f 20.558.14, de kapitaal- diejjst met een nadeelig saldo van f 24.519.23. Hierbij was een opmerking over het verdeelen van de leverantie van sigaren en brandstoffen over de verschillende le veranciers. Deze rekeningen werden ook voorloopig vastgesteld, waarna de Voorzitter de heeren dankte voor de geno men moeite. Bij de rondvraag vroeg de heer Kansen of de werk- loozen niet aan het baggeren kunnen worden gezet, waarop Voorzitter antwoordde, dezen avond juist een telegram te hebben ontvangen, waarin werd medege deeld, dat de regeling weer werd goedgekeurd. Het loon bedraagt f 0,25 per uur, regenverlet f 0.20 per uur. Of ficieus is spr. ter oore gekomen, dat er 8 uur moet worden gebaggerd, wat onmogelijk kan. De beer Kwadijk vroeg hoe het moest met de men schen die niet slikken konden, als deze regeling aan stonds geldt en de Wieringermeer wordt stopgezit Voorzitter antwoordde, dat voor hen misschien elders dan wel iets te vinden is. Verder zal op een vraag van den heer Kwadijk in de nieuwe urinoir een lichtpunt worden aangebracht. Daarna sluiting. DOOR SPIT AAN BED GEKLUISTERD. Kon zich nauwelijks bewegen. Nu dankbaar voor zijn herstel. „Ik leed aan spit in den rug", schrijft een man ons, „en wekenlang kon ik mij in bed haast niet bewegen. Ik onderging een behandeling, maar de pijn vermin derde niet erg Een vriend van me zei: .,Maar man, waarom gebruik je geen Kruèchen Salts? Neem het eiken morgen en je zult zien dat je die afschuwelijke pijn in je rug kwijt raakt." Toen heb ik het eiken morgen genomen. Ik ben nu aan de tweede flacon bezig en ik kan weer zoo goed werken als ooit, dank zij Kruschen. Ik vertel alie bekenden over Kruschen Salts. En ik zorg, dat ik altijd Kruschen in huls heb." C. B. Wat is de reden dat spit, rugpijn, rheumatiek en indigestie zoo spoedig zwichten voor Kruschen Salts? Qe werking van Kruschen op het geheele leger van de rheest voorkomende kwalen is een open geheim. Dat geheim wordt ontsluierd in de analyse op de flacon voor artsen en ieder ander te zien. Zes levens krachtige minerale zouten, düt is het geheim. De zelfde zes zouten, die de natuur noodig heeft voor Uw lichamelijk welzijn. Elk van deze zes zouten heeft een andere werking. Wat het ecne niet kan bereiken, dat doet het andere. Zij hebben een directen invloed op de spijsverteringsorganen, die tot gezond, regel matig functioneeren worden aangespoord. En wan neer Uw organisme werkt als een volmaakte machine zullen spoedig alle klachten vergeten zijn. U zult het heerlijke, vrije gevoel hebben van alle dagen te kunnen genieten, zonder een enkele kwaal of pijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en fl.60 per flacon. Let op dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Uitvoerige besprekingen werden gewijd aan het on derwerp propaganda. Men wilde trachten ook voet te krijgen in andere provincies en de vraag deed zich daarbij voor, of het niet noodzakelijk was, daarvoor een propagandist aan te stellen. Besloten werd de be sprek inren op de Algemeene Verg. over dit punt af tc wachten. De voorzitter komt terug op het gesprokene door den heer Du Burck, een groote demonstratieve ver gadering te houden. Na eenige bespreking besloot de vergadering op die idéé in te gaan en het hoofdbe stuur te verzoeken, de noodige stappen daartoe te doen. Nog wordt terug gekomen op het gesprokene van den heer S. de Ruiter, die wil dat de minimumprijs waarvoor de producten door de tuinbouwers zullen worden verkocht, door hen zelf zal worden bepaald. De heer S. de Boer wijst er op, dat dit niet zoo gemakkelijk is. De witte kool kan geplaatst worden, maar voor die producten, waarvan niet den noodi- gen afzet kan worden gevonden, is het zeer moeilijk en gevaarlijk. Hij wijst op den gang van zaken bij de bloembollen en bij de pootaardappels en op do maatregelen welke renomen worden ten aanzien van de teeltbeperking. De heer .Tb. Kramer wijst op het feit, dat de ge- steunden per slot van rekening zelf hun steun beta len. Laat men de hoogere inkomens, b.v. die boven de f5000 belasten en de hooge ambtenaarssalarissen. Op het lager onderwijs wordt maar voortdurend be knibbeld, maar niet op het hooger onderwijs. De heer Du Burck is het eens met den heer Kra mer, dat de verschillende gesteunden weinig in hun portemonnaie krijgen van de vele millioenen, die aan steun worden opgebracht, maar -.indt K.'s voorstel ling overdreven, alsof de hooge salarissen en inko mens ongemoeid worden gelaten. De ambtenaren hebben weldra een verlaging van in totaal 30 te incasseeren, en de hoogere inkomens, hoe goed het ook is, dat die worden aangepakt, worden den laat- sten tijd door verschillende maatregelen (b.v. 30 op centen gemeentcfondsbelasting) al belast. Dat op het hooger-ondcrwijs niet zou worden bezuinigd, is een verkeerde voorstelling van zaken. Dit wordt wel de gelijk gedaan. Na nog enkele besprekingen wordt besloten, het denkbeeld van den heer De Ruiter onder de aandacht van het congres e brengen. Bij de rondvr;v.g bepleit de heer S. de Boer, de noodzakelijkheid, dat de land- en tuinbouwers ook worden opgenomen in do sociale verzekeringswetten. De vergadering ziet de onbillijkheid van een en an der in, doch de heer Du'Burck wijst er op, dat na een 35-jarigen strijd de Bond voor Staatspensionneering er nog niet in is geslaagd, een premievrij staatspen sioen van f3.per week voor de oude werkers te verkrijgen. De vraag zal onmiddellijk worden opge worpen: Waar moet het geld vandaan komen? Nadat nog een paar inlichtingen zijn gevraagd, volgt sluiting. LANGS DEN WEG. Aama Paulowna. Vanmiddag was ik op bezoek bij een mijner kennissen toen de veldwachter binnenstap te. Na den gewonen groet met een: .kom binnen en ga zitten", nam onze Polizei 't woord om te vertellen dat hij een ernstig woord had met m'n gastheer. Wat dat dan wel was? De man had een zak aardappelen vervoerd naar z'n zoon, zonder vervoerbewijs en dat is een strafbaar feit. Onnoozel vroeg m'n vriend of dat dan ook al niet meer mocht Natuurlijk niet stoof de beschermer der Nederland- eche wetten op. dat weet je toch wel. Aardappelen mag je zoo maar niét vervoeren: ik zal het nu bij een waarschuwing laten, maar als het weer gebeurt, ga je voor minstens zes weken de petoet in. Toen m'n vriend tegenpruttelde, dat het toch tegen woordig bar was en er geen greintje vrijheid meer overbleef, kreeg hij ten antwoord, vrijheid leidt tot bandeloosheid en de aardappelwet zou in de toekomst een zegen worden, die een einde zou maken aan de crisis. De veldwachter zat geweldig op zijn praatstoel en draafde maar door, dat hun al maar meer werk op de schouders werd gelegd en dat er noodig nog een paar agenten bij moesten worden aangesteld. Gisteravond, zei hij, had ik weer een overtreder te pakken, die zich maar van den domme hield en net deed of hij van den prins geen kwaad wist. Als je me een knappe sigaar geeft, zal ik het j© vertellen, wat ik heb meegemaakt Steek maar op, zei m'n vriend en al dampende, vervolgde hij: Even na tienen, ga ik de ronde doen om te zien of de café's al zijn gesloten en jawel, daar had je het weer, bij brandde licht en waren z© aan het biljarten. Ik er heen. treed binnen, zeg goeie- navend heeren het is sluiterstijd. De nieuwbakken kas telein antwoordt: „Het komt terecht, ik zal de zaak vastmaken", en ik vertrek weer. Daar na een goed half uur op m'n surveillance, kom ik weer langs en hoor ik. dat ze nog aan 't biljarten zijn, wel verdraaid, wat zijn de menschen toch bru taal, denk ik en wil weer blnnenloopen maar de deur was vast en op m'n langdurig geklop doet do kaste lein open en vraagt doodonschuldig: ben je daar weer, wat is er aan de hand? Ik zeg: Man. ik heb je toch gezegd, dat het sluiters tijd ia. Nou, dat weet lk, is het antwoord, en ik heb toch aan dat verzoek voldaan en gesloten. Maar man, al je volk is nog binnen, die moeten er uit O, bedoel je dat, is het lakonieke antwoord, had je dan wat vriendelijker uitgedrukt, ik wil die bezoekers graag kwijt, want ik begin slaap te krijgen. 't Is toch wat, zei onze veldwachter, ik wilde geen proces-verbaal opmaken, maar je geduld wordt dik wijls op een zware proef gesteld. Ik vroeg belangstellend, hoe hij te weten was geko men, dat ik een zak aardappelen had vervoerd en toen werd ons door den ager.t de volgende waarschuwing gegeven: dat mag ik niet zeggen, maar wel, dat je ver raden bent en voorzichtig moet zijn met sommige van je beste vrienden. Hij haalde Socrates, den ouden Griekschen wijsgeer, aan, die eens gezegd moet heb ben:, O, Heer, bescherm me voor m'n vrienden, voor m'n vijanden zal lk zelf wel maatregelen treffen. Dat is 2000 Jaar geleden, maar de menschen zijn vandaag de dag wel meer ontwikkeld, maar niet beter gewor den, zei hij er veelbeteeknend bij en meteen ging hij ons verlaten. NOORDSCHARWOUDE. Door do Wielrennersvereenlging Onderling Genoegen werd een afstandsrit gehouden van 40 KM. Er werd gereden vanaf Koedijk, café Groot langs den Oostkant van het kanaal tot Schoorldam, vervolgens langs het kanaal tot Stol pervlotbrug en terug tot Koedijker vlot brug en terug naar café Groot, Voor deze 40 K.M. rit was een prachtige medaille beschikbaar gesteld voor diegene, die den koristen tijd had gemaakt, terwijl er tevens nog 4 medailles beschikbaar waren gesteld voor de volgende 2 eersten uit de A klasse en de twee eer sten van de B klasse. De snelste tijd werd gemaakt door den heer J. Kuiper in den tijd van 1 uur 5 minuten 55 sec. De tweede was C. Kos in 1.10.46, en de derde was H. Quant in den tijd van 1.10.54, Van de B klasse was No. 1 J. Smit in 1.10 en No. 2 A. de Vries in den tijd van 1.10.46. Alzoo werd door deze prijswinnaars een schitterende tijd gemaakt. Zondag wordt een uitdagingsrit gemaakt tegA het lid J. Renauld, over een afstand "van 128 KM., waaraan door verschillende rijders wordt deelgenomen. De te rijden weg is tweemaal dezelfde weg als werd gereden met de vaardlgheidsrit. De uitslag van de tweede gehouden competitie-wed strijd van de Sjoelclub is als volgt: K. Heidema—D. van Twuyver 811—1; J. Bullooper— J. Ootjers 14—6; J. Bleek—A. Visser 8—12; A. Boot— J. Schuit 182; P. KoemanJ. Deutekom 1271; G. van RijnE. Bos 164. De twee eerste cijfers geven de gewonnen partijen aan van de verschillende spelers, het laatste cijfer het aantal gelijk gespeelde partijen. Z IJ P E Naar wij vernemen, heeft zich voor het openbare vervolgonderwijs te St Maartensbrug, Schagerbrug, Burgerbrug en Oudesluis een voldccnd aantal leer lingen opgegeven, zoodat de cursussen daar ter plaatse dezen winter kunnen doorgaan. In de afgeloopen week zijn niet minder dan 43 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer aangege ven, waardoor het aantal gevallen is gestegen tot 63. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan den heer T. Roozing te Hazepolder vergunning verleend tot herbouw van een boerderij met woning aldaar. De levering van brandstoffen voor de O. L. scho len en het Raadhuis alhier is opgedragen aan den beer J. Nieman te Schagerbrug, zijnde den laag- sten inschrijver. ST, MAARTENSBRUG. Voor de harddraverij, welke des Dinsdag van kermis gehouden zal worden, werden de volgende paarden in geschreven: Miss Everharda, Miss Zelda Peter, Navarra, Anna Bradford Guy. Edna M, Notherman B, Lady Bond, Sal- ly Harvester, Queen Ethel St, L., Oro Setzer New Bold, ,Mary Magowan, Frettchen, Rabenhaupt, Rentner, Ta- tima, Petltion, Odessa, Nic. Hanry Eulogie Nordeck, Cathrien Spier, Idylle, Glossy Silk, Noma B. Bij gunstig weer belooft het een interessante drave rij te worden. 'T ZAND. Aangezien zich voor den cursus voor vervolgon derwijs aan de O. L. school alhier slechts 2 leer lingen hebben aangemeld, zal deze cursus niet door gaan. B. en W. van Zijpe hebben ingevolge de bepalin gen der Hinderwet aan den heer P. Kossen alhier vergunning verleend tot het oprichten van een slachtplaats. BtnSlNr, EPHOPN Óp 2 October a.s., des namiddags om 3 uur, zal de Commissaris der Koningin deze gemeente een be zoek brengen. In de afgeloopen week werden ter secretarie de zer gemeente 13 gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14