Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers. Radioprogramma CONGRES TE ALKMAAR. Een tamelijk bewogen vergadering. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zaterdagmorgen werd in „De Unie" te Alkmaar een Congres gehouden van bovengenoemden Bond. Voor de eerste maal was er politie in burger in de zaal aanwezig. Dit Congres werd gehouden naar aanleiding van de geringe resultaten welke de Bond sinds het te Hoorn gehouden congres, hoeft gehoekt. To ongeveer half elf opende de voorzitter, de heer 'A. Schermer-. Hoogkarspel, de bijeenkomst met een woord van welkom. Voorzitter memoreerde, dat men weer bijeen is, naar aanleiding van het congres te Hoorn, nu te bespreken hoe de actie nu moet worden gevoerd. Do vr aag is: hooft het Hoofdbestuur het goed gedaan of moet een andere weg worden gevolgd? •Slechts één weg is mogelijk. Do minderheid zal zich bij de meerderheid moeten neerleggen. Mocht men zich principieel niet met het besluit krtnnen vereeni gen, en in het openbaar tegen den Bond agecren, dit werd niet met het lidmaatschap vcreenigbaar geacht. Voorzitter deelde mode, dat het voorstel van dc meerderheid van het H.B. is, den wettigen weg tc vol gen. Spr. memoreerde de oprichting van den Bond met de door den Bond te volgen richtlijnen. De bond is te laat. opgericht om allen voor den ondergang to behoeden, maar toch nog tijdig genoeg om velen te helpen. Spr. herinnerde aan de vele po gingen tot samenwerking met de andere organisaties en do erkenning van ons werk door de Overheid, waarin men tenslotte is geslaagd. Men moet steun verwachten van do regeering en op do wijze, waar op men succes zal kunnen hebben. Politiek zal echter buiten den Bond moeten worden gehouden, men moet werken met bij de wet geoorloofde middelen. De heer Kennedv wilde een vraag over do orde doen. Spr. stelde het zeer op prijs dat er zakelijk wordt gesproken. Spr. wcnschtc dat de mcnschen voorzichtig zijn met hun woorden, daar er voor de menschen, evenals voor dc vliegen, op andere plaat sen, vliegenvangers in dc zaal aanwezig zijn. Wettelijk of niet wettelijk. De heer Vcltrop, de minderheid in het H.B., zeide, dat het vandaag een moeilijke taak is. om den toe stand verbeterd <e krijgen en tot eenheid te komen. Spr. betreurde het, dat er steeds door verschillende leden dc bedoelingen van elkaar worden in twijfel ge trokken. Spr. vroeg de aanwezigen elkaar te vertrou wen. We zijn allen bij den noodtoestand in den tuin bouw betrokken. Spr. merkte op, als minderheid steeds een vast beginsel te hebben gehad. Er is altijd voor een stuk brood en arbeid op de bres gestaan. Na 2V2 jaar is echter nog niets bereikt, ondanks het enthousiasme. Men moet tot de conclusie komen, dat de N.B. de invloed op de tuinders begint te verliezen. Spr. herinnerde in dat verband aan de demonstraties te Alkmaar en Amsterdam, waaraan velen deelna men, en de kringdemonstraties waarop dc belang stelling taant. De meerderheid heeft de taak een jonge Bond te leiden, niet goed begrepen en niet kunnen of willen uitvoeren. Spreker noemde de moeilijkheden waarmee de export heeft, te kampen. De regeering heeft zich als taak gesteld een gedeelte van den tuin bouw tc doen vallen en naar de werkverschaffing tc dirigceren. Ook om de loonen naar beneden te krij gen. Spr. merkte op, dat het H.B. niet is daargcstcld om contributie te ontvangen en deze tc besteden, maar om leiding te geven. Als wc de agenda nagaan, vindt men de grootste tegenstrijdigheden. Dc meerderheid erkent niet tc zijn geslaagd. Nu had men gedacht dat de minderheid een gemakkelijke taak zou hebben om aan te toonen, dat de andere weg moet worden in geslagen. Spr. wees op de taak van de vertegenwoor diging in de adviescommissie, die is aangenomen on- 'der het beding van „den mond potdicht houden". Dan is het wel mooi als men erkend wordt. De Neutrale Bond is opgericht omdat men het werk van dc andere organisaties niet goedkeurde. Nu is men met hen aan het confereeren aan dezelfde tafel. De oprichting van den N. B. was dus geheel overbodig. Spr. protesteerde er tegen, dat men de door de minderheid voorgestelde actie den wettigen weg zou verlaten. Dat is niet zoo. We willen actie en strijd. Er is honger hij hen die thans zijn gebleven. Verlaat men den wettel ijken weg als men het hongerlijden wil kenbaar maken door demonstraties op den weg? Heeft dc Regeering en dc Commissie van Vijf door het demonstratieverbod den wettigen weg niet verlaten. (Applaus.) Honger temidden van overvloed. Honger temidden van overvloed is misdaad. Spr. zeide, dat een groot gedeelte van dc tuinbouwers de oogen op ons gericht hadden. Dat is niet meer zoo. Dc oogenblikken, dat de menschen strijdbereid wa ren, zijn voorbij gegaan aan het H.B. Wij hebben niet hot spit afgebeten. Dit is gebeurd door hen, die door ons afgekeurd werden, d-I. door den L.T.B., die de monstreerde en waarvan veel notitie werd genomen Demonstreeren is alleen de weg tot het succes. (Appl.) De heer G. Groet, Warmenhuizen. merkte op, dat er in de bladen op de oppositie wordt gewezen als op z.g. Van der Lubbe's. Men moet tegen het kapi talisme strijden. Spr. zeide dat men de menschen die door het kapitalisme worden benadeeld, moet helpen. De aardappelcentrale is ook een onding. Daar houdt men zich ook niet. De N. B. is steeds voor het verhinderen van verkoopingen geweest. Straks wordt dit onwettig en mag het niet volgens het H.B. Spr. wees er op dat als de oppositie er uit zou gaan, men over een half jaar weer een oppositie zou hebben. Aan wie de schuld? De hoer Jb. Kramer, Zuidscharwoude, zag er geen voordeel in voor den Bond, als men den wettelijken weg verliet. De politiek moet er uit worden gehouden. Er moet eenheid komen. Door onderling getwist komt men ert niet. Is de oppositie van dc minderheid de schuld Van de slooping van den Bond of het steeds tot kalmte manen van do meerderheid? Spr. achtte de minderheid de schuldige. De heer Schouten, Harenkarpsle, zeide dat men zich aan de wetten moest houden. Als deze wetten niet naar den zin zijn, kan men bij de verkiezingen een andere volksvertegenwoordiging kiezen. Het uitblijven van succes een gebrek aan opvoeding. Dc heer A. Nes, Oostwoud, vroeg de minderheid Hen juieten weg aan te wijzen tot succes. Men heeft verzuimd de menschen in de organisatie op te voe den. .cwc.-.; in dit verband op de inlevering van bloembollen, v. oarbij door het H.B. is geadviseerd af V" wa.-Mon. M-n leverde evengoed in. Zoolang de leden zoo nrikor het H.B. staan, kan men niets ver- wa-'i.r- 11. - moet elkaar meer opvoeden. Men is li' - nic.: rijp 01,1 er over te heslissen of men wettig ol onwettig moet gaan. Er kan uit de minderheid evenals uit de meerderheid nog veel goeds voortko men. De heer L'. Visser, Venhuizen, heeft respect voor de minderheid. Veltrop heeft verder gekeken, dan dc meeste tuinders. Men liad niet verwacht in dezen toe stand te geraken. Dc minderheid heeft het wel bij het rechte eind gehad. Het is waar dat cr met de organi saties wordt gesold. De wenschen zijn verschillend, maar het. is dc taak van den Bond om een weg te vinden die allen willen volgen. Hij betreurde het, dat men zoo wei nig op de menschen aan kan. Het H.B. heeft veel voor ons gedaan. Men moet met het H.B. samen werken. De heer Jb. de Vries. Sint Pancras, zeide dat W.- Friesland wel een slechtere tijd heeft meegemaakt dan nu. Ze werden steeds ten achter gesteld. Spr. herinnerde aan het verzet in 1490 tegen de overheid, wat tenslotte door dc overheid werd onderdrukt en waarbij men 123.000 kronen moest botalen. Spr. wees er op. dat dezelfde dorpen, die daaraan deelnamen, ook in den Neutr. Bond zitten. Spr. betreurde de lakschheid van Warmenhuizen. Op de meeting te Noordschorwoude waren ze niet tegenwoordig. Met de aardappelen gaat het ook niet goed. Er waren door den Regeeringscommissaris aardap pelen verkocht voor veevoerprijzen aan de hande laren voor export naar Zuid-Amcrika. Daartegen kan de voorzitter in de Commissie van Advies protest aan- teekcncn. Dat is oneerlijke concurrentie. De heer Keessen, Aalsmeer, was tegen relletjes, Spr. achtte dc door den heer Veltrop uitgesproken rede uit het hart gegrepen. Spr. dacht, dat er naast de we gen, door het H.B. bewandeld, nog wel iets zou zijn om op hulp aan te dringen, waarbij spr. wees op de steunregeling aan de tuinders te Aalsmeer. Het re sultaat daarvan is dat de commissies alle mogelijke moeite doen, de menschen het crediet te onthouden. Spr. releveerde de werkzaamheden, welke worden verricht, om verbetering te krijgen. Een beweging zonder beweging. De heer Kennedy, Beemster, wees erop dat de Bond is opgericht om het feit dat de groote organisaties de belangen der tuinders cn boeren niet goed behar tigden om in het leven te blijven. Er is altijd op gewezen dat er een prijsteruggang zou komen, waar op dc meesten antwoordden, dat er steeds crisissen zijn geweest. Wij hebben er op gewezen, dat het een permanenten crisis is, een crisis van het kapita lisme. Als het motief blijft de ondernemerswinst., dan zullen er tengevolge van de mechaniseering van dc productie zeer veel werkloozen komen. De koop kracht neemt sterk af. Aan den eenen kant door lonsverlaging, aan den anderen door belastingdruk. De arbeiders zullen zich geen luxe meer kunnen ver oorloven. Spr. wees er op, dat er ook in een andere streek, waar veel glas ligt, de koppen bij elkaar worden gestoken. Men wilde daar, in Hoogezand, samenwerking zoeken met de tuindersbeweging in Holland. Van „beweging" bemerkt men echter niets. Spr. releveerde het succesje met de lasten van het Hoogheemraadschap. Alles was voor eikaar, maar toen kwam een schrijven, dat men met den L.T.B. had geconfereerd en was de actie overbodig. Dat zou een goede propaganda kunnen zijn. Ook met het licht en het water, wat zoo duur is, had men actie kunnen voeren. De Bond beneemt, zichzelf de levens kansen door te confereeren en zitting te nemen in de verschillende colleges. Agitatie en demonstratie is dc juiste weg. Dc massa moet in beweging komen. Men moet met de ellende naar buiten komen. Spr. meende, dat de toestand nog veel erger zou worden. De menschen moeten duur brood koopen. maarde wereldmarktprijs van graan is pl.m. f 2.80 per 100 Kg. Als de tuinders berusten, zal de Regee ring het geld niet zoeken, waar het is. Agitatie is niet onwettig. Alleen als alle demonstratie wordt verboden, kan men weer praten. De propaganda moet van onder op geschieden. Daar moet het geld voor worden besteed. Het is onze taak de menschen van onze inzichten te overtuigen. Men moet komen tot de verzekering van een bestaan. Samenwerking moet worden gezocht met hen, die hetzelfde strijd- program voeren. (Applaus). De heer V. Vlug, Noordscharwoude, deelde mede, dat zijn afdeeling het heeft betreurd, dat het H.B. dit scherpe voorstel heeft gedaan, of men den wette lijken weg zou volgen of niet. Spr. hoopt, dat men op het oogenblik een verstandige regeering heeft, dio zorgt dat de Neutr. Bond den wettelijken weg kan volgen. Minister-president Colijn heeft zelf gezegd, dat de Nederlandsche producent niet genoeg kan produceeren voor de Nederlandsche consumptie. Dan kunnen toch door de Begeering die maatregelen wor den genomen dat de producenten een productieprijs ontvangen. Nu wordt de steun gegeven, maar te wei nig. De consument zal ook niet willen steeds produc ten beneden den kostprijs te ontvangen. Wat betreft den wettelijken weg, stelde spr. voor, het nunt van de agenda af fe voeren. Men moet den' weg volgen, die ons past. Er zijn meer groote dingen ln de wereld gebeurd, die niet langs den wettelijken weg werden verkregen. De knuppel ln het hoenderhok. De heer A. Hoogland zeide, dat de minderheid het steeds gemakkelijk heeft. Die kan critiseeren. De critiek is nu eenmaal gemakkelijker dan de kunst. De minderheid in dezen Bond is een permanente, principieele. Dit congres is ons afgedwongen. Bij de oprichting is er een fout begaan. Er waren 2 tegen strijdige elementen. Uit de streek was het de demo cratische. uit dc Beemster de revolutionnaire. Dat is een aanleiding geweest, dat er steeds een minder- derheid is die een andere kant op wil. Er zijn er die in andere vergadering en kranten den N.B. af kammen. Dat kan en mag niet. (Applaus.). Het H.B. misschien, Veltrop niet, kan dit niet dulden, dat men schen als Borst, Kennedy en Groet op die manier doorgaan en lid blijven. Het moet een „Neutrale Bond" blijven. Kennedy spreekt over internationale economische verwikke lingen. wat niet in den N.B. thuis behoort. Er is veel vruchtbaarder werk te verrichten. Spr. zou er uit stappen, als die elementen er in blijven. Deze rede werd door tal van interrupties, vooral bij de verhandeling van de internationale verwikkelin gen onderbroken. Velen sprongen op en ergaven niet minder clan 10 personen zich op, om nog wat over deze zaak te zeggen. Daarna werd gepauzeerd. Na dc pauze sprak de heer P. Hart, Hoofdbe stuur, cn zeide, dat in de optochten het opschrift is meegedragen: „Arbeider en zelfstandigen van stad en land, reikt elkaar de broederhand". Nu wekte spr. op, dat alle leden van den Neutr. Bond elkaar de hand reiken. Men heeft elkaar noodig. Maar men moet tegen den wind in varen, om een goed einde te krijgen, zal men moeten laveeron. De bond moet één blijven. Het slechte vergaderingbezoek, waarover wordt geklaagd, is aan ons zelf te wijten. Men was te gauw tevreden met een steuntje, dat ontvangen is, of in 't verschiet ligt. We zijn zoo gauw tevreden omdat men anderen kan opeten. De matheid van dc leden zit niet in het H.B., maar in de leden zelf. Men kan de bakens wel verzetten, maar bij voorko mende gelegenheden was er geen medewerking van de zijde der afdeelingen. In onmacht „weigeren" acht spr. niet juist, men moet in onmacht „bescherming" hebben. De water leiding moet b.v. niet worden afgesneden, omdat men niet „kan" betalen. We moeten bij den leeuw in z'n hol komen om succes te hebben. Als men den wet tigen weg verlaat, komt men alleen tot straatdemon- straties. Spr. drong aan, dat de minderheid zich een weinig buigt om een weg te vinden. De heer Kool, Andijk, heeft opgemerkt, dat de linkschen niet van den wettigen weg willen afgaan en de rechtschen zoo noodig wel. Het verschil is dus wel groot. Men moet scherper protesteeren tegen de aardappelccntrale. In de Ontwaking heeft spr. niets daarover gelezen. Spr. wilde met het protest met dc arbeidersbeweging samenwerken. De heer J. Bakker. O. Niedorp, vroeg zich af, of de werkers dc beker van ellende welke door elke Re geering wordt voorgehouden, zullen uitdrinken. Dc oorzaak, dat dit gebeurt, zit in de menschen, die moeten vechten tegen 't kapitalisme, 't Proletariaat gaat den put in. De strijd van het proletariaat en de tuinbouwers is de eenigé uitweg De heer C. Borst Pz., Oudkarpsel, vond aanleiding in het gesprokene van den heer Hoogland, die spr.'s naam heeft genoemd als een ondermijner van den Bond. Spr. is steeds een goede werker geweest voor den Neutr. Bond, totdat er een wijziging in dc sta tuten is aangebracht, waarna spr. lid van het Boeren- comité is geworden, maar tevens lid gebleven van den Neutr. Bond, om ook die menschen van spr.'s meoning te overtuigen. Het huidige stelsel is de oor zaak, Spr. noemde het spreken over het wettelijke of onwettelijke, prutsen. De strijd tegen het kapita- lisrpe is de eenige weg. Dc maatschappij zal ons zelf den te volgen weg wijzen. De toestand maakt allen oplichters. De heer Wonder, Oudkarspel, wilde niet beslist besluiten wat te doen. Spr. wilde met de mogelijk heden rekening houden. Het eenige middel om aan den kost te komen is land te huren en geen mensch te betalen: dan had men misschien 10 a 12 gulden per week. Aan dat niet-betalen komt echter een ein de. Met de steunregelingen van de regeering kan men, na alles te hebben betaald, f 4.— per week heb ben. Men moet oplichter worden. Eens komt de tijd dat de menschen worden aangepakt. Allen en bloc failliet De heer Butfer, Koedijk, stond op hetzelfde stand punt van Oudkarspel Spr. had eenige critiek op het H.B., dat wel eens ingrijpt in het afdeelingsleven. Spr.'s persoonlijke meening was, dat men zich maar en bloc failliet moest laten verklaren. Dc heer Gaijaard, O. Niedorp, had gaarne ge hoord, dat Veltrop zich duidelijker had uitgedrukt De muziek is in dit geval van Kennedy gekomen. Spr. was het eens met Vlug en wilde niet dat de por tefeuillekwestie werd gesteld. De heer Kennedy, Aalsmeer, wilde hij elkaar blij ven. Men heeft elkaar noodig. Spr. stelde voor het bestuursvoorstel in te trekken. De heer Hauwcrt, Bovenkarspel, was van meening, dat ook Valstar niet altijd volgens den wettigen weg gaat, gezien de aardappelenkwestie. Spr. las een mo tie voor, welke in den kring „de Streek" is opgesteld. De heer K. Kaan, Oudkarspel, merkte op, dat de meerderheid ook geen verkleumde jongens zijn. naar aanleiding van het gesprokene door den heer Veltrop. Spr.'s meening was, dat men het gevolgde pad niet mocht verlaten. Als de overheid ziet, dat de werkers van het land samenwerken, volgens redelijken weg, dan zal men meer succes hebben. Het cardinale verschil, de politieke kwestie is, hoe men het ziet, democratisch of niet; dat er 'n betere toekomst in het verschiet ligt, is zeker. Men moet niet al tc eng zien. Spr. merkte op, dat men zelf moest trachten de wetten veranderd te krijgen.. Het H.B. houdt aan het voorstel vast De Voorzitter deelde mede, dat het H.B. van mee ning is, dat een beslissing moet worden genomen. Er kan toch evengoed een krachtige actie worden gevoerd met de huidige statuten en reglementen. Een strijdwijze volgens het Boerencomité is niet naar den wensch van allen. Daardoor zou men aanhangers verliezen. Men wil wel krachtiger actie voeren. De samenwerking kan niet worden gehandhaafd, als verschillende elementen het bestuur tegenwerken. De heer Veltrop zeide, dat men niet tot deze ver gadering was gekomen, om een scheuring te maken. Als het voorstel wordt aangenomen, zal men zich zelf den mond snoeren. Dan zal men niets kunnen doen. Als het voorstel wordt aangenomen, wordt de splitsing op de spits gedreven. (Daverende bijvalsbetuigingen.) Spr. nam het besluit niet voor zijn rekening. Spr. las een tweetal moties voor, de eerste inhoudende, dat het voorstel niet onder alle omstandigheden worodt gehandhaafd. De tweede hield den treurigen toestand van den tuinbouw in met een waarschuwing tot de Regeering, dat, als er niet werd gesteund, nog andere wegen aanwezig zijn. Het voorstel van dc agenda werd in stemming ge bracht, wat een groot rumoer en uitroepen als „blanco stemmen" tot gevolg had. Dc uitslag was, dat het voorstel met 57 tegen 13 en 22 blanco stemmen werd aangenomen. Hot vlugschrift. Door do radio. Vervolgens was aan de orde het in de vorige ver gadering aangehouden voorstel van De Beemster om een vlugschrift te verspreiden. De Voorzitter deelde mede, dat het H.B. tegen het voorstel is, met het oog op de groote kosten. Men moet het geld voor andere doeleinden gebruiken. Sint Maarten wilde door de radio propaganda. Dc afd. Beemster trok het voorstel naar aanleiding van het zooeven genomen besluit in. De heer A. Nes, Oostwoud, wilde het ook over de radio doen. Afd. Beemster zag er 't nut niet van in. De Neder landsche bevolking weet het wel, maar nut hebben we. nog niet ondervonden. De heer Blom, Andijk, gevoelde voor vlugschriften in de naaste omgeving, om de organisatie uit te brei den. Het H.B. nam dit voorstel over. Dit voorstel werd algemeen goedgevonden, terwijl zal worden getracht door middel van de radio propa ganda te maken. De heer Veltrop bedankt. De heer Veltrop bedankte hierna, tengevolge van het besluit voor het volgen van den wettelijken weg. De voorzitter dankte den heer Veltrop voor het geen hij voor den Bond heeft gedaan en voor de goede samenwerking, ondanks de voorkomende mee- ningsverschillen. Bespreking propaganda. Het H.B. wil het gebied van den Bond uitbreiden over dc grenzen van Noordholland, waarvoor ver schillende personen uit het H.B. zich beschikbaar stel den. Het H.B. vroeg de machtiging, welke werd verleend. De lieer Jb. Kramer verdedigde het voorstel van Zuidscharwoude, om een vergadering uit te schrij ven. waar alle corporaties, de gemeentebesturen, arm besturen, boerenleenbanken en andere strijdorganisa ties worden uitgenoodigd, om meer kracht bij te zet ten aan dc actie van den Bond, om te komen tot een omlijnd program. Alweer de samenwerking met het Boeren comité. De voorzitter deelde mede. dat in een vorige ver gadering ook een dergelijk besluit is genomen, maar zonder succes. Spr. wilde het nu wel weer doen, maar het Boerencomité er niet in betrekken. De heer Keessen, Aalsmeer, merkte op, dat de af deelingen in elkaar zouden vallen, als er geen sa menwerking wordt toegestaan met liet Boerencomité. Voorzitter antwoordde, dat er, als de afdeelingen op eigen verantwoording met het Boerencomité samen werken, het H.B. er geen bezwaar tegen heeft. De heer Borst. Oudkarspel, heeft nog niet veel van de democratie bemerkt. De heer Hoogland, hoofdbestuur, zeide, dat het hoofdbestuur niet verbood samen tc werken. Dc meer derheid heeft het besloten. De heer Glas, Sint Maarten, wilde ook de winke- liersvereenigingen uitnoodigen. Het voorstel-Zuidscharwoudc werd daarna aange nomen. Daarna wees de heer P. Hart, Koedijk, op het nut om zich wel met de gemeentebesturen in te laten, in verband met de kosten van ziekenfonds, licht cn wa terleiding. Daarvoor zal een actie moeten worden ge voerd. Dc gecombineerde vergadering zal op korten ter mijn worden bijeengeroepen. Voor dien zullen kring- hestuursvergaderingen worden gehouden. Het was inmiddels kwart over vier geworden, zoodat wij de rondvraag, waarvoor zich en groot aantal spre kers opgaven, niet hebben afgewacht. STRAFZITTING VAN VRIJDAG IS OCTOBER. Alkmaar. DE DOKTER IN ONGELEGENHEID. Dr. Heringa, arts te Schoorl, reed op 29 Augustus to Alkmaar op den Kennemerstraatweg en werd zijn wagen aan bakboord geramd door zekeren heer R- H-, 'n autobestuurder, die eensklaps naar links den rijweg overstak, zonder zich te vergewissen dat het verkeer vrij was. De schade werd onderling geregeld én de onvoorzichtige automobilist veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen. Heerhugo waard. IN DE IJSKAST GELEGD. Bij het kruispunt Basso- en Middenweg in den blau we reigerspolder had op 24 Augustus een auto-ongeval plaats met een luxe wagen, die tegen een paal op bokste en de schuld van deze carambole werd in de schoenen geschoven van den zand-autochauffeur J. BI. te Alkmaar. Waar echter verdachte de schuld af wees en de eenige getuige zeker aan de Bilt heeft ge studeerd en zeer veranderlijke verklaringen aflegde, zal de zaaJc op 3 Nov. worden voortgezet met ander getuigen materiaal. Schoorl. STORM IS HET. De veehouder P. de B. was te Schoorl met zijn Rolls- Royce op den Hbndschbosschen weg in de bocht blij ven staan en het onovertrefbare autoparkeerterrin onder beschermheerschap van den Burgemeester, .to taal genegeerd. Aanpakken: 2 gulden of 2 dagen. Heerhugowaard. GELUK AAN EEN MOORDAANSLAG. De zandrijdende chauffeur J. J. uit St Pancras ver scheen te Heerhugowaard op den rijweg met een zand- wagen, waarvan de remmen niet safe waren. Gelet op het wtlde rijden van die heeren doet dit feit kippevel bezorgen, f 10 boete of 10 dagen. O u d o r p. VERLOS ONS VAN DE DRONKEN FIETSERS. Een jongmensch uit Oudorp, Gerrit S. werd op een rijwiel aangetroffen in verregaande staat van alcohol- verdwazing. Hij rolde als een wagenwiel over den weg en bij *n dijk neer. Hij kreeg dan ook het volle pond: 15 gulden of dagen. WOENSDAG 18 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) VARA: 8.00 Gramofoonmuziek; V P.R.O.: 1000 Morgen wijding; VARA.: 10-15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven: 12.00 Klein-orkest; 2.00 Rustpoos; 2.15 De Notenkrakers: 3.00 Voor de kinderen: 5^0 Or kest; 7.00 Causerie: 7.20 VARA-orkest. 7.56 Herhaling S.O-S.-berichten800 Vaz Dias; 8.10 Concert: 8.40 Dub- belmannenkwartet... 9.00, Radlotooneel; 11.00 Dubbel- raannenkwartet; 11-20 Orgelspel; 11.40 Gramofoonmu ziek; 12.00 SluiUng. HUIZEN (1875 M.V NORV.: 800 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Gramofoon muziek: 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmonlumbespeling 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Ensemble van der Horst; 2.00 Voor de Kinderen; 2.45 Lezen van Chr. lectuur: 3.15 Concert door het "Delftsche trio; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhalfuurtje; 6-30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart: 7.00 Politieberich ten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau: 7.30 Lezing; 800 Uit zending v. d. samenwerkende zendingscorporaties te Oegstgeest; 9.30 Vaz Dias; 9.40 Gramofoonmuziek. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.50 Kinderconcert; 8.40 Concert; 9.20 Vocaal concert. BRUSSEL (509 M.T 12.20 Concert; 1.30 Idem; 8.20 Idem; 9.20 Idem. KALUNDBORO (1153 M.V 11.20 Strijkorkest: 2.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Omroep orkest; 10.20 dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 3.50 Populair concert; 5.05 Zangrecital; 7.25 Volkslie deren; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 12.40 Populair concert; 3.20 Concert: 7.20 Idem; 9.40 Cellorecital; 1010 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.55 Concert; DAVENTRY (1554 M.» 12.20 Orgelconcert; 3.35 Concert; 8.35 Symphoniccon- cert; 11.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.35 Concert ol.v. E. Floment. PARIJS-RADIO (U25 M.) 1.25 Gramofoonmuziek; 7.40 Populair concert; 9.05 Sym- phonieconcert. MILAAN (331 MJ 4.35 Solistenconcert; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.00 Idem; 7.50 Dansmuziek. ROME (441 M) 4.35 Orkestmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Opera. WEENEN (517 M.) 6.20 Populair concert; 9.45 Idem. WARSCHAU (1412 M 5.40 Populair concert; 6.25 Diversen; 7.20 Guitaarmu- ziek; 9.30 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Concert op twee vleugels; 8.35 Concert,

Schager Courant | 1933 | | pagina 10