Jeuk/ UlT de OMGEVING Kolven aan Langendijk. T-ANGENDTJE In de jongste vergadering van de afd. Langendyk van den A.N.G.O.B. werd de agenda van de najaarsverga dering der Noordh. Prop. Commissie behandeld, waarbij de afgevaardigden vrij mandaat kregen. Als afgevaar digden werden gekozen de heeren P. de Jong en P. Paarlberg, plaatsvervangers J. Meeldijk en S. van der Neer. Getracht zal worden een propaganda-vergadering te houden met den bondsvoorzitter, den heer Martinus uit Den Haag als spreker. Aan de mededeelingen van het Centraal Bureau voor de statistiek ontleenen «we. dat van bloembollen tot 1 Octcber 1933, dit jaar heeft bedragen 35284 ton met een waarde van f 16.067.000 tegen 40171 ton met een waarde van f 16159000 over het geheele jaar 1932. Daar de ex port dit jaar over het algemeen laat was, Is het te ver wachten, dat de maand October den achterstand wel zal inhalen. De voornaamste afnemers waren Duitsch- land, Engeland, Zweden, V.S. van Noord-Amerika, Frankrijk, Denemarken en Canada. N OORDSCHAKWOUDE. Zondagmiddag heerschte er een gezellige drukte op de bazar van „Hercules en Hygiëa". Het aantal bezoe kers bedroeg tot dien middag ongeveer 340, zoodat het niet uitgesloten is dat dit aantal de 500 zal overschrij den. De diverse stands trokken veel belangstelling, vooral het beroemde rad van avontuur had veel be- kijks. De heeren Huigen en Kist in hun clownspakje hadden hierbij veel succes. De uitslag van de Zaterdag op de bazar gehouden attracties was als volgt: Kegelen: 1. M. Kuiper, Zuidscharwoude, 34 p.; 2 K Jongert, Haarlem, 33 p.; 3. M. Kuiper, Zuidscharwoude, 32 punten Sjoelbak: 1 Mevr. C. SwagerHopman, Oudkarspel, 34 p.; 2. J. van der Plas, Oudkarspel, 31 p; 3. J. Oot- jers Az, Noordscharwoude 30 p. Vlotbrug: 1. R. de Vries, Oudkarspel, 160 p.; 2. P. Kraakman, Zuidscharwoude, 122 p.; 3 W. Boon, Oud karspel 120 p Door de Vrouwenclub W.O.L. is besloten om met Maart a.s. een Huisvlijttentoonstelling te houden. OUDKARSPEL. Hengelwedstrijd. Zondag werd door de visehclub een wedstrijd ge houden in de Kerkmeer. waarvan de uitslagen als volgt zijn: le prijzen de heeren H. Aarts, C. Dekker en A. v. d. Veer; 2e prijzen: F. Muileboom, A. Tim merman en C. Vis; 3e prijzen: D. Man, D. Plakman en D. Bruin. In de gehouden jaarvergadering van de afdee- ling der S.D.A.P., werden als bestuursleden herkozen de heeren De Jong, V. Polman en A. Rijkeboer, ter wijl als nieuwe bestuursleden werden gekozen de hee ren J. Butter en A. Jonkers. BROEK OP LANGENDIJK. Het Chr. Fanfarecorps „Avenu", kwam in jaarver gadering bijeen, onder presidium van den heer Vinke, welke allen een hartelijk welkom toeriep en in het bijzonder de financieele commissie en beschermheer, burgemeester Slot. memoreerende dat het een aange name gedachte was voor de vereeniging in zijn ge heel, dat de officieele personen in zulk een mate blij ken van meeleven vertoonden in de geschiedenis der vereeniging. Meegedeeld werd dat tot nader orde de repetitie's gehouden worden des Vrijdagavonds. Uit het financieel verslag van den penningmeester bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo van 17.34. In het bestuur werden de heeren J. C. Ooijevaar en M. van Zuiden herkozen. Tot afgevaardigden naar de hondsvergadering wer den gekozen de heeren J. P. den Hartigh en C. Strij- bïs Jz. Besloten werd het aantal instrumenten uit te brei den met een sooraan-saxophone. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard, werd door den voorzitter dank gebracht aan de finantieele commissie voor hun aanwezigheid, terwijl de hoop werd uitgesproken, dat wanneer de vereeni ging in verband met de moeilijke tijdsomstandighe den soms in moeilijkheden mocht geraken, gerekend kon worden op hun gewaardeerde hulp en steun. Dank werd eveneens gebracht aan den bescherm heer, welke wedeizijds de vereeniging alle goeds toe- wenschtc, terwijl tenslotte een woord van waardee ring werd gericht tot den directeur, den heer Van Kalken, voor de aangename en prettige wijze waar op door hem de repetities zijn geleid niet alleen, maar ook welk een kracht en bezieling er van hem uitgaat om de vereeniging op hooger peil te brengen. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den Zondag in café 't Fortuin van den heer Kuil man gehouden biljartwedstrijd tusschen de cluba T.O.P. te Schagen en O.K.K. te Zuidscharwoude was de uitslag de volgende: D. Wit TOP. 54 1.93 9 100; J. Dirks QKK. 53 1 8 11 98; C. de Jong TOP. 59 1-1 7 75; C. Nieuwland OKK, 59 1.7 11 100; Z. Schoehuis TOP 26 3.97 19 94; K. Schansen OKK, 25 9 17 100; J. Pool, TOP 41 184 15 7; C. Kuilman OKK 41 2.44 15 100; J. Boon TOP, 49 1.96 7 97; P. de Geus OKK 49 1.99 13 100. In de mooie, ruime kolfbaan van Concordia te Noordscharwoude is door een groot aantal léden van den Nederl. Kolf bond deelgenomen aan een 50- slagenwedstrijd, die in alle opzichten uitstekend is geslaagd. De uitslag was voor gummiballen: Eerste klasse: le prijs C. Langedijk, Noordschar woude 515 p.; 2e prijs P. Molenaar, Zuidscharwoude, 508 p.; 3e prijs J. Goet, Alkmaar, 507 p.; Serieprijs D. de Smeth, Bovenkarspel, 111 p. Tweede klasse le prijs C. de Vries. Alkmaar, 472 p.; 2e prijs P. Goet, Zuidscharwoude, 465 p.; 3e prijs D. Rijper Jr., Zuidscharwoude, 453 p.; Serieprijs P. Boon. Zuidscharwoude, 108 p. Derde klasse: le prijs W. Glas, Noordscharwoude, 418 p.; 2e prijs N. Dekker, Barsingerhorn, 412 p.; 3e prijs N. de Boer, Zaandijk, 405 p.; Serieprijs G. Tee ling, Koog aan de Zaan. 98 p. Sajetballen: le prijs H. Ero, Koog aan de Zaan, 399 p.; 2e prijs J. Schenk, Barsingerhorn, 392 p.; Se rieprijs H. Kuiper, Noordscharwoude, 86 p.; Korpsprijzen Gummi: le klasse: le prijs Vriendenkring, Noordscharwou de, 1467 p.; 2e prijs Over de Helft, Alkmaar, 1399 p.; 2e klasse: le prijs Vriendenkring, Noordschar woude, 1172 p.; 2e prijs Op Maat, Zuidscharwoude, 1162 p. Korpsprijs: Sajet, Vriendenkring, Noordscharwou de, 843 p. Z JJ P F. SCHAGERHRTTG. De boerenplaats nabij de Stolpen, bewoond ten ge bruikt door den heer C. Zander, eigendom van de bloembollenkweekers Van Leeuwen te Sassenheim, is uit de hand verkocht aan den heer S. Eriks te Koegras. Aanrijding. Zondagavond ongeveer 8 uur werd op den Scha- gerweg tusschen Lagedijk en Schagerbrug een wiel rijder aangereden door een auto. De wielrijder werd "van zijn fiete geworpen en bekwam een bloedende hoofdwonde. De autobestuurder: een geestelijke, heeft het slachtoffer per auto naar zijn woning over gebracht. Het rijwiel werd geheel vernield, terwijl van de auto een koplamp ernstig werd beschadigd. Omtrent de oorzaak van het ongeval zijn ons geen nadere gegevens hekend geworden. B4RSJNGKRH0RN Zondagavond gaf de Gsm. Zangvereeniging „Caecilia" een uitvoering in de zaal van den heer A. de Graaf. Nadat door den Voorzitter de aanwezigen welkom zijn geheeten, in het bijzonder den Edelachtb. heer Burge meester, die zich bereid had verklaard de trekking van de verloting op zich te nemen, werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Een drietal zangnummers van het Gemengde koor, gevolgd door een viertal van het kinderkoor vielen zeer in den smaak van het talrijk opgekomen publiek. De oud-Hollandsche dans bleek een afwisseling te zijn, welke buitengewoon op prijs werd gesteld, getuige het spontaan applaus. Voor de pauze werden nogmaals drie zangnummers door „Caecilia" gezongen, welke ook uitstekend werden uitgevoerd, vooral „Droome, Vrouw kom" werd mooi gezongen. Na de pauze werd een schets in één bedrijf „Ben slaaf der Eubiothiek" ten tooneele gebracht, waarbij de lachspieren danig in beroering kwamen. Om alle Inge beelde ziekten van den heer van Heyningen en de wij ze waarop hij die meende te moeten voorkomen, werd hartelijk gelachen. Een succesvolle opvoering, waarvoor tenslotte nogmaals „gehaald" moest worden. Na afloop vond de reeds genoemde trekking van de verloting plaats. „Caecilia" kan men genoegen op dezen avond terug zien, want in alle opzichten is zij geslaagd. Voor de leden, die zonder uitzondering hadden meegewerkt om tot een dergelijk resultaat te komen en daarvoor zich moeite en kosten hadden getroost, een groote voldoe ning. Ook voor den directeur, den heer Zaal, was deze uitvoering een succes. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog langen tijd bijeen. De hoofdprijs van de door „Caecilia" gehouden ver loting, een rijwiel, werd gewonnen door den heer A- Bobeldijk, lid van de Gem. Zangver. te St. Pancras. Bij de gehouden stemming ter verkiezing van een molenm'eester voor den Slikvenpolder, wegens perio dieke aftreding van den heer W, Kooijman Jr., werd de heer Kooijman herbenoemd. NIEUWE NJEDORP Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. M. Blokker, thans te Alkmaar, heeft met goed gevolg haar eindexamen gedaan, waarmede zij het diploma voor Ziekenverple ging heeft verworven. De Hengelsportvereeniging „Visschen is onze sport" al hier hield Zondag jl, haar sluitingswedstrijd in de wa teren van de Bleekmeer. Begunstigd door goed weer, gingen des morgens om half zes een 17-tal leden per fiets vanaf het clublokaal vol goeden moed op het doel af. Als gewoonlijk is er met veel spanning en de noo- dige hilariteit gevischt. Slechts kort nadat het aas ultr geworpen was. haalde de heer A. Brommer de eerste baars boven water, waarmede deze een prijs als zoo danig in de wacht sleepte. In totaal werden 135 stuks verschalkt. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs G. Peet oom (grootste visch); 2e prijs Jn. Brouwer (grootste aantal maatbaars); 3e prijs B. Zandstra (grootste aan tal, 18 stuks); 4e prijs A. Brommer (eerste baars). De wedstrijd werd beëindigd te ongeveer 10 uur Na aankomst in het clubgebouw werden de prijzen onder een toepasselijk woord door den w.n. voorzitter, den heer G. Peetoom uitgereikt. WJERINOEN Vrijdagavond hield de muziekvereeniging Harmonie haar jaarvergadering in Concordia. Na de opening door den voorzitter, welke een kleine beschouwing over 't afgeloopen jaar gaf, waarin naar voren werd gebracht de ijver der leden, getuige de goe de opkomst op de repetities, het goede figuur op de concoursen, mede als gevolg der uitstekende leiding, maar tevens als schaduwzijde kwam spr. op de malaise, welke zich ook uit In de ontvangsten, welke de uitgaven niet konden dekken, zoodat er op aangedrongen werd zich tot het allernoodigste te bepalen en tevens uit te zien naar middelen om de balans in evenwicht te hou den. De secretaris kwam aan de beurt met het lezen der notulen en het jaarverslag, welke beiden na dankzeg ging werden goedgekeurd. De penningmeester kwam met een dikke rol reke ningen en quitanties op de proppen, opdat de vergade ring kennis kon nemen waaraan de groote uitgaven wel besteed waren. Een commissie had reeds 'n avond doorgemaakt om allen bescheiden en boeken te contro leeren. De commissie bracht rapport uit wat een loftrompet was over het beheer der kas, die op zoo'n uitstekende wijze was gehouden, niettegenstaande dat er een na- deelig saldo was, werd de verantwoording goedgekeurd met dankzegging aan den penningmeester. Ingekomen was een schrijven van den heer L. KIng- ma, welke als werkend lid voorloopig door omstandig heden als zoodanig bedankte. De bestuursverkiezing bracht geen veranderingen te weeg, de periodieke aftredenden, de heeren P. Bruul, H. G. Rump en G. Roch, werden met groote meerder heid herkozen. De heer Rump zag zioh gaarne ontlaat van het secretariaat, zoodat deze functie bij een ander bestuurslid ondergebracht zal worden. De gewone ledenuitvoeringen en extra avonden zul len behoudens goedkeuring van den burgemeester, de traditie getrouw, in Concordia worden gehouden. Een voorstel van-het bestuur om een nationaal concours voor te bereiden en bq voldoende deelname te houden op den laatsten Zondag van Juni en zoo moge lijk eersten Zondag van Juli, vond algemeen bijval. Het bestuur was van meening, gezien de groote trek vreem delingen van den kant van Friesland enz. en het ge makkelijke verkeer over den afsluitdijk, dat van dien kant mogelijk wel kans van slagen zou bestaan. Al zoo werd besloten circulaires rond te zenden naar de verschillende muziekvereenigingen in deze en andere provincies. Bij de rondvraag werden meer huishoudelijke zaken besproken, die naar wij hopen de goede gang zullen be vorderen. De heer P. Kreijger, directeur, kwam hierbij nog in actie door aan te dringen op nog meer studie, deze toch is den aangewezen weg tot het bereiken van een hooger muzikaal peil, waarnaar gestreefd moet worden. Niet dat hij over de ijver der leden had te klagen, integen deel, hij was tevreden over hetgeen in het afgeloopen jaar was bereikt, doch een hoogere afdeeling beteekent meerdere serieuse studie, anders kan men zich in deze afdeeling niet handhaven. De voorzitter dankte de leden voor de prettige sa menwerking en ook den directeur voor zijn groote toe wijding aan onze Harmonie en de vele opofferingen, welke hij zich getroost heeft om datgene te bereiken wat gepresteerd is. Tenslotte dankte de heer C. Gorter den voorzitter voor de leiding van het niet muzikale gedeelte. De Hollandsche molen. Naar wij vernemen heeft ook de Vereeniging tot behoud van molens in Nederland „De Hollandsche mo len", pogingen aangewend tot behoud van de drie wind molens, resp. gelegen in den Westerlanderkoog, den Sroeërkoog, en den Overschenkoog, die voor afbraak zouden worden verkocht, als gevolg van de invoering van een electrische bemaling. In haar schrijven aan het Hoogheemraadschap Wie- ringen, alhier, dringt zij aan op instandhouding der mo lens als reservemaalwerktuigen. Bouwvergunningen. B. en W. hebben vergunning verleend aan de fa. J. Krijtenburg te Harlingen tot het bouwen van een woon keet op het sluisterrein te Den Oever; aan M. Kat tot het bouwen van een woonhuis aan den Koningsweg; aan P. de Jong tot het bouwen van een stal aan de Wanneer gij last hebt van Ekzssm, Open Beenen, Dauw worm, Zwsren of andere huid aandoening, zendt dan een briefkaart en U ontvangt gratis een monsterflacon D.D.D., de vloeistof die in da huidporiën dringt en de ziektekiemen doodt. Enkele druppels doen de hevigste jeuk t ondragelijkste pijn bedaren. Adres: E Comp. Amsterdam. Geneesmiddel tegên HUIDAANDOENINGEN KJeftstraat; aan de fa. Dekker en Lont tot het bou wen van een pakhuis aan de Belt; aan N. Wagemaker tot het bouwen van een bakkerij aan de Elft; aan Mej. T. Hennink tot het bouwen van een woonhuis aan den Koogerweg; aan J. Takes Dz tot het bouwen van een woonhuis aan den Poelweg. Ensemble Kees Pruis. Het bovengenoemd ensemble trad jl. Zondag avond in „Concordia" met een zeer uitgezocht pro gramma op. De aanwezigen, niet al te groot in getal, hebben van dit vanouds bekende gezelschap weer eens echt genoten. Jammer dat niet meerderen er van hebben genoten, want het was een prachtavond. WARMENRUIZEN Vrijdagavond hield het Nut van *t Algemeen, Dep Warmenhuizen, haren eersten nutsavond in de zaal van den heer Slikker. Voorzitter Ds. Seulqn opende met een hartelijk woord deze bijeenkomst en in het bijzonder welkom heetende den spreker van dezen avond, Dr. van der Sleen uit Haarlem. Het heeft heel wat moeite gekost, zegt voorz. om den heer v. d. Sleen in ons midden te krijgen; eerst door middel van schrijven en op het laatst hebben we telefonisch beslag op hem weten te leggen. Dat we op een zaal met volk konden rekenen, stond als een paal boven water, want de heer v. d. Sleen is een goede be kende. Het woord werd gegeven aan Dr. v. d. Sleen, die ons meenam op een reis door Zuid-Amerika. Met lan taarnplaatjes en de smalfilm is ons alles schitterend verduidelijkt. Een reis door Brazilië van 2 a 3 dagen sporen en waar men niets andera ziet dan zand en steen. Spr. deed de opmerking dat hier op veel plaatsen ook niets is te zien. Heel andera was de tocht door het Panamakanaal den verbindingsweg van de Atlantische Oceaan met de Stille Zuidzee. In dit kanaal bevinden zich n.1. drie sluizen, waarin men telkens tien meter omhoog gaat, wanneer men vanuit den Atlantischen Oceaan komt De schepen mogen daar niet stoom en, maar worden door vier tandwiellocomotieven netjes uit den wal gehouden. Vanuit deze gatoensluizen kwamen we terecht in het gatoenmeer, panorama's van onge looflijke schoonheid zijn ons hier vertoond, evenals de tocht langs de Amazonerivier. Dan de staat Eucader, met als hoofdstad Quito, zeer rfjk aan cacao en katoen. Geweldige cactussen groeien in die omgeving heel an ders als hier in Holland, merkt spr. op, waar men ze kweekt in een vingerhoed onder een omgekeerd wijn glas. De bevolking in Eucader is een zeer vlijtige be schaafde Indianenstam heel anders als in Peru, waar ze buitengewoon tam zijn. In bijna geheel Zuid-Amerika heeft men de Spaan- sche taal. Van Peru wordt gevaren naar Chili, waar onderweg de vogelwereld is te aanschouwen. Enorme hoeveelheden vogelmest laten de dieren op de eilandjes en op rotsen achter, hetgeen door de bevolking wordt weggehaald en wordt uitgevoerd voor bemesting. De staat Peru had onlangs in enkele jaren voor 90 millioen dollar aan uitvoer ontvangen. Van dit bedrag was 10 millioen besteed voor 2 kruisers en een hospitaal, de overige 80 millioen was spoorloos verdwenen, waar schijnlijk zitten er wel leden van de roeivereeniging. Van begin tot einde is er aandachtig naar den spre ker geluisterd en vooral de aangename manier van ver tellen is zoo prettig. Voorzitter dankte den heer Van der Sleen en ook Mevr. Van der Sleen, die de lantaarn had bediend, en wekte de aanwezigen op om toch vooral lid te blijven van het Nut van Algemeen en niet te bedanken; het ls ons wanneer meer leden hiertoe overgaan, onmoge lijk deze vereeniging langer in stand te houden en wan neer wq het Nut moeten missen, missen we veel, voor al in dezen tijd. HEERHUGOWAARD Nu de motoren in het poldergemaal in werking ge steld zijn, zal naar we vernemen, spoedig worden over gegaan tot het afbreken van den ongeveer 35 M. hoo- gen schoorsteen. Vergunning werd verleend aan den heer G. J. Klaver tot den bouw van een woning aan den Rustenburgers eg nabij het oude erf der z.g. „Steenen Kamer." Den 1 Nov. a.s. zal de heer J. Boekestein, besteller in den kring „Zuid", den dag herdenken, dat hij 25 jaar bij de posterijen in dienst is. ALKMAAR Ernstige botsing. Zondagmorgen, omstreeks 11.15 uur had tengevolge van het springen van den llnkerachterband een auto ongeluk plaats op den Kennemerstraatweg alhier. Aldaar reed de luxe autobestuurder S. J. J. Crone, wonende te Dordrecht toen plotseling de auto slipte en met volle vaart tegen een aldaar staanden boom botste, waardoor de auto eenige malen in de ronde slingerde en toen slotte tot stilstand kwam. De bestuurder en een ln de auto zittend zoontje van dezen werden er uitge slingerd en bekwam de bestuurder een vrij ernstige hoofdwonde en een verwonding aan zijn rechtervoet. Hij is door de politie voorloopig verbonden en daarna overgebraoht naar het Elisabeth-Ziekenhuis alhier. Bedoeld zoontje, alsmede de nog inzittende echtge- noote van den bestuurder en een tweede zoon kwamen met den schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd en is ter plaatse in een garage geborgen. Een straf baar feit is niet gepleegd. Ruw spel. Bij een voetbalwedstrijd, welke gistermorgen op het Gemeentelijk Sportpark werd gespeeld, kwamen twee spelers met elkander zoodanig in botsing, dat de 19-ja- rige N.K., wonende alhier, vrij ernstig aan het achter hoofd verwond werd en opname in het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Hij ia per auto naar 't zieken huis overgebracht. De voetballer H.A.W.F., wonende alhier, verzwikte hierbij zijn voet, doch bleek dit niet van ernstigen aard te zijn. Kapperszaak afgebrand. Omstreeks 4.25 uur namiddags brak er een uitslaande brand uit in de kapperszaak van C. Rol, gelegen aan het Oudorperdijkje no. 1 alhier. De gealarmeerde brand weer, die spoedig ter plaatse was, mocht het gelukken binnen een half uur den brand te bedwingen, doch kon niet voorkomen, dat het bovenhuis geheel uitbrandde. De bewoners bleken afwezig te zijn. Het perceel was verzekerd. Omtrent de oorzaak, die tot dusver onbekend is, wordt door de politie een onderzoek ingesteld. H AREN K ARSPET DIRKSHORN. Zondagnamiddag concerteerde de Muziekvereeni ging „Onder Ons", onder leiding van den heer A. P. Blaauw, in den tuin van den heer T. Yff. »Na opening met een Marsch, werd op fijne, be schaafde wijze gegeven de Ouverture „Tancrede"~van Rossini, gevolgd door „Rosen aus den Süden", van Joh. Strauss en last not least, enkele schoune gedeel ten uit „Faust" van Gounod. Na deze pauze werden gespeeld: „Ballet Egyptien" van A. Luigini, benevens „Marsch Troyenne" van Berlioz en de zeer opgewekte Marsch „Officier of the day" van Hall, welke laatste buitengewoon in den smaak viel. Was het concert even goed verzorgd als steeds, op sommige plaatsen klonk de muziek wat enkel, zeker tengevolge van de omstandigheid, dat niet alle par tijen volledig bezet waren. Het publiek vond het blijkens de minder goede op komst. wel wat frisch. Voor een tuinconcert is het ook wat laat in den tijd. OU T) E N 1 E UUR P De heer J. F. Folkers te Alkmaar, ambtenaar ter secretarie der gemeente Oude Niedorp, werd met in gang van 1 October 1933 benoemd tot plaatsvervan gend secretaris dier gemeente. EEN STORM!!! van enthousiasme gaat opt Als U onze SCIIOOLKOUSEN ziet (JAAP SNOR hij breit ze zelf best), le klas rep. inrichting voor alle soorten Wollen Kleeding, Kousen, en Sokken (ook voor de allerfijnste). Zuidstr. 19, DEN HEL DER. (Let op den Gelen Winkel). Vracht voor onze rekening. ANNA PAU 10WNA N.A.S.B.-voetbaL Beide elftallen van de afd. van den Arbeiderssport bond speelden Zondag ln Hoorn. Het eerste speelde te gen Hoorn 2. Het begin was voor A.P. niet slecht, de Hoorn-doelman wist slechts met moeite eenige ballen te houden. Daarna was Hoorn bijna aldoor in den meerder heid. Na 20 min. maakten de gastheeren het eerste doel punt Rust 10 voor Hoorn. Hoewel A.P. na de rust met den sterken wind in den rug speelde, werd de Pol- dersche doelman toch nog driemaal gepasseerd. Door een gelukje kreeg A.P. toch een tegenpunt. Een back van Hoorn schoot in een benauwd oogenblikje keihard in eigen doel. Eindstand 41 voor Hoorn. Het tweede elftal speelde tegen Hoorn 1 en kon daar natuurlijk niets tegen uitrichten. Rust 80, eind 15—0 voor Hoorn. A.s. Zondag komt Den Helder weer in Anna Paulowna op bezoek en speelt A-P. 2 tegen Den Helder 1 en A.P. 1 tegen Den Helder 2. VAN EWIJCKSLUIS. Naar wij uit den besten bron vernemen, zal Za terdag in de zaal van den heer W. Waiboer door een kinderzangkoortje, bestaande uit leerlingen van School III, eene openbare uitvoering worden gege ven. Nadere bijzonderheden zullen hierover per ad.* vertentie in het nummer van Donderdag a.s. worden bekend gemaakt. W IN KET\ Bij een gehouden controle op de naleving der IJk- wet, door Rijks- en gemeentepolitie, zijn bij verschil lende neringdoenden, maten en gewichten in beslag genomen, welke niet van een deugdelijk ijkmerk wa ren voorzien en derhalve niet in gebruik hadden mo gen zijn. LUTJEWINKEL. Zondagmiddag werd te Lutjewinkel op het sport terrein achter de o. 1. school een voetbalwedstrijd ge speeld, tusschen veteranen Winkel en veteranen Kol-» horn, met tot uitslag, dat Kolhorn won met 31< Winkel speelde voor de rust slechts met 10 leden, doch de aanvulling kon in het 2e gedeelte den ach terstand niet meer inhalen. Des avonds was er in het lokaal van den heer Zee man bal-masqué, waaraan werd deelgenomen door 20 gemaskerden. Prijzen werden behaald als volgt; Enkelingen (mooisteC: 1© prijs Champagne-konin» gin, Corri Koning; 2e prijs Koffie Hag, Trien Zwak- man; 3e prijs De Nacht, Ali Kossen. Enkelingen (Origineelste): le prijs Smokkelaarster, Janni Burger; 2e prijs Hollandsche Molen, mevr. C. Ham-Mul; 3e prijs Woonwagenjongen. C. de Betue. Paren: le prijs Spaansche en Spanjaard, dames G. Stipriaan-Silver en A. Silver-de Graaf; 2e prijs Ranja en Rojo, T. Zeeman en G. Hollenberg. Kinderen: le prijs Oud en Arm, Trini Wagen; 2e prijs Kok, Laurens Zeeman; 3e prijs Tirolermeisje, Ida Wagen. Des middags en 's avonds was er nog al belangstel ling voor het bal, dat, behoudens het geval dat een viertal meisjes ernstig verschil van meening kregen, kalm is verloopen. HOOGWOUD Algemeen# Vergadering der Coöperatieve Aankoop- vereeniglng „Ons Belang", gehouden op Donderdag avond 7 uur ten huize va nK. Renooij te de Gouw. Voorzitter Braak zegt dat de toestand sinds het vo rige jaar er nog niet op vooruit is gegaan. Waren de zwartgrondbedrijven reeds langer niet rendabel, de veeteeltbedrijven ondergaan nu hetzelfde lot. Met ge noegen mogen we echtr op den goeden gang van zaken, in onze vereeniging wijzen. Hopende dat de vergadering weer een vlot en gezellig verloop moge hebben, wordt de vergadering geopend. De notulen worden door den. scretaris, den heer Veerman gelezen en zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. De voorzitter deelt mee, dat het bestuur zich in ver binding heeft gesteld met der. scretaris der Holl. Mij. van Landbouw, om de film „De Groote Gedachte" voor ons te laten draaien. Voorloopig is overeengekomen, dat deze filmavond zal worden gehouden op 8 Dec. a-s. Namens den commissaris zegt C. Kuiper Rz., dat hij de boeken en bescheiden van den Administrateur heeft nagezien en in keurige orde bevonden. Aan de hand van het rapport van den accountat Oosterbeek advi- seeren de commissarissen de rekening over het boek jaar 1932-'33 goed te keuren. Nog brengt hij een woord van dank aan den administra teur voor de wijze waarop het beheer wordt gevoerd» In het jaarverslag wordt melding gemaakt dat 2 leden afvielen,, terwijl er 4 niuwe leden werden ingeschreven De omzet bedroeg iets meer dan het vorige jaar, rul. 2120000 Kg. De leden namen hiervan twee-derde deel af terwijl een-derde door niet leden werd afgenomen. Vorig jaar waren deze cijfers en zoodat lang zamerhand aan niet leden meer wordt verkocht. De omzet van voermengsels wordt steeds grooterj het vertrouwen in de met zorg samengestelde meng sels, welke steeds de beste grondstoffen bevat, neemt steeds toe. Naast ruime afschrijvingen, de goederen op een lage marktwaarde getaxeerd, is er een winst gemaakt van f 1165.54. In de plaats van den heer J. Glas Gz. (niet herkies baar) wordt tot commissaris gekozen de heer G. Hem- ke. Het aftredende bestuurslid K. Braak wordt met bijna algemeene stemmen herkozen. Besloten wordt van de winst 1 pet van den omzet der leden op rekening te schrijven, terwijl het restee- rende bij de reserve zal worden gevoegd. Bij de rondvraag wordt het maal- en bezorgloon van den molenaar besproken. Het bestuur is met dezen in overleg. De vergadering is van oordeel, dat deze post belangrijk verlaagd moet worden en geeft het bestuur vrij mandaat Nadat voorzitter den aftr. commissaris J. Glas Gz. woorden van dank brengt voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan, volgt sluiting.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2